Ligue 1 - 25. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lyon : Montpellier - 13. února 2021   21:00

Lyon
45+2' Paquetá
1:2
(1:1)
Montpellier
20' Savanier  (Delort) • 65' Wahi
Lyon
A. Lopes – Dubois, Marcelo (26. Binlamrí), Diomande, Cornet (63. De Sciglio) – Paquetá (72. Cherki), Mendes, Aouar (72. Slímání) – Kadewere (63. Bruno), Depay (C), Toko Ekambi.
Gautier – Annonier, Haulbert
Parc Olympique Lyonnais, Lyon
Montpellier
Omlin – Sambia, Hilton (C), Congré, Ristić (68. Cozza) – Ferri – Mavididi (80. Mendes), Mollet (75. Le Tallec), Savanier, Laborde (80. Škuletić) – Delort (46. Wahi).
Bertaud – Dolly, Cozza, Chotard, Škuletić, Mendes, Le Tallec, Wahi, Souquet.

Z mého komentátorského stanoviště je to vše. Děkuji vám za pozornost a přeji dobrou noc.
Čtyřzápasová série výher tak skončila. O vytvoření další se Lyon pokusí za týden v Brestu, zatímco Montpellier bude z vlastního stadionu vyhlížet fotbalisty Rennes.
Olympique Lyon nezvládl zápas s Montpellierem a propásl šanci na posun do čela tabulky.

