Ligue 1 - 13. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Angers : Lorient - 6. prosince 2020   15:00

Angers
10' Fulgini  • 90+6' Capelle (Cabot)
2:0
(1:0)
Angers
Bernardoni – Manceau, I. Traoré (C), Thomas, Bamba – Amadou (59. L. Coulibaly), Mangani – Pereira Lage, Fulgini (83. Capelle), Boufal (55. Cabot) – Bahoken (83. Diony).
Léonard – Lang, Boutry
Stade Raymond Kopa, Angers
Lorient
Nardi – Delaplace, Laporte, Gravillon, Le Goff – T. Chalobah, Abergel – Lauriente, Lemoine (C) (76. Le Fée), Wissa (70. Boisgard) – Hamel (77. Moffi).

On-line přenos je u konce. Děkuji vám za pozornost a přeji hezký večer.
Po neúplném 13. kole se Angers posunulo na velmi pěknou sedmou příčku, zatímco na počtvrté v řadě poražený Lorient se bodově dotáhl poslední Dijon.
Angers doma přehrálo trápící se Lorient. Už v 10. minutě otevřel skóre Angelo Fulgini a ještě do přestávky měl dvě šance zvýšit náskok Bahoken. Hosté oběma pokusům Kamerunce odolali a v dlouho bezbrankovém druhém dějství se chvíli před nastavením dožadovali odpískání penalty. Situaci dokonce prověřoval VAR, ale penaltový prohřešek neodhalil. Lorient tak ve snaze vyrovnat ze hry nadále vrhal síly do útoku, což v poslední minutě potrestal Pierrick Capelle – 2:0.
Držení míče: 47% : 53%.
Střely na branku: 3:3. Střely mimo: 5:6.
Rohy: 2:12. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 13:11.
90+6'
90+6'
Angers právě vstřelilo branku!
Razítko na výhru Angers dává v poslední nastavené minutě PIERRICK CAPELLE. Domácí se dokázali prokombinovat z rohu hřiště na levou stranu vápna, odkud Cabot přihrál na úroveň penalty nikým nehlídanému spoluhráči. Ten si mohl dovolit míč zpracovat a trefit poloprázdnou branku už pro něj byla hračka.
90+4'
Ani napodruhé Lorient nedokázal udeřit a jeho soupeř následně přesunul hru na střed.
90+3'
Namísto penalty museli vzít hosté za vděk rohovým kopem. A po něm si tuto standardku zopakují.
90+2'
Videozáběry, které měl Thomas Léonard k dispozici, porušení pravidel neodhalily. Žádnou penaltu tak Lorient kopat nebude.
90'
VAR kontroluje možné hraní míče rukou. Bude Lorient kopat v nastaveném čase penaltu?
88'
Na opačné straně chtěl překvapit brankáře střelou z úhlu Moffi. Balon nabral směr přední tyč a v síti se opravdu zatřepetal. Naštěstí pro Angers pouze v boční.
87'
Hosté už hrají vzadu na riziko. Pootevřeného okna v obraně chtěl využít Diony, ale nakonec uvízl v sevření.
85'
Angers, dá se říct, bezpečně kontroluje výsledek. Když už domácí tým pustí svého soupeře do zakončení, je to z dálky mimo nebezpečný střelecký prostor.
83'
Střídání v týmu Angers SCO: ze hřiště odchází Stéphane Bahoken, přichází Loïs Diony.
83'
Střídání v týmu Angers SCO: ze hřiště odchází Angelo Fulgini, přichází Pierrick Capelle.
82'
Z nastalého tlaku vytěžili hosté roh. Centr na přední tyč byl odvrácen k Boisgardovi, jenž z hlubokého záklonu mířil vysoko nad.
81'
Až k hranici velkého vápna teď vyběhl Bernardoni (Angers), aby svým spoluhráčům usnadnil rozehrávku.
79'
Christophe Pelissier (Lorient) nabádá své svěřence k častějšímu zakončení. Po zpětné přihrávce ho poslechl Gravillon, skákavý míč však netrefil vůbec ideálně.
77'
Střídání v týmu FC Lorient: ze hřiště odchází Pierre-Yves Hamel, přichází Terem Igobor Moffi.
76'
Střídání v týmu FC Lorient: ze hřiště odchází Fabien Lemoine, přichází Enzo Le Fée.
76'
Centr mířený na přední tyč se od dvojice hlavičkujících hráčů odrazil do zámezí. Hlavní a pomezní rozhodčí se nakonec shodli na odkopu od branky.
75'
Čtvrt hodiny před koncem si Lorient kopne roh.
75'
Statistika držení míče: 50% : 50%.
73'
Hosté tak stále marně hledají recept na obranu Angers, která je v dostupování útočníků jinak velmi důsledná.
