Ligue 1 - 27. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Angers : Lens - 28. února 2021   15:00

Angers
5' Diony  • 10' Mangani
2:2
(2:1)
Lens
22' Clauss  (Gradit) • 90+1' Kalimuendo  (Michelin)
Angers
Bernardoni – Manceau, I. Traoré (C), Thomas, Doumbia – L. Coulibaly, Mangani (75. Amadou) – Capelle (61. Pereira Lage), Fulgini, Boufal (84. Al Milálí) – Diony (75. Bahoken).
Dechepy – Parinet Le Tellier, Luzi
Stade Raymond Kopa, Angers
Lens
Leca (C) – Medina, Badé, Gradit (85. Mauricio) – Haidara (85. Michelin), Fofana, Ch. Doucouré, Clauss (84. Boura) – G. Kakuta (76. Jean) – Sotoca, Banza (76. Kalimuendo).

Utkání končí tedy remízou 2:2. Ve fotbale se na umělecký dojem nehraje jinak by body mířily do Lens. I ve všech statistických aspektech byli na tom hráči v červenožlutých dresech lépe. Nicméně zažili hororový vstup do utkání a v 10. minutě prohrávali již 2:0. Díky své snaze a zarputilosti dokázali vytěžili po trefách Clausse a Kalimuendeho v nastavení alespoň bod. Samozřejmě další nepovedený zápas nedotažený do zdárného konce hnul řádně žlučí trenérovi Stéphane Moulin. smaozřejmě naopak Lens dokonale vyšlo střídání remízovou branku zařídili náhradníci, kteří zasáhli do utkání až v jeho průběhu. Mějte hezký zbytek dne.
Držení míče: 38 % : 62 %.
Střely na branku: 3:4. Střely mimo: 3:5. Rohy: 6:10. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 16:15.
90+3'
90+2'
Dlouhý nákop Angers na dnešění remíze už nic nezmění.
90+1'
Lens právě vstřelilo branku!
Trpělivost růže přináší a Racing Lens bude mít minimálně bod z Angers po průběhu utkání téměř zlatý. Centr Michelina domácí obránce podběhl a na vzdálenější tyči tedy zcela volný ARNAUD KALIMUENDO uklidil pohodlně balon do sítě – 2:2! Asistence: Clément Michelin.
90'
Rozhodčí nastaví 3 minuty!
89'
Racing Lens je k zisku bodů celkem daleko. Převaha z prvního poločasu vzala dávno za své.
88'
Fulgini ve středu hřiště použil také nedoovleného prostředku.
87'
Al MIláli byl tvrdě atakován za hranicií pravidel Mauríciem a ano hlavní sudí si vystačil opět pouze se slovní domluvou.
85'
Střídání v týmu Racing Club De Lens: ze hřiště odchází Jonathan Gradit, přichází Tony Mauricio.
Střídání v týmu Racing Club De Lens: ze hřiště odchází Massadio Haidara, přichází Clément Michelin.
84'
Střídání v týmu Racing Club De Lens: ze hřiště odchází Jonathan Clauss, přichází Ismaël Boura.
Střídání v týmu Angers SCO: ze hřiště odchází Sofiane Boufal, přichází Faríd Al Milálí.
83'
Hráči Angers SCO hrají velmi takticky a opravdu nikam nespěchají.
82'
Připravované střídání Racingu Lens se musí odložit zřejmě kvůli technickým problémům. Což je velmi nepříjemné.
81'
Florian Sotoca se svou snahou udržet míč na hrací ploše neuspěl.
79'
Hráči Racingu Lens má něco málo přes 10 minut, aby se pokusili o změnu výsledku.
78'
Blok prvního bránícího hráče znamená rohový kop pro klub Angers SCO.
76'
