Ligue 1 - 32. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Montpellier : Marseille - 10. dubna 2021   21:00

Montpellier
1' Delort (Ferri) • 47' Laborde (Ferri) • 90+3' Laborde (Souquet)
3:3
(1:2)
Marseille
43' Milik  (Kamara) • 45+2' Gueye   • 71' Perrin  (Payet)
Montpellier
Omlin – Sambia (80. Souquet), Hilton, Congré, Cozza (86. Ristić) – Savanier, Ferri (79. Chotard) – Laborde, Mollet (86. Škuletić), Mavididi (79. Wahi) – Delort.
Bertaud – Wahi, Škuletić, Dolly, Ristić, Le Tallec, Chotard, Mendes, Souquet.
Brisard – Pages, Boutry
Stade de la Mosson, Montpellier
Marseille
Mandanda – Balerdi, Álvaro González, Ćaleta-Car – Lirola, Kamara, Gueye, Henrique (64. Perrin) – Thauvin, Payet (82. Cuisance) – Milik (88. Benedetto).

Je konec! Dnešní utkání nakonec končí nerozhodným výsledkem 3:3. Montpellier vstoupilo do druhého poločasu velice dobře, hned ve druhé minutě se mu povedlo vyrovnat. Domácí celek navíc hrál proti oslabenému soupeři, po necelé hodině hry byl vyloučen hostující Ćaleta-Car. Oslabená Marseille ovšem po standardní situaci dokázala vstřelit vedoucí branku, nicméně ve třetí minutě nastaveného času inkasovala vyrovnací trefu.
Držení míče: 42 % : 58 %.
Střely na branku: 6:8. Střely mimo: 7:2. Rohy: 6:3. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 17:12.
90+4'
90+3'
Montpellier právě vstřelil branku!
Ve třetí minutě nastaveného času je tu vyrovnání! Nákop do pokutového území si na pravém křídle našel Souquet, který ho vracel pod sebe. Tam se do zakončení rybičkou dostal GAETAN LABORDE, kterému se tak povedlo umístit míč mimo dosah brankáře.
90+3'
Domácí celek se nyní musel vracet pro míč až na vlastní polovinu, odkud ho na druhou stranu zkoušel přenést Congré.
90+1'
Savanier nyní mohl rozehrávat rohový kop z pravé strany, přičemž se mu povedlo najít hlavu jednoho ze spoluhráčů, kterého vychytal Mandanda.
90'
Nastavují se čtyři minuty.
88'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Arkadiusz Milik, přichází Darío Benedetto.
88'
Na pravém křídle si o nahrávku řekl domácí Mollet, kterému se poté ve střelecké pozici povedlo oslovit Labordeho, jenž ovšem mířil doprostřed.
86'
Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Nicolas Cozza, přichází Mihailo Ristić.
Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Florent Mollet, přichází Petar Škuletić.
85'
Do konce tohoto zápasu zbývá poslední desetiminutovka. Oslabená Marseille stále vede o jednu branku, avšak to bude mít ještě hodně složité.
84'
K zakončení levou nohou se nyní dostal domácí Savanier, který nabral míč k parádní ráně, jenž se snesla pouze do tyče!
83'
Balerdi stále leží na hrací ploše a nevypadá to moc dobře. Hostující obránce dost možná tahá cenné vteřinky, což by Marseille určitě prospělo.
82'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Dimitri Payet, přichází Mickaël Cuisance.
81'
Po jednom ze soubojů v pokutovém území Marseille skončil na zemi hostující Balerdi. Hlavní sudí raději přerušil hru a chvíli se tak hrát nebude.
80'
Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Junior Sambia, přichází Arnaud Souquet.
79'
Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Jordan Ferri, přichází Joris Chotard.
Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Stephy Alvaro Mavididi, přichází Elye Wahi.
78'
Sudí ponechal domácím výhodu a sledovali jsme tak centr k zadní tyč, kde se Mavididimu povedlo sklepnout na Delorta, který ovšem promáchl.
76'
Žlutou kartu dostává Jordan Ferri (Montpellier HSC).
76'
Thauvin si potáhl míč na levou nohu a poté se snažil své zakončení kroutit do vzdálenější šibenice, jenomže střela putovala o vlásek vedle.
75'
Olympique Marseille se na chvíli udržel na polovině soupeře, nakonec to bylo s taktickým faulem Gueyeho a domácí tak budou rozehrávat volný kop.
74'
Po útočném faulu mohl od své branky odkopávat zkušený brankář Mandanda, kterému se povedlo najít Milika, jenž neměl proti Hiltonovi žádnou šanci.
73'
Montpellier si tak tento zápas pořádně komplikuje a znovu bude muset dotahovat jednobrankové manko. Stále ale hraje proti oslabenému soupeři.
71'
Marseille právě vstřelilo branku!
I v početní nevýhodě jde hostující celek do vedení! Domácí totiž faulovali kousek od postranní lajny, což znamenalo standardní situaci. Ta se velice nebezpečně snášela na zadní tyč, kde si ideálně naskočil LUCAS PERRIN, který prudkou hlavičkou nedal Omlinovi šanci.
70'
I opakovaný záběr potvrdil, že se jako poslední dotkl míče právě hostující Thauvin. Domácí brankář Omlin tak rychle rozehrál směrem k autové lajně.
69'
Na opačné straně se k hranici pokutového území dostával Thauvin, který se ovšem nedostal přes protihráče, který navíc vybojoval odkop od branky.
68'
Olympique Marseille poté musela odvracet další centrovanou nabídku, tentokráte se o to postaral obránce Balerdi, který raději odehrál míč do autu.
