Ligue 1 - 21. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Rennais : Lille - 24. ledna 2021   17:00

Salin – H. Traoré (C), Nyamsi, Aguerd, Maouassa (87. Dalbert) – Doku, Camavinga (78. Hunou), N'Zonzi, Truffert (57. Del Castillo) – Grenier – Terrier.
Wattellier – Lombard, Berthomieu
Roazhon Park, Rennes
Lille
Maignan – Celik (88. Djaló), J. Fonte (C), Botman, Reinildo – Araújo (62. Ikoné), Soumaré, André, Bamba – Yazıcı (75. Weah), David (88. Sanches).

Z mé strany je to už pro tohle utkání všechno, přeji hezký zbytek nedělního večera.

Fauly: 12:15
Lille si díky dnešnímu vítězství zlepšuje na 45 bodů a vyrovnává bodové konto vedoucího týmu tabulky PSG. Rennes zůstává páté, propáslo šanci bodově se dotáhnout na čtvrté Monako.
Zápas skončil, Lille vybojovalo na hřišti Stade Rennes cenné vítězství 1:0. Potkaly se dva týmy ve formě a na začátku zápasu to vypadalo, že si to rozdají také dvě silné ofenzívy. Jenže nakonec to byli hosté, kdo byli výrazně lepší, a to hlavně v první půli, ve které se také dostali do vedení, když se v 16. minutě prosadil z rohového kopu Jonathan David. Blízko vyrovnání byl krátce poté Grenier, ale neuspěl. Ve druhém poločase už jsme moc šancí neviděli. Hosté se velmi dobře bránili a potvrdili, že mají po PSG druhou nejlepší obranu v lize. V samotném závěru mohl přeci jen vyrovnat Grenier, ale přímý kop poslal nad bránu.
90+5'
90+5'
Ještě přišel jeden nákop do vápna Lille, ale hosté se zvládli ubránit a už mohou slavit tři body!
90+4'
Teď už se hraje na polovině Rennes, vítězství OSC je už hodně blízko.
90+3'
Nebylo to daleko! Clément Grenier vypálil hodně tvrdě, ale míč prolétl těsně nad brankou Lille. Zdálo se, že Mike Maignan navíc tu střelu kontroloval.
90+3'
Za míčem je připraven samozřejmě Clément Grenier, který bude zřejmě střílet pravačkou.
90+2'
Je tu velká šance pro Rennes na vyrovnání na poslední chvíli. Benjamin André totiž předvedl těsně před vápnem faul za žlutou kartu.
90+1'
Nastavují se čtyři minuty!
90'
Rennes už je zase nastěhováno na polovině soupeře, ale zatím daleko od jeho branky. A čas na vyrovnání už se krátí.
89'
Domácí měli k dispozici standardní situaci. Do vápna Lille přilétl velmi dobrý centr a k hlavičce se dostal Gerzino Nyamsi, nedokázal ale trefit branku.
88'
Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Zeki Celik, přichází Tiago Djaló.
Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Jonathan David, přichází Renato Sanches.
87'
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Faitout Maouassa, přichází Dalbert.
86'
Faitout Maouassa z levé strany poslal jemný obloučkem před branku. Tento pomalý míč nemohl nadělat starosti Maignanovi, který míč v pohodě chytil.
84'
Na druhé straně hřiště musel být připravený Mike Maignan, střelu Hunoua z dálky dokázal chytit.
83'
Po rohovém kopu se do zakončení nůžkami dostal Timothy Weah, který je po svém příchodu na hřiště hodně aktivní. Branku ale akrobatickou střelou netrefil.
82'
Timothy Weah tentokrát z pravé strany poslal skvělý přízemní centr před branku. Na zadní tyči byl Jonathan Ikoné, ale ještě před ním dokázal míč odkopnout Gerzino Nyamsi.
80'
Hosté šli do hodně zajímavého brejku. K míči se dostal Timothy Weah a srazil se s brankářem Salinem. Pokrčovalo se sice ve hře, ale útočník Lille už vystřelit nedokázal.
79'
Clément Grenier hledal ve vápně kolmou přihrávkou Terriera, ale k míči se dostal dřív Mike Maignan.
78'
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Eduardo Camavinga, přichází Adrien Hunou.
77'
Jonathan Bamba táhl brejk Lille po levém křídle a hledal před brankou Weaha. Ten se ale k míči nedostal.
75'
Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Yusuf Yazıcı, přichází Timothy Weah.
75'
Tvrdý zákrok do levého kotníku inkasoval od Celika Romain Del Castillo, ale rozhodčí nepískal faul, takže domácí přišli o zajímavou standardku.
73'
Rennes se znovu nedokázali dostat ani do pokutového území soupeře a pak museli hasit protiakci Lille. Zvládli to.
72'
Celik se vydal podpořit ofenzívu a ztratil míč, takže mohl vzadu chybět, ale akce Rennes skončila nepřesnou přihrávkou.
71'
Standardní situaci dokázali domácí ubránit, ale pak se ještě přeci jen ke střele dostal Jonathan Bamba. Svůj druhý gól v zápase ale nepřidal, z hranice vápna pálil jen do brankáře Salina.
