Ligue 1 - 16. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Toulouse : Monaco  - 4. prosince 2019   19:00

Toulouse
40' Sanogo
1:2
(1:1)
Monaco
5' Ben Yedder   • 83' G. Martins  (Fàbregas)
Toulouse
Reynet – Goncalves, Rogel, Isimat-Mirin, Issiaga Sylla – I. Sangaré, Vainqueur – Dossevi (87. Saïd), Boisgard (85. Jean), Gradel (C) (67. Leya Iseka) – Sanogo.
Goicoechea – Diarra, Jean, Koulouris, Saïd, Makengo, Leya Iseka.
Delajod – Lombard, Grosbost
Stadium Municipal, Toulouse
Monaco
Lecomte – Jemerson, Glik (C), Maripán (66. G. Martins) – Aguilar, Bakayoko, Adrien Silva, Golovin (67. Fàbregas), Ballo-Touré – Ben Yedder, Augustin (73. K. Baldé).
Subašić – Badiashile, Fàbregas, Bastiao Dias, K. Baldé, G. Martins, Zagre.

Držení míče: 43 % : 57 %.
Střely na branku: 3:7. Střely mimo: 9:5. Rohy: 2:6. Ofsajdy: 1:4. Fauly: 18:10.
Fotbalisté Monaka si připisují důležité vítězství v Toulouse 2:1, když po vyrovnaném prvním poločase zcela opanovali druhé dějství, nakonec ale s vítěznou brankou čekali až do 83. minuty, kdy zápas rozhodl Gelson Martins. Naopak Toulouse po páté prohře v řadě zůstává na dně tabulky.
90+5'
90+4'
Ještě jedna obrovská šance Monaka! Keita Baldé výborným individuálním průnikem připravil obrovskou příležitost pro Gelsona Martinse, do jeho střely ale ještě stačil vpadnout Isimat-Mirin.
90+3'
Syllův centr Sanogo v pádu prodloužil vysoko nad branku.
90+2'
Další velká šance hostů! Ben Yedder posunul míč do pokutového území Baldému Keitovi, jemuž brankář Reynet dokázal zmenšit střelecký úhel a střelu vyrazit do bezpečného prostoru!
90+1'
Rozhodčí Delajod oddaluje závěrečný hvizd o čtyři nastavené minuty.
90'
Jeanův centr zablokoval Ballo-Touré, domácí budou vhazovat.
88'
Gelson Martins se v pokutovém území uvolnil krásnou kličkou kolem Goncalvese a ocitl se zcela osamocen před Reynetem, domácí brankář ale jeho ránu vykopl a ještě udržel pro svůj tým teoretické naděje na bodový zisk!
87'
Střídání v týmu Toulouse FC: ze hřiště odchází Mathieu Dossevi, přichází Wesley Saïd.
86'
Další střelecký pokus vyslal Sangaré z dobrých třiceti metrů, výrazně ale minul hostující branku.
86'
Domácí se pokusili odpovědět Leyou Isekou, Belgičan ale ze střední vzdálenosti střílel přímo do postaveného brankáře Lecomta.
85'
Střídání v týmu Toulouse FC: ze hřiště odchází Quentin Boisgard, přichází Corentin Jean.
83'
Monaco právě vstřelilo branku!
Hosté se ujímají naprosto zaslouženého vedení! Po souhře s Baldém Keitou Fábregas zleva přihrával před branku, kde GELSON MARTINS byl u míče dříve než pasivně stojící Goncalves a snadno skóroval do prázdné branky!
82'
Nepovedená souhra Fábregase se Silvou, Španělova přihrávka mířila portugalskému spoluhráči na paty.
81'
Po rohu fialových se do zakončení nikdo nedostal, odraženého míče se zmocnil Lecomte.
81'
Vainqueurova tečovaná střela z dálky proletěla kolem hostující branky, pokračovat se bude rohovým kopem.
80'
Zdravotní potíže trápí Goncalvese, domácí obránce musí být ošetřen před vlastním pokutovým územím.
78'
Po dalším rohu hostů se míč odrážel po hlavách hráčů, pak se k němu dostal zcela osamocený Baldé Keita, jehož hlavičku Reynet vyrazil, Keitovi byl navíc odmáván ofsajd.
77'
Další nebezpečná akce hostů, po vysokém lobu Gelsona Martinse ke vzdálenější tyči se k míči neprotlačil Keita Baldé.
76'
Rohovému kopu Fábregase se domácí ubránili, míč se pak ke zkušenému Španělovi vrátil zpět, ani druhý centr ale Fábregasovi nevyšel a míč proletěl kolem domácí branky do zámezí.
74'
Zajímavá útočná snaha domácích, Leya Isaka ale zpoza pokutového území branku minul.
73'
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Jean-Kévin Augustin, přichází Keita Baldé.
72'
Přeci jen jsme se dočkali naprosté tutovky! Wissam Ben Yedder individuálně pronikl po levé straně pokutového území, pak jeho přihrávku před branku Augustin jen jemně tečoval, před dobíhajícím Gelsonem Martinsem pak zívala prázdná branka, Martins ji ale trestuhodně přestřelil!
