Ligue 1 - 11. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Rennais : Bordeaux - 20. listopadu 2020   19:00

0:1
(0:1)
Bordeaux
37' Ben Arfa  (Kalu)
Rennais
A. Gomis – Soppy (58. H. Traoré), Da Silva (C), Aguerd, Truffert – Camavinga, Bourigeaud – Del Castillo (58. Doku), Terrier (58. Hunou), Tait (70. Gboho) – Guirassy (78. Niang).
Salin – Doku, Gboho, Hunou, Siliki, Niang, Nyamsi, N'Zonzi, H. Traoré.
Abed – Pasqualotti, Boutry
Roazhon Park, Rennes
Bordeaux
Costil – Kwateng, Koscielny (C), Baysse, Sabaly – Bašić, Otávio – Zerkane (58. Briand), Ben Arfa (76. Adli), Kalu (58. Oudin) – Maja (58. A. Traoré).

S konstatováním, že o jedinou trefu se postaral Hatem Ben Arfa, jenž dovedl Bordeaux k vítězství, se loučím a zároveň vás zvu k utkání, do něhož nastoupí Monaco a PSG!
Statistiky zápasu

Držení míče: 58 % : 42 %. Střely na branku: 2:3. Střely mimo: 9:2. Rohy: 7:3. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 18:19.
Bordeaux získává cenné vítězství, když vykradlo Rennes! Domácí celek nezvládl utkání, v němž plnil roli obrovského favorita. Rennes bylo často na útočné polovině, kde kombinace poněkud vázla a navíc moc šancí si nepřipravilo. Naopak Bordeaux zvládlo závěr prvního poločasu, když se trefil Hatem Ben Arfa. Po přestávce hostující celek hrál to, co mu stačilo a dokráčel k důležitým třem bodům.
90+5'
90+5'
Střílený centr před branku posílal z levé části šestnáctky Adrien Truffert, ovšem míč na rohový kop poslal skvěle postavený Laurent Koscielny.
90+3'
A znovu Eduardo Camavinga, který se pokoušel o kolmici za obranu. Jenomže celou situaci si pohlídal Youssouf Sabaly, který výborně pokryl prostor.
90+2'
Eduardo Camavinga fauloval a Youssouf Sabaly rozhodně nebude spěchat. Hostující celek šetří cenné vteřinky a pomalu kráčí za překvapivým vítězstvím.
90+1'
Bude se hrát ještě pět minut nad rámec normální hrací doby! Rennes tak má stále dost času na vyrovnání.
90'
Na pravé straně dobře pracuje Hamari Traoré, který vybojoval rohový kop. Rennes bleskově rozehrálo, ale kombinace u lajny příliš nevyšla. Navíc o chvíli později přišel útočný faul.
89'
Rennes rozehrávalo další rohový kop, jenomže centr mířil do malého vápna, kde kraluje Benoît Costil. Hostující brankář se nemusel ani moc namáhat, aby balon získal.
88'
Domácí celek stále kombinuje na útočné polovině, avšak hráčům bez míče schází pohyb. Přihrávka mířila na střed, kde se pohyboval Eduardo Camavinga, jehož skvěle dostoupil Jimmy Briand.
86'
Rennes kombinuje na útočné polovině, jenže je daleko od soupeřovy branky. Obrana Bordeaux dnes pracuje na jedničku a zaslouženě vede svůj tým k vítězství.
85'
Do konce normální hrací doby zbývá pět minut plus nastavení. Domácí celek se nedostává k vyloženým šancím, a tak stále prohrává. Benoît Costil má na své straně štěstí, jelikož ho dvakrát zachránila branková konstrukce.
83'
Jimmy Briand na polovině hrací plochy trefil loktem soupeře. Nayef Aguerd rychle vstal a šel si to se soupeřem vyříkat. Rozhodčí ale nepříjemnou situaci rychle rozehnal.
82'
Skvěle hrající Jeremy Doku přihrál na penaltový puntík, odkud z jedné vystřelil M'Baye Niang, který trefil prvního soupeře. Poté přišlo ještě zakočení zpoza vápna, které mířilo jen nad bránu.
81'
Rennes rozehrávalo rohový kop, po kterém zakončoval Damien Da Silva, jehož pokus mířil nad branku. Hráčům v červených dresech dnes není souzeno.
80'
Domácímu mužstvu se čas velmi rychle krátí a papírový favorit stále prohrává. To nezměnil ani Jeremy Doku, který z pravé části šestnáctky orazítkoval vzdálenější tyč!
78'
M'Baye Niang se snažil přes soupeře přejít do šestnáctky, jenomže neuspěl. Domácímu celku se na útočné polovině ani trochu nedaří a zmar se stále prohlubuje.
78'
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Sehrou Guirassy, přichází M'Baye Niang.
77'
Rennes se řítilo do akce, ovšem hlavní sudí po dlouhé době odpískal faul na nově příchozího. Domácí hráči se hodně diví, jelikož se jim zdálo všechno v pořádku.
76'
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Hatem Ben Arfa, přichází Yacine Adli.
74'
