Ligue 1 - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Rennais : Reims - 4. října 2020   17:00

Rennais
25' Raphinha (Guirassy) • 37' Da Silva
2:2
(2:1)
Reims
12' Abdulhamíd  (Zeneli) • 66' Dia  (Kutesa)
Rennais
Salin – Boey, Da Silva (C), Aguerd, H. Traoré – N'Zonzi – Raphinha, Bourigeaud, Camavinga (80. Martin), Tait (64. Del Castillo) – Guirassy.
Bonet – Del Castillo, Gboho, Gelin, Hunou, Martin, Rutter, Soppy, Assignon.
Batta – Aube, Boutry
Roazhon Park, Rennes
Reims
P. Rajković (46. Diouf) – Foket, Faes, Abdulhamíd (C), Konan – Munetsi – Dia (82. Sierhuis), Zeneli (64. Cafaro), Chavalerin, Mbuku (64. Kutesa) – Touré (71. Valon Beriša).

S konstatováním, že Rennes nezvládlo utkání s outsiderem, se loučím a přeji vám příjemný zbytek nedělního večera.
Utkání končí překvapivou remízou! Rennes bylo v celém střetnutí lepším celkem, avšak ve druhém poločase hýřilo velkým sebevědomím, což se nevyplatilo. A tak si troufnu říci, ze Reims bude s bodem více spokojené.

Duel byl jednoznačný, přesto se Rennes z vítězství neraduje. Zahodilo spoustu šancí a ve druhém poločase hrálo spíše profesorsky, jakoby se nemohlo nic stát. Snad jediného okamžiku využil Boulaye Dia, který se postaral o vyrovnání.
90+3'
90+2'
Dalším potrestaným hráčem je Nayef Aguerd (Rennes), který zastavil akci soupeře. Tohle může být poslední šance pro Reims!
90+1'
Chvíli po velké šanci přišel volej z hranice vápna, ovšem Benjamin Bourigeaud nezamířil přesně. Jeho pokusu chyběl asi metr, Yehvann Diouf má obrovské štěstí na své straně.
90'
Benjamin Bourigeaud rozehrával rohový kop, ale jeho centr nepřeletěl ani prvního soupeře v šestnáctce. Akce pokračovala dál a na centr zleva si naskočil Steven N'Zonzi, jenž orazítkoval pravou tyčku!
89'
Domácí mužstvo se znovu usadilo na útočné polovině. Damien Da Silva odcentroval, ale vysoký míč si pohlídal stoper Wout Faes. Rennes už má opravdu málo času!
88'
Celou situaci na sebe chtěl vzít Dereck Germano Kutesa, který postupoval z vlastní poloviny až k šestnáctce, kde měl proti sobě hned čtyři soupeře. V obrovské rychlosti srazil Damiena Da Silvu a je mu pískán faul.
86'
Aktivní Raphinha se dostal k centru, který mířil do nebezpečného prostoru, kde se pohyboval Wout Faes, jenž balon odvracel na roh. Přetažený centr od praporku zakončil Damien Da Silva, avšak Yehvann Diouf byl připravený zasáhnout.
85'
Asi málokdo čekal, že v pětaosmdesáté minutě bude stav zápasu stále vyrovnaný. Rennes má sice na trávníku převahu, ovšem do vyložených šancí se v posledních minutách nedostává.
84'
Sacha Boey byl pořádně zahnán, ale udržel míč ve hře jen pro soupeře Thomas Foket se s tím nepáral a odkopl ho jen k soupeři. Budeme sledovat další kombinační snažení Rennes.
83'
Steven N'Zonzi postupoval před branku soupeře, ale balon mu byl ukopnut na roh, který rozehrál Raphinha. Centr byl z předbrankového prostoru odvrácen.
82'
Střídání v týmu Stade de Reims: ze hřiště odchází Boulaye Dia, přichází Kaj Sierhuis.
81'
Domácí mužstvo znovu trpělivě kombinuje, ale potřebovalo by být blíže šestnáctce soupeře. Po chvíli přišlo přenesení hry na pravou stranu, kde na balon nedoskočil Romain Del Castillo.
