Ligue 1 - 37. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Paris SG : Reims - 16. května 2021   21:00

Paris SG
12' Neymar  • 23' Mbappé  • 67' Marquinhos (Neymar) • 88' Kean
4:0
(2:0)
Paris SG
Navas – Dagba (85. Pembele), Marquinhos (C), Kehrer, Bakker – A. Herrera, Danilo Pereira (76. Paredes) – Di María (76. Sarabia), Neymar, Draxler (39. Rafinha Alcântara) – Mbappé (76. Kean).
S. Rico, Franchi – Florenzi, Icardi, Kean, Paredes, Rafinha Alcântara, Sarabia, Pembele.
Turpin – Danos, Gringore
Parc des Princes, Paříž
Reims
P. Rajković – Foket, Faes, Abdulhamíd (C), Konan – Cassama – Mbuku (83. Kutesa), Munetsi, Chavalerin, Cafaro (55. Zeneli) – Dia (72. Touré).

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.
PSG v souboji proti Reims potvrdilo roli favorita a udrželo se v boji o titul. Na domácím stadiónu v Parku Princů zvítězilo přesvědčivě 4:0.

O osudu utkání rozhodla už 9. minuta, kdy byl po hře rukou v pokutovém území vyloučen hostující kapitán a stoper Júnis Abdulhamíd, načež nařízenou penaltu proměnil Neymar. Domácí skórovali v úvodním dějství ještě jednou, střeleckou listinu rozšířil Kylian Mbappé. Dvě trefy do černého zaznamenal favorit i ve druhém poločase. Nejprve skóroval po centru z rohového kopu Marquinhos a v 88. minutě upravil na konečných 4:0 střídající Moise Kean.

