Ligue 1 - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Paris SG : Marseille - 13. září 2020   21:00

0:1
(0:1)
Marseille
31' Thauvin  (Payet)
Paris SG
S. Rico (C) – Kehrer, Kimpembe, Bernat (84. Kurzawa), Florenzi (84. Dagba) – A. Herrera (61. Draxler), Gueye, Verratti (71. Paredes) – Sarabia, Di María, Neymar.
Bulka – Muinga, Draxler, Ruiz-Atil, Dagba, Paredes, Bakker, A. Diallo, Kurzawa.
Brisard – Pages, Mugnier
Parc des Princes, Paříž
Marseille
Mandanda – Sakaj, Ćaleta-Car, Álvaro González (C), Amavi – Rongier, Kamara, Gueye (58. Benedetto) – Thauvin (77. Germain), Maxime López (68. Strootman), Payet (77. Radonjić).
Pelé – Aké, Balerdi, Strootman, Germain, Benedetto, Radonjić, Chauí, Nagatomo.

Je konec! Dnešní utkání nakonec končí překvapivým vítězstvím Marseille, která svého soupeře porazila výsledkem 1:0. PSG bylo ve druhém dějství výrazně lepším týmem, dokonce si vypracovalo několik nadějných šancí, avšak Mandanda i přesto udržel čisté konto. Hostující celek v tomto duelu předvedl velice dobrou obrannou činnost, navíc mu k vítězství stačilo směrem dopředu minimum. Tento duel navíc přinesl velice vypjatou partii, během nastaveného času se strhla obrovská mela, načež sudí vytasil hned pět červených karet. Jednu z nich vyfasoval i hvězdný Neymar. Suma sumárum, tento zápas nabídl jednu branku, 14 žlutých karet a 5 červených karet.
Držení míče: 66 % : 34 %.
Střely na branku: 3:2. Střely mimo: 6:1. Rohy: 4:2. Ofsajdy: 4:3. Fauly: 17:19.
90+10'
90+10'
Neymar si dokonce při odchodu do kabiny neodpustil pár slov ke kameře, tento jeho výrok zřejmě ještě bude mít dohru!
90+9'
To jsou věci! Přímá červená karta také pro Neymara. Sudí se na předchozí moment šel podívat k videu. Brazilec totiž fackou na krk udeřil jednoho z protihráčů.
90+7'
Aby toho nebylo málo, tak tu máme další dvě červené karty. Sudí totiž vytasil žluté kartónky pro Paredese a Benedetta, nicméně pro oba se jednalo o druhé žluté karty, a tedy přichází červená.
90+7'
Je tomu skutečně tak, červená karta pro Kurzawu a Amaviho.
90+6'
Strkanice, snad šestá v tomto duelu! Tentokráte to začalo pořádně vřít, Amavi dokonce jednoho z protihráčů kopl kopačkou do stehna. Tady se bude určitě žlutit, dost možná i červenat.
90+5'
Benedetto hodně ošklivě upadl na zelený pažit, což si vyžádalo přerušení. O nedovolený zákrok se zřejmě i tak jednalo, Marseille by měla rozehrávat z útočné poloviny.
90+3'
Di Maríovi se sice povedlo odcentrovat z levé strany, jenomže uvnitř šestnáctky našel prvního protihráče. Posléze se na hranici ofsajdu dostal k zakončení Kurzawa, který pálil do obětavého soupeře.
90+2'
Strootman si to s míčem namířil na druhou stranu, kde se mu nakonec povedlo vybojovat další autové vhazování. Amavi s rozehrávkou pochopitelně nespěchá.
90+1'
Žlutou kartu dostává Kevin Strootman (Olympique Marseille).
90'
Druhý poločas bude nastaven o šest minut.
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby, tlak domácích i nadále sílí. Zcela určitě se ještě dočkáme nastaveného času.
88'
Sakaj s provedením autového vhazování celkem dlouho vyčkával. Nakonec mu na pomoc přispěchal Strootman, jehož pas se znovu snesl pouze za postranní lajnu.