80'
Z levé části pokutového území zakončoval Sacha Boey, jehož snažení bylo zastavené a sražené mimo hrací plochu. Domácí celek bude znovu rozehrávat jen rohový kop.
80'
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Eduardo Camavinga, přichází Jonas Martin.
79'
Do konce zápasu už moc času nezbývá, Rennes muselo začít od vlastního brankáře. Po chvíli přišel dlouhý nákop, po němž přišel útočný faul.
78'
Centr z pravé strany mířil na zadní tyč, kde se pohyboval Júnis Abdulhamíd. Ovšem před ním situaci vyřešil Hamari Traoré, který následně balon odkopl pořádně daleko.
77'
Domácí trenér chystá další změnu, Rennes potřebuje oživit hru. Domácí celek ve druhém poločase tolik nedominuje a aktuálně se bude bránit volnému kopu.
75'
Míč mířil na pravou stranu šestnáctky, kde si jej ukopl trochu dál Thomas Foket. Do skluzu se položil Nayef Aguerd, jenž balon zakopl za postranní lajnu, dobrý moment stopera Rennes.
74'
Raphinha napadal brankáře při rozehrávce, teprve dvacetiletý Yehvann Diouf si míč stáhl za stojnou nohou a nechal aktivního soupeře proběhnout.
73'
Těžko říci, co Sacha Boey zamýšlel. Ovšem balon z jeho kopačky nebyl ani střelou ani přesný centrem. Míč opustil hrací plochu a od branky bude rozehrávat Yehvann Diouf.
72'
Domácí celek znovu kombinuje na vlastní polovině, Rennes nikam nespěchá. Ještě je dostatek času, ovšem aby to hráče v červeném nemrzelo.
71'
Střídání v týmu Stade de Reims: ze hřiště odchází El Bilal Touré, přichází Valon Beriša.
70'
Dalším, kdo si prohlédl žlutou kartu je Marshall Munetsi (Reims).
69'
Centr od rohového praporku mířil před branku, kde se pohyboval Nayef Aguerd, jenž se dopustil útočného faul. Yehvann Diouf dobře vystartoval z branky a situaci vyřešil.
68'
Těsně za hostující šestnáctkou přišel faul, který mohl Rennes poslat zpátky do vedení! K přímému kopu se postavil Raphinha, jehož pokus zamířil jen do zdi. Rennes bude rozehrávat další roh.
66'
Reims právě vstřelilo branku!
Přílišné sebevědomí Rennes končí vyrovnávací trefou! Střídající Dereck Germano Kutesa narazil míč do prostoru, kde se pohyboval BOULAYE DIA, jenž vyhrál souboj a mířil sám na brankáře. Jeho pokus pak zapadl přesně k pravé tyči. Asistence: Dereck Germano Kutesa.
64'
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Flavien Tait, přichází Romain Del Castillo.
Střídání v týmu Stade de Reims: ze hřiště odchází Nathanaël Mbuku, přichází Dereck Germano Kutesa.
Střídání v týmu Stade de Reims: ze hřiště odchází Arbër Zeneli, přichází Mathieu Cafaro.
64'
Další centr z levé strany podskočil Sehrou Guirassy, a tak byl míč odvrácen za šestnáctku, odkud okamžitě zakončoval Benjamin Bourigeaud, jehož pokus byl hodně slabý.
63'
Steven N'Zonzi – Hamari Traoré – Raphinha, to byla osa, po které šel míč na jeden dotek. Až poslední jmenovaný situaci pokazil a Reims se může znovu soustředit na útočení.
62'
Sledujeme poněkud hluchou část zápasu, a tak domácí trenér chystá první změnu v sestavě. Jeho tým se nachází na útočné polovině, kde byl k vidění centr, který si hostující stopeři pohlídali.
60'
Ve druhé části hry už není tempo takové, jako v první části. Ve hře se objevuje také spousta nepřesností, Rennes je ale stále lepší.
59'
Pohybem si o přihrávku řekl Arbër Zeneli, který si nabíhal na levou stranu. Ovšem přihrávka byla nepřesná a skončila mimo hrací plochu. Bude se kopat od branky Rennes.