Svěřenci kouče Pochettina se udrželi v boji o titul, za vedoucím Lille jsou kolo před koncem o jediný bod. Reims se i navzdory porážce udrželo na třinácté příčce.
Držení míče: 57 % : 43 %.
Střely na branku: 10:0. Střely mimo: 9:1. Rohy: 9:5. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 14:4.
90+2'
90+1'
Poslední sekundy nabídly ještě jeden roh domácího celku. Anderu Herrerovi se centr vůbec nepovedl, balón poslal přímo do rukavic brankáře.
90'
Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec základní hrací doby jednu minutu.
88'
Paris Saint-Germain právě vstřelilo branku!
V závěru přichází ještě jeden úder do sítě Reims. Přihrávku do vnitra pokutového území dostal střídající MOISE KEAN, jednadvacetiletý italský mladík se otočil a levačkou vypálil po zemi k pravé tyči.
88'
Marshall Munetsi viděl za obranu nabíhajícího Zeneliho. Reprezentant Kosova v těžké pozici sklepl míč pro Kutesu, rána z halfvoleje proletěla mimo cílové zařízení.
87'
Do slibného brejku vystartoval Rafinha Alcântara. Celou situaci vzal na vlastní pěst, techhnický obstřel umístil těsně vedle pravé tyče.
86'
PSG v závěru zvolnilo a na dění hry se to okamžitě projevilo. Hosté pokračují v kombinaci na útočné polovině a bojují alespoň o čestný zásah.
85'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Colin Dagba, přichází Timothee Pembele.
83'
Střídání v týmu Stade de Reims: ze hřiště odchází Nathanaël Mbuku, přichází Dereck Germano Kutesa.
83'
Po dlouhé době kombinovali na útočné polovině hosté. Až k zakončení nedošlo, protože Nathanaël Mbuku nezvládl zpracování.
82'
Neymar se po levé lajně prosmýkl až k rohovému praporku. Následně dorazil do pokutového území. Jeho střílený centr trefil Herrera, avšak míč poslal vysoko nad.
81'
Centr levačkou Rafinhovi nevyšel podle představ. Balónu dal malou výšku, Thomas Foket hrací předmět odpálil mimo nebezpečí.
80'
Rozběhla se závěrečné desetiminutovka základní hrací doby. Svěřenci kouče Pochettina potvrzují roli favorita, Reims ovšem v deseti bojuje statečně.
79'
Marquinhos vystoupil proti Tourému, načež hlavou přiťukl kulatý nesmysl Sarabiovi. Dlouhý nákop skončil až v rukavicích brankáře.
78'
Pokračuje kombinace PSG na útočné polovině. Rafinha Alcântara hledal centem z pravé strany hlavu nově příchozí Keana, našel jen Munetsiho.
76'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Ángel Di María, přichází Pablo Sarabia.
Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Danilo Pereira, přichází Leandro Paredes.
Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Kylian Mbappé, přichází Moise Kean.
76'
Z velkého úhlu vypálil dělovku Ander Herrera. Balón vypálený z kopačky Španěla skončil v boční síti, Predrag Rajković si zhluboka oddechl.
75'
Domácí se dožadovali odpískání pokutového kopu po střetu s Neymarem Woutem Faesem. Stoper nepříjemně přišlápl soupeři pravačku, avšak jako první hrál míč.
74'
Ofenzivní složku mužstva podpořil Mitchel Bakker. Xavier Chavalerin jeho pohyb nezachytil, nepříjemnosti vyřešil včas vyběhnuvší Rajković.
72'
Střídání v týmu Stade de Reims: ze hřiště odchází Boulaye Dia, přichází El Bilal Touré.
72'
Kličkovanou si nyní vyzkoušel Kylian Mbappé. Snahu nakonec vzdal a před blížím se druhým protihráčem nahrál do zadních řad Kehrerovi.
71'
Slibný protiútok završil Mbappé přihrávkou na Neymara. Brazilec měl proti sobě posledního protihráče, klička do protipohybu Konana mu nevyšla.
70'
Dvacet minut před koncem řádné hrací doby je o vítězi rozhodnuto. PSG předvádí výborný fotbal, rozdíl ve skóre mohl být klidně i vyšší.
67'
Favorit přidává třetí kousek do sbírky. Neymar poslal centr od rohového praporku na krajana MARQUINHOSE. Kapitán poslal hlavičku o zem k levé tyči, Rajković na míč nedosáhl.
67'
Přenesení hry Ghislainu Konanovi vůbec nevyšlo podle představ. Míč poslal vysoko nad hlavou Faese, ten neměl šanci na kulatý nesmysl doskočit.
66'
Brazilec Neymar utekl svému osobnímu strážci v podobě Cassamy. Z levé strany pak nahrál na střed Herrerovy, rána z první prosvištěla o pár čísel nad břevnem.
65'
Mitchel Bakker nabral velkou rychlost po levé straně. Balón ovšem dostal hodně před tělo, ani ve skluzu jej pak nedokázal udržet ve hře.
64'
Sám proti třem neměl Neymar žádnou šanci uspět. Zkusil kličku na střed, avšak Thomas Foket s touto možností počítal a míč vypíchl.
63'
Hosté si zase zahrávali při rozehrávce. Wout Faes vyslal pomalou malou domů, Predrag Rajković odkopl kulatý nesmysl těsně před Neymarem.
62'
Brejk nastartoval středem Danilo Pereira. Dlouho dopředu naznačoval přihrávku po pravé ruce na Herreru, tu špičkou kopačky vystihl Konan.
61'
Proti střílenému centru Arbëra Zeneliho zakročil pozorný Thilo Kehrer. Německý stoper ve skluzu dovezl balón až mimo hrací plochu.