Trocha zbytečného rozruchu, jelikož rozhodčí po akci zvedl praporek! Sehrou Guirassy vnikl do šestnáctky a přihrál před branku, kde stál Adrien Hunou. Ten se nacházel tři metry před brankou, kterou stejně přestřelil.
74'
Sehrou Guirassy se tlačil dopředu a fauloval jej Enock Kwateng. Rennes tak zůstává na útočné polovině a snaží se najít recept na překonání soupeřovy obrany.
72'
Domácímu celku se na útočné polovině vůbec nedaří. Po další ztrátě přešlo Bordeaux do akce, ale Jimmy Briand pokazil přihrávku do pokutového území.
71'
Hlavní rozhodčí rozehrál karetní mariáš, dalším potrestaným hráčem je Adrien Truffert (Rennes), jenž došlápl na nohu soupeře.
70'
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Flavien Tait, přichází Yann Gboho.
69'
Hodně tmavě žlutou kartu vidí Flavien Tait (Rennes), který skluzem vletěl do souboje, po kterém skončil na hrací ploše Enock Kwateng.
67'
V šestnáctce se pohyboval Sehrou Guirassy, který po lehkém kontaktu upadl na trávník. Domácí útočník se dožaduje pokutového kopu, ale rozhodčí ukazuje, hochu vstávej. jeho rozhodnutí posvětil také VAR.
66'
Další žlutou kartu vidí Enock Kwateng (Bordeaux), který poslal k zemi Flaviena Taita. Rozhodčí si pamatoval souboj a v přerušené hře trestal.
65'
Na pravé straně se uvolnil Hamari Traoré, který odcentroval do malého vápna, kde se pro míč musel trochu vracet Sehrou Guirassy. Jeho hlavička z krkolomné pozice mířila jen nad branku, Rennes poprvé zahrozilo!
64'
Na pravé straně se rozeběhl Jeremy Doku, na něhož mířila přihrávka. Jenomže prostor pohlídal Youssouf Sabaly, který jej odehrál za postranní čáru.
63'
Tempo hry se ve druhém poločase vytratilo a velké šance také. Spíše sledujeme boj o každý kousek hrací plochy. Na tahu je Rennes, kterému se příliš nedaří.
62'
Domácí mužstvo má obrovský problém s tím, aby udrželo delší dobu míč na kopačkách a přitavilo soupeře k jeho pokutovému území. Naopak se hraje na polovině Rennes.
61'
Po výměnách se znovu hraje a nově příchozí Adrien Hunou vybojoval standardní situaci, která se bude rozehrávat z nadějné pozice. Jenomže Nayef Aguerd se nacházel v ofsajdové pasti.
58'
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Romain Del Castillo, přichází Jeremy Doku.
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Brandon Soppy, přichází Hamari Traoré.
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Samuel Kalu, přichází Rémi Oudin.
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Mehdi Zerkane, přichází Jimmy Briand.
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Josh Maja, přichází Amadou Traoré.
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Martin Terrier, přichází Adrien Hunou.
57'
Stade Rennes předvedlo pohlednou kombinaci na pravé straně, jenomže centr ze strany nestál ani na řeč. Bordeaux se znovu snadno ubránilo.
56'
Domácí celek chystá první změnu, a tak uvidíme, zda to přinese oživení. Tentokrát jsme sledovali ale akci Bordeaux, jenže Josh Maja do šestnáctky nepřešel.
55'
Benjamin Bourigeaud rozehrál rohový kop na první tyč, odkud byl míč odklizen. Stejný hráč dostal ještě šanci na reparát, ale také tentokrát propadl. Zatím se mu moc nedaří.
54'
Čekal bych, že po přestávce Rennes soupeře přitiskne k jeho šestnáctce, ale zatím se tak neděje. O zakončení se pokusil Benjamin Bourigeaud, jehož pokus byl sražen na roh.
53'
Z laviček se zvedlo několik náhradníků, kteří se už rozcvičují. Bude zajímavé sledovat, kdo přijde do hry a zda hru oživí.
52'
Josh Maja poprvé dostal míč do běhu, ale zakřižoval ho Nayef Aguerd. Domácí stoper byl následně faulován a Rennes se vrátí k balonu.
51'
Josh Maja to má vepředu sám velice těžké. Hostující útočník má proti sobě vysoké stopery a zatím na něj létají jen pasy vzduchem. Rennes hraje zodpovědně, tedy až na situaci, kdy inkasovalo.
50'
Samuel Kalu se často válí na zeleném pažitu a aktuálně se zlobí, že na něj nebyl odpískán faul. Rozhodčí hru pustil a Rennes kombinuje na útočné polovině.
49'
Laurent Koscielny potvrzuje, že má spoustu zkušeností a znovu vybojoval balon pro hostující celek. Bordeaux vyslalo pas, který byl prodloužený, jenomže celou situaci pohlídal Alfred Gomis.
47'
