Ligue 1 - 24. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Štrasburk : Reims - 9. února 2020   17:00

Štrasburk
50' Djiku (S. Mitrović) • 82' Waris (Ajorque) • 90+4' Lala
3:0
(0:0)
Štrasburk
Sels – Lala, S. Mitrović (C), Djiku, Carole – Liénard, Sissoko – Zohi (73. Bellegarde), Thomasson (81. Simakan), Waris – Ajorque (90+2. Mothiba).
Kamara – Bellegarde, Aaneba, Lebeau, L. Koné, Mothiba, Simakan.
Léonard – Aube, Hebrard
Stade de la Meinau Strasbourg, Štrasburk
Reims
Lemaitre – Kamara, Disasi, Abdulhamíd, Konan – Romao (C) (59. Mbuku), Chavalerin – Touré (73. Kutesa), Cassama (79. Munetsi), Doumbia – Dia.
Diouf – Dingomé, Donis, Foket, Kutesa, Mbuku, Munetsi.

Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Štrasburku, kterému se povedlo uspět výsledkem 3:0. Na první branku tohoto zápasu jsme čekali do úvodu druhého poločasu, do vedení se totiž dostal domácí celek. Reims se posléze snažilo s nepříznivým výsledkem něco udělat, avšak v závěrečné desetiminutovce ještě dvakrát inkasovalo, což rozhodlo o osudu tohoto zápasu.
Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 5:0. Střely mimo: 7:5. Rohy: 9:8. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 13:12.
90+4'
90+4'
Štrasburk právě vstřelil branku!
Tak přeci jenom ještě jedna branka! K rozehrávce pokutového kopu se totiž postavil KENNY LALA, který zvolil zakončení k pravé tyči, zatímco se brankář Lemaitre vydal k opačné konstrukci branky.
90+3'
Pokutový kop pro domácí celek!
90+2'
Střídání v týmu RC Štrasburk: ze hřiště odchází Ludovic Ajorque, přichází Lebogang Mothiba.
90+2'
Ani druhý rohový kop v krátkém časovém sledu nepřinesl kontaktní branku.
90+1'
Reims si ještě vyzkoušelo jeden rohový kop, a sice z levé strany. Chavalerin hledal své spoluhráče u bližší brankové konstrukce, kde se povedlo zakročit Djikuovi.
90'
Druhý poločas bude nastaven o tři minuty.
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby, o vítězi se zdá být rozhodnuto. Ještě ale nesmíme zapomenout na nastavený čas.
88'
Avšak akce končí útočným faulem hostujícího Doumbii, který si v tomto případě pomohl taháním za hrací trikot. Sels tak bude odkopávat od své svatyně.
87'
Abdelhamid uspěl v hlavičkovém souboji, přičemž prodlužoval míč na svého obranného kolegu Disasiho. Reims se navíc pohodlně dostalo na druhou stranu.
86'
Do konce tohoto zápasu zbývá už jen něco málo kolem pěti minut. Reims to bude mít v tuto chvíli hodně složité, pár minutek před koncem zápasu prohrává o dvě branky.
85'
Ihned po rozehrávce jsme sledovali pokus o přenesení hry z kopačky Chavalerina, který se na levém křídle pokoušel najít Doumbiu, což mu ale opět nevyšlo.
82'
Vypadá to, že o osudu tohoto zápasu je rozhodnuto! Štrasburk totiž rozjel pohlednou kombinaci, při které se Majeedovi povedlo roztáhnout hru na levou stranu, odkud Ajorque vracel právě na WARISE MAJEEDA, před kterým číhala poloprázdná hostující branka.
81'
Střídání v týmu RC Štrasburk: ze hřiště odchází Adrien Thomasson, přichází Mohamed Simakan.
79'
Střídání v týmu Stade de Reims: ze hřiště odchází Moreto Cassama, přichází Marshall Munetsi.
79'
Vypadalo to na faul v podání Sissoka, avšak sudí odpískal přesně naopak. Dle jeho názoru se totiž nedovoleným zákrokem prezentoval hostující Doumbia.
78'
Carole to pro změnu zkoušel dalekonosným autovým vhazováním, které dopadlo na hrudník Thomassona. Reims už celkem dlouhou dobu hraje bez balónu.
77'
Štrasburk nasbíral další cenné vteřinky na polovině soupeře, kde se mu daří velice přesně nahrávat. Hostující hráči tak zcela marně zkoušejí vystihnout přihrávku.
76'
Poprvé se k balónu dostal střídající Kutesa, který nahrávkou na jistotu oslovil kolegu Abdelhamida, jehož prudké přenesení hry pro změnu našlo volného Diu.
75'
Další nedovolený zákrok, tentokráte ze strany napadajícího Sissoka, který se výroku sudího hodně diví. Reims se rozhodlo rozehrát po zemi, Konan ale přišel o míč.
74'
Domácí obrana neměla ani v tomto případě moc práce, Dia totiž narazil do jednoho z protihráčů. Směrem na druhou stranu se vydal Majeed, jehož centr zkrotil Disasi.
73'
Střídání v týmu RC Štrasburk: ze hřiště odchází Kévin Zohi, přichází Jean-Ricner Bellegarde.
Střídání v týmu Stade de Reims: ze hřiště odchází El Bilal Touré, přichází Dereck Germano Kutesa.
72'
Pro padající míč si v poklidu vyběhl domácí brankář Sels, který ho udržel ve svých rukavicích. Útočným faulem se ovšem prezentoval dotírající forvard Doumbia.
71'
V posledních minutách sledujeme celkem dost soubojů. Při jednom z nich si hodně důrazně počínal hostující Doumbia, který udeřil loktem do obličeje protihráče.