70'
Steven N'Zonzi zajel hodně tvrdě skluzem do Yaziciho a může být hodně rád, že nedostal žlutou kartu, protože jednu už má. Teď ho rozhodčí ušetřil.
68'
Rennes postupně stupňuje své tempo, zatím ale zůstává jen u náznaků, gólovou šanci si ještě domácí nevytvořili.
67'
Steven N'Zonzi směřoval svůj centr z pravé strany na Greniera. Ten už se chystal střílet z voleje, hosté ale dokázali míč těsně před ním odkopnout.
66'
Na druhé straně z protiútoku zahrozil Jonathan David, ale svou střelou z levé strany na vzdálenější tyč netrefil branku.
65'
Camavinga ještě dokázal skluzem posunout míč do vápna do míst, kam nabíhal Terrier, ale situaci dobře přečetl Maignan a byl u míče dříve.
63'
David si nabíhal na dlouhou přihrávku do vápna, ale k míči měl znovu blíže Salin a odkopl ho do bezpečí.
62'
Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Luiz Araújo, přichází Jonathan Ikoné.
62'
Po rohovém kopu hlavičkoval Nayef Aguerd, ale trefil jen Celika, který už podruhé dnes zablokoval nebezpečnou střelu.
61'
Hamari Traoré našel centrem na první tyči Terriera. Jeho střela byla zablokovaná a bude to rohový kop.
59'
Romain Salin šel hodně daleko z branky, aby zastavil další brejk Lille. Poradil si, míč nechal doběhnout až do vápna a pak ho sebral do rukou.
58'
Traoré už z pravé strany odcentrovat nestihl, takže se bude jen rozehrávat od branky Lille.
58'
Maouassův centr z levé strany byl hodně špatný. Trefil jen Soumarého, který hned odkopl míč do bezpečí.
57'
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Adrien Truffert, přichází Romain Del Castillo.
56'
Rohový kop se domácím vůbec nepovedl. Traoré pak ještě chtěl vrátit míč do vápna, ale poslal ho jen do zámezí.
55'
Po Terrierově přihrávce se dostal ke střele zpoza vápna Jeremy Doku. Jeho rána byla sražena na rohový kop.
54'
Clément Grenier z levé strany ze standardky střílel, ale brankáře Maignana nepřekvapil a navíc netrefil branku.
53'
Nyní k tomu dostanou domácí šanci, protože budou mít standardní situaci po faulu na Camavingu.
52'
Rennese se snaží hrát ve druhém poločase aktivněji, ale Lille má jednu z nejlepších obran v celé soutěži, tu bude hodně těžké překonat.
51'
Přihrávka z pravé strany do vápna našla Trufferta, ale ten si nevěděl rady, nevystřelil a ani nepřihrál.
50'
Romain Salin nebojácně vyběhl až z branky a tím zastavil akci Lille, míč odhlavičkoval do zámezí.
49'
Martin Terrier skončil na zemi po jednom z tvrdých soubojů. Byl chvíli otřesen, ale už je zase na nohou a vrátí se do hry.
48'
Kapitán Lille José Fonte výborně zvládl situaci a zastavil další akci Rennes. A hosté budou dokonce ještě vhazovat.
47'
Rennse zahrávalo standardní situaci z pravé strany. Míč poslal před branku Clément Grenier, ale náběh ani jednoho ze spoluhráčů netrefil.
46'
Do druhého poločasu nastoupily oba týmy beze změn v základních sestavách.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 18:04.
První poločas je za námi, Rennes zatím na domácím hřišti prohrává s Lille 0:1. Začátek zápasu byl ještě vyrovnaný, ale postupem času začali být hosté aktivnější. Davidovu šanci z 15. minuty ještě brankář Salin vyrazil, ale po následujícím rohu udělal chybu při boxování míče, a ten dorazil do sítě právě Jonathan David. Pak mohli hosté kopat penaltu, ale ta byla posléze kvůli ofsajdu odvolána. Největší šanci na vyrovnání měl ve 27. minutě Clément Grenier, ale jeho potenciálně gólovou střelu zablokoval Celik.
45+4'
45+2'
Tak přeci jen ano. Došlo k nepříjemné vzdušné srážce Gerzina Nyamsiho a Jonathana Bamby. Oba se drží za hlavu a potřebují ošetření.
45+2'
Doku se k centru z pravé strany nedostal a více už se toho asi v prvním poločase neuděje.
45+1'
Nastavují se dvě minuty.
44'
V závěru poločasu se hra docela dost kouskuje, teď například předvedli útočný faul domácí.
Jeremy Doku si chtěl přehodit míč na levačku a pak vystřelit nebo odcentrovat, obrana Lille ale byla proti.
42'
Domácí se usazují na polovině soupeře a v závěru poločasu se ještě pokusí o vyrovnání.
40'
Nyní dokonce dostává Clément Grenier žlutou kartu za to, že nechtěně udeřil rukou do obličeje Soumarého.
39'
