Ligue 1 - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lyon : Marseille - 4. října 2020   21:00

28' Aouar
1:1
(1:1)
Marseille
16' Payet  (Thauvin)
Lyon
A. Lopes – Dubois (C), Marcelo (85. Diomande), Denayer, Bard – Mendes, Caqueret (69. Bruno), Aouar, Cornet (69. Depay) – Kadewere (77. M. Dembélé), Toko Ekambi (85. Cherki).
Frappartová – Berchebru, Jeanne
Parc Olympique Lyonnais, Lyon
Marseille
Mandanda (C) – Sakaj, Álvaro González, Ćaleta-Car, Amavi – Rongier, Kamara (61. Gueye) – Thauvin (75. Maxime López), M. Sanson, Payet – Benedetto (61. Radonjić).

Z tohoto šlágru je to vše, děkujeme za pozornost.
Červené karty: 0 – 1.
Semifinalista Ligy mistrů má po šesti kolech jedinou výhru a do reprezentační přestávky jde jako čtrnáctý tým Ligue 1. Marseille potřetí v řadě remizovala a s minimální ztrátou na přední pozice je desátá.
Lyon hrál skoro osmdesát minut v početní převaze, ale své čekání na druhou výhru v sezóně přesto neukončil. Marseille po gólu a vyloučení Depaye zalezla do obranné ulity, jež povolila pouze v případě penaltového faulu Gonzáleze a trefě Aouara ze značky pokutového kopu. Po změně stran domácí nápor postupně uvadal a místo velkých šancí přibývaly jen rohové kopy a střely mimo. Nepomohly ani příchody Depaye a Dembélého, kteří začínali pouze na lavičce.
90+4'
90+4'
Bruno nejprve sestřelil Sansona a pak ještě jedním pasem vybídl ke střele z voleje Depae, kterému to ale vůbec nesedlo. Tento mač skončí plichtou!
90+4'
Álvaro González srazil Depayův pas na roh. Sanson odhlavičkoval centr k Mendesovi a Bruno pak z dálky nepropálil hned první překážku v cestě za Mandandou.
90+3'
Duje Ćaleta-Car odmítl centr Duboise, který dnes posílá do ohně jeden míč za druhým. Moc času na rozhodnutí už Lyonu nezbývá.
90+2'
Pape Gueye mizernou střelou z nějakých třiatřiceti metrů jenom odevzdal míč Lopesovi, který naopak na nic nečeká a posílá své kolegy do útočného pásma.
90+1'
Od dělby bodů dělí oba týmy čtyři nastavené minuty.
90'
Memphis Depay si odskočil za obranu, nicméně na centr z pravé části hřiště stejně nedosáhl. Mandanda asi nebude s výkopem moc spěchat.
89'
Brejk domácího týmu přerušila špatná Cherkiho přihrávka na Dembélého. Ten se po nástupu do hry ještě k ničemu nedostal.
88'
Vedoucí trefa Marseille by se rovnala menšímu zázraku. O ten se pokoušel Valentin Rongier, ale střela z dvaceti metrů skončila po teči kousek vedle Lopesovy levé tyče.
87'
Bránění standardní situace Lyon zvládl díky hlavičce Denayera pro Lopese. Vzápětí s míčem do autu odešel Bard, takže vhazuje Hiroki Sakaj.
86'
Jordan Amavi postupoval vpřed, dokud ho nekompromisním skluzem nesundal Bruno. Brazilský záložník se nemůže divit žluté kartě.
85'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Karl Toko Ekambi, přichází Rayan Cherki.
85'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Marcelo, přichází Sinaly Diomande.
84'
Ekambi se v souboji s dvěma hráči centrovaného balónu nezmocnil. Přihrávka tak proletěla až k zadní tyči, u které nevyšlo zakončení Aouarovi.
83'
Celý tým Lyonu se věnuje výhradně ofenzivě. I při dočasné absenci Marcelo je Denayer na nějakých pětatřiceti metrech od Mandandovy branky.
82'
Těch padlých bylo mnohem více. Za pomezní čarou je v péči realizačního týmu i domácí obránce Marcelo.
81'
Nemanja Radonjić byl sestřelen skluzujícím Brunem. Ve středu hřiště teď nespěchá s návratem na nohy, naopak si řekl o ošetření.