87'
Navíc to vypadá na útočný faul domácích, po jednom ze soubojů totiž na zemi skončil obránce Sakaj. Na nic vážného to nevypadá, Marseille zkušeně tahá vteřinky.
86'
Prudký pas okamžitě směřoval na střídajícího Dagbu, kterému se povedlo odcentrovat od malého vápna. Tam přispěchal Sarabia, jenž ve skluzu ale minul míč.
85'
Do konce tohoto zápasu zbývá závěrečná pětiminutovka. Paris Saint-Germain se sice snaží o vyrovnávací branku, avšak hostující obrana podává skvělý výkon.
84'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Alessandro Florenzi, přichází Colin Dagba.
Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Juan Bernat, přichází Layvin Kurzawa.
84'
Germain s rozehrávkou rohového kopu nikam nespěchal. I přesto raději rozehrál po zemi, následný centr z kopačky Lópeze se snesl pouze k Paredesovi.
83'
Posléze se do útočného výpadu zapojil také Florenzi, který to měl do velice těžké pozice. Jeho zakončení nakonec mířilo nad branku, Mandanda nezasahoval.
82'
Domácí se nadechují k náporu. Před malým momentem jim nevyšla ani další snaha o centr do pokutového území, tentokráte Bernat našel pouze Gonzáleze.
79'
Bernat si na zadní tyči našel padající míč, který ještě šikovně vracel k hranici malého vápna, kde hledal Neymara. Ten to měl do záklonu a hlavičkoval nad.
78'
Draxlerova zpětná nahrávka byla pro Paredese moc prudká, druhý jmenovaný se tak vracel až ke středovému kruhu. Marseille v posledních minutách pouze brání.
77'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Florian Thauvin, přichází Valère Germain.
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Dimitri Payet, přichází Nemanja Radonjić.
76'
Už se opět pokračuje ve hře, volný kop z vlastní obranné poloviny obstaral Ćaleta-Car. Jeho vysoký odkop si na druhé straně našel Benedetto, který ale neuspěl.
75'
I tentokráte probíhá ošetřování, Payetovi se tak povede nasbírat další cenné vteřinky. Na hrací plochu zamířil také lékařský personál, jenž si vzal hráče do péče.
74'
Tohle bylo hodně zbytečné. Di María v souboji jeden na jednoho nevyzrál na Payeta, kterého poté doprovodil ukázkovým skluzem. Payet je v tomto duelu terčem!
74'
Navíc to bylo s útočným faulem hostujícího celku, sudí přisoudil volný kop také Paris Saint-Germain. Toho se chopil Kehrer, který na jistotu rozehrál na Gueyeho.
73'
Payet po zhruba minutovém ležení na hrací ploše konečně vstal. Marseille navíc rozehrála standardní situaci, Gueyemu se ovšem povedlo zachytit náběh Thauvina.
72'
Žlutou kartu dostává Leandro Paredes (Paris Saint-Germain FC).
72'
Paredes sotva přišel na hrací plochu a ihned předvedl velice důrazný zákrok na Payeta. Ten pochopitelně vykřikl bolestí, zřejmě přijde i karetní ocenění.
72'
Di Maríovi se povedlo nasadit protihráči jesličky, načež ulehl na zelený pažit. K překvapení všech nechal sudí pokračovat, Benedetto ale nepřekonal Kehrera.
71'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Marco Verratti, přichází Leandro Paredes.
71'
Žlutou kartu dostává Darío Benedetto (Olympique Marseille).
71'
Ou! Bernatovi se totiž povedlo načasovat nahrávku na Verrattiho, který cpal přízemní centr do malého vápna, kde Neymar ve skluzu těsně minul branku.
70'
Opět jsme sledovali rozehrávku od domácí svatyně. Gueye se rychlostně dostal až ke středovému kruhu, kde po jeho nahrávce přenášel hru křížem Verratti.
