Ligue 1 - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Dijon : Stade Brest - 13. září 2020   15:00

0:2
(0:1)
Stade Brest
42' Perraud  (Le Douaron) • 90+5' Cardona  (Perraud)
Dijon
A. Gomis – Chafik, Écuélé Manga, Panzo (80. Younoussa), Chala – Marié (46. Assalé), Pape Diop (46. Lautoa), Ndong – Dina Ebimbe, Dobre (46. Celina) – Philippe (63. Sammaritano).
Rúnarsson – Ngouyamsa Nounchil, Racovitan, Lautoa, Arly, Sammaritano, Younoussa, Celina, Assalé.
Dechepy – Le Tellier, Boutry
Stade Gaston Gérard, Dijon
Stade Brest
Larsonneur – Duverne (C), Hérelle (73. Chardonnet), Perraud, Pierre-Gabriel (21. Faussurier) – Diallo, Belkebla (24. Battocchio), Faivre (73. Cardona), Charbonnier – Le Douaron (46. Mbock), Mounié.

Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Brestu, který svého soupeře porazil poměrem 2:0. Dijon si v úvodu druhého poločasu zápas o poznání zkomplikoval, neboť přišel o vyloučeného Assalého. Nadcházející minuty byly v režii hostujícího celku, který většinu času držel míč na polovině soupeře. Brestois během nastaveného času přečkal krušné momenty, načež se mu povedlo vstřelit druhou branku.
Držení míče: 49 % : 51 %.
Střely na branku: 3:5. Střely mimo: 1:10. Rohy: 5:7. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 16:15.
90+5'
90+5'
Brest právě vstřelil branku!
A na opačné straně přichází trest, Brest totiž navyšuje na rozdíl dvou branek! Domácí celek se vytáhl na útočnou polovinu, načež minimum hráčů zůstalo v pokutovém území. Tam měl na zadní tyči hodně prostoru IRVIN CARDONA, který neskutečným zakončením ze vzduchu trefil pravou šibenici.
90+4'
Velkou šanci na srovnání měl domácí Ecuele, který ovšem trefil pouze břevno!
90+3'
Jedna z posledních šancí pro Dijon, vybojoval si rohový kop.
90+2'
Dijon se konečně dostal zpět k míči, jenomže se mu nedaří proniknout k opačnému pokutovému území. Brankář Larsonneur je už poměrně dlouhou dobu bez práce.
90'
Druhý poločas bude nastaven o čtyři minuty.
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby, Brest i nadále vede o jednu branku. Hostující celek navíc soupeře nepouští ani k balónu.
88'
Chardonnetovi se velice přesně povedlo pod sebou najít Cardonu, který to měl do ideální pozice. Přesto střela vystoupala nad branku, na řadu přijde odkop.
87'
Nakonec jsme přeci jenom sledovali centr do pokutového území, který ovšem přinesl hodně nepřesnou hlavičku od Mbocka. Gomis okamžitě rozehrál o zemi.
86'
Opět bylo pískáno proti domácí brance, což Dijonu pochopitelně moc nevyhovuje. Naopak si soupeř vybojoval volný kop, který po zemi rozehraje Charbonnier.
81'
Do konce tohoto zápasu zbývá už jen něco málo kolem deseti minut. V posledních minutách se toho zrovna moc nestalo, což vyhovuje spíše Brestois 29.
80'
Střídání v týmu Dijon FCO: ze hřiště odchází Jonathan Panzo, přichází Wilitty Younoussa.
79'
Na opačné polovině to měl do běhu rychlonohý Lauota, kterému se přesto nepovedlo zastavit míč na hrací ploše. Nic nebezpečného z toho tedy logicky nebylo.
78'
Cardona dokázal ukázkovým způsobem zpracovat padající předmět, který poté poslal přímo do pokutového území. Do zakončení se tlačil Mounié, jenž mířil nad.
77'
Předávka míče nakonec našla u pokutového území Perrauda, avšak ten neustál souboj s protihráčem. Nedovolený zákrok z toho nebyl, následovat bude odkop.
76'
Dijon si přesto po hodně dlouhé době vybojoval volný kop, a to z velké vzdálenosti od branky. Celina to přesto zkoušel centrem, jenomže trefil prvního soupeře.
75'
Ve vzdušném souboji se sice dokázal prosadit domácí Lautoa, avšak jeho prodloužení putovalo daleko mimo dosah spoluhráčů. Vhazovat tak bude moci Perraud.
74'
Zároveň do konce tohoto zápasu zbývá závěrečná dvacetiminutovka. Brest stále drží těsné jednobrankové vedení, domácí mužstvo je stejně víceméně neškodné.
73'
Střídání v týmu Stade Brestois 29: ze hřiště odchází Romain Faivre, přichází Irvin Cardona.
Střídání v týmu Stade Brestois 29: ze hřiště odchází Christophe Hérelle, přichází Brendan Chardonnet.
72'
Celina to neprovedl vůbec špatně, avšak mu chyběla přesnost centru pravou nohou. Ten se stočil daleko od Mbocka, vykopávat tak bude také Larsonneur.
71'
Po zhruba minutovém přerušení se pokračuje ve hře. Rozehrávky od své branky se chopil domácí brankář Gomis, který poslal míč na druhou stranu hrací plochy.
70'
Hlavní sudí stejně jako v prvním dějství opět nařídil krátkou přestávku. Oba celky se okamžitě seběhly k postranní lajně, kde probíhá doplnění tělních tekutin.
69'
Po rohovém kopu se za míčem pokoušel dostat hostující Charbonnier, který měl k němu hodně daleko. Lautoa to udělal velice zkušeně, bude se vykopávat.
64'
Domácí chybovali u svého pokutového území, což přineslo další zakončení pro soupeře. Z velice dobré pozice zakončoval Faivre, jenž mířil úplně vedle tyče.
63'
Střídání v týmu Dijon FCO: ze hřiště odchází Rayan Philippe, přichází Frédéric Sammaritano.
