Ligue 1 - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bordeaux : Lyon - 11. září 2020   21:00

Costil – Sabaly, Baysse, Koscielny (C), Benito – Bašić, Otávio – Hwang Ui-jo (74. Briand), de Préville (74. Maja), Oudin (90+2. Poundjé) – Kalu (62. Adli).
Buquet – Debart, Lang
Stade Matmut Atlantique, Bordeaux
Lyon
A. Lopes – Denayer, Marcelo, J. Andersen – Dubois, Bruno (59. Mendes), Caqueret, Cornet – Toko Ekambi (83. Cherki), M. Dembélé (59. Aouar), Depay (C) (73. Kadewere).

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Držení míče: 46 % : 54 %.
Střely na branku: 0:3. Střely mimo: 5:17. Rohy: 4:5. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 12:19.
Zápas je u konce a oba celky se rozešly smírně po bezbrankové remíze. I po pauze pokračoval urputný boj s minimem šancí. Přesto byli hosté opravdu kousíček od gólu, když v 81. minutě trefil Aouar tyč Costilovy branky. Na druhé straně bylo Bordeaux nebezpečné jen minimálně, Lopes dnes nemusel vytáhnout žádný opravdu těžký zákrok.
90+4'
90+3'
Bašić se ve skluzu natahoval po míči, zakončení šlo mimo. Domácí se snažili vyreklamovat rohový kop, sudí však nekompromisně ukázal na odkop od branky.
90+2'
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Rémi Oudin, přichází Maxime Poundjé.
90+1'
Ještě jedno střídání na straně domácích, končí Rémi Oudin.
90'
Budou se nastavovat čtyři minuty.
89'
Lyon se v úplném závěru snaží o rozhodnutí, Bordeaux pouze soustředěně brání.
88'
Na centr si naskakoval Kadewere, nebyl ale ve vzduchu nejvýše a branku tak neohrozil.
87'
Další přímý kop pro Lyon, bude to centr z pravé strany, hodně zkrácený roh.
86'
Lopes si křikl a zcela bez potíží pokryl vysoký centr z pravé strany.
85'
Už je zase na nohou a závěr zápasu může pokračovat.
84'
Caqueret při pokusu o zisk míče fauloval a sám si u toho mírně ublížil. Probíhá jeho ošetřování.
83'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Karl Toko Ekambi, přichází Rayan Cherki.
82'
Z protiútoku hrozil Adli, jeho střela po zemi ale byla o poznání nepřesnější.
81'
Hostům chyběly ke gólu jen centimetry! Po průniku k vápnu předvedl pěkné kličky Aouar a po uvolnění se vystřelil po zemi. Trefil tyč!
80'
Následoval přímý kop, Joachim Andersen ale míč z celkem dobré pozice poslal slušný kus nad břevno.
79'
Jimmy Briand za cenu žlutá karty zastavil rodící se šanci Lyonu, k zemi stáhl Aouara.
79'
Už je v tom na obou stranách hodně křeče a nepřesností...
77'
Andersenova střela ze střední vzdálenosti šla vysoko nad branku, Costil zasahovat nemusel.
76'
Bašić upadl v pokutovém území Lyonu, na penaltu to ale rozhodně nebylo. Rozhodčí si ještě nechal verdikt potvrdit u videa a po chvilce už se zase rozběhla hra.
75'
Centr propadl do pokutového území, nenašel se ale nikdo, kdo by zblízka sklepl míč za Lopese.
75'
Marcelovi vůbec nevyšel obranný odkop po centru z levé strany, domácím tak nabídl rohový kop zdarma.
74'
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Hwang Ui-jo, přichází Jimmy Briand.
74'
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Nicolas de Préville, přichází Josh Maja.
73'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Memphis Depay, přichází Tino Kadewere.
72'
Hosté chystají další změnu, na trávník vyběhne Tino Kadewere.
70'
A zase pokles tempa, oba celky teď bojují s přesností.
68'
Hostující Joachim Andersen zastavil rodící se kontr nedovoleným zákrokem na půlce a byl za to potrestán žlutou kartou.
67'
Rozehrál Depay, pěkně obstřelil zeď, ale trefil místo, kde číhal Costil. Ten vyboxoval před sebe.
66'
A teď pozor, neboť po faulu kousek od šestnáctky je tu nebezpečný přímý kop Lyonu.
65'
No, tohle bylo slušně zahrané. Hosté předvedli útok pravou stranou, po sklepnutí zakončoval zpoza šestnáctky Mendes a jeho dělovka prosvištěla kousek mimo!
63'
Ui-jo poslal do pokutového území prudký centr, před nabíhajícími spoluhráči musela obrana Lyonu nasadit všechny možné páky. A povedlo se.
62'
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Samuel Kalu, přichází Yacine Adli.
61'
Střídat budou i domácí, za chvíli se do hry dostane Yacine Adli.
59'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Moussa Dembélé, přichází Houssem Aouar.
59'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Bruno, přichází Thiago Mendes.
58'
Další standardka pro hostující tým, nyní v podobě rohu. Centr Depaye Costil vyboxoval mimo své malé vápno.
57'
Následný přímý kop rozehrál po naznačení signálu Depay, střela po zemi se zastavila o dobře postavenou zeď.
55'
Žlutá karta pro domácí tým, rychlý přechod soupeře totiž hasil Otávio.
55'
Bašićův rohový kop propadl na malé vápno Lyonu, hosté jen tak tak zvládli odkopnout.
54'
Centr z pravé strany odvracel hostující Denayer, jenže nechybělo moc a málem míč napálil do své brány. Hostům jistě zatrnulo, už se ale musí soustředit na pokračování hry.
52'
Na centr od rohového praporku si naskakoval Andersen, povedlo se mu i hlavičkovat, Costil zasahovat nemusel, neboť zakončení mířilo o kus mimo.
52'