71'
Gelson Martins poprvé zahrozil, před pokutovým územím mu ale míč do zámezí ukopl Isimat-Mirin.
69'
Na šikovný oblouček Fábregase si do pokutového území nabíhal Bakayoko, na míč ale nedosáhl.
67'
Střídání v týmu Toulouse FC: ze hřiště odchází Max-Alain Gradel, přichází Aaron Leya Iseka.
67'
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Alexandr Golovin, přichází Cesc Fàbregas.
66'
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Guillermo Maripán, přichází Gelson Martins.
66'
Neúspěšný průnik Balla-Tourého kolem levé postranní čáry, míče se zmocnili hosté.
64'
Wissam Ben Yedder si naběhl na dlouhý nákop do pokutového území, blíže k míči ale měl brankář Reynet.
62'
Wissam Ben Yedder z ideální pozice střílel jen do zdi, pak se ještě dostal k odraženému míči, ten ale nepříliš nebezpečně nasměroval jen k brankáři Reynetovi.
61'
Augustin byl faulován Isimatem-Mirinem v těsné blízkosti pokutového území Toulouse, to bude velmi nebezpečná palebná pozice pro hosty.
60'
Dalšího domácího faulu se dopustil Sangaré v souboji s Golovinem, hosté rozehrávají ve středu hřiště.
58'
Sanogovi byl pískán nedovolený zákrok při snaze si pokrýt míč na útočné polovině.
56'
Poprvé po změně stran zaútočili také domácí, ve skrumáži před monackou branku se ale nepovedlo vystřelit Gradelovi ani Sanogovi.
55'
Po Golovinově rohu se nikdo v červeno-bílém neprotlačil do zakončení.
54'
Monako už zase útočí, Augustin sice nedokázal vystřelit mezi třemi protihráči, vybojoval ale rohový kop.
52'
Golovin na levém křídle přihrál do běhu Ballu-Tourému, jehož výbornou přihrávku před branku nasměroval do sítě Jean-Kévin Augustin, rozhodčí ale viděli ofsajd Balla-Tourého, což také potvrdilo video.
51'
Monako má v úvodu druhého poločasu územní převahu, hosté už si zase přihrávají ve středu hřiště.
49'
Hosté mají míč v držení okolo středové čáry a hledají cestu k pokutovému území Toulouse.
47'
Golovin šikovnou přihrávkou v pokutovém území prostrčil míč na zcela osamoceného Augustina, ten tváří v tvář Reynetovi míjí domácí branku, zároveň ale byl v ofsajdu.
46'
Po přestávce pokračují oba týmy v zahajovacích sestavách.
46'
Po úvodním dějství hraje Toulouse s Monakem 1:1, když oba týmy využily možnosti pokutového kopu. Jinak jsme sledovali utkání s minimem zajímavých momentů, vyjma penalt zaujalo až břevno Balla Tourého v samém závěru poločasu.
45+2'
45+2'
V samém závěru nastavení ještě měli hosté šanci! Ke zdánlivě nepříliš nebezpečnému nákopu do pokutového území se přes Boisgarda protlačil Ballo-Touré a kolem brankáře Reyneta zakončoval do břevna!
45+2'
Aguilar podnikl útočný výpad po pravém křídle, pak ale centroval do prostoru, kde nebyl žádný jeho spoluhráč.
45+1'
K úvodním pětačtyřiceti minutám rozhodčí Delajod přidává dvě nastavené.
45'
Golovinův centr se neujal, nebezpečnější pak byla přihrávka Balla-Tourého do pokutového území zleva, Ben Yedder ale z otočky zakončoval do připraveného brankáře Reyneta.
45'
Aguilar na pravém křídle vybojoval rohový kop, hostující hlavičkáři už míří před Reyneta.
43'
Golovinova střela z dálky je zablokována, míč se ale odrazil zpět na kopačky fotbalistů Monaka.
42'
Domácí už zase útočí, po faulu ve středu hřiště jim rozhodčí Delajod poskytl výhodu, z rychlého přechodu do útoku ale Boisgard nic nevytěžil, přihrával jen na kopačky hostů.
40'
Toulouse právě vstřelilo branku!
Také v domácím týmu si vzal míč na penaltový bod útočník s devítkou, YAYA SANOGO střílel k levé tyči, brankář Lecomte jeho směr jeho střely vystihl, byl na ni ale krátký!
39'
Penalta už je potvrzena.
39'
Hlavní arbitr stále konzultuje situaci s kolegy u videa.
39'
Kamil Glik vidí za protesty žlutou kartu.
38'
Gradel byl v pokutovém území dříve než Ballo-Touré, ten jej podkopl a rozhodčí Delajod píská penaltu také ve prospěch domácích!
