Ligue 1 - 33. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Nîmes : Štrasburk - 18. dubna 2021   15:00

Nîmes
55' Ripart
1:1
(0:0)
Štrasburk
82' Liénard
Nîmes
Reynet – Alakouch, Guessoum, Miguel, Meling – Fomba – Ferhat, Deaux, Benrahou (83. Eliasson), Ripart (C) (89. Aribi) – Koné (89. Roux).
Nazih – Ahlinvi, Aribi, Landre, Eliasson, Roux, Paquiez, N. Ueda, Sarr.
Gautier – Annonier, Ocak
Stade des Costières, Nîmes
Štrasburk
Sels – Guilbert, Djiku, S. Mitrović (C), Caci – Sissoko, Aholou (76. Chahiri), Liénard – Thomasson (67. Bellegarde) – Diallo (76. Sahi), Ajorque (55. Carole).
Kawašima – Bellegarde, Carole, Chahiri, Sahi, Zohi, Prcić, Siby, Gilbert.

O záchranu bojující Nîmes získává podruhé v řadě bod. Tentokrát za remízu 1:1 se Štrasburkem, který hrál téměř celou druhou půli v oslabení.

Druhé dějství bylo o poznání zajímavější. Jeho průběh ovlivnilo vyloučení Guilberta za hrubý faul na Deauxe. Od tohoto okamžiku měl více ze hry Olympique, který zanedlouho poté poslal do vedení z penalty Renaud Ripart. Domácí vedli až do 82. minuty, kdy soupeři podobnou mincí oplatil Dimitri Liénard. Jeho pokutový kop Reynet jenom vyrazil a na dorážku už gólman Nîmes nestačil.

V posledních minutách se nic zásadního nestalo, takže se oba celky rozcházely smírně.
Držení míče: 52% : 48%.
Střely na branku: 1:3. Střely mimo: 5:2.
Rohy: 2:1. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 10:17.
90+6'
90+6'
Sudí ještě ponechal minutu nad nastavenou dobu hry, na výsledku to však nic nezměnilo.
90+5'
V poslední nastavené minutě přenesl Štrasburk hru na útočnou polovinu, kde se bude snažit zápas dohrát.
90+4'
Hosté vhazují z vlastní poloviny. Takticky uvažující Anthony Caci už natahuje čas.
90+3'
Stejného přestupku se při centru dopustili domácí. Matz Sels navíc chytil balon do rukavic, takže by z toho stejně nic nebylo.
90+2'
V brejku sprintující Mehdi Chahiri (Štrasburk) zavadil o nohy vracejícího se soupeře. Rozhodčí mu bez váhání odpískal útočný faul.
90'
Hráčům Nîmes zbývá na vyrovnání 5 minut.
89'
Střídání v týmu Nîmes Olympique: ze hřiště odchází Renaud Ripart, přichází Karim Aribi.
89'
Střídání v týmu Nîmes Olympique: ze hřiště odchází Moussa Koné, přichází Nolan Roux.
87'
Anebo taky ne. Z brejku totiž zahrozil Moïse Dion Sahi (Štrasburk), jenže jeho snaha o obrat skončila někde na tribuně.
85'
Olympique útočí, útočí a útočí. Nic jiného mu ani nezbývá, pokud chce dnešní duel vyhrát. Oslabenému Štrasburku naopak stačí remíza.
83'
Střídání v týmu Nîmes Olympique: ze hřiště odchází Yassine Benrahou, přichází Niclas Eliasson.
82'
Štrasburk právě vstřelil branku!
Na pohotovou dorážku už však gólman nestačil a DIMITRI LIÉNARD tak srovnal stav na 1:1!
82'
Nařízenou penaltu Baptiste Reynet chytá!
80'
Penalta pro Štrasburk!
Jedinečnou možnost vyrovnat zajistil svému týmu střídající Moïse Dion Sahi, jako uragán do něj vletěl Florian Miguel.
79'
Ve snaze uklidnit Nîmes druhým gólem vypálil Moussa Koné z voleje nad břevno.
77'
Thierry Laurey poslal do boje čerstvé síly. Jak si Mehdi Chahiri a Moïse Dion Sahi povedou?
76'
Střídání v týmu RC Štrasburk: ze hřiště odchází Habib Diallo, přichází Moïse Dion Sahi.
76'
Střídání v týmu RC Štrasburk: ze hřiště odchází Jean-Eudes Aholou, přichází Mehdi Chahiri.
75'
Statistika držení míče: 52% : 48%.
74'
Z nového tažení vytěžilo Nimes roh. Yassine Benrahou z něj odcentroval na penaltový puntík, kde stál osamocený stoper Djiku.
73'
Stefan Mitrović (Štrasburk) se pověsil na záda Ferhatovi a tím ho stáhl k zemi.
72'
Po lajnovém souboji mezi Benrahouem a Carolem se míč zakutálel do zámezí. Hlásili se o něj oba borci, než ho sudí přiřkli domácím.
71'
Daleko však domácí tým nedošel, balon ztratil prakticky hned za půlící čárou.
70'
Kelyan Guessoum (Nîmes) se při rozehrávce točil s míčem na všechny strany, běžet se mu nechtělo, a tak k tomu vybídl jednoho ze spoluhráčů.
68'
Hosté začínají hrát čím dál agresivněji. Své by o tom mohl vyprávět Anthony Caci, jenž povalil na zem Riparta.
67'
Střídání v týmu RC Štrasburk: ze hřiště odchází Adrien Thomasson, přichází Jean-Ricner Bellegarde.
64'
Zmíněná situace Štrasburk zdravě naštvala. Po navázání hry byl totiž v zakončení Lionel Carole a nemířil vůbec špatně. Baptiste Reynet musel jít rychle na zem, aby mu míč nezapadl za tyčku.
63'
Adrien Thomasson (Štrasburk) je vzteky bez sebe. Zrovna se chystal vhodit aut, když podavač míčů vhodil na hřiště jiný míč. Tohle se nedělá.
61'
Žlutou kartu dostává Adrien Thomasson (Štrasburk).

