Ligue 1 - 22. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Montpellier : Lens - 30. ledna 2021   17:00

Montpellier
78' Wahi (Sambia)
1:2
(0:1)
Lens
7' Ch. Doucouré   • 67' G. Kakuta  (Ch. Doucouré)
Montpellier
Bertaud – Congré, Hilton (C), Mendes (64. Wahi) – Sambia, Ristić, Chotard (78. Le Tallec), Ferri (77. Yun), Dolly (64. Souquet) – Laborde, Mavididi (86. Škuletić).
Carvalho – Yun, Le Tallec, Souquet, Cozza, Oyongo, Wahi, Škuletić, Mendy.
Delerue – Jouannaud, Pages
Stade de la Mosson, Montpellier
Lens
Leca (C) – Medina, Fortes, Michelin – Haidara, Fofana (89. Cahuzac), Ch. Doucouré, Clauss (81. Badé) – G. Kakuta (72. Mauricio) – Banza (72. Kalimuendo), Sotoca.
Faríñez – da Costa, Boura, Badé, Issiaga Sylla, Mauricio, Jean, Cahuzac, Kalimuendo.

Montpellier HSC nedokázal zlomit sérii zápasů bez výhry. Racing Lens vedl již od 7 minuty, kdy se trefil Doucouré a skóre navíc navýšil hezkou střelou Kakuta. Až za stavu 0:2 začali hráči Montpellieru pořádně hrát, což vedlo pouze ke snížení v podání nádherných nůžek Wahiho. Nutno říci, že Lens klasicky podržel famózní brankář Leca. Tři body tak putují na sever Francie. Mějte hezký zbytek večera.
Držení míče: 55 % : 45 %.
Střely na branku: 7:2. Střely mimo: 5:5. Rohy: 12:3. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 15:17.
90+5'
90+5'
Škuletič sice vyhrál souboj, ale střela Le Talleca byla zablokována obranným valem.
90+5'
Kalimuendo nepěkně sundal obránce Souqueta.
90+4'
Škuletić nedokázal uspět na hranici pokutového území v hlavičkovém souboji.
90+3'
Hilton dokázal první střelu zablokovat, druhá šla pouze mimo branku.
90+2'
Le Tallec sice vyhrál hlavičkový souboj, ale balon nedokázal prodloužit na nikoho ze svých spoluhráčů.
90+1'
Sotoca byl faulován a hráči Racingu Lens budou rozherávat přímý kop.
90'
Žlutou kartu dostává Massadio Haidara (Racing Club De Lens) za faul.
90'
Nakopávaného míče se zmocnili hráči Montpellieru, jenže Wahi dokázal ztratit míč ještě před pokutovým územím.
89'
Rozhodčí nastaví 5 minut!
89'
Střídání v týmu Racing Club De Lens: ze hřiště odchází Seko Fofana, přichází Yannick Cahuzac.
86'
Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Stephy Alvaro Mavididi, přichází Petar Škuletić.
83'
Žlutou kartu dostává Tony Mauricio (Racing Club De Lens) za zdržování.
83'
Zdržování hry předvedl Tony Maurício.
81'
Střídání v týmu Racing Club De Lens: ze hřiště odchází Jonathan Clauss, přichází Loïc Badé.
80'
Racing Lens čeká spolu s nastaveným časem ještě asi 15 minut, dokáží se ubránit? Vyvine Montpellier drtivý tlak?
78'
Montpellier právě vstřelil branku!
Následný centr vyslal Sambia a v pokutovém území ho krásně do sítě formou nůžek uklidil SEPE ELYA WAHI – 1:2! Asistence: Salomon Sambia.
78'
Rohový kop Yuna na bližší tyč byl velmi snadno ubráněn.
78'
Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Joris Chotard, přichází Damien Le Tallec.
77'
Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Jordan Ferri, přichází Il-Lok Yun.
76'
Střílený centr Sambii z přímého kopu vytáhl brankář Leca na rohový kop!
74'
Střelu z přímého kopu Mihailo Ristiće dokázal opět výborn ěvyrazit brankář Leca.
73'
Na hranici pokutového území to bude dobrá příležitost pro Montpellier po faulu na Sambiu.
72'
Střídání v týmu Racing Club De Lens: ze hřiště odchází Simon Banza, přichází Arnaud Kalimuendo.
Střídání v týmu Racing Club De Lens: ze hřiště odchází Gaël Kakuta, přichází Tony Mauricio.
70'
Při zásahu proti propagační střele si zřejmě kotník poranil brankář Leca, což by pro Lens byla neskutečná ztráta.
69'
Clauss se snažil procpat míč z nulového úhlu před branku, ale vše si tentokráte dokázal pohlídat brankář Bertaud.
68'
A po obdržené brance uviděl žlutou kartu i sám trenér Montpellier HSC Michel Der Zakarian!
67'
Lens právě vstřelilo branku!
Doucouré našel GAËLA KAKUTU ten běžel a běžel, srovnal si míč na pravačku a nechytatelnou ránou nedal Bertaudovi v domácí brance žádnou šanci – 1:2! Asistence: Cheick Doucouré.
66'
Banza se snažil o narážečku s Kakutou, toto vše, ale dokázali přečíst bránící hráči Montpellieru.
65'
Centr Chotarda z rohového kopu ubránil obranný val hráčů Racingu Lens.
64'
Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Keagan Dolly, přichází Arnaud Souquet.
Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Pedro Mendes, přichází Elye Wahi.
63'
Rozhodčí ještě rešil rozmíšky hráčů před brankou Bertauda a Montpellier se rohovému kopu následně ubránil.
62'
Clauss dokázal odcentrovat z pravé strany hřiště a tento míč mířící před branku mimo hřiiště odvrátil Daniel Congré.
61'
Doucouré vyslal nepřesný míč což značí ztrátu míče pro hráče Racingu Lens.
60'
Kakuta byl nedovoleně osolen hned dvojicí hráčů z Montpellieru.
59'
Rohový kop Montpelieru zahrán zpět do druhé vlny. Končí pouze nepříliš povedeným centrem Ferriho.
58'
Mavididi nedokázal vyslat přihrávku na spoluhráče, přes bránícího obránce Medinu.
57'
Další rohový kop pro Montpellier HSC.
56'
Medina posunul míč na Sotocu ten nečekaně zahrál míč ke své brance a Fortes měl plné ruce a nohy práce, aby to vyřešil.
55'
Žlutou kartu dostává Simon Banza (Racing Club De Lens).
55'
Banza je veden lékařem a masérem mimo hrací plochu k dalšímu ošetření.
54'
Na hrací ploše leží jeden z hráčů Racing Club de Lens.
52'
Laborde sice spadl v pokutovém území, ale pokutový kop si u rozhodčího nevymodlil.
51'
Žlutou kartu dostává Florian Sotoca (Racing Club De Lens).
51'
Pedro Mendes byl udeřen do obličeje u postranní čáry soupeřem Sotocou.
51'
Brankář Bertaud podběhl centr Kakuty z rohového kopu, ale zakončující Massadio Haidara toho nedokázal využít!
50'
Rohový kop pro Racing Club De Lens.
49'
Žlutou kartu navíc obdržel také člen realizačního týmu Montopellieru HSC.
48'
Žlutou kartu dostává Vitorino Hilton (Montpellier HSC).
48'
Hilton ve vzdušném souboji použil nedovoleně loket a obdrží žlutou kartu.
47'
Mendes se elegantně vyhnul skluzu protihráče a předal balon svému spoluhráči.
46'
Pas Kakuty zahnal spoluhráče Banzu až k pravému rohovému praporku.
46'