58'
K trestnému kopu se postavil sám faulovaný Raphinha, který chtěl trefil pravou šibenici. Jenomže pokus byl nepřesný a skončil asi metr vedle branky.
57'
Xavier Chavalerin (Reims) musel sáhnout na záchranou brzdu, když poslal k zemi Raphinhu. Tohle je žlutá karta, která hráči nikdy nebude vyčítána.
56'
Ještě v šestnáctce obral Stevena N'Zonziho o míč Boulaye Dia, který přihrál na hranici vápna, odkud byl k vidění zablokovaný pokus z kopačky Xaviera Chavalerina následně se ještě nepřesnou hlavičkou prezentoval El Bilal Touré.
55'
Reims odcentrovala zleva, ovšem míč byl sražen na roh. Ten rozehrál Arbër Zeneli, jemuž se centr vůbec nevydařil.
54'
U postranní čáry zastavil soupeře Eduardo Camavinga (Rennes), který si pomohl zatažením za rameno. Mladého hráče žlutá karta překvapila, ale přijmul ji.
54'
Domácí celek soupeři míč moc nepůjčuje, sledujeme tak další postupný útok Rennes. Po chvíli přišel nákop, a tak se míče chopila Reims.
52'
Přetažený centr si opět našel Damien Da Silva, jehož hlavička byla zablokovaná. Míč se vrátil k dezorientovanému kapitánovi Rennes, jenž byl posledním, kdo se balonu dotkl – následuje jen odkop od brány.
51'
Eduardo Camavinga si dal před soupeře tělo a nechal se faulovat. Rennes hraje další skvělé utkání, po kterém by mohlo soupeřů znovu odskočit.
50'
Domácí mužstvo je znovu u balonu a trpělivě kombinuje na útočné polovině. Zprava odcentroval Raphinha, jenž spoluhráče nenašel. Reims chtěla otočit hru, avšak přišel taktický faul.
49'
Rennes se kombinačně přesunulo na útočnou polovinu, kde byla k vidění přihrávka zpátky. Nayef Aguerd se dostal do problémů a hru tak otočil El Bilal Touré. Reims se dočkala i zakončení, o které se postaral Arbër Zeneli – jenže prostor tří tyčí netrefil.
48'
Domácí celek přišel o míč, který zpátky získal Eduardo Camavinga. Tento středopolař hraje skvěle a po chvíli byl faulován, když ho zboural Nathanaël Mbuku.
47'
Rennes se pokusilo o nákop na pravou stranu, kde pracuje Raphinha. Balon sebral soupeře, který jej domácímu mužstvu zase vrátil. Uvidíme, co borci v červených dresech vymyslí nyní.
46'
Jdeme na druhý poločas, který zahájilo hostující mužstvo. Rychle se hra přerušila, když byl faulován Flavien Tait, který nevypadá dobře, ale bude schopen pokračovat.
46'
Hostující trenér asi musel sáhnout ke změně na brankářském postu! Predrag Rajković odstoupil ze zápasu a ligovou premiéru zažije dvacetiletý Yehvann Diouf.
46'
Střídání v týmu Stade de Reims: ze hřiště odchází Predrag Rajković, přichází Yehvann Diouf.
46'
Úvodní pětačtyřiceti minutovka nabídla mnoho zajímavých situací a také tři branky. Jistě spokojenější šli do kabin domácí hráči, kteří otočili stav zápasu na svou stranu. Ovšem do vedení se dostala Reims, když se prosadil z rohového kopu Júnis Abdulhamíd. Jenže aktivita Rennes neuvadala, ba naopak. Raphinha a Damien Da Silva byli střelci na druhé straně, což jen podepsalo předvedenou hru. Těšme se na druhou část zápasu, která bude jistě napínavá.
45'
44'
Blížíme se ke konci poločasu, který se nebude ani moc nastavovat. Rennes hraje opravdu skvěle a zaslouženě půjde spokojenější do kabin.
43'
Na zeleném pažitu zůstal ležet Eduardo Camavinga, který v pádu odehrával balon Zdá se ale, že bude v pořádku a nebude potřebovat ani ošetření.
