Ligue 1 - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Nice : Lens - 23. srpna 2020   17:00

Nice
23' Gouiri (Kamara) • 75' Gouiri (Lees-Melou)
2:1
(1:1)
Lens
11' G. Kakuta
Nice
Benítez – Kamara, Dante, Bambu (32. Pelmard), Lotomba (90+1. Burner) – Lees-Melou, Schneiderlin, Thuram (67. Ndoye) – Gouiri, Dolberg (90+1. Guessand), Claude-Maurice (90+1. Sylvestre).
Cardinale – Burner, Daniliuc, Ndoye, Pelmard, Trouillet, Guessand, Sylvestre.
Miguelgorry (FRA)
Allianz Riviera, Nice
Lens
Leca – Medina, Badé, Gradit – Boura (78. Issiaga Sylla), G. Kakuta (67. Mauricio), Doucouré, Cahuzac, Michelin – Ganago (61. Banza), Sotoca (61. Jean).
Faríñez – Banza, Diallo, Jean, Fortes, Mauricio, Perez, Robail, Issiaga Sylla.

Já děkuji za pozornost a těším se u dalších přenosů na počtenou! Přeji dobrý start do nového týdne.
Kvůli Koronaviru se hrálo bez diváků.
Hosté nepřijeli alibisticky bránit, oni přijeli do Nice pro body a od začátku za tím šli, jenže Nice mělo neuvěřitelnou produktivitu a efektivitu, dalo dvě branky prakticky po dvou střelách, dopředu byli lepší hosté, Lens předvedlo sympatický výkon, kterému chybělo jen dotáhnout mač do vítězství.