Ofenzivní záložník přišel pozdě do souboje s Miguelem, kterého převálcoval jako parní válec.
60'
58'
Byla to prostrkávačka do vápna, která na rozdíl od té předchozí nevyšla.
57'
Nîmes zase operuje na štrasburském území. Co dalšího tam domácí tým vymyslí?
55'
Střídání v týmu RC Štrasburk: ze hřiště odchází Ludovic Ajorque, přichází Lionel Carole.

Ludovic Ajorque je s dvanácti góly jedním z deseti nejlepších střelců Ligue 1. Dnes je ale takřka neviditelný, takže ho kouč nechal zmizet úplně.
55'
Nîmes právě vstřelil branku!
Nařízenou penaltu proměnil RENAUD RIPART! Nic těžkého nevymýšlel a jednoduše zavěsil míč pod břevno, zatímco Matz Sels skočil na stranu.
53'
A je to tak! Benrahou přistrčil míč do vápna pro Ferhata, kterému přejel nohy Alex Djiku. Nimes bude kopat penaltu!
52'
Teď už se pojďme věnovat hře, které by v přesile hrající fotbalisté Nîmes měli dominovat.
51'
Teprve po čtyřech minutách od přerušení rozhodčí navázal hru, takže se v závěru poločasu dá očekávat větší minutáž nastavení.
49'
Zatímco Frédéric Guilbert opouští hřiště, faulovaný Lucas Deaux je na místě ošetřován.
47'
Červenou kartu dostává Frédéric Guilbert (Štrasburk).