41'
Na centr z volného kopu si za obranou naskočil Sehrou Guirassy, který mohl znovu pohnout se stavem zápasu. jeho náběh byl skvělý, avšak zakončení hlavou zase nepřesné.
40'
Pytel se žlutými kartami se asi roztrhl, dalším potrestaným hráčem je Wout Faes (Reims). Hostující obránce vletěl do soupeře, který skončil na trávníku, rozhodčí neváhal ani chvilku a trestá.
39'
Na centr z volného kopu si za obranu naběhl Wout Faes, který se nažil ihned zakončit. Jako myšlení bylo zbrklé, a tak i balon letěl do míst, kde brankáře nemohl ohrozit.
38'
Dalším potrestaným hráčem je Flavien Tait (Rennes), který nejprve odehrál míč, ale následně špunty od kopaček došlápl na lýtko soupeře.
37'
Rennes právě vstřelilo branku!
Domácí mužstvo zaslouženě otáčí kormidlem a je ve vedení! Centr od rohového praporku byl přizvednut na první tyč a na zadní celou situaci dohrál DAMIEN DA SILVA. Kapitán Rennes se hlavou nemýlil a posílá svůj tým do vedení.
36'
Raphinha a Hamari Traoré kombinovali na pravé straně a vybojovali rohový kop. Pokus by první jmenovaný odešel, jak se spekuluje, Rennes hodně oslabí.
35'
Prvním potrestaným hráčem je Damien Da Silva (Rennes), který u středové čáry šlapákem trefil soupeře do nártu. Hlavní sudí tahá žlutou kartu, což se domácímu kapitánovi rozhodně nelíbí.
34'
Drzý Raphinha prošel od lajny až do šestnáctky. Pokusil se zakončit, ale jeho pokus byl zablokovaný. Míč si našel Benjamin Bourigeaud, jehož akrobatický pokus mířil jen nad břevno – další krásná situace.
33'
Centr od rohového praporku mířil na zadní tyč, odkud byl odvrácený. Reims se ale znovu musí bránit, tlak domácího mužstva je opravdu obrovský.
32'
Další balon domácího celku mířil na levou stranu, kde pracoval Sacha Boey. Ovšem Thomas Foket jej poslal mimo hrací plochu a Rennes bude kopat další rohový kop.
30'
Na hranici ofsajdu se pohyboval Arbër Zeneli, kterému to prošlo. Hostující hráč postupoval zleva sám na brankáře, ale střelou po zemi neuspěl. Romain Salin zasáhl nohou a je hrdinou okamžiku.
29'
Jestliže jsem si přál zajímavé utkání, tak to se rozhodně hraje. Domácí celek je velice aktivní a snaží se strhnout stav zápasu na svou stranu. Skóre je sice vyrovnané, ale o zajímavé situace nouze není.
28'
Eduardo Camavinga a Flavien Tait vymýšleli ve středu pole, až druhý jmenovaný o balon přišel. Ovšem Eduardo Camavinga se znovu vrátil a míč pro Rennes získal zpátky.
27'
Centr neměl gólové parametry, a tak jej odvrátil Júnis Abdulhamíd. Domácí celek se míče rychle chopil a znovu vymýšlí, jak se dostat do další zajímavé situace.
26'
Raphinha je při chuti a dost možná se loučí s dresem Rennes. Aktivní záložník byl faulován a domácí celek bude rozehrávat volný kop. Otočí stav zápasu?!
25'
Reims rychle ztratilo míč a bylo také potrestáno! RAPHINHA přihrál na hranici velkého vápna, kde mu patou míč narazil Sehrou Guirassy. Již zmíněný hráč se najednou ocitl před brankářem, kterého prostřelil a zaslouženě srovnal stav zápasu. Asistence: Sehrou Guirassy.
24'
Sehrou Guirassy se chtěl zapřít o soupeře, který mu ustoupil. Domácí útočník skončil na zeleném pažitu a k míči se dostal Predrag Rajković.
