Ligue 1 - 19. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Paris SG : Stade Brest - 9. ledna 2021   21:00

Paris SG
16' Kean  • 81' Icardi (Mbappé) • 83' Sarabia (Icardi)
3:0
(1:0)
Paris SG
Navas – Dagba (86. Florenzi), Marquinhos (C), A. Diallo, Bakker (65. Kurzawa) – A. Herrera, Gueye (56. Sarabia), Verratti – Di María (86. Draxler), Kean (65. Icardi), Mbappé.
S. Rico, Letellier – Kurzawa, Pembele, Draxler, Florenzi, Sarabia, Icardi, Simons.
H. Ben El Hadj – G. Pasqualotti, M. Benkemouche
Parc des Princes, Paříž
Stade Brest
Larsonneur – Pierre-Gabriel, Duverne (C), Chardonnet, Perraud – Honorat (77. Le Douaron), Belkebla (80. Mounié), Lasne (77. Battocchio), Philippoteaux (69. Charbonnier) – Faivre, Cardona.

Já se loučím, děkuji za pozornost a přeji dobrou noc.
Držení míče: 60 % : 40 %.
Střely na branku: 11:2. Střely mimo: 6:6. Rohy: 7:4. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 7:13.
Také ve druhém poločase se prosazovali jen domácí hráči, třebaže se zpočátku museli mít v obraně na pozoru. Soupeř vycítil šanci, ale žádný útok nedotáhl do úspěšného konce. Rozhodnutí na sebe vzaly dva slepené góly v poslední desetiminutovce základní hrací doby, na které už hráči Brestu neměli šanci jakkoliv reagovat.
90+5'
90+4'
Kylian Mbappé viděl brankáře hostů vyběhnutého z brány a tak zkusil střelu z velké dálky, avšak mezi tři tyče vůbec nezamířil. Na druhou stranu v tomto čase i za tohoto stavu si to hráč může dovolit.
90+2'
Ander Herrera hrudí přiťukl míč svému brankáři, který vyběhl z brány a balón uklidil do náruče.
90+1'
Nastavují se čtyři minuty.
90'
Pablo Sarabia střílel levačkou před hranicí malého vápna po zemi k bližší tyči, Gautier Larsonneur byl ovšem připraven a balón zastavil před brankovou lajnou.
89'
Hosté faulovali ve středovém kruhu, protivník tak může šetřit čas.
87'
Mauro Icardi to teď zkoušel hlavou, ovšem zakončil vysoko nad bránu.
86'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Ángel Di María, přichází Julian Draxler.
86'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Colin Dagba, přichází Alessandro Florenzi.
83'
Paris Saint-Germain právě vstřelilo branku!
Tak teď už je zřejmě jasno definitivně. Icardi parádně patičkou poslal míč spoluhráči, PABLO SARABIA ještě trochu popošel a pak levačkou vystřelil do protipohybu brankáře, jenž už na míč nedosáhl.
81'
Teď už se domácí radují a dělají důležitý krok v cestě za dnešní výhrou. MAURO ICARDI dostal přihrávku na úroveň penalty a nijak prudkou, zato dobře mířenou střelou překonal brankáře Brestu.
80'
Střídání v týmu Stade Brestois 29: ze hřiště odchází Haris Belkebla, přichází Steve Mounié.
79'
V další možnosti zastavuje PSG ofsajd.
78'
Pablo Sarabia načasoval parádní přihrávku pro Icardiho, který pálil tvrdě z pravé strany, ovšem Gautier Larsonneur výtečně zasáhl a míč tečoval nad svoji svatyni.
77'
Střídání v týmu Stade Brestois 29: ze hřiště odchází Paul Lasne, přichází Christian Battocchio.
77'
Střídání v týmu Stade Brestois 29: ze hřiště odchází Franck Honorat, přichází Jérémy Le Douaron.
76'
Žlutou kartu dostává Paul Lasne (Stade Brestois 29) za faul na Ángela Di Maríu.
73'
Balón končí u Navase, jenž s rozehrávkou nespěchá.
71'
Ángel Di María rozehrál standardku z pravé strany, jeho centr před bránu byl odvrácen za postranní čáru.
70'
Navas vyběhl daleko z brány, pak si dovolil fintu proti dvěma protihráčům, nakonec ale přeci jen přihrál nejbližšímu spoluhráči.
69'
Střídání v týmu Stade Brestois 29: ze hřiště odchází Romain Philippoteaux, přichází Gaëtan Charbonnier.
67'
Kylian Mbappé měl další velkou příležitost, když střílel bez přípravy, avšak Gautier Larsonneur se včas položil na zem a bravurně zasáhl. Brankář Brestu dnes už poněkolikáté podržel svůj mančaft.
65'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Moise Kean, přichází Mauro Icardi.
65'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Mitchel Bakker, přichází Layvin Kurzawa.
63'
Kylian Mbappé v dobré pozici střílel hodně nepřesně a bránu vůbec netrefil. Gautier Larsonneur se hodně zlobil na své spoluhráče, že soupeři umožnili vůbec zakončit.
62'
Žlutou kartu dostává Marco Verratti (Paris Saint-Germain FC), který poslal k zemi skluzem protihráče.
61'
Ofsajd a v něm chycený domácí celek.
60'
Kylian Mbappé pálil z levé strany a Gautier Larsonneur se štěstím vyrazil míč nohou mimo tři tyče. Už to málem bylo 2:0.
59'