Druhý poločas nezačal pro Štrasburk vůbec dobře! Technicky zdatnému Deauxovi přišlápl Frédéric Guilbert nohu a za nešetrný zákrok byl okamžitě vyloučen!
46'
Podle mých informací stál za zpožděním technický problém s komunikačním zařízením jednoho z rozhodčích.
46'
Rozhodčí se vracejí, druhý poločas začne s několikaminutovým zpožděním.
Fotbalisté jsou na svých pozicích, rozhodčí však ještě ne. Zjevně je tam nějaký problém, protože se trojice arbitrů vrátila do útrob stadionu.
Rozhodčí svolává hráče zpátky na hřiště.
V první půli jsme s trochou nadsázky viděli antifotbal. Je k neuvěření, že za celých čtyřicet pět minut nebyl nikdo z hráčů schopen vystřelit na branku. Nad všemi situacemi tak vyčnívají pouze Lienardův přestřel břevna a Miguelova hlavička metr od tyče. Doufejme, že po přestávce to bude lepší podívaná.
Držení míče: 46% : 54%.
Střely na branku: 0:0. Střely mimo: 3:1.
Rohy: 1:1. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 3:10.
45+2'
45+2'
Dvě minuty nastavené Anthonym Gautierem právě uběhly. První poločas tak skončil za bezbrankového stavu.
45'
Nejspíš se tam objevilo krvavé zranění, takže chudák Jean-Eudes Aholou (Štrasburk) pokračuje s obvázanou hlavou.
44'
Důvod je prostý. Jean-Eudes Aholou (Štrasburk) se při výskoku srazil hlavou s protihráčem a na hřiště musela být povolána lékařská pomoc.
43'
Domácí museli zařadit zpátečku a také čelit rohovému kopu. Lienardův centr úspěšně odvrátili, načež vzápětí sudí přerušil hru.
41'
Hráči Nîmes přenesli těžiště hry doprava. Ferhatův centr pustil Koné za sebe na Lamineho Fombu a ten chtěl bez přípravy trefit pravou šibenici. Nutno poznamenat, že se hodně ukopl.
39'
Z tvrdého střetu se soupeřem si Anthony Caci (Štrasburk) odnesl nějakou bolístku. Nezdá se ale, že by nemohl v utkání dále pokračovat.
38'
Sledujeme nezáživnou pasáž hry. U středového kruhu probíhá okopávaná, jež má s fotbalem pramálo společného.
36'
Úspěšný nebyl ani křižný pas na Aholoua, po kterém bude Nimes ze své poloviny vhazovat.
35'
Přes půlící čáru si vedl balon Alexander Djiku, daleko s ním ale nedošel.
34'
Vzhledem k předchozímu varování štrasburská defenziva radši uklidňuje hru.
32'
Teď přišel centr ze standardky, na které si dal Yassine Benrahou hodně záležet. I proto našel před malým vápnem Reyneta, hlavičkujícího v krkolomné pozici metr od tyče! Na šance je tedy srovnáno.
31'
Olympique v poslední době často přenáší těžiště hry doprava. Tam působí Zinedine Ferhat, na jehož centry se domácí tým hodně spoléhá.
30'
Statistika držení míče: 51% : 49%.
29'
Žlutou kartu dostává Jean-Eudes Aholou (Štrasburk).

Štrasburský středopolař je potrestán za podražení Deauxe.
28'
Nakonec rozběhli akci na pravé straně. Svoje nohy u lajny rozkmital Lucas Deaux. Bylo mu to ale k ničemu, protože ho soupeř rychle zdvojil.
27'
Za přihlížení štrasburských útočníků si hráči Nimes vyměňují krátké přihrávky.
25'
Hosté zkoušeli zahrozit dlouhým nákopem. Za ním spěchal Habib Diallo, ale Baptiste Reynet měl díky včasnému vyběhnutí situaci pod kontrolou.
24'
Tentokrát si štrasburská defenziva počínala lépe a nikomu ze soupeřů nedovolila zakončit.
23'
Nový útok Nîmes. Kelyan Guessoum šikovně podržel míč na levé straně a po nahrávce spoluhráči byl nepříjemně dohrán. Uvidíme tedy další standardku.
22'
Exekutorem nařízeného rohu se stal Yassine Benrahou. Podle očekávání poslal balon do šestnáctky, kde hlavou zakončoval Florian Miguel. V obklíčení protihráčů ale nezamířil přesně.
21'
V nové akci běžel s míčem ke koncové čáře Birger Meling. A přestože v rozhodnou chvíli upadl, hosté to využili jen k odkopnutí na roh.
20'
Po výkopu domácího gólmana se pokračuje ve středu hřiště. Kombinaci Nîmes tam zastavil faul.
19'
Ten si chtěl vzápětí spravit chuť. Znovu proto odcentroval před branku, kde ale stál připravený Baptiste Reynet (Nîmes).
18'
Ta měla jepičí život. A dobře nedopadl ani štrasburský brejk, který ukončil nepřesný centr do vápna. Litovat toho může jeho strůjce Frédéric Guilbert.
17'
Ošetřený Moussa Koné musel podle pravidel odejít ze hřiště, už se ale vrátil zpátky a pomůže Nîmes vytvořit konstruktivní rozehrávku.
16'
Au, přímo před zraky rozhodčího byl Moussa Koné (Nîmes) atakován šlapákem. Anthony Gautier nechal žlutou kartu v kapse, přestože za podobné fauly už jsem tresty tohoto typu viděl.
15'
Statistika držení míče: 50% : 50%.
14'
Souvislejší akci Štrasburk předvedl až teď. Frédéric Guilbert využil prostor na pravém křídle k centru, jehož přesnost nebyla dostačující.
13'
Z pokutového území pak musel vyběhnout jejich brankář Matz Sels, aby byl u nakopnutého míče dřív než dobíhající útočník Moussa Koné.
12'
Po rozehrání nepřímého volného kopu z vlastní poloviny se hosté s míčem dlouho nepomazlil.
11'
Nakonec to byli domácí. Ti pak posouvali balon za obranu, kde si ho zpracoval Yassine Benrahou. Podle asistenta rozhodčího však stál v ofsajdu.
9'
Tradiční oťukávaná pokračuje v okolí středového kruhu. Kdo si balon odnese?
8'
Ani další útok fotbalistům Nimes nevyšel. Samostatně útočící Zinedine Ferhat si ukousl velké sousto proti trojnásobné přesile.
6'
Před běžícím Ripartem zakročil skluzem Frédéric Guilbert. Výborná práce štrasburského obránce.
5'
Evidujeme první střelecký pokus. A ten nebyl vůbec špatný! Po hlavičkovém přiťuknutí spoluhráče poslal Dimitri Liénard (Štrasburk) balon z první jen kousek nad břevno!
3'
Domácí toho využili k zisku míče. Sofiane Alakouch pak zrychlil hru přihrávkou na Ferhata, jenž svůj centr z křídla přetáhnul.
2'
Štrasburk kombinuje o poznání rozvážněji, nemůže se ale přehoupnout přes půlící čáru.
1'
Ze středového kruhu rozehráli fotbalisté Nimes. Jejich postupný útok po levé straně skončil v zámezí.
1'
Fotbalisté obou celků vyrazili na rozcvičku. Největší pozornost je upřena na štrasburského útočníka Ajorqueho, jenž se dvanácti góly patří mezi deset nejlepších střelců tohoto ročníku Ligue 1.

