Ligue 1 - 22. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Marseille : Rennais - 10. března 2021   19:00

Marseille
88' Cuisance (Henrique)
1:0
(0:0)
Marseille
Mandanda (C) – Ćaleta-Car, Balerdi, Álvaro González – Kamara – Lirola, Payet (81. Cuisance), Chauí (62. Henrique), Nagatomo (81. Rocchia) – Thauvin, Milik (71. Benedetto).
Pelé – Sakaj, Rocchia, Perrin, Cuisance, Benedetto, Henrique, Germain, Dieng.
J. Pignard – A. Berthomieu, A. Viala
Stade Vélodrome, Marseille
Rennais
A. Gomis (C) – Soppy, Nyamsi, Aguerd, Maouassa (66. Truffert) – Camavinga (90. Hunou), N'Zonzi, Grenier (66. Bourigeaud) – Doku, Guirassy (85. Tait), Terrier.

Děkuji za pozornost a přeji krásný zbytek večera.
Držení míče: 50 % : 50 %.
Střely na branku: 2:2. Střely mimo: 5:6. Rohy: 3:4. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 15:19.
Tak nakonec přeci jen jedna branka k vidění byla, když se domácí tým v samém závěru dokázal prosadit. Nutno však říct, že by tomuto zápasu slušela více remíza, Rennes rozhodně nebylo horší, naopak čtvrt hodiny před koncem bylo blízko vedení, ale Martin Terrier trefil jen břevno. Kdyby skóroval, duel by se nejspíš odvíjel jinak, ale fotbal už takový někdy bývá.
90+5'
90+4'
Balón končí na polovině hostujícího celku a vypadá to, že Marseille už těsný náskok uhájí.
90+3'
Christopher Rocchia teď odmítal dát soupeři míč, třebaže ten měl vhazovat aut, a za tohle nesportovní chování měl vidět žlutou kartu. V tomto případě se ale hlavní arbitr spokojuje pouze s domluvou.
90+2'
Hosté si špatně přihráli a domácí gólman, u kterého míč skončil, může šetřit čas.
90+1'
Nastavují se ještě čtyři minuty.
90'
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Eduardo Camavinga, přichází Adrien Hunou.
88'
Marseille právě vstřelilo branku!
Domácí jdou v závěru zápasu do vedení. Henrique s velkým štěstím doběhl míč před postranní lajnou, z posledních sil jej levačkou poslal obloučkem před bránu, kde obrana Rennes zaváhala, MICKAËL CUISANCE vyskočil nejvýš a hlavou usměrnil balón na levou stranu, kde byl volný prostor.
87'
Steve Mandanda byl při svém zákroku faulován Martinem Terrierem, může tak v klidu rozehrávat od brány.
85'
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Sehrou Guirassy, přichází Flavien Tait.
84'
Těžko říct, zda chtěl Luis Henrique střílet nebo přihrávat, tak či tak balón končí vedle brány a hráč Marseille se hodně rozčiluje.
83'
Darío Benedetto se málem dostal sám před brankáře, chyběl mu malý krůček, aby si přihrávku dokázal zpracovat.
82'
Další faul na Brandona Soppyho, tentokrát se obešel bez žlutého trestu a hosté rychle rozehrávají.
81'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Juto Nagatomo, přichází Christopher Rocchia.
81'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Dimitri Payet, přichází Mickaël Cuisance.
80'
Vzápětí vidí žlutou kartu i trenér hostů Bruno Génésio, které měl zřejmě nějaké poznámky vůči arbitrovi.
79'
Žlutou kartu dostává Boubacar Kamara (Olympique Marseille) za hodně tvrdý faul proti Soppymu.
77'
Darío Benedetto byl připraven u levé tyče zakončit, letící balón byl ovšem včas odvrácen. Domácí rozehrají roh.
75'
Obrovská šance Rennes, které bylo blízko vedení. Martin Terrier si naťukl míč s Guirassym, poté pálil pravačkou do horní části domácí svatyně, kam Mandanda neměl šanci dosáhnout, balón ale zastavilo břevno. Už to mělo být 0:1.
74'
Alfred Gomis vyběhl ze své svatyně a letící míč vyboxoval do bezpečné vzdálenosti.
73'
Domácí operují na soupeřově straně, ale do zakončení se dostat nemohou.
71'
Jeden z domácích fotbalistů se snažil doběhnout letící balón a hlavou jej tečovat do brány, to se mu nepovedlo, ale i kdyby ano, případný gól by pro ofsajd neplatil.
71'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Arkadiusz Milik, přichází Darío Benedetto.
68'
Brandon Soppy přinutil po delší době domácího kapitána k zákroku, když střílel tvrdě po zemi, ale Mandanda se včas položil a zastavil.
66'
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Clément Grenier, přichází Benjamin Bourigeaud.
66'
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Faitout Maouassa, přichází Adrien Truffert.
65'
Tak přeci jen Grenier nezvládne dál pokračovat a svoje místo přepustí spoluhráči.
64'
Střídání nutné není a může se pokračovat dál.
63'
Clément Grenier zůstává ležet s bolestivou grimasou na trávníku a drží se za levou nohu. Hra je přerušena.
62'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Sajfaddín Chauí, přichází Luis Henrique.
61'
Faitout Maouassa si zpracoval vyražený míč a sympaticky to zkusil z velké dálky, jeho rána ale skončila příliš vysoko nad bránou.
61'
Rohový kop pro hostující tým, těch zatím k vidění mnoho nebylo.
59'
Clément Grenier si počínal v útoku příliš tvrdě, což pozornosti arbitra neuniklo.
58'
Alfred Gomis musel pomoci svým spoluhráčům, po malé domů odkopl balón do bezpečné vzdálenosti.
57'
Dimitri Payet se možná trochu nečekaně dostal v pokutovém území do zakončení, levačkou však střílel příliš mimo. Tohle nemělo šanci na úspěch.
56'
Rychlý útočný výpad Marseille byl včas zastaven, soupeř odehrál míč do zámezí.