Lens se v Nice ujalo vedení po správně nařízené penaltě, pak hrálo výborně, trápilo beky soupeře, mohlo přidat další branky, ale Nice vyrovnalo a na konci proměnilo obrovskou chybu obránce obstřelením brankáře a rozhodlo o třech bodech. Konec už pak zkušeně dohrálo.
Držení míče: 59 % : 41 %.
Střely na branku: 2:4.
Střely mimo: 0:9.
Rohy: 1:7.
Ofsajdy: 0:1.
Fauly: 16:18.
90+3'
90+3'
Nice nezvládá závěr, zkouší nákopy, jež se nedaří přetavit v šance.
90+1'
Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Kasper Dolberg, přichází Evann Guessand.
90+1'
Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Alexis Claude-Maurice, přichází Eddy Sylvestre.
90+1'
Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Jordan Lotomba, přichází Patrick Burner.
90'
Parádní centr, doletěl na hlavu hráče Lens, ten minul branku o 30 cm, střela hlavou letěla těsně nad branku.
90'
Standardka pro Lens!! Z pravého křídla. Mauricio ale trestuhodně trefil jen jednoho hráče v jednočlenné zdi.
88'
Nejdříve centr, pak doběhnutí míče a opět natočení se směrem k bráně, ale finální fáze nezvládnuta. Lens bojuje o bod.
87'
Velký tlak hostů!!!
85'
Nice se ocitalo v další šanci, míč ale přeletěl pokutové území a bylo po šanci.
84'
Nyní málem Nice trestal potřetí, vypadalo to na dobrou pozici pro střelu, míč ale útočník netrefil, naštěstí pro hosty.
83'
Domácí ale nikam nepospíchají, dávají si na čas.
82'
Nice dnes přišlo ke dvěma gólům jako slepý k houslím. To je třeba přiznat, ze dvou chyb dvakrát trestalo a pokud by dnes vyhrálo, bylo by to nezasloužené a pro Lens kruté.
81'
Dlouhý balón na pravé křídlo, Lens chce ještě vyrovnat. Nedá se snadno.
80'
Jeana vychytal Beníťez.
79'
Lens už nemá mnoho času na obrat, nebo na smírný výsledek. Chtělo by to však vyrovnat, jejich výkon byl dnes úctyhodný, jako nováček parádní.
78'
Střídání v týmu Racing Club De Lens: ze hřiště odchází Ismaël Boura, přichází Issiaga Sylla.
75'
Nice právě vstřelilo branku!
Lens rozehrálo ležérně a domácí udeřili. Je to sice nezasloužené, možná je to zkušenostmi. Hráč Nice obstřelil z kraje vápna brankáře na jeho levou stranu 30 cm nad zemí a NIce se ujímá poprvé v zápase vedení. Autorem branky je AMINE GOUIRI. Asistence: Pierre Lees Melou.
73'
Dolberg leží po souboji na zemi, a hra je přerušena.
71'
Leca stáhnul míč ze vzduchu jakoby česal ovoce.
71'
Žlutou kartu dostává Boura I.(Racing Club De Lens).
69'
Banza se ocitl sám tváří tvář brankáři, posunul si míč, ale brankář ho vyčapal.
67'
Střídání v týmu Racing Club De Lens: ze hřiště odchází Gaël Kakuta, přichází Tony Mauricio.
67'
Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Khéphren Thuram, přichází Ndoye D..
67'
Nice kombinuje u lajny, obehrává bránicí hráče, ale je daleko od branky.
65'
Nice teď muselo být na pozoru, brankář skočil po míči jako leopard a nepustil ho. Hlavička po rohu byla opravdu povedená. Scházelo málo. Lens však ukázalo, že je schopné dnes Nice porazit.
64'
Jean ale trefil jen zeď.
64'
Standardka pro Lens, Z dobré pozice.
63'
S balónem operují domácí.
61'
Střídání v týmu Racing Club De Lens: ze hřiště odchází Igniatius Ganago, přichází Simon Banza.
61'
Střídání v týmu Racing Club De Lens: ze hřiště odchází Florian Sotoca, přichází Corentin Jean.
60'
Dante dohrán a leží v bolestech. Dostal přes achillovku.
59'
Obrázek hry neměnný. Oba týmy hrají optrně, pomalu, bez tempa, bez nasazení.
58'
Lens výborně zapresovalo, ale hned ztratilo balón a to je velká chyba. Mohlo jít do krásného protiútoku.
56'
Pěkný centr do pokutového území, ale hosté odvrátili pohromu na poslední chvíli.
55'
Hráč Lens zablokován tělem Danteho, ten tak odvedl dobrou obrannou práci a nepustil hráče Lens do šance.
53'
Dolberg dostal nádherný míč, procházel vápnem ale byl v kleštích a obránci ho od balonu odstavili, Dolberg se díval na sudího, ten ale mlčí.
53'
Nice jakoby neumělo hrát do plných, do bloku, který hosté postavili
52'
Co teď Nice? Vymyslí něco?
51'
Žlutou kartu dostává Yannick Cahuzac (Racing Club De Lens).
50'
Fotbal bezkrevný, bez dynamiky, hráči jakoby byli spokojeni s průběžným výsledkem.
49'
Nyní se taktika otočila, Lens nechává běhat soupeře, samo pomalu hýbe s míčem.
48'
Lens však opravdu předvádí hezký fotbal, výborný výkon hned v úvodním kole. Odvézt si tři body, nebo alespoň jeden, tak je to velký úspěch.
47'
Zase sledujeme zápas bez nějakého velkého tempa. Lens čeká an soupeře v bloku a pak si tvoří své nebezpečné šance.
46'
Krásný nadýchaný centr Lens zprava, ale odvrácen hlavou obránce.
46'
Nice rozehrálo.
46'

OGC Nice: Benítez – Kamara, Dante, Bambu, Lotomba – Lees-Melou, Schneiderlin, Thuram – Gouiri, Dolberg, Claude-Maurice.
Náhradníci: Cardinale – Burner, Daniliuc, Ndoye, Pelmard, Trouillet.

