Ligue 1 - 9. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Rennais : Stade Brest - 31. října 2020   17:00

Rennais
66' Da Silva (Del Castillo) • 71' Aguerd (Bourigeaud)
2:1
(0:0)
Stade Brest
57' Honorat  (Mounié)
Rennais
A. Gomis – H. Traoré, Da Silva, Aguerd, Dalbert – N'Zonzi – Doku (68. Gboho), Siliki (68. Bourigeaud), Terrier (84. Grenier), Del Castillo (68. Hunou) – Guirassy.
Salin – Bourigeaud, Truffert, Martin, Soppy, Hunou, Grenier, Gboho, Nyamsi.
Frappart – Berchebru, Pages
Roazhon Park, Rennes
Stade Brest
Larsonneur – Faussurier, Chardonnet, Duverne, Perraud – Mbock, Belkebla (84. Lasne) – Faivre, Cardona (76. Le Douaron), Honorat (85. Charbonnier) – Mounié.

To je z mé strany vše, přeji hezký zbytek sobotního dne.
Držení míče: 68 % : 32 %.
Střely na branku: 6:4. Střely mimo: 8:3. Rohy: 8:1. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 2:10.
Je dobojováno. Sledovali jsme zajímavý zápas, ve kterém byl o poznání aktivnějším a lepším týmem ten domácí, kterému se ovšem dlouho nedařilo v koncovce. Po změně stran se do vedení dostali hosté, ale domácí pak zabrali, dvakrát se prosadili a stav zápasu otočil. Celek Rennes své vedení udržel a Brest porazil 2:1. Nutno dodat, že domácí berou tři body zcela zaslouženě.
90+3'
90+2'
Žlutou kartu dostává Gaëtan Charbonnier (Stade Brestois 29).
90+1'
Rozhodčí přidal dvě minutky.
90'
Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.
89'
Po rohu zakončoval Benjamin Bourigeaud, ale jeho rána se neujala.
88'
Rohový kop pro domácí celek.
87'
Romain Perraud se prodral do vápna a vzal to na sebe, ale jeho dělovka nebyla přesná a míč skončil nad brankou Rennes!
85'
Střídání v týmu Stade Brestois 29: ze hřiště odchází Franck Honorat, přichází Gaëtan Charbonnier.
84'
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Martin Terrier, přichází Clément Grenier.
84'
Střídání v týmu Stade Brestois 29: ze hřiště odchází Haris Belkebla, přichází Paul Lasne.
83'
Z rohu ale nic nebylo. Hosté se ubránili a stále tak prohrávají o jednu branku.
82'
Rohový kop pro celek Rennes.
81'
Posledních deset minutek mají hosté na to, aby něco udělali s nepříznivým výsledkem. Zatím to ale vypadá, že všechny body získá celek Rennes.
79'
Jenže domácí chybovali a byla z toho obrovská šance hostů! Po přihrávce před branku zakončoval Franck Honorat, ale trefil jen dobře postaveného Gomise!
78'
Hosté to zkusili po pravé straně, ale jejich kombinace k ničemu nevedla a na tahu je tak celek Rennes.
76'
Střídání v týmu Stade Brestois 29: ze hřiště odchází Irvin Cardona, přichází Jérémy Le Douaron.
75'
Domácí nakonec zahrávali dva rohové kopy, ale ani z jednoho nic nebylo. Míč nakonec do bezpečí odkopl Brendan Chardonnet.
74'
Po povedené ráně musel zasahovat Gautier Larsonneur, ale zvládl to na jedničku a míč vyrazil na rohový kop!
73'
Žlutou kartu dostává Romain Perraud (Stade Brestois 29).
71'
Rennes právě vstřelilo branku!
Obrat dokonán, domácí celek jde po rohovém kopu do vedení 2:1! Po centru se k hlavičce dostal NAYEF AGUERD a Gautier Larsonneur byl zcela bez šance!
71'
Další rohový kop pro Rennes.
71'
Po rohu pálil z hranice velkého vápna Hamari Traoré, ale hradbu těl nepropálil a stav utkání se nemění.
70'
Domácí celek vybojoval rohový kop. Dočkáme se další branky?
68'
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází James Lea Siliki, přichází Benjamin Bourigeaud.
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Romain Del Castillo, přichází Adrien Hunou.
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Jeremy Doku, přichází Yann Gboho.
66'
Domácí se dočkali, je vyrovnáno! Po centru doputoval míč až na zadní tyč, tam si naběhl DAMIEN DA SILVA a hlavičkou nedal brankáři šanci!
65'
Žlutou kartu dostává Franck Honorat (Stade Brestois 29).
64'
Z následného rohu nic nebylo, takže celek Rennes i nadále prohrává o jednu branku.
63'
Po centru si míč srazil do vlastní branky Brendan Chardonnet, ale Gautier Larsonneur skvěle zareagoval a konečky prstů míč vyrazil na rohový kop!
61'
