Ligue 1 - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Nantes : Nîmes - 30. srpna 2020   15:00

Nantes
11' Girotto (Coco) • 27' Louza
2:1
(2:0)
Nîmes
57' Ferhat
Nantes
Lafont – D. Appiah, Girotto, Pallois, Fábio – Blas (76. Emond), Louza, Chirivella, Simon – Kolo Muani (56. Abíd), Coco (76. Bamba).
Nîmes
Reynet – Ripart, Landre, P. Martinez (89. Sarr), Meling – Deaux, Cubas – Ferhat, Benrahou (46. Koné), Philippoteaux (80. Duljević) – Denkey.
Dias – Alakouch, Duljević, Fomba, Miguel, Koné, Paquiez, Sarr.

Domácí fotbalisté dokázali díky povedenému prvnímu poločasu tento zápas vyhrát 2:1. Nutno poznamenat, že ve druhém poločase byli hosté jednoznačně lepší, podařilo se jim snížit. Domácí dohrávali zápas v devíti, ale i tak dokázali vyhrát a získat body do tabulky.
Držení míče: 34 % : 66 %.
Střely na branku: 5:7. Střely mimo: 2:3. Rohy: 4:8. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 15:7.
90+7'
90+6'
Další rohový kop budou mít k dispozici hostující fotbalisté.
90+6'
Rohový kop pro hostující celek, centr se snesl před branku, ale obrana si dokázala poradit.
90+5'
Jeden z hostujících hráčů, Kévin Denkey (Nîmes), se dostal ke střele. Snadnou ránu kryje domácí brankář.
90+4'
Žlutou kartu dostává Alban Lafont (FC Nantes).
90+3'
Hostující brankář z půlky centroval před branku, Haris Duljević (Nîmes) zakočnoval z první, ale jeho rána končí vedle.
90+2'
Mnoho šancí momentálně k vidění není, hostující celek hraje aktivněji a snaží se vstřelit vyrovnávající branku.
90+1'
Šest minut uvidíme navíc.
90'
Uvidíme, kolik minut se bude nastavovat.
89'
Střídání v týmu Nîmes Olympique: ze hřiště odchází Pablo Martinez, přichází Sidy Sarr.
88'
Závěr zápasu dohrávají domácí fotbalisté v devíti.
87'
Druhou žlutou a následně červenou kartu dostává Fábio (FC Nantes). Hodně zbytečný faul domácího hráče znamená druhou žlutou a červenou kartu.
86'
Alban Lafont (Nantes) uklidňuje hru, chytil míč a bude vykopávat od své branky. Nutno poznamenat, že nikam spěchat nebude.
85'
Nîmes Olympique kombinoval na útočné polovině, pokoušel se něco vymyslet na polovině soupeře. Centr se snesl před branku, Kévin Denkey (Nîmes) hlavičkoval a Alban Lafont jeho ránu vychytal.
83'
Domácí gólman bude vykopávat na své obranné polovině. Rozhodl se pro dlouhý výkop, který však spoluhráči nedokázali přetavit ve výraznější šanci.
81'
Míč po střele jednoho z hostujících hráčů končí mimo branku. Alban Lafont bude vykopávat od své branky.
80'
Střídání v týmu Nîmes Olympique: ze hřiště odchází Romain Philippoteaux, přichází Haris Duljević.
80'
Deset minut hry zbývá do konce zápasu, domácí celek, který hraje v deseti, stále vede o jednu branku.
79'
Jeden z domácích hráčů se po několika desítkách vteřin zvedá z hrací plochy. Zdá se, že bude v zápase pokračovat.
78'
Obrázek hry je momentálně stejný. Lucas Deaux (Nîmes) centroval před branku na spoluhráče, ale obrana Nantes si dokázala poradit.
77'
Obrana NImes kombinuje na polovině hrací plochy, do výraznějších šancí se dostat nemohou.
76'
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Marcus Coco, přichází Abdoul-Kader Bamba.
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Ludovic Blas, přichází Renaud Emond.
75'
Domácí hráči to zkoušeli rychlou přihrávkou středem, ale obrana si dokázala poradit a navíc brankář Baptiste Reynet odehrál míč do bezpečí.
72'
Domácí hráči rychle přenesli hru, nastěhovali se před branku soupeře, ale vypálit na bránu se jim nepodařilo.
71'
Momentálně souboje o míč probíhají na polovině hrací plochy, ani jeden celek se nemůže dostat do zakončení.
70'
Dvacet minut hry nás dělí od konce zápasu, domácí celek stále drží těsně jednobrankové vedení.