Racing Club De Lens: Leca – Medina, Badé, Gradit – Boura, G. Kakuta, Doucouré, Cahuzac, Michelin – Ganago, Sotoca.
Náhradníci: Faríñez – Banza, Diallo, Jean, Fortes, Mauricio, Perez, Robail, Issiaga Sylla.

Rozhodčí: Miguelgorry (FRA).
45+5'
45+5'
Teď si domácí zase zahrávali, ono se jim to jednou vymstí.Pomalá rozehra.
45+4'
Krásný centr Lens odvrácen s velkými problémy.
45+3'
Branku přestřelil.
45+3'
Lens se na standardku staví levonohý hráč.
45+2'
Parádní standardka vybojována.
45+2'
Žlutou kartu dostává Kamara H. (OGC Nice).
45+1'
Nice stále to samé, to nemá cenu oopakovat, Lens ví, že může udeřit z protiútoku a tak čeká na chybu.
45'
Nastavovat se bude pět minut.
45'
A opět takový rutinní obrázek dneška, výkop brankáře.
44'
Zase ta pasivní rozehra Nice, je to pomalé, neohrabané, bez nápadu a všechny balóny směřují do stran a zase zpátky, protože nejsou překvapivé, přímočaré.
43'
Hosté opět v útoku okolo vápna, tvoří a snaží se hrát aktivně, rozhodně zatím překvapení 1. kola.
42'
Nice nemá protizbraň na presink hostů, vůbec celá hra Lens dělá Nice problémy.
41'
Žlutou kartu dostává Medina F.(Racing Club De Lens).
40'
Lens střelecky aktivnější, rozhodně působí sympaticky, jakožto nováček soutěže.
40'
Domácí nepospíchají s rozehrou. Dávají si na čas a ještě využívají brankáře.
39'
Lens však takticky nekulhá, naopak, hraje velmi dobře a je přirpaven na protivníka velice pečlivě.
38'
Hráči Nice stupňují tlak.
38'
Další faul, tentokráte u autové čáry. Rozehrají hosté.
37'
Lens tu bude chtít uspět s defenzivním fotbalem, ale pozor, jeho protiútoky jsou předností.
36'
Nice jsou od vstřeleného gólu sebevědomější, jakoby je lehce probudil.
35'
Domácí si staví míč. Pálí a blok od hráče domácích, tím pádem bude následovat odkop hostujícího gólmana.
34'
Další hráč Nice leží na zemi po přechodu do útoku.
33'
Červenočerní pokračují v kombinaci od své branky, zálohu ale nepřešli, avšak maí druhý pokus.
32'
Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Bambu R., přichází Andy Pelmard.
32'
Domácí rozehráli od brankáře. Mezitím odkulhal do šaten jeden bek Nice.
30'
Rohový kop. Ten hosté zahráli poměrně pěkně, ale hlavička mířila příliš vedle.
30'
Druhá penalta to není!!!
29'
A Nice možná hrálo opět rukou, je to zkoumámo, vydržmen a verdikt!!!
29'
Máme tu druhý zásah videa v zápase.
27'
Dobrý balón, ale nikdo ho netrkl do branky, bylo to hezky zahráno, avšak míč proletěl šestnáctkou bez toho, aby se ho někdo dotkl.
27'
Aut hostů, zkoušeli se probít do vápna, nepovedlo se, alespoň je z toho však roh.
Občerstvovací přestávka.
23'
Krásný góóóól!!! Přihrávka před vápno. Střela z hranice vápna, technická, přesná, nádherná, prostě slast pro oči. Pro Nice to byla snad první střela na branku, takže mají nyní 100% úspěšnost. Autorem branky je AMINE GOUIRI. Asistence: Hassane Kamara
23'
Domácí odebrali kulatý nesmysl soupeři a sami operují v záloze, dopředu se ale moc neženou.
22'
Nice mi přijde línější na krok, nehledá volné prostory, míč běhá pomalu, chce to vše zrychlit. Podobné jako včera Plzeň v prvním poločase, takové profesorské.
21'
Obrovská šance!!!! Krásný ťukes po zemi, kombinace jako hrom, přihrávka na pravé křídlo a to hledalo útočníka, ten ale branku bohužel pro hosty přestřelil, mohlo být ještě veseleji.
20'
Domácí jakoby byli ještě spokojeni s uplynulou sezónou a tahle jakoby je nezajímala.
19'
Roh Nice odvrácen bez problému.
18'
Domácí však hrají velmi pomalu a předvídatelně, Lens je aktivnější, všude dříve, dokáže anticipovat. Zatím překvapuje a jako nováček hraje velmi dobře.
17'
Ze standardky nic nebylo, míč trefil prvního hráče stojícího ve zdi.
16'
Thuram fauloval a Lens budou mít standardku poměrně z dobré pozice.
15'
Domácí zkouší podržet míč déle, nechta běhat soupeře a pak udeřit v pravou chvíli.
14'
Nice konečně na míči a něco tvoří, ale balón skončil v autu.
13'
Penalta nezměnila průběh utkání, je to takové nemastné, neslané. Možná je to i tím, že hráče nemůžou vybudit diváci.
11'
Lens právě vstřelilo branku!
Kakuta proměnil penaltu na levou stranu z pohledu brankáře. Vystřelil po zemi a i když brankář odhadl stranu správně, míč spadl do branky. Autorem branky je GAËL KAKUTA.
11'
Žlutou kartu dostává Dante (OGC Nice).
10'
Byla nařízena penalta.
9'
Hráč Lens napálil ruku Danteho, a videorozhodčí určil penaltu.
8'
O sestavy obou celků samozřejmě nepřijdete, o poločase budou dodány. Zato se omlouvám.
7'
Lotomba hledá Dolberga, ten byl eliminován.
7'
Hosté táhli akci po křídle, ale finální fáze se nepovedla.
6'
Zatím to vypadá jako takový přátelský zápas.
6'
Nice opět rozehrává až od brankáře.
5'
Hosté více na míči, alespoň v prvních pěti minutách.
5'
Riskantní rozehra brankáře domácích, ale dopadlo to dobře.
3'
Nice zatím nevypadá jako pátý celek minulé sezóny, ale nechme se překvapit, jak bude pokračovat v tomto duelu.
3'
Lens nákopem dopředu zkouší přejít přes zálohu, ale centr nebyl úspěšný.
2'
Takový klidný, opatrný začátek.
1'
Nováček soutěže si vytvořil náznak šance, akci nedotáhl do zdárného konce.
1'
Lens rozehrálo a hned rozehrávka od stoperů.
1'

