Ligue 1 - 8. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lyon : Monaco  - 25. října 2020   21:00

Lyon
12' Depay (Aouar) • 34' Toko Ekambi (Kadewere) • 41' Aouar  • 44' Toko Ekambi
4:1
(4:0)
Monaco
48' Ben Yedder
Lyon
A. Lopes – Dubois (81. De Sciglio), Marcelo, Diomande, Cornet (81. Bard) – Paquetá (64. M. Dembélé), Mendes, Aouar (57. Caqueret) – Toko Ekambi, Depay (C), Kadewere (81. Bruno).
Gautier – Annonier, Rahmouni
Parc Olympique Lyonnais, Lyon
Monaco
Lecomte – Aguilar, Disasi, Badiashile, Sidibé (46. Caio Henrique) – Tchouaméni (78. Diop), F. Luís (46. Fàbregas), Fofana – Jovetić (46. Matsima), Ben Yedder (C), G. Martins (78. Volland).

To už je ode mne pro tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a přeji poklidný zbytek nedělního večera.
Držení míče: 33 % : 67 %.
Střely na branku: 6:5. Střely mimo: 6:6. Rohy: 2:12. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 12:15.
Ve druhé půli už jsme toho moc neviděli, vzhledem k výsledku prvního poločasu se to ale dalo čekat. Monaco sice hned v úvodu udeřilo z penalty a vypadalo to, že se ještě pokusí o neuvěřitelný obrat, ale to mu nedovolil výborně bránící Lyon v čelem s Anthonym Lopesem, který jedním z hlavních strůjců výhry domácího celku, jelikož v prvním poločase měl několik neuvěřitelným zákroků. Lyon se tak díky této jednoznačné výhře posouvá na šesté místo tabulky.
90+4'
90+3'
Anthony Lopes ještě jednou odkopává od své klece a nejspíš už také naposledy. Není ale zrovna nejpřesněji, kvůli čemuž se k němu balón vzápětí vrací.
90+2'
Monaco už útočí jenom z principu, je mu jasné, že na vyrovnání už opravdu nemůže myslet. Všichni hráči už nyní jenom čekají na závěrečný hvizd hlavního rozhodčího.
90+1'
Nastavují se tři minuty.
89'
Domácí ještě budou dohrávat v deseti, nyní už jim je to ale docela jedno. Melvin Bard si zpracoval míč, ale pak ho ve vzduchu netrefil. Na jeho nohu se mezitím naběhl Ruben Aguilar, za což vidí dost přísnou červenou kartu.
88'
Moussa Dembélé chvíli cítil pocit zadostiučinění, protože se konečně přece jen prosadil, ale celé gólové akci předcházel ofsajd, takže nakonec nemůže být šťastný.
87'
Za Benjaminem Lecomtem ještě zvoní branková konstrukce. Mattia De Sciglio totiž zkusil štěstí z úhlu, přičemž do tyčky si míč srazil Sofiane Diop!
86'
Memphis Depay si staví míč k rohovému praporku, při čemž nevypadá zrovna nadšeně. I přes takový jednoznačný výsledek má toho očividně dost a už chce také konec.
84'
Je opravdu zvláštní poslouchat, jak si hráči na hřišti udělují pokyny, jelikož je nemá kdo přehlušit. Každopádně i Wissam Ben Yedder se z přímého kopu trefuje jen do zdi.
83'
Žlutou kartu dostává Thiago Mendes (Olympique Lyon).
83'
Melvin Bard se hned po svém příchodu uvedl ne úplně ideálně, protože fauloval soupeřícího kapitána. Hosté však pokazili rozehrávku, takže je míč rychle zpět v držení domácích fotbalistů.
81'
Karl Toko Ekambi si navedl míč na osu hřiště, následně výbornou průnikovou přihrávkou uvolnil Moussu Dembélého, který však selhal v souboji s Benjaminem Lecomtem!
