Ligue 1 - 26. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Nice : Metz - 21. února 2021   15:00

61' Gouiri
1:2
(0:2)
Metz
15' Kouyaté  (Boulaya) • 38' L. Gueye  (Udol)
Nice
Benítez – Pelmard, Todibo, Saliba, Kamara (62. N'Soki) – Claude-Maurice, Búdawí, Lees-Melou (C) (67. Schneiderlin) – Maolida, Ndoye (62. Sellouki), Gouiri.
Stinat – Zakrani, Haquette
Allianz Riviera, Nice
Metz
Úkíddžá – Bronn, Kouyaté, Boye (C) – Centonze, Sarr, Maïga, Udol – L. Gueye (67. Yade), Boulaya – Vagner (67. Leya Iseka).

Z tohoto on-line přenosu je to vše. Děkuji vám za pozornost a přeji hezký zbytek víkendu.
Potvrdit výhru budou chtít Méty příští týden v Bordeaux, zatímco Nice pojede na souboj trápících se celků do Rennes.
To v táboře Mét panuje radost, opěvovanými hrdiny jsou Boubakar Kouaté a Lamine Guedé. Právě jejich trefy zajistily Métám vítězství, které tým přiblížilo k pohárovým příčkám.
Fotbalisté Nice prohráli o gól třetí zápas v řadě. Po bitvách na hřištích Paris Saint-Germain a Marseille tentokrát svěřenci Adriana Ursey nestačili doma na Méty.

