Ligue 1 - 12. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Marseille : Nantes - 28. listopadu 2020   17:00

Marseille
2' Thauvin (Rongier) • 35' Payet (Cuisance) • 60' Benedetto
3:1
(2:0)
Nantes
73' Blas
Marseille
Mandanda (C) – Sakaj (87. Nagatomo), Álvaro González, Ćaleta-Car, Amavi – Rongier (76. Strootman), Kamara, Cuisance – Thauvin, Benedetto (76. Germain), Payet (85. Aké).
Pelé – Chauí, Henrique, Aké, Strootman, Nagatomo, Gueye, Germain, Balerdi.
Lesage – Gringore, Ocak
Stade Vélodrome, Marseille
Nantes
Lafont – Corchia, Castelletto (65. Girotto), Pallois (C), Fábio – Chirivella, A. Touré (61. Abíd) – Blas, Louza (46. Simon), Bamba (74. Coco) – Kolo Muani (74. Augustin).
Petrić – Emond, Augustin, Girotto, Coco, D. Appiah, K. Coulibaly, Abíd, Simon.

To je pro tuto chvíli z mé strany už vše. Přeji hezký zbytek sobotního večera a u dalších online přenosů z fotbalu se budu těšit opět na shledanou.
Držení míče: 56 % : 44 %.
Střely na branku: 9:2. Střely mimo: 4:2. Rohy: 3:7. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 15:10.
Je dobojováno. Ve druhém straně ještě padla na každé straně jedna branka a Marseille svůj dvoubrankový náskok uhájilo až do samého konce. Bere tak počtvrté v řadě výhru a prodlužuje úspěšnou sérii. Hosté celou dobu tahali za delší konec a soupeř je k ničemu nepustil. Ze hřiště Marseille si tak Nantes neodveze ani bod.
90+6'
90+6'
Rohový kop ještě zahráli hráči Marseille, ale tuto standardní situaci nepřetavili v další přesnou trefu a už to vypadá, že se v tomto duelu vůbec nic nestane.
90+5'
Také domácí si ještě vyzkoušejí volný přímý kop po hostujícím faulu na Germaina od Corchii a uvidíme, zda se ještě bude měnit skóre.
90+4'
Hosté pak zahrávali standardní situaci v podobě volného kopu z levé strany, ale na vysoký centr si jako první vyskočil Steve Mandanda a má balon v rukavicích. Ten okamžitě poslal zpět do hry.
90+3'
Domácí Strootman nešetrně podrazil hostujícího hráče Mahdího Abída a dostává další žlutou kartu zápasu.
90+2'
Jejich další počínání ale skončilo nepřesnou střelou Marcuse Cocoa. Domácí brankář má míč ve své moci a bude následovat odkop od jeho branky.
90+1'
Hosté se drží na polovině Marseille a zahrají autové vhazování.
90'
Nastavovat se bude ještě pět minut navíc.
89'
Špatná rozehrávka hostů znamenala zisk míče pro hráče Marseille a ti se tak ze svého území vydají do útočné akce na druhé straně.
88'
Moses Simon se prodral obranou Marseille a už se chtěl dostat do zakončení, ale obrana domácích zakročila a poslala míč na rohový kop pro hosty.
87'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Hiroki Sakaj, přichází Juto Nagatomo.
86'
Do slibně se rodící akce se dostávali hosté, ale byli v ofsajdové pasti. Sudí tak zdvihl svůj praporek a u míče bude zase domácí celek z Marseille.
85'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Dimitri Payet, přichází Marley Aké.
83'
Payet se snažil posunout do šestnáctky, ale předtím ještě fauloval Blas, jenž dostal další žlutou kartu pro hosty.
82'
Hiroki Sakaj odehrál autové vhazování na vlastní polovině, po něm se pak domácí hráči snažili projít na území hostů, ale obrana Nantes jim to nepovolila.
