Paris SG - Dijon | ONLINE | 24.10.2020 21:00 | Ligue 1 2020/2021 | ŽIVĚ | iSport.cz

Ligue 1 - 8. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Paris SG : Dijon - 24. října 2020   21:00

Ukončeno
Paris SG
3' Kean (Bakker) • 23' Kean (Neymar) • 82' Mbappé (Neymar) • 88' Mbappé (Sarabia)
4:0
(2:0)
Paris SG
Sestavy:
S. Rico – Dagba, A. Diallo, Marquinhos (C) (72. Ruiz-Atil), Bakker – Danilo Pereira, Draxler (59. A. Herrera), Rafinha Alcântara (85. Fadiga) – Sarabia, Kean (72. Mbappé), Neymar.
Náhradníci:
Navas – Kimpembe, Florenzi, Pembele, A. Herrera, Kapo, Ruiz-Atil, Fadiga, Mbappé.
Rozhodčí
Hamel – Grosbost, Luzi
Parc des Princes, Paříž
Dijon
Sestavy:
Allagbé – Boey (79. Chafik), Écuélé Manga (C), Panzo, Muzinga – Dina Ebimbe, Lautoa (55. Pape Diop), Ndong – M. Baldé (79. Scheidler), Mou. Konaté (70. Celina), Chouiar.
Náhradníci:
Racioppi – Coulibaly, Zagre, Chafik, Pape Diop, Sammaritano, Celina, Marié, Scheidler.
Přenos se aktualizuje automaticky

S konstatováním, že PSG se poprvé v sezóně posouvá na první příčku domácí soutěže, se loučím a přeji vám dobrou noc.
Sledovali jsme utkání, v němž PSG od začátku kráčelo za vítězstvím a prvním místem v tabulce Ligue 1. O dva zásahy se postarali Moise Kean a střídající Kylian Mbappé. Domácí mužstvo odehrálo skvělé utkání a ve druhém poločase kontrolovalo vývoj. Ani Dijon se nemusí stydět, i když výsledek vypadá jednoznačně. Hostující celek doplatil na koncovku, protože si vypracoval několik zajímavých příležitostí. Dijon tak dál zůstává poslední a bude muset zabrat v následujících duelech.
90+1'
Konec zápasu.
90+1'
Už jen šedesát vteřin se bude hrát toto střetnutí! V poslední minutě se rozeběhl ještě Neymar, jehož odzbrojil poslední bránící hráč Dijonu.
88'
Paris Saint-Germain právě vstřelilo branku!
To byl ťukec, kterým PSG rozebralo obranu soupeře do posledního šroubku a vede už 4:0! Neymar navedl míč k šestnáctce a následně přihrál na její pravou stranu. Pablo Sarabia už mohl střílet, ale celou situaci vyšperkoval přihrávkou na KYLIANA MBAPPÉHO, jenž už byl před opuštěnou bránou. Asistence: Pablo Sarabia.
87'
Po rohovém kopu se PSG vydalo do otevřené obrany! Neymar se už nacházel v pokutovým území, kde udělal kličku brankáři a potácel se k zemi.
86'
Nejlepším hráčem Dijonu je Eric Junior Dina Ebimbe, který opět útočil po pravé straně. Pokusil se o centr, který byl sražen na rohový kop.
85'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Rafinha Alcântara, přichází Bandiougou Fadiga.
84'
Dijon rozehrával další rohový kop a ačkoliv situaci zakončil, neraduje se. K hlavičce se dostal Jonathan Panzo, jehož pokus mířil do rukavic Rica.
82'
Paris Saint-Germain právě vstřelilo branku!
Neymarova kolmice mířila za obranu, kam zabíhal také KYLIAN MBAPPÉ, jenž měl proti sobě Mangu. Francouzský reprezentant předvedl koloběžku a následně zamířil mezi brankářovy nohy. Asistence: Neymar.
81'
K volnému kopu se postavil hráč, jenž má kapitánskou pásku na ruce. Neymarův pokus mířil jen těsně nad branku, i když míč byl v luxusní pozici.