Technická Depayova střela byla lehce přizvednutá, pískal se další rohový kop pro Lyon.
51'
Depay svým centrem trefil Sabalyho do ruky, na penaltu to ale nebylo, měl ji totiž u těla. Pískal se pouze rohový kop.
50'
Hra se bleskově přesunula na opačnou stranu a Baysse to zkoušel z levého rohu šestnáctky. Andersen srazil míč na aut.
49'
No tohle nevypadalo zle. Na centr z pravé strany si naběhl volný Dembélé a měl trochu prostoru a střelu. Ta ale byla zase zablokována!
47'
Prudkou ránu z dálky vyslal hostující Andersen, střelu po zemi zvládla obrana Bordeaux odkopnout.
46'
Costil si hned v úvodu druhé půle osahal míč, byl rychle na zemi a lapil prudký centr po zemi.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 22:01.
Je za námi první poločas, který mnoho fotbalových okamžiků nepřinesl. Více aktivnější byl hostující Lyon, byl ale nebezpečnější pouze po pokutové území, poté už přišly pouze nepřesné, nebo jinak nepovedené pokusy o zakončení. A jelikož to samé platilo i na druhé straně, odešlo se do kabin za stavu 0:0.
45+1'
45'
Rozhodčí nastaví jednu minutu.
44'
Domácí Sabaly spadl po vzdušném souboji s Cornetem na rameno a zatím leží na trávníku. Po krátkém ošetření ale bude moci pokračovat.
42'
Andersen poslal dopředu dlouhý nákop, u míče byl ale jako první gólman Costil a vše ukončil.
40'
Tohle už vypadalo vážněji. Na pravém křídle unikl hostující Dubois, dostal se do vápna a tlačil přihrávku pod sebe do druhé vlny. Dobrá myšlenka, jenže domácí to zvládli přečíst a nebezpečí na poslední chvíli odvrátit.
39'
Kalu skvěle a hlavně čistě obral zezadu o míč Depaye, který už pomaličku napřahoval ke střele. A už se zase hraje na branku Lyonu.
37'
Na druhé straně posílal oblouček na hranici malého vápna Toko Ekambi, jenže podle opakujícího se scénáře i tohle nebylo pro obranu nebezpečné...
35'
Sabaly tlačil po zemi přihrávku do šestnáctky, i tohle však skončilo u obrany dříve, než přišlo případné zakončení.
34'
Moc střel k vidění není, jedna přišla ze strany hostů, Costil bez potíží zakročil.
32'
Nicolas de Préville upadl po kontaktu v pokutovém území, faul se ale k nevoli domácích nepískal.
32'
Z dálky to zkusil střelou domácí de Préville, Lopes ale zasahovat nemusel, stačilo mu ráno kontrolovat pohledem.
31'
Už se zase bude hrát na opačnou stranu, na vině byl Otáviův faul na Depaye.
30'
Další žlutá karta pro hostující tým, za faul na unikajícího soupeře ji dostal Marcelo.
29'
Bašićův centr z pravé strany pouze prolétl pokutovým územím, Lyon situaci vzápětí ukončil odkopem.
28'
Oba celky mají zatím problémy s rozehrávkou standardních situací, centry končí na dobře postavených hráčích druhé strany.
26'
Ano, bylo tomu tak, obrana Lyonu ale přes Corneta a Andersena míč dostala do bezpečnějších míst.
26'
Trochu se nám na trávníku přitvrzuje, domácí mají přímý kop z pravé strany a dá se čekat ostrý pas do vápna.
24'
Hodně nepovedený centr, domácími byl odvrácen hned prvním clonícím hráčem...
23'
Další rohový kop pro Lyon, tentokrát se po Baysseho zákroku bude rozehrávat z levé strany.
22'
Po centru z pravé strany se v pokutovém území Bordeaux odehrál tvrdý souboj, ve kterém fauloval hostující Moussa Dembélé a za zákrok dostal žlutou kartu.
20'
Hostující Bruno předvedl šajtli pravou nohou, jeho rána se zatočila velký kus vedle pravé Costilovy tyče.
20'
Joachim Andersen podklouzl a nabídl tak možnou šanci Ui-jovi. Na něj byl ale míč až příliš prudký a nezvládl jej zastihnout. Hosté se v klidu ubránili.
17'
Trocha nepřesností na obou stranách hřiště, tempo v posledních minutách upadlo.
15'
Centr mířil na Toko Ekambiho, obrana Bordeaux však zvládla vše udržet a nedovolit soupeři zakončit.
14'
Rémi Oudin dobře zapracoval v obraně, uklidil míč do zámezí a je tu tak první roh pro Lyon.
13'
Za Bordeaux to zkusil Kalu, jenže byl sám, bez podpory spoluhráčů a k vápnu se vůbec nedostal.
12'
Lyon začal přebírat iniciativu, domácí tým se v posledních okamžicích pouze brání.
10'
Dubois ve spolupráci s Depayem vedli akci pravou stranou, ale ani tentokrát to nevedlo ke střele mezi tyče.
9'
Oudin byl kousek od šestnáctky tvrdě atakován a nepuštěn tak do akce, sudí v tom ale faul neviděl a nechal pokračovat ve hře.
8'
Hned na tři protivníky si troufl Depay, dva zvládl, třetí jej kousek před šestnáctkou o míč obral.
7'
A zase Lyon, který buduje postupnou akci středem. Vše vyvrcholilo pokusem o pas na pravou stranu, ten však pouze prolétl prostorem a skončil v zámezí.
6'
Hostující Caqueret to zkusil individuálně, obešel několik protivníků, ke střele se však nakonec nedostal.
5'
Benito centroval z levé strany, myšlenku měl dobrou, jenže pas poslal přesně do Lopesových rukavic.
4'
Hraje se od úvodu velice aktivně a útočně, útok střídá útok a to z obou stran.
3'
Costilova rozehrávka od vlastní branky nebyla z těch nejpovedenějších, přesto se domácí dokázali dostat na dostřel. Je z toho aut, míč má Benito.
2'
Hosté se pustili do utkání bez bázně, středem si to k brance namířil Depay, jenže poté poslal ránu vysoko nad branku.
1'