Ander Herrera zapracoval dobře v obraně a hlavou poslal míč přímo do náruče brankáře, který tak mohl v klidu zasáhnout.
58'
Jean-Kévin Duverne střílel z hranice pokutového území příliš slabě a jeho pokus byl zblokován.
56'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Idrissa Gueye, přichází Pablo Sarabia.
55'
Hosté jsou v posledních minutách aktivnější, po další akci budou rozehrávat rohový kop.
54'
Idrissa Gueye odchází za asistence zdravotníků za postranní čáru, zřejmě utrpěl nějaký šrám.
52'
Franck Honorat byl blízko vyrovnání, jeho tvrdá střela z pravé strany si však cestu do brány nenašla, Keylor Navas se položil včas k zemi a míč vyrazil.
50'
Kylian Mbappé prošel kolem několika hráčů, dostal se ale až příliš blízko k brankáři, který jeho zakončení vyrazil.
48'
PSG se v útoku dlouho neohřálo a o míč přišlo.
46'
Pařížský celek je sice aktivnější, avšak ze svých šancí nakonec dokázal využít jedinou a to ještě díky šťastnému odrazu, další možnosti už jeho hráči nevyužili. Hosté mohou litovat nevyužití velké příležitosti za stavu 0:0, ale i poté byl Brest nebojácný, avšak v zakončení zatím neúspěšný.
45+2'
45+1'
Moise Kean se málem dostal sám před brankáře, vracející se obránce ale stačil skluzem poslat míč ke svému brankáři a ten jej odkopl do bezpečí.
45+1'
Nastavuje se ještě minuta.
45'
Talentovaný Francouz se nakonec vrací zpátky na hrací plochu.
44'
Kylian Mbappé zůstává ležet za postranní lajnou a na nohy se mu moc nechce.
44'
Balón doletěl až k hostujícímu gólmanovi, ten rozehrává na krátko.
43'
Málem se jednomu z hostí povedlo dostat do zakončení, míč si ale ukopl.
42'
Romain Faivre přestřelil zeď, míč mířil do zámezí, přesto se Navas rozhodl zasáhnout a tečovat jej do zámezí.
41'
Tohle je dobrá možnost pro Brest Romain Faivre byl faulován a jeho tým rozehraje z pětadvaceti metrů od brány.
40'
Domácí raději volili jistotu a zahráli míč do autu, protivník bude vhazovat poblíž jejich pokutového území.
38'
A činit se musel také Navas, i on předvedl rychlý reflex a včasným vyběhnutím z brány zkazil soupeři šanci.
38'
Gautier Larsonneur rychle vyběhl z branky a skluzem odvrátil míč do bezpečí. Trochu zariskoval, neboť kdyby zasáhl soupeře, byla by to penalta.
36'
Z protiútoku přichází další rohový kop pro pařížský tým.
35'
Navas musel být ve střehu a ač při svém vyběhnutí zaváhal, přeci jen se mu povedlo na druhý pokus sebrat balón do rukou.
33'
Sám faulovaný zatočil míč do vzdálenějšího horního rohu, ale brankář Brestu se natáhl a míč zachytil do rukavic.
32'
Mitchel Bakker při snaze o útok upadl před pokutovým územím a hlavní arbitr nařizuje přímý kop.
31'
Gautier Larsonneur musel vyběhnout z branky, aby byl u míče dříve, než Kylian Mbappé.
30'
Jeden z domácích fotbalistů se dostával do zakončení, to se mu sice povedlo, ale pouze do protihráče.
28'
Míč končí u Navase, který se tak po delší době může zapojit do hry.
27'
Marquinhos málem překvapil hostujícího brankáře rychlou střelou, která se trochu vychýlila z kurzu, Gautier Larsonneur však na poslední chvíli vystrčil levou nohu a balón stihl vyrazit.
26'
Favorit oblehá pokutové území soupeře, ale zatím si jen přihrává.
23'
Franck Honorat v situaci jeden na jednoho přes obránce neprošel a do zakončení se tak nedostal.
22'
PSG rozehraje další rohový kop.
20'
Střelec úvodního gólu Moise Kean tečoval přihrávku z pravé strany příliš vysoko nad.
18'
Hráči PSG šli ve třech proti třem, pokazili ale přihrávku a z šance tak nebylo nic.
16'
Po rozehrávce rohového kopu hlavičkoval Marquinhos do pravé tyče, od ní se míč odrazil před prázdnou bránu, MOISE KEAN k němu doběhl a hlavou poslal za lajnu.
15'
Ángel Di María pálil z levé strany, míč byl zblokován nad břevno a následuje roh.
13'
Hra je v posledních minutách spíše nudná, domácí se snaží o souhru, ovšem soupeř dobře brání.
10'
Po velice mizerném centru končí míč za hostující svatyní a Gautier Larsonneur může v klidu rozehrát.
9'
Domácí si přihrávají na své straně a dál se zatím dostat nemohou.
7'
Souhra na jeden dotek teď hráčům Brestoise nevyšla.
5'
První velká šance zápasu a vypracovali si ji hosté. Romain Faivre si zpracoval centr a střílel na vzdálenější stranu do horní části brány, avšak Navas předvedl fantastický zákrok a míč vyrazil levou rukou.
4'
Další faul hostujícího mužstva a PSG opět rozehraje na soupeřově polovině.
2'
Romain Perraud se provinil faulem a jeho tým bude čelit přímému kopu.
1'