80'
Brazilec Neymar se protáhl kolem soupeřů až na hranici pokutového území, kde byl zatažen za ruku. PSG bude rozehrávat standardní situaci z výborné pozice! Míč se nachází jednadvacet metrů od branky.
79'
Střídání v týmu Dijon FCO: ze hřiště odchází Mama Baldé, přichází Aurélien Scheidler.
Střídání v týmu Dijon FCO: ze hřiště odchází Sacha Boey, přichází Fouad Chafik.
78'
Hostující mužstvo se za dnešní výkon nemusí stydět, tedy až na koncovku. Dijon táhl další akci po levé straně a vybojoval právo dalšího rohového kopu.
77'
Hra se velmi rychle otočila na druhou stranu, kde Neymar nabíhal na levou stranu a také na něj mířil míč. Brazilec vnikl do pokutového území a pokusil se přehodit vybíhajícího gólmana, který to ustál a zasáhl.
76'
Z čeho chce Dijon skórovat, to opravdu už netuším! Eric Junior Dina Ebimbe obešel soupeře a vnikl do šestnáctky, kde přihrával na střed. Míče se chopil Mama Baldé, jehož pokus byl nepřesný a zamířil jen vedle brány.
75'
Na levé straně se rozeběhl Colin Dagba, avšak přihrávka byla hodně nepřesná. Míče se zmocnil až brankář Saturnin Allagbé, u kterého začne akce Dijonu.
74'
Kylian Mbappé napadal rozehrávku, kterou pokazil Bruno Écuélé Manga. Domácí mužstvo sice vhazovalo, jenomže tentokrát se u balonu dlouho neudrželo.
73'
Je jasné, že Moise Kean hattrick nezkompletuje. Kapitánskou pásku od Marquinhose přebral druhý Brazilec, tedy Neymar!
72'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Marquinhos, přichází Kays Ruiz-Atil.
Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Moise Kean, přichází Kylian Mbappé.
72'
U rohového praporku zůstal ležet Moise Kean, kterého trefil při odkupu Bruno Écuélé Manga. Italský útočník inkasoval ránu přesně pod koleno.
71'
Kylian Mbappé už se obléká do dresu a i francouzský reprezentant se objeví na zeleném pažitu. Zatím sledujeme další postupnou kombinaci Paris Saint-Germain.
70'
Střídání v týmu Dijon FCO: ze hřiště odchází Moussa Konaté, přichází Bersant Celina.
69'
Dalším potrestaným hráčem je Jonathan Panzo (Dijon), který došlápl na kotník Rafinha Alcântara. Hned poté se bude střídat na straně hostujícího mužstva.
68'
Neymar v osobním souboji získal míč, ale následně soupeři nenasadil jesličky. K centru se tak dostal až Mitchel Bakker, jehož pas mířil před branku, odkud byl odvrácen do bezpečných míst.
67'
Paris Saint-Germain mohlo jít do protiakce, avšak nebezpečnou situaci zastavil Pape Diop. Domácí se tak budou snažit prosadit po dalším postupném útokem.
66'
Z lavičky se zvedl talentovaný Kylian Mbappé, který by mohl přijít rozhýbat hru. Francouzský reprezentant už se pečlivě rozcvičuje. Doufejme, že uvidíme jeho umění.
65'
Dijon velmi dlouho držel míč, ale ten putoval až k brankáři. Saturnin Allagbé musel pomoci s rozehrávkou a po chvíli byl faulován Mama Baldé.
64'
Hostující mužstvo dlouhou dobu kombinovalo na útočné polovině, ale chyběl tomu moment překvapení nebo nějaká myšlenka. PSG soupeře donutilo k přihrávce až na obránce.
63'
Ve druhém poločase už se nehraje tak atraktivní fotbal jako před přestávkou. Sledujeme spíše taktickou bitvu a především PSG hodně polevilo.
62'
Domácí celek se u půlící čáry zmocnil balonu a následně přeneslo hru na levou stranu. Mitchel Bakker ihned přihrával do šestnáctky, ale místo spoluhráčů našel jen brankáře.
