Ligue 1 - 29. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Rennais : Štrasburk - 14. března 2021   15:00

Rennais
25' Bourigeaud (Terrier)
1:0
(1:0)
Rennais
A. Gomis – H. Traoré, Da Silva (87. Nyamsi), Aguerd, Truffert – Camavinga, Bourigeaud (76. Del Castillo), N'Zonzi – Terrier (87. Guirassy), Doku (86. Maouassa), Tait (82. Siliki).
Salin – Hunou, Guirassy, Siliki, Soppy, Nyamsi, Maouassa, Del Castillo, Gboho.
Dechepy – Parinet Le Tellier, Boutry
Roazhon Park, Rennes
Štrasburk
Kawašima – Guilbert, S. Mitrović, L. Koné (80. Saadi), Caci – Thomasson, Aholou, Bellegarde (70. Zohi), Sissoko – Ajorque, Diallo (18. Waris).
Sels – Aaneba, Waris, Carole, Saadi, Zohi, Siby, Lebeau, Prcić.

Z mé strany vše, u dalších on-line přenosů brzy na shledanou.
Držení míče: 49 % : 51 %.
Střely na branku: 2:1. Střely mimo: 7:3. Rohy: 6:3. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 13:13.
Druhý poločas již další branku nepřinesl. Nutno podotknout, že Štrasburk po obrátce žádné větší zlepšení nezaznamenal, nevstřelil proti dobře organizovanému protivníkovi ani branku, a tak si po přesném zásahu Bourigeauda ze 25. minuty neodvezl z Bretaně ani bod. Rennes konečně utnulo svou sérii porážek a zaslouženě uzmulo tři body.
90+5'
90+4'
Běží už čtvrtá minuta z avizovaných tří nastavených.
90+3'
Roztržka přes střídačkami. A pořádně se rozohnil hostující kouč Laurey, který se dostal do křížku s jedním hráčů soupeře.
90+2'
Ani tenhle rohový kop Štrasburk neužitkoval.
90'
Štrasburk zahrával rohový kop, ale neúspěšně. Následný centr Zohiho z levé strany vyboxoval do zámezí připravený Gomis. Teď se hra na chvilku přerušuje, protože na zemi leží otřesený Maouassa.
89'
Štrasburku opravdu moc času nezbývá. Gomis má nyní míč v rukavicích. I nadále se domácím velmi slušně daří bránit akce soupeře. Byť třeba Ajorque se snaží být v posledních minutách aktivnější.
87'
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Damien Da Silva, přichází Gerzino Nyamsi.
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Martin Terrier, přichází Sehrou Guirassy.
86'
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Jeremy Doku, přichází Faitout Maouassa.
84'
Střídající Lea Siliki vybojoval rohový kop, nicméně z něho Rennes následně neudeřilo. Dechepy zapískal nedovolený zákrok, zřejmě toho v počínání Aguerda.
83'
Gomis nyní sebral míč do rukavic. Rennes teď mělo štěstí, tahle akce soupeře zaváněla nějakým vyrovnáním.
82'
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Flavien Tait, přichází James Lea Siliki.
81'
Terrier pálil nyní ze slušné pozice pouze do boční sítě. Rennes se snaží najít i nějakou cestu za pojištěním náskoku, nicméně počínání není zkrátka nejpřesnější v mnoha ohledech.
80'
Střídání v týmu RC Štrasburk: ze hřiště odchází Lamine Koné, přichází Idriss Saadi.
79'
Camavinga ukázal, že umí i perfektně bránit. Teď zamezil soupeři ve vlastním vápně jakékoli podnikání tím, že si parádně pokryl míč.
78'
Marně se zatím snaží Štrasburk najít odpověď na jednu inkasovanou branku. Rennes je zkrátka v útoku kreativnější, Le Racing naopak malátný. Zkrátka jako by nevěděl, co má úplně dělat.
76'
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Benjamin Bourigeaud, přichází Romain Del Castillo.
75'
Rennes mělo možnost zužitkoval standardní situaci, nicméně nůžky Da Silvy byly hodně neefektivní. Domácí stoper měl opravdu nelehkou pozici pro zakončení.
73'
Camavinga se opětovně ozval! Středem pole unikl až k šestnáctce, zakličkoval, narovnal si balón na levačku a ostře vypálil. jeho rána ale skončila vedle šibenice Kawašimovy brány.
71'
Traoré zase dobře pracoval na pravé straně! Na zadní tyčce hledal Bourigeauda, jenže oblouček byl přece vyšší, než by domácí autor jediné branky utkání potřeboval. A tak jeho hlavička nebyla účinná.