81'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Maxwel Cornet, přichází Melvin Bard.
81'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Léo Dubois, přichází Mattia De Sciglio.
81'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Tino Kadewere, přichází Bruno.
79'
Postranní sudí dobře počkal s ohlášením ofsajdu Léa Duboise, ale nakonec to bylo jedno, protože domácí hráč nedokázal nic vymyslet.
78'
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Aurélien Tchouaméni, přichází Sofiane Diop.
78'
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Gelson Martins, přichází Kevin Volland.
78'
Karl Toko Ekambi ukázali i své vlohy pro ideální přihrávače, protože před bránou nadějně našel Moussu Dembélého, který však v rychlosti nemířil mezi tři tyče.
77'
Caio Henrique po dobrém zpracováním dokázal odcentrovat, ale jeho pas si nemohl nikdo najít, takže balón skončil jen v náruči Anthonyho Lopese.
76'
Léo Dubois pokazil rozehrávku, což hosté okamžitě zkusili potrestat. Youssouf Fofana tak nákopem za obranu našel Wissama Ben Yedder, který se však prezentuje moc tvrdým volejem, který končí mimo bránu.
75'
I centr od rohového praporku si jeden z hostů dokázal najít, konkrétně to byl Chrislain Matsima, který však ve složité pozici zakončuje jen vysoko nad.
74'
Z přímého kopu poslal Cesc Fàbregas do vápna padající míč, který si zpracovával Wissam Ben Yedder, což se mu málem povedlo, ale nakonec je z toho jenom roh.
73'
Žlutou kartu dostává Sinaly Diomande (Olympique Lyon).
72'
Aurélien Tchouaméni se hodně nepříjemně střetl se Sinalym Diomandem a oba hráči se svíjí v bolestech. Ošetření potřebují oba dva.
71'
Memphis Depay zkusil míč nad zdí zatočit k levé tyči, ale to se mu nepovedlo, jelikož pálil jen mimo. Hosté to tedy přežili, ale čas jim nemilosrdně dochází.
70'
Moussa Dembélé prokázal svou mrštnost s balónem, díky čemuž vybojoval standardní situaci, při které to Memphis Depay může definitivně rozseknout.
69'
Rozehrávka Monaco je pořád hodně opatrná, ale nakonec to k ničemu není. Olympique výborně stráží střed hrací plochy, čímž dost zdržuje čas.
68'
Ruben Aguilar už zase dostával balón na pravou stranu, Maxwel Cornet si ho však tentokrát dobře pohlídal a míč k němu nepustil, i když jenom za cenu autu.
67'
Hosté po delší době zamířili dopředu, kde ale vymysleli jen centr z levé strany, který byl navíc okamžitě sražený, takže je balón zase u Lyonu.
66'
Memphis Depay přenesl hru na spoluhráče na pravé straně, následně centroval až on a i když míč padal na Karla Toko Ekambiho, tak byl rychle dostoupen a nebylo mu dovoleno zakončení.
65'
Moussa Dembélé se ihned po svém příchodu dobře uvolnil za obranou, ale následná přihrávka se mu vůbec nepovedla. Jeho chybu však hned urychleně odčinil Karl Toko Ekambi, který vybojoval přímý kop.
64'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Lucas Paquetá, přichází Moussa Dembélé.
63'
Benoît Badiashile si sice našel centrovaný míč, ale musel zakončovat volejem a navíc ve výskoku. Kvůli tomu pálil vysoko nad bránu.
62'
Olympique úspěšně zdržuje soupeřící rozehrávku, čímž získává cenné sekundy. Dobře si uvědomuje, že výhru nemá jistou, ale má k ní velmi dobře nakročeno.
61'
Memphis Depay si našel odražený míč, díky čemuž mohl zaútočit do rozhozené obrany soupeře. Nabíhal mu Tino Kadewere, ale nakonec to vzal na sebe, avšak trefil jen jednoho z protihráčů.