Zápas to bude zajímavý, Nice bude chtít potvrdit minulou podařenou sezónu a Lens chytit začátek soutěže. Úroveň to bude určitě lepší než byla Ligue 2: Bude každopádně velmi namotivováno uspět. To ho může buď brzdit, nebo naopak tlačit dopředu za body.
LENS

Je nováček první francouzské soutěže. Vrací se po pěti letech. V Ligue 2 zanamenalo 15 výher, 8 remíz a 5 proher. Dařilo se jim i ve venkovních zápasech. Alespoň jednou se prosadili v 10 venkovních duelech.
NICE

Skončilo v minulé nedokončené sezóně na pátém místě, což je pro něj obrovský úspěch. Celý ročník se mu dařilo v domácích zápasech. V domácích zápasech získalo 68,29 %, velmi dobrá úspěšnost.

Nice – 1 výhra, 2 remízy, 2 prohry
Hezký den, vítám Vás u nového ročníku francouzské Ligue 1. Jsem si jistý, že jste se už nemohli dočkat. Ligue 1 z těch TOP pěti nejlepších evropských soutěží začíná první. Minulý ročník skončil brzo, nedokončil sezónu, a tak nerozhodovaly na konci soutěže body, ale bodová úspěšnost. Zápas mezi NIce a Lens začíná v 17 hodin a já Vás k němu srdečně zvu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.