80'
Pro domácí fotbalisty už to musí být ubíjející. Na potvrzení svého neutichajícího tlaku mají už jen posledních deset minut.
79'
Depay procedil přihrávku skrz celým vápnem. A asi tím hodně překvapil Mendese, který u vzdálenější tyče vůbec netrefil bránu!
77'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Tino Kadewere, přichází Moussa Dembélé.
76'
Velký zmatek na malém vápně skončil odpískaným faulem Aouara na Mandandu. Dorážka domácího záložníka jako gólová platit nemůže.
75'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Florian Thauvin, přichází Maxime López.
74'
Teď už Mandanda na prudký centr dosáhl a vyboxoval míč z pokutového území ven. Vypadá to, že se bude opět střídat.
73'
Sakaj to jistil za Mandandou, který nedosáhl na centrovaný míč. Na programu byl asi miliontý roh, jenž hráči ve světle modrém spolehlivě ubránili.
72'
Memphis Depay ochotně padal po lehounkém kontaktu v pokutovém území. Na zisk druhé penalty Lyonu to v žádném případě nestačilo.
71'
Domácí si sami zavařili ve vlastní šestnáctce. Pas z pravého křídla Mendes srazil směrem do brány, u které na poslední chvíli zasáhl Bruno.
70'
Depayova první akce po nástupu skončila fiaskem. Přihrávka letící do prostoru vedle vápna skončila až mimo hrací plochu.
69'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Maxwel Cornet, přichází Memphis Depay.
69'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Maxence Caqueret, přichází Bruno.
68'
Držení míče. 65 % – 35 %.
67'
Velký svátek pro Lopese, který si díky spoluhráčově hlavičce mohl ošahat míč. Po změně stran tak učinil snad úplně poprvé.
65'
Álvaro González přerušil souhru mezi Kadewereho a Ekambim. Chvíli předtím Lyon rychle zastavil rodící se protiútok soupeře.
64'
Teď už Mandanda zasahovat musel. Melvin Bard doplnil postupný útok, ale z levé strany nenašel prostor na přední tyči.
63'
Gueye se obětavě vrhl do Mendesovy střely z nějakých dvaceti metrů. Lyon zůstává na pouhých třech střelách mezi tyče.
61'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Darío Benedetto, přichází Nemanja Radonjić.
61'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Boubacar Kamara, přichází Pape Gueye.
60'
A zase rohový kop. Duje Ćaleta-Car bez váhání odkopl míč Ekambimu, jenž se pak se svými kolegy k žádné hlavičce na branku neprobojoval.
59'
O převaze Lyonu vypovídá i statistka rohových kopů. Ani z toho jedenáctého vedoucí gól nepadl, byť Marseille zůstává pod tlakem.
58'
Dobrý náběh Ekambiho na pravém kraji hřiště. Z koncové čáry nabízel míč pod sebe, jenže Caqueretova střela byla sražená Álvarem Gonzálezem.
57'
Álvaro González neuhlídal urostlého Kadewereho, na kterého letěl učebnicový centr Duboise. Marseilla i tuto situaci přežila, střela hlavou postrádala přesnost.
56'
Houssem Aouar čistě ukořistil míč, ale v protiútoku neměl žádnou podporu od spoluhráčů. Přihrávka z nouze na dobíhajícího Kadewereho neprošla.
55'
Hosté jsou rádi za každou delší pasáž s míčem na kopačkách. V tento okamžik se s ním pohybují poblíž středového kruhu.
54'
Duje Ćaleta-Car z hluboké obrany dobře našel Amaviho. Ten natáhl svůj krok, nicméně Bard centr letící na Thauvina odkopl ze hřiště ven.
53'
Lyon útočí, i když má jednoho hráče v nefotbalové pozici. Způsobila to srážka před vápnem, která nevypadala jako faul.
52'
Po delší době to domácí zkusili i prostřednictvím hráčů na pravé straně. Caqueret vybojoval roh a poté centroval do míst, kde byla připravená obrana soupeře.
51'
Další úleva pro hosty. Houssem Aouar pomohl na zem Thauvinovi, jenž se tentokrát poctivě vrátil na obrannou polovinu.
50'
Domácí v úvodu druhé půle posílají spoustu dlouhých míčů do stran. Sakaj jeden takové pohlídal a dopředu vyrazil Thauvin, jenž se pod tlakem Barda dostal do autu.