69'
Paris Saint-Germain i tentokráte rozehrálo urychleně, což ale nebylo zrovna dobré řešení. Do kombinace totiž vložil kopačku Álvaro, který nastartoval protiútok.
68'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Maxime López, přichází Kevin Strootman.
67'
Rico tentokráte na jistotu rozehrával po zemi na Kimpembeho, který zavezl balón ke středovému kruhu. Tam se k míči dostal také Neymar, který si došel pro faul.
63'
Tenhle zápas je naprosto šílený! Sudí ponechal Marseille výhodu, která se tak dostala do šance! Thauvinovo zakončení dokázal Rico zneškodnit, avšak ho vyrazil pouze k Benedettovi, jenž propálil španělského brankáře. Ani tato branka neplatí, ofsajd byl velice těsný!
62'
Domácím prostě není přáno! Gueyemu se povedlo mezi obránci oslovit Di Maríu, který sice překonal Mandandu, avšak z jasného ofsajdu.
61'
Žlutou kartu dostává Maxime López (Olympique Marseille).
61'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Ander Herrera, přichází Julian Draxler.
61'
Neymar se konečně dostal do zakončení, které směřovalo k levé brankové konstrukci. Tam se ovšem dokázal natáhnout také Mandanda, který zakročil pravou nohou.
60'
Opačného názoru byl také hlavní sudí, který opět nechává pokračovat ve hře. Opakovaný záběr ale prokázal, že bránící Ćaleta-Car skutečně rukou zahrál.
59'
I další útočný výpad se neobešel bez účasti Neymara, který tentokráte trefil jednoho z protihráčů u pokutového území. Domácí tábor marně reklamuje hru rukou.
58'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Pape Gueye, přichází Darío Benedetto.
58'
Další tutovka na straně domácích! Neymar šikovně hledal Florenziho, který nabídkou do pokutového území dokázal oslovit Sarabiu, jenž mířil pouze doprostřed.
57'
Payet se sice dostal nejvýše do vzduchu, jenomže se mu nepovedlo odhadnout dráhu dopadu míče. Hosté tak přišli o balón, směrem dopředu se žene PSG.
56'
Sám na sebe to pro změnu zkoušel vzít Di María, který dorazil kousek před pokutové území, kde ho dokonale eliminoval Ćaleta-Car. Hosté se ale daleko nedostali.
55'
Naopak to byla Marseille, která si autové vhazování dokázala vybojovat. Krátce poté jsme sledovali přenesení hry na Payeta, který si počkal na náběh Amaviho.
54'
Neymarovi se ještě povedlo zachránit míč před brankovou čárou, před napadajícím protihráčem ho odehrál směrem k Bernatovi, který nevybojoval ani aut.
53'
Domácím se v tomto duelu zatím nedaří vůbec nic, jasně to dokumentovala předchozí standardní situace. Hlavní sudí tohoto zápasu tak tasí samé žluté karty.
52'
I tentokráte se u míče nacházel Neymar, kterému sekundoval Di María. Nakonec to na sebe vzal prvně jmenovaný, který trefil pouze protihráče. To paradoxně vedlo k rychlému protiútoku, který za cenu žluté karty hasil Bernat.
52'
Obránce González fauloval na samotné hranici pokutového území, logicky z toho byl faul a žlutá karta. Paris Saint-Germain má k dispozici luxusní standardku.
51'
Žlutou kartu dostává Álvaro González (Olympique Marseille).
51'
Paris Saint-Germain se navíc pokoušelo vystartovat do rychlého protiútoku, který měl ovšem jepičí život. Moc tomu ale pomohl Mandanda, který odkopl do autu.
50'
K rozehrávce standardní situace se pro změnu postavil křídelník Thauvin. Jeho centr z pravé strany nebyl nikterak nebezpečný, našel hned prvního protihráče.
49'
Na opačné straně se autového vhazování chopil Sakaj, kterému se ke spolupráci nabídl Thauvin. Druhý jmenovaný skončil na trávníku, na řadu přijde volný kop.
