Ligue 1 - 15. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Paris SG : Lorient - 16. prosince 2020   21:00

Paris SG
51' Mbappé  • 61' Kean (Rafinha Alcântara)
2:0
(0:0)
Paris SG
S. Rico – Florenzi, Kehrer, Danilo Pereira (11. Pembele), Bakker (71. Verratti), Kurzawa – Gueye (76. Draxler), Rafinha Alcântara (71. Fadiga), A. Herrera (C) – Kean (71. Di María), Mbappé.
Hamel – Aube, Grosbost
Parc des Princes, Paříž
Lorient
Nardi – Hergault, Gravillon, Morel, Le Goff – Le Fée, Fontaine (72. Mouyokolo), Abergel (C) (46. T. Chalobah) – Monconduit (78. S. Marveaux), Moffi (66. Grbic), Wissa (66. Lauriente).

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno, přeji příjemný zbytek dnešního večera.

Fauly: 8:17
Zápas je u konce, Paris Saint-Germain na domácím hřiště splnilo roli velkého favorita a porazilo Lorient 2:0. Nebyl to pro něj ovšem vůbec jednoduchý zápas, hlavně v prvním poločase Lorient výborně odolával a dokonce hrozil z nebezpečných protiútoků. Do druhého poločasu PSG vstoupilo lépe a ve 49. minutě se odehrál klíčový moment zápasu, když Andrew Gravillon ve vápně fauloval Mbappého, dostal červenou kartu a Kylian Mbappé následně penaltu proměnil. Pojistku pak Pařížané proti oslabenému soupeři přidali o deset minut později, když se po skvělé Rafinhově přihrávce trefil Moise Kean. Lorient se i dál nevzdával a čas od času provětral obranu PSG, snížení se ale nedočkal.
90+3'
90+2'
Teď končí na zemi zase pro změnu Alessandro Florenzi, ale ten si to způsobil sám, když špatně odhadl situaci a ve vzduchu netrefil míč.
90+1'
Verratti zezadu dohrál nedovoleným způsobem Le Féeho, Lorient bude rozehrávat ze středu pole.
90+1'
Nastavují se dvě minuty.
90'
Pařížané drží míč na útočné polovině, ale dopředu se zatím vyloženě neženou.
89'
Po centru z levé strany se do velké šance dostal Adrian Grbic, ale na první tyči neměl dostatek prostoru na dobré zakončení, byl velmi pozorně bráněn.
88'
Mbappé se kličkou do vápna neuvolnil a domácí pak museli řešit další nebezpečný brejk Lorientu.
87'
Enzo Le Fée inkasoval tvrdý faul od Fadigy, ten dostává žlutou kartu.
86'
Zápas se pomalu blíží ke konci a jestli chtějí hosté utkání ještě zdramatizovat, kontaktní branka by musela přijít velmi brzy.
85'
Jérémy Morel se snažil centrovat z pravé strany, ale ani jednou ze dvou pokusů se míč před branku Pařížanů nedostal.
83'
Paul Nardi dokázal chytil centr z levé strany, i když mu situaci hodně znepříjemňoval Kylian Mbappé.
82'
Pařížané rozehráli na krátko rohový kop a míč nakonec dostali alespoň na hranici šestnáctky, do zakončení se ale nedostali.
81'
Hosté hrají i v deseti stále v nebojácně, tentokrát ovšem PSG zastavilo jejich akci už v zárodku a hosté se opět budou muset bránit.
80'
Z levé strany z velkého úhlu střílel obránce PSG Layvin Kurzawa a z vnějšku trefil tyč branky Lorientu.
79'
Kylian Mbappé měl chuť na druhý gól v utkání, ale jeho střela pravačkou trefila jen zeď z hráčů Lorientu.
78'
PSG bude moci navýšit své vedení, dostává k dispozici přímý kop po faulu na Fadigu těsně před šestnáctkou.
78'
Střídání v týmu FC Lorient: ze hřiště odchází Thomas Monconduit, přichází Sylvain Marveaux.
76'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Idrissa Gueye, přichází Julian Draxler.
76'
Do kombinace Lorientu ve středu pole se tentokrát vloudila nepřesnosti, takže autové vhazování budou mít domácí.
75'
Layvin Kurzawa z levé strany poslal přihrávku do vápna, ale bylo to pro jeho spoluhráče nepřesné.
73'
Lorient dál pokračuje ve svém neohroženém stylu hry. Ví, že nemá co ztratit a rozhodně byl zatím blíž snížení než inkasování třetí branky.
72'
Na hřiště se dostali mladící na obou stranách. Oběma je devatenáct, Bandiougou Fadiga hraje svůj pátý zápas v Ligue 1, Loris Mouyokolo dokonce právě prožívá svůj debut.
72'
Střídání v týmu FC Lorient: ze hřiště odchází Thomas Fontaine, přichází Loris Mouyokolo.
71'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Moise Kean, přichází Ángel Di María.
Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Rafinha Alcântara, přichází Bandiougou Fadiga.
Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Mitchel Bakker, přichází Marco Verratti.
70'
Hosté pokračovali rohovým kopem a dál pokračují v obtěžování obrany PSG, která jistě nečekala, že bude mít dnes tolik práce.
69'
Do brejku se hnal tentokrát Adrian Grbic, zastavit ho až těsně před vápnem dokázal Idrissa Gueye.
68'
Lorient má za sebou povedenou pětiminutovku, i v desíti dokázal sympaticky zatápět velkému favoritovi.
67'
Lorient ještě zahrával standardní situaci, ale ani z té se vysněného snížení nedočkal.
66'
Střídání v týmu FC Lorient: ze hřiště odchází Terem Igobor Moffi, přichází Adrian Grbic.
Střídání v týmu FC Lorient: ze hřiště odchází Yoane Wissa, přichází Armand Lauriente.
65'
Hosté měli velkou šanci a klidně se mohli dostat zpět do zápasu! Yoane Wissa rozhodně měl svou střelou z voleje z bezprostřední blízkosti snížit, ale Rico ho skvělým zákrokem vychytal.
64'
Moise Kean se v šestnáctce tentokrát do zakončení nedostal, míč mu v ideální pozici odskočil.
63'
Dopředu si to zase namířil Mbappé a snažil se přihrávkou před branku hledat spoluhráče, ale ten míč dobře zablokoval Jérémy Morel.
62'
Domácí neustávají ve svém tlaku a poslední půlhodina utkání může být pro Lorient ještě hodně nepříjemná.
61'
Paris Saint-Germain právě vstřelilo branku!
V obraně Lorientu se konečně objevila mezera a domácí to okamžitě trestají. Rafinha našel pěknou přihrávkou mezi stopery si nabíhajícího MOISE KEANA, který pak bez problému překonal Nardiho. Asistence: Rafinha Alcântara.
60'
Tlak PSG neustále narůstá, domácí by přeci jen chtěli zápas co nejdříve rozhodnout, když hrají proti oslabenému soupeři.
58'
Moise Kean skluzem zajel do Wissy a dostává za to žlutou kartu.
57'
Rohový kop pak hosté ubránili a dál tak drží svou ztrátu jen na jedné brance.
56'
Dvě skvělé zákroky musel předvést Paul Nardi! Nejprve vyrazil střelu z dálky z kopačky Rafinhy a pak i dorážku od Florenziho.
55'
Ander Herrera hasil protiútok Lorientu jen faulem a může být rád, že nedostal žlutou kartu.
53'
Domácí se mohli velmi rychle dostat do dvojnásobného vedení, v šanci byl znovu Mbappé, ale tentokrát svou tvrdou střelou minul branku.
51'
KYLIAN MBAPPÉ penaltu proměňuje! Penaltu kopl prudce k pravé tyči, takže Nardimu nepomohlo ani to, že vystihl její směr.
51'
Penaltu bude kopat Kylian Mbappé.
50'
Andrew Gravillon poslal unikajícího Mbappého v šestnáctce na zem a rozhodčí okamžitě ukázal na penaltový puntík. Andrew Gravillon navíc dostává červenou kartu.
49'
PSG bude kopat penaltu!
48'
Na zemi skončil po středu s Mbappém Andrew Gravillon a drží se za břicho. Měl by být ale v pořádku.
47'
Centr z pravé strany měl hledat před brankou Mbappého, ale toho dokázal ubránit Jerôme Hergault.
46'
Střídání v týmu FC Lorient: ze hřiště odchází Laurent Abergel, přichází Trevoh Chalobah.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 22:03.
První poločas je za námi, PSG zatím hraje doma s Lorientem bez branek. Domácí měli samozřejmě více ze hry a byli mnohem více na míči i častěji v pokutovém území Lorientu, ale klidně mohli i prohrávat. Hosté si vypracovali dvě zajímavé šance z brejku, ale Wissovu střelu zablokoval Danillo, čímž se mimochodem zranil, a křížná střela Moffiho byla o kousek nepřesná. Nejblíže gólu mělo PSG až ve 42. minutě, kdy Herrera krásnou střelou z hranice šestnáctky orazítkoval břevno.
45+1'
45+1'
Nastavuje se jedna minuta.
45'
Na útočné polovině byl faulovaný Yoane Wissa a hosté tak získávají zajímavou standardní situaci.
44'
Hosté ale i tento rohový kop ubránili a dál drží pro ně velice příznivý nerozhodný stav.
43'
Tlak PSG v závěru poločasu přitvrzuje, domácí mají další rohový kop.
42'
Přeci jen ale PSG mohlo jít do vedení! Nejprve trefil Ander Herrera břevno a pak se ještě k dorážce dostal Mbappé, ale ten při tom fauloval. Míč sice skočil v síti, ale gól neplatí.
42'
Centry PSG zatím nejsou přesné, což teď dokázal i Moise Kean.
41'
Hosté se znovu hanil do brejku, tentokrát se ale daleko nedostali, Terem Igobor Moffi byl včas zastaven.
41'