První potrestaným hráčem zápasu je Samuel Kalu (Bordeaux), který se velmi rychle musel vracet do obrany a použít taktický faul. Hlavní rozhodčí poprvé zjistil, že má žlutou kartu v kapsičce.
47'
Hned v úvodu rozehrával hostující celek rohový kop. Samuel Kalu poslal centr na zadní tyč, odkud hlavičkoval Enock Kwateng, jehož hlavička postrádala razanci, a tak zasáhl Alfred Gomis.
46'
Pokračujeme druhým poločasem, který rozehrálo Bordeaux. Při pohledu na hrací plochu to vypadá, že oba celky pokračují v zahajovacích sestavách.
46'
Do utkání lépe vstoupil favorit, jenomže hráči Rennes nevyužili dvě velké příležitosti a Bordeaux se najednou začalo zlepšovat. Výkon hostujícího týmu v sedmatřicáté minutě podtrhl Hatem Ben Arfa, jenž dal jedinou branku prvního poločasu. V jeho závěru mohl ještě vyrovnat Romain Del Castillo, jenže trefil břevno, a tak Girondins vede nad Rennes.
45'
45'
Běží poslední minuta normální hrací doby prvního poločasu! už to vypadá, že Bordeaux půjde do kabin s jednobrankovým náskokem. Rozhodně jsem od Rennes čekal více.
43'
Rennes má hodně šancí a nyní nebylo daleko od vyrovnání! Vysoký míč si zpracoval Romain Del Castillo, který udělal dva rychlé kroky na střed a zamířil až příliš přesně – orazítkoval břevno!
42'
Hráčům v červených dresech příliš nedaří, naopak Bordeaux se ve druhé části prvního poločasu zlepšilo a zaslouženě vede. Sledujeme opravdu napínavé střetnutí.
41'
Bordeaux rozehrálo rohový kop a centr od praporku mířil na přední tyčku. z brankové čáry vystartoval Alfred Gomis, který míč vyboxoval do bezpečné vzdálenosti.
40'
Brandon Soppy znovu vystoupil z obrany a fauloval. Samuel Kalu se ochotně kácel k zemi, čímž vybojoval standardní situaci. Na zadní tyči pak číhal Toma Bašić, ale zakročil Damien Da Silva.
39'
Domácí celek se bude rychle snažit vyrovnat, ale zatím se mu to nedaří. Hráči v bílých dresech budou bránit jednobrankové vedení, s nímž budou chtít jít také do kabin.
37'
Bordeaux právě vstřelilo branku!
Favorit zápasu je v potížích, jelikož se trefil jeho bývalý hráč! Samuel Kalu vysunul míč za šestnáctku, kde se pohyboval HATEM BEN ARFA, který si postrčil míč kolem dvou soupeřů a následně přesně zamířil do pravého spodního rohu branky. Asistence: Samuel Kalu.
36'
Po rychlé kombinaci se za šestnáctkou objevil Mehdi Zerkane, který si přehodil míč na levou nohu a zakončil. Jeho pokus nebyl umístěn, a tak Alfred Gomis zasáhl.
35'
Nepřesnosti se kupí na obou stranách, ani jeden z týmů se jich nedokáže vyvarovat, a tak se hra neustále otáčí ze strany na stranu.
34'
Hostující tým kombinoval na levé straně, kde se do ofsajdového postavení dostal Toma Bašić. Rennes znovu odolalo a bude se moci soustředit na další útočnou akci.
34'
Bordeaux sice více drží balon, jenomže do šestnáctky se téměř nedostává. Aktuálně hráči v bílých dresech kombinují kolem středového kruhu. Uvidíme, co vymyslí tentokrát.
33'
Po nepřesnosti domácího mužstva přišel ze strany soupeře nákop, na který si naskakoval aktivní Samuel Kalu, jehož nedovoleně dohrál Damien Da Silva.
32'
Samuel Kalu se chtěl protáhnout ke střele, ale před šestnáctkou jej zavřeli tři soupeři, kteří akci přerušili. Rennes okamžitě otočilo hru, ale moc toho nevymyslelo.
30'
Bordeaux se sice těžko dostává před branku Alfreda Gomise, ale rozhodně nemůžeme říci, že by byl nějak výrazně horší. Snad se v nejbližší době dočkáme nějakého gólu.
29'
Stoper Brandon Soppy vyběhl na útočný výlet, ale přihrávku na střed hrací plochy pokazil. Jenomže také Hatem Ben Arfa nepřihrál přesně a znovu hraje Rennes.
28'
Bordeaux předvedlo nepřesnou přihrávku, čímž pustilo soupeře do akce. S těží udržel balon na hrací ploše Sehrou Guirassy, jenže se k němu dostal soupeř. Avšak Enock Kwateng míč poslal nepochopitelně za postranní lajnu.
26'
K rozehrání volného kopu postavil Hatem Ben Arfa, který našel jen soupeře. Rennes odehrálo balon a musí se dál bránit. Pro vysoký centr si došel brankář Alfred Gomis, jehož fauloval Laurent Koscielny.
25'
Romain Del Castillo pozdě dostoupil do souboje, v němž fauloval Tomu Bašiće. Hlavní rozhodčí zatím žlutou kartu z kapsičky netahá.
24'
Hráči v červených dresech jsou stále více u balonu a snaží se o otevření skóre. Na přihrávku si naběhl Romain Del Castillo, který z jedné zamířil jen nad branku.