Střídání v týmu Racing Club De Lens: ze hřiště odchází Gaël Kakuta, přichází Corentin Jean.
Střídání v týmu Racing Club De Lens: ze hřiště odchází Simon Banza, přichází Arnaud Kalimuendo.
75'
Střídání v týmu Angers SCO: ze hřiště odchází Loïs Diony, přichází Stéphane Bahoken.
Střídání v týmu Angers SCO: ze hřiště odchází Thomas Mangani, přichází Ibrahim Amadou.
74'
Angers zatím nepouští hosty k tlaku, ze kterého by mohjlo přijít vyrovnání.
72'
Na rozdíl od prvního poločasu, se zdá, že druhý poločas je velmi takticky svázan u obou týmů. To jest bez velkých šnací.
72'
Ani tento útok Racingu Lens nevyšel.
71'
Hráči Racing Lens buší marně jako kladivo do kovadliny přes přehuštěnou obranu Angers.
70'
Rozhodčí vzápěští napomíná jednoho z rozcvičujících hráčů konkrétně Ibrahima Amadou z Angers.
70'
Boufal u postranní čáry neusplě v souboji jeden na jednoho.
68'
Angers se po velmi dloiuhé době dostává do role tvořícího družstva.
67'
Hráč Lens ještš stihl míč na hraci ploše, ale následně byl tvrdě dohrán Angelo Fulgini.
66'
Centr zleva od koncové čáry v podání hráče Angers před branku byl velmi nepřesný.
65'
Centrovaný míč z přímého kopu sráží na rohový kop vytáhlý stoper Romain Thomas.
65'
Fulgini se zachoval velmi neobratně a vyrovil přímý kop pro Racing Lens z velmi slušné pozice.
64'
Narážečky v tento moment hry na obranu Angers vůbec nefungovali.
63'
A i tentokráte sudí viděl nedovelený, útočný faul.
62'
Sražený centr Boufala bránícím hráčem za koncovou čáru značí rohový kop pro Angers SCO.
61'
Střídání v týmu Angers SCO: ze hřiště odchází Pierrick Capelle, přichází Mathias Pereira Lage.
59'
Přetažený centr z rohu vyboxoval Bernardoni mimo pokutové území. Následně byl bránící hráč Angers faulován ve vzdušném souboji.
58'
Centr z přímého kopu byl sražen na rohový kop obráncem na bližší ytči.
57'
U rohového praporku byl podkpnut Simon Banza.
56'
Gradit dlouhým nákopem našel Clausse na jeho přihrávku do pokutového území nikdo z hráčů Lens úspěšně nereflektoval.
55'
Zakončení Jonathana Clausse našlo tentokráte pouze připravené rukavice brankáře Bernardoniho.
53'
Coulibaly fauloval ve středu hřiště Doucourého, ale sudí musí o pár metrů dále zkontrolovat ležícího Fulginiho jenž se drží za bok. ten inaksoval ránu v jednom z předcházejícíhc soubojů.
52'
Tentokráte se pádem v pokutovém území pokoušel o penaltu pro Lens Cheick Doucouré.
51'
Sotoca hezky přenesl hru na pravou stranu hřiště, kde Clauss pohořel v souboji jeden na jendoho.
50'
Po individuální akci se Fofana skácel k zemi, sudí to však nevyhodnotil jako nedovolený zákrok.
49'
I začátek druhého poločasu patří minimálně herně hráčům Racing Club De Lens.
48'
Thomas Mangani odkopl míč na rohový kop v poslední možné chvíli.
47'
Ze staveniště si nyní musel míč vydolovat jeden z hráčů Angers pro použití při autovém vahzování.
46'
Centr Seky Fofana byl velmi lehce odvrácen hráči Angers do bezpečí.
46'