23'
Za pokutovým územím si míč potáhl více na střed Flavien Tait, který to chtěl vzít na sebe. Na zakončení neměl dost klidu, a tak zamířil jen vysoko nad branku Místo gólmana se museli spíše bát fanoušci na tribuně.
22'
V přerušené hře bylo zkontrolováno video a hlavní rozhodčí ukazuje, že se bude kopat pouze od branky. Vše tedy bylo v pořádku! Rennes musí přijít s jiným nápadem, jak vyrovnat.
21'
Rennes vybojovalo faul a poslalo centr do pravé stran šestnáctky. Balon byl odvrácen rukou, domácí celek chce kopat pokutový kop. Ovšem pokračujeme ve hře!
20'
Dvacet minut hry je minulostí, Rennes je na balonu lepší, ovšem stále prohrává, když se prosadil po rohovém kopu Júnis Abdulhamíd. Reims zatím potvrzuje, že hraje s oblíbeným soupeřem.
18'
Hra se nám trochu uklidnila, jelikož hostující mužstvo je v hlubokém bloku. Rennes nečeká nic jednoduchého a ani z tohoto mráčku nezaprší Júnis Abdulhamíd předskočil soupeře a vyřešil situaci
17'
Hráči Reims se jen málo nacházejí s míčem na útočné polovině. Další snaha skončila u postranní lajny. Domácí celek znovu otáčí hru na druhou stranu. Raphinha přihrál do šestnáctky, kde došlo k útočnému faulu.
15'
Ve středovém kruhu došlo k souboji, po kterém se míče chopí domácí. Rennes se pokusilo o centr z levé strany, avšak snaha nevyšla a bude se znovu jen odkopávat od brány.
14'
Raphinha je neustále v pohybu a tím si řekl o další pas. Ovšem nákop domácího mužstva byl nepřesný a skončil až mimo hru. Znovu se bude odkopávat od branky, kterou hájí Predrag Rajković.
12'
Po rohovém kopu se skóre mění a do vedení se dostává outsider utkání! Na centr od praporku si naskočil na první tyči JÚNIS ABDULHAMÍD, jenž se nemýlil. Situaci značně podcenil Romain Salin, který zůstal stát jako přikovaný k brankové čáře. Tenhle gól jde hodně za jeho osobou. Asistence: Arbër Zeneli.
11'
Krásná akce hostujícího mužstva končí jen rohovým kopem! Arbër Zeneli přihrál na levou stranu šestnáctky, kde se pohyboval Nathanaël Mbuku, jehož okamžité zakončení vyrazil Romain Salin.
10'
Raphinha disponuje výbornou kvalitou, a tak je o něj v Evropě zájem. Domácí křídelník obešel soupeře a vnikl do šestnáctky, ovšem tam číhal další bek.
9'
To snad není možné, co se dá zahodit! Centr z levé strany mířil před branku, kde zcela sám skákal El Bilal Touré. Jeho hlavička ale byl trestuhodná, z jasné pozice mířila jen k rohovému praporku.
8'
Thomas Foket kontroloval hru a chtěl nechat doskákat míč mimo hrací plochu. Ovšem předskočil jej Flavien Tait, avšak i přes veškerou snahu balon už na trávníku neudržel Bude se kopat od hostující brány.
7'
Domácí mužstvo znovu rozehrávalo rohový kop a je na koni. Ovšem po centru zakončení nepřišlo. Rennes dostalo šanci na reparát a k odraženému míči se dostal Raphinha, jenž zastříhal nůžkami, ale zamířil těsně vedle levé tyče.
6'
Hráči v červených dresech se znovu nacházejí na útočné polovině, kde hledají recept na překonání obrany. Z velké dálky se napřáhl Benjamin Bourigeaud, jehož pokus byl tečován a mířil vedle levé tyče.
5'
Reims kombinovala na útočné polovině, až balon ztratil El Bilal Touré, který následně zatáhl soupeře za ruku. Hlavní rozhodčí hru přerušil a přisoudil míč na kopačky domácích.
4'
Domácí mužstvo rozehrávalo další rohový kop, balon se sice kroutil před branku, ovšem Predrag Rajković jej vyboxoval od branky. Hostující tým tak hru uklidňuje a kombinuje.