60'
Moussa Konaté si pokryl balon a u půlící čáry jej fauloval Danilo Pereira. Dijon se po chvíli znovu pokusil o pas po pravé straně, jenže Paris Saint-Germain se nenechalo překvapit.
59'
Julian Draxler se znovu zranil a bude zase nějakou chvíli absentovat. Německý záložník se drží za zadní stehenní sval ...
59'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Julian Draxler, přichází Ander Herrera.
58'
Mounir Chouiar se neodhodlal ke střele, ovšem Sacha Boey už ano, ale trefil jen soupeře. Dijon pokračoval v akci a odraženého míče se chopil Eric Junior Dina Ebimbe, jenž vyslal slabý pokus doprostřed braná, kde byl připravený Sergio Rico.
56'
Moc nechybělo a PSG mohlo vést rozdílem tří gólů! Julian Draxler obloučkem vyslal balon za obranu, kam mířil Pablo Sarabia, jemuž chyběl kousek.
55'
Střídání v týmu Dijon FCO: ze hřiště odchází Wesley Lautoa, přichází Pape Diop.
54'
Domácí celek kombinoval mezi obránci a se míče chopil kapitán Marquinhos, který viděl nabíhajícího Pabla Sarabiu. Hostující stopeři si situaci pohlídali.
53'
A je to tak! Neymar z přímého kopu trefil zeď. PSG pokračovalo v akci a hvězdný Brazilec odcentroval na zadní tyč, odkud okamžitě vypálil Pablo Sarabia. Jenomže Saturnin Allagbé se skvěle přesunul a míč vyrazil.
52'
Za pokutovým územím byl znovu faulován hvězdný Brazilec. Sám Neymar se tak postaví k rozehrání volného kopu, míč se nachází dvaadvacet metrů od brány.
50'
Moise Kean byl blízko hattricku! Italský fotbalista si přehodil balon na silnější pravou nohu a z hranice šestnáctky zamířil vedle pravé tyče. Dle opakovaného záběru bylo vidět, že míč ještě tečoval Jonathan Panzo, avšak se bude kopat jen od branky.
49'
Brazilec Neymar zachytil přihrávku těsně za pokutovým územím a se štěstím vnikl do jeho pravé strany. Největší hvězda PSG poté chtěla přihrát na zadní tyč, avšak hrdinou okamžiku se stal brankář Saturnin Allagbé.
48'
Dijon získal míč a okamžitě se s ním přesunul na útočnou polovinu, kde fauloval Neymar. Následně hosté znovu kombinovali a přihrávku přečetl Mitchel Bakker.
47'
Domácí favorit zápasu dlouhou dobu kombinoval mezi obránci a následně se rozeběhl na levé straně Mitchel Bakker. Nizozemský hráč neměl komu přihrát, a tak poslal balon zase zpátky.
46'
Pokračujeme druhým poločasem a zdá se, že i v zahajovacích sestavách. Dijon se chopil míče, ovšem pas za obranu zastavil Danilo Pereira. PSG bude kombinovat do plných.
46'
Začal druhý poločas.
Sledovali jsme velmi zajímavý první poločas, v němž se PSG dostalo velmi brzy do vedení. Moise Kean zaznamenal první zásah v Ligue 1 a po dvaceti minutách přidal další. Dijon následně hru vyrovnal a také měl své šance, ovšem v největších selhali Eric Junior Dina Ebimbe a Mama Baldé. Uvidíme, co se stane ve druhé části zápasu. Doufejme, že se bude hrát stejně atraktivní fotbal.
45+1'
První poločas skončil.
45+1'
Moussa Konaté (Dijon) a Neymar se pustili do strkanice, celé situaci přecházel faul na Brazilce. Hlavní rozhodčí v závěru poločasu vytahuje první žlutou kartu, kterou vidí hostující hráč.
45+1'
V první pětačtyřiceti minutovce se bude hrát šedesát vteřin navíc.