Fauly: 8.5
Parádní první pločas byl k vidění na hřišti v Angers. Racing Lens byl od úvodu aktivní,a le již v sedáte minutě prohrával 2:0. První branku Dionymu darovali svou nerozhodností Medina s Badém. O chvíli později po rohu Kakuta fauloval Boufala a z penalty byl úspěšný Mangani. Ve 22. minutě po pasu Gradita snížil zatím dnešní nejlepší hráč Lens Clauss střelou k vzdálenější tyči. Po půl hodině hry po rohu Sotoca těsně minul branku soupeře. Poté přišli na řadu tutovky Angers jenže Boufal ani Diony neuspěli. Veškeré důležité momenty v gifech připravil Jan Hochman.
45'
45'
Centr z rohového kopu jistě lapil ve vzduchu do svých rukavic Bernardoni.
44'
Sudí ještě uklidňuje velký chumel bojechtivých hráčů v pokutovém území.
44'
Racing Lens bude ještě rozehrávat rohový kop z levé strany hřiště.
43'
Bernardoni byl sice nebzpečně atakován protihráčem, ale svůj úkol odehrát míč co nejdále od své branky splnil beze zbytku.
42'
Ke konci poločasu hráči Angers pořádně ožili a vypracovali si i brankové příležitosti.
41'
Diony to zkusil asi z 21 metrů a jeho umístěnou přízemní střelu umně vytáhl na rohový kop brankář Leca!
40'
Seko Fofana se projevil jako zřejmý fanoušek hokeje a soupeře zastavil ukázkovým bodyčekem.
38'
Další tvrdý zákrok Angers končí opět pouze slovní domluvou rozhodčího. Už nyní hráči Lens musí být pořádně okopáni jak řádek cibule na záhonu.
37'
A nyní přišla chvíle Angers! Typická zbraň dlouhý nákop Diony sklepl balon do druhé vlny a z ní Boufal pálí těsně mimo pravé tyče!
36'
Ubranění přímého kopu vedlo k nebezpečnému brejku Angers, který však byl v oblastu půlícího kruhu doslova zpackán.
35'
Hráči Angers nestíhají púroto byl nehezky faulován Clauss. Sudí zatím velmi tvrdou hru až nadmíru toleruje.
33'
Cheick Doucouré vyslal ze střední vzdálenosti nepřesný projektil mimo branku soupeře.
32'
Clauss tentokráte rozehrál roh na první tyč což se ukázala jako nejhorší řešení ze všech možnách.
31'
A po centru z rohu hlavičkoval těsně pravé tyče Sotoca, Haidara si jen symbolicky pohladil pravou tyč.
30'
Domácí obrana srazila prostřednictvím Traorého míč na rohový kop pro Racing Lens.
28'
Sotoca vedl pěknou kombinaci Racingu Lens jenž skončila pouze zablokováním střely jenž vyslal ze svých kopaček Kakuta.
27'
Další útok hostí končí pouze výkopem brankáře Bernardoniho od své branky.
26'
Obraz hry se nemění Racing Lens hraje fotbal a hráči Angers šikovně čekají na brejky v nichž je jejich hlavní síla.
25'
Pravá strana Racingu Lens svědčí, jenže tentokráte kombinace končí pouze odkopem za postranní čáru.
23'
Několik ostrých soubojů proběhlo ve středu hrací plochy.
22'
Po pěkném pasu Gradita se z ostrého úhlu střelou k vzdálenější tyči utěšeně trefuje JONATHAN CLAUSS – 2:1! Asistence: Jonathan Gradit.
20'
Hráči Racingu Lens nic nebalí a stále se snaží hrát svůj fotbal.
18'
Centr zleva velmi nepřesn ězakončil daleko od branky střelou Bamba.
16'
Hráči Lens jsou sice více na míči, ale proti soustředené obraně Angers se zatím nedokáží nijak prosadit.
15'
Hráč Lens šel do souboje proti dvojici hráčů Angers a dokázal na sebe získat nedovolený zákrok.
14'
Jonathan Gradit po odehrání míče tvrdě atakoval soupeře.
13'
Obrana Angers všechny centry odvrátila bez větších obtíží mimo pokutové území.
12'
Souleyman Doumbia nešetrně poslal na trávník Floriana Sotocu.
11'
Defenzíva Lens dnes velmi hoří což u tohoto celku není zvykem a právě i díky defenzívě je v tabulce tak vysoko.
10'
Angers právě vstřelilo branku!
Autorem branky z pokutového kopu je THOMAS MANGANI, který zvolil jednoduché zakončení do středu branky a měl štěstí, Leca skočil k tyči a rázem je to 2:0!
9'
Odvracený roh, Kakuta zjistil, že bude u míče pozdě a tak musel faulovat Boufala, který vtrhl do pokutového území jak velká voda – pokutový kop!
8'
Rohový kop pro Angers SCO z pravé strany hřiště.
7'
To je kruté pro hráče Lens nicméně mají spoustu času na korekci či otočení nepříznivého stavu.
5'
Čtyři minuty se nepotkáte s míčem, pak stačí dlouhý nákop. Navíc Medina společně s Badém ze sebe udělali hráče okresního přeboru a tak těžký skákavý míč napálil LOÏS DIONY do sítě – 1:0!
4'
Úvod utkání patří zatím hostujícímu týmu.
3'
Clauss vytloukl bloky tudíž zaznamenáme první rohový kop pro Racing Lens.
2'
Sotoca v hlavičkové=m souboji neuspěl, přesto jsou hráči Lens stále u balonu.
2'
Racing Lens na začátku dlouze kombinuje s míčem na kopačkách v oblasti středového kruhu.
1'
Racing Club De Lens nastupuje v červenožlutých dresech, Angers SCO ve své základní barevné kombinaci tedy v černobílé.
1'

