Ligue 1 - 20. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Nice : Bordeaux - 17. ledna 2021   15:00

0:3
(0:0)
Bordeaux
50' Hwang Ui-jo  (Adli) • 75' Baysse  (Oudin) • 87' Bašić  (A. Traoré)
Nice
Benítez (C) – Daniliuc, Saliba, N'Soki – Atál (70. Mahou), Búdawí (58. Lees-Melou), Thuram (70. Claude-Maurice), Reine-Adélaïde, Kamara (58. Maolida) – Dolberg (77. Ndoye), Gouiri.
Leonard – Lang, Mouysset
Allianz Riviera, Nice
Bordeaux
Costil – Sabaly, Baysse, Koscielny (C), Benito – Bašić, Oudin (84. A. Traoré) – Adli, Kalu (62. de Préville), Hwang Ui-jo (84. Bakwa) – Otávio.
Poussin – Bakwa, Briand, de Préville, Kwateng, Maja, Mexer, Poundjé, A. Traoré.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Držení míče: 50 % : 50 %.
Střely na branku: 1:9. Střely mimo: 7:4. Rohy: 3:10. Ofsajdy: 4:5. Fauly: 8:7.
Fotbalisté Nice nedokázali zvítězit už popáté za sebou a v tabulce jim proto patří až čtrnácté místo. Bordeaux naopak podruhé v řadě zvítězilo a poskočilo na příčku osmou.
V Nice se dnes krásně ukázala odlišná forma obou týmů. Bordeaux šlo do tohoto zápasu dvacátého kola v herní pohodě, zatímco domácí se nedostali z narůstající krize. Na hřišti to podle toho vypadalo. Nice se trápilo v ofenzivě i v obraně, která nezdravě často propadávala. Z toho pramenil i první gól, jenž v padesáté minutě zaznamenal Hwang Ui-jo. Stejný hráč pak zazdil dvě další tutovky, ale mrzet ho to až tak nemusí. Baysse čtvrthodinu před koncem udeřil z rohového kopu a naprostý zmar Nice v samotném závěru podtrhl Bašić.
90+3'
90+2'
Yacine Adli rozehrál hostující standardku na krátko. Zanedlouho přišla zbytečná ztráta, nicméně Bordeaux se stačilo s dostatečným počtem hráčů vrátit s rychlým kontrem.
90+1'
Trápení Nice bude trvat ještě tři nastavené minuty.
90'
Z krátkého nákopu však nebylo nic, co by muselo Costila jakkoliv zajímat. Jeho kolegové z obrany podávají bezchybný výkon.
89'
Už za rozhodnutého stavu se domácí chystají na exekuci standardní situace. Nad míčem na ose hřiště stojí Pierre Lees-Melou.
87'
Bordeaux právě vstřelilo branku!
Celou druhou půli je to jako přes kopírák! Čerstvý Traoré natáhl krok po otevřené pravé straně a z okraje vápna předložil míč TOMU BAŠIĆOVI, kterého si obránci Nice ani trochu nevšímali. Proti střele z prvního doteku byl frustrovaný Benítez bez jakékoliv šance.
86'
Bašić na poslední chvíli vyrušil Daniliuca, který zrovna napřahoval z velké vzdálenosti. Hostující strážce branky zasahovat nemusel.
85'
Snadná práce pro Costila, ke kterému doletěl neúčinný centr Leese-Meloua z levé části hřiště. Hostující gólman je blízko od snadného čistého konta.
84'
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Rémi Oudin, přichází Amadou Traoré.
84'
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Hwang Ui-jo, přichází Dïlane Bakwa.
82'
Zmar v domácí ofenzivě trvá. Nice se po rohu přesunulo zprava doleva, ale Ndoye z úhlu vypálil jen do boční sítě.
81'
Hwang Ui-jo dal rozdílový gól, ale další dvě tutovky spálil. Spoluhráčův brejk po pravé straně teď znegoval ranou do brankáře Beníteze.