62'
Gomis podržel domácí celek! Po dalším centru se totiž k nebezpečné hlavičce protáhl Charbonnier, který nechal vyniknout domácího brankáře.
61'
Je za námi hodina hry, Brest i nadále vede nejtěsnějším možným způsobem. Dijon FCO to bude mít hodně složité, dohrává bez vyloučeného Assalého.
60'
Oslabený domácí celek se pokusil prorazit na druhou stranu, jenomže u středového kruhu číhala hned trojice hladových protihráčů, který získala míč zpět.
59'
Po autovém vhazování se na hranici malého vápna povedlo patřičně důrazně zakročit pozornému Panzovi, který nekompromisně odvracel daleko do autu.
58'
Gomisovi se sice povedlo roztáhnout hru do strany, jenomže tam měl příliš těžkou práci Chala, jenž na míč nedosáhl. Brest bude vhazovat z útočné poloviny.
57'
Diallo to zkoušel prudkou kolmicí do volného prostoru, kam příliš pozdě nabíhal Charbonnier. Nakonec to zkušeně provedl Panzo, jenž si pohlídal soupeře.
56'
Předchozí verdikt sudího se domácím fanouškům pochopitelně nelíbí, avšak výrok zůstává v platnosti. Dijon bude tedy dohrávat bez vyloučeného Assalého.
55'
Tak pozor! Domácí Assale šel do souboje s protihráčem kopačkou napřed, za což u sudího uviděl přímou červenou kartu.
55'
Další šance Brestois! Charbonnier totiž centroval do pokutového území, kde se mu povedlo najít Mbocka, jenž ani nadvakrát nevyzrál na brankáře.
55'
Na opačné straně to vypadalo na nadějnou akci domácích, jenomže Philippemu se nepovedlo v klíčovém souboji obelstít Hérelleho. Z ochozů se ozývá pískot.
54'
Celkem kostrbatá akce Brestu nakonec přinesla vyloženou šanci pro Charbonniera, který zakončil pouze do boční sítě. I tak se jednalo o jednoznačný ofsajd.
53'
Standardní situace ovšem nepřinesla nic nebezpečného, nejvýše do vzduchu se totiž vyhoupl Panzo. K odraženému míči se však dostal Battocchio, jenž pálil nad.
52'
Navíc jsme sledovali celkem důrazný souboj, při kterém se na zemi ocitl hostující Faivre. Hlavní sudí odpískal faul, Brest bude zahrávat další standardku.
51'
A po ní to z velké vzdálenosti zkoušel střídající Mbock, jehož pokus sotva doskákal k domácí brance. Gomis si připsal další zákrok, avšak nikterak složitý.
50'
Brestu se následně povedlo přemístit míč k levé autové lajně, kde měl celkem dost prostoru kolem sebe Perraud. I přesto raději vyprodukoval zpětnou nahrávku.
49'
Gomis v tomto případě nemusel nikterak zasahovat, naopak obstaral odkop od své branky. U středového kruhu se nejlépe zorientoval Diallo, který vyváží balón.
48'
Hned v úvodu druhého poločasu jsme sledovali přenesení hry na pravou stranu, kam si seběhl hostující Battocchio, po jehož centru hlavičkoval vedle Mounié.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost hostující hráči, kteří budou pro změnu hrát zleva doprava.
46'
Střídání v týmu Stade Brestois 29: ze hřiště odchází Jérémy Le Douaron, přichází Hianga'a Mbock.
Střídání v týmu Dijon FCO: ze hřiště odchází Mihai-Alexandru Dobre, přichází Bersant Celina.
Střídání v týmu Dijon FCO: ze hřiště odchází Pape Diop, přichází Wesley Lautoa.
Střídání v týmu Dijon FCO: ze hřiště odchází Jordan Marié, přichází Roger Assalé.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám přinesl jedinou branku, o kterou se postaral Brest. Sledovali jsme poměrně vyrovnanou partii, přičemž v úvodu byl výrazně aktivnější hostující celek. Ke konci poločasu ovšem převzal otěže Dijon, který se nejednou dostal k velice nebezpečnému zakončení. Brest v průběhu prvního poločasu trápila zranění některých hráčů, hostující celek totiž musel sáhnout hned ke dvěma vynuceným střídáním.
45+3'
45+2'
Už v průběhu nastaveného času se ve vzduchu dokázal uplatnit Manga, kterému se zároveň povedlo sklepnout míč na Mariého, který se přesto daleko nedostal.
45'
První poločas bude nastaven o tři minuty.
44'
Domácí tábor se dožadoval odpískání nedovoleného zákroku, sudí ale žádný faul neviděl. Posléze dobře zakročil také Battocchio, který za sebe nepustil Marieho.
42'
Krátce před koncem prvního poločasu tu máme vedoucí branku hostů! Poněkud kostrbatá útočná akce nakonec přinesla odražený míč přímo proti noze ROMAINA PERRAUDA. Ten to okamžitě zkoušel důrazným zakončením ke vzdálenější brankové konstrukci, kam se Gomis nedokázal včas natáhnout.
41'
Poté se dokázal s míčem uvolnit Chafik, který na dlouhou nohu zkoušel najít Philippeho, jenž se nedostal přes Duverneho. Dijon je nyní výrazně aktivnější.
40'
Po své oblíbené levé straně si to namířil domácí Chala, který ovšem nevyzrál hned na prvního protihráče. I přesto se Dijon zmocní autového vhazování.
38'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.
37'
Po hlavičkovém souboji bylo pískáno ve prospěch domácích, chvíli se tak hrát nebude. Na zemi se totiž ocitl obránce Chala, který se už zdá být v pořádku.
36'
Hodně prostoru měl kolem sebe Diop, který si nakonec za šestnáctkou našel prostor ke střele. Tu mu ovšem zablokoval Hérelle, který nepřipustil nebezpečí.
