Ligue 1 - 33. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Nantes : Lyon - 18. dubna 2021   21:00

61' Pallois
1:2
(0:2)
Lyon
5' Depay  (Paquetá) • 37' Depay
Nantes
Lafont (C) – Fábio (80. Corchia), Castelletto, Pallois, Ch. Traoré (34. D. Appiah) – Louza, Chirivella – Blas, Simon (66. Bamba), Kolo Muani – K. Coulibaly (80. Coco).
Bastien – Haquette, Zakrani
La Beaujoire-Louis Fonteneau, Nantes
Lyon
A. Lopes – Dubois (78. Diomande), Marcelo, Denayer, Cornet (63. De Sciglio) – Bruno (63. Mendes), Caqueret – Toko Ekambi (90+4. Soumaré), Paquetá, Depay (C) (78. Aouar) – Slímání.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Držení míče: 55 % : 45 %.
Střely na branku: 3:2. Střely mimo: 2:2. Rohy: 3:3. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 8:4.
Fanoušci Ligue 1 se mají v příštích týdnech na co těšit. Pět kol před koncem soutěže zůstává Lyon na čtvrté pozici, kde má pouze tříbodovou ztrátu na vedoucí Lille. Dozajista zajímavé to bude i v boji o záchranu. Nantes je předposlední s tříbodovou ztrátou na baráž.
Je dobojováno! Máme za sebou vyrovnaný duel, který se rozhodl již v první půli. Hlavní roli v tom sehrál hvězdný Memphis Depay, který v páté minutě otevřel skóre a ještě před přestávkou potrestal Lafontův penaltový faul na Ekambiho. Po změně stran se Nantes ještě vzepřelo osudu. Zvýšilo aktivitu a v 61. minutě vykřesalo naději gólovou dorážkou stopera Palloise. Ve zbývající půlhodině se do hry vkrádalo stále více nepřesností, oba trenéři promíchali sestavy a kromě jednoho závaru před domácí brankou se už nic podstatného nestalo.
90+4'
90+4'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Karl Toko Ekambi, přichází Yaya Soumaré.
90+4'
Abdoul-Kader Bamba neudělal proti Caqueretovi kýžený rohový kop. Bude se kopat od Lopesovy brány. Navíc se chystá ještě jedno střídání.
90+3'
Lucas Paquetá si povšiml hodně vysoko postaveného Lafonta. Ambiciózní střela z půlící čáry se snášela pod břevno, ale domácí gólman stihl zacouvat.
90+2'
Lyon vcelku logicky tahá čas. Od nařízení autového vhazování a samotného provedení uteklo dobrých dvacet vteřin.
90+1'
Ještě čtyři nastavené minuty nás dělí od konce tohoto zápasu i celého třiatřicátého kola Ligue 1.
90'
Corchiův ztečovaný centr způsobil rohový kop. Před Lopese se opět vydal i Pallois, ale Louza tentokrát nic nebezpečného nevymyslel.
89'
Sinaly Diomande se nebál skočit pod nohy rozběhnutého Bamby. Protiútok byl tedy zabržděn a Lyon se může v poklidu vrátit.
88'
Další dobrý moment od Paquety, který vystihl mizernou rozehrávku. Situaci z pohledu Nantes zachránil blok proti střele Houssema Aouara.
86'
Blas se nechal jednoduše připravit o míč Ekambim, jenž byl na začátku i na konci celého protiútoku. Paquetovu povedenou akci na pravé straně ale znegoval nepřesnou střelou.
85'
Houssem Aouar se vzorně vrátil a zastavil přetažený centr Appiaha. Lyonu hraje do karet i odpískaný faul.
84'
Denayer nenechal vyniknout Ludovica Blase. Míč se kutálel podél koncové čáry a Lopes na poslední chvíli zamezil rohovému kopu.
83'
Bambova přihrávka do druhé vlny do plánovaného místa určení neprošla. Kanárkům pomalu dochází čas na vyrovnání.