70'
Střídání v týmu RC Štrasburk: ze hřiště odchází Jean-Ricner Bellegarde, přichází Kévin Zohi.
68'
Rennes stále dokáže svého protivníka držet protivníka na uzdě. Hosté budou muset v posledních dvaceti, pětadvaceti minutách v útoku opravdu zabrat, aby aspoň srovnali.
65'
Další slušná možnost Rennes, a opět u všeho podstatného byl Camavinga. ten od brankové čáry poslal míč dozadu do vápna, jenže míč nezachytil, k jeho smůle, žádný z jeho spoluhráčů.
64'
Moc povedená akce Rennes! Camavinga poslal míč doleva na Dokua, jeho centrovaný míč skončil u nohou Taita, který z voleje z velmi dobré pozice vypálil. Nicméně bránící Caci jeho střelu stačil vyblokovat do zámezí.
62'
Rennes také mělo po delší době k dispozici standardku. tenhle centre na zadní tyčku ovšem nebyl povedený. A skončil pouze v náruči připraveného Kawašimy.
61'
... ani z téhle šance Le Racingu nezapršelo. Odkop od brány připravuje Gomis, který zatím příliš práce v tomto utkání obecně neměl.
60'
Sissoko faulován u lajny Dokuem. Chystá se standardka pro Štrasburk, míč si už chystá Guilbert...
59'
Traoré hledal svou přihrávkou před brankou Camavingu, ten se ale nakonec k míči nepropracoval. Navíc celou akci zbrzdil ofsajd, do kterého se nakonec těsně domácí bek opravdu dostal.
57'
Doku se snažil prosadit na levé straně přes Koného, ale marně. Rennes není tak aktivní jako v první půli. Opravdu se soustředí hlavně na bránění svého hodně vachrlatého náskoku.
56'
Waris si vymodlil u pravé lajny faul. Jenže nenásledoval dlouhý centr do šestnáctky, nýbrž pouze rozehrávka nakrátko. Štrasburk zkrátka zakládá pouze postupnou akci.
55'
Urostlý Ajorque aktuálně v záběru kamer. Jeho výkon zatím není na požadované úrovni. Zatím se k žádné šanci opravdu vůbec nepropracoval.
54'
Traoré dostal přihrávku na pravou stranu od neúnavného Camavingy, byl v poměrně dobrém postavení, nicméně následné jeho počínání zastavila obrana Štrasburku.
53'
Velmi dobře nyní kombinovali fotbalisté Rennes na levé straně. Nakonec však kýžené zakončení na řadu nepřišlo. V průběhu druhé půle jsme zatím viděli jen jednu větší možnost, a to tu Mitroviče.
51'
Ofsajd také na druhé straně. Marně rozhazuje Waris rukama. Nepřímý volný kop zkrátka rozehraje Rennes.
50'
Ofsajd nyní zabrzdil akci Rennes. Do něj se dostal Terrier.
49'
Rennes vstoupilo do druhé půle o něco vlažněji, teď jako by ale začínalo srovnávat krok. Uvidíme, jestli se bude soustředit především na bránění svého náskoku.
46'
Tak teď mělo Rennes štěstí! Na bližší tyčce se na centr z rohového čtvrtkruhu vyhoupl kapitán Mitrovič, jehož hlavička skončila nad bránou. Velké varování pro celek z Bretaňského poloostrova.
46'
Hosté začali aktivně. Thomasson se snažil podnikat ve vápně, nakonec vybojovali aspoň rohový kop.
46'
Rennes se dostalo do vedení zásluhou Bourigeauda a můžeme konstatovat, že za svou větší aktivitu si gól asi zasloužilo. Ztrestalo parádně mizernou rozehrávku soupeře. Štrasburk každopádně začal v závěru půle hodně kousat. Určitě nemají domácí ještě vyhráno.
45+4'
45+2'
Zajímavý souboj nyní podstoupil Waris a Truffert. Oba protivníci se drželi vzájemně, pak domácí bek do soupeře ve vlastním vápně vrazil. Ale rozhodnutí Dechepyho bylo takové, že přímý volný kop byl přisouzen Rennes.
45+1'
Jakýsi zdravotní problém registroval Waris, ale žádný vážný. Přežije Rennes jakýsi aktuální menší tlak Štrasburku?
45'
Dechepy nastavuje tři minuty. Přece jenom bylo v první půli hodně zranění, především dlouho trvalo ošetřování Dialla.
44'
Minuta do konce. Můžeme zatím konstatovat, že Rennes vede o branku asi zaslouženě.
43'
Rennes je nyní pod tlakem, mělo štěstí, že žádný z hráčů Štrasburku nedokázal adekvátně zacílit. Nakonec jeden z centrů končí v náruči brankáře Gomise, který znovu dostal přednost před Selinem.
