Ligue 1 - 18. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Nantes : Rennais - 6. ledna 2021   19:00

0:0
(0:0)
Nantes
Lafont – Corchia, Girotto, Pallois (C), Ch. Traoré (79. Fábio) – Blas (79. Bamba), A. Touré, Abíd, Louza – Kolo Muani (89. Simon), K. Coulibaly.
Pignard – Courbet, Haulbert
Stade Marcel Picot, Tomblaine
Rennais
Salin – H. Traoré, Da Silva (C) (87. Nyamsi), Aguerd, Truffert – Doku, Bourigeaud, N'Zonzi, Grenier (74. Camavinga), Terrier – Hunou (62. Niang).
A. Gomis – Soppy, Dalbert, Camavinga, Niang, Rutter, Nyamsi, Tait, Martin.

Tímto se s Vámi loučím. Dnešní duel byl tedy celkem nuda, tak Vám přeji, ať v dalším utkání, které budete sledovat, uvidíte hodně gólů. Přeji příjemný zbytek večera.
Držení míče: 29 % : 71 %.
Střely na branku: 2:0. Střely mimo: 3:3. Rohy: 6:3. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 13:11.
Dnešní duel nám nakonec nepřinesl ani jeden gól, což je samozřejmě lepší pro Nantes, které bere bod všemi deseti. Obecně ale mělo větší příležitosti než favorizovaný Rennes, na kontě má i více střel mezi tři tyče. Stade si za remízu může víceméně samo, protože ani jednou nevystřelilo na bránu, takže po takovém výkonu rozhodně nemůže očekávat bodový zisk. Hostům tak končí vítězná šňůra, naopak Nantes po jednozápasové odmlce boduje a o něco málo zvyšuje náskok na osmnáctý Dijon.
90+4'
90+3'
Šance na plný bodový zisk pro Rennes nejspíš definitivně ukončuje útočný faul M'Bayeho Nianga, po kterém rozehrává Alban Lafont, který s tím nebude nikterak spěchat.
90+2'
Stade to po delší době zkouší přes levou stranu, odkud přichází opravdu daleký centr, který až u druhé postranní čáry zachytil Hamari Traoré.
90+1'
Steven N'Zonzi na hraně šestnáctky zkusil vrátit míč dovnitř, ale domácí jsou i nadále při bránění naprosto bezchybní a jdou si pro jeden bod.
90+1'
Nastavují se tři minuty.
90'
Hosté už začínají být opravdu zoufalí, protože se prostě za žádnou cenu nemohou dostat do šance. Nyní už začínají zakládat závěrečný nápor.
89'
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Randal Kolo Muani, přichází Moses Simon.
87'
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Damien Da Silva, přichází Gerzino Nyamsi.
84'
Eduardo Camavinga se po jeho nedovoleném zákroku vzteká, výrok rozhodčího ale už nezvrátí, takže si po delší době kopne do míče Alban Lafont.
83'
Hamari Traoré se za pomoci spoluhráče dobře uvolnil na pravé straně, ale jeho vzdušný pas nic nebezpečného nepřinesl, protože prostě domácí žádné hlavičky soupeři uvnitř své šestnáctky nedovolují.
82'
Hosté se do jakékoliv příležitosti dostávají o dost složitěji. Už pěknou chvíli tak kombinují na útočné polovině a nemohou se přiblížit k šestnáctce.
81'
Fábio hned po svém příchodu mohl přihrát na gól, protože jeho centr byl konečně nebezpečný, pálil po něm Kalifa Coulibaly, který ale nakonec poslal míč jen na horní síť!
80'
Rennes už má pouhých deset minut a navíc se stále nedostává do nějakého náporu. O míč se nyní bojuje na středu hřiště, kde to nakonec zvládli lépe hosté.
79'
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Ludovic Blas, přichází Abdoul-Kader Bamba.
79'
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Charles Traoré, přichází Fábio.
78'
Martin Terrier nejspíš docela nechtěně došlápl na nohu protihráče, pro což ale hlavní rozhodčí neměl pochopení a ukazuje mu žlutou kartu.
76'
Romain Salin musel řešit další nebezpečně se točící centr, což zvládl na výbornou a dokonce míč ještě udržel ve hře, takže může rozehrávat.
75'
Favorizované Stade už má jen patnáct minut a nyní navíc musí hrát pod tlakem na své polovině, protože Nantes velmi aktivně napadá, čímž se také pokouší o skórování.
74'
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Clément Grenier, přichází Eduardo Camavinga.
73'
Rennes vůbec neváhá a okamžitě hledá cestu zpět k vápnu soupeře, avšak nepovedlo se mu přenesení hry, takže o míč musí opět soupeřit.
72'
Hosté pěkně prošli přes střed hřiště, díky čemuž následně centroval Jeremy Doku, který to však hodně přetáhl a Albanu Lafontovi tak daroval odkop.
71'
Domácí naopak budou usilovat o udržení bezbrankového stavu, což nyní potvrdili. Před středovým kruhem raději faulovali, než aby riskovali nějaký nebezpečný útok soupeře.
70'
Vstupujeme do posledních dvaceti minut, kde už se začne lámat chleba. Rennes by proti Nantes mělo získat plný bodový zisk, takže bude dělat všechno pro vstřelení gólu.