Domácím nevyšel první poločas, po němž museli dohánět dvougólové manko. Půl hodiny před koncem sice snížil z penalty Amine Gouiri, ale ani zbývající čas na vyrovnání nestačil.
Držení míče: 65 % : 35 %.
Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 4:4.
Rohy: 3:3. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 14:12.
90+2'
90+2'
Domácí se zmohli už jen na centr, který v pohodě lapil Alexandr Úkíddžá.
90+1'
Žlutou kartu dostává i Boubakar Kouyaté (Méty), v jeho případě je na vině nesportovní chování.
90+1'
Malik Sellouki (Nice) atakoval Udola šlapákem a v nastaveném čase si jako vůbec první hráč vysloužil žlutou kartu.
89'
Kdekdo očekával centr nebo přihrávku. Farid Boulaya ale překvapil přímou střelou, která proletěla nad brankou. Škoda pro Méty.
88'
A zase je to tady. Obraně Nice utekl Papa Ndiaga Yade a vracející se Andy Pelmard ho musel faulovat. Uvidíme standardku z levé strany hřiště.
87'
Třeba jako teď, kdy po neúspěšném průniku do vápna ztratil balon Gouiri (Nice). Okamžitě následoval dlouhý nákop, který zachytil až poslední ze stoperů.
85'
Fotbalisté Nice už bezhlavě vrhají síly do útoku. Vzadu jim to působí nemalé problémy, které obránci často hasí až na poslední chvíli.
84'
Hlavičkovaná na polovině Nice. Úspěšnější byl bránící se tým, který posunul míč blíže k čáře.
82'
Hosté rozjeli nebezpečný kontr. Na jeho konci přihrával Aaron Leya Iseka spoluhráči před úplně prázdnou branku. Jeden z obránců se ale stihl vrátit včas.
81'
Pomohl až roh. Po něm se na zadní tyči objevil ve vzduchu William Saliba (Nice), který ale v obležení protihráčů mířil do prázdna.
79'
Jde to však i čistě. Na křídle se uvolnil Myziane Maolida (Nice) a okamžitě poté odcentroval do vápna. Nikoho v červeno-černém dresu ale nenašel.
77'
V honbě za vyrovnáním Nice používá všechny dostupné prostředky. Třeba i ty, které jsou v rozporu s pravidly, o čemž by mohl vyprávět faulující Stanley N'Soki.
76'
Statistika držení míče: 62% : 38%.
74'
Defenziva Mét zatím působí kompaktně, takže ani Malik Sellouki neměl možnost vystřelit.
73'
Hráči Nice se ženou za vyrovnáním. Už nějaký čas disponují územní převahou, kterou by rádi přetavili v gól.
71'
Hišám Búdawí (Nice) odcentroval přes Bronna pouze k brankáři. A ještě při tom inkasoval bolestivý úder do tváře.
69'
Alexandr Úkíddžá (Méty) v problémech při výběhu z branky. Srazil se s naskakujícím Búdawím, ale naštěstí se střet obešel bez zranění.
67'
Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Pierre Lees-Melou, přichází Morgan Schneiderlin.
67'
O slovo se přihlásil i trenér Nice.
67'
Střídání v týmu FC Méty: ze hřiště odchází Lamine Gueye, přichází Papa Ndiaga Yade.
67'
Střídání v týmu FC Méty: ze hřiště odchází Vagner, přichází Aaron Leya Iseka.
67'
Hosté mají připravené dvojí střídání.
66'
Další příležitost se zrodila po přímém volném kopu, kdy se do vzduchu pověsil William Saliba. Bohužel pro Nice branku přehlavičkoval.
64'
Domácí mohli mít možnost vyrovnat, kdyby Alexis Claude-Maurice svůj centr z rohu nepřetáhl.
62'
Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Hassane Kamara, přichází Stanley N'Soki.
62'
Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Dan Ndoye, přichází Malik Sellouki.
61'
61'
Nice právě vstřelilo branku!
Navzdory pověrám se stal penaltovým katem AMINE GOUIRI. A brankáře překonal ukázkovým dloubáčkem do středu branky. Úkíddžá se vydal doprava, takže zůstal bez šance.
60'
Penalta pro Nice!
Fabien Centonze zezadu podkopl Gouiriho a sudí Stinat neváhal ukázat na bílý bod.
59'
Na hřišti se přiostřilo. Boubakar Kouyaté (Méty) teď doslova převálcoval Gouiriho.
57'
Přizvednutý pas Alexise Claudea-Maurice si Alexandr Úkíddžá (Méty) nechal spadnou do koše.
55'
Habib Maïga (Méty) je naštěstí v pořádku.
54'
Mezi oběma střídačkama to okamžitě zajiskřilo. Dokonce natolik, že Jeremy Stinat musel tasit žlutou kartu. Dostal ji jak člen realizačního týmu Nice, tak Mét.
53'
Jean-Clair Todibo (Nice) tam po odehrání míče nešetrně nakopl Habiba Maïgu, který se s bolestivou grimasou v obličeji svíjí na zemi.
52'
Po jeho výkopu se hraje uprostřed hřiště.
51'
Aktivně hrající Nice vybojovalo standardku. Nějakých 22 metrů od brány se k ní postavil Amine Gouiri a obstřelil obrannou zeď. Příležitost snížit ovšem zhatil na brankové čáře postavený Alexandr Úkíddžá.
49'
Centr z něj se točil směrem na branku. V prostoru před ní vyskočil nejvýše Farid Boulaya (Méty), jenž odhlavičkoval míč do bezpečí.
48'
Hráči Nice vyrazili na další výlet. Myziane Maolida tentokrát nabil Salibovi, do jehož prudké rány stihl skočit obránce. Po jeho teči uvidíme roh.
47'
Domácí nakopli míč dopředu, před dobíhajícím Maolidou schoval Úkíddžá balon do rukavic.
46'
Druhá půle začala beze změny v sestavách.
46'
Rozhodčí už volá hráče zpátky na hřiště.
Zatímco Méty vstřelily dva góly, Nice recept na soupeřovu defenzivu nenašlo. A to ani navzdory územní převaze, která hovořila jasně v jeho prospěch. Domácí tým měl problém se samotnou střelbou a pravé ořechové to nebylo ani vzadu. Jestliže chtějí fotbalisté Nice ještě pomýšlet na body, budou muset svou hru rapidně zlepšit.
Držení míče: 63% : 37%.
Střely na branku: 1:3. Střely mimo: 1:4.
Rohy: 0:3. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 9:5.
45'
43'
Fotbalisté Nice otočili hru doleva. Odtamtud chtěl Pierre Lees-Melou přihrát před branku, ale jeho záměr přečetl obránce Dylan Bronn.
42'
Když to nešlo po zemi, zaútočili domácí vzduchem. Od pravé lajny centrující Kamara našel ale pouze hlavu jednoho ze stoperů.
40'
A kolonka Nice v počtu střel se nezmění ani po akci, kterou vedl středem hřiště Búdawí.
38'
Méty právě vstřelily branku!
Úspěch u této branky slavila uspávací taktika. Několik minut zatažení hosté náhle vyrazili do brejku, Udol pak centroval zleva na přední tyč, kde svého strážce přehlavičkoval LAMINE GUEYE. Zatímco Méty vstřelily už druhý gól, Nice za celou dobu vystřelilo teprve jednou.
36'
Alexis Claude-Maurice (Nice) poslal dlouhý centr na zadní tyč, kde vyskočil obránce Dylan Bronn. Měl to jednoduché, protože se do vzduchu vydal nikým neobtěžován.
35'
Domácí se opět usadili na útočné polovině, avšak střelba je stále nevyřešitelným problémem. To se možná změní po standardní situaci.
33'
Hráči Nice by rádi vyrovnali. Do pokutového území poslali několik dobrých centrů, ale soupeřova defenziva je vždy odvrátila.
32'
Dan Ndoye (Nice) opět spěchal za nákopem, tentokrát byl u něj dříve gólman Úkíddžá.
31'
Statistika držení míče: 55% : 45%.
29'
Děj zápasu se přesunul ke středovému kruhu. Tam získali míč domácí a nakopli ho na Dana Ndoyeho, který nedokázal vyvinout dostatečnou rychlost.
27'
Tu teď hosté vzhledem ke zkušenostem z předchozích minut raději uklidňují.
26'
Alexis Claude-Maurice (Nice) si chtěl protažením mezi obránci vymodlit penaltu. Jeho prosbu ale sudí nevyslyšel a v klidu nechal pokračovat ve hře.
24'
Další útok už byl lepší, protože ho Pierre Lees-Melou dotáhl do zakončení. Propagační pokus z dálky Alexandr Úkíddžá lehce zneškodnil.
23'
Domácí se osmělili dlouhým nákopem. William Saliba do něj ale vložil víc energie než potřeboval, a tak nikdo z jeho spoluhráčů balon nedoběhl.
21'
Aktivita Mét má stoupající charakter. Teď se do průniku řítil John Boye, ale zastavil ho ofsajd.
19'
Následný roh už Nice ubránilo lépe.
18'
S fotbalisty Nice mohlo být ještě hůře! Vagner na levé straně vápna nabil Udolovi a ten křižnou střelou protáhl Beníteze.
16'
Statistika držení míče: 50% : 50%.
15'
Les Grenats jdou po čtvrt hodině hry zaslouženě do vedení! Onen rohový kop rozehráli hosté nakrátko, následný centr obrana zblokovala, ale střílený pas už nikoliv a u přední tyče číhající BOUBAKAR KOUYATÉ jednoduše nastavil kopačku.
14'
Hosté vyvíjejí tlak. Nebezpečnou přihrávku před branku poslal Matthieu Udol, načež jeden z obránců odkopl míč na poslední chvíli na roh.
13'
A i po něm se střílelo. Konkrétně z pravé strany vápna na přední tyč, kam mířil Lamine Gueye. Bohužel pro Méty rozvlnil jen boční síť.
12'
Nařízená standardka byla vlastně takovým vylepšeným rohem. Na zadní tyči pak akrobatickým způsobem zakončoval Boubakar Kouyaté (Méty) – roh.
11'
Hraje se kontaktní fotbal s množstvím osobních soubojů. Do jednoho takového se pustil Hišám Búdawí (Nice) a rozhodčí v něm rozpoznal faul.
9'
Konstruktivní rozehrávka zavedla domácí tým do středu hřiště. Dále se svěřenci Adriana Ursey prozatím nedostali, i když jejich snaha trvá.
8'
Nice zakládá akci ze svého území.
6'
Po něm Méty obléhaly pokutové území, načež zpoza něj vyletěla první střela zápasu. Její autor Lamine Gueye stočil míč několik metrů od levé tyče.
5'
Hosté rozvinuli útok po levém křídle. Matthieu Udol byl ale zastaven a provede aut.
4'
Faul Jeremy Stinad naopak odpískal ve středu hřiště, proti pravidlům se provinilo Nice.
2'
Vagner (Méty) doběhl s míčem do pravé strany vápna, kde po kontaktu s vracejícím se Todibem upadl. Ve vzduchu visela penalta, ale tu rozhodčí nenařídil.
1'
Výkop provedli v bílém hrající hosté, zatímco domácí oblékli červeno-černou sadu dresů.
1'
Základní jedenáctky už přišly na hřiště.