3'
U postranní čáry se kolem soupeře protáhl Flavien Tait, jemuž se povedlo odcentrovat. Míč byl ze šestnáctky odklizen a následně se Reims míče chopila. Ovšem směrem dopředu nám toho moc nepředvedla, a tak se hra znovu otáčí.
2'
Stade Rennes FC nastoupilo do dnešního střetnutí v červených dresech, naopak Stade de Reims oblékl bílou sadu. Vraťme se na zelený pažit, kde na své polovině kombinují domácí.
1'
Jdeme na to! Hlavní rozhodčí pan Julien Batta poprvé foukl do píšťalky a utkání mohlo začít. Rennes rozehrálo a po chvíli vybojoval rohový kop Sehrou Guirassy. Centr do šestnáctky poslal Benjamin Bourigeaud, avšak míč byl nejprve vrácen před branku a následně odehrán do bezpečí.
1'
Obě mužstva už přihází na zelený pažit, a tak se můžeme těšit, že za několik okamžiků bude připraven úvodní výkop. Pojďme se společně bavit kvalitním francouzským fotbalem – je tu Ligue 1 Uber Eats.
Ještě jednou vás vítám u zápasu, který za pár okamžiků začne. Již jsem vám představil sestavy obou celků a také víme, že domácí celek bude obrovským favoritem. Ovšem Reims přijíždí na půdu oblíbeného soupeře a bude se chtít papírovým předpokladům postavit. Doufejme, že nás čeká kvalitní utkání, v němž padne hodně gólů.

Stade Rennes FC: Salin – Boey, Da Silva (C), Aguerd, H. Traoré – N'Zonzi – Raphinha, Bourigeaud, Camavinga, Tait – Guirassy.
Náhradníci: Bonet – Del Castillo, Gboho, Gelin, Hunou, Martin, Rutter, Soppy, Assignon.

Stade de Reims: P. Rajković – Foket, Faes, Abdulhamíd (C), Konan – Munetsi – Dia, Zeneli, Chavalerin, Mbuku – Touré.
Náhradníci: Diouf – Valon Beriša, Cafaro, Cassama, De Smet, Donis, Kutesa, Maresic, Sierhuis.

Rozhodčí: Batta – Aube, Boutry.
Pokud se podíváme na zápasy minulé sezóny, byla právě Reims úspěšnější. Oba loňské duely ovládlo, když vyhrálo nejmenším možným rozdílem. Pokud budeme hledat poslední vítězství, musíme se přeorientovat do dubna roku 2016. Jestli se má dnes hostující celek odrazit, dnes k tomu má ideálního soupeře. Odpoutá se Stade de Reims ode dna?

Reims – Rennes 1:0
Rennes – Reims 0:1
Reims – Rennes 2:0
Rennes – Reims 0:2
Rennes – Reims 3:1
Asi málokdo čekal, že Rennes skočí do nového ročníku Ligue 1 v takovém stylu. Domácí celek se zatím vyhřívá na vedoucí pozici, když získal třináct bodů, ztratil pouhé dva body za remízu s Lille. Stejný počet bodů má také nováček Lens, který odehrál o zápase více. Nahoru už se drápe hlavní favorit soutěže PSG, který je pouze o bod zpátky. Rennes je nejlépe střílejícím týmem v soutěži a disponuje také dobrou obranou. Zcela jiná atmosféra panuje na straně Stade de Reims. Hostující celek patří mezi to nejhorší, co francouzská nejvyšší soutěž nabízí. Reims se musí rychle vzpamatovat, jinak by ji mohl ujet vlak. Vždyť tento celek získal pouze jeden bod, stejně jako poslední Dijon. Hostující tým překvapil pouze Monaco, s ním vydoloval právě jediný bod. Za pět kol byla Reims schopna vsítit jen tři branky, z toho dvě do sítě Monaca.
Vítám všechny fotbalové fanoušky u francouzské Ligue 1 Uber Eats, která má na programu šesté kolo. Budeme sledovat týmy, které mají úplně jiné starosti. Čeká nás duel, v němž se představí Stade Rennes FC a Stade de Reims.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.