42'
Hosté jsou nyní přece jenom u balónu poměrně dlouho, jsou na útočné polovině. Házenkářské obléhání však zatím není úplně tou správnou taktikou.
41'
Špatně to provedl Guilbert. Jeho pokus skončil pouze na zdi, kterou Rennes připravilo na správné místo. Opět tak nedošlo k ohrožení brány soupeře ze strany Štrasburku.
40'
Hosté se po delší době dostávají k příležitosti, jak skórovat. Standardní situace z dobré pozice, tohle by mělo být na přímou střelu na bránu. A míč už si chystá Guilbert.
38'
Tahle standardní situace nebyla zahrána vůbec dobře. Centr doletěl do vápna, míč každopádně směřoval za brankovou čáru, a dokonce se na odkop od brány chystá Kawašima.
36'
Rennes je i nadále lepším týmem, Štrasburk prostě neví, jak na soupeře vyzrát. A bude muset navíc čelit standardce z velmi výhodné pozice pro jeho soupeře.
35'
Da Silva se po rohovém kopu zase dostal k hlavičce, jenže tu nasměroval pouze do rukavic připraveného Kawašimy. Žádný problém pro japonského gólmana, který bude mít v následujících týdnech zřejmě potíž udržet se jako jednička, neboť po dlouhodobém zranění se už chystá na návrat jeho kolega Sels.
34'
Camavinga znovu prokázal, proč je aktuálně žhavým zbožím na evropském trhu. pro něj velká škoda, že jeho přihrávka neprošla do vápna. Alespoň má Rennes k dispozici rohový kop.
32'
Camavinga se dostal na bližší tyčce po rohovém kopu k hlavičkovému pokusu, z těžké pozice a zády k brance však nasměroval míč jen nad břevno.
31'
Bellegarde (SSG) už neunikl žluté kartě poté, co zastavil ve slibné šanci zastavil pronikajícího Camavingu.
30'
Rennes začíná být v útoku o dost aktivnější, Štrasburk si neví příliš rady. Škoda, že teď Camavinga trochu přibrzdil své počínání na levé straně. Mohla z toho být další nebezpečná možnost pro domácí.
28'
Aholou si počínal hodně tvrdě. A Dechepy mu musel rázně domluvit. Pořád je k vidění tvrdá hra.
27'
Tenhle gól by mohl utkání hodně pomoci. Dosud jsme neviděli žádnou hezkou podívanou.
25'
Rennes právě vstřelilo branku!
Z ničeho nic se výběr z Bretaňského poloostrova dostal do vedení. Mitrovič si nerozuměl s Cacim, druhý jmenovaný ztratil míč, toho využil Terrier, který zprava našel ve vápně úplně volného BENJAMINA BORIGEAUDA, jenž snadno zacílil do poloodkryté brány. Asistence: Martin Terrier.
24'
Vidíme opravdu hodně nedovolené hry na straně obou týmů, sudí Dechepy má poměrně dost práce. Boj než krása, asi o tom dnešní fotbal bude.
22'
Koné (SSG) fauloval dost ostře Terriera, a vysloužil si žlutou kartu. Kroutil sice hlavou, ale verdikt zkrátka musí přijmout.
21'
První velká možnost Štrasburku! Bellegarde z vápna odcentroval na zadní tyčku, kde našel hlavičku spoluhráče Warise, který je na hřišti sotva pár minut, toho ale fantasticky nohama vychytal připravený gólman Gomis.
20'
Skvěle to nyní udělal Mitrovič, který si pohlídal u vlastního vápna balón a pak byl faulován. Dechepy zapískal, u míče zůstanou hosté.
19'
Diallo, velmi nákladná letní posila alsaského klubu, smutně odházel, pokulhávajíc, do kabin. Štrasburk může doufat, že jeho zranění nebude vážnějšího charakteru.
18'
Střídání v týmu RC Štrasburk: ze hřiště odchází Habib Diallo, přichází Majeed Waris.
17'
Guilbert se po hlavičkovém souboji ocitl na zemi. Na hřišti je opravdu příliš vidět dost jakýchsi lehčích šrámů. Mimochodem, kvůli tomu svému nedohraje Diallo, chystá se totiž střídání.
16'
Rennes mohlo skórovat z rohového kopu. Bourigeaud poměrně dobře našel svým centrem kapitána Da Silvu, jeho hlavička byla ovšem pořádně nepřesná. Hodně se na sebe domácí stoper zlobil za tohle zakončení.