69'
Pablo Martinez (Nîmes) to vzal na sebe a jeho pokus z velké dálky končí mimo branku, gólman zasahovat vůbec nemusel.
68'
Hosté vybojovali rohový kop, centr se snesl do pokutového území, ale obrana si dokázala poradit. Následoval druhý centr, ale ani jen nebyl povedený.
66'
Renaud Ripart (Nîmes) měl zajímavou příležitost, ale jeho rána končí vedle branky. Vykopávat tak bude domácí gólman.
65'
Marcus Coco (Nantes) byl volný před brankou, ale spoluhráčova přihrávka nebyla přesná. Akce byla zastavená obranou Nimes.
64'
Fotbalisté ve žlutém hrají sice v deseti, ale i tak nyní diktují tempo hry a snaží se něco vymyslet před brankou soupeře.
63'
Domácí to zkoušeli individuálně, Ludovic Blas (Nantes) byl v dobré pozici, ale nedokázal míč zpracovat přesněji.
61'
Hosté vybojovali po faulu domácího celku volný kop. Rozehrávka z velké dálky, po centru se míč dostal do pokutového území, ale obrana si dokázala poradit.
59'
Hostující celek územní převahu zužitkoval ve snižují branku, Nimes dál pokračuje v aktivní hře.
57'
Nîmes právě vstřelil branku!
Je sníženo na rozdíl jediné branky a nutno poznamenat, že to udělal ZINEDINE FERHAT výborně. Ze strany si vylepšil střeleckou pozici. Z osy vystřelil a lobem přehodil brankáře. Míč zapadl přesně do brány.
56'
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Randal Kolo Muani, přichází Mahdí Abíd.
55'
Obrázek hry je poslední minuty velmi podobný. Hostující celek hraje aktivně, dokáže se propracovat do střeleckých pozic, ale obrana je zatím pozorná.
52'
Hostující celek se dostal dobré střelecké pozice, ale Lucas Deaux (Nîmes) nedokázal přesněji poslat míč ke vzdálenější tyči. Nakonec je z toho jen výkop od domácí brány.
50'
A jsou to hosté, kteří diktují tempo hry, do zakončení hlavou se dostal Renaud Ripart, ale minul branku.
50'
Hostující celek sice prohrává o dvě branky, ale nyní hraje proti deseti soupeřům. Domácí hrají bez vyloučeného Louzy.
47'
Červenou kartu dostává Imran Louza (FC Nantes). Nejprve domácí hráč za faul dostal žlutou kartu, pak se hlavní sudí El Hadj šel podívat na video a rozhodl o tom, že to bude červená a pro Louzu utkání končí.
47'
Hosté rozehrávali rohový kop, ale brankář Alban Lafont (Nantes) výborně přečetl hru, vyskočil a míč ukryl do náruče.
46'
Střídání v týmu Nîmes Olympique: ze hřiště odchází Yassine Benrahou, přichází Moussa Koné.
46'
Po prvním poločase vede aktivněji hrající domácí celek o dvě branky, naprosto zaslouženě vede Nantes na své půdě. Uvidíme, jak trenéři do druhého poločasu změní sestavu.
45'
45'
Dostáváme se do poslední minuty hry v prvním poločase, uvidíme, kolik minut se bude nastavovat.
44'
Hra se nyní uklidnila, hraje se poblíž poloviny hrací plochy.
43'
Pablo Martinez (Nîmes) a Birger Meling (Nîmes) kombinují poblíž poloviny hrací plochy, do nějaké šance se zatím dostat nemohou.
41'
Dostáváme se do finální fáze hry v prvním poločase, fotbalisté Nimes kombinují na své polovině a pokouší se rychle přenést hru.
41'
Nantes se dostalo po rychlé akci na útočnou polovinu, jenže finální přihrávka postrádala přesnost.
40'
Birger Meling to zkoušel individuálně, ale do střelecké pozice se propracovat nedokázal. Následně vybojovali hosté vhazování na útočné polovině.
38'
Domácí fotbalisté se nyní vrací k aktivní hře a znovu se nastěhovali před branku soupeře. Nyní si ale Olympique dobře poradil a přenáší směr hry.
36'
Romain Philippoteaux (Nîmes) měl velkou šanci, propracoval se do zakončení, ale jeho střelecký pokus výborně vyrazil brankář Alban Lafont (Nantes). K dorážce se pak už hosté nedostali.
35'
Žlutou kartu dostává Loïck Landre (Nîmes Olympique). Za poněkud zbytečný faul dostává hostující hráč žlutou kartu.