67'
Sledovali jsme standardní situaci domácího celku, která putovala směrem do pokutového území, kde ovšem nejvýše do vzduchu vystoupal soupeř.
65'
Olympique Marseille tak bude po zbytek zápasu dohrávat bez vyloučeného hráče. Montpellier tak čeká poměrně dlouhá přesilová hra 11 na 10.
64'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Luis Henrique, přichází Lucas Perrin.
63'
To jsou věci! U postranní lajny totiž fauloval Ćaleta-Car, který šel do souboje nepochopitelným šlapákem, za což obdržel přímou červenou kartu.
63'
Máme za sebou hodinu hry, která nám zatím nabídla hned čtyři přesné zásahy. Nyní je aktivnější domácí celek, který pokračuje v kombinaci na polovině soupeře.
61'
Míč se tak znovu snesl za brankovou čáru, tentokráte jsme sledovali odkop z kopačky Omlina, který u levé autové lajny zkoušel oslovit Mavididiho.
60'
Thauvin se hezkým způsobem dostal přes protihráče, což mu otevřelo prostor k centrované nabídce do pokutového území, jenž ale putovala vedle.
59'
Na opačné straně se ovšem v souboji povedlo uspět domácímu Sambiovi, který poté uklidnil hru, načež se mu do kombinace nabídl Laborde.
58'
Standardní situace ovšem nepřinesla vůbec nic nebezpečného, míč nakonec putoval výrazně vedle branky a odkopávat tak bude moci Mandanda.
57'
Před malým momentem šel příliš agresivním způsobem do souboje o míč hostující Kamara, který nakonec fauloval a je tu standardní situace.
56'
Do úniku se před malým momentem dostával domácí Delort, který ovšem neměl potřebnou rychlost, přičemž ho dokonce dokázal doběhnout soupeř.
55'
V úvodu druhého poločasu sledujeme celou řadu nedovolených zákroků. Po tom dalším skončila na zemi dvojice hostujících hráčů, přičemž bylo pískáno.
54'
Žlutou kartu dostává Álvaro González (Olympique Marseille).
53'
Hosté si dokonce vybojovali rohový kop z levé strany, který Payet rozehrál vzdušnou nabídkou na zadní tyč, kde ovšem na míč nikdo nedosáhl.
52'
U postranní lajny dostal znovu solidně naloženo hostující Payet, který nakonec vybojoval standardní situaci, kterou jeho celek rozehrál urychleně.
51'
Odkopávat od své branky mohl hostující brankář Mandanda, který nakonec zvolil rozehrávku nakrátko po zemi, přičemž se mu povedlo najít Gueyeho.
50'
Na vlastní polovině se k míči dostal zkušený Hilton, který to zkoušel pasem na levou stranu hrací plochy, kde se pouze v ofsajdu nacházel Savanier.
49'
Najednou to bude znovu hodně zajímavé, znovu je totiž vyrovnáno. Do konce zápasu zbývá hodně času, oba celky tak mají k vítězství stejně daleko.
47'
Domácí celek skóre také v úvodu druhého poločasu! Sledovali jsme pas za hostující obranu, na který si dokázal seběhnout GAETAN LABORDE. Ten s míčem zjevil před hostujícím brankářem, kterého dokázal jednoduchým způsobem podstřelit.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzal na starost domácí celek, který bude hrát pro změnu zleva doprava.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám nakonec nabídl tři zásahy. Domácí celek se střelecky prosadil v úvodu, naopak ten hostující v samotném závěru, a to hned dvakrát. Sledovali jsme poměrně nezáživnou podívanou, jenže nakonec nic vážného už nepřinesla. Častěji na míči sice byla Marseille, ta neustále narážela na připravenou obranu soupeře, nicméně v závěru prvního poločasu se jí přesto povedlo výsledek dokonce otočit.
45+2'
45+2'
V závěru prvního poločasu je tu dokonce otočka! Centrovaná nabídka padala k zadní tyči, kde byl osamocený Payet. Ten před brankářem ještě nahrával vedle sebe, jenomže Thauvinovo zakončení vykopl z brankové čáry Hilton, avšak o úspěšnou dorážku se postaral PAPE GUEYE.
45+1'
První poločas se spíše jen dohrává, avšak míč mají na kopačkách hostující hráči, kteří jsou nyní o poznání aktivnější.
45'
Nastavují se dvě minuty.
43'
Tak přeci jenom tu máme vyrovnání! Hostující celek podnikl rychlou kombinaci středem hrací plochy, kde se s pořádnou dávkou štěstí dostal až do pokutového území forvard ARKADIUSZ MILIK, kterému se střelou do protipohybu povedlo vyzrát na brankáře Omlina.
42'
V pokutovém území se navíc povedlo zakročit domácímu Congrému, který nejprve uspěl v hlavičkovém souboji, posléze odehrál míč za cenu rohu.
40'
Žlutou kartu dostává Florian Thauvin (Olympique Marseille).
40'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.
39'
Montpellier posléze zahrávalo standardní situaci, která sice nic nepřinesla, avšak poté se do střelecké pozice dostal Laborde, který napálil pouze protihráče.
38'
Po autovém vhazování rychle k protihráči přistoupil hostující Lirola, kterému se sice povedlo zakročit, avšak soupeři bude moci vhazovat.
37'
Míč putoval daleko na opačnou polovinu hrací plochy, kde šel ovšem nedovoleným způsobem do souboje Delort, který si pomáhal rukama.
35'
Posléze šel příliš agresivním způsobem do souboje o míč hostující Tomaz, který nakonec dle výroku sudího fauloval a rozehrávat tak bude Mavididi.
