Ligue 1 - 25. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Dijon : Nîmes - 14. února 2021   15:00

0:2
(0:0)
Nîmes
76' Ripart  (Deaux) • 87' Eliasson  (Meling)
Dijon
Racioppi – Boey, Écuélé Manga, Coulibaly, Muzinga (85. Chala) – Ndong, Lautoa – M. Baldé, Celina (77. Sammaritano), Chouiar (77. Mou. Konaté) – Kamara (62. Dina Ebimbe).
Allagbé – Marié, Dina Ebimbe, Panzo, Sammaritano, Dobre, Pape Diop, Chala, Mou. Konaté.
Petit – Haquette, Benkemouche
Stade Gaston Gérard, Dijon
Nîmes
Reynet – Alakouch, Briancon (C), Miguel (45+2. Guessoum), Meling – Cubas – Benrahou (88. Fomba), Deaux, Ripart, Ferhat – Koné (74. Eliasson).
Nazih – Aribi, Guessoum, N. Ueda, Eliasson, Fomba, Burner, Duljević, Ahlinvi.

Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Nîmes Olympique, které svého soupeře porazilo výsledkem 2:0. Druhý poločas se hodně podobal tomu prvnímu, i tentokráte jsme sledovali vyrovnanou podívanou. Největší šanci na domácí straně měl na své kopačce Celina, kterému se nepovedlo prostřelit brankáře. Nimes tak přišlo s trestem, neboť se díky trefě Riparta dostalo do vedení. V závěru zápasu si hostující celek přichystal ještě jednu branku, díky čemuž pečetil své velice cenné vítězství.
Držení míče: 50 % : 50 %.
Střely na branku: 3:4. Střely mimo: 6:3. Rohy: 3:0. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 16:12.
90+4'
90+3'
Nimes bude v závěru tohoto zápasu zahrávat ještě jednu standardní situaci, bude tomu tak z levé strany, očekávat se dá centr do pokutového území.
90+1'
Nastavují se čtyři minuty.
90'
Tak pozor! Sammaritano za ostrý skluz u postranní lajny vyfasoval přímou červenou kartu a tento duel tak pro něj předčasně končí!
88'
Střídání v týmu Nîmes Olympique: ze hřiště odchází Yassine Benrahou, přichází Lamine Fomba.
87'
Nîmes právě vstřelil branku!
O vítězi tohoto zápasu se zdá být definitivně rozhodnuto! Ripartovi se povedlo načasovat fantastickou kolmici mezi domácí obranu, kam si naběhl obránce Meling. Ten ve vyložené šanci ještě nahrával před prázdnou branku na NICLASE ELIASSONA, který neměl žádný velký problém.
87'
V krátkém časovém sledu se hostující brankář znovu setkal s míčem, přičemž se mu z jedničky povedlo dostat míč na druhou stranu, kde fauloval Ferhat.
86'
Reynet předvedl další dalekonosný odkop na opačnou polovinu, kde se do hlavičkového souboje tlačil Cubas, který ovšem neuspěl.
85'
Střídání v týmu Dijon FCO: ze hřiště odchází Ngonda Muzinga, přichází Anibal Chala.
84'
Centrem do pokutového území to poté zkoušel Sammaritano, kterému se povedlo najít kolegu Konatého, který ovšem v pádu zakončoval vedle.
83'
Hosté měli k dispozici zajímavou standardku, na kterou si dokázal naskočit Benrahou. Jeho hlavička nebyla přesná a Racioppi tak nemusel zasahovat.
81'
Do konce tohoto zápasu zbývá poslední desetiminutovka. Nîmes Olympique stále vede o jednu branku, stále to však bude mít ještě hodně složité.
80'
Na útočnou polovinu se poté dostal také domácí obránce Coulibaly, který to zkoušel vysokým pasem k opačné šestnáctce, kde zasahoval Briancon.
79'
Střídající Sammaritano poměrně ostře zajel do protihráče a pochopitelně vyfasoval kartu žluté barvy.
78'
Po jednom ze soubojů skončil na zemi hostující Briancon, který měl zdravotní problémy, avšak nakonec na hrací plochu nemusel lékařský personál.
77'
Střídání v týmu Dijon FCO: ze hřiště odchází Mounir Chouiar, přichází Moussa Konaté.
Střídání v týmu Dijon FCO: ze hřiště odchází Bersant Celina, přichází Frédéric Sammaritano.
76'
Nakonec je tu vedení Nîmes Olympique! Sledovali jsme akci středem hrací plochy, přičemž se Ferhatovi povedlo načasovat nahrávku do tandemu na Deauxe. Ten pro změnu centroval do malého vápna, kam si seběhl RENAUD RIPART, kterému se povedlo nechytatelně zamířit pod břevno.
76'
Ngonda to poté zkoušel pasem na levou stranu hrací plochy, kam si nabíhala hned dvojice domácích hráčů, avšak ani jeden z nich se daleko nedostal.
75'
Pokračovalo se autovým vhazováním hostujícího celku. Meling nakonec zvolil nahrávku nakrátko na Ferhata, který to zkouší podél autové lajny.
74'
Střídání v týmu Nîmes Olympique: ze hřiště odchází Moussa Koné, přichází Niclas Eliasson.
73'
Poté se o centr do pokutového území pokoušel domácí Ngonda, jehož nabídka pro změnu doputovala do zámezí a bude se odkopávat od branky.
71'
Ngonda nakonec předvedl dalekonosný hod, který doputoval pouze na hlavu Briancona, kterému se povedlo odvrátit míč mi pokutové území.
70'
Tutovka pro domácího Celinu! Ten si seběhl za obranu soupeře, načež se řítil sám na branku. Jeho zakončení ale Reynet vyrazil kousek vedle branky.
