Úkíddžá – Centonze, Bronn, Boye (C), Udol – Pajot, Angban (59. Diallo), Maïga – Boulaya (79. Sabaly), Niane (71. Yade), Nguette (70. Ambrose).
Monaco
Lecomte – Aguilar, Disasi, Badiashile, Sidibé – Tchouaméni (76. Maripán), Fofana, Golovin (17. Diop) – G. Martins (76. Geubbels), Ben Yedder (C) (76. Jovetić), Onyekuru (59. Aholou).

Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek neděle.
Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 4:2. Střely mimo: 8:1. Rohy: 10:1. Ofsajdy: 0:4. Fauly: 14:20.
Zápas tak nakonec rozhodl jediný gól. Třebaže domácí hráli téměř celou druhou půli přesilovku, nedokázali ji využít, třebaže v jednom případě zachránila Lecomteho branková konstrukce. Monaco se tak raduje z hodně šťastného vítězství, třebaže více by zápasu asi slušela remíza.
90+6'
90+6'
Ale ani tuhle příležitost Méty nevyužívají a je tu konec.
90+5'
Ještě jedna možnost pro Méty, neboť hlavní arbitr ještě nařizuje po faulu přímý kop.
90+3'
Hosté celkem v klidu brání své vedení a soupeře do žádných šancí nepouští. Ten má už jen minutu na vyrovnání.
90+1'
Z něj však žádné nebezpečí nepřišlo, nastavují se čtyři minuty.
90'
Alexandr Úkíddžá rychlým vyběhnutím a odkopnutím míče nejen, že zabránil šanci, ale zároveň založil protiakci, po které jeho tým rozehraje rohový kop.
89'
Dylan Bronn to zkusil vzít na sebe, jeho hodně nepřesný pokus zaletěl daleko do zámezí.
89'
Hosté spíše už jen odkopávají míče na soupeřovu polovinu a urputně brání svůj hubený náskok, zatím úspěšně.
87'
Lecomte opět v akci, tentokrát chytil míč plující vzduchem do rukou a uklidnil hru.
86'
Lecomte si dával s rozehrávkou hodně načas, což se domácím pochopitelně vůbec nelíbilo. Žluté kartě se však brankář Monaka zatím vyhnul.
84'
Další až příliš prudká přihrávka, na kterou nedosáhl útočící hráč.
82'
Nepřesná rozehrávka domácích, kteří tak celkem zbytečně ztrácí míč.
80'
Pajot byl nyní blízko, avšak vyrovnáno stále není. Jeho hlavičkový pokus zlikvidoval dnes zatím bezchybný Lecomte.
79'
Střídání v týmu FC Méty: ze hřiště odchází Farid Boulaya, přichází Cheikh Tidiane Sabaly.
78'
Domácí se stále snaží, ovšem čas jim neúprosně ubývá. Dočkají se ještě vyrovnání?
76'
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Gelson Martins, přichází Willem Geubbels.
76'
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Aurélien Tchouaméni, přichází Guillermo Maripán.
76'
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Wissam Ben Yedder, přichází Stevan Jovetić.
73'
Domácí si nerozuměli v útočné akci a o míč přišli.
72'
Dlouhý pas končí u brankáře Mét, který rychle rozehrává.
71'
Střídání v týmu FC Méty: ze hřiště odchází Ibrahima Niane, přichází Papa Ndiaga Yade.
70'
Střídání v týmu FC Méty: ze hřiště odchází Opa Nguette, přichází Thierry Ambrose.
70'
Farid Boulaya střílel z ostrého úhlu a zkoušel trefil levý dolní roh brány, ovšem trefil jen boční síť.
68'
Lecomte si teď může na chvíli odpočinout, neboť jeho spoluhráči drží míč na straně soupeře.
66'
Lecomte odkopl balón až ke svému protějšku na druhé straně.
65'
Další útočná snaha Mét zůstane nevyužita, neboť jeden z hráčů si při zpracování pomohl rukou.
63'
Málem se hostující tým dostal do přečíslení, přihrávka však byla zneškodněna obránci Mét a z šance tak nebylo nic.
60'
Lecomte měl nejprve obrovské štěstí, když se tečovaná rána z dálky otřela o levou tyč jeho brány, následně po rohovém kopu hlavičkoval Ibrahima Niane pod břevno, ovšem v tomto případě brankář Monaka stihl zasáhnout.
60'
Hosté se museli bránit a Benoît Badiashile vyřešil celou situaci odkopnutím míče do zámezí.
59'
Střídání v týmu FC Méty: ze hřiště odchází Victorien Angban, přichází Habib Diallo.
59'
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Henry Onyekuru, přichází Jean-Eudes Aholou.
58'
Ibrahima Niane se ocitl v další dobré možnosti, tentokrát střílel z pravé strany, avšak opět vysoko nad bránu.
55'
Hosté si vynutili faul a rozehrávat budou poblíž pokutového území protivníka. Zároveň mohou šetřit čas.
54'
