Ligue 1 - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Metz : Lorient - 4. října 2020   15:00

Metz
44' Niane  • 59' Niane (Maïga) • 64' Niane
3:1
(1:1)
Lorient
36' Hamel
Metz
Úkíddžá – Centonze, Bronn, Boye (C), Udol – Maïga, Pajot (90. Maziz), Angban, Nguette (83. Tchimbembé) – Ambrose (65. Yade), Niane.
Caillard – Fofana, Delaine, Kouyaté, Jans, Tchimbembé, Maziz, Yade.
Miguelgorry – Mouysset, Debart
Stade Saint-Symphorien, Méty
Lorient
Nardi – H. Mendes, Laporte, Fontaine (69. Diarra), Morel, Le Goff – Monconduit (80. S. Marveaux), Lemoine (C) (69. Le Fée), Abergel, Wissa (90. Bozok) – Hamel (69. Grbic).

On-line přenos je u konce, děkujeme vám za přízeň.
Pro Lorient bude důležité příští kolo, které se odehraje až po reprezentační pauze. Západofrancouzský klub v něm totiž svede souboj o šest bodů v Remeši. A ven vycestují také Méty, jež se představí na stadionu Angers.
Aktuálně čtrnácté Méty si v tabulce polepšily o dvě pozice, zatímco Lorient dál zůstává v bezprostředním ohrožení sestupového pásma.
Méty porážejí po obratu Lorient. Výhru 3:1 nad nováčkem Ligue 1 režíroval Ibrahima Niane. Senegalský útočník skóroval z penalty, ze země i ze vzduchu a zkompletoval hat-trick.
Držení míče: 57% : 43%.
Střely na branku: 8:4. Střely mimo: 7:2.
Rohy: 4:3. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 9:14.
90+3'
90+2'
Hosté se ještě pokusili zdramatizovat závěr. Marveaux si zasprintoval až k levému rohu vápna, střela na bližší tyč mu ale vůbec nesedla.
90+1'
Jérome Miguelgorry nastavuje 3 minuty.
90'
Střídání v týmu FC Méty: ze hřiště odchází Vincent Pajot, přichází Youssef Maziz.
90'
Střídání v týmu FC Lorient: ze hřiště odchází Yoane Wissa, přichází Umut Bozok.
89'
Domácí už hrají přesně to, co potřebují.
87'
Yoane Wissa (Lorient) tvrdě dohrál Bronna, od žluté karty ho neochránila ani rychlá omluva.
85'
Centr, nebo přímá střela? Hráč zahrávající nařízenou standardku si vybral to druhé a z ostrého úhlu nasměroval míč přímo do Nardiho rukavic.
84'
Niane (Méty) byl o okraje vápna odhozen jako kus papíru a jeho tým bude kopat standardku.
83'
Střídání v týmu FC Méty: ze hřiště odchází Opa Nguette, přichází Warren Tchimbembé.
81'
Ve druhé půli znuděný Úkíddžá (Méty) měl konečně co na práci, když si pohrál s přízemní střelou od Diarry.
80'
Střídání v týmu FC Lorient: ze hřiště odchází Thomas Monconduit, přichází Sylvain Marveaux.
78'
Morel v obrovských problémech při napadání jeho rozehrávky. Naštěstí pro Lorient si s útočníkem poradil.
76'
Statistika držení míče: 62% : 38%.
74'
O něco později ubránili hosté roh.
73'
Činit se musel také Nardi. Gólman Lorientu nejprve vyrazil střelu z bezprostřední blízkosti a pak už jen bezmocně sledoval, jak pohotová dorážka těsně míjí pravou tyč jeho branky.
70'
A standardka to byla nebezpečná! Střídající Grbic (Lorient) totiž placírkou poslal balon přesně k tyči, kam Úkíddžá dosáhl jen tak tak.
69'
Střídání v týmu FC Lorient: ze hřiště odchází Thomas Fontaine, přichází Stéphane Diarra.
69'
Střídání v týmu FC Lorient: ze hřiště odchází Pierre-Yves Hamel, přichází Adrian Grbic.
69'
Střídání v týmu FC Lorient: ze hřiště odchází Fabien Lemoine, přichází Enzo Le Fée.
68'
Naložit s ní však budou moci až po trojnásobném střídání, což značí, že Christophe Pelissier (Lorient) není s výkonem svých svěřenců spokojený.
68'
Doteď se hosté zmohli maximálně na překročení půlící čáry, nyní je ale čeká zajímavá standardka.
65'
Střídání v týmu FC Méty: ze hřiště odchází Thierry Ambrose, přichází Papa Ndiaga Yade.
64'
Méty právě vstřelily branku!
Na světě je hat-trick! Ovace za jeho zkompletování sklízí IBRAHIMA NIANE, který se tentokrát prosadil ze vzduchu. Méty tak odskakují svému soupeři na rozdíl dvou tref a jsou na nejlepší cestě za vítězstvím.
61'
Statistika držení míče: 65% : 35%.
59'
Co jsem předeslal, se právě stalo! Hosté chybovali ve středu hřiště, odkud IBRAHIMA NIANE dostal od Maïgy precizní přihrávku do běhu. Senegalský útočník si pak před hranicí vápna pohrál hned se čtyřnásobnou přesilou a přízemní střelou k levé tyči dokonal obrat.
57'
Jisté je, že v nejbližších vteřinách to nebude. Fontaine (Lorient) totiž osvobodil svůj tým razantním odkopem.