49'
Sansonův odkop doletěl jen k Mendesovi. Lyon vytvořil další zámek kolem pokutového území, kam centroval Bard. Kadewere si vzájemně překážel s Ekambim a kvůli tomu hlavičkoval nepřesně.
48'
Melvin Bard nezvládl zpracování přihrávky do křídelního prostoru. Míč se od něj odrazil za koncovou čáru a to znamená rozehrávku od kapitána Mandandy.
47'
Ani jeden z trenérů před zahájením druhé půlky nestřídal. Memphis Depay tak nadále zůstává jen na domácí lavičce. Totéž platí o Dembélém nebo nové posile Paquetovi.
46'
Žluté karty: 0 – 1
První polovina derby „Choc des Olympiques“ měla asi vše, co může fotbalový zápas nabídnout. Na hřišti nechyběly šance, góly, červené karty, emoce ani zásahy videa. Marseilla byla v úvodu pod velkým tlakem, ale ze své první šance paradoxně otevřela v šestnácté minutě skóre. Trefil se Depay, jenž se během okamžiku stal z hrdiny psancem, protože za tvrdý zákork na Barda vyfasoval červenou kartu. Další ránu dostali hosté v osmadvacáté minuty, kdy González trochu nešikovně fauloval Barda a zavinil Aouarem proměněnou penaltu. Chvíli před pauzou se Lyon radoval i podruhé, ale dorážka Kadewereho nakonec neplatila pro předchozí ofsajd do tyče střílejícího Ekambiho.
45+6'
45+6'
Ještě jedna domácí šance ve chvíli, kdy Marseilla hrála pouze v devíti. Aouar odražený míč mezi tři tyče Mandandovy brány ale neumístil.
45+5'
Nespokojený André Villas-Boas vedle hřiště remcal tak dlouho, až si vykoledoval žlutou kartu.
45+3'
Álvaro González skončil ve velkých bolestech. Anthony Lopes jej zřejmě trefil kopačkou někam do boku. Před koncem první půle je tu další ošetřování.
45+2'
Lopes odvážně vyběhl proti Gonzálezovi, který se natahoval po lehce přetaženém nákopu. Následovala nevyhnutelná srážka, která asi nebyla faulem brankáře.
45+1'
V první ze čtyř nastavených minut měl Lyon k dispozici další roh. Zakončení Denayera bylo dosti nepřesné a Mandanda zasahovat nemusel.
45'
Video tentokrát pomohlo hostům! Před Kadewereho dorážkou se Ekambi dostal ke střele díky těsnému ofsajdu, tudíž nadále platí nerozhodný stav.
44'
Znovu mají práci členové rozhodcovského štábu u monitorů. Určitě se zkoumá nějaká potenciálně ofsajdová situace.
43'
Videorozhodčí ruku nenašli, takže se pokračovalo dalším centrem od rohového praporku. Hráči Marseille po prvním vyhraném souboji nedostali míč do bezpečí, Ekambi vypálil do tyče a dorážející Tino Kadewere už z bezprostřední blízkosti nemohl minout.
42'
Co se rohů týče, tak je Lyon mnohem nebezpečnější. Dubois hledal Ekambiho, jenž neúspěšně reklamuje ruku svého osobního strážce.
41'
Mandanda pokazil hru nohama mimo pokutové území, ale Kadewere pokus o lob nezvládl. Následoval jenom roh, z něhož vzešla nepřesná hlavička.
40'
Ani tato standardní situace Thauvinovi vůbec nevyšla. Přetažený nákop se znovu stal kořistí třicetiletého brankáře Lyonu.
39'
Bezprostředně po gólu na 1:1 to s Marseille nevypadalo vůbec dobře. V posledních minutách už ale hru vyrovnala, po faulu na Sansona bude moci poslat pas před Lopese.
38'
Florian Thauvin si vyzkoušel další rozehrávku rohového kopu. Míč ale opět poslal na malé vápno, kde si ho do rukavic stáhl Anthony Lopes.
37'
Morgan Sanson se poroučel k zemi, když ho nepříjemně napadal Thiago Mendes. Odpískaný faul hostům obrovsky pomohl.
36'
Trochu náhodně prodloužený Duboisův centr propadl až za hlavní hrozen hráčů, kde se nacházel pouze pětatřicetiletý strážce hostující branky.