Doku nabil na střelu zpoza vápna Grenierovi, ale tomu ta rána vůbec nesedla a neohrozila branku Lelle.
37'
Na hřišti se zase trochu přiostřilo, tentokrát fauloval Jeremy Doku a už si musí dávat pozor, protože příště už může dostat žlutou kartu.
36'
Mike Maignan po nevydařené akci Rennes drží míč pevně ve svých rukou a už se dívá, na koho rozehraje.
34'
Žlutou kartu dostává turecký obránce Lille Zeki Celik. Domácí budou rozehrávat ze středu hrací plochy.
34'
Přesně na půlící čáře byl faulován Doku, jeho předchozí faul mu oplatil Reinildo.
33'
Romain Salin předvedl hodně nepřesnou rozehrávku a může poděkovat svým spoluhráčům, že to za něj napravili a nepustili soupeře ke střele.
31'
Jeremy Doku šel do souboje s Reinildem zbytečně tvrdě a protihráče poslal nedovoleným způsobem k zemi.
30'
Rennes nyní zdlouhavě rozehrávat na vlastní polovině, potřebuje se po hodně hektické pasáži hry trochu srovnat.
28'
Na hřišti zůstává ležet záložník Rennes Eduardo Camavinga, kterého fauloval Luiz Araújo a dokonce mu sundal z nohy chránič.
27'
Rennes se dostalo vzápětí do první velké šance v utkání! Clément Grenier dostal výbornou přihrávku z pravé strany na zadní tyč. Jeho střela mířila do branky, ale do cesty se jí dokázal postavit obránce Zeki Celik.
26'
Bylo to o centimetrech, ale Jonathan David byl nakonec v těsném ofsajdu, takže penalta se kopat nebude a ruší se taky žlutá karta Aguerda.
25'
Situace to byla opravdu hodně těsná, uvidíme, jak rozhodčí situaci posoudí.
24'
Penalta pro Lille ještě není zcela jistá, VAR ještě řeší, zda nebyl Jonathan David při svém náběhu, který faulu předcházel, v ofsajdu.
23'
Lille bude kopat penaltu, Nayef Aguerd fauloval Jonathana Jonathana Davida! Aguerd dostává žlutou kartu.
22'
Steven N'Zonzi zezadu přejel skluzem Boubakaryho Soumarého a po zásluze dostává žlutou kartu.
21'
Rennes se v posledních minutách dostalo pod tlak a klidně mohlo prohrávat o více než jen o jeden gól.
19'
Obrovskou hrubku v rozehrávce spáchal Hamari Traoré, míč získal Yusuf Yazıcı a pelášil sám na branku. Jeho ránu ale dokázal Salin vyrazit.
17'
Úvodní gól by mohl rozhodně zápasu pomoci, protože v posledních minutách přeci jen jeho tempo trochu upadalo.
16'
Lille právě vstřelilo branku!
Po neproměněné velké šanci zahrávali hosté rohový kop. Brankář Salin chtěl míč vyboxovat do bezpečí, ale místo toho ho odrazil jen přesně před kopačky JONATHANA DAVIDA, které ve své druhé šanci uspěl a uklidil míč do sítě. Bez asistence.
15'
Araujo táhl akci Lille středem pole a podařilo se mu najít na pravém křídle Jonathana Davida. Jeho střelu ale dokázal nohama vyrazit Romain Salin.
14'
Martin Terrier fauloval Svena Botmana. Obešlo se to bez žluté karty, k míči se tedy dostanou hosté.
12'
Po delší době si zahraje také brankář Lille Mike Maignan, tomu jeho spoluhráči svěřují rozehrávku.
11'
Faitout Maouassa špatně zpracoval na levém křídle míč, a ten mu utekl do autu.
10'
Zeki Celik odvedl v obraně dobrou práci, když k míči nepustil Adriena Trufferta, ale pak poslal balón jen do autu.
9'
Hosté teď vysoko napadají rozehrávku Rennes, které tak využilo i brankáře Salina, kterému hra nohama rozhodně nečiní potíže.
8'
Teď to byli hosté, kteří útočili. Jejich akce ale byla zastavena z důvodu Yaziciho ofsajdu.
7'
Na začátku zápasu sledujeme zajímavý fotbal z obou stran. Je vidět, že se potkávají dva vyspělé týmy, které jsou zvyklé hrát ofenzivní fotbal.
5'
Rennes zahrávalo standardní situaci z pravé strany, nejblíže k míči měl Steven N'Zonzi, ale hlavou ho nakonec nezasáhlo, takže se bude jen kopat od branky Lille.
4'
Domácí se pokusili zaútočit rychle po pravé straně, ale Jeremy Doku nedokázal přesně přihrát spoluhráči.
3'
Míč poslal centrem před branku Yusuf Yazıcı a dokázal najít Andrého. Ten ale hlavou minul branku, kterou dnes střeží Romain Salin.
2'
Teď už se ale veškerá pozornost přesune před branku Rennes, hosté budou kopat standardní situaci z levé strany.
1'
Domácí začali aktivně a Mike Maignan hned musel chytat první střelu, pálil na něj Faitout Maouassa.
1'
Domácí Rennes dnes nastoupí ve svých tradičních červenočerných dresech, hosté z Lille budou hrát celí v bílém.
Hráči obou mužstev už nastupují na trávník Roazhon Parku, zápas za malou chvíli začne.