56'
Méty ale uzamkly Lorient poblíž jeho vlastní šestnáctky a nejspíš je jen otázkou času, kdy doopravdy zahrozí.
55'
Nguette (Méty) vběhl na pravou stranu vápna, kde nebyl schopný obehrát Mendese.
54'
Domácí mají za sebou několik nepodařených centrů, za jedním takovým se teď marně natahoval Ambrose.
52'
Žlutou kartu dostává Laurent Abergel (Lorient).
51'
Na střelu před vápnem si srovnal balon Nguette (Méty), neměl ale dostatečně přesnou mušku.
50'
V souladu s pravidly získaly Méty míč teprve teď a hned s ním začaly operovat na útočné půlce.
48'
Angban (Méty) zezadu přistrčil běžícího Wissu, takže muž s píšťalkou musel znovu jednat.
47'
Jérome Miguelgorry správně postřehl ruku, kterou uvnitř vápna nešikovně zahrál Lemoine (Lorient).
46'
Držení míče: 65% : 35%.
Střely na branku: 4:2. Střely mimo: 4:2.
Rohy: 3:2. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 5:7.
45'
44'
Pověrám navzdory šel penaltu kopnout faulovaný hráč. IBRAHIMA NIANE se toho nebál a nekompromisní ranou do pravého horního rohu vyrovnal na 1:1.
43'
Fontaine uvnitř vápna podťal Nianeho a sudí Miguelgorry ukázal na značku penalty!
42'
Další roh pro Méty. Tentokrát se balon točil směrem od brány, takže byl od něj Nardi daleko, vlastního gólmana zastoupil v hlavičkovém souboji Mendes.
40'
Žlutou kartu dostává Victorien Angban (Méty).
39'
Nardi (Lorient) zakročil i při následném rohu.
38'
Nechybělo moc a bylo by vyrovnáno! Niane (Méty) zamířil z hranice vápna přímo do šibenice, Nardi ale natáhl celé své tělo a míč vyrazil.
36'
Lorient právě vstřelil branku!
Nováček Ligue 1 se v Métách překvapivě ujal vedení! Lorientu k tomu pomohla standardní situace. Její exekutor trefil horní část obranné zdi a padající míč pak hlavou doklepl do sítě PIERRE-YVES HAMEL.
34'
Domácí po zisku míče znovu rozběhli Nianeho, načež gólman Nardi musel vystartovat až na hranici vápna, aby míč před rychlonohým útočníkem stihl odkopnout.
33'
Útočný faul, který spáchal Niane (Méty).
32'
Územní převahou disponující Méty usilovně obléhají pokutové území Lorientu. Copak z toho bude?
31'
29'
Rychlý brejk pak Lorientu nevyšel z toho důvodu, že byl Le Goff přistižen v centimetrovém ofsajdu.
28'
Domácí míč do vápna přeci jen dostali. Měli ovšem smůlu, že hlavičkový souboj vyhrál Mendes.
27'
Na opačné straně chtěl Niane (Méty) prostrčit míč na Ambroseho. Před ním však stihla zasáhnout obrana, a i kdyby ne, byl by stejně odpískán ofsajd.
25'
Když to nešlo přihrávkami, zkusili to hosté nákopem. A Úkíddžá musel honem vyběhnout z brány, aby byl u míče dříve než dobíhající Wissa.
23'
Jednu takovou si středem hřiště ušlapal Abergel (Lorient). Teda aspoň si to myslel...
21'
Ve vlastním území kombinující Lorient trpělivě hledá cestu vedoucí hlouběji do pole.
20'
Fanoušci zatleskali také střele, kterou ze střední vzdálenosti vyslal Ambrose. Jen škoda pro Méty, že mířil do přesného středu branky.
18'
Vítr mezitím odnesl jeden z rohových praporků, Morel (Lorient) ho za potlesku diváků vrátil zpátky na své místo.
16'
15'
Centr z něj domácí zadáci odvrátili před šestnáctku, odkud vzešla vysoká střela letící až na tribunu.
14'
Přes jeho obranu se snažil prosmýknout Mendes (Lorient), Centonze mu to však za cenu rohového kopu znemožnil.
13'
Domácí tým v přichystaném útoku nakonec nic nevymyslel a po ztrátě míče musel zařadit zpátečku.
11'
Nebo spíše napověděla by, kdyby ji Lemoine (Lorient) ještě v zárodku nezastavil faulem.
10'
Oťukávací desetiminutovku máme za sebou. Co přijde na řadu teď? To napoví akce Mét.
8'
A pak jeden takový samy rozehrály. Ale bohužel pro ně se míč točil přesně do míst, v nichž spolehlivě zasáhl gólman Nardi (Lorient).
6'
Následný roh Méty ubránily.
5'
A hosté zahrozili hned ze své první střely na bránu. Tu vyprodukoval před hranicí vápna Hamel, který povedeným pokusem přinutil brankáře vytáhnout míč zpod břevna.
3'
Následně se hra přesunula do středu hřiště.
2'
Jeden z prvních útoků založili domácí po pravém křídle, odkud do prostoru před brankou odcentroval Maïga. Nikoho ze spoluhráčů tam ale nenašel.
1'
Rozehrávku provedli fotbalisté Mét.
1'
Základní jedenáctky nastupují na hřiště!
-45'
Fotbalisté právě zahájili rozcvičku.

