Ligue 1 - 9. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Marseille : Lens - 20. ledna 2021   21:00

0:1
(0:0)
Lens
59' Banza  (Haidara)
Marseille
Mandanda (C) – Sakaj, Balerdi, Ćaleta-Car, Nagatomo (66. Chauí) – Gueye (63. Perrin), Rongier (44. Cuisance), M. Sanson – Thauvin (63. Radonjić), Benedetto (63. Payet), Germain.
Pelé – Perrin, Chauí, Cuisance, Radonjić, Payet, Henrique, M. Aké, Souaré.
Pignard – Mugnier, Rahmouni
Stade Vélodrome, Marseille
Lens
Leca (C) – Gradit, Fortes, Haidara – Clauss, Ch. Doucouré, Fofana, Medina – Sotoca, G. Kakuta (73. Mauricio), Banza (78. Muinga).

Fotbalisté RC Lens zcela zaslouženě vítězí v Marseille 1:0 brankou Simona Banzy z 59. minuty.

Po fotbalově bídném prvním poločase se po změně stran hrálo naprosto jednoznačně pod taktovkou Lens, které druhý poločas vyhrálo 11:3 na střely, a byť vyjma šance Muingy v nastaveném čase zase nemělo nějaké velké příležitosti, tak Marseille si dnes nevytvořilo prakticky nic.
Držení míče: 45 % : 55 %.
Střely na branku: 1:4. Střely mimo: 3:6. Rohy: 3:9. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 13:11.
90+3'
90+3'
Nakrátko rozehraný roh hostům vůbec nevyšel, brzy se dopustili faulu a Marseille ještě stihne nějaký nákop dopředu.
90+2'
Lens vybojovalo rohový kop, nastavený čas se mezitím přesunul do své druhé poloviny.
90+1'
Žlutou kartu dostává Mickaël Cuisance (Olympique Marseille).