72'
Napodobit se ho snažil Lemoine (Lorient), tomu ale střela z dálky nenávratně ulítla. Musím říct, že tohle byl hodně uspěchaný pokus.
71'
Dvacet minut před koncem vede Angers nad Lorientem stále 1:0 poté, co v 10. minutě skóroval Fulgini.
70'
Střídání v týmu FC Lorient: ze hřiště odchází Yoane Wissa, přichází Quentin Boisgard.
69'
Domácí odpověděli přízemním pasem z pravé strany, který skončil až u samotného gólmana.
68'
Hráči Lorientu přenesli hru doprava, kde před Delaplacem zavřel cestu Lauriente.
66'
Po jeho rozehrání šli hosté do nadějného brejku. Lauriente ho ovšem nevyřešil nejlépe, když Hamelovi přihrál na paty.
65'
Fulginiho snahu o nízký centr do vápna odvrátil Delaplace (Lorient) na rohový kop.
63'
Po něm už Lorient nedokázal zahrozit.
62'
Hamel protáhl Bernardoniho povedenou střelou pod břevno! Domácí gólman tak tak vytěsnil míč na roh.
60'
Statistika držení míče: 51% : 49%.
60'
Žlutou kartu mimo hřiště dostává trenér Pelissier (Angers).
59'
Střídání v týmu Angers SCO: ze hřiště odchází Ibrahim Amadou, přichází Lassana Coulibaly.
58'
Nakonec nic, poněvadž je hosté vytlačili až za středovou čáru. Fotbalisté Angers tak musí začít od píky.
57'
Jeho spoluhráči se mezitím prokombinovali na útočnou půlku. A bude zajímavé sledovat, co tam vymyslí.
56'
Na nosítkách odnášený Boufal (Angers) svírá svou hlavu v dlaních. Ta bolest v postižené dolní končetině musí být opravdu veliká.
55'
Střídání v týmu Angers SCO: ze hřiště odchází Sofiane Boufal, přichází Jimmy Cabot.
54'
U postranní čáry přešlapující Cabot (Angers) už netrpělivě čeká na pokyn k nástupu na hřiště.
53'
Bohužel pro Angers se Boufal při zakončení zranil a povolána jsou dokonce nosítka.
52'
Dobrým náběhem se před vápnem dostal k zakončení Boufal (Angers), jeho obráncem tečovanou střelu musel Nardi likvidovat nadvakrát.
51'
Hosté konečně uklidnili hru a vyrazili dopředu, na polovině Angers se však dlouho neohřáli.
49'
Ani autové vhazování domácím k ničemu nebylo, protože se Boufal bezprostředně po něm dopustil zbytečného faulu.
48'
Třeba po zemi. Takhle chtěl za obranu poslat balon Pereira (Angers), jenže Laporte jeho úmysl odhalil.
47'
Dva dlouhé nákopy v krátkém časovém sledu nevyšly. Domácí to proto budou muset zkusit jinak.
46'
Po úvodním dějství je na tom lépe Angers. Tradičně hodně vidět byl jeho nejlepší střelec Bahoken, avšak gól dal tentokrát někdo jiný. Už v 10. minutě otevřel skóre Angelo Fulgini a právě on se prozatím stal tím rozdílovým mužem. Hosté z Lorientu se přes malé náznaky do žádné vyložené šance nedostali, takže o přestávce mají o čem přemýšlet.
Držení míče: 49% : 51%.
Střely na branku: 1:1. Střely mimo: 3:1.
Rohy: 0:6. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 6:7.
45+3'
45+3'
Poslední možností na vyrovnání ještě před pauzou byl pro Lorient rohový kop. Jeden z hráčů po odvráceném centru opravdu zakončil, nicméně svůj pokus mezi tři tyče nevtěsnal.
45+1'
Ou, Stéphane Bahoken (Angers) bolestivě přišlápl Lemoinovi nárt a bez váhání inkasoval žlutou kartu.
45'
V prvním poločase jsou nastaveny 3 minuty.
43'
Krátce po něm vrátil Abergel (Lorient) míč zpátky do šestnáctky. K jeho centru se snažil dostat Hamel, ale Traoré ho do zakončení nepustil.
42'
Thomas (Angers) po soupeřově nákopu zodpovědně nechal doskákat míč až za koncovou čáru. Gólman Bernardoni se tak může připravit na odkop.
40'
Žlutou kartu Thomas Léonard ze své kapsy přeci jen vytáhl. Sofiane Boufal (Angers) ho k tomu přinutil nafilmovaným pádem uvnitř pokutového území.
39'
Bamba (Angers) atakoval Wissu šlapákem a může být rád, že neviděl žlutou kartu. Podle mě (jako bývalého rozhodčího) se tady žlutit rozhodně mělo.
