Leca (C) – Gradit, Badé, Medina – Michelin, Doucouré (83. Mauricio), Perez, Issiaga Sylla (83. Boura) – Ganago (71. Jean), G. Kakuta (71. Cahuzac), Banza (65. Sotoca).
Bollaert-Delelis
Paris SG
Bulka – Kehrer, Kimpembe (C) (74. A. Diallo), Kurzawa, Bernat (83. Bakker) – A. Herrera, Gueye, Verratti – Sarabia, Muinga (74. Jesé), Ruiz-Atil (68. Dagba).
Innocent – Bakker, Dagba, A. Diallo, Jesé, Simons, Pembele, Fadiga.

Je konec! Dnešní utkání nakonec končí překvapivým vítězstvím Lens, které favorita zápasu porazilo těsně 1:0. Jediná branka tohoto zápasu paradoxně padla po hostující chybě, kterou vyprodukoval brankář Bulka, jehož špatnou rozehrávku dokázal zachytit Ganago, který poté vypálil naprosto přesně. Paris Saint-Germain se sice posléze dostalo k tlaku, jenomže ten nepřinášel nic nebezpečného. Na hře hostujícího mužstva bylo více než patrné, že mu chybí největší hvězdy.
Držení míče: 21 % : 79 %.
Střely na branku: 3:1. Střely mimo: 2:5. Rohy: 4:2. Ofsajdy: 3:3. Fauly: 17:8.
90+4'
90+3'
Do útočného výpadu se zapojil také Bakker, který ovšem svůj celek vytlačil zpět na vlastní polovinu. Lens je v plném počtu hráčů u svého pokutového území.
90+2'
Již nám běží druhá minuta nastaveného času. Domácí urputně brání kolem svého pokutového území, což zatím slaví úspěch. PSG se horko, těžko dostává k centrům.
90'
Druhý poločas bude nastaven o čtyři minuty.
88'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby, Lens je neskutečně blízko k zisku plného počtu bodů. Zcela určitě se bude ještě nastavovat.
87'
Další faul, tentokráte spíše z kategorie těch taktických. Verratti tak rozehrávku rozehrál urychleně po zemi, domácí celek se ale dokázal rychle zformovat zpět.
86'
Následoval tedy odkop od domácí branky, přičemž Leca odkopával daleko na druhou stranu. Do vzduchu se dostávala dvojice domácích, která ale neuspěla.
85'
Dalekonosný pas se snášel do míst, kam si sice sbíhal Sarabia, avšak jeho pokus o zakončení z první absolutně nevyšel. Sarabia padající míč vůbec netrefil.
84'
Paris Saint-Germain vhazovalo z levé strany, o což se tentokráte postaral Kurzawa. Tomu na pomoc přispěchal Verratti, který se vracel až ke středovému kruhu.
83'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Juan Bernat, přichází Mitchel Bakker.
Střídání v týmu Racing Club De Lens: ze hřiště odchází Cheick Doucouré, přichází Tony Mauricio.
Střídání v týmu Racing Club De Lens: ze hřiště odchází Issiaga Sylla, přichází Ismaël Boura.
82'
Máme před sebou závěrečnou desetiminutovku, o vítězi rozhodnuto není. Lens má sice nadějné jednobrankové vedení, avšak to je zároveň také hodně ošidné.
81'
Na pravém křídle si pohrával s míčem Sarabia, který si nakonec na centr příliš nevěřil. Místo toho zkoušel najít Bernata, jehož nabídka našla pouze Badého.
80'
Té se nakonec chopil Michelin, kterému se povedlo míč zakroutit k hranici malého vápna. To nic nebezpečného nepřinesl, na následný centr si ovšem naskočil Sotoca, který trestuhodně minul.
79'
Na vlastní polovině šel příliš agresivně do protihráče vracející se Bernat, který nakonec poslal k zemi Michelina. Lens bude zahrávat standardku z pravé strany.
78'
Žlutou kartu dostává Juan Bernat (Paris Saint-Germain FC).
74'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Presnel Kimpembe, přichází Abdou Diallo.
Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Arnaud Muinga, přichází Jesé.
74'
I nadále se neděje nic moc zajímavého, což vyhovuje domácímu celku. Ten se snaží neudělat žádnou fatální chybu, nyní navíc dokonale zvládá napadat rozehrávku.
73'
Paris Saint-Germain se opět pohodlně přesunulo na druhou stranu, kde Kurzawa přesto zvolil zpětnou nahrávku na kopačku Kehrera, jenž hledal Kimpembeho.
72'
Do konce tohoto zápasu zbývá něco málo kolem dvaceti minut. Lens i nadále vede nejtěsnějším možným způsobem, hostující celek je víceméně neškodný.
71'
Střídání v týmu Racing Club De Lens: ze hřiště odchází Gaël Kakuta, přichází Yannick Cahuzac.
Střídání v týmu Racing Club De Lens: ze hřiště odchází Igniatius Ganago, přichází Corentin Jean.
70'
Žlutou kartu dostává Florian Sotoca (Racing Club De Lens).
70'
Střídající Dagba se ihned po svém příchodu na hrací plochu zapojil do útočného výpadu, který šanci nepřinesl. Šťastný odraz totiž hrál do karet domácímu Badému.
69'
PSG si vybojovalo standardní situaci z velice nebezpečné vzdálenosti od branky. Rozehrávku si nakonec vzal na starost Herrera, který mířil metr nad branku.
68'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Kays Ruiz-Atil, přichází Colin Dagba.
67'
Nedovoleným zákrokem se prezentoval obránce Kimpembe, který místo nohy trefil pouze protihráče. Sudí byl pozorný a nařídil standardní situaci pro de Lens.
66'
Sarabia se z jedničky pokoušel spolupracovat s Herrerou, jenomže tato spolupráce absolutně nevyšla. Obránce Medina tak odkopával na druhou stranu.
65'
Střídání v týmu Racing Club De Lens: ze hřiště odchází Simon Banza, přichází Florian Sotoca.
64'
Další tutovka domácích! Lens totiž dokázalo odcentrovat do pokutového území, kde Kakuta šikovně vracel do malého vápna, kde Bulka vychytal Banzu.
63'
Je za námi více než hodina hry, i tak jsme se konečně dočkali prvního zásahu. Jedno je jisté, první trefu nového ročníku francouzské nejvyšší soutěže vstřelilo Lens.
62'
Ganago to zkoušel zajímavým pasem na svého útočného kolegu Banzu, který na něj neměl šanci dosáhnout. Naopak se bleskově z branky vydal pozorný Bulka.
61'
I po předchozí hrubici se Bulka zapojil do rozehrávky, při které si dával mnohem větší pozor. Jeho adresátem se stal Kurzawa, jenž si to namířil na druhou stranu.
60'
Paris Saint-Germain to bude mít najednou nesmírně složité, do vedení se totiž dostal soupeř. I tak do konce zápasu zbývá hodně času, výsledek se klidně může otočit.
57'
Lens právě vstřelilo branku!
Obrovská hrubice brankáře Bulky končí vedoucí brankou v podání Lens! Bulka měl na rozehrávku dost času, jenomže naprosto nepochopitelně hledal obsazeného Verrattiho. Tuto nahrávku navíc dokázal vystihnout IGNATIUS GANAGO, který se zjevil sám před polským brankářem, kterého překonal maximálně přesnou střelou.
57'
Najednou se před Kurzawou utvořilo celkem dost prostoru k ideální nahrávce, jenomže tu nikdo ze spoluhráčů nepochopil. Leca tak bude odkopávat od branky.
57'
Po delší době se ke slovu přihlásil Muinga, kterému se nepovedlo proniknout přes prvního protihráče. Ukázkově zakročil Badého, který vypíchl míč k Pérezovi.
56'
Krátká kombinace u šestnáctky přinesla riskantní obranný zákrok od Gradita, který přesto jako první trefil míč. Poté se k němu dostal Kurzawa, jenž pálil nad.
