Ligue 1 - 21. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Reims : Stade Brest - 24. ledna 2021   15:00

Reims
40' Mbuku (Chavalerin)
1:0
(1:0)
Reims
P. Rajković – Foket, Faes, Abdulhamíd (C), Konan – Drameh – Mbuku, Cafaro, Chavalerin, Doumbia (69. Kutesa) – Dia (81. Touré).
Hamel J.
Stade Auguste-Delaune, Reims
Stade Brest
Larsonneur – Pierre-Gabriel, Chardonnet, Hérelle, Perraud – Faivre, Belkebla (C), Lasne (72. Jean Lucas), Honorat – Mounié (72. Charbonnier), Philippoteaux (58. Cardona).

Ode mě je to pro dnešek vše! Loučím se s vámi a přeji vám hezký zbytek dnešního dne!
Držení míče: 35 % : 65 %.
Střely na branku: 2:1. Střely mimo: 5:8. Rohy: 2:4. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 14:11.
Utkání je u konce! Reims nakonec bere plný počet bodů. Hosté v druhém poločase dominovali v držení míče a posílali neustále do vápna domácího celku centry. Ani jeden z nich ale nebyl natolik nebezpečný, aby hosté vyrovnali. Domácí využívali rychlých protiútoků, ale také druhou branku nepřidali.
90+3'
Hosté měli k dispozici přímý volný kop, ale ani z posledního centru Rajkovičce neohorizili. Balón ve vápně sebral ze vzduchu právě brankář Reims.
90+3'
Mbaku se dopustil nedovoleného zákroku a rozhodčí rychle přerušuje hru.
90+1'
Reims mohlo jít do velké šance, ale po přihrávce Mbuku se míč nepodařilo zpracovat Tourému, od kterého kulatý nesmysl míří do středu hrací plochy.
90+1'
Rozhodčí v druhém poločase nastavuje tři minuty nad rámec základní hrací doby.
89'
Gabriel se ve vápně dostal nejvýše ze všech hráčů a hlavou se mu podařilo zakončit. Míč ale míjí branku.
89'
Brest se dostane v závěru k rohovému kopu po sraženém míči. Exekuci si bere na starost Honora, který už si staví balón.
88'
Cardona hledal dalším centrem ve vápně spoluhráče, ale nepodařilo se mu to. Našel pouze připravené obránce Reims, kteří odpočítávají poslední minuty.
87'
Na druhé straně vzápětí další faul. Dalším napomenutým hráčem je Perraud, jenž ve snaze získat míč nedovoleně zasáhl protihráče.
86'
Honorat ve středu pole poslal k zemi Mbuku. Hra je přerušena, domácí budou rozehrávat.
85'
Brest zvolil rozehrávku do křídelních prostor, odkud opět přišel centr. Ten byl tentokrát přetažený, nakonec jeden z útočících zakončil, ale hodně nepřesně.
84'
V závěru utkání se hra přistřuje. Žlutou kartu dostává také Júnis Abdulhamíd (Stade de Reims), který postrčil protihráče u postranní čáry.
82'
Cafaro měl hodně prostoru k odcentrování v přečíslení, ale domácí křídelník nepřihrál vůbec ideálně. Úplně zbytečně odevzdává balón Brestu, který může pokračovat v závěrečném tlaku.
81'
Střídání v týmu Stade de Reims: ze hřiště odchází Boulaye Dia, přichází El Bilal Touré.
80'
Navíc přichází nedovolený zákrok na polovině hřiště, takže uvidíme další rozehrávku Reims, po kterém mohou domácí nasbírat cenné vteřiny.
79'
Hostující celek na útočné polovině operuje s míčem. Do konce základní hrací doby zbývá deset minut, což Brestu mnoho nenahrává.
78'
Cardona se snažil prosadit individuálně, což se mu nejprve dařilo, ale následně míč ztrácí, protože si ho předkopl dopředu a míč skončil za brankou Reims.
77'
Další příležitost hasí ve vápně právě Faes, jenž míč odhlavičkoval do bezpečí. Brest se nakonec po komunikaci s rozhodčím dostane k rohovému kopu.
76'
Žlutou kartu dostává Wout Faes za faulu ve středu pole, kterým takticky pozastavil rychlou akci Brestu.
75'
Gabriel vyslal pěknou přihrávku do vápna, kde u míče byl Belkebla, kterému balón prošel mezi nohama. Hostům se opravdu nedaří závěrečná fáze.
73'