37'
Hosté se nicméně dostali k míči i čistým způsobem. A těžit z toho mohl Abergel. Škoda pro Lorient, že jeho rána nebyla lépe umístěná a mířila přímo do Bernardonim nastaveného koše.
36'
Lemoine (Lorient) sice přehlavičkoval Boufala, ale i teď to bylo s pomocí nedovoleného zákroku.
34'
Lauriente (Lorient) fauloval uprostřed hřiště.
33'
Bahoken (Angers) selhal v další tutovce! Kamerunský fotbalista se po dlouhém nákopu zbavil uvnitř vápna Gravillona, ale placírkou na přední tyč trefil pouze boční konstrukci.
31'
Jak můžeme vyčíst z předchozí statistiky, hra se oproti úvodní čtvrthodince vyrovnala.
30'
30'
Na vysoký oblouček si počíhal Traoré (Angers), jenž spolehlivě vyhlavičkoval míč z vápna.
29'
K rychlému brejku se odhodlal Lauriente (Lorient) a po sraženém centru získal pro svůj tým roh.
28'
Jinak se nic zajímavého neděje. Za zmínku stojí snad jen nepovedený pokus o průnikovou přihrávku, kterou přečetl Gravillon (Lorient).
27'
Obnovil ji míč rozhodčího. Domácí po něm zahráli dozadu až k brankáři na malou domů.
26'
Přímo ve středovém kruhu došlo k bolestivě srážce. Kamenem úrazu byl hlavičkový souboj a hra je z pochopitelných důvodů přerušena.
25'
Útočící Lemoine (Lorient) zahrál na okraji vápna rukou, což Thomas Léonard dobře viděl.
23'
Hosté pak ještě sice měli možnost složit reparát, ale tentokrát narazili na připravenou defenzivu Angers.
22'
Zanedlouho poté se domácí snadno ubránili rohovému kopu. Centr, který přilétl z Lemoineho kopačky, byl totiž přetažený.
21'
Ibrahim Amadou (Angers) v souboji o míč trefil Lemoina loktem a stal se prvním karetně potrestaným hráčem zápasu.
19'
Bahoken odmítl navýšit náskok Angers! Domácí útočník zůstal po diagonální přihrávce na levé straně vápna úplně sám, přesto před skluzujícím obráncem bránu trestuhodně přestřelil.
18'
Ztráta míče zapříčinila rychlý kontr, ze kterého chtěl těžit Wissa (Lorient). Drze vnikl do šestnáctky, ale tam měl proti sobě trojnásobnou přesilu.
16'
Územní převahou disponující Sporting překročil půlící čáru a momentálně hledá palebnou pozici.
15'
Statistika držení míče: 59% : 41%.
14'
Prozatím ve vlastním území kombinující hráči Angers trpělivě hledají cestu vedoucí hlouběji do pole.
13'
Thomas Léonard uviděl přímo ve středovém kruhu faul, po kterém budou smět hrát domácí.
12'
Wissa (Lorient) dostihl zdánlivě ztracený míč, ale potom už ho nedokázal odcentrovat.
10'
V Angers jdou do vedení domácí! ANGELO FULGINI převzal balon od Bahokena a z pravé strany s ním uprchl až před Nardiho, kterého chladnokrevně podstřelil. V tom mu nedokázal zabránit ani vracející se stoper Laporte.
9'
Na střely je srovnáno. Kousek před vápnem se snažil prosadit Lauriente, jenže stejně jako předtím na opačné straně Bahoken o podstatný kus minul.
8'
Krásnou technickou finesu předvedl uprostřed hřiště Fulgini (Angers). Takzvaná Zidanovka.
7'
Máme za sebou první střelecký pokus. Z otočky k němu napřáhl Bahoken (Angers), levačkou po zemi však mířil hodně nepřesně.
5'
Přestože Gravillon (Lorient) musel vyhledat lékařskou pomoc, jeho dalšímu pokračování v utkání nic nebrání.
4'
Po výkopu gólmana Bahoken (Angers) ve středu hřiště ostře atakoval Gravillona. A měl docela štěstí, že se tento prohřešek obešel bez žluté karty.
3'
Domácí ho zahráli centrem krouceným přímo do brány, kde stál připravený Nardi.
2'
Hra se velmi rychle otočila a Le Goffův centr z levé strany pak Manceau odkopl na rohový kop.
1'
Po oficiálním nástupu hráčů na hřiště proběhl mezi kapitány los. Stranu si vybíral Fabien Lemoine, takže zahajovací výkop provedou domácí.
Fotbalisté právě absolvují rozcvičku.