70'
Na opačné straně si to pro změnu namířil k šestnáctce Doumbia, který však neustál souboj s rovnováhou. O faul se nejednalo, jak se na první pohled mohlo zdát.
69'
Podél pravé autové lajny se vydal vpřed obránce Lala, kterému se nepovedlo přihrát přes dotírajícího protihráče. Vadit to nemusí, jeho celek bude moci vhazovat.
68'
Štrasburk tak alespoň zahrával rohový kop z levé strany, který se ovšem snesl daleko vedle případného hlavičkáře. Nejvýše do vzduchu dostal Cassama.
67'
Žlutou kartu dostává El Bilal Touré (Stade de Reims).
66'
Málem to bylo o dvě branky! Za nahrávkou se totiž dostával Thomasson, který ovšem na míč nedosáhl. Lemaitre ho vyrazil pouze před sebe, následnou ránu Thomassona však odkopl Disasi.
61'
Posléze se Abdelhamid zjevil u postranní lajny, kde si až příliš okatě pomohl držením za dres. Sudí odpískal do své píšťalky, tentokráte se ale žlutit nebude.
60'
Abdelhamid se při rozehrávce dostal do menších nepříjemností, avšak se mu nakonec povedlo vyzrát na napadajícího Ajorqueho, který se tak k míči nedostal.
59'
Střídání v týmu Stade de Reims: ze hřiště odchází Jacques-Alaixys Romao, přichází Nathanaël Mbuku.
58'
Ani tento rohový kop však nepřinesl pro Selsovu branku nic nebezpečného. Stade de Reims přesto pokračovalo v útočení, Kamara ale nepřešel přes Caroleho.
57'
Konanovo řešení přineslo další centr, avšak ten trefil hned prvního protihráče, kterým byl pozorný Lala. Reims si tak vybojovalo rozehrávku dalšího rohu.
56'
Hostující brankář Lemaitre si nechtěl komplikovat život, naopak se mu povedlo z jedničky odkopnout na druhou stranu hrací plochy, kde se nacházel Romao.
55'
Na opačné straně to pro změnu na sebe zkoušel vzít Dia, který si ale neporozuměl se svým kolegou Tourém. Druhý jmenovaný se vydal špatným směrem.
54'
Domácí se nakonec rozhodli pro rozehrávku nakrátko a po zemi. Sissoko navíc dokráčel k hranici pokutového území, kde jeho nahrávku včas ukořistil soupeř.
53'
Hlavní sudí byl také v tomto případě velice pozorný, uviděl totiž jednoznačný nedovolený zákrok na Majeeda, který tak svému celku vybojoval standardku.
52'
Štrasburk se dostal do rychlého protiútoku, při kterém se Majeed manévrem dostal do palebné pozice, místo toho však ještě nahrával, což bylo špatné řešení.
51'
Hlavní sudí ještě tuto trefu konzultoval s videorozhodčím, ve hře totiž bylo také hraní rukou v podání Mitroviće. Nakonec tomu tak nebylo a branka skutečně platí.
50'
Rohový kop domácích končí vedoucí brankou! Tentokráte se jednalo o rozehrávku od levého praporku, přičemž se míč stáčel směrem od branky. Míč proskočil na hrudník Mitroviće, který nevědomky přihrál ALESKANDRU DJIKUOVI, jenž hlavičkou prostřelil brnakáře.
49'
Posléze se k volnému míči dostal křídelník Doumbia, který se pokoušel prohnat směrem do pokutového území, avšak čistým způsobem ho stačil zastavit Mitrović.
48'
Hned v úvodu druhého poločasu jsme sledovali rohový kop Reims. Centrovaná nabídka nebyla vůbec špatná, avšak přesto skončila na noze protihráče.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost hostující hráči, kteří budou pro změnu hrát zleva doprava.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám rozhodně nepřinesl atraktivní podívanou. K vidění byla totiž celkem vyrovnaná partie, jenž nabídla naprosté minimum vyložených šancí. Štrasburk byl přesto mnohem blíže k vedoucí brance, avšak ani jemu se nepovedlo prosadit. Dnešní utkání navíc doprovází celkem dost nepřesností, což škodí atraktivitě zápasu.
45'
45'
Žlutou kartu dostává Dimitri Liénard (RC Štrasburk).
44'
Hodně času měl Chavalerin, kterému se v náběhu nabídl jeden z kolegů. Uvnitř pokutového území se povedlo zakročit Lalovi, jenž sám rozjel rychlou protiakci.
42'
Majeedovi se s vypětím všech sil nepovedlo udržet míč na hrací ploše, naopak jsme tak sledovali rozehrávku od branky, při které Lemaitre zkoušel najít Disasiho.
41'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.
40'
Štrasburk si opět pohrával s míčem na vlastní polovině, načež to dalekonosným pasem zkoušel obránce Mitrović, kterému se povedlo najít pouze brankáře.
36'
Kamara to provedl zkušeně, padající míč totiž dopravil do náruče brankáře Lemaitra. Hluchá pasáž pokračuje, ani jeden z celků nepředvádí nic světoborného.
35'
Technickým projektilem to zkoušel hostující Doumbia, který hledal prostor u vzdálenější konstrukce. Jeho rána nebyla přesná, brankář Sels tak nezasahoval.
34'