Postup vpřed je ze strany domácích nyní hodně statický, takže je obrana Lorientu zase poctivě zformovaná.
39'
Protiútoky Lorientu jsou stále velmi nebezpečné, po dalším z nich zakončoval z pravé strany Enzo Le Fée, ale jeho střela na branku neprošla.
38'
Znovu to domácí zkoušeli po pravé straně a tentokrát se Florenzi k centru dostal, ten byl však hodně nepřesný.
37'
Alessandro Florenzi se k centru z pravé strany nedostal, výborným způsobem ho ubránil Vincent Le Goff.
35'
Hosté zahrávali standardní situaci, Sergio Rico musel boxovat míč mimo šestnáctku.
34'
Kylian Mbappé se dopustil faulu a dostává žlutou kartu.
32'
VAR penaltu nedoporučil, takže se hraje dál.
31'
Po centru z pravé strany šel do souboje o míč Kylian Mbappé a skončil na zemi a VAR už situaci zkoumá, řeší se možná penalta pro PSG.
30'
A po dalším rohovém kopu už končí míč v moci brankář Paula Nardiho.
30'
Po rohovém kopu PSG byl před brankou Lorientu menší závar, vše ale končí jen nepřesnou střelou Gueyeho.
29'
Moise Kean hledal přihrávkou z pravé strany před brankou Herreru, ten se ale ani ve skluzu k míči nedostal.
28'
Dobývání obrany Lorientu pokračuje, zatím se hosté brání v rámci možností velmi dobře.
27'
K hlavičce se po rohovém kopu dostal Timothee Pembele, ale trefil jen prostor, kde stál brankář Lorientu Nardi.
27'
Také domácí se konečně zase dostali do zakončení, ale střela Mbappého byla tečovaná na rohový kop.
26'
Domácí postupovali kupředu podél levé postranní čáry, ale tudy to nakonec nešlo.
25'
Znovu šli hosté do nebezpečného protiútoku, který zakončoval tentokrát Terem Igobor Moffi, ale jeho rána z levé strany šla těsně vedle.
23'
Lorient získal míč a hned šel rychle dopředu. Bylo to tři na tři a nakonec vše zastavil Pembele.
22'
PSG opět kombinuje na polovině soupeře, ale zatím daleko od jeho branky.
20'
Moise Kean si míč v šestnáctce rovnal na střelu, ale nakonec se přes obránce Lorientu ke střele nedostal.
19'
Do hry se omylem zapojil i rozhodčí Hamel, hra se tak na chvíli přeruší a pokračovat budou domácí.
18'
Po rohovém kopu se do zakončení zevnitř šestnáctky dostal právě Timothee Pembele, ale jeho střela byla zablokovaná.
17'
Florenzi našel dobrou přihrávkou Pembeleho. Ten sice z pravé strany neodcentroval, ale bude to rohový kop.
16'
Lorient zatím brání v zataženém, ale hodně pohyblivém, bloku a většinu akcí PSG dokáže účelně odrážet.
15'
Zpoza vápna zkusil štěstí Idrissa Gueye, ale branku netrefil a málem odstřelil svého spoluhráče Mbappého.
14'
Rohový kop PSG z pravé strany rozehrál levačkou Rafinha Alcântara, ale spouhráče nenašel.
13'
Pařížané už jsou zase nastěhovaní na polovině Lorientu a budou hledat cestičky, kudy se dostat hostům na kobylku.
12'
Hosté to zase zkoušeli dlouhým míčem na hrot na nabíhajícího Wissu. Serigo Rico byla ale včas venku z branky a míč odkopnul.
11'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Danilo Pereira, přichází Timothee Pembele.
10'
Rozcvičuje se už mladý obránce PSG Timothee Pembele, který asi Danilla na hřišti nahradí.
10'
Právě Danilo Pereira ale nyní zůstává sedět na trávníku a potřebuje ošetření.
9'
Z ničeho nic mohli klidně udeřit hosté! Za obranu domácích se dostával Yoane Wissa, ale nakonec mu Danillo zakončení znepříjemnil.
8'
Kylian Mbappé byl při postup vpřed faulovaný, domácí budou rozehrávat ze středu pole.
7'
Rukou nyní zasáhl míč Ander Herrera a to pravidla ve fotbale netolerují.
6'
Znovu jsou sice domácí usazeni na polovině Lorientu, ale zatím daleko od jeho branky.
5'
Talk PSG je sice zatím konstantní, ale také nepříliš účelný, hosté se v pohodě brání.
3'
Ander Herrera je dnes kapitánem PSG, jeho první zakončení bylo nepřesné.
2'
Hosté jistě moc dobře vědí, co je čeká, budou se dnes hlavně bránit.
1'
Zápas začíná aktivněji tým PSG, což se dalo očekávat, Hned se usazuje na polovině Lorientu.
1'
Ještě než zápas začne drží celý stadion minutu ticha za nedávno zesnulého Gérarda Houlliera.
Domácí Paris St. Germain bude hrát ve svých tradičních modrých dresech s červeným pruhem, Lorient se dnes představí celý v bílém.
Hráči obou týmů už nastupují na hřiště, utkání za pár chvil začne.