38'
Penalta pro Toulouse!
37'
Domácí se usadili na útočné polovině, zatím ale kombinují daleko od pokutového území.
35'
Sangarého rohu se Monako ubránilo i díky práci brankáře Lecomta, jenž vyrazil míč k postranní čáře.
34'
Gradel vybojoval takřka ztracený míč na pravém křídle, prosmýkl se kolem Balla-Tourého, ten domácího kapitána atakoval na hraně faulu, ten mu ale pískán nebyl, míč se odrazil za brankovou čáru a bude se pokračovat rohovým kopem.
32'
Boisgard se na útočné polovině pokusil prokličkovat k pokutovému území, naložil si ale příliš velké sousto a při kličce druhému protihráči neudržel stabilitu a upadl.
31'
Goncalves nepřesným pasem nakonec jen odevzdal míč brankáři Lecomtemu, tyto minuty opravdu nejsou zrovna pohledné.
30'
Domácí pozvolna rozehrávají od obranného kvarteta, moc dopředu se teď neženou.
28'
Neúspěšná souhra hostů u levé postranní čáry, vhazovat bude Quentin Boisgard.
26'
Nebezpečná akce domácích, Gradel na levém křídle posunul míč do běhu Dossevimu, do jehož centru se z voleje položil Sangaré, v těžké pozici ale branku vysoko přestřelil.
24'
Monako po zisku míče na vlastní polovině podniklo rychlý přechod do útoku, v závěru této akce Aguilarovu přihrávku nasměroval vysoko nad branku Golovin.
22'
Neúspěšný útočný výpad Foda Balla-Tourého po levém křídle, hostující fotbalista se po odrazu míče za brankovou čáru marně dožadoval rohového kopu po teči bránícího Boisgarda, rozhodčí tu teč neviděli.
22'
Po domácím zisku míče si Gradel vyměnil balón se Syllou na levém křídle, pak poslepu přihrával do prostoru, kam si měl nabíhat někdo z druhé vlny, blíže k míči ale měli hosté.
21'
Nepovedený pokus domácích o rychlý přechod do útoku, v držení míče je Monako.
19'
Rohový kop hostům nevyšel, míč do bezpečného prostoru odvrátil Sanogo.
18'
Nákop Aguilara do pokutového území si s bránícím Rogelem na zádech zpracoval Augustin, jeho tečovaná střela pak končí za domácí brankou.
18'
Alexander Golovin se pokusil o přímou střelu na branku, mířil ale jen do zdi.
17'
Následovat bude standardní situace Monaka z devětadvaceti metrů od branky.
16'
Augustina při průniku útočnou polovinou nedovoleně povalil k zemi Boisgard, ten si musí vyslechnout důraznou domluvu rozhodčího Delajoda.
14'
Nepovedená dalekonosná střela Sangarého mířila výrazně vedle hostující branky.
13'
Dlouhý nákop do pokutového území s jistotou stáhl ze vzduchu brankář Lecomte.
12'
Gradel byl faulován při přechodu středem hřiště, domácí budou zahrávat standardní situaci.
11'
Po dalším útočném výpadu domácích se pokusil vystřelit Sanogo, výborně mu ale vložil nohu do střely bránící Golovin.
10'
Dossevi pronikl po útočné polovině, před pokutovým územím napřáhl ke střeleckému pokusu, ten ale nasměroval vysoko nad branku Monaka.
9'
Gradel se pokusil zaútočit po levém křídle, ovšem neustál souboj s výborně bránícím Bakayokem, ten vybojoval odkop od hostující branky.
8'
Aguilar dostal přihrávku do volného prostoru na pravém křídle, pak ale výrazně minul domácí branku.
7'
Monako je při chuti, hosté už jsou znovu nastěhováni na útočné polovině a rádi by zase zahrozili.
5'
Míč si vzal pod kontrolu WISSAM BEN YEDDER, zkušeně si počkal na pád brankáře Reyneta a zakončil do jeho protipohybu. Hostující útočník se pak omlouval fanouškům domácího klubu, v němž šest let působil.
3'
Po přihrávce Aguilara do pokutového území Augustin sice nezvládl dobře první dotyk s míčem, který mu odskočil od kopačky, stále ale u něj byl dříve než bránící Goncalves, ten Augustina podrazil a okamžitě se píská penalta!
3'
Penalta pro Monako!
2'
První střelecké zakončení hostů, Rubén Aguilar střílel z úhlu, v těžké pozici míč jen posunul k brankáři Reynetovi.
1'
Rozehráno! Oba týmy hrají v tradičních barevných kombinacích, Toulouse tedy ve fialové a Monako v červeno-bílé.
1'