Do konce utkání zbývá necelých dvacet minut. Brest v druhém poločase dominuje držení míče, ale do velkých šancí se nedostává. Naopak domácí využívají rychlých protiútoků, které jsou často nebezpečné.
72'
Střídání v týmu Stade Brestois 29: ze hřiště odchází Paul Lasne, přichází Jean Lucas.
72'
Střídání v týmu Stade Brestois 29: ze hřiště odchází Steve Mounié, přichází Charbonnier.
72'
Brest se dostal k centru, po kterém ve vápně zůstali na zemi ležet tři hráči po tvrdé srážce. Zdá se, že všichni budou v pořádku. Mezitím uvidíme další čerstvé síly na trávníku.
71'
Žlutou kartu dostává Mathieu Cafaro (Stade de Reims), který zezadu poslal skluzem protihráče k zemi a dostává tak první karetní trest zápasu.
70'
Dia mohl zajistit výhru svého týmu, když si ve vápně šikovně naskočil na hlavičku. Nejproduktivnější hráč Reims ale hlavičkoval vysoko nad.
69'
Střídání v týmu Stade de Reims: ze hřiště odchází Moussa Doumbia, přichází Dereck Germano Kutesa.
68'
Brest se řítil do zajímavé situaci tři na tři, Honorat ale vzal nakonec vše na sebe a střílel zpoza vápna hodně mimo. Chystá se další střídání, tentokrát na straně Reims.
67'
Cafaro si nedal pozor a ve snaze bránit poslal hráče k zemi. Je odpískan faul, Brest bude rozehrávat.
66'
Doumbia se po přihrávce Mbuku mohl stát hrdinou zápasu. Skákavý balón z hranice vápna vší silou napálil pouze do hráče před sebou.
65'
To se změnilo až teď, když domácí rychle postupovali vpřed. Ve vápně se ke střele z úhlu dostal Cafaro, jehož střela mířila do středu branky, kde byl dobře postaven Larsonneur.
64'
Ten Gabrielův nyní do vápna ani nedoletěl. Hostům se opravdu nedaří, i když většinu času hrají na míči a nepouštějí Reims na útočnou polovinu.
62'
Další a další centry míří do vápna Reimsm který ale s tímto nemá žádné problémy. Velký počet balónů je nepřesný, domácí obránci nemají zatím těžkou práci.
61'
Gabriel vhazuje z pravé strany po bloku jednoho z domácích. Brest pokračuje v aktivitě, ale nadále má velký problém s finální fází.
60'
Mbuku šikovně čekal na průnikovou přihrávku do vápna, ale se spoluhráčem si nerozuměl, takže společně pouze odevzdali balón hostům.
59'
Hosté na vývoj utkání reagují prvním střídáním, které je určitě na místě. Brest totiž nepředvádí dobrou hru ve finální fázi a hra je teď celkově plná nepřesností.
58'
Střídání v týmu Stade Brestois 29: ze hřiště odchází Romain Philippoteaux, přichází Irvin Cardona.
57'
Tak nakonec vůbec míč do vápna nedorazil. Brest se standardní situací naložil nejhůře, jak mohl. Balón hosté napálili pouze do připravené zdi.
56'
Další z několika centrů vyslaných do vápna končí u domácích hráčů, kteří ale osvobozeni nejsou. Za malou chvíli jim do vápna přiletí další balón, protože Chavalerin fauloval a následuje přímý kop.
55'
Mounie si naběhl do vápna na přihrávku a snažil se přehodit vyběhnutého brankáře, do jeho střely vložil nohu Faes, který srazil balón na rohový kop.
54'
Balón z velké dálky mířil do vápna, kde si domácí znovu žádali penaltu, když měl jeden z hráčů Brestu hrát rukou. Nakonec ani tentokrát rozhodčí nepíská a hra plyne dále.
54'
Hra je přerušena. Honorat šel do souboje příliš ostře a dává šanci domácím na vyslání centru z velké vzdálenosti.
52'
Nadále jsou na stadionu slyšet výbuchy dělobuchů jednoho z táborů fanoušků, který se nachází někde v oblasti stadionu.
51'
Boulaye Dia se dostal ke střele ve vápně, tentokrát střelu zblokoval jeden z obránců, který se položil do trajektorie rány.
50'
Brest aktivně hraje nadále s míčem. Domácí ale zatím nenechají hosty vkročit do vápna, odkud by mohli ohrozit branku.
49'
Brest se dostal k centru z hloubi pole, který mířil zhruba na penaltový puntík. Tam byl úspěšnější jeden z domácích obránců, který míč odhlavičkoval z velkého vápna.