Také Cuisance si prohlíží žlutou kartu za zákrok, po němž rozhodčí Pignard ponechal soupeři výhodu.
90+1'
Muinga se uvolnil v pokutovém území a mohl definitivně rozhodnout o výhře Lens, jeho první ránu ale Mandanda vyráží a druhá trestuhodně míří nad branku!
90+1'
Nastavený čas potrvá tři minuty.
90'
Z rohu se Marseille nijak neprosadilo a už se blíží nastavený čas.
90'
Payet se po souhře se Sakajem neprosadil na pravém křídle, Marseille bude nakonec zahrávat rohový kop i přesto, že se míč za branku odrazil od domácího fotbalisty.
88'
Marseille se vůbec poprvé dostalo do nějakého menšího náporu, ovšem v pokutovém území se neujala Sakajova přihrávka ani Payetův centr.
87'
Muinga dostal dlouhý pas do volného prostoru na pravém křídle, sám si nebyl jist, zda-li není v ofsajdu, ale mohl pokračovat, pak ale jeho prudká přihrávka před branku nenašla nikoho v černém.
86'
Na opačné straně Radonjić střílel přímo doprostřed branky, do statistik alespoň zapisuje první střelu na branku domácích hráčů.
85'
Seko Fofana potáhl míč po ose hřiště, pak přihrál Muingovi, jenž dostal míč na paty, povedlo se mu jej ale posunout před sebe, pak jeho prudká rána letěla do brankáře Mandandy.
83'
Morgan Sanson se pokusil o dalekonosnou ránu, ta ale proletěla vysoko nad brankou.
82'
Claussův centr doletěl k bližší tyči do prostoru, kde nebyl nikdo v černém.
81'
Haidarův centr je sražen na roh, Chauí pak vidí žlutou kartu za faul na Mauricia, po němž rozhodčí Pignan ponechal výhodu.
80'
Právě Payet se ujal střeleckého pokusu, ovšem o zhruba metr přestřelil Lecovu branku. Hostující kapitán nadále nemusel nijak zasahovat.
79'
Marseille by mohlo mít svoji dosud největší příležitost, neboť Payet byl faulován ve velmi nebezpečné palebné pozici.
78'
Střídání v týmu Racing Club De Lens: ze hřiště odchází Simon Banza, přichází Arnaud Muinga.
77'
Tentokrát zahrávali roh hosté, Mauriciův roh ale zachytil Mandanda, pak byl faulován při výkopu.
75'
Perrinův vysoký centr přeletěl předbrankový prostor, domácí se pak do zakončení nedostali.
74'
Marseille vybojovalo svůj druhý rohový kop.
74'
Po souboji Ćaletou-Carem Banza v pokutovém území padl k zemi a rozhodčí Pignat mu důrazně domlouvá, že takové pády nebude tolerovat. Připomínám, že Simon Banza už má žlutou kartu z prvního poločasu.
73'
Střídání v týmu Racing Club De Lens: ze hřiště odchází Gaël Kakuta, přichází Tony Mauricio.
72'
Na střelecké pokusy je to 1:9, připomínám, že v poločase to bylo 1:2.
71'
Kakuta nezvládl střílený centr do pokutového území, míč snadno zachytil brankář Mandanda.
71'
Marseille už se zase jen brání v bloku, Lens v těchto momentech zápas zcela kontroluje, ovšem je to stále jen o jednu branku.
69'
Po faulu Perrina na Sotocu následuje standardní situace, navíc teď už Lucas Perrin vidí žlutou kartu.
69'
Až teď Marseille zahájilo útočnou akci, tu však brzy zakončil Radonjić nepřesnou přihrávkou k rohu pokutového území.
68'
Utkání už se přesunulo do své závěrečné čtvrtiny a Marseille ve druhém poločase snad ještě nebylo s míčem na polovině hostů.
67'
Obrázek hry se nadále nemění, Lens hraje aktivně na soupeřově polovině, teď se ale neujal Haidarův centr.
66'
Marseille už má poměrně brzy dostřídáno, domácí už využili všech pět střídání. Lens přitom nestřídalo ještě ani jednou.
66'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Juto Nagatomo, přichází Sajfaddín Chauí.
65'
Lucas Perrin prohrál hlavičkový souboj se Sotocou, pak protivníka zatáhl a může být rád, že krátce po příchodu na trávník neinkasoval žlutou kartu.
63'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Florian Thauvin, přichází Nemanja Radonjić.
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Pape Gueye, přichází Lucas Perrin.
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Darío Benedetto, přichází Dimitri Payet.
62'
I další roh Jonathana Clausse měl dobré parametry, do zakončení se ale hosté nedostali.
61'
Po Claussově rohu se míč odrazil ke zcela volnému Sotocovi, ten ale neprostřelil bránící domácí fotbalisty.
60'
Žlutou kartu dostává Leonardo Balerdi (Olympique Marseille).