68'
Žlutou kartu dostává Charles Traoré (FC Nantes).
67'
Romain Salin se musel pořádně činit, aby vyřešil střílený centr z jeho levé strany, který měl na svědomí Sébastien Corchia. Balón se totiž točil směrem do sítě, přičemž ho gólman Rennes na poslední chvíli vyrazil.
65'
Nantes z následného rohového kopu nic nevymyslelo, ani jednomu celku se standardní situace příliš nedaří, což pořád zůstává v platnosti.
64'
Randal Kolo Muani na pravé straně výborně zapracoval, naprosto učebnicově zmátl protihráče a přihrával do středu šestnáctky, kde však byl včas jeden z obránců!
63'
Rennes se po střídání zase ujalo míče a směrem dopředu vůbec nespěchá. Času má ještě dost, ale určitě by bylo příjemnější, kdyby se prosadila co nejdříve.
62'
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Adrien Hunou, přichází M'Baye Niang.
61'
Clément Grenier výborně doběhl dlouhý balón a následně také nebezpečně centroval, ale v tu chvíli byli v šestnáctce jen domácí hráči, kteří tedy neměli žádný problém s obranným zákrokem.
60'
Domácí se pomalu dostávají ze sevření, nyní docela dlouho kombinovali na půlící čáře. Následně se na pravé straně rozběhl Sébastien Corchia, který si ale těžký míč nezpracoval, takže mu utekl do autu.
58'
Nantes po delší době míří dopředu, Randal Kolo Muani tam nechtěl jít do žádného risku, takže raději přerušil hru ziskem autového vhazování.
57'
Martin Terrier je nyní nejaktivnějším hráčem na trávníku. Míč si nyní nadějně vyměňoval se spoluhráčem, ale ten mu následně poslal jen moc dlouhou přihrávku do běhu.
56'
Hosté to v posledních chvílích zkouší zejména přes pravou stranu, ale to mají domácí dobře pokryté, takže postupem času vytlačili soupeře až na půlící čáru.
55'
Útok se vydal podporovat také Hamari Traoré, který však od pravé čáry přihrál jenom nepřesně, což znamená konec útočného snažení.
53'
Martin Terrier si na hraně šestnáctky našel odražený míč a pokračuje ve své aktivitě, po následné kombinaci vymyslel nebezpečné technické zakončení Benjamin Bourigeaud, ale to se nakonec zatočilo mimo bránu!
52'
Martin Terrier pokračoval v nadějné akci i po faulu soupeře, s míčem se dostal až do pokutového území, ale tam vymyslel jen zablokovanou přihrávku.
50'
Hosté už přece jen začínají potvrzovat roli favorita a velmi aktivně krouží kolem šestnáctky soupeře, ale k žádné výrazné příležitosti to stále nevede.
49'
Stade krouží na útočné polovině a nakonec vymyslelo parádní přihrávku do šestnáctky, po které však Benjamin Bourigeaud pálil jen hodně nepřesně.
47'
Nantes však výborně napadá, díky čemuž získalo na útočné polovině faul, ale ten nebyl rozehrán zrovna nejpřesněji.
46'
Úvodní výkop tentokrát obstaralo Rennes, které se následně stahuje ke svému brankáři a směrem dopředu je opravdu hodně opatrné, protože teď už může rozhodnout jediná chyba.
46'
První půle nám moc zajímavého dění nepřinesla. Sledovali jsme vyrovnanou podívanou, ve které oba celky měly své lepší pasáže, ale ke vstřelení branky to nedokázali využit. Největší šanci měl na kontě nejspíš Imran Louza, kterého však skvěle vychytal brankář Rennes. Uvidíme, jestli se v dnešním duelu vůbec dočkáme gólu.
Druhý poločas začne přibližně ve 20:03.
45+1'
45'
Clément Grenier si výborným pohybem řekl o přihrávku za obranu, díky čemuž mohl centrovat, ale Nantes si i nadále skvěle hlídá své vápno.
43'
Adrien Hunou šel do následného hlavičkového souboje opravdu tvrdě, což poznal Ludovic Blas, který si tak odnesl nějaké bolestivé šrámy, ale aspoň získal míč pro své spoluhráče.
42'
Centr na bližší tyč byl docela ošemetný, protože s ním domácí brankář příliš nepočítal, ale pomohli mu spoluhráči, kteří nedovolili zakončení.
41'
Steven N'Zonzi měl spoustu prostoru na ose hřiště, který využil k nadějné přihrávce do běhu, která však byla vystižena a sražena na rohový kop.
40'
Rennes si v klidu pohlídalo výkop brankáře soupeře a následně pomalu kombinuje směrem dopředu, protože nechce riskovat žádný protiútok protivníka.
39'
Útočné snažení hostů ukončuje docela laciný faul, po kterém se tedy k míči staví Alban Lafont, který samozřejmě nakopává co nejvíce dopředu.
38'
Rennes tentokrát začíná přebírat iniciativu a směrem dopředu je mnohem aktivnější, i Nantes však stále obranu zvládá na výbornou.
37'
Jeremy Doku vyvinul skoro neuvěřitelnou rychlost, ale k zisku míče to nestačilo, avšak bránící hráč balón stejně raději poslal do autu.
36'