69'
Po předchozím nedovoleném zákroku skončil na zemi domácí Chouair, který si nakonec vyžádal ošetření. I tak se bude pokračovat vhazováním.
68'
Na opačné straně měl hodně daleko k míči ofenzivně laděný obránce Meling, který ho tak nezastihl na hrací ploše a vhazovat tak bude soupeř.
67'
Sympatická akce domácích nakonec nabídla zakončení v podání obránce Ngondy. Ten to zkoušel levou nohou, avšak míč poslal vysoko nad.
66'
Kousek od pokutového území skončil na zemi domácí Baldé, který ovšem neuspěl s žádostí o zisk standardní situace. Nîmes Olympique rychle otočilo hru.
65'
Racioppi nyní měl možnost odkopávat od své branky, přičemž se mu povedlo poslat míč na opačnou polovinu, kde se k němu dostal Chouiar.
64'
Směrem dozadu se poté dokázal rychle vrátit hostující Meling, kterému se povedlo odkopnout míč do zámezí před napadajícím Celinou.
63'
Máme za sebou hodinu hry, na první branku tohoto zápasu stále marně čekáme. Úvod druhého poločasu zatím přinesl pouze jeden náznak šance.
62'
Střídání v týmu Dijon FCO: ze hřiště odchází Aboubakar Kamara, přichází Eric Junior Dina Ebimbe.
61'
Žlutou kartu dostává Wesley Lautoa (Dijon FCO).
60'
Reynet na jistotu rozehrál nakrátko na zcela osamoceného Briancona. Nîmes Olympique se nikam netlačí a naopak sledujeme poklidnou kombinaci.
59'
Dijon se jednoduchým způsobem dostal na opačnou polovinu, kde to centrovanou nabídkou do pokutového území zkoušel Ngonda, který našel brankáře.
58'
Na vlastní polovině se sice dokázal zorientovat Lautoa, avšak ten se daleko nedostal, neboť ho čistým způsobem zastavil pozorný Benrahou.
57'
Na pořadu dne bylo autové vhazování z pravé strany. Alakouch si dával poměrně dost načas, nakonec se mu povedlo oslovit volného Koného.
56'
Nyní to host zkoušeli nákopem na pravou stranu, kde si o nahrávku řekl Benrahou. K němu okamžitě přistoupil Ngonda, který odvracel do zámezí.
55'
Hostujícímu celku se povedlo přenést hru na pravou stranu, kde se Kamara nedostal přes prvního protihráče. Následovat bude vhazování pro Olympique.
54'
Následoval další osobní souboj, při kterém si nedovoleným způsobem počínal hostující Benrahou, který šel do protihráče příliš agresivně.
53'
Pokračovalo se rozehrávkou z domácí poloviny. Obránce Coulibaly to zkoušel vysokým nákopem na druhou stranu, kde ale nikoho nenašel.
52'
Následovala slušná šance pro Nîmes Olympique! Benrahou totiž načasoval náběh na Ferhata, s jehož slabou střelou si Racioppi dokázal poradit.
51'
Ripart už je ovšem zpět na nohou a může se tak pokračovat ve hře. Následovalo další autové vhazování, po kterém se do kombinace zapojil také Reynet.
50'
Žlutou kartu dostává Mounir Chouiar (Dijon FCO).
49'
Riparta ovšem zezadu přišlápl jeden z protihráčů, což pochopitelně znamenalo nedovolený zákrok a Nîmes Olympique bude zahrávat standardku.
48'
Hned v úvodu druhého poločasu jsme sledovali autové vhazování, o které se postaral hostující Alakouch, který se pokoušel oslovit Riparta.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzal na starost hostující celek, který bude pro změnu hrát zleva doprava.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám nakonec nepřinesl ani jednu branku. Sledovali jsme nesmírně vyrovnanou podívanou, jenž navíc nenabídla ani jeden přesný zásah, avšak směrem dopředu byl o něco nebezpečnější Dijon, který při své největší šanci trefil pouze boční síť branky soupeře. Nimes sice bylo častěji na míči, jenomže směrem dopředu se hodně trápilo a veškeré útočné akce tak končily na pozorné obraně soupeře.
45+3'
45+2'
Střídání v týmu Nîmes Olympique: ze hřiště odchází Florian Miguel, přichází Kelyan Guessoum.
45+1'
Nyní má zdravotní problémy hostující Miguel, který usedl na zelený pažit a zřejmě nebude moci pokračovat v tomto duelu.
45'
Nastavují se tři minuty.
44'
Domácí rozehráli volný kop, po kterém se do zakončení dostal křídelník Kamara, jehož jedovka směřovala kousek vedle pravé šibenice.
42'
U středového kruhu jsme sledovali další osobní souboj, po kterém první žlutou kartu zápasu vyfasoval hostující Ferhat.
41'
Obrannou povinnost si poté dokázal splnit domácí Boey, který za sebe nepustil prudkou nahrávku z kopačky soupeře. Na řadu tak přijde vhazování.
39'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.
37'
Na opačné straně se povedlo v obraně kvalitně zakročit obránci Mangovi, který poté rozjel útočnou akci, při které útočník Baldé trefil pouze boční síť.
36'
Nakonec se jednalo o hostujícího Deauxe, který se postavil zpět na nohy a může se tak pokračovat. Odkopávat od své branky bude brankář Reynet.
35'