Je za námi zhruba třetina hry, na první přesný zásah i nadále čekáme. Hra se nám v posledních minutách o poznání vyrovnala, své výpady předvedlo také Reims.
33'
V posledních minutách skutečně není nic moc zajímavého. Proto se domácí Touré pokoušel narušit kombinaci soupeře, což mu vyšlo zablokováním nahrávky.
32'
Na opačné straně pro změnu kraloval v souboji Lienard, který hlavičkoval nad sebe. K volnému míči se jako první dostal hostující Abdelhamid, který raději uklidnil hru.
31'
Lala to zkoušel dalekonosným autovým vhazováním směrem do pokutového území. Tam se prosadil Thomasson, hostující obrana si přesto dokázala poradit.
30'
Na ten si na hranici malého vápna naskočil Djiku, avšak z těžké pozice se mu nepovedlo zamířit kloudným způsobem. Míč totiž spíše jen prodlužoval za sebe.
29'
Ajorquemu se povedlo oslovit kolegu Thomassona, který se proháčkoval kolem smečky hladových protihráčů. Druhý jmenovaný nakonec vybojoval další roh.
28'
Sels tak mohl odkopávat od své branky, načež se na druhé straně prezentoval útočným faulem Ajorque. Po důrazném střetu spadl na zelený pažit Disasi.
27'
Útočné choutky měl také obránce Kamara, který se u pravé autové lajny rozhodl k centru směrem do malého vápna, kde prodlužoval do zámezí zadák Djiku.
26'
Konan měl kolem sebe celkem dost prostoru, avšak přesto zkoušel nahrát na vedle stojícího Cassamu, který před napadající smečkou protihráčů ustál souboj.
25'
Hostujícímu celku se nepovedla kombinace za pokutovým územím, narušit jí totiž dokázal Sissoko, který při snaze o vyvezení hracího předmětu spadl na zem.
24'
Reims se přesto muselo bránit dalšímu rohovému kopu. Další nabídka tentokráte doputovala pouze na hlavu připraveného Konana, který z jedničky odklízel.
23'
Štrasburk tak měl k dispozici i další rohový kop, který se pro změnu snášel ke vzdálenější konstrukci. Nejvýše do vzduchu se dostal Lemaitre, jenž prodlužoval míč.
22'
Pokus o další přenesení hry tentokráte vyšel na jedničku. Majeed navíc ihned vracel míč od pokutového území, kde Lemaitre vyboxoval míč do hlavy spoluhráče, avšak balón doputoval nad.
17'
Štrasburk zahrával další rohový kop, který byl o poznání nebezpečnější. Nejvýše do vzduchu se totiž dostal středopolař Sissoko, jehož hlavička skončila kousek vedle.
16'
Rychlonohý Doumbia se po přešlapovačce dostal k centru levou nohou, jenomže ten mu moc nevyšel. Nabídku totiž poslal do boční sítě, zřejmě to ale bylo s tečí.
15'
Hodně nečekaným řešením to zkoušel hostující Kamara, který se nejprve s míčem zastavil, načež ho napálil na druhou stranu, kde nebyl nikdo ze spoluhráčů.
14'
Do rychlého protiútoku se vydal hostující Dia, kterému ovšem nevyšla hned první nahrávka k šestnáctce. Obrannou povinnost zvládl Mitrović, který zachytil míč.
13'
Sels tak mohl v poklidu rozehrávat od své branky. Jeho celek to i v tomto případě zkoušel vysokým nákopem, po kterém uspěl v osobním souboji zadák Carole.
12'
Posléze měl celkem dost prostoru za pokutovým územím Doumbia, kterému se povedlo přenechat míč na Romaa, jehož prostrkávačka byla hodně nepřesná.
11'
Reims se v úvodu tohoto zápasu zatím spíše jen brání. I tak domácí hráče zradila celkem zbytečná nepřesnost, při které se Carolemu nepovedlo přenést hru.
10'
Na pořadu dne byl další rohový kop pro domácí hráče. Carole v tomto případě zkusil oslovit své spoluhráče na bližší tyči, avšak tam se pro změnu nacházel Dia.
9'
Štrasburk si nakonec vybojoval první rohový kop, který směřoval k hranici malého vápna. Tam se dokázal uplatnit hostující Disasi, jenž míč ihned odhlavičkoval.
8'
Sels se vůbec poprvé dostal k míči, který ihned rozehrál po zemi na vedle stojícího Mitroviće, který se po kombinaci s kolegou vydal na opačnou polovinu.
7'
Reims se až v této minutě dostalo k souvislejší práci s míčem. Dia nakonec zvolil nahrávku na vlastní obrannou polovinu, odkud se o přenesení hry staral Kamara.
6'
Hrací předmět poté doskákal ven z hrací plochy, což znamenalo autové vhazování pro domácí. K míči se postavil Lala, který zkoušel najít kolegu Thomassona.
5'
Za pokutovým územím se dostal k odraženému míči právě Lienard, který se ho ihned pokoušel poslat na branku soupeře, avšak tu minul zhruba o dva metry.
4'
O úvodní nedovolený zákrok se postaral napadající Doumbia, který místo míče trefil pouze nohu protihráče. Štrasburk se rozhodl rozehrát po zemi a nakrátko.
3'
Hned v úvodu prvního poločasu se Štrasburk usadil s míčem na polovině soupeře, kde zatím nedošlo k ničemu nebezpečnému. U balónu se nachází Lienard.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali na starost domácí hráči, kteří budou hrát zleva doprava.
1'