60'
Ruben Aguilar už zase měl spoustu prostoru na pravé straně, ale přihrávku nedostal vůbec ideální, takže proti Maxwelu Cornetovi musel jít jen do skluzu, po kterém si pro míč v klidu došel Anthony Lopes.
59'
Monaco má navrch i ve druhé půli, z čehož tedy zatím pramenil jeden gól, ale potřebuje jich víc. Času je sice pořád ještě poměrně dost, ale další snížení musí přijít co nejdřív.
58'
Gelson Martins už zase kličkuje na pravé straně hřiště, ale tentokrát nechtěl riskovat ztrátu balónu, takže se raději pomohl dozadu. Následuje přenesení hry na druhou stranu hřiště.
57'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Houssem Aouar, přichází Maxence Caqueret.
57'
Wissam Ben Yedder se v pokutovém území otáčel s míčem a chystal se na zakončení, ale Marcelo mu to nedovolil, míč vypíchl na roh.
56'
Memphis Depay mohl uklidnit své spoluhráč pátou brankou, ale přihrávka k němu nedošla, protože se do její cesty dobře vložil jeden z obránců.
55'
Žlutou kartu dostává Ruben Aguilar (AS Monaco FC).
54'
Benjamin Lecomte pomáhá svým spoluhráčům s rozehrávkou, kteří vůbec neví, jak se od něho mají dostat. Domácí logicky docela aktivně napadají, což se jim zatím dost vyplací.
52'
Hosté pořád drží míč na svých kopačkách, dopředu však stále úplně nespěchají. Pořád to zkoušejí pomocí pomalé kombinace, ale je to těžké, protože Lyon bude chtít vedení udržet za každou cenu.
51'
Gelson Martins už zase zrychloval hru, dostal i docela nadějný pas za obranu, ale Anthony Lopes dobře přečetl situaci, pro míč si vyběhl mimo své pásmo a uklidnil hru.
50'
Žlutou kartu dostává Chrislain Matsima (AS Monaco FC).
48'
Monaco právě vstřelilo branku!
Hosté jsou zpět na nohou, ale stále to budou mít hodně složité! Anthony Lopes byl při pokutovém kopu úspěšnější než gólman na druhé straně hřiště, ale WISSAM BEN YEDDER pálil tak tvrdě, že domácí brankář si míč jenom srazil do vlastní sítě.
47'
Gelson Martins si sice na pravé straně neporadil s Sinalym Diomandem, míč se však dobře odrazil pro Rubena Aguilara. Ten už se dostával před soupeřícího beka, ale ten ho poslal k zemi, což znamená penaltu!
47'
Penalta pro Monaco!
46'
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Djibril Sidibé, přichází Caio Henrique.
46'
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Stevan Jovetić, přichází Chrislain Matsima.
46'
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Florentino Luís, přichází Cesc Fàbregas.
46'
Vzhledem k průběhu hry se rozhodně nedalo čekat, že Lyon bude vézt o propastné čtyři branky. Monaco totiž hrálo dost sympaticky a vytvářelo si jednu šanci za druhou, avšak žádnou nedokázalo využít. Soupeři navíc nabízelo protiútoku, které Olympique bez váhání využíval. Nakonec na světelné tabuli svítí 4:0 ve prospěch domácího celku, který si tak už nejspíš bez problémů dojde pro výhru. Psychika hostů už je dost poškozená a takovou ztrátu už asi nedoženou.
Druhý poločas začne přibližně ve 22:02.
45+2'
45+1'
Nastavuje se jedna minuta.
44'
Lyon právě vstřelil branku!
Hosté jsou značně otřesení, kvůli čemuž inkasují už počtvrté! Dva hráči Monaco totiž v pokutovém území nedokázali uhlídat balón, místo toho ho srazili jenom ke KARLU TOKOVI EKAMBIMU, který bez váhání zakončil ke vzdálenější tyči. Zareagovat nestihl ani gólman.
