Ligue 1 - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bordeaux : Nantes - 21. srpna 2020   19:00

0:0
(0:0)
Bordeaux
Costil – Sabaly, Baysse, Koscielny (C), Poundjé (75. Kwateng) – Zerkane, Bašić, Otávio – Hwang Ui-jo (75. Kalu), Maja (46. Oudin), de Préville (64. Briand).
Poussin – Benito, Mexer, Kwateng, Pardo, Oudin, Kalu, Briand, A. Mendy.
Bastien – Zakrani, Haquette
Matmut Atlantique, Bordeaux
Nantes
Lafont – Fábio, Girotto, Pallois (C), Ch. Traoré (83. D. Appiah) – Moutoussamy (83. Coco), Chirivella – Bamba (90. Blas), Louza, Simon – K. Coulibaly (67. Ndilu).
Charly – D. Appiah, Basila, Mendy, Blas, Pereira De Sa, Coco, Ndilu, Youan.

To je pro tuto chvíli z mé strany už vše. Přeji hezký zbytek pátečního večera a u dalších online přenosů z fotbalu se budu těšit zase na shledanou.
Držení míče: 43 % : 57 %.
Střely na branku: 1:1. Střely mimo: 4:3. Rohy: 2:3. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 9:14.
Je dobojováno. Nepříliš pohledné utkání jsme sledovali v prvním duelu nové sezóny Ligue 1. Oba celky se nakonec rozešly smírně po bezbrankové remíze a po nastavené hrací době před malou chvílí hlavní sudí ukončil spíše trápení obou soupeřů. Každý tým si tak zapsal jeden bod do tabulky.
90+7'
90+5'
Nepřesná akce Nantes a míč má v moci Benoît Costil, jenž ho bude odkopávat od své branky. Zápas se už pomalu, ale jistě chýlí ke svému konci.
90+4'
Další dobrý centr poslal do vápna Moses Simon, ale Laurent Koscielny si poradil a míč dostal do bezpečí.
90+3'
Stále se oba týmy snaží o nějakou akci, která by mohla vést k otevření účtu tohoto klání, ale brankáři obou celků jsou zatím pozorní a drží svá čistá konta.
90+1'
Žlutou kartu dostává Bridge Ndilu (FC Nantes).
90'
Nastavovat se bude ještě šest minut navíc.
90'
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Abdoul-Kader Bamba, přichází Ludovic Blas.
89'
Žlutou kartu dostává Pedro Chirivella (FC Nantes).
89'
Enock Kwateng odhlavičkoval míč do bezpečí a rázem pak domácí celek otáčí hru.
88'
Hosté vybojovali další rohový kop, ale ani z této standardní situace se skóre nemění.
87'
Žlutou kartu dostává Otávio (Girondins Bordeaux FC).
86'
Nic z toho však nebylo a nyní jsou to hosté, kdo hru otáčí.
85'
Rémy Oudin sebral míč a dostal ho na polovinu Nantes a domácí hráči se už rozestavují a snaží se o nějakou kombinaci, která by mohla vést k vedoucí brance.
83'
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Samuel Moutoussamy, přichází Marcus Coco.
83'
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Charles Traoré, přichází Dennis Appiah.
82'
Simonův centr doplachtil jen k Briandovi, jenž míč dostal mimo ohrožení branky Costila.
81'
Hosté se neprocpali skrze obranu Bordeaux na jeho polovinu a stále to zkoušejí od poloviny hřiště.
80'
Jdeme do poslední desetiminutovky zápasu, na ukazateli stavu skóre stále svítí na obou stranách 0:0. Stále se ani jeden tým nedostal k přesnému zakončení.
79'
Rémi Oudin na levé straně vyslal nebezpečnou střelu směrem na hostující branku, ale balon skončil jen u levé tyče z pohledu brankáře Albana Lafonteho.
77'
Charles Traoré si na levé straně zpracoval míč a poslal ho do pokutového území, ale tam se o něj postarala obrana domácích.
75'
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Hwang Ui-jo, přichází Samuel Kalu.
75'
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Maxime Poundjé, přichází Enock Kwateng.
74'
Laurent Koscielny byl ošetřen a vypadá to, že s ovázanou hlavou zápas dohraje.
73'
Laurent Koscielny se ve výskoku srazil s protihráčem a rozsekl si nos. Na hrací ploše je ošetřován.
72'
Abdoul-Kader Bamba se ujal exekuce této standardní situace, jeho pokus pravačkou však skončil jen na připravené zdi.
71'
Kousek u oblouku byl poslán k zemi Bamba a hosté zahrají nebezpečný volný přímý kop.
70'
Benoît Costil si doběhl nepřesnou střelu Louzy a bez větších problémů ukryl míč na své hrudi. Následuje tak odkop od jeho zařízení.
69'