OGC Nice: Benítez – Pelmard, Todibo, Saliba, Kamara – Claude-Maurice, Búdawí, Lees-Melou – Maolida, Ndoye, Gouiri.
Náhradníci: Cardinale – Bambu, Prso, Daniliuc, N'Soki, Thuram, Sellouki, Schneiderlin, Trouillet.

FC Méty: Úkíddžá – Bronn, Kouyaté, Boye – Centonze, Sarr, Maïga, Udol – L. Gueye, Boulaya – Vagner.
Náhradníci: Caillard – Angban, Ambrose, Fofana, Delaine, Leya Iseka, Maziz, Tchimbembé, Yade.

Rozhodčí: Stinat – Zakrani, Haquette.
Jednou takovou hrozbou bude osmigólový střelec Amine Gouiri. Čerstvě 21letý útočník přestoupil do Nice před sezonou z Lyonu a ve svém novém působišti se velmi rychle adaptoval.
To za žádnou cenu nechtějí připustit Méty, protože by třetí prohrou v řadě ztratily kontakt s nejlepší pětkou. Špatná minisérie zatím čítá venku Saint-Étienne (0:1) a doma Štrasburk (1:2). Zatímco v prvním utkání se Méty vlastňákem porazily samy, v tom druhém nedokázaly udržet vedení. Kámen úrazu je tak pokaždé jiný a hráči si musí dávat pozor na všechny hrozby, které devadesát minut dlouhý zápas přináší.
Nice je jedním z mála celků, které nasbíraly víc bodů venku než doma. Přesto se jeho hráči vraceli z posledních dvou tripů s prázdnou. V týdnu nestačili na Marseille (2:3) a minulý víkend podlehli v hlavním městě PSG (1:2). Proti velkým favoritům však předvedli sympatické výkony, za které se nemuseli vůbec stydět. Jak to bude vypadat po návratu domů, je ve hvězdách, všichni v týmu ale věří, že to klapne.
Vítejte u sledování textového on-line přenosu z utkání 26. kola Ligue 1 mezi Nice a Méty. Oba celky trápí rozsáhlá marodka. Adrian Ursea z Nice nebude mít k dispozici hned osm hráčů a jeho protějšek Frederic Antonetti šest. Jak se s nezvykle vysokou absencí trenéři vypořádají, budeme sledovat v neděli od 15 hodin.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.