Balerdi viděl žlutou kartu za faul, po němž rozhodčí Pignan ponechal hostům výhodu.
59'
Lens právě vstřelilo branku!
Lens se zaslouženě ujímá vedení! Haidara pronikl podél postranní čáry, přesným centrem posadil míč na hlavu SIMONA BANZY, jenž přesnou hlavičkou nedal brankáři Mandandovi šanci zasáhnout!
58'
Rohový kop Lens se neujal, hosté se však brzy zase ujali míče.
58'
Druhý poločas je zatím zcela v režii Lens, domácí tak chystají střídání, na lavičce si zavazoval kopačky Dimitri Payet.
57'
Viděli jsme první střelu na branku, Banzův pokus z dobrých třiceti metrů Mandanda vyrazil přímo před sebe, u odraženého míče byl nejdříve Ćaleta-Car a odkopl jej do zámezí.
55'
Po předchozí standardní situaci došlo k menší roztržce mezi Gueyem a Medinou, za což jsou oba aktéři žlutě napomenuti.
54'
Po Claussově centru se do vzduchu zavěsil Sotoca, také jeho hlavička postrádala přesnost.
53'
Sotoca byl zezadu faulován Ćaletou-Carem, následovat bude standardní situace pro Lens.
51'
Po rychlé akci hostů se do dalšího zakončení dostal Seko Fofana, byl však tísněn a zpoza pokutového území prudce pálil nepřesně.
50'
Rohový kop pro Lens, po něm se míče u rohu pokutového území ujal Seko Fofana, jeho technická střela zamířila za vzdálenější horní roh domácí branky.
49'
Po Banzově přihrávce se Kakutovi nepovedlo před brankou dobře zpracovat míč, hosté se k němu ale brzy zase vrátili.
47'
Banzův centr zachytil Steve Mandanda.
46'
Po přestávce pokračují oba týmy ve stejných sestavách, v jakých dohrály závěr prvního poločasu, kdy domácí už museli vystřídat zraněného Rongiera Cuisancem.
46'
První poločas souboje Marseille s Lens nabídl minimum fotbalové zábavy, všehovšudy jsme viděli tři střelecké pokusy (1 – 2), z nich dva letěly mimo bránu a jeden byl zablokován, zatím tak čekáme na střelu na bránu i nějakou zajímavější příležitost.
45+3'
45+3'
Ani v nastaveném čase se obraz hry nijak nezměnil, nadále se bojuje ve středu hřiště.
45+1'
Rozhodčí Pignard k úvodním pětačtyřiceti minutám přidává tři nastavené.
45'
Marseille vybojovalo rohový kop, záhy je však domácím pískána ruka.
44'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Valentin Rongier, přichází Mickaël Cuisance.
43'
Lens se rozestavilo na útočné polovině, stále jsou ale hosté vzdáleni soupeřově brance.
41'
Z rohového kopu se Lens do zakončení nedostalo, už se zase hraje ve středu hřiště, kde mají míč na kopačkách hosté.
40'
Fofanův centr je sražen na rohový kop, takřka výjimečně hosté disponují standardní situací.
38'
Po prodlení způsobeném delším ošetřením Gueyeho se může v zápase znovu pokračovat.
36'
Hůře to teď vypadá s jeho spoluhráčem Papem Gueyem, jenž se posadil na trávník a musí být ošetřen.
35'
Tentokrát na trávníku viditelně kulhá Valentin Rongier, ovšem nemělo by to být nic, co by mu zamezilo v pokračování v zápase.
34'
Seko Fofana u postranní čáry fauloval Germaina, domácí už rychle rozehráli.
32'
Naopak různých přerušení kvůli zdravotnímu stavu hráčů vidíme až dost, teď je otřesen Benedetto poté, co na něj v leže plnou silou nalehl Fortes, ošetření ale nakonec nebude potřeba.
31'
Během první půlhodiny jsme viděli jen tři střely (1 – 2), ani jedna z nich neletěla do prostoru mezi třemi tyčemi.
30'
Roh rychle končí odpískáním útočného faulu ještě v okamžiku, kdy míč ani nepřiletěl před branku.
29'
Po Fofanově přihrávce se Banzovi nepovedlo převzít míč při otočce směrem na branku, přesto hostující útočník díky teči jednoho z bránících hráčů vybojoval alespoň rohový kop.
28'
Germain v pokutovém území nedosáhl na Nagatomovu přihrávku z blízkosti rohového praporku, Lens už znovu přeneslo hru do středu hřiště.
26'
Po domácí chybě v rozehrávce se do pokutového území dral Banza, do střely mu ale včas stačil vletět Duje Ćaleta-Car.
25'
Útočná akce Lens je zastavena hvizdem rozhodčího Pignarda, ten postřehl nedovolený zákrok Banzy, ten zasáhl Germaina loktem a prohlíží si žlutou kartu.
23'
Marseille se pokusilo o rychlejší přechod středu hřiště, Rongier však přihrával Thauvinovi příliš prudce a míč se dokutálel za postranní čáru.
21'
Benedettův centr byl příliš krátký pro Thauvina, hostující stopeři si situaci pohlídali.
20'
Sansonův centr mířil do nebezpečného prostoru před brankou, domácí se ale k zakončení nedostali díky včasnému zásahu Fortese.
20'
Haidara už odchází k pokračování ošetření za postranní čáru, ovšem výrazně kulhá.
19'
Sakaj byl zasažen vysoko zdviženou nohou Haidary, ten dostává žlutou kartu, ovšem zůstává zároveň ležet na trávníku v bolestivé pozici.
18'
O vyrovnanosti dosavadního průběhu zápasu svědčí i počet přihrávek (90 – 85%), u obou týmů je to s 85% úspěšností.
16'
Pape Gueye se pokusil o střelecký pokus z pořádné dálky, mířil však velmi nepřesně.
15'
Znovu v akci Jean-Louis Leca, tentokrát zachytil ze vzduchu Nagatomův centr.
14'
Gael Kakuta byl faulován ve středu hřiště, provinil se Pape Gueye.
13'
Dlouhý nákop Nagatoma také doputoval jen k brankáři Lens.
12'
Thauvinův centr zachytil brankář Leca a už se rozhlíží, komu rozehraje.
11'
Marseille bude zahrávat první standardní situaci na útočné polovině, k centru od postranní čáry se chystá Thauvin.
10'
Marseille se po zisku míče pokusilo o rychlejší přechod do útoku, ten se hostům povedl přibrzdit.
9'
Pape Gueye se provinil nedovoleným zákrokem u postranní čáry, v držení míče zůstává Lens.
8'
Lens v těchto minutách působí aktivněji, hosté už mají míč zase na svých kopačkách a přihrávají si ve středu hřiště.
6'
Sotocovu přihrávku napříč pokutovým územím si zpracoval Haidara, do zakončení se sice nedostal, ovšem přihrál do druhé vlny nabíhajícímu Doucorému, jehož rána z první je ale pořádně nepřesná.
4'
Florian Socota se uvolnil u pokutového území, jeho prudkou ránu Mandanda vyrazil, pak ale byl hostujícímu útočníkovi zpětně odmáván ofsajd.
3'
Na opačné straně Gradit adresoval nebezpečně vyhlížející přihrávku za domácí obranu, na míč ale nedosáhli nabíhající Banza a Sotoca.
3'
Sanson se na pravém křídle nedostal k centru přes Haidaru, míč už opustil hrací plochu a odkopu od branky se ujme Jean-Louis Leca.
1'
Rozehráno! Fotbalisté Marseille oblékli bílo-modrou kombinaci, Lens hraje celé v černém.
1'
Fotbalisté už jsou na trávníku, utkání bude brzy zahájeno.