33'
Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry, Dennis Appiah (Nantes) vybojoval autové vhazování na útočné polovině.
32'
Nantes mělo další šanci, Moses Simon nedokázal prostřelit brankáře, a tak uvidíme rohový kop, Baptiste Reynet odrazil míč do zámezí.
31'
Nimes kombinuje poblíž půlící čáry, zatím se ale do výraznější šance prokombinovat nemůže.
30'
Půlhodina hry je pryč, další domácí šanci měl Randal Kolo Muani, ale jeho rána končí nad.
29'
Hra se nyní přesunula k polovině hrací plochy, míč mají pod kontrolou hostující fotbalisté, kteří na nějakou výraznější šanci čekají.
27'
Nantes právě vstřelili branku!
Domácí celek navyšuje své vedení, pokutový kop dokázal proměnit s přehledem IMRAN LOUZA. Aktivnějí hrající Nantes vede o dva góly.
26'
Pokutový kop pro domácí. Jeden z hostujících hráčů fauloval na hranici pokutového území, a tak sudí nařídil pokutový kop.
25'
Pětadvacet minut hry je pryč a kromě vstřelené branky na nějakou výraznější šanci čekáme.
23'
Rohový kop pro domácí, Marcus Coco se rozhodl pro centru před branku, ale tentokrát obrana dostala míč do bezpečí.
22'
Volný kop pro hosty, Birger Meling se dostal k centru, ale obrana si dokázala poradit a nepustila soupeře k hlavičkování. Míč kryje Alban Lafont.
20'
Pablo Martinez (Nîmes) rozehrává od své branky, k míči se dostal také Baptiste Reynet (Nîmes).
19'
Hosté vybojovali autové vhazování na útočné polovině, Yassine Benrahou (Nîmes) uvedl míč do hry.
19'
Rohový kop nyní rozehrával hostující celek, centr se snesl před branku, ale obrana Nantes si dokázala snadno poradit. Hru dostalo od své branky.
14'
Centr se snesl před branku, kde se pokoušel zakončovat Nicolas Pallois. Jeho pokus končí mimo branku. Vykopávat tak bude Baptiste Reynet.
13'
Domácí fotbalisté pokračují v aktivní hře, nyní vybojovali volný kop ze střední pozice.
11'
Po rohovém kopu se dostává domácí celek do vedení. Výborně to udělal Coco, který od rohového praporku centroval před branku. Pak hlavou zakončoval mimo dosah brankáře ANDREI GIROTTO. Asistence: Marcus Coco.
10'
Domácí celek vybojoval rohový kop.
9'
Žlutou kartu dostává Fábio (FC Nantes). Domácí hráč vidí žlutou kartu za faul na útočné polovině. Rozehrávat tedy budou hosté.
8'
Hraje se spíše na polovině hrací plochy, ani jeden celek se momentálně nemůže dostat do střeleckých pozic.
7'
Birger Meling rozehrává od své branky, následně se do kombinace zapojil také brankář.
5'
Zatím na nějakou výraznější šanci v tomto zápase čekáme, oba kluby hrají hodně opatrně.
4'
Žlutou kartu dostává Kévin Denkey (Nîmes Olympique).
1'
Hraje se spíše na polovině hrací plochy, ani jeden celek se nikam nežene.
1'

FC Nantes: Lafont – D. Appiah, Girotto, Pallois, Fábio – Blas, Louza, Chirivella, Simon – Kolo Muani, Coco.
Náhradníci: Petrić – Abíd, Bamba, Castelletto, K. Coulibaly, Mendy, Emond, Moutoussamy, Pereira De Sa.

Nîmes Olympique: Reynet – Ripart, Landre, P. Martinez, Meling – Deaux, Cubas – Ferhat, Benrahou, Philippoteaux – Denkey.
Náhradníci: Dias – Alakouch, Duljević, Fomba, Miguel, Koné, Paquiez, Sarr..
Hrát se bude na Stade de la Beaujoire v Nantes.
AS Nancy-Lorraine v prvním soutěžním zápase rovněž podoval, získal bod za bezbrankovou remízu s Bodeaux, které však od 20 minuty hrálo bez vyloučeného Zerkanea. Aby celky v tomto zápase vystřelily na branku jen jednou.
Nîmes Olympique zvládlo výborně vstup do soutěže, v prvním kole porazilo Brest s přehledem 4:0. Trefili se Denkey, Meling, Philippoteaux a Kone.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky francouzského fotbalu. Nejvyšší francouzská soutěž pokračuje druhým kolem a v tomto zápase proti sobě nastoupí AS Nancy-Lorraine a Nîmes Olympique.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.