80'
Chybu v domácí rozehrávce napravil William Saliba. Hra se přestěhovala před Costila, jehož kolegové se o centr zleva jistě postarali.
79'
Představitelé domácího klubu už tuší, že se dnes z dobrého výsledku radovat nebudou. Nice reálně hrozí, že po tomto kole bude až na čtrnáctém místě.
78'
N´Soki si nechtěl přidělávat další starosti, a tak raději odehrál nepřesný centr z levého křídla na další rohový kop.
77'
Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Kasper Dolberg, přichází Dan Ndoye.
75'
Nakonec to byly rohy hned dva, přičemž z toho druhého padl asi rozhodující gól! PAUL BAYSSE se nenechal odstavit N´Sokim, naopak vyrazil za skvělým Oudinovým centrem z pravé strany do malého vápna a z bezprostřední blízkosti s přehledem uklidil balon mimo dosah Beníteze.
75'
Na opačném konci hřiště předvedl individuální akci Nicolas de Préville. Situaci sice zakončil, ale míč byl sražen na rohový kop.
74'
N´Sokiho přetažený centr vracel další z hostů k penaltové značce, ale hostující defenziva střelu na Costilovu branku nedopustila.
72'
Pierre Lees-Melou si po šikovném naznačení navedl balon na levačku, avšak Costil neměl s ranou z dálky žádný podstatný problém.
71'
Hwang Ui-jo dával míč z levé strany pod sebe. De Prévillemu ale nevyšel krok a střela proto letěla hodně vysoko nad domácí bránu.
70'
Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Khéphren Thuram, přichází Alexis Claude-Maurice.
70'
Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Júsuf Atál, přichází Hicham Mahou.
69'
Levá strana domácí obrany opět měla den otevřených dveří. Benítez nepříjemný pokus pouze vyrazil a měl s celým Nice štěstí, že dorážka Oudina byla z ofsajdu.
68'
Jen minimálně se do hry zapojuje Dolberg. Bývalý útočník Ajaxu nyní dostal přihrávku na roh pokutového území, ale ze střední vzdálenosti vypálil hodně mimo.
67'
Hwang Ui-jo se šikovně prosmýkl mezi dvěma protivníky. Další překážkou ve vápně byl Daniliuc, který jeho střelu zvládl zablokovat.
66'
Amine Gouiri na levém křídle narazil do Sabalyho, takže další útočná aktivita Nice vyšla vniveč.
64'
Sabaly se hlásil o míč na volnou pravou stranu. Po dlouhém čekání ho skutečně dostal, jenže souboj jeden na jednoho skončil jen ziskem autového vhazování.
63'
Paul Baysse si nerozuměl s kolegou na pravém kraji, který se mu v osudný okamžik hnul do opačné strany.
62'
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Samuel Kalu, přichází Nicolas de Préville.
62'
Gouiri si odskočil od Sabalyho. Díky tomu byl po centru z pravého okraje velkého vápna ve skvělé pozici na hlavičku, jež skončila na tyči!
61'
Hwang Ui-jo opět ukázal záda celé domácí obraně. V úniku si ale viditelně nevěřil a střelu nakonec poslal do vybíhajícího Beníteze.
60'
Rozhodčí nyní obrali hosty o výhodu rohového kopu. Hwang Ui-jo před sraženou střelou v ofsajdu rozhodně nebyl.
59'
Kromě příchozích Leese-Melou a Maolidy nemá domácí kouč moc možností k posílení ofenzivy. To na druhé straně stále čekají na šanci Briand, Maja, Bakwa a de Préville.
58'
Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Hišám Búdawí, přichází Pierre Lees-Melou.
58'
Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Hassane Kamara, přichází Myziane Maolida.
56'
Snad minutu a půl dlouhá kombinace Nice na čtyřiceti metrech od branky ztroskotala na další z mnoha nepřesností.