Olympique Marseille: Mandanda (C) – Sakaj, Balerdi, Ćaleta-Car, Nagatomo – Gueye, Rongier, M. Sanson – Thauvin, Benedetto, Germain.
Náhradníci: Pelé – Perrin, Chauí, Cuisance, Radonjić, Payet, Henrique, Aké, Souaré.

Racing Club De Lens: Leca (C) – Gradit, Fortes, Haidara – Clauss, Ch. Doucouré, Fofana, Medina – Sotoca, G. Kakuta, Banza.
Náhradníci: Faríñez – Boura, Diallo, da Costa, Ganago, Muinga, Mauricio, Michelin, Issiaga Sylla..
Racing Club De Lens

Po návratu mezi francouzskou elitu je stěžejním úkolem Lens udržet prvoligovou příslušnost. Do letoška hrálo Lens v posledních deseti letech Ligue 1 jen v sezóně 2014/15, kdy se mu povedlo vrátit se do soutěže jen na jednu sezónu.

Vzhledem ke zmíněnému cíli si Lens vede velmi dobře, když po devatenácti odehraných zápasech uzavírá první desítku, navíc už má třináctibodový náskok na osmnácté Nimes, které je aktuálně na barážové pozici.

V posledních třech kolech si Lens připsalo jediný bod, když po prohrách 2:3 v Lyonu a 0:1 se Štrasburkem zachraňovalo remízu 1:1 až v závěrečných deseti minutách.

Dosavadní zisk 28 bodů si Lille rovnoměrně rozdělilo do domácích a venkovních zápasů, na hřištích soupeřů odehrálo deset utkání s bilancí 4-2-4, z posledních tří zápasů tak však získalo jediný bod.
Olympique Marseille

Marseille z posledních pěti kol uhrálo jen pět bodů, když jediného vítězství v této periodě se dočkalo v zápase nad Montpellier, v posledním kole pak senzačně prohrálo v domácím prostředí s těžce se zachraňujícím Nimes 1:2. Aktuálně je tým z francouzského jihu na šestém místě se ziskem 32 bodů, na pozice zajišťující účast v Lize mitrů ztrácí osm bodů, má však ještě dva zápasy k dobru.

Na domácím trávníku zatím Marseille odehrálo devět duelů s celkovou bilancí 4-3-2 a jak už jsem zmiňoval, naposledy zde prohrálo s Nimes. Nejproduktivnější hráč týmu Florian Thauvin v tom zápase za bezbrankového stavu neproměnil pokutový kop.
Hezký večer při sledování přenosu dohrávaného utkání francouzské Ligue 1, Olympique Marseille přivítá RC Lens a setkají se dva týmy, které vůbec neoplývají dobrou formou.