Před námi je posledních zhruba třicet minutek a vzhledem k tomu, že favorit tohoto utkání prohrává o jednu branku, tak je jasné, že to bude ještě hodně zajímavé.
59'
Pro domácí je to velká rána, tak uvidíme, co vymyslí. Nyní se vydali dopředu, ale jejich akce k ničemu nevedla.
57'
Brest právě vstřelil branku!
Tak pozor, protože hostující celek jde trochu překvapivě do vedení 1:0! Po centru a následném odrazu se k míči dostal FRANCK HONORAT, který z hranice malého vápna propálil Gomise!
55'
Bleskovou akci Rennes zastavil pomezní rozhodčí, ofsajd.
53'
Ve druhém poločase se zatím neděje nic zajímavého. Oba celky útočí, ale do zakončení se nedostávají.
51'
Steven N'Zonzi to vyzkoušel z dobrých dvaceti metrů, ale jeho technický pokus nebyl přesný a míč skončil vysoko nad brankou Brestu.
49'
Hosté to zkusili dlouhým nákopem, ale jejich snažení ukončil pomezní rozhodčí, ofsajd.
47'
Ani jeden celek v poločase nestřídal, takže pokračujeme ve stejném složení, jako na začátku duelu.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 18:00 hodin.
První poločas je za námi. Sledujeme duel, ve kterém je jasně lepší domácí celek, který se dostal do několika zakončení, ale branky se nedočkal. Hosté spoléhají hlavně na rychlé brejky, ale žádný jim nevyšel a tak Rennes hraje s Brestem 0:0.
45+1'
45'
Hraje se poslední minuta prvního poločasu.
44'
Nyní zakončoval Romain Del Castillo, ale jeho pokus nebyl přesný.
43'
První poločas se blíží ke svému konci a vypadá to, že na úvodní branku si budeme muset počkat do druhého poločasu.
41'
Hosté po zisku míče šli dopředu, Irvin Cardona odcentroval, ale jeho přihrávka byla hodně nepřesná a míče se zmocnil Damien Da Silva.
39'
Domácí se snaží v závěru prvního poločasu něco vymyslet, ale zatím kombinují daleko od branky, kterou střeží Gautier Larsonneur.
37'
Nyní se na trávníku nic neděje a k vidění je pouze řada nepřesných přihrávek.
35'
Romain Del Castillo zastavil unikajícího protihráče a může být rád, že za svůj zákrok nevyfasoval žlutou kartu.
33'
Hosté zahrávali zajímavou standardní situaci ze strany velkého vápna Rennes, ale do zakončení se žádný z hráčů nedostal.
32'
Žlutou kartu dostává Dalbert (Stade Rennes FC).
29'
Hosté se konečně také vydali dopředu, ale jejich kombinace skončila nepřesným centrem.
27'
Stále se hraje na polovině Brestu. Po dalším centru hlavičkoval aktivní Terrier, ale tentokrát branku netrefil a rozehrávat tak bude Gautier Larsonneur.
25'
Martin Terrier se dostal do zakončení z hranice velkého vápna a po jeho technickém pokusu orazítkoval míč břevno!
23'
Domácí stále tlačí svého soupeře, který se víceméně pouze brání a směrem dopředu ještě nepředvedl vůbec nic.
21'
Úvodních dvacet minutek branku nenabídlo, ale rozhodně se nenudíme. Domácí jsou jasně lepší, stále se tlačí dopředu, ale v zakončení se jim zatím nedaří podle představ.
19'
Z prvního rohu v tomto utkání ale nic nebylo. Hosté se opět ubránili, ovšem domácí i nadále zůstávají u míče.
18'
Po kombinaci to vzal na sebe Romain Del Castillo, ale Gautier Larsonneur si s jeho pokusem poradil a míč vyrazil na rohový kop.
16'
A to nyní potvrdil i Sehrou Guirassy, který pokazil lehkou přihrávku a míč doslova daroval svému soupeři.
14'
Nic zajímavého se na trávníku neděje. Oba celky se sice snaží tlačit dopředu, ale v útočné fázi se ani jednomu nedaří podle představ.
12'
Nakonec se hosté dopředu vydali, ale jejich snažení ukončil pomezní rozhodčí, ofsajd.
11'
Hosté získali míč a kombinují na své polovině. Brest zatím nikam nepospíchá a spíše šetří cenné vteřinky.
9'
Stále se hraje hlavně na polovině hostujícího celku, který se v úvodu utkání pouze brání. Celek Rennes je jasně lepší.
7'
Dalbert to vzal na sebe, vyzkoušel své střelecké štěstí, ale ani jeho rána se neujala.
5'
Jeden z domácích hráčů se dostal do zakončení, ale jeho rána nebyla přesná a od své branky bude rozehrávat Gautier Larsonneur.
3'
Začátek utkání je velmi opatrný. Ani jeden celek nechce udělat zbytečnou chybu a sledujeme takové klasické oťukávání.
1'
Jako první se dopředu vydal domácí celek, který je favoritem tohoto utkání.
1'