FC Méty: Úkíddžá – Centonze, Bronn, Boye (C), Udol – Maïga, Pajot, Angban, Nguette – Ambrose, Niane.
Náhradníci: Caillard – Fofana, Delaine, Kouyaté, Jans, Tchimbembé, Maziz, Yade.

FC Lorient: Nardi – H. Mendes, Laporte, Fontaine, Morel, Le Goff – Monconduit, Lemoine (C), Abergel, Wissa – Hamel.
Náhradníci: Dreyer – Gravillon, Le Fée, S. Marveaux, Delaplace, Wadja, Bozok, Diarra, Grbic.

Rozhodčí: Miguelgorry – Mouysset, Debart.
Trenéři obou celků už vyplnili sestavy. Koho Vincent Hognon (Méty) a Christophe Pelissier (Lorient) pošlou do hry, zjistíte po přečtení následujícího příspěvku.
Vážení sportovní přátelé, dovolte mi vás ještě jednou přivítat u sledování textové on-line reportáže z utkání 6. kola Ligue 1, které odehrají Méty a Lorient.

2. zápas: Lorient – Méty 5:1 (1:1)

Lorient coby nováček nejvyšší francouzské soutěže může být se svou hrou zatím relativně spokojený. Jinak je tomu ovšem s výsledky. Tým z regionu Bretaň sice oslavil návrat mezi elitu výhrou 3:1 před zaplněnými ochozy nad Štrasburkem, jenže bujaré nadšení spláchla třízápasová vlna porážek. Lorient venku nestačil na St. Étienne (0:2) a Brest (2:3), doma pak na Lens (2:3). Náladu si hráči částečně spravili minulý týden, kdy v domácím souboji s Lyonem vykopali remízu 1:1. Na kontě tak mají stejně bodů jako Méty.

Méty začaly sezonu sérií těsných porážek. Shodně 0:1 prohrály doma s Monakem, v Lille a taky na hřišti úřadujícího mistra PSG, kde inkasovali až ve třetí nastavené minutě. Chuť si hráči z města ležícího na soutoku řek Mosela a Seille spravili ve 4. kole, kdy v domácím prostředí gólem ze závěru porazili 2:1 oslabenou Remeš. Naposledy si svěřenci Vincenta Hognona zahráli v Marseille a i tam překvapivě sahali po vítězství, o to ale těsně před závěrečným hvizdem přišli a museli se spokojit jen s plichtou 1:1.
Bitva tabulkových sousedů zabydlených v těsné blízkosti sestupového pásma! Taková nás čeká v Ligue 1 od 15 hodin, kdy proti sobě stanou Méty a Lorient.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.