48'
Reims drží balón na své polovině a snaží se uklidnit rozlétanou hru ze startu druhého poločasu. S míčem hrají domácí stopeři.
47'
Domácí po tvrdém zákroku ve vápně Brestu žádají penaltu. Na zemi skončil po kontaktu Mbuku, ale rozhodčí jasně dává najevo, že tohle pískat nehodlá.
46'
Brest ihned ze začátku poločasu zkoušel překvapit soupeře. K výkopu se ale dostane Rajkovič, protože míč bez velkých komplikací získal do svého držení.
46'
Po první poločase vede domácí Reims nad Brestem 1:0. O velmi kuriózní branku se postaral Mbuku, který byl z hranice velkého vápna nastřelen ho hlavy, od které míč následně putoval do sítě. Hosté byli v prvním poločase aktivnější, ale nastřelili pouze brankovou konstrukci.
45+1'
45+1'
Mbuku se dostal k míči ve vápně, ale dlouho se rozmýšlel co s míčem udělá, nakonec napálil pouze soupeře.
45'
Doumbia hledal ve vápně Mbuku, ale jeho přihrávku na poslední chvíli srazil jeden z obránců za postranní čáru. Uvidíme autové vhazování.
43'
Domácí mohli opět pohrozit po rychlé akci, ale tentokrát selhala kombinace. Reims zůstane s míčem na kopačkách, ale musí začít od znova.
42'
Brest ve snaze rychle odpovědět usazen na útočné polovině. Na stadionu je nyní špatná viditelnost vinou fanoušků. kteří dostávají na stadionu pyrotechniku přes tribuny.
40'
Reims právě vstřelilo branku!
Reims jde do vedení! Autorem velmi kuriózní branky je NATHANAËL MBUKU, kterého Chavalerin po centru napálil z hranice velkého vápna do hlavy, od které se míč se štěstím odrazil do hostující branky. Mbuku se nyní drží za hlavu, protože po střele padl na zem, ale zároveň se raduje z úvodního gólu utkání. Asistence: Xavier Chavalerin.
39'
Po centru do vápna se míč odrazil na nohu Chardonneta, který pálil z úhlu do tyčky! Reims nyní zachránila branková konstrukce, která se otřásla.
38'
Foket si v souboji před velkým vápnem dovolil příliš. Hosté se dostanou k zvýhodněnému rohovému kopu.
37'
Následně se míč s pomocí hostů dokonce dostane za domácí branku, takže Reims pošle míč do hry pomocí výkopu brankáře Rajkoviče.
36'
Hosté postupovali vpřed po pravé straně, kde přišla nečekaná ztráta míče u postranní čáry. Reims se dostane k autovému vhazování.
35'
Domácí se dostali k trestnému kopu zpoza vápna, po kterém došlo k centru. Ten bez větších problémů odvrátili hostující obránci.
33'
Po chybě v hostující rozehrávce se ke střele dostal Mbuku. Jeho pokus z hranice velkého vápna, kde měl hodně prostoru, mířil pouze těsně vedle levé tyče!
32'
Hostující celek opět hraje s míčem. Brest si ho přihrává na vlastní polovině. Míč i u brankáře Larsonneura.
30'
Hráči v tmavých dresech ihned po autovém vhazování spěchali do protiútoku, ve kterém ale selhali. Ve vápně opět zasahoval Faes proti centrovanému míči.
30'
Po dlouhém nákopu ale šance nepřijde. Přihrávka na levé křídlo byla hodně nepřesná, míč končí za postranní čárou, vhazování pro Brest.
29'
Domácí ale v posledních minutách přidali na aktivitě dopředu. Po šanci Doumbii hrají aktivněji dopředu a hra se začíná přelévat ze strany na stranu.
28'
Ani tentokrát Brest nic nepředvedl. Přišel pouze centr do středu vápna, kde si poradili domácí obránci, míč pak bez problémů sebral ze vzduchu Rajkovič.
27'
Hráči Brestu mají k dispozici další standardní situaci zpoza velkého vápna. Stane se tak po faulu Chavalerina, který nedovoleně tahal protihráče za dres.
26'
S míčem na kopačkách nyní teď naopak byli domácí, kteří přenesli hru na pravou stranu, kde si pomezní rozhodčí všiml ofsajdového postavení.
25'
Brest na malou chvíli uklidňuje hru a kombinuje na vlastní polovině. Hra je zatím z obou stran hodně opatrná.
24'