44'
Pablo Sarabia je dalším fotbalistou, kterému utkání sedí! Španělský záložník převzal balon na pravé straně šestnáctky, kde míč zasekl a následně jeho zakončení zastavil soupeř.
43'
Neymar hraje skvěle, ale aktuálně si vzal velké sousto a o balon přišel. Dijon rychle otočil hru na druhou stranu a střelou se prezentoval Moussa Konaté, jehož pokus byl zastaven.
42'
Rafinha Alcântara hraje tvrdě a dopustil se už druhého většího zákroku, třetí by mohl být za kartu. Dijon rozehrával volný kop, který proskočil až k obránci, jenž balon poslal za postranní čáru.
40'
Pablo Sarabia přihrával na levou stranu šestnáctky, kde se pohyboval Neymar. Brazilec chtěl celou situaci vyšperkovat a přihrával na zadní tyč, kde tak půlmetru chybělo Keanovi.
39'
Jako buldog se tentokrát choval Moise Kean, jenž chtěl získat míč. Avšak italský útočník si pomohl faulem a Bruno Écuélé Manga skončil na hrací ploše – je odpískán faul.
38'
Kapitán Marquinhos často vystupuje až do středu zálohy, aby pomohl s rozehrávkou. Dijon tentokrát přečetl hru soupeře a zmocnil se míče. Jenomže následně přišel pas, který byl dlouhý a odevzdaného balonu se chopil Sergio Rico.
36'
Na centr od rohového praporku si naskočil Danilo Pereira, jehož hlavička proletěla kolem levé tyče. Režie si vybírá na tribuně Di Máriu, jenž si odpykává trest.
35'
Neymar se elegantně otočil na míči a přihrál na Pabla Sarabiu, který odcentroval. Jeho pas ale přeletěl autora obou branek PSG. Domácí budou kopat alespoň roh.
34'
Domácí favorit zápasu trochu uklidňuje tempo hry, sledujeme další postupnou akci PSG, které už vede dvoubrankovým rozdílem.
33'
K rohovému praporku znovu spěchá Mounir Chouiar a Dijon bude rozehrávat rohový kop. Na centr si naskočil Mama Baldé, jehož hlavička zamířila těsně nad břevno!
30'
Brazilská superstar hraje opravdu skvěle! Neymar na sebe navázal dva hráče a přihrál na pravou stranu pokutového území, odkud pálil Pablo Sarabia. Avšak Saturnin Allagbé se vrátil do správné pozici a balon zastavil – skvělý zákrok.
29'
K rohovému praporku přispěchal Neymar, který na první tyči našel španělského spoluhráče. Pablo Sarabia okamžitě střílel, jenomže proti němu skvěle vystoupila dvojice soupeře.
28'
Na druhé straně se ocitl španělský záložník Pablo Sarabia, který se snažil zakončit přes soupeře, jehož trefil. Paris Saint-Germain bude také rozehrávat rohový kop.
27'
Hostující tým už pochopil, že nemá co ztratit a vyslal do šestnáctky další centr, který na roh odvrátil Colin Dagba. Následoval centr od praporku, který byl na první tyči odvrácen.
26'
A znovu se míče chopil Mounir Chouiar, který centroval do zadní části pokutového území. Balon hráče v bílých dresech přeletěl a PSG bude moci uklidnit situaci.
25'
Dijon donutil soupeře k faulu, který rozehrával Mounir Chouiar. Hostující hráč z úhlu zamířil přímo na branku a Sergio Rico měl co dělat, aby míč vyrazil na roh.
23'
Paris Saint-Germain právě vstřelilo branku!
Tak to byl protiútok, kterým PSG potvrdilo svou kvalitu! Rohový kop Dijon rozehrál nakrátko a následně přišel centr, jenž odvrátil Mitchel Bakker. Následně míč letěl na Neymara, který ze středového kruhu unikl až do vápna, kde udělal soupeři kličku. Následně brazilský kouzelník zvedl hlavu a naservíroval míč italskému spoluhráči, jenž neměl žádný problém skórovat. MOISE KEAN tak dává druhou branku večera. Asistence: Neymar.