55'
Arkadiusz Milik v souboji o míč neuspěl, soupeř bude vhazovat.
54'
Florian Thauvin si zpracoval balón na levačku a poté zamířil k bližší tyči, kterou o kousek minul. Slušná možnost.
53'
Hráči Rennes jsou o něco aktivnější, ale po další nepřesné přihrávce přichází o míč.
51'
Slušná souhra hostů, které chyběla lepší finální přihrávka, Sehrou Guirassy byl připraven za obranou soupeře, ale míč k němu nedoputoval.
50'
Eduardo Camavinga střílel levačkou z dobré vzdálenosti, jeho pokus ale nebyl příliš prudký, šel po zemi přesně do míst, kde stál brankář, jenž tak celkem v klidu zasáhl.
48'
Zajímavým způsobem se snažil Florian Thauvin udržet míč na hřišti, ze vzduchu jej zasáhl zezadu patičkou, avšak balón i tak doplachtil do autu.
46'
První půle končí, půle, ve které jsme viděli jedinou velkou šanci, kterou si vypracoval domácí celek, pak stojí ještě za zmínku odvolaná penalta, kterou měli původně zahrávat hráči Marseille. Jinak se ale oba brankáři museli spíše nudit, oba celky pracovaly v obraně velmi dobře. Dočkáme se nakonec nějakého gólu?
45+3'
45+2'
Domácí hráč stále leží na trávníku a je ošetřován, nastavení tak bude trvat déle.
45+1'
Žlutou kartu dostává Gerzino Nyamsi (Stade Rennes FC) za faul na Payeta.
45+1'
Nastavuje se minuta.
45'
Florian Thauvin znovu v akci, ale proti dvojité přesile neměl šanci dostat se před brankáře.
44'
Florian Thauvin se snažil proniknout do zakončení, v pokutovém území ztratil stabilitu, ale dle hlavního arbitra vlastní vinou.
43'
Martin Terrier hodně nehezky zezadu fauloval nic netušícího Payeta, kartu sice nevidí, ale možná by ji rovněž zasluhoval.
41'
Žlutou kartu dostává Nayef Aguerd (Stade Rennes FC), který ve vzdušném souboji zasáhl rukou do obličeje svého protihráče. Bylo to spíše nechtěné, ale karta je na místě.
39'
Jeremy Doku obdržel pěkný pas do běhu, míč chtěl poté adresoval do pokutového území, ale obránce tečoval jeho přihrávku do zámezí.
37'
Brandon Soppy pálil z dálky, míč však špatně trefil a poslal jej vysoko nad břevno.
35'
Další možnost Marseille, tentokrát to bylo méně nebezpečné, Dimitri Payet střílel z pravé strany jen do boční sítě.
34'
Dosud největší šance zápasu, Arkadiusz Milik naběhl do pokutového území a z ostrého úhlu mířil do bližšího dolního rohu, Alfred Gomis však výborně zasáhl a balón vyrazil.
33'
Žlutá karta na hostující straně, za nedovolený zákrok ji dostává Eduardo Camavinga (Stade Rennes FC).
33'
Dlouhý nákop skončil u Gomise, ten rychle rozehrál na spoluhráče, který brankáři následně přihrávku vrátil a málem z toho byl vlastenec, protože Gomis byl poměrně daleko od své svatyně, naštěstí pro hosty byl míč pomalý a gólman Rennes jej stačil doběhnout.
32'
Žlutou kartu dostává za faul Duje Ćaleta-Car (Olympique Marseille).
31'
Ani domácí nebyli příliš úspěšní, po zblokované přihrávce bude Florian Thauvin vhazovat aut.
30'
Hosté si až příliš dlouho hráli s balónem na soupeřově polovině a nakonec o něj přišli. Musí rychle zpátky.
28'
No, zdálo se, že domácí faulovali v pokutovém území, Pignard byl ovšem blízko a nedovolený zákrok a s tím spojenou penaltu neodpískal.
27'
Po nedovoleném zákroku hostů zahrával domácí celek standardku, centr před bránu byl ovšem včas odvrácen do bezpečí.
26'
Za obranu Rennes se dostal Arkadiusz Milik, ofsajd to nebyl, avšak hráč Marseille si nedokázal zpracovat míč.
25'
Akce na jeden dotek hostům vůbec nevyšla, příliš prudká přihrávka skončila jen za postranní lajnou.
23'
Po rohovém kopu Marseille střílel z voleje Dimitri Payet, ale nijak prudce, balón poslal na vzdálenější tyč a Alfred Gomis bez větších problémů zasáhl.
22'
Faitout Maouassa zkoušel z přímého kopu ohrozit domácí svatyni, ale tu vůbec netrefil.
21'
Faulem se provinili i domácí, Duje Ćaleta-Car fauloval hodně tvrdě a klidně mohl vidět žlutou kartu, hlavní arbitr mu pouze domlouvá.
20'
Florian Thauvin byl faulován Gomisem, hosté tak musí míč odevzdat.
19'
Iniciativu převzal soupeř, také jeho hráči volí přihrávky mezi sebou daleko od brány.
18'
Domácí pokračují přihrávkami u středové lajny, na první velkou šanci se stále čeká.
17'
Brandon Soppy hledal přihrávkou zprava nabíhající spoluhráče, míč byl však včas odvrácen do bezpečí.
15'
Sehrou Guirassy byl zastaven zákrokem na hraně pravidel, rozhodčí faul nepíská, za což mohou být domácí hodně rádi. Rennes by rozehrálo přímý kop těsně před jejich pokutovým územím.
13'
Brandon Soppy teď pochválen zřejmě nebude, jeho velmi špatná přihrávka končí v zámezí a rozehrávat bude Steve Mandanda.
12'
Domácí jsou natlačeni na své straně, zatím se však dobře brání.
11'
Příliš přetažený míč žádný z hráčů Rennes neměl šanci doběhnout.
10'
Sehrou Guirassy si vynutil faul, jeho tým rozehraje kousek za půlící lajnou.
9'
Po předchozím vzrušení se hra uklidnila a odehrává se daleko od obou branek, u míče hostující tým.
6'
Tak vše je jinak, Pignard po krátkém pobytu u videa jasným gestem ukázal, že penalta se zahrávat nebude.
5'
Rozhodčí jde ještě situaci sám překontrolovat k videu.
4'
Je tu pokutový kop pro Marseille po ruce Gerzina Nyamsiho.
2'
Nepřesná souhra domácích končí balónem u hostujícího brankáře.
1'