Doumbia se dostal do největší šance utkání! Po přesně přihrávce z levé strany se ve vápně poroučel k zemi ve snaze zakončit ve skluzu, což se mu povedlo, ale míč po střele končí vedle pravé tyče z pohledu hostujícího brankáře.
23'
Domácí postupovali vpřed po levé straně, ale nedošli daleko. Po nepřesnosti se dostal míč do zámezí, vhazovat bude Brest.
22'
Brest velké šance nevyužil. Nakonec se ještě po rychlé kombinaci dostal ke střele Philippoteaux, ale jeho pokus z hranice velkého vápna zblokován obránci.
21'
Cafaro poslal před vlastním vápnem při snaze bránit protihráče k zemi. Hosté se dostanou k rozehrávce standardní situace z velmi zajímavé pozice.
20'
Reims teď po delší době získalo balón a dokonce se dostalo k centru, ale ten sotva doletěl do vápna, kde byl připraven brankář Larsonneur, který už ho svírá v rukavicích.
18'
Sledujeme zatím dosti specifické utkání. Hosté drží balón a nedovolují domácím útočit. Brest ale také není z útoků po křídlech příliš nebezpečný.
17'
Ne na dlouho se domácí dostali k míči. Hosté pak rychle spěchali dopředu a dostali se k centru z pravého křídla, ale branku neohrozili.
16'
Brest si vyměňoval přihrávky na obranné polovině, což se nelíbilo domácím. Fotbalisté Reims si tlakem získali balón na své kopačky a mohou ohrozit prostor tří tyčí.
15'
Mounie se dostal ve vápně po centru z pravé strany k hlavičce, ale míč nasměroval pouze do jednoho z dobře postavených obránců, který míč srazil do bezpečí. Hosté pokračují s míčem na kopačkách.
14'
Reims bude rozehrávat zhruba z půlící čáry. Hlavní arbitr si všiml faulu Belkebla, který poslal spoluhráče k zemi.
13'
Hosté ale šance v podobě přímého kopu vůbec nevyužili. Centr z pravé strany byl hodně nepřesný, trefil zeď, a následně se odrazil na kopačky domácích beků.
12'
Hamel přerušuje hru, nedovolený zákrok předvedl před vlastním vápnem Reims Konan ve snaze získat balón. Následuje zajímavá standardní situace pro Brest.
11'
Balón putuje až k brankáři Larsonneurovi, jenž se zapojuje do kombinace Brestu. Hosté zatím dominují držení míče.
10'
Perraud si po autovém vhazování zpracoval míč na hranici velkého vápna, odkud vyslal střelu, která končí nad.
9'
Hosté nadále pokračují v kombinaci, tentokrát už na útočné polovině. Přišel další centr, po kterém zasahoval Faes, který odhlavičkoval za postranní čáru, což znamená autové vhazování.
8'
Hosté se dostali k centru z levého křídla, ale míč vůbec nedostali před branku. Obránci Reims včas zakročili a nedovolili hostům zakončit.
7'
Brest kombinuje na vlastní polovině a pomalými kroky postupuje vpřed. Zatím však velmi pomalu.
6'
Cafaro se rovněž pokusil o překvapení, když pálil z velké dálky, ale ani jeho střela nebyla vůbec přesná. Míč tedy putuje zpět na kopačky Brestu, rozehraje ho poprvé brankář Larsonneur.
5'
Gabriel zkusil štěstí z velké dálky, ale jeho pokus byl hodně nepřesný. Míč končí vysoko nad brankou, výkop od branky si vezme na starost Rajkovič.
4'
Ani domácí úspěšní nebyli. Centr nebyl přesný a skončil tak na hranici velkého vápna, kde se o něho postarali hosté, kteří nyní mohou postupovat vpřed.
3'
Hosté si z centru nevypracovali větší šanci, naopak na druhé straně z hranice vápna pálil Mbuku, jenž vybojoval první rohový kop pro Reims.
2'
Brest se dostal k prvnímu centru z hloubi pole, po kterém zasáhl ve vápně jeden z domácích obránců, který míč odvrátil za vlastní branku. Uvidíme první rohový kop v podání hostů.
1'
Utkání právě začalo. Hosté z Brestu nastupují v modrých dresech, domácí pak v červené variantě úborů.
1'
Oba týmy právě nastupují na hrací plochu! Utkání 21. kola francouzské Ligue 1 začne za několik okamžiků!