60'
Hodina střetnutí je pryč, do konce základní hrací doby zbývá posledních třicet minut. PSG vede o dva góly a jeho vítězství se zdá býti jistou záležitostí.
59'
Gólman Predrag Rajković zkusil kličku proti Mbappému, který se nachytat nenechal a míč získal pro sebe. Zády k bráně nahrál pod sebe Di Maríovi, Argentinec míč za záda brankáře nepropasíroval.
58'
Třetí gól visel ve vzduchu! Přízemní pokus Andera Herrery orazítkoval pravou část brankové konstrukce, dorážející Neymar stál v ofsajdovém postavení.
57'
Portugalský středopolař Danilo Pereira si v souboji proti Munetsimu počínal nedovoleným způsobem. Nejprve bránil tělem, ale nakonec si pomohl rukou.
55'
Střídání v týmu Stade de Reims: ze hřiště odchází Mathieu Cafaro, přichází Arbër Zeneli.
55'
Tlak PSG je enormní. Fotbalisté v modrých dresech jsou všude o krok dříve, hostující celek tempu soupeře vůbec nestačí.
54'
Do otevřené obrany vnikl Ángel Di María. Po levé straně našel Herreru, křižné zakončení srazil skluzující Wout Faes nad bránu.
53'
Neymar nabral velkou rychlost, což mu ve finále paradoxně ublížilo. Balón totiž nechal za sebou, umožnil dlouhý odkop Konanovi.
52'
A znovu Mbappé. Tentokráte si naběhl za obranu na pas Neymara, levačkou na dlouhou nohu umístil balón jen na horní síť.
51'
V akci opět Kylian Mbappé. Zleva centroval do pokutového území, skluzující Ander Herrera na míč těsně nedosáhl. Hrací předmět se následně vykroutil o kousek vedle pravé tyče.
50'
Od rohového praporku hledal Ángel Di María svým centrem Marquinhose. Spolupráce dvou Jihoameričanů nezafungovala, kapitán na míč nedosáhl.
49'
Kylian Mbappé naznačil střelu, ale nakonec ještě nahrál pod sebe Danilu Pereirovi, jehož pokus srazil Xavier Chavalerin mimo hrací plochu.
48'
Ve Francii zatím není divákům umožněn návrat na stadión. Přesto střetnutí má jednoho diváka, a to přímí na hřišti. Je jím Keylor Navas, který si do této domy míče skoro vůbec neužil.
47'
Ani jeden z trenérů neudělal o poločasové přestávce žádnou změnu v sestavě. Jediným střídáním tak zůstává to ze 40. minuty, kdy Draxlera nahradil Rafinha.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 22:01.
Lille v souběžně hraném utkání remizuje po prvním poločase se St. Etienne 0:0. Tento výsledek by znamenal, že by lídr tabulky udržel před PSG jednobodový náskok.
PSG zatím potvrzuje roli favorita a po prvním poločase vede na domácím stadiónu nad Reims 2:0. Hostům se začal rozplývat seno překvapivém bodovém zisku už v 10. minutě, kdy Júnis Abdulhamíd zabránil v gólu rukou a kromě vyloučení způsobil i penaltu, kterou Neymar s velkým přehledem proměnil. Současnou podobu výsledku udává situace z 24. minuty, kdy Kylian Mbappé vystihl mizernou nahrávku Cassamy a v gólovce se nemýlil.
45+2'
45+1'
Hosté zaútočili na kontaktní zásah z rychlého brejku. Marshall Munetsi sprintoval po lajně, aby následně odcentroval na Boulayeho Diu, útočník v mírném záklonu vystřelil pravačkou nad.
45'
Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec prvního poločasu jednu minutu.
44'
Nepříjemný šlapák inkasoval od Herrery defenzivní záložník Moreto Cassama. V bolestech skončil na trávníku, arbitr Turpin odpískal faul.
43'
Ander Herrera neočekával nahrávku na dvou osobu od stopera Kehrera. Míč tečoval jemně, přímo ke kopačkám Wouta Faese.
42'
Neymar opět ukázal svou genialitu. Celou obranu zmrazil fantastickou patičkou na úplně volného Mbappého. Francouzský mladík ale tváří v tvář brankáři selhal, střílel do boční sítě.
41'
Těžko říct, co stojí za Draxlerovým vystřídáním. Na jeho pohybu nebylo patrné žádné zranění, i za postranní čáru doběhl bez problémů. A zase tak špatně Němec také nehrál.
39'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Julian Draxler, přichází Rafinha Alcântara.
39'
Defenzivní povinnosti si Marquinhos splnil na jedničku. Zkřížil cestu Mathieuovi Cafarovi, který vypálil z velkého úhlu o kus vedle brány.
38'
Druhé penalty se PSG i přes velké protesty nedočkalo. Na zemi skončil Kylian Mbappé. Ke kontaktu mezi ním a Konanem došlo, ale forvard pádu hodně přidal.
37'
Kylian Mbappé ještě stihl míč na hrací ploše. Sběhl si zleva na střed, odkud zkusil technický pokus na zadní tyč. Predrag Rajković zachytil balón v rukavicích.
36'
Pochettinova družina vyrazila do přečíslení čtyř proti dvěma. Gólovku zazdil Di María, jenž poslal balón přesně mezi Pereiru a Neymara.
35'
Ángel Di María nahrál Mbappému a očekával narážečku do nohy. Francouz zkusil tuto variantu, jenže míč poslal mimo dosah argentinského spoluhráče.
34'
Snažení PSG zastavil útočný faul. Proti pravidlům si pomohl Neymar, který zastavil Thomase Foketa zatažením za pravý rukáv.
33'