43'
Monaco dostalo možná fatální ránu. Rozehrávku nyní naprosto pokazilo, Benjamin Lecomte měl co dělat s tím, aby míč odkopl alespoň do autu.
41'
HOUSSEM AOUAR bez problémů proměňuje penaltu a zapisuje se tak také na střeleckou listinu. Míč poslal k pravé tyči a jelikož Benjamin Lecomte šel z jeho pohledu doleva, nebylo co řešit.
40'
Karl Toko Ekambi se výbornou patičkou dostával do úniku, Djibril Sidibé ho však nechtěl pustit pod sebe, kvůli čemuž ho zatáhl. Tím ho poslal k zemi, což znamená jasnou penaltu a ještě navíc žlutou kartu pro něj.
40'
Penalta pro Lyon a tady může být hotovo!
39'
Domácí jednoznačně chtějí do přestávky udržet aktuální stav. Soupeřící rozehrávku skoro vůbec nenarušují a pouze vyčkávají, co soupeř podnikne. Pak to efektivně zlikvidují.
38'
Monaco sice většinu času drží míč, ale stále nemůže najít vytoužený gól. Za ním se velmi aktivně žene, ale obrana Lyonu stále drží.
37'
Gelson Martins se pokoušel o další průnik přes levou stranu, ale pas do běhu byl zase moc dlouhý, kvůli čemuž protihráč stihl míč odkopnout mimo hrací plochu.
36'
V další příležitosti byl Lucas Paquetá, kterého protihráč rychle dostoupil, takže mohl zblokovat následný nebezpečný projektil mířící mezi tři tyče.
34'
Olympique se zničehonic dostává do protiútoku, který využívá a vede už o dva góly! Po pravé straně se rozběhl Tino Kadewere, který využil volný prostor k přihrávce před bránu, kterou si našel KARL TOKO EKAMBI. Ten si šikovně přehodil soupeřící beka a následně propálil také Benjamina Lecomteho. Asistence: Tino Kadewere.
33'
Lyonu se opět vůbec nepovedla rozehrávka, což hosté okamžitě zkouší potrestat. Na levé straně však nechtěli o míč přijít, takže si raději pomohli přihrávkou dozadu. Následuje nákop, pro který si už však v klidu došel Anthony Lopes.
32'
Hosté ani nadvakrát nevyužili roh, i když poprvé to vypadalo docela nebezpečně. Benoît Badiashile však sám nečekal, že se k němu míč dostane, takže hlavičkoval jenom nad sebe.
31'
Aurélien Tchouaméni sice dostal docela špatný pas do běhu, i přesto se z posledního pokusil o centr, který alespoň vybojoval další rohový kop.
30'
Stevan Jovetić si nadějně vyměnil míč s Wissamem Ben Yedderem, ale tem mu ho vrátil jenom na paty, podle čehož střela vypadala. Letěla pár metrů nad bránu.
29'
Tino Kadewere asi přebíral míč v ofsajdu, což se sice nepotvrdilo, ale nakonec je to jedno, protože proti dvěma protihráčům o balón stejně přišel.
28'
Monaco už zase pokazilo rozehrávku, což tentokrát Olympique nepotrestal, protože přišel jen moc dlouhý pas, kteří stačili doběhnout soupeřící obránci.
27'
Memphis Depay přes tři protihráče výborně uvolnil Houssema Aouara, který si pak obešel dalšího protihráče a následně přihrával před bránu, kde už však nečíhal žádný z jeho spoluhráčů!
25'
Po souboji v rohu hřiště přišel dost překvapivý centr, který se dokonce točil mezi tři tyče. Anthony Lopes to příliš nečekal, ale nakonec ho dokázal zachytit.
24'
Gelson Martins při pokusu o kličku sice přišel o balón, ale Lucas Paquetá míč srazil jenom na další rohový kop. I ten ale domácí odvrací.