Adrien Hunou poslal dobrý míč před bránu mezi nohami protihráče, ale přihrávka nakonec zase byla moc dlouhá, takže u ní byl první Alban Lafont.
34'
Randal Kolo Muani byl sice první u nakopnutého míče, ale vůbec se mu nepovedlo zaseknutí, po kterém se balónu chopil hráč hostů.
33'
Martin Terrier si svým rychlým pohybem řekl o nedovolený zákrok, který hlavní sudí samozřejmě píská a Rennes tak bude rozehrávat na půlící čáře.
32'
Hamari Traoré po delší době vedl svůj tým dopředu, ale u pravé postranní čáry se na něj vrhli dva protihráči, který mu nakonec čistým způsobem sebrali míč.
31'
Randal Kolo Muani nepřestal v akci ani po špatném zpracování a do zakončení se tlačil za každou cenu, skákající míč ale pod tlakem netrefil.
30'
Nantes začíná druhou třetinu utkání kombinací na útočné polovině, na pravé straně se pak pokusil o únik Sébastien Corchia, ale tomu nakonec míč utekl mimo hrací plochu.
28'
Stade zatím moc nepotvrzuje roli favorita, protože v posledních minutách začíná zaostávat. Romain Salin krátce po zahajovací přihrávce musí opět hrát, za což asi není moc rád.
27'
Alban Lafont se po delší době zapojil do hry, kdy v klidu vystihl centr soupeře a rychle rozehrál, čímž rozjel protiútok svého týmu, ale ten na druhé straně hřiště bez problémů vyřešil také brankář Romain Salin.
26'
Tempo hry se každým okamžikem zrychluje. Větší touhu jít do vedení ale mají domácí fotbalisté, kteří podnikají jeden výpad za druhým, ale zatím neúspěšně.
24'
Žlutou kartu dostává Clément Grenier (Stade Rennes FC).
23'
Obranu Nantes i nadále funguje velmi dobře, naprosto bez problémů tak zlikvidovala i další centr soupeře.
22'
Martin Terrier padá poblíž hranice vápna, což znamená nebezpečnou standardní situaci pro Rennes.
21'
Charles Traoré vybojoval přímý kop docela daleko od pokutového území, ale i z takové dálky se pokusil o centr, který se však nevyvedl podle představ, protože ho zastavil protihráč ještě na hraně šestnáctky.
20'
Máme za sebou prvních dvacet minut, kdy si vytvořili největší šanci domácí. Oba celky jsou však od gólu opravdu hodně daleko.
19'
Adrien Hunou se i nadále zkouší uvolňovat za obranu, přičemž tentokrát sice v ofsajdu nebyl, ale protihráči si ho dobře hlídali, takže k němu míč nepustili.
18'
Alban Lafont si v klidu vyběhne pro míč a následně rozehrává dalekým nákopem, po kterém se dostal k zakončení Randal Kolo Muani, který však brankáře hostů nějak výrazně neohrozil.
16'
Kalifa Coulibaly potrestal špatnou rozehrávkou soupeře pěknou přihrávkou za obranu, kde se tak dostal do palebné pozice Imran Louza, jenž ale mířil po zákroku Romaina Salina moc vysoko!
15'
Adrien Hunou si byl moc dobře vědom toho, že by míč přebíral v ofsajdu, takže přihrávku pustil, ale stejně to bylo k ničemu, protože balón skončil jen u domácího brankáře.
14'
Rennes má po delší době míč pevně pod kontrolou a opatrně hledá cestu dopředu. Nechce ale nic riskovat, takže se vždy raději vrátí zpětnou přihrávkou.
13'
Žlutou kartu dostává Kalifa Coulibaly (FC Nantes).
12'
Zatím pozorujeme velmi vyrovnaný fotbal. Domácí tak už také rozehráli rohový kop, ale ani tentokrát centr nepřinesl nic nebezpečného.
10'
Výhodu standardní situace má také Nantes, ale centr je i v případě domácích velmi špatně zahraný, takže se Stade při obraně nemuselo moc nadřít.
9'
Adrien Truffert následně ještě zkusil štěstí z dálky, ale proti jeho střele dokázal zasáhnout i jeden z obránců, který tak ušetřil práci svému gólmanovi.
8'
Jeremy Doku ukázal svou rychlost na pravé straně, díky čemuž vybojoval rohový kop. Centr do středu šestnáctky ale domácí bez problémů pokryli.
7'
Randal Kolo Muani si při zpracování skákajícího míče pomohl rukou, což samozřejmě neušlo pozornosti hlavního rozhodčího, který ihned přisuzuje míč Rennes.
6'
Stade dobře vystihlo aut soupeře, čímž se opět dostalo k balónu, takže se pořád hraje zejména kolem půlící čáry.
5'
Alban Lafont může poprvé v zápase odkopávat od své klece. Míč samozřejmě posílá až na útočnou polovinu, kde jeho spoluhráči balón úspěšně získali.
4'
Domácí se sice dostali k míči, ale zase se s ním moc dlouho neohřáli. Hosté následně hledají cestu přes pravou stranu, kde operuje Jeremy Doku.
2'
Rennes už podniklo několik útočných výpadů, ale ani jeden příliš úspěšný nebyl. Míč však stále drží pod kontrolou na vlastní polovině.
1'
Úvodní výkop patří Nantes, které okamžitě míří dopředu pomocí nákopu, ale ten skončí jen u protihráčů, kteří už směrem dopředu příliš nespěchají.
1'