48'
Gueye to hned v úvodu druhého poločasu zkoušel přenesením hry na pravou stranu, kde číhal Florenzi. Hostující celek marně reklamoval zpracování rukou.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost domácí hráči, kteří budou pro změnu hrát zleva doprava.
46'
Máme za sebou první poločas, který měl pořádný náboj. PSG mohlo udeřit hned v úvodu tohoto zápasu, jenomže Mandanda podržel svůj celek. Domácí měli i posléze mnohem více ze hry, jenomže se jim nedařilo překonat dobře fungující obranu Marseille. Olympique doslova vytěžil z minima maximum, nabídnutá standardní situace totiž přinesla dosavadní jedinou trefu. Za zmínku stojí vypjatost tohoto zápasu, sudí vytasil už pět žlutých karet, hodně často v nich měl prsty Neymar.
45+3'
45+2'
Další velká strkanice u postranní lajny, bude se opět žlutit?
45+1'
Amavi nevybíravě poslal k zemi Florenziho, tento souboj zřejmě nepřinese další žlutou kartu. Domácí celek se horko, těžko dostává k pokutovému území.
45'
První poločas bude nastaven o dvě minuty.
44'
Marseille se konečně na delší dobu zdržela na útočné polovině, kde Sakaj trefil protihráče do břicha. To hostujícímu celku vyhovuje, následovat bude aut zprava.
42'
Po jednom ze soubojů se na zemi ocitl také hostující López, který se marně dožadoval standardní situace. Hlavní sudí nechává pokračovat, u míče je Kimpembe.
40'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.
39'
Neymar opět v akci. Tentokráte si to namířil podél autové lajny, kde ho doslova sestřelil Gueye. Aby toho nebylo málo, tak Brazilec předvedl snad pět kotrmelců.
38'
Žlutou kartu dostává Pape Gueye (Olympique Marseille).
38'
Neymar je v tomto duelu hodně rozvášněn. Nyní se dostal do debaty s jedním ze členů hostujícího realizačního týmu, Brazilec tento zápas zrovna moc neunáší.
37'
Dnes nevýrazný Bernat se na levém křídle prohnal až k centru, pro který si vyběhl brankář Mandanda, který ho vyrazil vedle sebe. Tam naštěstí pro něj číhal Álvaro.
36'
Mandanda se v krátkém časovém sledu opět dostal k míči, který opětovně posílal na druhou stranu. Thauvin měl k němu hodně daleko, větší klid měl Kimpembe.
35'
Tentokráte z vlastní poloviny rozehrával Kamara, který pořádně zahnal vedle stojícího Gueyeho. Ten raději ještě hledal Mandandu, který odkopával vpřed.
34'
Po rozehrávce se nepovedlo nejlépe nahrát Herrerovi, který mířil přímo mezi dvojici svých spoluhráčů. K míči se tak dostal Sakaj, jenž si došel pro další faul.
33'
Paris Saint-Germain to bude mít najednou hodně složité, prohrává totiž o jednu branku. Přesto do konce zápasu zbývá hodně času, skóre se klidně může otočit.
32'
Sudí ještě celou situaci konzultoval s videorozhodčím, ve hře totiž byl i případný ofsajd. Nutno dodat, že šlo o velice těsnou záležitost, branka ale platí!
31'
Marseille právě vstřelilo branku!
Tak pozor, standardní situace Marseille nakonec přináší vedoucí branku hostů! Olympique totiž zahrával volný kop z velké vzdálenosti, který přinesl nadýchaný bochánek. Ten si na zadní tyči našel zcela osamocený FLORIAN THAUVIN, kterému se bezpečně střelou levou nohou povedlo překonat brankáře Rica.
31'
Středem hrací plochy si to namířil López, kterého čistým způsobem poslal na zelený pažit vracející se Verratti. Posléze přeci jenom bylo pískáno ve prospěch Marseille.