Nicolas Pallois poslal na pravou stranu balon na spoluhráče, ale Charles Traoré byl tísněn obranou Bordeaux a skrze ní se mu zakončit nepovedlo.
67'
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Kalifa Coulibaly, přichází Bridge Ndilu.
67'
Moses Simon střílel a Laurent Koscielny před Costilem vykopl balon mimo ohrožení jeho branky. Následně pak Costil poslal do útoku spoluhráče.
65'
Kalifa Coulibaly si dlouho hrál s míčem, neměl ho komu přihrát a vydali se k němu dva domácí hráči, kteří ho nakonec o balon obrali.
64'
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Nicolas de Préville, přichází Jimmy Briand.
63'
Moses Simon prostrčil míč na Bambu, ale druhý jmenovaný na něj nedosáhl. Následně pak se nohou natahoval po míči Imran Louza, ale minul ho.
62'
Otávio na nic nečekal a z velké dálky napálil míč, který zaletěl jen nad branku Nantes.
61'
Kalifa Coulibaly si naskočil do pokutového území, ale jeho pokus se nevešel za záda Costila. Následuje tak jen odkop od jeho branky.
60'
Hodina hry je za námi a stále jsme se gólu nedočkali. Nyní zahrají rohový kop hosté. Costil se tak bude muset mít na pozoru.
59'
Další žlutá karta pro domácí, de Préville to přehnal s tvrdostí a nevybíravým způsobem poslal protihráče k zemi.
58'
Na pravé straně si na centr nabíhal Youssouf Sabaly, k míči však přispěchal Pedro Chirivella a zneškodnil tak další možnou šanci Bordeaux.
57'
V ofsajdové pasti se nyní ocitli hosté a míč od své branky poté odkopl Benoît Costil. Bordeaux se tak pokusí o další akci před brankou soupeře.
55'
Samuel Moutoussamy byl faulován domácím hráčem a u míče tak budou hosté, kteří se velmi rychle stěhují na polovinu Girondins Bordeaux.
53'
Obrana Bordeaux musela znovu do akce a zastavila další možnost hostů, kteří jsou mnohdy dost nebezpeční.
52'
Moses Simon obešel prvního hráče domácích a poté z levé strany naservíroval míč pro Kalifu Coulibalyho, jenž poté špičkou kopačky mířil nad domácí bránu.
50'
Dva hráči se nyní srazili a oba skončili na zemi. A zřejmě bude potřeba i jejich ošetření.
48'
Youssouf Sabaly od postranní čáry poslal míč k velkému vápnu, jeho spoluhráči však na balon nedosáhli a ho poté Bordeaux ztratilo.
47'
Nicolas Pallois proskočil mezi dvěma hráči domácích, ale ke střele před Costilem se nakonec vůbec nedostal.
46'
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Josh Maja, přichází Rémi Oudin.
46'
Střely na branku: 1 – 1
První poločas zápasu je minulostí. V něm jsme se nedočkali žádné přesné trefy. První půlhodina byla spíše mdlá a nikdo si nevypracoval žádné pohledné akce. Nakonec se s nimi pak už takřka roztrhl pytel a hra se zrychlila. Domácí dohrávají od dvacáté minutě o deseti hráčích, neboť Mehdi Zerkane vyfasoval červenou kartu za tvrdý zákrok na soupeře. Uvidíme, co nám nabídne další část hry, která začne přibližně ve 20:05.
45+4'
45+3'
Hwang Ui-jo si naskočil na centr od rohového praporku a tváří v tvář Lafontemu zakončil hlavou, ale mezi tři tyče nakonec balon neposlal.
45+2'
Volný přímý kop zahrál z pravé strany Toma Bašić, v pokutovém území naskakoval na hlavičku Paul Baysse, soupeř ale zakročil a poslal míč na rohový kop.
45'
Nastavovat se budou ještě tři minuty navíc.
45'
Traoré ostře srazil k zemi de Prévilleho a od hlavního sudího dostává okamžitě žlutou kartu.
44'
Coulibaly se sice dostal do zajímavé šance a dokonce i vystřelil a po jeho pokusu zasáhl v pádu Benoît Costil, nakonec ale vzruch nemusel být. Je odmáván ofsajd.
43'
Hwang Ui-jo na hranici velkého vápna vyslal nebezpečnou střelu, ale dal do toho moc razance a míč končí jen vysoko nad brankou Albana Lafonteho.
42'
Laurent Koscielny neví komu přihrát, u něho byli dva hráči a celou dobu ho otravovali. Obránce Bordeaux tak nemohl balon odcentrovat nikomu z domácích.
41'
První poločas se pomalu chýlí ke konci. Domácí začínají více ožívat a tlačí se ke střelám před Lafontem, ten je ale pozorný.
39'
A další pokus domácích, tentokráte se mezi tři tyče po hezké střele netrefil Otávio.
38'