35'
Dubois neuspěl v souboji jeden na jednoho s Amavim. Ten míč odrazil do dalšího souboje a v něm tentokrát fauloval. Dubois zrealizuje další standardní situaci.
34'
Po rychlém přechodu se rohového kopu ujal Florian Thauvin. Centr letěl na malé vápno, kde byl s hlavičkou připravený Karl Toko Ekambi.
33'
Duje Ćaleta-Car schytal od Corneta nehezký šlapák. Kartou však oceněn nebyl, Marseille rozehrává z vlastní poloviny.
32'
Jordan Amavi nešikovně propustil Caqueretovu přihrávku do křídla. Posléze si asi oddechl, když míč znovu vyletěl ven z vyznačeného pole.
31'
Hiroki Sakaj ještě stihl dlouhý centr od Thauvina. Proti Ekambinu ale urval jen aut, po kterém právě on vycestoval s míčem do zámezí.
30'
Darío Benedetto byl ve středu pole faulován Denayerem, takže si přetížená obrana Marseille může alespoň na chvilku oddechnout.
29'
Další starosti pro oslabenou Marseille! Po rohovém kopu to domácí několikrát zkoušeli zpoza vápna a Mandanda nakonec musel skákat k levé tyči kvůli projektilu Mendese.
28'
Lyon právě vstřelil branku!
Domácí proměněnou penaltou srovnávají na 1:1! Místo nepřítomného Depaye si míč na penaltovou značku postavil HOUSSEM AOUAR a kopem na pravou stranu překonal Mandandu, který sice skákal na správnou centru, ale několik centimetrů mu k zákroku chybělo.
27'
Álvaro González přišlápl chodidlo Barda, který byl v daný okamžik zahnán ke koncové čáře. Frappartová to viděla a nařídila ve prospěch Lyonu penaltu!
26'
Tino Kadewere vložil hlavu do krátkého centru Duboise, ale mezi tři tyče se o nějaký ten kousek netrefil. Mandanda si chystá výkop od branky.
25'
Při druhém rohu došlo na menší nedorozumění. Centr Thauvína letěl směrem k brance, zatímco hráči v bílém si odskakovali přesně opačně. Lopes si míč jednoduše stáhl.
24'
Po rozehrávce Thauvína posílal pas do ohně Samson, ale Kadewere odrazil míč na roh. Ten byl rozehrán na přední tyč, kde znovu hlavičkoval Kadewere.
23'
Kamara šel do kličky proti Mendesovi, který ho nedovoleně poslal k zemi. Marseille bude kopat standardní situaci z uctivé vzdálenosti.
22'
Domácím to zatím skřípe v předfinální fázi. Pro pas Tina Kadewereho si jednoduše došel neobtěžovaný Steve Mandanda.
21'
Thiago Mendes inkasoval od Benedetta v hlavičkovém souboji. Tentokrát to faul nebyl, takže Jordan Amavi bude moci vhazovat.
19'
Dopadlo to podle očekávání. Dimitri Payet viděl za nehezký zákrok rovnou červenou kartu. Lyon bude dotahovat manko v početní výhodě.
18'
Tohle mě nepřekvapuje. Sudí Frappartová dostala pokyn, ať se jde podívat na Payetův faul k obrazovce. Za mě to bude červená karta.
17'
Pár vteřin po gólu se Payet zapisuje do statistik znovu. V defenzivě šel tvrdě po kotníku Duboise a může být rád, že inkasoval pouze žlutou kartu.
16'
Marseille právě vstřelilo branku!
To jsou věci, hned první útok hostujícího mužstva končí gólem! Mendes až moc snadno prohrál souboj s Thauvinem, který posunul míč o malý kousek doleva na DIMITRIHO PAYETA. Ten neváhal a z patnácti metrů trefil ze svého pohledu přesně k pravé tyči.
15'
Další pozdrav pro Mandandu. Tentokrát to ale byl přespříliš vysoký nákop ze středu hřiště, který nemohl skončit gólem.
14'
Mendes to z nelehkého úhlu kroutil přímo do brány. Mandanda balon vyboxoval až před vápno a pak nemusel řešit nepřesnou dorážku Duboise z velké dálky.
13'
Aouar tančil na levém křídle v doprovodu dvou obránců. Jedním z nich byl Sakaj, který mu vystavil nedovolenou stopku. Standardka opět znamená stěhování hlavičkářů do velkého vápna.