81'
Germain našel přihrávkou na pravé straně nabíhajícího spoluhráče, ovšem blíže míči byl obránce hostů a zakročil. Výrazně tak pomohl svému brankáři, který nemusel do zákroku.
80'
Jdeme do poslední desetiminutovky zápasu, domácí stále drží dvoubrankový náskok. Hosté se snaží o kontaktní branku, která by je ještě mohla vrátit do hry o body, ale zatím marně.
79'
Lafont nyní zakročil proti dalšímu pokusu domácích a poté poslal balon daleko od své branky. Domácí mají stále velkou převahu a do další střely se dostal také Germain, jenž před chvílí přišel na trávník.
78'
Corchia centroval míč směrem před branku Marseille, ale trefil záda domácího hráče. Od nich se pak míč stočil za postranní čáru a je z toho ještě autové vhazování pro hráče Nantes.
77'
Hosté se nadechli k další akci a před domácí brankou se pokusili o kontaktní branku, jejich pokus ale šel pouze mimo tři tyče.
76'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Darío Benedetto, přichází Valère Germain.
76'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Valentin Rongier, přichází Kevin Strootman.
74'
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Randal Kolo Muani, přichází Jean-Kévin Augustin.
74'
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Abdoul-Kader Bamba, přichází Marcus Coco.
73'
Nantes právě vstřelili branku!
Hosté snižují na rozdíl dvou branek. Kus před velkým vápnem se pořádně do střely opřel LUDOVIC BLAS, který tak rozvlnil poprvé síť za Mandandou a bere mu čisté konto – 3:1.
72'
Žlutou kartu dostává Álvaro González (Olympique Marseille).
70'
Hlavičkoval Darío Benedetto na hranici malého vápna, ale balon poslal jen nad břevno branky Nantes. Následuje tak pouze odkop od Lafontovy branky.
69'
Cuisance je v pořádku a už táhl akci domácích. Nacentroval míč do pokutového území, ale Benedetto se ke střele nedostal, neboť včas nebezpečí uhasila obrana Nantes.
68'
Stále se nehraje a probíhá na hrací ploše ošetření domácího hráče.
66'
Mickaël Cuisance upadl v pokutovém území a drží se za rameno. Nevypadá to s ním dobře i podle jeho grimasy. Uvidíme, zda bude v pořádku nebo bude muset střídat. Na řadě je jeho ošetření.
65'
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Jean-Charles Castelletto, přichází Andrei Girotto.
65'
Amavi zahrával autové vhazování, po něm se ale domácí hráči nedostali do útoku. Museli vše založit z vlastní poloviny.
64'
Kamara táhl akci po levé straně, poté poslal přihrávku na Amaviho, ale ta se neujala a vše skončilo neúspěšnou útočnou akcí.
62'
Domácí tak mají náskok už o tři góly a mají tak hodně blízko k zisku tří bodů.
61'
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Abdoulaye Touré, přichází Mahdí Abíd.
60'
Marseille právě vstřelilo branku!
Na značku pokutového kopu si míč postavil DARÍO BENEDETTO a poté tvrdou ránou poslal míč sice ve směru brankáře hostů, ale ten byl bez šance – 3:0.
59'
Zřejmě hosté zahráli rukou v pokutovém území a bude se kopat penalta. Ještě ale vše potvrdí VAR.
58'
Domácí drží míč na polovině hostů, nakonec se však nedostali do žádné střely před brankou Albana Lafonta.
57'
Darío Benedetto byl Castellettem zastaven úderem do obličeje a hlavní sudí tasí žlutou kartu i pro hosty.
55'
Další faul na hostujícího hráče, Cuisance zastavil hráče hostů, ale tentokráte se to obešlo bez karetního trestu.
54'
Dalším hráčem potrestaným žlutou kartou je na domácí straně Rongier, který nešetrně odstavil soupeře a ten skončil na chvíli na hrací ploše a musel být ošetřen.