Angers SCO: Bernardoni – Manceau, I. Traoré (C), Thomas, Doumbia – L. Coulibaly, Mangani – Capelle, Fulgini, Boufal – Diony.
Náhradníci: Butelle – Khaled, Pavlović, Bamba, Pereira Lage, Bobichon, Amadou, Bahoken, Al Milálí.

Racing Club De Lens: Leca (C) – Medina, Badé, Gradit – Haidara, Fofana, Ch. Doucouré, Clauss – G. Kakuta – Sotoca, Banza.
Náhradníci: Faríñez – Fortes, Boura, Cahuzac, Michelin, Mauricio, da Costa, Jean, Kalimuendo.

Rozhodčí: Dechepy – Parinet Le Tellier, Luzi.
Utkání bude odehráno bez divácké účasti vzhledem k situaci ohledně Covidu-19.
Poslední útok Angers SCO:

RC Štrasburk – Angers SCO 0:0

ŽK: 45+3. Sissoko, 58. Mitrović – 75. Diony

Angers: Bernardoni – Manceau, I. Traoré, Thomas, Bamba – Amadou (80. Capelle), Mangani (84. Pereira Lage) – Fulgini, L. Coulibaly, Thioub (70. Boufal) – Diony.
Poslední utkání Racing Club De Lens:

Racing Lens – Dijon FCO 2:1 (1:0)

Branky:30. Fofana, 64. Banza – 61. Muzinga

ŽK: 79. Badé, 88. Doucouré, 88. Haidara (všichni Lens)

ČK: 75. Kamara (Dijon)

Lens: Leca (C) – Gradit, Badé, Fortes – Clauss (73. Michelin), Ch. Doucouré, Fofana (90+2. Cahuzac), Haidara (90+1. Issiaga Sylla) – G. Kakuta (74. Mauricio) – Kalimuendo (62. Banza), Sotoca.
Hráčům Angers SCO pomaličku, ale jistě dochází dech a z velmi slušných pozic se začínají pomalu propadat tabulkou dolů. Angers sice ve francouzském poháru sice přesšlo přes Stade Rennes, ale v lize tým má aktuální a únorovou sérii čtyř zápasů bez výhry, byť Remeš, Nice, Nantes ani Štrasburk nepatří k tomu lepšímu ve francouzském fotbale.
Racing Club de Lens (5) potvrzuje dokonale svou pověst štiky jako nováček a dokonce pošilhává po účasti v evropských pohárech, což by bylo jistě fantastické. Lens zároveň drží skvělou formu ze šesti zápasů (včetně francouzského poháru) v podobě 3 – 3 -0.
Angers SCO (10) přivítá na svém hřišti zdatného soupeře v poodbě nováčka Racing Club De Lens (5). Oba týmy dělí rozdíl pěti bodů v ligové tabulce.