22'
Hra se v posledních minutách vyrovnává a hostující celek se znovu vydal na útočnou polovinu, kde byl faulován Didier Ndong. Dijon se bude muset ukázat v postupném útoku.
20'
Aktuálně si favorit zahrával a Dijon byl blízko k vyrovnání stavu zápasu! Eric Junior Dina Ebimbe si navedl míč na střed a z hranice šestnáctky zamířil jen těsně vedle pravé tyče. Tohle byla opravdu krásná rána!
19'
Moise Kean běžel napadat brankáře Saturnina Allagbého, který prokázal pevné nervy, když si balon stáhl za sebe a Dijon dál pokračuje v rozehrávce. Následně hosté vyslali pas, za nímž běžel Mounir Chouiar, avšak míč skončil v moci brankáře PSG.
18'
Brazilský kouzelník Neymar dlouho vymýšlel, a tak jeho čáry překazil soupeř. Dijon jen odkopl balon ke stoperům a bude se znovu bránit postupnému útoku domácího mužstva.
16'
Z levé strany vnikl do pokutového území Moise Kean, jenž měl proti sobě dva soupeře, a tak raději přihrál zpátky. Za šestnáctkou byl následně faulován aktivní Pablo Sarabia.
15'
Favorit zápasu má obrovskou sílu a hraje opravdu v klidu. Sledujeme další postupnou kombinaci, kterou se PSG snaží soupeře vylákat z hlubokého bloku.
14'
Dijon se nákopem hnal za akcí, kterou zastavil praporek pomezního sudího – ofsajd. Mezitím se Neymar přezul a bude moci pokračovat v utkání.
12'
Podle opakovaného se penalta klidně nařídit mohla. Neymar dostal totiž pořádně naloženo a potřebuje lékařskou pomoc. Snad bude Brazilec v pořádku a uvidíme jej i v následujících momentech zápasu.
11'
Pablo Sarabia hraje opravdu skvěle a znovu přihrával do velkého vápna, kde se pohyboval Neymar. Brazilec udělal kličku soupeři a po kontaktu se soupeřem skončil na zemi. Hlavní rozhodčí ukazuje, že pokutový kop nenařídí.
10'
K přímému kopu se postavil sám faulovaný Neymar, který sice přestřelil zeď, ale také branku Dijonu. Budeme sledovat odkop od brány.
9'
A znovu Brazilec Neymar, který se chtěl do šestnáctky prokličkovat sám a byl před ní faulován. Paris Saint-Germain bude rozehrávat volný kop ze skvělé pozice!
8'
Z pravé strany odcentroval Pablo Sarabia, na jehož centr si naskočil Neymar a nezvykle hlavou orazítkoval levou tyč. Brazilská superstar ještě v pádu dorážela, ale míč mířil nad břevno.
7'
Centr od rohového praporku zamířil k první tyči, kde míč sice podskočil Moussa Konaté, avšak za ním číhal Mama Baldé, který hlavičkoval nad horní tyčku.
6'
Sledujeme velice zajímavý úvod zápasu, Dijon se pokoušel o odpověď. Marquinhos nepřesně přihrál do vlastní šestnáctky a míče se chopil Mama Baldé, jehož pokus zamířil do soupeře a bude se kopat roh!
5'
Pablo Sarabia se snažil odcentrovat přes soupeře, kterého trefil. Následně se to španělskému hráči přeci podařilo. Jeho pas našel na zadní tyči autora úvodní branky, který na míč sotva doskočil a branku tak přestřelil.
3'
Paris Saint-Germain právě vstřelilo branku!
Už jsem chtěl psát, že hostující celek zalezl se všemi hráči za balon a PSG bude složitě kombinovat. V tu chvíli se na levé straně rozeběhl Mitchel Bakker, který odcentroval a na první tyči se pohyboval MOISE KEAN. Jeho pokus z jedné pak zamířil pod břevno a Saturnin Allagbé byl bez šance zasáhnout. Asistence: Mitchel Bakker.