55'
Obrannou povinnost si dokázal splnit Kurzawa, kterému se tak povedlo eliminovat napadajícího Ganaga. Paris Saint-Germain posléze roztáhlo hru do strany.
54'
Přesto byl výsledkem zisk rohového kopu, kterého se opět ujal Sarabia. Jeho nabídka však nebyla vůbec nebezpečná, neboť doputovala do rukavic brankáře Lecy.
53'
Hosté se dostali z těžkých okamžiků a už opět sledujeme kombinaci kousek od středového kruhu. Lens se pokouší napadat rozehrávku, avšak zatím bez úspěchu.
52'
Před malým momentem se povedlo zabojovat Michelinovi, který ihned centroval do pokutového území, kde na zadní tyči musel zasahovat pozorný Kurzawa.
51'
Lens nakonec zahrávalo rohový kop z pravé strany, avšak ten nic nebezpečného nepřinesl. Poté to na sebe vzal Ganago, který se nedostal přes zadáka Bernata.
50'
K odraženému míči se jako první dostal Michelin, který ale prováhal moment k centru. O centr se přesto nakonec pokusil, avšak ho zablokoval Kimpembe.
49'
Míč se opět dostal ke středovému kruhu, kde pro změnu operoval Gueye. Tomu na pomoc přispěchal Verratti, po jehož nahrávce si na centr moc nevěřil Bernat.
48'
Hned v úvodu druhého poločasu sledujeme poklidnou kombinaci Paris Saint-Germain. Kehrer roztáhl hru na pravou stranu, kde to směrem vpřed zkouší Kurzawa.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost hostující hráči, kteří budou pro změnu hrát zprava doleva.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám celkem překvapivě nepřinesl žádnou branku. Více ze hry pochopitelně mělo Paris Saint-Germain, jenž se ale za celou dobu nedokázalo protlačit do žádné vyložené šance. Lens se většinu času pouze bránilo, jenomže ofenzivní nájezdy byly mnohem nebezpečnější. Největší příležitost totiž dosavadního dějství měl na kopačce právě domácí Ganago, který orazítkoval pouze brankovou konstrukci. Druhý poločas je tak otevřený, Lens klidně může překvapit a bodovat.
45'
44'
Žlutou kartu dostává Cheick Doucouré (Racing Club De Lens).
44'
Zrychlení útočného výpadu nakonec přineslo zbytečné váhání v podání Sarabii. Ten tak dlouho táhl míč, až nakonec prováhal ideální moment k zakončení.
43'
I v tomto případě sledujeme kombinaci na domácí polovině, kterou obstarávají hráči PSG. Ke středovému kruhu se vytáhl také Kimpembe, který diriguje hru.
41'
Fantastická kolmice se snášela za domácí obranu, kam dokázal naběhnout Muinga. Hostující forvard se chystal k zakončení, avšak na poslední chvíli vyběhl z branky Leca.
40'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.
39'
Na jistotu se rozhodl zahrát Sylla, který raději odehrál míč za cenu rohového kopu. I tentokráte si rozehrávku vzal na starost Sarabia, který si rozehrávku zopakuje.
38'
Žlutou kartu dostává Pablo Sarabia (Paris Saint-Germain FC).
38'
Domácí fanoušci se hodně zlobí. V osobním souboji totiž skončil na zemi hostující Muinga, naopak fauloval Badé. Hlavní sudí nařídil volný kop pro hráče PSG.
37'
Rohový kop se nakonec snesl na zadní tyč, kde měl hodně času Doucouré. Ten vracel míč zpět do malého vápna, Kurzawa ho ale nadzvedl nad horní konstrukci.
36'
Lens ovšem hezky kombinovalo kousek od pokutového území, načež byl do velkého vápna vysunut Banza, jehož zpětnou nahrávku odehrál na roh Kimpembe.
35'
Až nyní se domácí celek pustil do protiútoku, který byl ale příliš pomalý. Mezitím se smečka protihráčů dokázala vrátit, Verratti navíc vypíchl míč do zámezí.