Fauly: 10:8
První poločas končí výhrou Racingu Club De Lens po utěšené trefě Doucourého. Montpellier měl dvě tutové možnosti k vyrovnání, ale Chotard ani jednu z nich nevyužil ke skórování. Druhý poločas začne cca v 18:02 hodin.
45'
45'
Centrovaný míč končí pouze u brankáře Lecy.
44'
Tvrdý souboj odnesl hůře hráč Montpellieru.
43'
A další gólovou trefu, tentokráte z hlavy Jorise Chotarda likviduje famózní Jean-Louis Leca svým zákrokem na rohový kop!
42'
Laborde obešel dva bránící hráče a následně byl jeho cnetr sražen na rohový kop.
41'
Centr Rističe sice našel v pokutovém území hlavu Labordeho, ten však neměl dostatek klidu při zakončení.
40'
Hráči Montpellieru HSC se zatím nedokáží vytvořit žádný viditelný tlak.
38'
Na své polovině hřiště byl nedovoleně atakován Seko Fofana.
37'
Medina následně nedovoleně přistrčil v souboji Stephy Mavididiho.
36'
Rističův ofenzivní výlet skončil na stopce vystavené Facundou Medinou.
35'
Ferri se skáceů k zemi, ale nebylo to vinou faulu. Hra dále pokračovala a skončila zablokovanou přihrávkou před pokutovým územím.
34'
Hráči Montpellieru jsou v těžké krizi a hosté z Lensu zatím toho naplno využívají.
33'
Rohový kop z levé strany hřiště pro hráče Montpellieru HSC.
32'
Po odehrání míče byl Pedro Mendes tvrdě dohrán Simonem Banzou.
31'
Ve středu hřiště došlo k dalšímu nedovolenému přestupku hráčů Montpellieru.
30'
Přímý kop Racing Club de Lens od levé postranní čáry.
28'
Gaël Kakuta se dostal mezi dva obránce a marně u sudího reklamuje hru rukou obránce Mendese v pokutovém území Montpellieru.
27'
Hráči Racing Club De Lens technicky kombinují ve středu hřiště.
26'
Dobře točený míč přímo z rohu jistil vyražením brankář Leca, navíc byl odpískán faul na jeho osobu.
25'
Jonathan Clauss i přes veškerou svou snahu dalšímu rohu Montpellieru nedokázal zabránit.
23'
Obrana soupeře následný centr z rohu odehrála do bezpečí mimo své pokutové území.
22'
Labordeho zakončení bylo sraženo na rohový kop pro Montpellier HSC.
21'
Zakončení Seko Fofany končí pouze v boční síti branky Montpellieru.
20'
Hlavní rozhodčí Delerue, tak musí na přátelský pohovor s trenérem Montpellieru Michelem Der Zakarianem.
19'
Žlutou kartu dostává Gaëtan Laborde (Montpellier HSC).
19'
Hráči montpellieru jsou neskutečně ve fázi frustrace, neboť si Laborde vykoleduje za další faul během pěti minut třeti žlutou kartu.
18'
Zakončení Mavididiho dle všeho nebylo nikým tečováno na případný, rohový kop.
16'
Žlutou kartu dostává Pedro Mendes (Montpellier HSC).
16'
Mendes se ve vzduchu opět nepáral s protihráčem a rukou ho chytl nešetrně za krk.
15'
Žlutou kartu dostává Stephy Alvaro Mavididi (Montpellier HSC).
14'
Mavididi nešetrně při hlavičkovém souboji loktem udeřil protivníka Facunda Medinu.
12'
A i z rohu mohli domácí gólově udeřit jmenovitě Mavididim, proti byl však opět brankář Leca a navíc byl odpískán ofsajd Montpellieru.
11'
Sambia pěkně uvolnil spoluhráče Chotarda, který však byl vychytán parádním zásahem brankáře Lecy! Volný míč následně odehrál obránce Lensu na rohový kop!
10'
Massadio Haidara ani opakovaně nedokázal dobře odcentrovat z levé strany hřiště.
9'
Salomon Sambia leží v nepříliš fotbalové pozici na hrací ploše.
8'
Byl odpískán útočný faul hráčů v modroorabnžových dresech.
7'
Riozehrání rohu Kakutou na první tyč bylo sice odvráceno mimo pokutové území, kde se však utěšenou střelou prezentoval CHEICK DOUCOURÉ – 0:1!
6'
Racing Club De Lens si zahraje první rohový kop utkání z pravé strany hřiště.
5'
Před Keagenem Dolly včas zasáhla defenzíva Racingu Lens a odehrála míč mimo hřiště.
4'
Kakuta u pravé postranní čáry nic světaborného pro Racing Lens nevymyslel.
3'
Jordan Ferri založil další kombinaci Montpellieru, která však záhy skončila na pravé straně hřiště.
2'
Centr zleva nenašel v pokutovém území žádného hráče týmu Montpellier HSC.
1'
Congré se ocitl nedobrovolně na zemi s bolestivým výrazem v obličeji po souboji se Simonem Banzou.
1'
Montpellier HSC bude hrát v modrooranžové kombinaci, Racing Club De Lens pak nastoupí k utkání v červenožluté kombinaci barev.