Momentálně se nehraje, po přechozím nedovoleném zákroku skončil na zemi jeden z hráčů a na hrací plochu se proto vydal i lékařský personál.
34'
Nimes se rozhodlo uklidnit hru na vlastní obranné polovině, kde přesto chyboval obránce Alakouch, který našel pouze nohu protihráče.
33'
U postranní lajny poté operoval domácí Ngonda, který to zkoušel vysokým nákopem k opačné šestnáctce, kde měl daleko k míči Celina.
32'
Melingovi se poté ve skluzu povedlo udržet míč na hrací ploše a jeho celek tak mohl pokračovat v útočení, které skončilo u středového kruhu.
31'
Máme za sebou také třetinu hry, avšak na první přesný zásah stále čekáme. Nyní to přenesením hry zkoušel Lautoa, který našel pouze Melinga.
30'
Sledovali jsme vysoký odkop směrem na hostujícího Koného, který nakonec na míč nedosáhl. Aby toho nebylo málo, tak nepřesně nahrával Ripart.
29'
Na zadní tyči raději odkopem na jistotu zasahoval hostující Briancon, který odpálil míč na rohový kop. Rozehrávky se z levé strany ujme Chouiar.
27'
Nyní se míč znovu snesl mimo hrací plochu, což znamenalo autové vhazování pro Boeye. Ten se pokoušel najít Kamaru, který na míč nedosáhl.
25'
Na pořadu dne byla další standardní situace, znovu pro Nîmes Olympique. Na nabídku si dokázal naskočit Briancon, který zakončoval vedle branky.
24'
Daleko se s míčem nedostal hostující Ferhat, který byl nakonec zastaven nedovoleným způsobem a rozehrávat bude moci Briancon.
23'
Reynet se naopak na druhé straně hrací plochy pokoušel najít Deauxe, který svedl hlavičkový souboj s Mangou, avšak úspěšnější byl právě Manga.
22'
Následovalo autové vhazování z levé strany, které si vzal na starost hostující Meling. Tomu nakonec přispěchal na pomoc Miguel, který odkopával.
21'
Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku tohoto zápasu, na první branku stále čekáme. V posledních minutách sledujeme poměrně dost nepřesností.
20'
Další vysoký nákop se tentokráte snesl na hlavu Ferhata, kterému se povedlo prodloužit do sebe. Poté se nebezpečným centrem prezentoval Meling.
19'
Nekompromisním způsobem to poté vyřešil obránce Miguel, který na jistotu odkopával na útočnou polovinu, kde se prosadil domácí Manga.
18'
Reynet při pokusu o odkop podklouzl a málem z toho byly fatální následky. Sám na branku totiž uháněl Kamara, který ale narazil pouze do nohy.
17'
Nyní mohl pro změnu vhazovat z levé strany domácí obránce Ngonda. Jeho nabídka putovala mimo dosah Kamary a k míči se tak dostal soupeř.
16'
Poté si po delší době zahrál s míčem také hostující brankář Reynet, kterému se povedlo rozehrát nakrátko na Briancona, jenž ještě hledal Alakoucha.
15'
Na opačné straně se Nimes usadilo na útočné polovině, kde musel rychle jednat obránce Meling, který totiž měl na zádech napadajícího protihráče.
14'
Poté jsme sledovali úvodní střelecký pokus tohoto zápasu. Obstaral ho domácí Ndong, který se vrhl do pokutového území, odkud mířil doprostřed.
13'
Místo toho se hostující celek vrhl do útočení po levém křídle. Meling se pokoušel spolupracovat s Ferhatem, který ale neudržel míč na hrací ploše.
12'
Pokračovalo se autovým vhazováním z levé strany, o což se postaral domácí obránce Ngonda, kterému se ale nepovedlo najít kolegu Celinu.
11'
Za volným míčem se poté pokoušel dostat domácí útočník Kamara, který na něj nedosáhl. Naopak se jako první k němu dostal brankář Reynet.
10'
Nîmes Olympique kombinovalo na vlastní polovině, načež se Miguelovi povedlo roztáhnout hru do strany, kde si o nahrávku řekl Meling.
9'
Sledovali jsme prudký odkop směrem na hostujícího Ferhata, kterému se nepovedlo udržet míč na hrací ploše a odkopávat tak bude brankář.
8'
Dijon se v úvodu tohoto zápasu směrem dopředu hodně trápí. Středem hrací plochy to zkoušel vzít na sebe Ndong, který ovšem narazil do soupeře.
7'
Na útočnou polovinu se poté pokoušel dostat Benrahou, který ovšem nepovedenou nahrávkou našel pouze obránce Coulibalyho, který roztáhl hru.
6'
Sledovali jsme tedy odkop od domácí branky, který si pochopitelně vzal na starost domácí brankář Racioppi, kterému se v souboji povedlo najít Kamaru.
5'
Do akce se dostal pomezní sudí, který si všiml ofsajdového postavení v podání Koného. Jeho předchozí šance tak byla naprosto zbytečná.
4'
Na levou stranu si posléze dokázal seběhnout Ripart, na kterého si ovšem počíhal obránce Boey, který se jako poslední dotkl hracího předmětu.
3'
Nîmes Olympique se hned v úvodu tohoto zápasu dokázal usadit na polovině soupeře, načež Ferhat zpětnou nahrávkou hledal Briancona.
2'
Hlavní sudí tohoto zápasu poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali na starost domácí, kteří budou hrát zleva doprava.
1'