34'
Sarabia se chopil rozehrávky dalšího volného kopu, který ovšem doletěl pouze na hlavu pozorného Doucourého. Lens se ovšem nedostalo ke středovému kruhu.
33'
Michelin si nebral servítky, naopak po zisku míče okamžitě odkopával na druhou stranu, kde nebyl nikdo ze spoluhráčů. Klid na rozehrávku tak měl Kimpembe.
32'
Máme za sebou třetinu utkání, na první branku stále marně čekáme. Paris Saint-Germain však dostává zápas pod kontrolu, domácí hráči se spíše jen brání.
31'
A nakonec jsme byli svědky dalšího zakončení, Herrerova rána ovšem směřovala do dobře postaveného protihráče. Hráči Lens se začínají dostávat pod tlak.
30'
Hodně složité to měl Ruiz-Atil, který si sice obhodil prvního protihráče, jenomže záhy proti němu číhal další. Mladý křídelník proto přenechal na nohu Herrery.
29'
Paris Saint-Germain opět rozehrálo kousek od středového kruhu. Středopolař Gueye celkem dlouho váhal, nakonec přízemní nahrávkou oslovil Verrattiho.
28'
Na pravé křídlo si seběhl Sarabia, který se chystal proniknout k centru. I tentokráte ho včas zastavil jeden z protihráčů, další centr pro změnu mířil do rukavic.
27'
Poprvé se do akce dostal pomezní sudí, jenž si všiml ofsajdového postavení Lens. V něm se nacházel Kakuta, což potvrdil také následný opakovaný záběr.
26'
Na druhé straně si obrannou povinnost splnil Kurzawa, který před protihráčem raději odkopával za cenu autového vhazování, ke kterému se postavil Sylla.
25'
Sarabia se sice dostal do pokutového území, jenomže tam ho čistým způsobem dokázal obrat o míč Badé, kterému poté přispěchal na pomoc kolega Medina.
24'
Medina dlouho nevěděl, co s míčem. Nakonec přihrál zpět na kopačku domácího brankáře. Jeho nákop k pravé autové lajně ovšem dokázal přečíst Bernat.
23'
To nebylo vůbec špatné! Talentovaný Ruiz-Atil si to namířil k hranici pokutového území, odkud technickou střelou o kousek minul vzdálenější konstrukci.
22'
Je za námi úvodní dvacetiminutovka, která nám zatím žádnou trefu nepřinesla. Sledujeme vyrovnanou podívanou, jedinou vyloženou šanci mělo Lens.
21'
Ven z branky musel domácí brankář Leca, kterému se povedlo zachytit nabídku směrem na Sarabiu. Následoval prudký odkop směrem na forvard Kakutu.
17'
Zničehonic obrovská šance Lens! Ganago si tak dlouho připravoval míč k zakončení, až nakonec prudkou střelou pravou nohou rozezvučel tyč.
16'
Až nyní jsme se dočkali úvodního střeleckého pokusu, který měl na svědomí Kurzawa. Jeho rána pravou nohou ovšem vystoupala výrazně nad branku.
15'
V úvodu zápasu skutečně nesledujeme nic moc zajímavého. Lens se po delší době podívalo s míčem na útočnou polovinu, kde Sylla narazil na prvního soupeře.
14'
Sledovali jsme další volný kop v podání Paris Saint-Germain, tentokráte z obranné poloviny hostujícího celku. Rozehrávky se chopil Kurzawa, jenž rozehrál po zemi.
13'
Na řadu přišlo autové vhazování z levé strany, které si na starost vzal Sylla. Jeho zpětná nahrávka Medinu, jenž raději roztáhl hru do volného prostoru na Gradita.
12'
Středem hrací plochy to zkoušel vzít Sarabia, který přesto na pravém křídle hledal Kehrera. Druhý jmenovaný se dopustil nepřesnosti, neboť našel nohu Badého.
11'
Do kombinace se zapojil také středopolař Gueye, který po souboji s Michelinem skončil na trávníku. Jednalo se o další faul, PSG pro změnu rozehrálo po zemi.