Odražený balón bez problémů zpracoval Kylian Mbappé. Posléze okamžitě pálil, avšak houf těl stojících před bránou neprostřelil.
32'
Centr vyslal Julian Draxler na hranici penalty. V tomto prostoru Nathanaël Mbuku přehlavičkoval Pereiru, kulatý nesmysl opustil pokutové území Reims.
Colin Dagba nastartoval své motory a po pravé lajně doběhl s míčem na kopačkách až k praporku. Odtud centroval, Wout Faes srazil balón na roh.
31'
Hlouběji do pole si sběhl Ángel Di María,aby obdržel nahrávku od Chavalerina. To se stalo, následně hru roztáhl k levé lajně na Bakkera.
30'
Domácí zkusili kombinaci až do kuchyně. Slibnou příležitost zastavil hvizd rozhodčího, Neymar si při zpracování pomohl rukou.
29'
Střeleckou listinu chtěl rozšířit Ander Herrera. Španělský středopolař zkusil překvapit technickým projektilem na zadní tyč, ten proletěl mimo bránu.
28'
PSG kontroluje hru s obrovským přehledem. Reims bez vyloučeného kapitána Júnise Abdulhamída strádá a hlavním cílem bude neutržit příliš velký debakl.
27'
Nedorozumění mezi Chavalerinem a Foketem vedlo ke ztrátě balónu. První jmenovaný očekával nahrávku do nohy, ale přišel mu míč daleko od těla.
26'
Krátce po rozehrávce vybojovali domácí hráči balón zpět do své moci. Dění hry okamžitě přesunuli na útočnou polovinu, kde zabojují o další navýšení stavu.
23'
Svěřenci kouče Pochettina navyšují náskok. Cassama nepochopitelně nahrával stoperovi před bránu. Přihrávce dal malou razanci, a proto ji vystihl KYLIAN MBAPPÉ, který z prvního doteku bez problémů prostřelil gólmana.
23'
Akce Reims pokračovala rohovým kopem. Xavier Chavalerin přetáhl centr na Diu, který chtěl vracet do ohně. Našel jenom hlavu Kehrera.
22'
Marquinhose dostal pod tlak presující Mathieu Cafaro. Brazilec chtěl hlavou posunout balón brankáři, hrací předmět ovšem poslal mimo hrací plochu.
21'
Milimetrově přesně přenesl Marshall Munetsi hru na Thomase Foketa. Zpracování na hruď nebylo nejšťastnějším řešením, míč získal Pereira.
20'
Na levé straně šestnáctky si vytvořil prostor pro zakončení Ángel Di María. Vypálil svou silnější levačkou těsně nad zemí, Wout Faes jeho pokus zblokoval.
19'
Za obranu nabíhal za Chavalerinovým pasem Boulaye Dia. Proti přesile neměl šanci uspět, stoperská dvojice jej skřípla do kleští.
18'
Střelec dosud jediného gólu Neymar přiběhl pozdě do souboje s Munetsim. Ve skluzu minul balón, nikoliv však pravou nohu protihráče.
17'
Avšak Xavier Chavalerin exekuci volného přímého kopu vůbec nezvládl. Centr poslal příliš vysoký, mimo dosah všech spoluhráčů i protihráčů.
16'
Hostům se rýsuje zajímavá příležitost. U levé lajny Marquinhos nedovoleným způsobem poslal k zemi Diu, soka podrazil.
15'
Dalo by se říci, že favorit teď má snadnou cestu ke třem bodům. Reims určitě nesloží zbraně předem, ale bylo by velkým překvapením, pokud by i v deseti získali alespoň bod.
12'
NEYMAR si poradil s obrovským přehledem. Zadrobil krok a počkal na pohyb gólmana, načež poslal míč s velkou lehkostí na opačnou stranu.
12'
Poměrně dlouho se čekalo na finální verdikt. Rozhodnutí zůstalo v platnosti, Neymar si skutečně „desítku“ kopne.
11'
Ještě probíhá konzultace hlavního rozhodčího Turpina s kolegou u videa. Neymar si mezitím připravil balón na bílý bod.
9'
Obrovská komplikace pro Reims! Mbappé udělal kličku gólmanovi a mířil do prázdné brány, střelu ovšem zblokoval skluzující Júnis Abdulhamíd. Jenže rukou. Kromě odpískané penalty obdržel hostující stoper rovnou červenou kartu.
9'
Brazilský reprezentant Neymar přišel s dalším lobem, tentokráte na Di Maríu. Argentincův střílený pas odvrátil Júnis Abdulhamíd mimo nebezpečí.
8'
Narážečce mezi Mbappém a Neymarem moc nechybělo. Oblouček druhého jmenovaného však Francouz nezpracoval a Ghislain Konan odkopl do bezpečí.
8'
Zajímavý technický projektil vyslal právě Ángel Di María. Zpoza šestnáctky zkusil gólmana přelobovat, jenže míč se vykroutil vedle pravé tyče.
7'
Neymar si na poslední chvíli rozmyslel průnik skrze dvojici bránících protihráčů. Místo toho zvolil zpětnou přihrávku na Di Maríu.
6'
Na polovině hřiště došlo ke střetu mezi Thilem Kehrerem a Xavierem Chavalerinem. Byl to německý stoper, kdo fauloval.
5'
Svěřenci kouče Pochettina začínají přitápět pod kotlem. Znovu hrál hlavní roli Mbappé, jenž se proháčkoval skrze dvojicí obránců, aby zakončil do boční sítě.
4'
Na druhé straně obdržel střílený pas z pravé strany Kylian Mbappé. Neporadil si úplně ideálně se zpracování, ve skluzu pak napálil gólmana.
3'
Jako první překvapivě zahrozili hosté. Po nepovedeném odkupu Marquinhose střílel Boulaye Dia, trefil však právě pouze brazilského stopera.
2'
Domácí vstoupili do utkání v tradičních tmavě modrých dresech. Hostující Reims pro dnešní ligové střetnutí obléklo dresy červené barvy.
1'