52'
Domácí se opět dostali do dobré střelecké pozice, Amavi odcentroval míč k bližší tyči, ale nikdo ze spoluhráčů ho ideálně netrefil.
50'
Thauvin se snažil projít obranou soupeře, ale znovu se dobře prezentovala obrana hostů, která nedopustila, aby domácí zakončili.
48'
Lafont se musel nyní pořádně natáhnout proti střele Boubacara Kamary, která byla z velké dálky. Brankář hostů pak vytáhl míč na rohový kop.
47'
Po změně stran se do akce dostal Jordan Amavi, kterého uvolnil dobrým pasem Dimitri Payet, ale než stačil odcentrovat balon, zakročila obrana Nantes.
47'
Hned v úvodu druhého poločasu inkasuje žlutou kartu Dimitri Payet, který ve skluzu podrazil soupeře. Je to vůbec první karta zápasu.
46'
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Imran Louza, přichází Moses Simon.
46'
Střely na branku: 7 – 1
První poločas duelu mezi Marseille a Nantes je minulostí. Už ve druhé minutě hry otevřel účet zápasu přesnou střelou Florian Thauvin, který přeloboval brankáře Albana Lafonta. Domácí pak měli další šance a v pětatřicáté minutě skóroval Dimitri Payet a ten dal na kopačky domácích klid. Uvidíme, co nám nabídne druhá půle, která začne přibližně v 18:05.
45+3'
45+3'
Standardní situace se Nantes nepovedla a domácí hráči se ještě pokusí vydat na druhou stranu, už to ale spíše vypadá, že se nic nestane.
45+2'
Po domácím faulu budou hosté zahrávat volný kop. Asi poslední akce prvního poločasu.
45+1'
Steve Mandanda odkopl balon od své branky, jeho spoluhráči ho ale dobře nezpracovali a o míč byli soupeřem obráni. Do akce se tak ještě vydávají hráči Nantes.
45'
Nad rámec řádné hrací doby se budou hrát ještě dvě minuty navíc.
44'
Mickaël Cuisance se dostal do zajímavého zakončení, jenž levačkou z dobré střelecké pozice poslal svou technickou střelu jen nad břevno Lafontovy branky.
43'
Blíží se koncovka první části hry, hosté zahráli volný přímý kop, balon se snášel do blízkosti domácí branky, ale tam byl z výskoku připraven Mandanda. Následuje tak odkop od jeho svatyně.
42'
Po předchozí velké šanci se zranil González a chvíli se nehrálo. Nyní už je ale domácí hráč v pořádku a hosté odehrají další rohový kop.
40'
Sébastien Corchia nacentroval míč přímo pro Abdoulayeho Tourého, jenž orazítkoval břevno domácí branky a po dorážce pak ještě zakročil Mandanda! Tohle byla obrovská možnost pro hosty na kontaktní branku!
39'
Hosté zahrají svůj druhý rohový kop v utkání.
38'
Domácí už znovu hrozí před hostující brankou. Hraje se jim velmi dobře, aby ne, když v závěru prvního poločasu mají v zádech vedení o dva góly.
37'
Unikající Muani byl zastaven Ćaletou-Carem a ten se dožadoval pokutového kopu. Sudí však naznačuje, že vše bylo v rámci pravidel.
35'
Krásně sehraná akce Marseille a je to 2:0. Mickaël Cuisance sebral balon, naběhl si na pravou stranu před pokutové území a přihrávkou pak našel u penaltového puntíku DIMITRIHO PAYETA, jenž pak nekompromisní střelou k tyči nedal Lafontovi vůbec žádnou šanci. Asistence: Mickaël Cuisance.
34'
Znovu se dobře uvolnil Florian Thauvin, jenž mohl jít sám na branku hostů, ale byl v ofsajdové pozici. Následuje tak pouze odkop od branky Albana Lafonta.