Nîmes Olympique: Reynet – Alakouch, Guessoum, Miguel, Meling – Fomba – Ferhat, Deaux, Benrahou, Ripart (C) – Koné.
Náhradníci: Nazih – Ahlinvi, Aribi, Landre, Eliasson, Roux, Paquiez, N. Ueda, Sarr.

RC Štrasburk: Sels – Guilbert, Djiku, S. Mitrović (C), Caci – Sissoko, Aholou, Liénard – Thomasson – Diallo, Ajorque.
Náhradníci: Kawašima – Bellegarde, Carole, Chahiri, Sahi, Zohi, Prcić, Siby, Gilbert.

Rozhodčí: Gautier – Annonier, Ocak.
V tomto odstavci se dozvíte, jak si oba týmy vedly v minulém kole. Štrasburk si v něm ukousl pořádné sousto, když vyzval Paris Saint-Germain. A proti sedminásobnému mistrovi z posledních šesti ročníků neměl ani na svém hřišti šanci. O osudu zápasu rozhodla už první půle, v níž si Štrasburk nechal dát tři góly. Po změně stran sice snížil, ale poté znovu inkasoval a prohrál 1:4. To Nîmes sehrálo daleko vyrovnanější bitvu. A není divu, když se utkalo v Brestu o "šest" bodů. Krokodýli sice vedli, jenže hubený náskok neudrželi a museli vzít za vděk remíze 1:1.
Je jasné, že potupnou porážku chce Nîmes svému vyzyvateli oplatit. Má ale na to? Bookmakeři se kloní spíše k záporné odpovědi a historické okénko jim dává za pravdu. Hráči Nîmes doma Štrasburk porazili naposledy před jedenácti lety ještě v Ligue 2 a nic nenasvědčuje tomu, že by tato dlouholetá historie měla nyní skončit.
Štrasburk je ve dvacetičlenné tabulce čtrnáctý, Bordeaux a Brest ovšem zaostávají jen o skóre. Čtyřbodový odstup si pak drží Lorient a další dva body nazpátek je Nimes, dnešní soupeř Racingu. Štrasburský klub je favorit, už proto, že na podzim svého soka nelítostně rozstřílel. V tomto zápase kopal tehdejší domácí tým hned tři penalty (z nich proměnil dvě) a suverénně zvítězil 5:0.
O záchranu bojující Nîmes přivítá ve 33. kole Ligue 1 Štrasburk, ten se chce boji o záchranu vyhnout.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.