Paris Saint-Germain FC: Navas – Dagba, Marquinhos (C), Kehrer, Bakker – A. Herrera, Danilo Pereira – Di María, Neymar, Draxler – Mbappé.
Náhradníci: S. Rico – A. Diallo, Florenzi, I. Gueye, Icardi, Kean, Paredes, Rafinha Alcântara, Sarabia.

Stade de Reims: P. Rajković – Foket, Faes, Abdulhamíd (C), Konan – Cassama – Mbuku, Munetsi, Chavalerin, Cafaro – Dia.
Náhradníci: Dialy N'Diaye – De Smet, Doumbia, Drameh, Kutesa, Maresic, Sierhuis, Touré, Zeneli.

Rozhodčí: Turpin – Danos, Gringore.
Stade de Reims

Reims se v posledních zápasech vůbec nedařilo. V posledních pěti zápasech totiž z patnácti možných bodů získalo pouze tři, za tři remízy. Mělo sice dva soupeře z první pětky, s nimiž prohrálo, ale nevyhrálo ani se sobě rovnými soupeři nebo dokonce s devatenáctým Nimes. Tým dostává více branek, než dává (44:41). Tým si vybojoval 42 bodů, takže velmi teoreticky stále není zachráněn, i když ta šance už je obrovská. Dnes zkusí potrápit obrovského giganta.

PARIS SAINT-GERMAIN

Pařížané stále v souboji o titul zaostávají za vedoucím Lille. To má na něj náskok tří bodů a PSG musí nutně oba zbývající zápasy vyhrát, aby mělo alespoň teoretickou šanci na titul. Pařížané jsou v lize nejlepší, co se týče počtu vstřelených branek (80). V počtu inkasovaných jsou na druhém místě právě za Lille (28 – 22). Pařížané v posledním zápase nezvládli duel s Rennes a pouze remizovali. Tím přišli o další cenné body. Z posledních pěti zápasů ale jinak zaznamenali samé výhry.

Forma: R – V – V – V – V

Rennes – PSG 1:1
PSG – Lens 2:1
Méty – PSG 1:3