54'
Reine-Adélaïde byl držen Otáviem, ale domácím to posléze žádnou výhodu nepřineslo.
53'
Těžko se dá najít něco, o co by se domácí mohli opřít. Dobrý výkon nepodává ani Júsuf Atál, jenž se nyní vzpamatovává z nějaké bolístky.
52'
Nice bylo potrestáno za svou pasivitu z úvodu druhé půle. S míčem se zatím mazlí pouze muži v bílých dresech.
50'
Hosté se v padesáté minutě radují z vedoucího zásahu! Sabaly z půlky nastartoval Adliho, kterému N´Soki nechal trestuhodně volnou pravou stranu. Jednoduše se tak dostal do vápna a HWANG UI-JO po jeho přesné přihrávce jednoduše doklepl balon do sítě.
50'
Pomezní rozhodčí Lang se dnes v žádném případě nenudí. Na znamení Kaluova ofsajdu opět zvedl praporek.
49'
Po rozehrávce na krátko zaúřadoval na první tyči Dolberg. Standardka se opakovala, ale skončila úplně stejně. Opět se o to postaral Dolberg.
48'
N´Soki nepustil centrovaný míč před domácí branku. Tak se může stát po rohovém kopu, jenž zrealizuje Oudin.
47'
Ani jeden z trenérů před startem druhé půle nestřídal, takže na obou stranách pokračujeme v původních jedenáctkách.
46'
Je za námi první poločas, který toho nabídl jen velmi málo. Bordeaux disponovalo drobnou územní převahou, ale kromě několika pozdravů ze střední a delší vzdálenosti výrazněji nezahrozilo. Výkon Nice zase sráží spousta zbytečných nepřesností a ofsajdů v samotných zárodcích jednotlivých akcí.
45+2'
45+2'
Bordeaux se zatáhlo a nechalo plynout kombinaci na půlce. Tu si domácí sami pokazili, takže se před pauzou asi nic nestane.
45+1'
Nastavují se 2 minuty.
45'
Znovu roztažení na Atála, o kterého se ve skluzu postaral Loris Benito. Pro Nice z toho není ani rohový kop.
44'
Jeff Reine-Adélaïde byl faulován ve středu hřiště. Domácí se pak tradičně chtěli přesunout na pravý kraj, ale Atál byl snad počtvrté chycen do ofsajdu.
43'
Daniliucovo propadnutí hosté nijak nepotrestali. Hwang Ui-jo na levé straně přenechal míč Benitovi, který ho pak adresoval do území nikoho.
42'
Přehlídku nekvalitních centrů podpořil Atál. Sabaly bude vhazovat z obranné třetiny hřiště.
41'
Samuel Kalu si na dálku narazil s Adlim, ale pak ze střední vzdálenosti také minul prostor mezi třemi tyčemi.
40'
Amine Gouiri posadil míč na hlavu spoluhráče, jenže balon se pod horní tyč v žádném případě nevešel.
39'
Costil dnes nemá svůj den. S míčem na noze je velmi nejistý, z čehož nyní vznikla domácí výhoda rohového kopu.
38'
Hwang Ui-jo byl nedaleko od střídaček faulován. Postaral se o to s pětkou hrající zadák Flavius Daniliuc.
37'
Kamarův tragický centr opustil hrací plochu. I tento moment zapadl do podprůměrné fotbalové kvality, kterou zatím oba týmy ukazují.
36'
Další nepřesná kolmice od OGC. Benoît Costil rychle rozehrál, jenže Jihokorejec v hostující sestavě dlouhý balón pro sebe nevybojoval.
35'
Hwang Ui-jo byl včasně zakřižován, takže nemohl rozvinout náznak rychlého protiútoku, kterému předcházela laciná chyba v domácí kombinaci.
34'
Tak to byla hodně mizerná standardka. Přetažený centr z pravé strany totiž odskákal až za pomezní čáru na opačné straně hrací plochy.
33'
A rovněž první žlutá karta, která jde na konto Tomy Bašiće. Ten si navíc sám poranil nohu.