31'
Již jsme viděli třetinu utkání, nicméně k žádné brance to zatím nevedlo. Paris Saint-Germain je v posledních minutách výrazně aktivnější, šance to ale nepřináší.
30'
Neymar to zkoušel nečekanou nahrávkou mezi obránce, jenomže jako poslední zadák dokázal ve skluzu zakročit Ćaleta-Car, který tak nepřipustil žádné nebezpečí.
29'
Florenzi tak okamžitě obstaral aut, po kterém se sám dostal k centru. Tentokráte v pokutovém území našel pouze Kamaru, který odhlavičkoval zpět do autu.
28'
Jenomže hosté měli s rozehrávkou obrovské problémy, Amavi byl dokonce zahnán daleko k postranní lajně. Jeho odkop přesto směřoval pouze do zámezí.
27'
Paris Saint-Germain se s míčem dostalo zpět na obrannou polovinu, načež se Bernatovi na druhé straně povedlo najít Neymara, který nedokázal dobře vrátit.
24'
Po následném autovém vhazování se ovšem na zemi zjevil také Florenzi, který byl rukou zasažen do obličeje. Je pískání, Paris Saint-Germain rozehrálo po zemi.
23'
Na útočnou polovinu se rychle vydal Herrera, který se ještě pokoušel nastartovat Sarabiu. Tuto spolupráci ovšem dokázal přerušit Amavi, který vybojoval aut.
22'
Po delší době se do akce dostal také pomezní sudí, jenž si všiml ofsajdového postavení, ve kterém se nacházel Sarabia. Opakovaný záběr ofsajd skutečně prokázal.
21'
Je za námi úvodní dvacetiminutovka, která nám zatím žádnou branku nepřinesla. Sledujeme hodně ofenzivní podívanou, zároveň celkem vypjaté utkání.
20'
Neymar se ještě dožadoval odpískání penalty kvůli tahání za hrací trikot, sudí byl ale opačného názoru. Brankář Mandanda tak obstaral další odkop od branky.
19'
Florenzi měl na pravém křídle hodně prostoru na centr, kterým velice přesně našel naběhnuvšího Neymara. Hvězdný Brazilec z dobré pozice mířil vysoko nad.
18'
Ten byl nakonec rozehrán nakrátko, načež se k míči dostal Neymar. Jeho kroucená nabídka směřovala na přední tyč, kde ovšem číhal jeden z hostujících hráčů.
17'
Na hranici pokutového území celkem dost riskoval Amavi, jenž šel do souboje s Florenzim kopačkou napřed. Faul z toho nebyl, na řadu přijde rohový kop.
16'
Mandanda si dal s odkopem celkem načas, i přesto se mu na opačné straně povedlo najít Kamaru. Ten prodlužoval za sebe, což Marseille přináší kombinaci.
15'
Následně se Sarabia pokoušel zbavit bránícího Payeta, který byl opět o krok napřed. Nejprve protihráče čistě odzbrojil, poté se mu povedlo vybojovat odkop.
14'
Marseille to zkoušela nákopem k hranici pokutového území, kde ovšem číhala dvojice domácích hráčů. Nejvýše do vzduchu se dostal pozorně hrající Kimpembe.
13'
Gueye se pokoušel s míčem otočit, jenomže nepočítal s napadajícím Rongierem. Ten se snažil nastartovat rychlý protiútok, při kterém skončil na trávníku Amavi. Žlutou vyfasoval Florenzi.
12'
Na hrací ploše to začíná vřít, to je celkem brzo. Po jednom ze soubojů jsme sledovali menší strkanici, posléze si cosi řekla dvojice Payet – Neymar. Sudí musel tasit karty.
11'
Žlutou kartu dostává Dimitri Payet (Olympique Marseille).
Žlutou kartu dostává Neymar (Paris Saint-Germain FC).