33'
Olympique Marseille poté přenášelo hru na pravou stranu, kam si seběhl také Thauvin. Ten měl proti sobě přesilu protihráčů, proti které neuspěl.
32'
Delort se znovu radoval ze vstřelené branky, avšak ta tentokráte skutečně neplatí, ofsajdové postavení totiž bylo zřetelné!
32'
Je za námi třetina hry, která nám zatím nabídla jedinou branku. Olympique Marseille je sice častěji na míči, avšak k vyložené šanci to zatím nevedlo.
31'
K odraženému míči se jako první dostal hostující Payet, který ovšem trefil pouze protihráče, od kterého se balón odrazil do moci brankáře.
30'
Po útočném faulu tak mohl rozehrávat od svého pokutového území hostující Balerdi. Jeho celek to zkoušel nákopem na Milika, který udržel míč.
29'
Už to vypadalo, že se po pravém křídle dostane až do vyložené šance domácí Laborde, který nakonec sám fauloval a rychle tak bylo po šanci.
27'
Posléze nekompromisním způsobem jednal domácí Hilton, který před dotírajícím protihráčem posílal míč do zámezí a vhazovat tak bude Tomaz.
26'
Kousek od pokutového území omylem zahrál rukou domácí Delort, což pochopitelně neuniklo ani sudímu, který odpískal ve prospěch Olympique Marseille.
25'
V obraně se poté povedlo zakročit hostujícímu Gonzálezovi, který tak nepustil do šance soupeře a nyní s míčem hraje Olympique Marseille.
24'
Nakonec z toho nebyl rohový kop, nýbrž pouze rozehrávka od branky. Olympique Marseille se daleko nedostalo, naopak k míči zavítal Laborde.
23'
V pokutovém území si nakonev střeleckou pozici dokázal najít domácí Laborde, který ovšem trefil pouze protihráče, od kterého šel míč do zámezí.
22'
Je za námi úvodní dvacetiminutovka tohoto zápasu, která nám zatím nabídla jedinou branku, o kterou se již v první minutě postaral Andy Delort.
21'
Domácí celek se tak pokoušel vyvézt míč do bezpečnějšího prostoru, jenomže v tom nakonec zamezil Lirola, od kterého šel balón do zámezí.
20'
Hodně času měl poté na centrovanou nabídku hostující Tomaz, kterému to spíše uškodilo, neboť nabídku poslal přímo do rukavic brankáře Omlina.
19'
Do kombinace se následně zapojil také Thauvin, který se dokonce za pokutovým územím uvolnil k zakončení, jenž znovu putovalo doprostřed.
18'
Na opačné straně to měl poměrně daleko k míči hostující Lirola, kterému se přeci jenom povedlo dostat k balónu, který udržel pro svůj celek.
17'
Následovala kombinace na útočné polovině, po které jsme sledovali vzdušnou nabídku směrem na Molleta, který nepřesně narážel Delortovi.
16'
Následovalo přenesení hry na pravou stranu, kde se nacházel domácí Sambia, kterému se následně povedlo pod sebou najít volného Ferriho.
15'
Olympique Marseille se rychle dostalo s míčem zpět k pokutovému území, kde to měl proti noze Thauvin, jehož zakončení se sneslo do rukavic brankáře.
14'
Po delší době se k míči dostal také domácí brankář Omlin, který se pokoušel přenést hru na pravou stranu, kde se nacházel Sambia.
13'
U postranní lajny se ještě povedlo zakročit domácímu Cozzovi, který navíc vybojoval autové vhazování, k jehož rozehrávce se postavil Congré.
12'
Posléze se Montpellier s míčem dostalo na opačnou polovinu, jenomže tam měl příliš málo prostoru Ferri, jenž nakonec nahrával za sebe.
11'
Obranným zákrokem se ovšem prezentoval domácí Congré, který na jistotu odpálil míč ven z hrací plochy, což znamená autové vhazování pro Lirolu.
10'
Už se opět pokračuje ve hře. O rozehrávku volného kopu se nakonec postaral hostující Kamara, kterému se na pravém křídle povedlo najít Lirolu.
9'
Po jednom ze soubojů ve středu hrací plochy skončil na zemi hostující Payet, který stále leží na trávníku a poprvé se do akce dostanou také lékaři.
8'
Žlutou kartu dostává Florent Mollet (Montpellier HSC).
7'
Až poté měl za pokutovým územím celkem dost prostoru na zakončení hostující Payet, kterému střela moc nesedla a míč tak putoval vedle branky.
6'
Marseille tentokráte podnikla útočný výpad po pravém křídle, odkud to nabídkou do pokutového území zkoušel Thauvin, který ovšem nikoho nenašel.
5'
Krátce po rozehrávce se hostující celek dokázal s míčem usadit na útočné polovině, jenomže hodně nepřesně nahrával Kamara, jenž našel soupeře.
4'
Olympique Marseille to bude mít najednou hodně složité, branku totiž inkasoval hned v úvodu tohoto zápasu, přesto do konce duelu zbývá hodně času.
3'
Hned v úvodu zápasu se do akce dostalo video, které zkoumalo případné ofsajdové postavení, nicméně Andy Delort se v době nahrávky v ofsajdu neocitl.
1'
Hned v první minutě tu máme úvodní branku zápasu! Na pas za obranu si nabíhal domácí ANDY DELORT, který si počínal hodně chladnokrevně, přičemž se mu povedlo překonat lobem vyběhnuvšího brankáře Mandandu.
1'
Hlavní sudí tohoto zápasu poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzal na starost hostující celek, který bude hrát zleva doprava.
1'