Další z mnoha rohů domácí nevyužívají, Ibrahima Niane si sice dokázal míč zpracovat na hranici pokutového území, v pádu však mířil příliš vysoko nad bránu.
52'
Hodně nepřesná přihrávka končí u Benjamina Lecomteho, ten už věděl, co má s míčem dělat.
50'
Tečovaná rána skončila v zámezí a je to roh pro domácí.
49'
Vzápětí dostává žlutou kartu Aurélien Tchouaméni (AS Monaco FC) a to za faul na Opu Nguetteho.
47'
Hned v úvodu druhé půle komplikace pro Monako, které bude hrát do konce zápasu oslabeno o jednoho hráče, neboť druhou žlutou a následně červenou kartu dostává Youssouf Fofana (AS Monaco FC).
46'
První půle tak přinesla jediný gól, o který se po zhruba dvaceti minutách postaral Benoit Badiashile. Další branky se už diváci nedočkali, sledujeme hodně vyrovnaný souboj, možná o trošku aktivnější jsou hosté, avšak domácí tým nijak nepřevyšují. Druhá část bude ještě zajímavá.
45+3'
45+2'
Hlavní arbitr nyní kontroluje s kolegou u videa, zda nebylo hráno rukou v pokutovém území, ale vše je v pořádku.
45+1'
Nastavovat se budou dvě minuty.
45'
Pro hosty mohlo být veseleji, v poslední minutě střílel nebezpečně loňský nejlepší střelec Wissam Ben Yedder, ovšem mířil vedle bližší tyče.
44'
Míč proletěl pokutovým územím, nikdo z hráčů jej nedokázal tečovat.
44'
Další roh pro Méty.
42'
Žlutou kartu dostává Gelson Martins (AS Monaco FC). Zatím se žlutí jen na straně hostů.
41'
Jeho rychlý protiútok byl zakončen střelou ze střední vzdálenosti, se kterou si Lecomte snadno poradil.
40'
Monako si dlouho přihrává na své straně, je jasné, že hubený náskok si chce odnést do kabin.
38'
Benjamin Lecomte vyškrábl míč konečky prstů, ale akce pokračovala, následoval centr k pravé tyči, kde se do míče snažil opřít jeden z domácích borců, ale ze vzduchu jej nezasáhl a z šance tak nebylo nic.
37'
Rohový kop pro domácí celek, dočká se vyrovnání?
35'
Až teď musel Alexandr Úkíddžá ven z brány, aby lehký míč uklidil do rukou a rychle rozehrál. Nic těžkého.
34'
Řada nepřesností na obou stranách, oba brankáři teď nemají žádnou práci.
31'
Domácí drží soupeře na jeho polovině, avšak do šance se dostat nedokážou.
30'
Nechybělo moc a jeden z hostí se dostal ke střele z voleje, ovšem míč k němu nedoputoval, v poslední chvíli jej domácí odkopli do bezpečí.
29'
Ten byl odvrácen, ale Monako pokračuje v útočné aktivitě.
28'
Po kratší době vyrazili do útoku také hosté, zblokovaná přihrávka jim přináší rohový kop.
26'
Farid Boulaya zahrával přímý kop, zkoušel to na vzdálenější tyč, ovšem Benjamin Lecomte se natáhl a míč stačil vyrazit.
24'
Žlutou kartu dostává Youssouf Fofana (AS Monaco FC), který předvedl ukázkový šlapák.
22'
Monaco právě vstřelilo branku!
Hosté rozehráli rohový kop, domácí míč odvrátili pouze k BENOÎTU BADIASHILEMU, který tvrdou ranou z voleje na vzdálenější tyč nedal brankáři nejmenší šanci.
20'
Ibrahima Niane tečoval míč hlavou příliš vysoko nad bránu, tohle se nemohlo potkat s úspěchem.
19'
Žlutou kartu dostává Ruben Aguilar (AS Monaco FC).
17'
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Alexandr Golovin, přichází Sofiane Diop.
16'
Následoval cent před bránu, Lecomte vyběhl a balón vyboxoval za postranní čáru.
16'
Hosté se provinili faulem, Méty tak rozehrají kousek za středovou lajnou.
15'
A Lecomte se teď musel mít na pozoru, brankář Monaka vyběhl z brankové čáry a volný míč rychle ukryl do rukou.
13'
Těžko říct, zda chtěl Farid Boulaya přihrávat či zakončovat, tak či tak letí nepřesný míč za hostující svatyni a rozehrávat bude Benjamin Lecomte.
12'
Monako nyní zastavuje ofsajd, jeho hráči se tak musí stáhnout.
9'
Zatím hrají převážně hosté, avšak v útoku si nedokáží přihrát přesně a tak na první střelu stále čekáme.
8'
Teď to byl hodně nepřesný pas v podání hostí, míč opět končí u brankáře Mét.
6'
Další pěkná kombinace Monaka, Ben Yedder měl však ve finále k míči příliš daleko a domácí brankář jej stihl ukrýt do své moci.
3'
Hosté kombinovali před pokutovým územím Mét, následoval centr před bránu, kde však stál připravený Alexandr Úkíddžá, jenž ukryl míč do rukavic.
1'