Tak tohle už byla hodně nebezpečná akce domácích. Rána levačkou z kopačky Bašiće nakonec končí jen těsně nad brankou soupeře!
36'
Bordeaux se nemůže dostat ze svého území, beci soupeře je k tomu nepouštějí. A místo toho nakonec znovu hráči Nantes míří před branku Benoîta Costila.
35'
Moses Simon vyslal další dobrý centr směrem do vápna, Moutoussamy ale nedokázal jeho nabídku zužitkovat a balon nepřesně poslal vedle branky Costila.
34'
Obrana Bordeaux sebrala hostům balon a dostala se s ním k půlící čáře. Tam ho ale domácí ztratili a do akce jde Nantes.
33'
Hosté zavřeli domácí celek na jeho polovině, ale sami se pak vytlačili zase ven.
32'
Nakonec to nebylo na kartu a hrstka domácích diváků se směrem k sudímu zlobí.
31'
Následuje další kontrola u videa.
30'
Další nepěkný souboj a tentokráte šlo o faul na domácího hráče. Ten byl přistrčen soupeřem a Poundjé skončil s bolestivou grimasou na zemi.
28'
Moses Simon se postaral o vůbec první střelu zápasu. Na levé straně z rohu velkého vápna vyslal bombu pravačkou, u tyče si ale vše pohlídal Benoît Costil a balon chytil.
26'
Na malou domů poslal míč domácí Laurent Koscielny a Benoît Costil ho pak v klidu odkopl od svého zařízení.
24'
Moses Simon nacentroval míč do velkého vápna, kde se snažil o střelu Samuel Moutoussamy, ale znovu pozorný obránce Laurent Koscielny fantasticky zasáhl.
23'
Charles Traoré napadl souhru domácích a míč pak dostal za postranní čáru. Domácí tak zahrají další autové vhazování.
22'
Benoît Costil byl u míče dříve než nabíhající Simon a má balon pod kontrolou. Hned na to ho odkopává od své branky.
21'
Hosté se usídlili na polovině domácích a kombinují. Jejich přihrávky ale velmi rychle napadá soupeř a nepouští hosty do ohrožení Costila.
20'
Tak to je pro Zerkana debut hrůzy. Video potvrdilo tvrdý zákrok a pro domácího hráče zápas předčasně končí, neboť obdržel červenou kartu.
18'
Mehdi Zerkane nyní ošklivě prošlápl nohu soupeře a sudí si jde celou situaci zkontrolovat na videu. Klidně by to mohlo být i na červenou kartu!
17'
Hosté zahráli rohový kop a na centr si nejvýše vyskočil brankář hostů a balon poté vyboxoval do bezpečí. Hosté se tak už pomalu dostávají před Costila.
16'
V dobré střelecké pozici se ocitl Simon, ale míč mu v poslední chvíli sebral soupeř a dostal ho za půlící čáru.
14'
Stále není k vidění nijak pohledný fotbal, zatím je to spíše urputná bitva o míč a především dobrá obrana obou týmů.
13'
Hlavičkovaná na polovině domácích skončila míčem u brankáře Costila a domácí se tak rychle přemisťují na druhou stranu.
12'
Autové vhazování měli k dispozici hosté, míč ale záhy získalo Bordeaux, ale k žádnému zakončení před brankou Albana Lafonta nedošlo.
10'
Abdoul-Kader Bamba zahrál tuto standardní situaci, ale hosté branku domácích vůbec neohrozili. Hned na to pak jdou do akce zase hráči Bordeaux.
10'
Faul domácích a následuje volný přímý kop pro Nantes.
9'
A stejná situace znovu, Simon znovu posílal míč do vápna, ale Koscielny byl totožně zase na místě. Bordeaux bere balon a pádí útočit před branku Nantes.
8'
Centr z levé strany z kopačky Simona se snášel do pokutového území, ale na poslední chvíli nohou balon vykopl do bezpečí Laurent Koscielny.
7'
Rozehrávku domácích zastavil jeden z obránců hostů a nakonec pak Nantes otáčí hru na opačnou stranu.
6'
Zatím se oba celky jen oťukávají, nemohou se usadit na polovině soupeře. Velká pauza se na všech hráčích určitě podepsala. Snad s časem přijdou i nějaké pěkné akce.
5'
Benoît Costil dostal malou domů a poté okamžitě vrátil míč svým spoluhráčům. Hráči Bordeaux tak míří do další akce.
3'
Charles Traoré si seběhl k levé tyči domácího brankáře, ale moc času na střelu neměl a míč končí v zámezí.
2'
Paul Baysse si všiml na levé straně volného spoluhráče, ale ten jeho přihrávku nepřijal. Bordeaux přesto nakonec vystřelilo, leč mimo tři tyče.
1'
Úvodní výkop zahráli hosté z Nantes a už se dostávají na polovinu svého soupeře.
1'
Hráči nastupují na hrací plochu a za malý okamžik začne nový ročník Ligue 1.

