Ligue 1 - 23. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bordeaux : Lille - 3. února 2021   19:00

0:3
(0:0)
Lille
55' Yazıcı  (Bamba) • 66' Weah  (Araújo) • 89' David  (Ikoné)
Bordeaux
Costil – Kwateng, Baysse, Koscielny (C), Benito – Adli, Bašić – Kalu (72. de Préville), Ben Arfa (78. Lacoux), Oudin (78. A. Traoré) – Hwang Ui-jo (79. Bakwa).
Poussin – Bakwa, Briand, de Préville, Lacoux, Mara, Mexer, Poundjé, A. Traoré.
Lesage – Ocak, Grosbost
Matmut Atlantique, Bordeaux
Lille
Maignan – Celik (81. Djaló), J. Fonte (C), Botman, Reinildo – Ikoné, Xeka, Sanches (72. Soumaré), Bamba (62. David) – Yazıcı (62. Araújo), Weah (81. Lihadji).
Karnezis – D. Bradarić, David, Djaló, Araújo, Lihadji, Pied, Pizzuto, Soumaré.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Držení míče: 54 % : 46 %.
Střely na branku: 4:6. Střely mimo: 4:3. Rohy: 1:2. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 8:16.
Lille má jistotu, že i po třiadvacátém kole zůstane na čele tabulky. Před zápasy startujícími od jednadvaceti hodin má na druhý Lyon už pětibodový náskok. Bordeaux po třech výhrách podruhé za sebou nebodovalo a zůstane desáté.
Bordeaux podalo na svém hřišti velmi dobrý výkon, nicméně dojelo na nulovou efektivitu v zakončení. Dogám stačil mnohem menší počet šancí hned ke třem gólům, které si po změně stran mezi sebe rozdělili Yazici, Weah a David. Kromě tohoto tria sklízí pochvaly také gólman Maignan, jenž pochytal nejednu kvalitní příležitost domácího týmu.
90+3'
90+2'
Tiago Djaló nabral rychlost na pravé straně, odkud posílal míč do ohně, ale tam naprosto zradilo zpracování Ikoného.
90+1'
Nastavují se 3 minuty.
90'
Opět se celá situace několik desítek vteřin zkoumala u videa, ale Dogy o svůj třetí gól nepřišly. Tentokrát šlo o možný ofsajd.
89'
Lille právě vstřelilo branku!
Tak to je velká lekce z efektivity od lídra Ligue 1! Jonathan Ikoné si po nahrávce od mladíka Lhadjiho v rychlosti narazil s JONATHANEM DAVIDEM, jenž se ocitl za celou domácí obranou a sám proti Costilovi chladnokrevně zvýšil na 3:0.
87'
Ani tato šance Bordeaux nekončí kontaktním gólem! Toma Bašić našel hlavu špatně bráněného Koscielnyho, jehož hlavička neměla špatné parametry, ale Maignan s přispěním horní tyče čisté konto udržel.
86'
Luiz Araújo se nevyvaroval jasného faulu na střídajícího Bakwu. Resultuje z něj standardní situace rozehraná z levého kraje.
85'
Hosté trochu překvapili aktivním presinkem. Defenziva Bordeaux to ve spolupráci s brankářem Costilem ale zvládla.
84'
Dogy naopak vsadily na údržbu. S míčem na kopačkách se nikam neženou, k vidění je stále větší počet zpětných přihrávek.
83'
Tempo hry šlo v nedávné minulosti trochu dolů. Hráči Bordeaux po spálené dvojšanci už tuší, že z tohoto souboje žádné body nejspíše nezískají.
81'
Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Timothy Weah, přichází Isaac Lihadji.
81'
Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Zeki Celik, přichází Tiago Djaló.
80'
Xeka rozdal míč doprava na Celika, jenž si rozmyslel další postup a zase vsadil na přihrávku k půlící čáře, kde hosté budou chtít ukrojit co nejvíce času.
79'
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Hwang Ui-jo, přichází Dïlane Bakwa.
78'
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Rémi Oudin, přichází Amadou Traoré.
78'
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Hatem Ben Arfa, přichází Tom Lacoux.
77'
Nicolas de Préville měl v porovnání s Botmanem výhodu čerstvých sil. Ani ty mu ale nepomohly, ve sprintu si překdpol míč až za koncovou čáru.
76'
Ze standardní situace hosté nijak nezahrozili. V držení míče ale zůstali a dobrovolně se vrátili až ke kopačkám Mikea Maignana.
75'