Girondins Bordeaux FC: Costil – Sabaly, Baysse, Koscielny (C), Benito – Bašić, Otávio – Hwang Ui-jo, de Préville, Oudin – Kalu.
Náhradníci: Poussin – Adli, A. Mendy, Kwateng, Jovanović, Briand, Maja, Pardo, Poundjé.

Olympique Lyon: A. Lopes – Denayer, Marcelo, J. Andersen – Dubois, Bruno, Caqueret, Cornet – Toko Ekambi, M. Dembélé, Depay (C).
Náhradníci: Racioppi – Bard, Jean Lucas, Mendes, Cherki, B. Traoré, Aouar, Kadewere, Diomande.

Rozhodčí: Buquet – Debart, Lang.
Oba týmy jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas na Stade Matmut-Atlantique začne ve 21 hodin, takže si na večer nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Ruddy Buquet, kterému budou na pomezí asistovat Guillaume Debart a Gilles Lang.
Olympique Lyon

Hosté jsou na tom po dvou zápasech o něco hůře, je to ale tím, že odehrál pouze jediné utkání a to doma proti Dijonu. Tento duel skončil jasnou výhrou domácích v poměru 4:1, když sice hosté brzo vedli po gólu Scheidlera, ale ještě do pauzy bylo vše naopak. Ve 39. minutě srovnal z penalty Depay, ve 45. minutě si dal vlastní gól Lautoa a o minutku později podruhé skóroval Depay. Ten byl v ten večer obzvláště aktivní a po přestávce dokonal hattrick.

Odehrané zápasy

Lyon – Dijon 4:1
Girondins Bordeaux FC

Domácí tým je po dvou kolech na druhém místě se čtyřmi body. Po domácí bezbrankové remíze proti Nantes se klub minulé kolo představil v Angers a odvezl si všechny body za výhru 2:0. O branky se v tomto duelu postarali Josh Maja a Toma Bašić.

Bordeaux – Nantes 0:0
Angers – Bordeaux 2:0
Dobrý večer u francouzské Ligue 1. Společně se podíváme na utkání 3. kola mezi týmy Girondins Bordeaux FC a Olympique Lyon.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.