23'
Rennes chtělo rychle rozehrát, avšak rozhodčí situaci přerušil a ukazuje hráči píšťalku. Domácí si situaci zopakovali a k hlavičce se probojoval Nayef Aguerd, který mířil jen na stojícího Benoîta Costila.
22'
Přihrávka domácího mužstva směřovala na vlastní branku, ale byla příliš pomalá. Z branky musel vystartovat Alfred Gomis, jelikož na něj zle dotíral Samuel Kalu.
21'
Hatem Ben Arfa nepřešel přes soupeře a po ztrátě míče ho ještě objal. Hostujícímu hráči je odpískán zbytečný faul, Rennes si se situací velmi dobře poradilo.
20'
Velké šance moc nesledujeme, ale rozhodně nemůžeme říci, že by utkání bylo nudné. Na zeleném pažitu se neustále něco děje a góly jistě přijdou.
19'
Utkání se hraje v komorné atmosféře, jelikož je bez diváku. Ovšem náboj střetnutí ani trochu neschází. Rennes rozehrávalo volný kop, jenž byl nepřesný a Nayef Aguerd se po míči marně natahoval.
18'
Přetažený centr mířil na Damiena Da Silvu, který jej vracel před branku. V nebezpečném prostoru se nejlépe zorientoval Laurent Koscielny, který balon poslal na tribunu.
17'
Na levé straně měl dost času Romain Del Castillo, který chtěl přihrávat do druhé vlny. Balon sice neprošel, ale Rennes bude rozehrávat rohový kop.
16'
Samuel Kalu si znovu netroufl na levé straně, a tak míč přenesl na druhou stranu. O kombinaci se pokoušel Enock Kwateng, kterého přečetla obrana domácího mužstva.
15'
Hra se znovu rychle otočila na druhou stranu a Stade Rennes vybojovalo faul. Na centr si za obranu naběhl Nayef Aguerd, jehož hlavička šla nad branku a navíc se jednalo o ofsajd.
14'
Brandon Soppy zatím hraje hodně tvrdě a tentokrát si poradil s Kaluem. Hostující záložník chtěl projít do šestnáctky, což se mu znovu nepovedlo.
12'
Zatím sledujeme vyrovnanou partii, Bordeaux se favorita rozhodně nebojí. Centr z levé strany letěl na zadní tyč, kde souboj podstupoval Mehdi Zerkane, jehož hlavička mířila jen do vzduchu. Z branky v ten moment vystartoval Alfred Gomis, jenž míč vyboxoval do bezpečí.
11'
Rennes znovu kombinovalo mezi obránci a Damiena Da Silvu dostoupil Josh Maja, jenž překazil přihrávku. Domácí celek bude vhazovat a znovu bude moci uklidnit hru.
10'
Youssouf Sabaly chtěl hrát dopředu, jenomže balon se mu rychle vrátil. Hostující hráč byl najednou pod tlakem, a tak si musel pomoci přihrávkou k brankáři Benoîtu Costilovi.
9'
Samuel Kalu se na vlastní polovině dostal pod tlak, když jej napadali Sehrou Guirassy a Eduardo Camavinga. Hostujícího ofenzivního záložníka vysvobodil faul.
8'
Domácí celek chvíli uklidňoval hru, ale následně rychle přešel do akce. Za obranu si naběhl Sehrou Guirassy, jenomže kombinace skončila u postranní lajny. Girondins budou vhazovat.
7'
Z levé strany znovu centroval Benjamin Bourigeaud, který míč směřoval do zadní části šestnáctky. Flavien Tait si chtěl balon zpracovat na prsa, jenomže mu utekl a Bordeaux se snadno ubránilo.
6'
Výborně zasáhl bývalý stoper Arsenalu Laurent Koscielny, který míč poslal na rohový kop. K praporku přispěchal Benjamin Bourigeaud, jehož centr byl odvrácen.
5'
Sledujeme duel mezi třetím a dvanáctým týmem nejvyšší francouzské ligy. Právě hostující celek postupoval k šestnáctce, jenomže Samuel Kalu se ke střele neodhodlal.
4'
Začátek zápasu nabízí dost nadějných akcí, avšak výsledek je stále bezbrankový. Rennes do dnešního zápasu nastoupilo v červených dresech, naopak Bordeaux hraje v bílém.
3'
Také Bordeaux zaznamenalo nadějnou akci, ale vybojovalo alespoň rohový kop. Před brankou stál Hatem Ben Arfa, jenž měl zakončení na dlouhou nohu, a tak mířil vedle levé tyče.
2'
Nádhernou přihrávku na levou stranu vyslal Sehrou Guirassy, který vybídl spoluhráči ke skórování. Flavien Tait vnikl do vápna, udělal kličku soupeři a následně míč napálil do vybíhajícího brankáře. Benoît Costil se stal hrdinou okamžiku!
2'
Na levé straně pracoval Samuel Kalu, kterého zastavil Benjamin Bourigeaud. Hostující hráč se nedal a vybojoval autové vhazování.
1'
Jdeme na to, jelikož hlavní rozhodčí pan Abed zahájil střetnutí. Oba celky jsou mimo formu, a tak potřebují vyhrát. Jasným favoritem zápasu je Rennes.
1'