Po dlouhé době si zaútočili také fotbalisté Lille. Celik zprava nahrál do vápna na Ikoného, jehož nápřah z úhlu srazil Koscielny na rohový kop.
74'
Hatem Ben Arfa zkoušel štěstí ze střední vzdálenosti. Maignan byl opět bezchybný a drobným úskokem vyrazil míč do místa, kde nehrozila žádná dorážka.
73'
Domácí hráče druhý inkasovaný gól rozhodně nesložil. Platí pravý opak, hraje se hlavně poblíž Maignanova pracoviště.
72'
Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Renato Sanches, přichází Boubakary Soumaré.
72'
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Samuel Kalu, přichází Nicolas de Préville.
71'
Jednoznačně největší šance Bordeaux! Hwang Ui-jo byl po skvělém pasu od Oudina trestuhodně volný. Maignan jeho hlavičku ale skvěle zlikvidoval a Bašić z velice nadějné dorážky vůbec netrefil branku.
70'
Ben Arfa nabízel míč někam k penaltovému bodu, ale Xeka s Fontem nedopustili před Maignanem žádné velké drama.
69'
Renato Sanchez zboku vrazil do rozběhnutého Kalua a jako druhý hráč ve službách Lille inkasoval žluté napomenutí.
68'
Za tohoto stavu už to bude mít Bordeaux nesmírně těžké. Benito navíc nyní nedosáhl na přenesení hry na levou stranu.
66'
O vítězi je zase o něco jasněji! Dogy ubránily roh s Kaluovým centrem na první tyč a v hojném počtu vyrazily do smrtícího brejku. Araújo v situaci dva na golmana ještě posunul míč na TIMOTHYHO WEAHA a na toho už čekala naprosto rutinní koncovka do prázdné branky.
65'
Kalu se snažil zbavit Botmana, přičemž narazil do Xeky. Podle sudích to bylo s faulem, takže standardku budou mít k dispozici i domácí.
64'
Jednu z mála standardních situací zrealizoval dosud neviditelný Sanches, ale domácí obrana si před Costilem jednoduše poradila.
63'
Čerstvý David ihned ukázal svou rychlost, na kterou Ben Arfa odpověděl jen faulem za žlutou kartu.
62'
Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Yusuf Yazıcı, přichází Luiz Araújo.
62'
Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Jonathan Bamba, přichází Jonathan David.
60'
Po hodině hry se chystají první střídání. Hned ke dvěma změnám dojde na straně Lille, do hry půjdou Araújo a David.
59'
Nějakou dobu se hrát nebude. Na hrací ploše totiž leží domácí kapitán Koscielny i hostující střelec Yusuf Yazici.
58'
Enock Kwateng měl před sebou několik desítek metrů volného prostoru. Vůbec se do něj ale neposunul a ukvapený centr ve finále zpackal.
57'
Platnost vedoucího zásahu potvrdili i videorozhodčí, kteří podle všeho zkoumali možnou hru rukou od Bamby.
55'
Favorit na vítězství se ujímá vedení! Nemalou zásluhu na tom má Maignan, který zkušeně sebral centr a pak rychlým výkopem započal akci Bamby. Ten si hladce poradil s bránícím Bayssem a zleva nachystal pozici pro YUSUFA YAZICIHO, který z jedničky nechytatelně zavěsil pod břevno.
54'
Loris Benito měl volněji na levém kraji. Výměna s Kaluem pak nevyšla, ale faul Weaha vrací míč do domácího držení.
53'
Ani v nejbližších vteřinách se nic podstatného nestane. Domácí museli odevzdat balon kvůli ruce Hatema Ben Arfy.
52'
Ani v úvodu druhé půle to není žádná přehlídka gólových šancí. Hraje se daleko od obou přítomných gólmanů.
51'
Právě Reinildo centroval z levé strany, ale předcházel tomu jeho ofsajd. Nabídka k přední tyči byla i tak neškodná.
50'
Daleko se muži v tmavě modrých dresech nedostali. Hwang Ui-jo si kousek za půlkou pomohl faulem na zatím bezchybně hrajícího Reinilda.
49'
Aktivní Kalu byl v přechodové fázi podražen ještě na své vlastní polovině. Pokračuje se pozvolnou kombinací Bordeaux.
48'
Bolestivý střet mezi Xekou a Bašićem způsobil ošetřování hostujícího záložníka, který jako jediný hraje se žlutou kartou.
47'
Ani jeden z trenérů před začátkem druhé půle nestřídal, a tak na obou stranách pokračujeme v původních základních jedenáctkách:

Girondins Bordeaux FC: Costil – Kwateng, Baysse, Koscielny (C), Benito – Adli, Bašić – Kalu, Ben Arfa, Oudin – Hwang Ui-jo.

Lille OSC: Maignan – Celik, J. Fonte (C), Botman, Reinildo – Ikoné, Xeka, Sanches, Bamba – Yazıcı, Weah.
46'
Oba týmy měly v poklidnější první půli jen po jedné větší šanci, které Costil s Maignanem na úkor Bamby a Kalua zlikvidovali. Do šaten se tak odchází za nezměněného stavu 0:0, který by ve finálním účtování asi více bralo domácí mužstvo ze středu tabulky.
45+1'
45+1'
Moc důvodů k nastavení nebylo, takže se přidává symbolických šedesát vteřin. V nich si Xeka vyšlápl na Kalua a není s podivem, že to bylo za první žlutou kartu.
45'
Paul Baysse chladnokrevně odmítl příchozí centr z levého kraje hrací plochy. Moc času na skórování už oběma týmům v první půli nezbývá.
44'
Fonte dal míč doprava na zdvojeného Weaha, který neodcentroval přes Benita. Je z toho alespoň autové vhazování z prostoru vedle vápna.
43'
Lille trpělivě kombinuje na půlce, kam se zase vrátilo po přenesení hry na levou stranu a krásném zpracování Reinilda.
41'
Hwang Ui-jo dostal u půlící čáry nakopáno. Bordeau bude moci pokračovat v drobné územní převaze, kterou v posledních minutách má.
40'
Hatem Ben Arfa posílal kolmou přihrávku na hrot, nicméně Hwang Ui-jo byl precizně pohlídán velezkušeným stoperem Fontem.
39'
Oudin si počkal na pomoc od Adliho, který mu míč na pravé straně vracel. Byl z toho centr, jenž propadl přes Bašiće, ale Hwang Ui-jo ze zajímavé pozice hodně přestřelil.
38'
Fonteho nákop pro sebe nevybojoval Weah. Míč se k hostům rychle vrátil, je to postupné dobývání zatažené obrany.
37'
Kalu vsadil na individuální postup. Na necelých pětadvaceti metrech už měl kolem sebe příliš protivníku, a tak napřáhl k nepřesné střele z osy. Míč proletěl vedle Maignanovy levé tyče.
36'
Zatím nevýrazný Weah z jedničky prodlužoval pas ze středu hřiště, ale na Ikoného to bylo dost nepřesné. Hrát mohou pro změnu domácí.
35'
Bordeaux nyní rezignuje na napadání, takže hosté mohou v poklidu kombinovat kolem vlastní šestnáctky.
34'
Několikátá vzájemná konfrontace mezi dvěma osmadvacítkami dopadla lépe pro Reinilda, přes kterého se neprotlačil Rémi Oudin.
33'
Po nevynucené chybě Kalua útočily Dogy po levém kraji. Odražený centr letěl na Xeku, jenž ve snaze o střelu z voleje promáchl.
31'
Nyní už se Xeka musel naostro zapojit do akce. Domácí útok po pravé straně ukončil rezolutním odkopem z pokutového území směrem k Yazicimu.
30'
První drobné zdržení způsobil zdravotní stav Xeky. Ten je sice otřesený, ale nemělo by mu to zabránit v pokračování ve hře.
29'
Hwang Ui-jo si to na levé straně namířil mezi dva. Celik s Bambou jen srazili míč ke Kaluovi, který těmto dvěma ukázal záda, ale placírkou z levé strany Maignana nepřelstil.
28'
Další dobrá práce od Reinilda, na kterém si u pravé autové čáry vylámal zuby Oudin.
27'
Ikoné byl na hrotu zdvojený, takže po nákopu z hloubi pole Koscielny spolehlivě sklepl míč do rukou domácího brankáře.
26'
Rémi Oudin posouval míč směrem do vápna na Kwatenga, kterého výtečně zakřižoval Reinildo a dokonce si došel pro faul.
25'
Maignan rychle zareagoval na ztečovaný pas od Bašiće a zabránil rohovému kopu ve prospěch domácího Bordeaux.
24'
Ten už žádné drama nepřinesl, protože centr z pravé strany přistál v náruči domácího strážce branky.
23'
Po nebezpečné chybě Kwatenga se zadarmo dostal ke střele z dvaceti metrů Bamba. Costil se musel odlepit od země, aby vynikajícím zákrokem vytěsnil dosud největší šanci na roh.
22'
Jmenovitě tak učinil Rémi Oudin. Centr do špatného prostoru však Bamba ztečoval do rukavic Maignana.
21'
Špatně provedené vhazování připravilo Lille o balón v poměrně citlivém prostoru. Po faulu u postranní čáry se asi bude centrovat před Maignana.
20'
Rozběhnutý Hwang Ui-jo se nedočkal přihrávky od Kalua. Vynikající práci totiž odvedl hostující kapitán José Fonte.
19'
José Fonte zkušeně nakopl míč do napadajícího Kalua, aby tím zajistil Maignanovi odkop od branky.
18'
Budíček pro Maignana, který po zaváhání spoluhráče Botmana čelil jedovatému pokusu Oudina zpoza pokutového území.
17'
Snad poprvé se do hry zapojil Hwang Ui-jo. Byl ale zahnán do křídla, odkud neměl komu odcentrovat před hostující bránu.
16'
Samuel Kalu prohrál osobní souboj v prostoru mezi střídačkami. Zpět do hry bude uvádět míč Zeki Celik.
15'
Benoit Costil dobře přečetl hru a byl tak jako první u průnikové přihrávky z hloubi pole.
14'
Lille zformovalo šiky ve středu hřiště a nenechalo domácí fotbalisty přiblížit se do míst, odkud by šlo vypálit na Maignana.
12'
Domácí toho směrem dopředu zatím moc neukázali. Změnit to chtěl Ben Arfa, který však tvrdě narazil do zpevněného protihráče.
11'
Ikoné ukázal rychlé nohy. Na pravé straně pronikl do pokutového území, ale ve finále vypálil nad břevno Costilovy brány.
10'
Lídr tabulky to vzal přes levou stranu. Yazici po centru hlavičkoval přesně, ale na Costila čekal naprosto rutinní zákrok.
9'
Yusuf Yazıcı svým centrem do ohně nic nebezpečného nevymyslel. Totéž platilo i v případě jeho krajana Celika.
8'
Kwateng skočil pod nohy Bamby a srazil míč za koncovou čáru. Byl to ale faul, takže Lille bude kopat standardku z levého křídla.
7'
Přenesení hry na Celika neprošlo. Domácí opět nemají klid na přechodovou fázi, do které se zapojuje také Costil.
6'
Kalu chtěl na levé straně spolupracovat s Benitem. Předávka se ale nezdařila a ve finále z toho byl faul na Celika.
4'
Reinildo si v rychlosti narazil se spoluhráčem, ale na hranici pokutového území už byl zablokován. Dokonce budou vhazovat domácí.
3'
Dogy vytáhly presink. Domácí si museli pomoct malou domů na Costila, který odpálil balon co nejdál od branky.
2'
Hned první šance pro Lille! Reinildo zleva odcentroval na Ikoného, jehož hlavička se nevešla mezi tři tyče.
1'
O úvodní výkop se postarali hosté, kteří nastupují v kompletně bílých, zatímco domácí v tmavě modrých dresech.
1'