Montpellier HSC: Omlin – Sambia, Hilton, Congré, Cozza – Savanier, Ferri – Laborde, Mollet, Mavididi – Delort.
Náhradníci: Bertaud – Wahi, Škuletić, Dolly, Ristić, Le Tallec, Chotard, Mendes, Souquet.

Olympique Marseille: Mandanda – Balerdi, Álvaro González, Ćaleta-Car – Lirola, Kamara, Gueye, Henrique – Thauvin, Payet – Milik.
Náhradníci: Ngapandouetnbu – Benedetto, Perrin, Cuisance, Ntcham, Bertelli, Dieng, Chauí, Germain.

Rozhodčí: Brisard – Pages, Boutry.
Montpellier HSC

Na opačné straně stojí podobně hrající Montpellier HSC, kterému pro změnu patří osmá pozice ligové tabulky. Montpellier na svého dnešního soupeře ztrácí tři body, v případě vítězství by se tak bodově dotáhlo právě na Marseille. Montpellier z posledních pěti ligových duelů sice ani jednou neprohrálo, současně vyhrálo pouze jedinkrát. Zbylé čtyři zápasy totiž přinesly nerozhodné výsledky, přičemž ten poslední byl v minulém kole k vidění na hřišti jedenáctého Angers. Tamní celek totiž vyrovnal necelých dvacet minut před koncem a duel tak skončil nerozhodně 1:1.
Olympique Marseille

Fotbalisté Marseille se momentálně nacházejí na šesté pozici ligové tabulky, přičemž na pohárové pozice v současné době ztrácejí pouze jeden bod. Marseille z posledních pěti ligových duelů dokázala vyhrát hned třikrát, v minulém kole si připsala své třinácté letošní vítězství, které se urodilo na domácím stadionu proti poslednímu Dijonu, a sice poměrem 2:0. Marseille je přesto až čtrnáctým nejlepším venkovním týmem, do této chvíle sehrála patnáct venkovních zápasů, během kterých přišla o body hned v deseti případech, což je na tento celek vysoké číslo.
Zdravím všechny fotbalové fanoušky! Francouzská Ligue 1 Uber Eats má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi Montpellier HSC a Olympique Marseille.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.