10'
Hosté se opět nastěhovali k opačnému pokutovému území, kde měl Muinga velké problémy se zpracováním prudké nahrávky. Po zisku míče odkopával Medina.
9'
Nakonec se rozehrávky chopil druhý jmenovaný, který svůj centr poslal ke vzdálenější tyči. Tam do vzduchu naskakoval Kimpembe, který se nedokázal prosadit.
8'
Nedovoleným zákrokem si pomohl obránce Badé, který zezadu celkem zřetelně přistrčil Muingu. Paris Saint-Germain si vybojovalo standardku, u které stojí Sarabia a Verratti.
7'
Lens si dokonce vybojovalo rohový kop, a sice z levé strany. Rozehrávky se chopil Kakuta, který našel pouze kopačku Kehrera, jenž odehrál balón mimo vápno.
6'
Po levém křídle si to namířil domácí Sylla, kterému se povedlo v tandemu najít Banzu. Jeho centr velice přesně našel Kakutu, jenomže tomu utekl míč od kopačky.
5'
Paris Saint-Germain kombinovalo na vlastní polovině, načež Kurzawa zkoušel vzdušnou nabídkou oslovit Muingu, před kterým se povedlo zakročit Badému.
4'
Lens se pomalu a jistě dostalo k pokutovému území, kde se Banza napřahoval k zakončení. Do něj mu vložil kopačku Kimpembe, Bulka tak nezasahoval.
3'
U středového kruhu to měl na dlouhou nohu domácí Doucouré, kterému se přesto povedlo poslat míč na druhou polovinu, kde se o rozehrávku staral Kimpembe.
2'
Hlavní sudí tohoto zápasu poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali na starost domácí, kteří budou hrát zprava doleva.
1'

Racing Club De Lens: Leca (C) – Gradit, Badé, Medina – Michelin, Doucouré, Perez, Issiaga Sylla – Ganago, G. Kakuta, Banza.
Náhradníci: Faríñez – Boura, Cahuzac, Clauss, Fortes, Jean, Mauricio, Robail, Sotoca.

Paris Saint-Germain FC: Bulka – Kehrer, Kimpembe (C), Kurzawa, Bernat – A. Herrera, Gueye, Verratti – Sarabia, Muinga, Ruiz-Atil.
Náhradníci: Innocent – Bakker, Dagba, A. Diallo, Jesé, Simons, Pembele, Fadiga.

Rozhodčí: El Hadj – Pasqualotti, Aube.
Utkání mezi Lens a PSG začíná ve 21:00 hodin a my budeme samozřejmě u toho, tak si nenechte duel ujít.
Paris Saint-Germain FC

Hostující celek se probojoval do finále Ligy mistrů a tento zápas byl na jeho žádost přeložen. Hostující celek mě navíc spoustu hráčů na reprezentačním srazu, ještě před dvěma dny hráli Ligu národů a není tedy jasné, v jaké sestavě dnes PSG nastoupí. Je jisté, že hostům dnes bude chybět hvězdný kanonýr Kylian Mbappé, který měl v pondělí pozitivní test na koronavirus. Hrát ovšem nebudou ani Neymar či Argentinci Ángel Di María a Leandro Paredes či kapitán Marquinhos, kteří jsou v karanténě. PSG zatím v této sezoně neodehrálo ani jeden zápas.
Racing Club De Lens

Domácí celek v nové sezoně zatím odehrál jeden zápas. Představil se na hřišti Nice, kde to byl velký boj, ale nakonec z toho celek Lens nevytěžil ani bod. Na hřišti Nice totiž prohrál 1:2. Dnes by domácí chtěli vše napravit a bodovat, ovšem proti PSG to bude nesmírně složité.
Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Ligue 1 má na programu dohrávku 2. kola, ve kterém celek Lens hostí hvězdné PSG. Jasným favoritem je tým z Paříže, ale uvidíme, jak duel nakonec dopadne.
Střetnutí mezi Racing Club De Lens a Paris Saint-Germain FC se odehraje v náhradním termínu. Na žádost PSG bylo střetnutí přeložené na 10. září.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.