Stade Rennes FC: A. Gomis – Soppy, Da Silva (C), Aguerd, Truffert – Camavinga, Bourigeaud – Del Castillo, Terrier, Tait – Guirassy.
Náhradníci: Salin – Doku, Gboho, Hunou, Siliki, Niang, Nyamsi, N'Zonzi, H. Traoré.

Girondins Bordeaux FC: Costil – Kwateng, Koscielny (C), Baysse, Sabaly – Bašić, Otávio – Zerkane, Ben Arfa, Kalu – Maja.
Náhradníci: Poussin – Adli, Bakwa, Benito, Briand, de Préville, Jovanović, Oudin, A. Traoré.

Rozhodčí: Abed – Pasqualotti, Boutry.
Ještě jednou vás vítám u dnešního střetnutí, které startuje za necelou hodinu. Za pár okamžiků budeme znát sestavy obou soupeřů, a tak si je představíme. Doufejme, že uvidíme napínavou podívanou a hlavně plno vstřelených branek.
Poslední vzájemné zápasy

Rennes – Bordeaux 1:0
Bordeaux – Rennes 1:1
Rennes – Bordeaux 2:0
Bordeaux – Rennes 0:2
Girondins Bordeaux FC

Hostující celek je na tom o něco hůře. Bordeaux zatím vybojovalo 12 bodů a nachází se na 12. pozici. Hostům se nedaří hlavně směrem dopředu, protože v deseti zápasech vstřelili pouze 9 branek. Méně jich vstřelil pouze poslední Dijon. Z posledních čtyř kol hosté vybojovali jen tři body, navíc z posledních dvou kol ani bod, takže dnes by potřebovali nutně bodovat.
Stade Rennes FC

Domácí zažívají velmi dobrý vstup do sezony. Celek Rennes má totiž po deseti zápasech na svém kontě 18 bodů a nachází se na třetím místě. Domácí soutěži i pár kol kralovali, ale poté přišlo několik remíz a do čela se vyhoupl celek PSG, na který domácí ztrácí šest bodů. V posledním kole hrál právě celek Rennes v Paříži s místním PSG a prohrál 0:3.
Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Po reprezentační přestávce pokračuje Ligue 1 a my budeme sledovat duel Stade Rennes FC – Girondins Bordeaux FC. Mírným favoritem jsou domácí, ale uvidíme, jak to celé nakonec dopadne.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.