FC Méty: Úkíddžá – Centonze, Bronn, Boye (C), Udol – Pajot, Angban, Maïga – Boulaya, Niane, Nguette.
Náhradníci: Caillard – Fofana, Kouyaté, Sabaly, Tchimbembé, Jans, Yade, Ambrose, Diallo.

AS Monaco FC: Lecomte – Aguilar, Disasi, Badiashile, Sidibé – Tchouaméni, Fofana, Golovin – G. Martins, Ben Yedder (C), Onyekuru.
Náhradníci: Majecki – Ballo-Touré, Maripán, Aholou, Diop, Geubbels, Jovetić, Millot, Pellegri.

Monaco

Hostům se v loňské sezóně dařilo o něco víc. Po vynuceném konci zůstali devátí, ovšem za pátým Nice zaostali o pouhý bod, tak je těžké říct, jak by se situace vyvíjela dál, kdyby nedorazila pandemie. Na kontě měli rovných čtyřicet bodů za jedenáct vítězství a sedm remíz, z hřišť soupeřů pak dovezli ze čtrnácti utkání čtrnáct bodů díky třem výhrám a pěti remízám, ovšem vstřelili jen patnáct branek, zatímco dvaadvacet inkasovali. V útoku se bude Monaco jistě spoléhat znovu na Francouze Wissama Ben Yeddera, jenž docílil osmnácti branek a stal se společně s krajanem Kylianem Mbappem nejlepším střelcem poslední sezóny. V úvodním klání této sezóny se ale neprosadil a jeho mužstvo tak jen remizovalo s Reims 2:2, třebaže během prvních dvaceti minut prohrávalo už o dva góly.
Méty

Pro Méty, jak už bylo řečeno, se jedná o první duel nové sezóny. V té minulé, neúplné, skončily na patnácté příčce, když z osmadvaceti zápasů posbírali čtyřiatřicet bodů díky osmi výhrám a deseti remízám. Na svém trávníku se radovaly z pěti vítězství a čtyř remíz, pětkrát soupeřům podlehly, vstřelili osmnáct branek a o jednu méně inkasovali. Na koho si obrana Monaca bude muset dál velký pozor je mladý Senegalec Habib Diallo, který docílil dvanácti branek a patřil k nejlepším střelcům celé ligy. Bude se mu znovu dařit?
Dobrý den všem fotbalovým fanouškům, nejvyšší francouzská fotbalová liga má dnes na pořadu 2. kolo, ovšem čtyři týmy svůj úvodní duel sezóny odehrají právě až dnes. To je také případ Mét, které na svém trávníku přivítají favorizované Monaco.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.