35'
Poměrně dlouhá kombinace Dijonu pokračuje. Chala si příliš nevěřil na průnik podél levé autové lajny, proto se rozhodl pro přenesení hry na volného Mangu.
34'
Panzo se vydal směrem na útočnou polovinu, kde mu ještě vypomohl kolega Ndong. Domácí hráči přesto přenášeli hru na pravou stranu, kde číhal Chafik.
33'
Hezká akce na opačné straně. Tentokráte se Dijon svižně dostal až k pokutovému území, kde si dělovku připravil Dina. Larsonneur musel tasit těžký zákrok.
32'
Brest zahrával volný kop kousek od pokutového území, ke kterému se nakonec postavil Battocchio. Jeho hezký projektil skončil na boční síti, na řadu přijde roh.
31'
Máme za sebou přesnou třetinu hry, na první přesný zásah stále čekáme. Brest se stále zdá být mnohem aktivnější, domácí celek se většinu času pouze brání.
30'
Poklidná rozehrávka nakonec přinesla sympatický výpad v podání domácího Chafika, který nejprve oklamal Faivreho, avšak poté ho zastavil Duverne.
29'
Gomis musel urychleně odkopávat míč před napadajícím Mouniém, nakonec se mu ho povedlo odehrát přesně na hlavu Chaly, který ještě prodlužoval.
28'
Po centru z pravé strany se hráči Brestu dožadovali pokutového kopu za případnou ruku. Nakonec tomu tak nebylo, na řadu tak přijde "pouze" rohový kop.
27'
Aby toho nebylo málo, tak na zeleném pažitu leží třetí hostující hráč. Tentokráte šel hodně agresivně do souboje Manga, který trefil do hlavy Charbonniera.
26'
Zároveň hlavní sudí nařídil zhruba minutovou přestávku, hráči se okamžitě seběhli k postranní lajně. Ve Francii panuje velké vedro, proto je potřeba doplnit tekutiny.
25'
To snad není možné. Brest musel v krátkém časovém sledu hned dvakrát vynuceně střídat, v utkání nemohl pokračovat ani Belkebla, který odstoupil ze hřiště.
24'
Střídání v týmu Stade Brestois 29: ze hřiště odchází Haris Belkebla, přichází Christian Battocchio.
24'
A už se opět nehraje. Tentokráte se na trávníku ocitl hostující Belkebla, který má menší zdravotní problémy. Na hrací plochu tak znovu zamířil lékařský personál.
23'
Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku, která nám zatím žádnou branku nepřinesla. Sledujeme poměrně vyrovnanou podívanou, častěji jsou na míči hosté.
21'
Střídání v týmu Stade Brestois 29: ze hřiště odchází Ronaël Pierre-Gabriel, přichází Julien Faussurier.
20'
Žlutou kartu dostává Pape Diop (Dijon FCO).
17'
Rozehrávky volného kopu z levé strany se nakonec chopil právě Philippe, který to zkoušel prudkou nabídkou na přední tyč, kde ovšem číhal zadák Duverne.
16'
Na pořadu dne bylo pro změnu autové vhazování domácích. Chala si dal maximálně záležet, povedlo se mu najít Philippeho, který si došel pro zisk dalšího faulu.
15'
Na opačné straně si Brest došel pro zisk rohového kopu, který byl proveden z pravé strany. Vysoký centr padal k zadní tyči, odkud ho před branku vracel Hérelle.
14'
Larsonneur musel poprvé zasahovat, avšak se nejednalo o nic vážnějšího. Své štěstí totiž zkoušel domácí záložník Marie, který ovšem mířil pouze doprostřed.
13'
I tak byl do rozehrávky svého celku opět zapojen brankář Gomis, který v tomto případě rozehrával po zemi do strany na Chafika, jenž okamžitě odkopával.
12'
Domácí se prezentovali další nepřesností, tentokráte se nepovedlo ideálně odehrát míč Ndongovi, který na opačné polovině nedokázal najít kolegu Philippeho.
11'
Celkem dost prostoru měl kolem sebe Le Douaron, který to zkoušel kolmicí za domácí obranu. Bleskově z branky vystartoval Gomis, jenž znemožnil zakončení.
10'
Gomis svým odkopem sice odehrál míč na útočnou polovinu, jenomže Philippe nedokázal odhadnout dopad balónu. Brest se tak opět sune směrem vpřed.
9'
Velice dobře si v osobním souboji počínal hostující Faivre, který si nakonec za pokutovým územím našel prostor ke střelu, jenž putovala výrazně nad branku.
8'
Brest se po autovém vhazování rovněž daleko nedostal, Mouniému totiž chybělo dost čísel k zisku míče. O rozehrávku se v současné době stará Ecuele Manga.
7'
Na útočnou polovinu se vydal také Chala, který se snažil spolupracovat s kolegou Dobrem. Druhý jmenovaný nezachytil míč na hrací ploše, bude se vhazovat.
6'
Nakonec jsme zakončení opravdu viděli, jenomže pouze do jednoho z hráčů ve zdi. Poté se do rozehrávky svého celku zapojil také hostující brankář Larsonneur.
5'
Kousek před pokutovým územím skončil na zemi Le Douaron, který svému celku vybojoval hodně zajímavou standardní situaci. Určitě to bude na přímou střelu.
4'
Brest opět rozjel kombinaci na vlastní obranné polovině, při které Duverne vyvezl míč na útočnou polovinu, kde se Mouniému povedlo sklepnout pod sebe.
3'
Směrem na útočnou polovinu se vydal také Belkebla, který si svůj úmysl nakonec rychle rozmyslel. I přesto se mu velice přesně povedlo přenést hru křížem.
2'
Hlavní sudí tohoto zápasu poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali na starost domácí, kteří budou hrát zleva doprava.
1'