Olympique Marseille: Mandanda (C) – Ćaleta-Car, Balerdi, Álvaro González – Kamara – Lirola, Payet, Chauí, Nagatomo – Thauvin, Milik.
Náhradníci: Pelé – Sakaj, Rocchia, Perrin, Cuisance, Benedetto, Henrique, Germain, Dieng.

Stade Rennes FC: A. Gomis (C) – Soppy, Nyamsi, Aguerd, Maouassa – Camavinga, N'Zonzi, Grenier – Doku, Guirassy, Terrier.
Náhradníci: Salin – Da Silva, Siliki, Truffert, Bourigeaud, Gboho, Tait, Del Castillo, Hunou.

Rozhodčí: J. Pignard – A. Berthomieu, A. Viala.
Pokud se podíváme na tabulku francouzské nejvyšší soutěže, najdeme Marseille na sedmém místě, ovšem domácí se nenacházejí v dobré formě, vždyť z posledních osmi ligových zápasů ovládli pouze jediné. Olympique tak potřebuje zabrat a přidat další body, aby se mu nezvýšila ztráta právě na Rennes, které aktuálně drží poslední postupovou příčků mezi evropskou smetánku. Hostující mužstvo je aktuálně na pátém místě, když získalo šestatřicet bodů, což je o čtyři více než má dnešní soupeř.

V loňském ročníku oba soupeři odehráli pouze jeden souboj, který velmi těsně ovládlo v domácím prostředí Stade Rennes.
Vítám všechny fanoušky u dvaadvacátého kola Ligue 1, v němž se střetnou Olympique Marseille a Stade Rennes FC. Půjde o souboj dvou aspirantů, kteří se chtějí podívat do evropských pohárů, a tak by nás mohla čekat zajímavá podívaná.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.