Stade de Reims: P. Rajković – Foket, Faes, Abdulhamíd (C), Konan – Drameh – Mbuku, Cafaro, Chavalerin, Doumbia – Dia.
Náhradníci: Diouf – De Smet, Donis, F. Doucouré, Maresic, Kutesa, Sierhuis, Touré, Valentim.

Stade Brestois 29: Larsonneur – Pierre-Gabriel, Chardonnet, Hérelle, Perraud – Faivre, Belkebla (C), Lasne, Honorat – Mounié, Philippoteaux.
Náhradníci: Cibois – Ludovic Baal, Brassier, Cardona, Duverne, Charbonnier, Jean Lucas, Le Douaron, Magnetti.

Rozhodčí: Hamel J.
Poslední vzájemná utkání:
Brest – Reims 2:1
Reims – Brest 1:0
Brest – Reims 1:0
Stade Brestois 29

Hostům s šestadvaceti body patří dvanáctá příčka. Brestu se v posledních zápasech příliš nedaří, prohráli poslední dva souboje. Hosté v probíhajícím ročníku vstřelili jednatřicet branek, problémem jsou ale góly inkasované, kterých mají hráči Brestu na kontě šestatřicet, což je skoro nejvíce z celé soutěže. Nejlepším střelcem mužstva je francouzský forvard Franck Honorat, který se prozatím trefil šestkrát.

Poslední ligová utkání:
Brest – Rennes 1:2
PSG – Brest 3:0
Brest – Nice 2:0
Stade de Reims

Domácí Reims se po dvaceti odehraných zápasech nacházejí na patnácté pozici, fotbalisté tohoto celku mají na kontě jednadvacet bodů. V posledních zápasech má Reims velmi kolísavou formu, z posledních pěti utkání vyhrálo dvě utkání, stejný počet zápasů remizoval a jednou také prohrálo. Domácí mužstvo doposud nastřílelo osmadvacet branek, naopak jich inkasovalo jednatřicet. O nejvíce přesných zásahů se postaral čtyřiadvacetiletý útočník Boulaye Dia, který vsítil dvanáct branek a společně s Mbappé se děli o nejlepšího střelce Ligue 1.

Lille – Reims 2:1
Reims – St. Etienne 3:1
Reims – Dijon 0:0
Dobrý den! Vítám vás u textového přenosu utkání 21. kola francouzské Ligue 1, ve kterém se střetne domácí Stade de Reims proti hostům z Stade Brestois 29.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.