23'
Maxwel Cornet bizarně leží pod zdí, aby to tudy nemohl Stevan Jovetić propálit. Míří však zase nahoru, ale opět se trefil jen do vyskakujících protihráčů.
22'
Žlutou kartu dostává Tino Kadewere (Olympique Lyon).
22'
Stevan Jovetić trefuje jenom zeď, ale jeden z domácích hráčů přitom hrál rukou, takže to znamená přímý kop ještě z větší blízkosti.
21'
Wissam Ben Yedder si při svém prvním výraznějším kontaktu s míčem došel pro nedovolený zákrok, což znamená nebezpečnou standardní situaci téměř z hranice vápna.
20'
Hosté už se oklepali z inkasované branky a aktivně se začínají pokoušet o odpověď. S kombinací na útočné polovině však nyní nikam nespěchají.
19'
Youssouf Fofana si převzal míč na středu hřiště, následně se s ním otočil, navedl si ho na pravačku a vypálil. Balón se točil přesně k levé tyči a nebýt rukavic Anthonyho Lopese, skončil by v bráně!
18'
Monaco s rozehrávkou opět vůbec nespěchá. Zaprvé soupeř velmi aktivně napadá a zadruhé chce konečně trochu uklidnit hru.
17'
Léo Dubois od rohového praporku rozehrál nakrátko na Memphise Depaye, který následně centroval z první. Jeho pas byl opravdu velmi nebezpečný, protože letěl blízko brány, ale nakonec proletěl celou šestnáctkou.
16'
Houssem Aouar je naštěstí zpátky na hřišti a na nic vážnějšího to nevypadá. Mezitím Anthony Lopes kryje nepřesný soupeřící pas.
15'
Houssem Aouar odchází po svým za postranní čáru a ve hře se pokračuje. Domácí opora se však stále dává do kupy a nad jeho návratem na hřiště zatím visí otazník.
14'
Houssem Aouar si při souboji nebezpečně podvrtl kotník, možná může být i problém s kolenem. Nyní je ošetřován a uvidíme, jestli bude pokračovat.
12'
Přísloví nedáš – dostaneš v této situaci dokonale sedí a Lyon jde do vedení! Po senzačním zákroku Anthonyho Lopese totiž napadající domácí hráč výborně vybojoval míč, čímž založil přečíslení. Houssem Aouar nakonec z pravé strany uvolnil MEMPHISE DEPAYE, který nemilosrdně zakončil ke vzdálenější tyči. Asistence: Houssem Aouar.
11'
Zápas se hraje ve vysokém tempu, což se oku nezaujatého diváka určitě musí líbit! Na další centr si totiž tentokrát vyskočil Youssouf Fofana, který však z bezprostřední blízkosti zakončuje jen do brankáře!
11'
Při přímém kopu se dopředu vytáhl stoper Marcelo, ale ten chytal míč hlavou v ofsajdovém postavení, což neuniklo pozornosti postranního sudího.
10'
Monaco bylo v posledních minutách pod tlakem, takže se pokouší o uklidnění hry, což se vůbec nedaří. Lucas Paquetá však zahodil dobrou příležitost k útoku nepřesnou přihrávkou.
9'
Lyon už také začíná být hodně nebezpečný! Karl Toko Ekambi dostal výbornou přihrávku do vápna, odkud nebezpečně pálil, ale zasáhl Benjamin Lecomte. Nakonec je to ale jedno, protože předtím přišel ofsajd.
8'
Tino Kadewere jen tak tak zachytil dlouhý nákop, po kterém přesouvá hru na středu hřiště, kde si však míč ideálně nezpracoval Thiago Mendes.
7'
Memphis Depay výborně přechytračil Axela Disasiho a následně se pokoušel o technické zakončení k pravé tyči, které se však nevlezlo do brány!