Paris Saint-Germain FC: S. Rico – Florenzi, Kehrer, Danilo Pereira, Bakker, Kurzawa – Gueye, Rafinha Alcântara, A. Herrera (C) – Kean, Mbappé.
Náhradníci: Letellier – Di María, Draxler, Fadiga, Kimpembe, Paredes, Pembele, Ruiz-Atil, Verratti.

FC Lorient: Nardi – Hergault, Gravillon, Morel, Le Goff – Le Fée, Fontaine, Abergel (C) – Monconduit, Moffi, Wissa.
Náhradníci: Dreyer – Diarra, Grbic, Hamel, T. Chalobah, Lauriente, Lemoine, S. Marveaux, Mouyokolo.

Rozhodčí: Hamel – Aube, Grosbost.
Vzájemné zápasy

Naposledy se tyto dva kluby utkaly v minulo sezoně ve čtvrtém kole Coupe de France, ve kterém PSG vyhrálo na hřišti Lorientu jen těsně 1:0. Není velkým překvapením, že Pařížané vzájemným soubojům vládnou a vyhráli jich už jedenáct v řadě. Doma PSG Lorient porazilo čtyřikrát po sobě.
FC Lorient

Lorient patří mezi menší francouzské kluby, ještě v minulé sezoně hrál druhou nejvyšší soutěže, kterou však vyhrál a tím si vysloužil postup mezi francouzskou elitu. Jakožto nováček má tak Lorient jasný cíl, což je udržení se v nejvyšší soutěži. Po čtrnácti kolech už můžeme hodnotit situaci tak, že to Lorient určitě nebude mít v boji o udržení jednoduché, ale mohl by uspět, momentálně se nachází s jedenácti body na posledním nesestupovém sedmnáctém místě, a to jen díky lepšímu skóre, než má Nimes na barážové osmnácté příčce. Na přímý sestup má Lorient náskok jednoho bodu. Naposledy dokázal Lorient doma porazil 3:0 právě Nimes, čímž přerušil sérii čtyř předchozích porážek a šňůru šesti utkání bez výhry. Venku zatím Liroent v této sezoně v lize odehrál sedm utkání s bilancí jedné výhry, jedné remízy a pěti porážek. Dva poslední venkovní duely Lorient vyhrál, naposledy 0:2 na hřišti Angers.
Paris Saint-Germain FC

Paris St. Germain je v posledních letech vládcem francouzského fotbalu, mistrovský titul získalo sedmkrát z posledních osmi sezon. V minulé sezoně PSG konečně prorazilo i v pohárově Evropě, když došlo až do finále, kde podlehlo Bayernu. V aktuálním ročníku Ligy mistrů postoupilo PSG z prvního místa ve skupině do jarního osmifinále, kde se utká s Barcelonou. V lize je aktuálně PSG s osmadvaceti body až třetí a nemá v ní aktuálně takovou formu, možná i proto, že se zaměřovalo na postup ze skupiny Ligy mistrů. Na první místo nicméně PSG ztrácí jen jediný bod, což rozhodně není žádná tragédie a na ligu se teď mohou Pařížané zaměřit. Nebude u toho v příštím zápase ale Neymar, který se v minulém utkání zranil, což je pro PSG velká škoda, protože měl Brazilec skvělou formu. Naposledy PSG přerušilo sérii tří výher, když prohrálo doma 0:1 proti Lyonu, kterému přepustilo první místo v tabulce. Doma zatím PSG v této sezoně v lize odehrálo sedm utkání s bilancí čtyř výher, jedné remízy a dvou porážek. Naposledy Pařížané doma prohráli, předtím měli šňůru pěti zápasů bez porážky ve všech soutěžích.
Zdravím a vítám všechny příznivce francouzského fotbalu u sledování on-line přenosu utkání Ligue 1 mezi týmy Paris Saint-Germain FC a FC Lorient. Zápas se odehraje na stadionu Parc des Princes v Paříži.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.