32'
Júsuf Atál si hezky narazil se spoluhráčem, načež ho na křídle sestřelil Bašić. Je z toho standardní situace pro Nice.
31'
Domácí obrana v klíčových okamžicích funguje na výbornou. Nyní se stopeři spolehlivě postarali o Benitův centr z levého kraje.
30'
Kalu se sápal po Sabalyho centru. Míče se i dotkl, ale víceméně ho jenom odrazil směrem za koncovou čáru. Rozehrává Walter Benítez.
29'
Samuel Kalu obral N´Sokiho v hodně nebezpečném prostoru. Na okraji šestnáctky se pak i hezky uvolnil, ale střela byla ve finále sražená na nezužitkovaný roh.
28'
Hwang Ui-jo si zaběhl za obranu, kam také letěl dlouhý pas z hloubi pole. Střela z těžkého úhlu však byla nepřesná, resultuje z ní dokonce domácí aut.
27'
Khéphren Thuram fauloval Sabalyho, takže míč ležící ve středním pásmu bude minimálně pár vteřin patřit Bordeaux.
26'
Už poněkolikáté se Costil prezentoval špatným odkopem. Kamara poté zleva centroval, ale Dolberg se při zpracování vyhnal zcela mimo šestnáctku.
25'
Situaci čtyři na tři vyřešil Kamara přenesením na pravou stranu. Hišám Búdawí si věřil na střelu z voleje, která se mu však hrubě nepovedla.
24'
Oudinův centr byl sražen na roh, po kterém už balon do pokutového území doletěl, jenže Adli našel jenom ideálně postaveného gólmana.
23'
Od praporku vykopávající Flavius Daniliuc dostal co proto. Hwang Ui-jo by měl být rád, že za tvrdý zákrok nedostal žlutou kartu.
22'
Přenesení hry na pravou stranu k Atálovi kýžený efekt nemělo. Pomezní rozhodčí opět zvedl praporek na znamení ofsajdu.
21'
Costil poslal svůj výkop do autu. Domácí se po darovaném vhazování rozhodli pro postupnou kombinaci ze středu hřiště.
20'
Atál se utrhl od hostující obrany jen díky dalšímu z ofsajdů. Vyražená střela z výpadu po pravé straně se do statistik nezapočítá.
19'
Z nařízeného rohu se stal centr na první tyč, jenže od dobře hlídaného Koscielného šel míč pouze do autu.
18'
Beníteze až nečekaně potrápil Adliho projektil zpoza velkého vápna. Míč jen vyrazil a hrozící dorážku znemožnil až pohotový zákrok Atala.
17'
Hassane Kamara byl při přebírání míče u levé postranní čáry v postavení mimo hru, které nezůstalo utajeno očím pomezního arbitra.
16'
Držení míče: 42 % – 58 %.
15'
Hwang Ui-jo zadrobil na pravém okraji velkého vápna. Přihrávka do druhé vlny navíc nebyla ideální a Oudinova střela proto neměla tak dobré parametry.
14'
Za postranní čarou se okamžitě začal chystat Pierre Lees-Melou, ovšem Alžířan v domácích službách by se ještě měl na trávník vrátit.
13'
Hra je přerušena kvůli ležícímu Hišámu Búdawímu.
12'
Nepovedený Costilův výkop započal zmatky v hostující obraně. Dobrou práci odvedl Dolberg, nicméně finální přihrávka šla za paty číhajícího Gouiriho.
11'
Bašić získal pro hosty roh. Nice se ale ubránilo a Reine-Adélaïde okamžitě vyrazil do rychlého brejku, jenž ztroskotal na neúspěšném centru Atála.
10'
Atal odcentroval z pravé strany, nicméně Búdawí na vysoký míč o kousek nedosáhl a Dolberg se zmohl jen na střelu sraženou ke Costilovi.