2'
Do dnešního střetnutí nastoupilo Paris Saint-Germain v tradičních tmavě modrých dresech, naopak poslední Dijon se oblékl do bílé sady. Vraťme se na trávník, kde hosté ztratili míč na útočné polovině.
1'
Park Princů v Paříži je sice prázdný, ovšem utkání dalšího kola Ligue 1 právě začalo. Jako první se míče chopili hráči domácího celku, který začíná kombinací na vlastní polovině.
1'
Utkání právě začalo.
Oba celky přicházejí na zelený pažit, kde se kapitáni přivítají a rozhodčí Johan Hamel povede los. Poté už bude všechno směřovat k úvodnímu výkopu.
Úvodní sestavy:

Paris Saint-Germain FC: S. Rico – Dagba, A. Diallo, Marquinhos (C), Bakker – Danilo Pereira, Draxler, Rafinha Alcântara – Sarabia, Kean, Neymar.
Náhradníci: Navas – Kimpembe, Florenzi, Pembele, A. Herrera, Kapo, Ruiz-Atil, Fadiga, Mbappé.

Dijon FCO: Allagbé – Boey, Écuélé Manga (C), Panzo, Muzinga – Dina Ebimbe, Lautoa, Ndong – M. Baldé, Mou. Konaté, Chouiar.
Náhradníci: Racioppi – Coulibaly, Zagre, Chafik, Pape Diop, Sammaritano, Celina, Marié, Scheidler.

Rozhodčí: Hamel – Grosbost, Luzi.
Ještě jednou vás vítám u dnešního střetnutí, které zhruba za čtyřicet minut odstartuje. Favoritem duelu bude domácí PSG, ovšem Dijon se potřebuje už vzepřít papírovým předpokladům. Již jsou známy sestavy, které si představíme v následujícím příspěvku.
Favorit zápasu je jasný, jelikož Paris Saint-Germain kraluje francouzskému fotbalu! Domácí celek se musí obejít bez osmi hráčů, mezi kterými jsou třeba Icardi nebo Di María. PSG nevstoupilo do sezóny dobře, ale už je znovu na vítězné vlně a nachází se aktuálně na třetím místě tabulky. Pokud mužstvo z Paříže vyhraje, může se posunout až na vedoucí pozici Ligue 1. Pokud budeme hledat Dijon, musíme se podívat až na poslední příčku tabulky. Hostující mužstvo zatím posbíralo pouze dva body a také se pyšní nejhorším útokem a druhou nejhorší obranou. Tento tým musí se sebou rychle něco udělat, jinak by na jaře roku 2021 mohl přijít o příslušnost mezi francouzskou smetánkou.
Vítám všechny fanoušky francouzského fotbalu u textového přenosu z osmého kola Ligue 1 Uber Eats, v němž se potkají Paris Saint-Germain FC a Dijon FCO.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.
13.kolo
Tabulka 2020/2021
Z V R P Skóre B
1. Paris SG 12 8 1 3 30:8 25
2. Lille 12 6 5 1 22:8 23
3. Lyon 12 6 5 1 21:10 23
4. Monaco 12 7 2 3 23:16 23
5. Montpellier 12 7 2 3 21:16 23
6. Marseille 10 6 3 1 15:9 21
7. Rennais 12 5 4 3 19:16 19
8. Angers 12 6 1 5 18:22 19
9. Lens 11 5 3 3 17:18 18
10. Stade Brest 12 6 0 6 21:23 18
11. Nice 11 5 2 4 16:15 17
12. Metz 12 4 4 4 12:11 16
13. Bordeaux 12 4 4 4 12:13 16
14. Nantes 12 3 4 5 14:18 13
15. St. Etienne 12 3 2 7 12:20 11
16. Nîmes 12 3 2 7 11:22 11
17. Reims 12 2 3 7 16:22 9
18. Lorient 12 2 2 8 12:22 8
19. Štrasburk 12 2 1 9 14:24 7
20. Dijon 12 1 4 7 8:21 7
Články odjinud