Náhradníci: Poussin – Bakwa, Briand, de Préville, Lacoux, Mara, Mexer, Poundjé, A. Traoré.

Náhradníci: Karnezis – D. Bradarić, David, Djaló, Araújo, Lihadji, Pied, Pizzuto, Soumaré.

Girondins Bordeaux FC

Domácí tým zažívá podobný ročník, jako tomu bylo v několika předchozích letech. S bilancí devíti výher, pěti remíz a osmi porážek se nachází na desátém místě, kde má bezpečný náskok čtrnácti bodů na sestupové pásmo. Bordeaux zažilo úspěšný začátek kalendářního roku, když remizovalo s Métami a pak porazilo Lorient, Nice i Angers. Čtvrtou výhru, která by ho přiblížila pohárovým příčkám, ale nevybojovalo. Na hřišti druhého Lyonu prohrálo 1:2 gólem z 91. minuty. S pěti zásahy vede týmovou tabulku střelců Hwang Ui-jo.
Lille OSC

Dogy se díky víkendovém kolapsu PSG na hřišti Lorientu osamostatnilly na samotném čele soutěže, kde aktuálně mají dvoubodový náskok na druhý Lyon a ještě o bod větší odstup od třetích Pařížanů. Lille prohrálo jen dva z dvaadvaceti zápasů. Od posledního nezdaru s Angers stihlo posbírat čtyři vítězství za sebou, když postupně porazilo Nimes, Remeš, Rennes a naposledy v poměru 1:0 také Dijon. Nejlepším střelcem týmů zůstává v posledních třech zápasech nehrající Burak Yilmaz, jenž má na kontě devět branek a čtyři asistence.
Všem fotbalovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu třiadvacátého kola francouzské Ligue 1. Od devatenácti hodin se můžeme těšit na konfrontaci mezi Bordeaux a Lille!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.