32'
Nicolas Pallois ve skluzu čistě zastavil průnik Floriana Thauvina a je z toho rohový kop. Ten zahrál Dimitri Payet, ale hlavička Kamary pak skončila jen vysoko nad brankou Albana Lafonta.
31'
Avšak Nantes se dokázalo vrátit rychle zpět na míč a vybojovalo autové vhazování. To zahrál Fábio na Blase, ten si hledal dobrou pozici ke střele, ale před ním se zjevil obránce Marseille a zase z toho nebylo nic.
30'
Hosté zatím na polovině Marseille nevymysleli skoro nic a domácí obrana pak po zisku míče vytahuje hru opět na hostující území.
28'
Dimitri Payet ve spolupráci s Benedettem měli snahu o další kontr před hostujíí bránu, ale v cestě jim stál dobrý obranný zákrok Nicolase Palloise.
26'
Duje Ćaleta-Car tělem odstavil hostujícího Randala Kola Muaniho a sudí ukazuje faul. U míče tak budou pro následující chvíle hosté, kteří se už znovu dostávají před branku Mandandy.
25'
Míč je za postranní čárou a autové vhazování budou mít k dispozici fotbalisté Nantes, kteří se poté pokusí projít na polovinu svého soupeře.
23'
Nakonec to zatím ještě hostující gólman zkusí a nyní provede odkop od své branky.
22'
Na hrací ploše je brankář Nantes ošetřován a za postranní čárou se už rychle rozcvičuje náhradní brankář Petrić.
21'
Rychlonohý Florian Thauvin, jenž uvolnil nabíhajícího Dimitriho Payeta, který pak z pravé strany zblízka trefil pouze hostujícího brankáře. Lafont se však zranil po tom, když Payet Lafonta přeskakoval a vypadá to nedobře.
20'
Abdoul-Kader Bamba byl poslán domácím hráčem k zemi a sudí ukazuje, že u balonu budou hosté. Ti se už opět pokoušejí přenést hru do těsné blízkosti Mandandy. Ovšem Sakaj zastavil Bambu a dostal míč do bezpečí za cenu rohového kopu pro Nantes.
19'
Nyní jsou na tahu hosté, kterým se nedaří dostat míč na polovinu Marseille. I domácí obrana je precizní a hlídá prostor před brankářem Stevem Mandandou.
18'
Florian Thauvin poslal pěknou přízemní přihrávku na nabíhajícího Benedetta, jenž ve skluzu přihrával balon k penaltovému puntíku, ovšem nebyl tam vůbec nikdo, kdo by vystřelil.
17'
Na vlastní polovině se však domácím hráčům nedaří uniknout před Lafonta, hosté totiž velmi dobře pokryli celý prostor před pokutovým územím a soupeři to tedy nezlehčují.
16'
Hosté se déle zdrželi na polovině Marseille, jejich přihrávky ale nevedly k tomu, aby se někdo z nich dostal do nebezpečného zakončení. Místo toho získávají míč znovu domácí a pokusí se zahrozit na opačné straně hřiště.
14'
Mickaël Cuisance nabral rychlost a dostal se s míčem na hranici velkého vápna, ale tam ho o něj obral soupeř. Poté si balon srovnal Alban Lafont a odkopl ho od svého zařízení hodně daleko.
13'
Po dalším útoku hostů, který nepřinesl nic před domácí brankou, odkopl balon od své branky. Steve Mandanda a posílá svůj tým znovu do další akce.
11'
Na pravé straně unikl Florian Thauvin, následně pak byl domácí hráči faulován a Thauvin zahrál z pravé strany volný kop. Po něm si hlavou naskočil González, ale nakonec z toho nic nebylo.
10'
Úvodní desetiminutovka byla zatím v režii domácích, kteří se nejprve ujali vedení a poté si připsali další dvě vělké šance. Nikdo by se nemusel divit, kdyby na ukazateli skóre svítil stav 3:0. Hostující brankář se však dvakrát blýskl parádními zákroky.