Stade Rennes FC: A. Gomis – H. Traoré, Da Silva, Aguerd, Dalbert – N'Zonzi – Doku, Siliki, Terrier, Del Castillo – Guirassy.
Náhradníci: Salin – Bourigeaud, Truffert, Martin, Soppy, Hunou, Grenier, Gboho, Nyamsi.

Stade Brestois 29: Larsonneur – Faussurier, Chardonnet, Duverne, Perraud – Mbock, Belkebla – Faivre, Cardona, Honorat – Mounié.
Náhradníci: Cibois – Battocchio, Magnetti, Charbonnier, Le Douaron, Ludovic Baal, Philippoteaux, Brassier, Lasne.

Rennes – Brest 2:2
Stade Rennes FC vstoupil do sezony skvěle, protože po osmi zápasech má na svém kontě 15 bodů a nachází se na výborném třetím místě. Z posledních tří zápasů ale domácí získali jen dva body, když navíc v posledním kole prohráli 1:2 s Angers. Dnes mají tedy domácí co napravovat.

Stade Brestois 29 je na tom o něco hůře. Hostující celek nasbíral v osmi zápasech 9 bodů a nachází se na průběžném 14. místě. Z posledních čtyř kol hosté třikrát prohráli, na body čekají už dva zápasy, protože v posledních dvou kolech nestačili na Nantes ani Štrasburk. I hosté potřebují dnes zabrat.
Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Francouzská Ligue 1 má na programu 9. kolo a my budeme sledovat duel Stade Rennes FC – Stade Brestois 29. Mírným favoritem je domácí celek, ale uvidíme, jak to celé nakonec dopadne.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.