82'
Pedro Chirivella přenesl hru na pravou stranu. Hostující obrana se ale nenechala vylákat a nadále čeká v zahuštěném bloku.
81'
Houssem Aouar nepropasíroval míč z levého kraje. Lyon o balon ale nepřišel, De Sciglio si pomalu připravuje autové vhazování.
80'
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Fábio, přichází Sébastien Corchia.
80'
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Kalifa Coulibaly, přichází Marcus Coco.
79'
Lucas Paquetá tvrdě narazil do urostlého Bamby. Není se co divit, že je hodně otřesený. Brazilský šikula už je v péči lékařů.
78'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Léo Dubois, přichází Sinaly Diomande.
78'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Memphis Depay, přichází Houssem Aouar.
77'
Lafont vybíhal proti Slímánímu, který se potřeboval rychle zbavit míče. Přihrávka na střed ale neprošla skrz výborně hrajícího Palloise.
76'
Hosté se nízkému centru ubránili. Po malé domů přes polovinu hřiště se míč ocitl až na kopačkách dvaadvacetiletého brankáře Albana Lafonta.
75'
Setkání Bamby a Ekambiho skončilo faulem kamerunského útočníka Lyonu. Na programu bude standardní situace z levého křídla.
74'
Bambova nahrávka po ose hřiště na Coulibalyho neprošla. Hosté nedostali míč do bezpečí a ještě se musí vypořádávat s narůstajícím tlakem.
73'
Appiah nebyl podle rozhodčích s míčem celým objemem za levou postranní čáru. V obklíčení lyonské obrany se přesto k ničemu nedostal.
72'
Centr zleva na zadní tyč Lafont nedostal pod kontrolu. Míč se po jeho nedokonalém zásahu snášel do brány a Fábio zachraňoval situaci na až brankové čáře!
71'
Nicolas Pallois překřížil cestu Depayovi, který zadrobil a tím ztratil původní rychlost. Olympique bude zahrávat alespoň rohový kop.
70'
Povedená souhra mezi Depayem, Ekambim a Slímáním. Chyběla jí jen pořádná koncovka od Paquety, který v osudný okamžik neudržel stabilitu.
68'
Držení míče: 45 % – 55 %.
67'
Malijský útočník Kalifa Coulibaly schytal skluz Denayera, jenž byl dodatečně ohodnocen žlutou kartou. Vůbec první v tomto utkání.
67'
Nově příchozí Bamba byl zastaven během útoku do rozhozenější obrany. Na druhé straně mezitím zůstává ležet Coulibaly.
66'
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Moses Simon, přichází Abdoul-Kader Bamba.
66'
Moses Simon se zbavil Duboise jen na malou chvíli. Střelu z rohu malého vápna mu hostující bek se čtrnáctou na zádech přece jenom zablokoval.
65'
Kalifa Coulibaly schytal ránu do hlavy zároveň od míče i protihráče, kterého měl za zády. Na tahu je jedenáctka Nantes.
64'
Depay nasměroval centr od rohového praporku přímo do Lafontovy náruče. Díky faulu na Ekambiho ale bude Lyon pokračovat na útočné polovině.
63'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Bruno, přichází Thiago Mendes.
63'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Maxwel Cornet, přichází Mattia De Sciglio.
61'
Nantes právě vstřelili branku!
Po hodině hry tu máme novou zápletku, protože domácí mažou polovinu své ztráty. Na výborně kopnutý roh si naskočil Randal Kolo Muani, jehož hlavičku Lopes skvěle vytáhl, ale pak už neměl nárok na dorážku NICOLASE PALLOISE. Byla to hraniční ofsajdová situace, nicméně podle videa bylo vše v pořádku.
60'
Kalifa Coulibaly se pustil do rychlostního souboje s Denayerem. Ten šel do skluzu a posunul míč na rohový kop.
59'
Coulibaly přisunul původní přihrávku Kola Muaniho na Blase, který však potvrdil špatnou střeleckou formu Nantes. Vesměs všechna zakončení z delší vzdáleností nemají vůbec dobré parametry.