Stade Rennes FC: Salin – H. Traoré (C), Nyamsi, Aguerd, Maouassa – Doku, Camavinga, N'Zonzi, Truffert – Grenier – Terrier.
Náhradníci: A. Gomis – Assignon, Dalbert, Da Silva, Del Castillo, Gboho, Hunou, Martin, Rugani.

Lille OSC: Maignan – Celik, J. Fonte (C), Botman, Reinildo – Araújo, Soumaré, André, Bamba – Yazıcı, David.
Náhradníci: Chevalier – Bouleghcha, D. Bradarić, Djaló, Ikoné, Lihadji, Niasse, Sanches, Weah.

Rozhodčí: Wattellier – Lombard, Berthomieu.
Vzájemné zápasy

První vzájemné utkání této sezony skončilo remízou 1:1. Domácí Rennes se dostalo do vedení gólem Bamby, za hosty vyrovnával Da Silva. Utkání také přineslo po jedné červené kartě na každé straně. Lille poslední tři zápasy s Rennes neprohrálo. Rennes doma s Lille neprohrálo dokonce dvanáctkrát v řadě.
Lille OSC

Lille je tradičním francouzským týmem, který šel v posledních letech nahoru, v letošní sezoně si zahrál i Evropskou ligu, ve které si zahrál i se Spartou a ve skupině obsadil druhé místo za AC Milán a bude tak hrát v pohárové Evropě i na jaře. V domácí soutěži to má Lille taktéž velmi dobře rozehrané, s 42 body je na druhém místě tabulky a na vedoucí PSG ztrácí jen tři body a má zápas k dobru. Z posledních sedmi zápasů Lille prohrálo jediný, naposledy vyhrálo 2:1 doma nad Remeší. Venku zatím Lille v této sezoně v lize odehrálo devět utkání s bilancí pěti výher, tří remíz a jedné porážky. Tři poslední venkovní utkání Lille vyhrálo, naposledy 1:0 na hřišti Nimes.
Stade Rennes FC

Stade Rennes je tradičním francouzským klubem, který se v posledních letech zvednul a jeho cílem je umístění na pozicích zaručujících evropské poháry. V této sezoně si Rennes zahrálo Ligu mistrů, ale s pouhým jedním bodem skončilo ve skupině poslední. V lize to ale s Rennes vypadá dobře, na kontě má 36 bodů a nachází se na pátém místě tabulky, takže na příčce zaručující předkolo Evropské ligy. Na třetí místo a předkolo Ligy mistrů ztrácí Rennes jen čtyři body. Rense už sedm utkání v řadě neprohrálo, naposledy vyhrálo 2:1 na hřišti Brestu. Doma zatím Rennes v této sezoně v lize odehrálo deset utkání s bilancí pěti výher, dvou remíz a tří porážek. Tři poslední domácí zápasy Rennes neprohrálo, naposledy remizovalo 2:2 s Lyonem.
Zdravím a vítám všechny příznivce francouzského fotbalu u sledování on-line přenosu utkání 21. kola Ligue 1 mezi týmy Stade Rennes FC a Lille OSC. Zápas se odehraje na Stade de la Route de Lorient v Rennes.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.