Angers SCO: Bernardoni – Manceau, I. Traoré (C), Thomas, Bamba – Amadou, Mangani – Pereira Lage, Fulgini, Boufal – Bahoken.
Náhradníci: Butelle – Bobichon, Capelle, Cabot, L. Coulibaly, Diony, El Melali, Pavlović, Cho.

FC Lorient: Nardi – Delaplace, Laporte, Gravillon, Le Goff – T. Chalobah, Abergel – Lauriente, Lemoine (C), Wissa – Hamel.
Náhradníci: Dreyer – Fontaine, Boisgard, Grbic, Le Fée, Hergault, S. Marveaux, Moffi, Wadja.

Rozhodčí: Léonard – Lang, Boutry.
Světlo světa spatřily sestavy. Před jejich zveřejněním vám můžu prozradit, že oba týmy zvolily podobnou taktiku, protože nastoupí v rozestavení 4-2-3-1.

Lorient

To Lorient má jiné starosti, protože je přímo ohrožený sestupem. Osmnáctý celek Ligue 1 za sebou nechává jen Štrasburk s Dijonem, přičemž tento tandem za ním zaostává o pouhopouhý bod. Oproti němu však tým z Bretaně trápí koncovka, uznejte sami, že pět zápasů bez vstřelené branky je trochu moc. Naposledy si Lorient nevěděl rady s Montpellierem, jemuž na vlastním hřišti podlehl 0:1. A bude-li v mizerných výkonech i nadále pokračovat, zřejmě už brzy spadne na ligové dno.

Angers

Vzhledem k tabulkovému postavení a vlastně i výhodě domácího prostředí je za favorita považováno Angers. Tento tým se před víkendem nacházel na osmém místě se čtyřbodovou ztrátou na druhé Lille. Do vyrovnané horní poloviny tabulky se Sporting vyšvihl po výhře 3:1 na hřišti nováčka z města Lens. A asi nikoho nemusím přesvědčovat o tom, že na své poměry už tak dobré postavení si hodlá ještě vylepšit.
Dobré odpoledne všem fotbalovým fanynkám a fanouškům! Francouzská Ligue 1 má na programu 13. kolo a spolu s ním duel Angers – Lorient.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.