Girondins Bordeaux FC: Costil – Sabaly, Baysse, Koscielny (C), Poundjé – Zerkane, Bašić, Otávio – Hwang Ui-jo, Maja, de Préville.
Náhradníci: Poussin – Benito, Mexer, Kwateng, Pardo, Oudin, Kalu, Briand, A. Mendy.

FC Nantes: Lafont – Fábio, Girotto, Pallois (C), Ch. Traoré – Moutoussamy, Chirivella – Bamba, Louza, Simon – K. Coulibaly.
Náhradníci: Charly – D. Appiah, Basila, Mendy, Blas, Pereira De Sa, Coco, Ndilu, Youan.

Rozhodčí: Bastien – Zakrani, Haquette.
Francouzská nejvyšší soutěž začíná novou sezónu a bude doufat, že tuto sezónu dohraje celou. Ta minulá se vzhledem epidemii koronaviru nakonec nedohrála do úplného konce. Nicméně i začátek nové sezóny bude poznamenán tím, že se zápasy zatím budou hrát v omezeném počtu diváků.
Vedení soutěže oznámilo pravidlo, že pokud se v týmů objeví tři nakažení COVID 19, tak mužstvo nemůže týden společně trénovat. V začátku sezóny se s touto situací potýká klub Marseille, které bylo nuceno odložit úvodní utkání se Saint-Etienne.

Girondins Bordeaux FC
Domácí celek bude chtít rozhodně novou sezónu hrát na vyšších patrech v tabulce. V minulé sezóně skončili až na dvanácté pozici, což je hodně daleko od horních příček tabulky, které znamenají možnou účast v evropských pohárech.
Do nové sezóny klub povede i nový trenér, kdy se své funkce po nevydařené minulé sezóně vzdal Paulo Sousa a jeho místo převzal Jean-Louis Gasset.

FC Nantes
Ani hosté z Nantes příliš nezářili v minulé sezóně, kdy nakonec po předčasném ukončení skončili na třinácté pozici a shodou okolností měli stejný počet bodů jako jejich dnešní soupeř, který měl však lepší skóre. Nantes musí hlavně zapracovat na své produktivitě, neboť celkově patřilo mezi týmy, které příliš mnoho branek nestřílelo.
Navíc mají hosté co oplácet svému soupeři, kterému v minulé sezóně podlehli v obou zápasech a ani jednou se proti Bordeaux neprosadili.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.