58'
Lucas Paquetá si kryl míč v pokutovém území. Jak ucítil kontakt zezadu, tak padl k zemi, ale sudí Bastien penaltový přestupek neviděl.
57'
Toto Ekambi vyrobil hybrid mezi křižnou střelou a přihrávkou na zadní tyč. Slímání u ní byl pozdě, navíc vycházel z jasného ofsajdu.
56'
Zase zdvojený Moses Simon na levém křídle. Na pomoc mu ještě přišel Fábio, který získal aut. Ten předcházel hodně nepřesné střele Appiaha.
55'
Ani po změně stran to není ofenzivní galapředstavení. Nantes se ještě snaží se zápasem něco udělat, ale Lyon je v zadních řadách velmi jistý.
53'
Paquetá hraje velmi dobrou partii. Nyní vyhrál hlavu pro Depaye, který pálil z ostrého úhlu. Zasahující Lafont musel rychle vytasit levou ruku.
52'
Maxence Caqueret podrazil protihráče na půlící čáře. Blas poté zkoušel střelecké štěstí ze sedmnácti metrů, ale přízemní ráně scházela lepší razance. Lopes jednoduše zakročil.
51'
Blas rozehrál nakrátko se Simonem, který při centru trefil první překážku. Nigerijský křídelník to pak zkoušel ještě jednou, ale opět bez kýženého efektu. Zastavil ho Slímání.
50'
Marcelo nastavil nohu do Blasovy přihrávky podél brankové čáry. Následuje rohový kop z levé strany.
49'
Lafont to udělal těžké Appiahovi, kterému na kluzkém terénu utekl míč do zámezí. K míči se tak dostávají hosté z Lyonu.
48'
Moses Simon je zatím bezchybně hlídán. Ve vápně byl proti dvěma a zmohl se jen na zisk vhazování. Potom se útočného faulu na Corneta dopustil Kolo Muani.
47'
Ani jeden z trenérů před startem druhého poločasu nestřídal. Jedinou změnou tak zůstává vynucený příchod domácího Appiaha za zraněného Traorého.
46'
Nebyla to žádná strhující podívaná, byť se v první půli změnilo skóre hned dvakrát. Poprvé se tak stalo již v páté minutě, kdy za Paquetovu exkluzivní přihrávku poděkoval gólem Memphis Depay. Nantes poté vyrovnalo hru, ale kvůli Lafontově faulu na Ekambiho čelilo pokutovému kopu. K tomu se postavil Memphis Depay a s přehledem dal svůj osmnáctý gól v sezóně.
45+1'
45+1'
Olympique chyboval v rozehrávce, ale jeden z viníků celé situace následný průnik Mosese Simona s chladnou hlavou utnul.
45'
Nastavuje se pouze šedesát vteřin.
44'
Maxence Caqueret si po vhazování Corneta ukrojil dost velké sousto. Z problémů na obranné polovině jej vysvobodil odpískaný faul.
43'
Znovu v akci Lucas Paquetá, kterého našel přesný centr od Ekambiho. Střela z voleje ale neměla potřebnou přesnost.
42'
Paquetá nenašel parťáka na pravém kraji hřiště. O malý moment později se proti pravidlům provinil jeho krajan Marcelo.
41'
Depay po autu Corneta podklouzl v dosti rizikovém území. Míče se zadarmo zmocnil Coulibaly, ale rychle ho odevzdal mizernou střelou.
40'
Domácím na posledních pětadvaceti metrech schází odvaha. Hráči si většinou vyměňují nic neřešící přihrávky. Teď byl k vidění jen neadresný centr.
39'
Vše nasvědčuje tomu, že Nantes po dnešním večeru zůstane v sestupovém pásmu. Lyon se rovněž nikam neposune, bez ohledu na výsledek bude čtvrtý.
37'
Lyon právě vstřelil branku!
Hosté jsou na nejlepší cestě ke třem bodům! Míč si na penaltovém bodu připravil MEMPHIS DEPAY a nekompromisně ho uklidil ze svého pohledu k pravé tyči. Lafont zůstal smutně stát uprostřed brány.