7'
Další centr od rohového praporku letí moc blízko branky, takže si pro něj došel Anthony Lopes, který ho okamžitě nakopává dopředu.
6'
Za obranou se výborně zjevil Gelson Martins, míč však byl blíže k domácímu brankáři, který raději srazil míč na rohový kop.
5'
Djibril Sidibé se při souboji doslova nepáral s Maxwelem Cornetem, kterého poslal bez váhání k zemi. Byl to samozřejmě faul.
4'
Lyon po větším úsilí odvrátil i roh a míč odkopl co nejdál. Na odpočinek však nemá moc času, protože hosté už se tlačí do další šance.
3'
První větší šance patří Monacu! Stevan Jovetić hlavičkou skvěle zakončil na bližší tyčku, kde byl však se svými rukavice připraven Anthony Lopes. Dorážku už zablokoval Marcelo.
2'
Memphis Depay sice zůstal zapomenutý za soupeřící obranou, ale byl v očividném ofsajdu, takže se ani nezapojoval do hry. Míče se tak ujal Benjamin Lecomte.
1'
Úvodní výkop patřil hostujícím fotbalistům, ale ti hned zpočátku nekombinují zrovna nejpřesněji, kvůli čemuž soupeři rychle odevzdávají aut.
1'

Olympique Lyon: A. Lopes – Dubois, Marcelo, Diomande, Cornet – Paquetá, Mendes, Aouar – Toko Ekambi, Depay (C), Kadewere.
Náhradníci: Pollersbeck – Bard, Cherki, M. Dembélé, De Sciglio, Binlamrí, Bruno, Caqueret, Jean Lucas.

AS Monaco FC: Lecomte – Aguilar, Disasi, Badiashile, Sidibé – Tchouaméni, F. Luís, Fofana – Jovetić, Ben Yedder (C), G. Martins.
Náhradníci: Majecki – Volland, Geubbels, Diop, Pellegri, Caio Henrique, Fàbregas, Matsima, Matazo.

Rozhodčí: Gautier – Annonier, Rahmouni.
AS Monaco FC
Monaco má na kontě více výher, ale to samé platí také o prohrách, takže získalo jen o jeden bod více než jeho dnešní soupeř. Dnešní hosté se potýkají se střídavou formu, protože ještě nedávno vždy po prohře zvítězili a vždy po výhře vyhráli. To však pokazila poslední remíza s Montpellierem. Předtím Monako porazilo Štrasburk, Nantes a Méty, nestačilo na Rennes a Brest. V tabulce je tak o jediné místo výše než Lyon, takže to dnes bude souboj vyloženě o to, kdo bude v tabulce výše.

Poslední tři utkání
Monaco vs. Montpellier – 1:1
Brest vs. Monaco – 1:0
Monaco vs. Štrasburk – 3:2
Olympique Lyon
Lyon se v novém ročníku poměrně trápí, protože vyhrál jenom v prvním a zatím posledním utkání. Jinak si připsal čtyři remízy a to proti týmům, které by měl jednoznačně porážet. O body tak přišel třeba s Bordeaux, Nimes a Lorientem, s Montpellierem pak dokonce padl. Smír to byl ještě s Marseille, ale to byl duel dvou vyrovnaných týmů, kde dnešní domácí mohou být rádi za bod. Olympique však naposledy konečně zvítězil, Štrasburk udolal těsně 3:2 a vyšvihl se tak do poloviny tabulky. Pokud chce toto místo vylepšit, bude muset vyhrát i dnes.

Štrasburk vs. Lyon – 2:3
Lyon vs. Marseille – 1:1
Lorient vs. Lyon – 1:1
Dobrý večer při francouzské Ligue 1! Od 21:00 budeme sledovat poslední zápas osmého kola, kde spolu změří síly Lyon a Monaco. Tímto jste k utkání srdečně zváni a přeji příjemnou počtenou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.