9'
Sakaj zneškodnil náznak akce hostů, míč pak poslal směrem dopředu a na jeho centr si v pokutovém území naběhl Darío Benedetto, jenž zblízka Lafonta nepřekonal.
8'
Payet zahrál volný přímý kop, poslal míč do pokutového území, ale ten byl moc rychlý a nabíhající Kamara po pravé straně nedokázal na balon dosáhnout a i když se po něm natahoval, trefit ho nedokázal.
7'
Další nebezpečí před hostující brankou! Alban Lafont se zaskvěl dvěma těžkými zákroky. Nejprve zlikvidoval vleže pokus domácích, následně pak i zastavil dorážku jednoho z domácích.
6'
Hiroki Sakaj rozehrál na vlastním území míč pro spoluhráče, hosté ho ale srazili za postranní čáru. Sakaj tak ještě bude mít autové vhazování.
4'
Naopak domácí jsou při chuti a znovu se lehce dostali na polovinu Nantes, kde střílel Valentin Rongier, avšak jeho pokus zastavila obrana soupeře a dostala míč do bezpečí.
3'
Pro hosty je to tedy pořádná sprcha, už v samotném začátku musejí dohánět své manko.
2'
Už ve druhé minutě hry se mění skóre a do vedení jde domácí Marseille. Nádhernou přihrávku poslal na hranici pokutového území Valentin Rongier, kde si míč převzal FLORIAN THAUVIN. Gólman hostů si sice povyběhl, ale domácí útočník ho ze vzduchu přeloboval – 1:0. Asistence: Valentin Rongier.
1'
Domácí jsou u míče a pokoušejí se dostat na polovinu soupeře a jdou tak poprvé do útoku.
1'
Před samotným duelem bude uctěna památka minutou ticha zesnulé legendě, a sice Diegu Maradonovi, jenž před dvěma dny zemřel.

Olympique Marseille: Mandanda (C) – Sakaj, Álvaro González, Ćaleta-Car, Amavi – Rongier, Kamara, Cuisance – Thauvin, Benedetto, Payet.
Náhradníci: Pelé – Chauí, Henrique, Aké, Strootman, Nagatomo, Gueye, Germain, Balerdi.

FC Nantes: Lafont – Corchia, Castelletto, Pallois (C), Fábio – Chirivella, A. Touré – Blas, Louza, Bamba – Kolo Muani.
Náhradníci: Petrić – Emond, Augustin, Girotto, Coco, D. Appiah, K. Coulibaly, Abíd, Simon.

Rozhodčí: Lesage – Gringore, Ocak.
Vzájemná utkání

V loňské sezóně se oba celky utkaly jednou. Nantes vyhrálo v Marseille 3:1. Na odvetu už ale nedošlo vinou pandemie koronaviru, která předčasně ukončila zbytek sezóny Ligue 1.
FC Nantes

Hosté z FC Nantes okupují čtrnáctou pozici a připsali si na své konto třináct bodů. Na svého soupeře tak mají ztrátu jen pěti bodů. V jedenáctém kole remizovali 1:1 na půdě Lens a na tento bodový zisk by rádi navázali i dnes. Čeká nás zajímavý duel, který si nenechte ujít.
Olympique Marseille

Fotbalisté dnes domácího Olympique Marseille jsou v tabulce na šestém místě se ziskem osmnácti bodů. Naposledy v rámci ligy zvítězili 1:0 na půdě Štrasburku. V týdnu se jim ale nedařilo v Lize mistrů, když padli s Portem 0:2. Dnes by rádi na domácí půdě rádi bodovali, aby si i nadále drželi kontakt se špičkou tabulky.
Hezké sobotní odpoledne přeji všem příznivcům fotbalu. Francouzská Ligue 1 pokračuje dvanáctým kolem a my prostřednictvím tohoto textového online přenosu budeme sledovat duel mezi týmy Olympique Marseille a FC Nantes.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.