36'
Lucas Paquetá vysunul za obranu rozběhnutého Ekambiho, kterého vybíhající Lafont očividně podrazil a sudí bez váhání nařídil pokutový kop pro Lyon!
35'
Moses Simon šel mezi dva, ale kromě stability ztratil také balón. Na druhé straně si zase Ekambi vylámal zuby na Palloisovi.
34'
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Charles Traoré, přichází Dennis Appiah.
34'
Charles Traoré se drží za pravý stehenní sval, který má od prvních minut stažený tejpem. Vypadá to na jeho konec v zápase, na lavičce Nantes se už chystá střídání.
33'
Randal Kolo Muani udělal ve vápně zasekávačku Marcelovi i Denayerovi. Chvíli byl volný, ale situaci naprosto prováhal a nakonec nevymyslel střelu ani přihrávku.
32'
Aktivita Lyonu z úplného úvodu zápasu je tatam. Domácí vyrovnali hru a v těchto minutách jsou více než vyrovnaným soupeřem.
31'
Chirivella roztáhl hru doleva na Simona. V přehuštěném prostoru zkusil pálit až Blas, ale do cesty se mu postavil belgický stoper Jason Denayer.
30'
Louzův centr minul všechny jeho spoluhráče. Přistál až na noze Denayera, který jej prodloužil na nevyužitý rohový kop.
29'
Marcelo si zezadu přidržel Coulibalyho, který čekal na letící nákop z obranné poloviny. Sudí Bastien neváhal s nařízením standardky.
28'
Držení míče: 43 % – 57 %.
27'
Fábio se snažil zbavit Corneta, jenže se přitom dostal s míčem do zámezí. Hrát se bude od Anthonyho Lopese.
25'
Byla to překvapivá rozehrávka na Isláma Slímáního, který si odskočil na levou stranu. V pokutovém území mu však pohotově skočil pod nohy skluzující Fábio.
24'
Depay prodal lehký kontakt zezadu. Hosté budou kopat standardku, i když je to ještě daleko od Lafontovy brány.
23'
Z tohoto mráčku v žádném případě nezapršelo. Po neúčinném centru vypálil z dálky Chirivella, jenže bránu o několik metrů netrefil.
22'
Moses Simon se dral za Muaniho zajímavým pasem. Lyonu pomohl z nesnaží Dubois, jenž na poslední chvíli odkopl míč na rohový kop.
21'
Fábiův centr skončil na hlavě Denayera. Traoré pak musel okamžitě přepnout do obrany, v rychlostním souboji mu na záda dýchal Ekambi.
20'
Depay byl na půlce rychle zdvojený, tudíž se Lyon vrací s míčem na vlastní polovinu. Zahraje si tam i Anthony Lopes.
19'
Na svá bedra vzal zodpovědnost Blas, ovšem Lopesovi žádnou práci nepřidělal. Nepřesná střela se před cestou do zámezí otřela o vlastního spoluhráče.
18'
Téměř z ničeho domácí získali nebezpečný přímý kop z třiadvaceti metrů. Kolo Muani totiž trefil míčem do ruky Caquereta.
17'
Nantes po brzkém gólu působí trošku zakřiknutým dojmem. Nyní to podpořila zkažená přihrávka ve středu hřiště od zkušeného stopera Palloise.
16'
Lafont vyrazil Depayův střílený centr kousek před velké vápno, kde levačkou napřáhl Maxence Caqueret, ale rozměry brány mu nestačily.
15'
Aktivní Depay si chtěl narazit s Paquetou. Zpětná přihrávka ho zahnala ke koncové čáře, kde si musel vystačit se ziskem rohového kopu.
14'
Marcelo zastavil Mosese Simona za cenu vhazování z křídelního prostoru. Domácí znovu dobývají neprostupný blok.
13'
Depay to trochu prováhal. Bruno jej našel na ose úplně volného, ale pak se tak dlouho rozhodoval, až byl o míč čistě připraven.