12'
Léo Dubois vyrobil jedovaný centr z pravého kraje hřiště. Mandanda ho ale dobře zanalyzoval a sebral míč před rychle se blížícím Ekambim.
11'
Marseille zatím hraje druhé housle. Podobná pasivita se ji v dalším průběhu zápasu asi vyplácet nebude.
10'
Aouar se po pasu od Mendese snažil o něco, co připomínalo hybrid mezi pasem na zadní tyč a hodně nepřesnou střelou. Je z toho odkop od hostující brány.
9'
Teď už to bylo i se zakončením, nicméně Mendes zpoza vápna minimálně o metr netrefil ze svého pohledu levou tyč.
8'
Maxence Caqueret získal další roh, když z rohu vápna orazítkoval nohu Jordana Amaviho. Hlavičkáři zůstávají nastěhovaní před Mandandou.
7'
S čelenkou hrající Mendes hledal v náběhu Ekambiho, ale jeden z hostujících fotbalistů předním ukopl míč na rohový kop.
6'
Lyon nejspíš bude v deseti jen několik málo vteřin. I v oslabení aktivně presoval, což vyústilo v nedovolený zákrok na Amaviho. Paní rozhodčí to dnes asi nebude mít jednoduché.
5'
Na první pohled to vážně nevypadalo. Tino Kadewere přesto zůstává otřesený ležet na hřišti a už k němu míří členové realizačního týmu.
4'
Velká nepříjemnost pro Čaletu-Cara, který u půlící čáry trefil loktem do hlavy Kadewereho a už od čtvrté minuty bude hrát se žlutou kartu.
4'
Maxwel Cornet si při zpracování přihrávky pomohl rukou. Hosté dost otálejí s rozehrávkou, kterou nakonec obstará zkušený brankář Mandanda.
3'
Hned třikrát se balón odrazil po přihrávce Melvina Barda. U opačné tyče se ho nakonec dočkal Dubois, ale zprava hodně přestřelil.
2'
O úvodní výkop se postarali hosté, kteří nastupují ve světle modrých dresech, zatímco domácí oblékli ryze bílé barvy.
1'

Olympique Lyon: A. Lopes – Dubois (C), Marcelo, Denayer, Bard – Mendes, Caqueret, Aouar, Cornet – Kadewere, Toko Ekambi.
Náhradníci: Pollersbeck – J. Andersen, M. Dembélé, Depay, Diomande, Cherki, Jean Lucas, Bruno, Paquetá.

Olympique Marseille: Mandanda (C) – Sakaj, Álvaro González, Ćaleta-Car, Amavi – Rongier, Kamara – Thauvin, M. Sanson, Payet – Benedetto.
Náhradníci: Pelé – Aké, Balerdi, Germain, Gueye, Maxime López, Radonjić, Strootman, Henrique.

Rozhodčí: Frappartová – Berchebru, Jeanne.

Olympique Marseille

Hostující tým je na tom o něco lépe než jeho dnešní soupeř, přestože čeká na vítězství od třináctého září. Právě v tento den porazil v divokém duelu 1:0 PSG a navázal na předchozí triumf 3:2 na stadionu Brestu. Po reprezentační pauze už Olympique neslavil ani jednou, protože prohrál 0:2 s St. Étienne a posléze dvakrát remizoval 1:1 proti Lille a Métám. Desátý tým tabulky má na kontě šest tref do černého. Po dvou gólech mají na kontě Thauvin a Ćaleta-Car, které doplňují Sanson a Germain.
Olympique Lyon

Lyonu se po účasti v dohrávané Lize mistrů nástup do nové sezóny moc nevydařil, což jasně vyjadřuje jediné vítězství za pět odehraných kol. K onomu tříbodovému vítězství došlo před více než měsícem proti Dijonu, od té doby Lyon nestačil 1:2 na Montpellier a proti Bordeaux, Nimes a Lorientu bral pouze po bodu za remízové výsledky. Klíčovou postavou sestavy jedenáctého týmu Ligue 1 je Memphis Depay, který má na kontě už čtyři přesné zásahy.
Všem fotbalovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu šestého kola francouzské Ligue 1. Od jednadvaceti hodin se můžeme těšit na šlágr mezi Lyonem a Marseille!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.