Paris Saint-Germain FC: Navas – Dagba, Marquinhos (C), A. Diallo, Bakker – A. Herrera, Gueye, Verratti – Di María, Kean, Mbappé.
Náhradníci: S. Rico, Letellier – Kurzawa, Pembele, Draxler, Florenzi, Sarabia, Icardi.

Stade Brestois 29: Larsonneur – Pierre-Gabriel, Duverne (C), Chardonnet, Perraud – Honorat, Belkebla, Lasne, Philippoteaux – Faivre, Cardona.
Náhradníci: Cibois – Brassier, Hérelle, Ludovic Baal, Battocchio, Magnetti, Charbonnier, Mounié, Le Douaron.

Rozhodčí: H. Ben El Hadj – G. Pasqualotti, M. Benkemouche.
Stade Brestois 29
Brest je na své poměry na velmi dobrém místě, protože se nachází v přesném středu tabulky. Letos se navíc prezentuje velmi dobrým fotbalem, protože patří mezi nejčastěji skórující týmy, víceméně pořád se mu navíc daří. V prosinci nasbíral úctyhodných pět bodů za sedmi duelů za remízu s Lyonem a Montpellier, jedinou výhru zaznamenal proti Reimsu. Dobře zahájil také nový rok, připsal si vítězství 2:0 nad Nice. Stade je tak pořád na dostřel pohárových příček, dnes se k nim ale asi moc nepřiblíží, protože ho čeká úřadující mistr.

Poslední tři utkání
Brest vs. Nice – 2:0
Lens vs. Brest – 2:1
Brest vs. Montpellier – 2:2
Paris Saint-Germain FC
Paříž letos rozhodně nepůsobí suverénně jako ostatní ročníky, je to přesně naopak, protože body ztrácí jen na běžícím páse a zejména v poslední době. Vše odstartovala těsná porážka 0:1 s Lyonem. PSG sice následně porazilo Lorient, ale pak uhrálo s Lille jen bezbrankovou remízu. Tu zvládlo napravit proti Štrasburku, ale následně po výsledku 1:1 přišlo o body také s trápícím se St. Etienne. Dnešní domácí tak nutně potřebují zase jenom vyhrávat, protože už ani nejsou na prvním místě. Na první Lyon dokonce ztrácí tři body. Ty tak mohou dnes dotáhnout, což by se jim podle předpokladů mělo povézt.

St. Etienne vs. PSG – 1:1
PSG vs. Štrasburk – 4:0
Lille vs. PSG – 0:0
Zdravím všechny fotbalové fanoušky! Tento víkend je na programu již 19. kolo Ligue 1. PSG tak čeká další důležitý souboj o body, ve kterém vyzve Brestois. Tímto jste k utkání srdečně zváni a přeji příjemnou počtenou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.