FC Nantes: Lafont – Corchia, Girotto, Pallois (C), Ch. Traoré – Blas, A. Touré, Abíd, Louza – Kolo Muani, K. Coulibaly.
Náhradníci: Petrić – D. Appiah, Fábio, Bamba, Simon, Castelletto, Basila, Chirivella, Emond.

Stade Rennes FC: Salin – H. Traoré, Da Silva (C), Aguerd, Truffert – Doku, Bourigeaud, N'Zonzi, Grenier, Terrier – Hunou.
Náhradníci: A. Gomis – Soppy, Dalbert, Camavinga, Niang, Rutter, Nyamsi, Tait, Martin.

Rozhodčí: Pignard – Courbet, Haulbert.
Stade Rennes FC
Rennes je na tom mnohem lépe, protože neřeší téměř žádné problémy, jelikož je v přímém souboji o první místo celé ligy, na které ztrácí jenom pět bodů, což se dá v pohodě získat. Dnešním hostům se navíc v závěru prosince neuvěřitelně dařilo. V Lize mistrů to sice úplná sláva nebyla, ale Stade se následně vrátilo do ligového rytmu, kde bylo k nezastavení. Docela bez problémů vyhrála čtyři utkání za sebou, přičemž třikrát udrželo čisté konto. V důležitém souboji porazilo Marseille, mezitím ještě potvrdilo roli favorita proti Métám, Lorientu a Nice. Dnes Rennes čeká další souboj s celkem ze spodní části tabulky, takže by mělo přidat pátou výhru za sebou.

Poslední tři utkání
Rennes vs. Méty – 1:0
Lorient vs. Rennes – 0:3
Rennes vs. Marseille – 2:1
FC Nantes
Nantes nezažívá zrovna povedenou sezonu, protože bude rádo, když se udrží, což potvrzuje i forma ze závěru roku. Dnešní domácí totiž v posledních osmi duelech nezaznamenali ani jednu výhru, přičemž v těchto zápasech získali jen chabé čtyři body, takže naprosto po právu se nachází na šestnácté příčce, přičemž na sestupové pásmo mají jen tříbodový náskok. Problém také je, že Nantes nedokáže bodovat proti týmům s podobné části tabulky, jelikož padlo 2:3 s Reims a ještě třeba 0:4 se Štrasburkem. Nantes už tak konečně bude chtít vyhrát, ale utká se s papírově silnějším celkem, takže to bude mít hodně složité.

Lyon vs. Nantes – 3:0
Nantes vs. Angers – 1:1
Reims vs. Nantes – 3:2
Zdravím všechny fotbalové fanoušky! Ligue 1 je po krátké vánoční přestávce zpátky, ve středu nás tak opět čeká kompletní vložené kolo, v rámci kterého se utkají Nantes a Rennes. Tímto jste k utkání srdečně zváni a přeji příjemnou počtenou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.