Dijon FCO: Racioppi – Boey, Écuélé Manga, Coulibaly, Muzinga – Ndong, Lautoa – M. Baldé, Celina, Chouiar – Mou. Konaté.
Náhradníci: Allagbé – Marié, Dina Ebimbe, Panzo, Sammaritano, Dobre, Pape Diop, Chala.

Nîmes Olympique: Reynet – Alakouch, Briancon, Miguel, Meling – Cubas – Benrahou, Deaux, Ripart, Ferhat – Koné.
Náhradníci: Nazih – Aribi, Guessoum, N. Ueda, Eliasson, Fomba, Burner, Duljević, Ahlinvi.

Rozhodčí: Petit – Haquette, Benkemouche.
Nîmes Olympique

Na opačné straně stojí Nimes, které pro změnu okupuje poslední pozici tabulky. Jak bylo řečeno, tak Nimes má naprosto totožný počet bodů, avšak má o něco horší skóre. Ani Nimes nemá úplně nejlepší formu, přesto se mu v letošním ligovém ročnímu povedlo vyhrát hned čtyřikrát. Naposledy naplno bodovalo na půdě Marseille, která celkem překvapivě prohrála výsledkem 1:2. Nimes na tuto výhru ovšem nedokázalo navázat, v následujících třech duelech pokaždé prohrálo. Poslední porážka byla hodně smolná, jednalo se o domácí porážku poměrem 3:4 proti Monaku.
Dijon FCO

Fotbalisté Dijonu se po čtyřiadvaceti odehraných zápasech nacházejí na průběžné devatenácté pozici, což pochopitelně znamená sestupové pásmo. Dijon má na svém kontě patnáct bodů, přičemž totožný počet bodů má také poslední Nimes. Dijon čeká na letošní třetí výhru poměrně dlouhou dobu, naposledy se mu v lize povedlo bodovat na domácím stadionu proti Štrasburku, přičemž se jednalo o nerozhodný výsledek 1:1. Od té doby Dijon prohrál ve čtyřech duelech v řadě, naposledy tomu tak bylo po divoké přestřelce proti Montpellier, které na vlastní půdě vyhrálo 4:2.
Zdravím všechny fotbalové fanoušky! Francouzská Ligue 1 Uber Eats má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi Dijon FCO a Nîmes Olympique.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.