Favorit prohrával od 20. minuty po trefě Savaniera, ale Paquetovým gólem do šatny vyrovnal. Vítr z plachet mu vzal půl hodiny před koncem střídající Wahi, na jehož branku Lyon ani přes veškerou snahu neuměl zareagovat.
Držení míče: 54% : 46%.
Střely na branku: 8:5. Střely mimo: 7:5.
Rohy: 6:1. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 9:12.
90+5'
90+5'
Do třetice Islám Slímání. Pověstné štěstí mu to ale nepřineslo, protože volejí branku přestřelil. Už je tak jisté, že Montpellier v Lyonu překvapivě zvítězí.
90+4'
Islám Slímání (Lyon) opět ve výskoku. Alžířan se prosadil u zadní tyče v souboji dva na dva, ale Jonas Omlin ani tentokrát vyrovnání nepřipustil.
90+3'
Po zralé úvaze se domácí rozhodli pro centr zprava. Na ten si vyšplhal Islám Slímání a vší silou trkl do balonu. K jeho smůle mířil přímo doprostřed branky, kde stál připravený Jonas Omlin.
90+2'
Právě se rozběhla druhá z pěti nastavených minut. Lyon je usazen na útočné půlce a chce něco vymyslet.
90'
A když se pak Rayan Cherki provinil útočným faulem, museli domácí úplně vyklidit okolí šestnáctky.
89'
A po něm ještě jeden. I na podruhé si jeho rozehrávku vzal na starost Leo Dubois (Lyon), jenže soupeřova defenziva byla stejně jako předtím pozorná.
88'
Zanedlouho poté kopal Lyon roh.
87'
Centr přilétl do skrumáže před brankou a případný odraz mohl nadělat pořádnou neplechu. Nakonec se k hlavičce propracoval Islám Slímání (Lyon), ale natěsno bráněný nezamířil přesně.
86'
Jordan Ferri (Montpellier) se vrátil na svou pozici a u pravého okraje vápna fauloval. Čeká nás standardka.
84'
Zatím lépe pro Montpellier. Hosté dokonce vyvezli míč za půlící čáru, kde o něj svedl souboj Jordan Ferri. V něm se i trochu zajiskřilo, ale trest není třeba.
83'
Po pěkném přenesení hry na pravou stranu domácí obléhají šestnáctku. Jak to asi dopadne?
82'
Ve vápně se do zakončení tlačil Islám Slímání (Lyon). Podle sudího si však pomohl faulem.
81'
Oba trenéři už vyčerpali všechna střídání.
80'
Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Stephy Alvaro Mavididi, přichází Pedro Mendes.
80'
Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Gaëtan Laborde, přichází Petar Škuletić.
78'
Ani Islám Slímání (Lyon) se skóre nepohnul. Hlavičkující Alžířan poslal balon pouze vedle tyče.
76'
Čtvrt hodiny před koncem mohlo být znovu srovnáno! Karl Toko Ekambi (Lyon) dostal kolmici přímo před branku, vyložené šance se ale zřejmě zalekl a branku trestuhodně překopl.
75'
Statistika držení míče: 43% : 57%.
75'
Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Florent Mollet, přichází Damien Le Tallec.
74'
Ten Montpellier hravě ubránil a v přerušené hře má jeho trenér možnost vystřídat.
73'
Olympique tlačí na pilu. Dobře načasovanou přihrávku ve vápně zpracoval Karl Toko Ekambi, následnou střelu na zadní tyč tečoval obránce na roh.
72'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Houssem Aouar, přichází Islám Slímání.
72'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Lucas Paquetá, přichází Rayan Cherki.
71'
O vyrovnání usiloval i Memphis Depay. Domácí hráč proto odcentroval přímo před branku, kde stál ale připravený Jonas Omlin.
70'
Houssem Aouar (Lyon) si mezi dvěma hráči naběhl na dlouhý míč a ve snaze vyrovnat střílel z voleje. Rána z pravé části šestnáctky proletěla kolem bližší tyče.
68'
Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Mihailo Ristić, přichází Nicolas Cozza.
66'
Domácí teď pochopitelně mají co dělat.
65'
Montpellier právě vstřelil branku!
Hosté opět vedou! Téji Savanier zahrál standardku stříleným centrem, vzduchem letící Anthony Lopes vyrazil míč před sebe a ELYE WAHI ho pěkně zblízka uklidil tam, kam patří.
64'
Na hřišti se přiostřilo. Tvrdost Džamála Binlamrího pocítil na vlastní kůži Gaëtan Laborde (Montpellier).
63'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Maxwel Cornet, přichází Mattia De Sciglio.
63'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Tino Kadewere, přichází Bruno.
62'
Její exekutor Leo Dubois (Lyon) nenašel nikoho v bílém dresu. Míč opustil hrací plochu a to je pokyn pro čtvrtého arbitra.
61'
V přerušené hře je ošetřován Maxwel Cornet (Lyon), zatímco se jeho spoluhráči připravují na standardku z pravé strany.
60'
Statistika držení míče: 43% : 37%.
59'
A další závar před brankou vyčistili obránci. Přesto se následně ke střele dostal Mihailo Ristič (Montpellier), který před šestnáctkou pálil slepými.
57'
Výstřel ovšem zazněl na opačné straně. Pokud se nepletu, byl u okraje vápna připravený Jordan Ferri, jeho volej Anthony Lopes zastavil.
55'
Domácí celek to musí zkusit jinak. Zatím se snaží najít palebnou pozici pomocí kombinace.
54'
Sinaly Diomande vysunul fantastickým pasem Tina Kadewereho, toho ale ještě před zakončením doběhl vracející se Mihailo Ristić. Škoda pro Lyon.
53'
Další faul. Za postižené místo se drží Daniel Congré (Montpellier), který schytal kop do kotníku.
52'
Zpočátku to vypadalo všelijak, nakonec se ale Tino Kadewere (Lyon) zapojil zpět do hry.
50'
Tino Kadewere (Lyon) je ošetřován.
49'
Mihailo Ristić (Montpellier) dostal žlutou kartu za bolestivý faul vůči Kadeweremu. Doteď se přitom hrálo velmi slušně.
48'
Po jeho odvrácení vznikl brejk. Houssem Aouar (Lyon) dostal přihrávku na pravou stranu, ale slaboučkou střelou nadělal Omlinovi minimální starosti.
47'
Po Duboisově chybě si srovnal balon na střelu Stephy Alvaro Mavididi (Montpellier). Jiný obránce na poslední chvíli tečoval míč na roh.
46'
Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Andy Delort, přichází Elye Wahi.
46'
Rozhodčí svolává hráče zpátky na hřiště.
Montpellier hraje v Lyonu překvapivě vyrovnanou partii. Hostující klub zásluhou Savaniera dokonce otevřel gólový účet, ale vedení si do kabiny přesto nepřinesl. Olympique totiž vyrovnal za pět minut dvanáct a za nerozhodného stavu se bude favoritovi rozhodně lépe přemýšlet, jak v dalších pětačtyřiceti minutách obrátit vývoj ve svůj prospěch.
Držení míče: 46% : 54%.
Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 2:4.
Rohy: 3:0. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 4:5.
45+2'
45+2'
Lyon právě vstřelil branku!
Lyonu tikaly poslední vteřiny, když do šestnáctky přilétl načechraný centr. Hlavičku z bezprostřední blízkosti ještě Omlin vychytal, ale na bleskovou dorážku od LUCASE PAQUETY už ležící gólman nestačil.
45+1'
Andy Delort (Montpellier) se po autovém vhazování nechal zahnat až k rohovému praporku, kde o balon zkušeně okradl Sinaly Diomande.
45'
Antony Gautier nastavil dvě minuty.
44'
Když to nešlo vzduchem, zkusili to domácí po zemi. Před šestnáctou napřáhl Houssem Aouar, který neměl dostatečně přesnou mušku.
43'
Ze strany centrující Memphis Depay (Lyon) našel pouze rukavice Jonase Omlina.
41'
Navíc se teď museli modlit, aby Téji Savanier nezvýšil náskok Montpellieru. Dalekonosná rána šla naštěstí nad břevno, takže Anthony Lopes nemusel zasahovat.
40'
Konec poločasu se neúprosně blíží. Domácí by do přestávky rádi vyrovnali, ale zatím jim to nejde.
39'
Útočný faul. Při napadání soupeřovy rozehrávky se jím provinil Florent Mollet (Montpellier).
37'
Na druhé straně vysouval spoluhráče Lucas Paquetá (Lyon), jeho přihrávka však adresáta nenašla.
36'
Hosté se okamžitě vrhli do brejku. Nic z něj ale nebylo, Andy Delort si totiž nepohlídal ofsajd.
35'
Memphis Depay (Lyon) přihrál na levou stranu vápna volnému Ekambimu a do jeho rány na poslední chvíli skočil obránce. Tohle byla taky dobrá šance!
33'
Z něj už Olympique Lyon nezahrozil.
32'
Karl Toko Ekambi neobstál v šanci na vyrovnání! Lyonský hráč mířil před šestnáctkou pod břevno, ale natažený Jonas Omlin vyrazil míč na roh.
30'
Statistika držení míče: 40% : 60%.
30'
Memphis Depay (Lyon) poslal na úroveň penalty načechraný bochánek, ale obránci ho odvrátili.
29'
Domácí postoupili vpřed a po nedovoleném zákroku mají k dispozici standardku ze střední vzdálenosti.