Montpellier HSC: Bertaud – Congré, Mendes, Hilton – Sambia, Ristić, Chotard, Ferri, Dolly – Laborde, Mavididi.
Náhradníci: Carvalho – Yun, Le Tallec, Souquet, Cozza, Oyongo, Wahi, Škuletić, Mendy.

Racing Club De Lens: Leca – Medina, Fortes, Michelin – Haidara, Fofana, Ch. Doucouré, Clauss – G. Kakuta – Banza, Sotoca.
Náhradníci: Faríñez – da Costa, Boura, Badé, Issiaga Sylla, Muinga, Mauricio, Jean, Cahuzac.

Racing Club De Lens

Hostující celek je na tom dost podobně. Celek Lens totiž zatím vybojoval slušných 31 bodů a nachází se na deváté pozici. Z posledních pěti utkání hosté získali čtyři body, když porazili silný celek Marseille a remizovali s Nantes. Ve zbylých třech duelech nestačili na Lyon, Štrasburk a naposledy doma na Nice. I hosté dnes přijeli pro nějaké body, ale je jasné, že lehké to mít nebudou.
Montpellier HSC

Domácí celek nevstoupil do této sezony špatně, ale v posledních týdnech je to ze strany Montpellieru obrovské trápení. Z posledních pěti duelů totiž domácí získali pouze jeden bod, když remizoval doma s Nantes. K tomu přidali čtyři prohry, a to s Lille, Marseille, Monakem a naposledy dostali čtyři branky na hřišti PSG. Na svém kontě mají domácí 28 bodů a nachází se na jedenácté pozici. Dnes by ale domácí potřeboval nutně zabrat a bodovat, nejlépe samozřejmě za plný počet bodů.
Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Ligue 1 má na programu 22. kolo a my budeme sledovat duel Montpellier HSC – Racing Club De Lens. Mírným favoritem je hostující celek, ale uvidíme, jak to celé nakonec dopadne.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.