RC Štrasburk: Sels – Lala, S. Mitrović, Djiku, Carole – Zohi, Sissoko, Liénard – Thomasson – Ajorque, Waris.
Náhradníci: Kamara – Bellegarde, Aaneba, Lebeau, L. Koné, Mothiba, Simakan.

Stade de Reims: Lemaitre – Kamara, Disasi, Abdulhamíd, Konan – Romao, Chavalerin – Touré, Cassama, Doumbia – Dia.
Náhradníci: Diouf – Dingomé, Donis, Foket, Kutesa, Mbuku, Munetsi.

Rozhodčí: Léonard – Aube, Hebrard.
V dnešním střetnutí uvidíme souboj tabulkových sousedů, kteří se stále nacházejí v její horní polovině. Obě mužstva mají třiatřicet bodů, přesto díky lepšímu skóre je výše Reims, které najdeme na deváté příčce. Výsledky hostujícího týmu jsou ovšem jako na houpačce. Vždyť v posledních pěti zápasech přišly dvě prohry, stejný počet nerozhodného stavu a pouze jedno vítězství. Ani Štrasburk se střídavým výsledkům nevyhýbá, po výhře totiž vždy přijde porážky, alespoň v posledních pěti soubojích. Pokud se tato statistika potvrdí, dnes domácí soupeři podlehnou. Ve zmíněném období RC třikrát zvítězilo a dvakrát odešlo poražené.

Nejlepší střelci týmů:

Ludovic Ajorque, Adrien Thomasson (RC Štrasburk) 8 branek

Boulaye Dia (Stade de Reims) 6 branek

Vzájemné zápasy:

Oba celky odehrály letos už dva souboje. První se odehrál v rámci Ligue 1 už v srpnu, po konečném hvizdu byl stav zápasu bezbrankový. Druhé střetnutí se odehrálo v lednu během Francouzského ligového poháru, z postupu 1:0 se po penaltách radovalo Reims.
Vítám všechny fotbalové fanoušky a fanynky u Ligue 1, která má na programu čtyřiadvacáté kolo, v němž se střetnou RC Štrasburk a Stade de Reims.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.