9'
Bordeaux mělo nemalé starosti s aktivním presinkem. Hráči v obraně měli co dělat, aby nespáchali nějakou fatální chybu.
8'
Thuramův balón za obranu byl pro kolegu na hrotu útoku až moc dlouhý, což nahrálo do karet zatím nepříliš zaměstnanému Costilovi.
7'
Sabaly schytal šlapák od Gouiriho. Hosté vyrazili přímočaře kupředu, ale Hwang Ui-jo si výrazně nepohlídal ofsajdovou linii.
6'
Adli potáhl útok po pravé straně, jenže Ui-jo na jeho přihrávku do předbrankového prostoru nedosáhl. Míč se dokutálel do Benítezových rukavic.
5'
Bordeaux bude nějakou dobu v oslabení. Kalu si z předchozí akce odnesl nějaké zranění a nyní je v péči hostujícího realizačního týmu.
4'
Samuel Kalu zleva vnikl do šestnáctky, ale jeden z obránců jeho finální pas na malé vápno srazil k Benítezovi. Hned vzápětí na druhé stráně technicky pálil Gouiri, ale branku výrazně minul.
3'
Netrvalo to dlouho a Benítez zapsal svůj první zákrok. Bašićova střela z poměrně velké dálky však velkou zkouškou nebyla.
2'
O úvodní výkop se postarali hosté, kteří nastupují v kompletně bílých, zatímco domácí v černočervených dresech.
1'

OGC Nice: Benítez (C) – Daniliuc, Saliba, N'Soki – Atál, Búdawí, Thuram, Reine-Adélaïde, Kamara – Dolberg, Gouiri.
Náhradníci: Cardinale – Bambu, Claude-Maurice, Lees-Melou, Mahou, Maolida, Ndoye, Coly, Trouillet.

Girondins Bordeaux FC: Costil – Sabaly, Baysse, Koscielny (C), Benito – Bašić, Oudin – Adli, Kalu, Hwang Ui-jo – Otávio.
Náhradníci: Poussin – Bakwa, Briand, de Préville, Kwateng, Maja, Mexer, Poundjé, A. Traoré.

Rozhodčí: Leonard – Lang, Mouysset.
1. vzájemný zápas

27.09.2020
Bordeaux – Nice 0:0.
Girondins Bordeaux FC

Hosty potkal v předchozích týdnech přesně opačný osud, protože ve čtyřech posledních kolech jen jednou nebodovali a posunuli se na aktuální desátou příčku, odkud to ztrácí jen dva body na osmý Montpellier. Do roku 2021 vstoupilo Bordeaux bezbrankovou remízou s Métami, po které na domácím stadionu udolalo v poměru 2:1 Lorient. Dvěma přesnými zásahy se o to zasloužil zejména Rémi Oudin, kterému stačí k pozici nejlepšího střelce čtyři trefy do černého. Na marodce se v současnosti nachází Maxime Poundjé, Mehdi Zerkane a také třígólový Hatem Ben Arfa.
OGC Nice

Domácí po výhře v Nimes čtyřikrát za sebou nezvítězili a z boje o pozice zaručující postup do evropských pohárů se přesunuli do druhé poloviny startovního pole. S bilancí šesti výher, pěti remíz a sedmi porážek je Nice na třináctém místě, odkud to má dost daleko ke špičce i chvostu tabulky. V prvním soutěžním zápase tohoto roku OGC prohrálo 0:2 na hřišti Brestu, aby za několik dalších dní remizovalo 1:1 u tabulkového souseda z Mét. Nejlepším střelcem týmu je stále teprve dvacetiletý Amine Gouiri, jenž má na kontě šest zásahů. Nice se musí obejít bez zraněných Schneiderlina, Barbosy, Leese-Meloua, Maolidy i kapitána Danteho.
Všem fotbalovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu dvacátého kola francouzské Ligue 1. Od patnácti hodin se můžeme těšit na kontrontaci mezi Nice a Bordeaux!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.