Toulouse FC: Reynet – Goncalves, Rogel, Isimat-Mirin, Issiaga Sylla – I. Sangaré, Vainqueur – Dossevi, Boisgard, Gradel (C) – Sanogo.
Náhradníci: Goicoechea – Diarra, Jean, Koulouris, Saïd, Makengo, Leya Iseka.

AS Monaco FC: Lecomte – Jemerson, Glik (C), Maripán – Aguilar, Bakayoko, Adrien Silva, Golovin, Ballo-Touré – Ben Yedder, Augustin.
Náhradníci: Subašić – Badiashile, Fàbregas, Bastiao Dias, K. Baldé, G. Martins, Zagre..
AS Monaco FC

Monako má za sebou katastrofální sezónu, kdy loni udrželo prvoligovou příslušnost až v samém závěru sezóny a dlouhou dobu dokonce strávilo na sestupových pozicích.

Letos to dlouho vypadalo ještě hůře. V prvních šesti kolech knížecí klub uhrál jen tři body za tři remízy a první výhry se dočkal až v sedmém kole nad Nice. Od té doby už se ale Monaku daří mnohem lépe, vyhrálo pět z posledních osmi ligových utkání a v tabulce se ze dna vyšplhalo na čtrnáctou pozici, přičemž na třetí Angers ztrácí jen šest bodů a to má ještě jedno utkání k dobru.

Na hřištích soupeřů to zatím není žádná sláva, Monako tam uhrálo jen 5 ze svých 18 bodů. V posledních dvou zápasech venku pak neuhrálo ani bod, když v St. Etienne prohrálo 0:1 a v Bordeaux 1:2.
Toulouse FC

Fotbalisté Toulouse nerozehráli tuto sezónu nijak špatně, když v prvních pěti kolech získali osm bodů a jedinou prohru si připsali na trávníku dominantních PSG.

Od té doby je to ale velká bída. V dalších deseti kolech Toulouse vybojovalo pouhé čtyři body a připsalo si hned osm porážek, z toho pět v řadě. Shodou okolností jedinou výhru v tomto období vybojovalo nad silným Lille.

V tabulce se Le Téfécé po bídné sérii propadli už na poslední místo, ná pásmo záchrany ale ztrácejí jen tři body.
Hezký večer při sledování přenosu utkání francouzské Ligue 1, v rámci šestnáctého kola poslední Toulouse přivítá Monako.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.