Dijon FCO: A. Gomis – Chafik, Écuélé Manga, Panzo, Chala – Marié, Pape Diop, Ndong – Dina Ebimbe, Dobre – Philippe.
Náhradníci: Rúnarsson – Ngouyamsa Nounchil, Racovitan, Lautoa, Arly, Sammaritano, Younoussa, Celina.

Stade Brestois 29: Larsonneur – Duverne (C), Hérelle, Perraud, Pierre-Gabriel – Diallo, Belkebla, Faivre, Charbonnier – Le Douaron, Mounié.
Náhradníci: Cibois – Chardonnet, Faussurier, Ludovic Baal, Cardona, Tavares, Mbock, Magnetti, Battocchio.

Rozhodčí: Dechepy – Le Tellier, Boutry.

Dijon FCO
Domácí celek nezačal novou sezónu nejlépe, když zatím prohrál oba své první zápasy. Nejprve padli těsným rozdílem s Angers 1:0 a pak dostali čtyři branky na půdě Lyonu, avšak proti věhlasnému soupeři se na rozdíl od prvního duelu dokázali jednou prosadit.

Stade Brestois 29
Brest je na tom podobně jako Dijon. Taky prohrál své první utkání. Nejprve se nedokázali prosadit na hřišti Nimes (4:0). Ve druhém zápase přišlo herní zlepšení, ale na Marseille nakonec nestačili – 2:3.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.