12'
Před rozehráním standardní situace hlavní sudí ještě promlouval do duší hráčů v tlačenici před bránou. Depay nakonec našel jen hlavu obránce.
11'
Karl Toko Ekambi si vynutil nedovolený zákrok na levém křídle. Jmenovitě se provinil s dvojkou hrající Fábio.
10'
Domácí prohospodařili slibně se vyvíjející akci. Přenesení hry doleva bylo nepřesné a Moses Simon míč ve hřišti neudržel.
9'
Ludovic Blas zabrzdil útok do otevřené obrany. Olympique se vrátil v dostatečném počtu a teď už je to bušení do plných.
8'
Fábio nastartoval u pravé autové čáry Kolo Muaniho, jenže další přihrávka na střed se mu opět nepovedla.
7'
S nášupem běžel Bruno, ale Jean-Charles Castelletto si tentokrát splnil obranné povinnosti. Lyon je zpátky u půlící čáry.
5'
Hned první akce končí gólem! Lucas Paquetá přebral balón ve středovém kruhu. Po ose hřiště se posunul o několik desítek metrů vpřed a ve finále přihrál doleva na MEMPHISE DEPAYE, který prvním dotekem dloubl míč podél gólmana k vzdálenější tyči.
4'
Randal Kolo Muani kvaltoval po pravé straně, ale nepodpořil to přesnou přihrávkou do vápna, jež byla trošku ukvapená.
3'
Karl Toko Ekambi se prohnal kolem Traorého, ale centr pak poslal za Depaye, který si už hledal pozici před Lafontovou bránou.
2'
Zahajovacího výkopu se zhostili domácí, kteří nastupují v kompletně žlutých dresech. Lyon bude bojovat v černém.
1'

FC Nantes: Lafont (C) – Fábio, Castelletto, Pallois, Ch. Traoré – Louza, Chirivella – Blas, Simon, Kolo Muani – K. Coulibaly.
Náhradníci: Petrić – D. Appiah, Bamba, Coco, Corchia, Emond, Girotto, Pereira De Sa, A. Touré.

Olympique Lyon: A. Lopes – Dubois, Marcelo, Denayer, Cornet – Bruno, Caqueret – Toko Ekambi, Paquetá, Depay (C) – Slímání.
Náhradníci: Pollersbeck – Aouar, Bard, De Sciglio, Diomande, Cherki, Mendes, Ndiaye, Soumaré.

FC Nantes

Tradiční západofrancouzský klub bude mít v závěrečných šesti kolech spoustu práce se záchranou. S bilancí pěti výher, třinácti remíz a čtrnácti porážek se nachází na devatenácté příčce, což je zóna přímého sestupu. Na baráž ztrácí Nantes dva body, kdežto na jistotu záchrany to jsou body čtyři. V sedmi předchozích kolech slavili fotbalisté Nantes jen jednu výhru. Paradoxně to bylo na hřišti velkého favorita PSG, kde triumfovali 2:1. Od té doby získali pouze jeden bod za remízu s Lorientem. Před týdnem si odvezli ze stadionu Rennes prohru 0:1. Nejlepším střelcem je se sedmi góly Ludovic Blas.
Olympique Lyon

Hostující favorit během uplynulého měsíce neporazil Remeš ani Lens. Zároveň v poměru 2:4 prohrál šlágr s PSG a ztratil reálnou naději na zisk titulu. V předchozím kole už Lyon doma přehrál 3:0 Angers, zůstal ale na čtvrtém místě a od vedoucího Lille jej dělí šest bodů. Směrem dolů už se každopádně nepropadne, na Lens má komfrotní dvanáctibodový náskok. Jednoznačně nejlepším střelcem i nahrávačem je Memphis Depay, kterého zřejmě čeká v dresu Lyonu už jen šest ligových zápasů.
Všem fotbalovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu třiatřicátého kola francouzské Ligue 1. Od jednadvaceti hodin se můžeme těšit na konfrontaci mezi Nantes a Lyonem!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.