11'
Po pravém křídle to zkoušel vzít sám na sebe právě Di María, který se pokoušel prodrat kolem Gonzáleze, jenž ovšem vytasil zodpovědný obranný zákrok.
10'
Následoval rohový kop z pravé strany, který pro změnu přinesl centr směrem do malého vápna. Di María to zkoušel po zemi, tento úmysl ale přečetl González.
9'
K avizovanému volnému kopu se pochopitelně postavil sám faulovaný, tedy Neymar. Jeho přímý střelecký pokus nakonec skončil na jednom z protihráčů ve zdi.
8'
Špatnou rozehrávku se povedlo vystihnout Neymarovi, který po krátkém driblinku skončil na trávníku. Paris Saint-Germain má k dispozici zajímavou standardku.
7'
Žlutou kartu dostává Hiroki Sakaj (Olympique Marseille).
7'
Mandanda musel s rozehrávkou od své branky hodně spěchat, aktivně ho totiž napadal Sarabia, jenž nakonec na míč nedosáhl. Odkop doplachtil ke středovému kruhu.
6'
První zákrok si připsal také domácí brankář Rico, který musel reagovat na zakončení z dobrých třiceti metrů. Zakončující Rongier ovšem mířil pouze doprostřed.
5'
Útočným faulem si v osobním souboji pomohl Neymar, který poslal k zemi Sakaje. Jednalo se o jednoznačný faul, rozehrávky volného kopu se ujme Mandanda.
4'
Posléze se domácí ještě dožadovali penalty, jenomže sudí po krátké konzultaci nakonec nařídil rohový kop. Gueyeho rána totiž zřejmě nezasáhla ruku Kamary.
3'
To jsou věci, obrovská šance PSG v samotném úvodu! Do pokutového území totiž přiletěl centr, při kterém z malého vápna zakončoval Di María. Mandanda vytasil skvělý zákrok, míč doslova vyškrábal z brankové čáry.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzal na starost hostující celek, který bude v prvním dějství hrát zleva doprava.
1'

Paris Saint-Germain FC: S. Rico (C) – Kehrer, Kimpembe, Bernat, Florenzi – A. Herrera, Gueye, Verratti – Sarabia, Di María, Neymar.
Náhradníci: Bulka – Muinga, Draxler, Ruiz-Atil, Dagba, Paredes, Bakker, A. Diallo, Kurzawa.

Olympique Marseille: Mandanda – Sakaj, Ćaleta-Car, Álvaro González (C), Amavi – Rongier, Kamara, Gueye – Thauvin, Maxime López, Payet.
Náhradníci: Pelé – Aké, Balerdi, Strootman, Germain, Benedetto, Radonjić, Chauí, Nagatomo.

Rozhodčí: Brisard – Pages, Mugnier.
Poslední vzájemné zápasy

PSG – Marseille 4:0
PSG – Marseille 3:1
Marseille – PSG 0:2
PSG – Marseille 3:0
Olympique Marseille také odehrál zatím pouze jeden zápas. Hostující celek se představil na hřišti Brestu, kde to byl velký boj, ale nakonec ho lépe zvládl právě celek Marseille, který po výhře 3:2 získal první tři body v nové sezoně. Dnes to ale hosté budou mít o poznání těžší.
Paris Saint-Germain FC je samozřejmě největším favoritem na zisk mistrovského titulu, ale pařížský celek má v úvodu sezony velké problémy. Má totiž několik hráčů stále v karanténě a je jasné, že dnes nebudou hrát například Mbappé či Neymar. Už v zápase na hřišti Lens tak musel celek z Paříže spoléhat na neznámé mladíky a nakonec z toho byla překvapivá porážka 0:1. Dnes tedy mají domácí co napravovat, tak uvidíme, jak duel zvládnou.
Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Ligue 1 má na programu poslední zápas 3. kola, ve kterém přivítá celek Paris Saint-Germain celek Marseille. Domácí jsou favoritem, ale uvidíme, jak to celé nakonec dopadne a kdo se bude na konci radovat.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.