15'
Zpoza šestnáctky pravačkou napřáhl Bourigeaud, jeho pokus byl ale zablokovaný Sissokem. Dění na hřišti je i nadále nesmírně vyrovnané.
14'
Guilbert se teď diví rozhodnutí hlavního arbitra. Podstoupil souboj s Camavingou, upadl na zem, nicméně faul byl pískán jemu. U míče tak zůstane Rennes.
13'
Držení míče: 55% – 45%
11'
A další zranění na hrací ploše, tentokráte na straně Rennes. U lajny se svíjel Traoré, navrátilec do sestavy, který naposledy pykal kvůli disciplinárnímu trestu. Měl by být ovšem v pořádku.
10'
Pozornost je stále věnována Diallovi. Lékaři Štrasburku mu nyní kontrolují koleno. U lajny se jinak začínají rozcvičovat i hostující náhradníci. V případě jeho ztráty by zřejmě na plac vstoupil Waris.
9'
Diallo se zvedá z trávníků, ale jestli bude schopný pokračovat ve hře, to opravdu vážně těžko říct.
8'
Stále probíhá ošetřování Dialla na hrací ploše. Jako by mu bránící Aguerd nešťastně šlápl na nohu. Nevypadá to s hostujícím foirvardem v tuhle chvíli vůbec dobře.
7'
Diallo si nyní v blízkosti vápna soupeř střetl s jedním ze soupeřů a upadl na zem. Nechce se mu příliš ze země. A sudí Dechepy nakonec kvůli této skutečnosti přerušil hru.
6'
Zatím jsme neviděli žádnou zásadní akci, která by změnila dosavadní bezgólový stav tohoto utkání. Štrasburk se nyní začal více osmělovat, avšak oba útočníci, Ajorque a Diallo, se zatím do nebezpečnější akce nepropracovali.
5'
Doku byl prvním, kdo vystřelil na bránu, nicméně svou levačkou nezamířil do brány.
3'
Příliš dlouhá přihrávka na Bourigeauda. Tohle zkrátka tvořivý záložník SRFC nemohl stihnout. A tak na odkop od branky se aktuálně chystá brankář Kawašima.
2'
Rennes mělo k dispozici první rohový kop. Zužitkovaný ovšem nebyl, Štrasburk zkrátka první standardní situaci přežil ve zdraví. Nice každopádně je v úvodních minutách o něco aktivnější.
1'

Stade Rennes FC: A. Gomis – H. Traoré, Da Silva, Aguerd, Truffert – Camavinga, Bourigeaud, N'Zonzi – Terrier, Doku, Tait.
Náhradníci: Salin – Hunou, Guirassy, Siliki, Soppy, Nyamsi, Maouassa, Del Castillo, Gboho.

RC Štrasburk: Kawašima – Guilbert, S. Mitrović, L. Koné, Caci – Thomasson, Aholou, Bellegarde, Sissoko – Ajorque, Diallo.
Náhradníci: Sels – Aaneba, Waris, Carole, Saadi, Zohi, Siby, Lebeau, Prcić.

Rozhodčí: Dechepy – Parinet Le Tellier, Boutry.
Bastien Dechepy bude mít na Bretaňském poloostrově na starosti toto měření sil, na čarách mu budou pomáhat Brice Parinet Le Tellier a Yannick Boutry. Čtvrtým rozhodčím byl delegovaný Ludovic Genest.
Rennes bude nově postrádat Clémenta Greniera, který si v souboji s Marseille poranil kotník, nemocný je Jonas Martin, alespoň se každopádně vrací po suspendaci Hamari Traoré. Štrasburk čerstvě zařadil na marodku Alexandera Djikua, na ní se nacházejí i Mohamed Simakan a Lebo Mothiba, údajně by ale mohl velmi brzy zpátky brankář Matz Sels. K dispozici bude mít alsaský klub i dvojici ve složení Ibrahima Sissoko a na hostování hrající Jean-Eudes Aholou, prvně jmenovaný překonal karetní trest a druhý jmenovaný naposledy nehrál proti Monacu kvůli tomu, že je právě kmenovým hráčem klubu z jihu Francie.
Hosté jsou nyní v lepším rozmaru než jejich protivník, třeba před týdnem senzačně skolili Monaco, a jestliže na podzim se jich spíše týkaly záchranářské starosti, teď už jsou sestupovému pásmu docela bezpečně vzdáleni. V lize drží sérii čtyř klání bez porážky, za toto období urvali solidních osm bodů, přičemž remízu uhráli třeba na půdě vedoucího Lille.
Domácí aktuálně nejsou v dobrém rozpoložení, včetně klání Coupe de France prohráli už pětkrát za sebou a v tabulce Ligue 1 okupují pozice jen ve středu tabulky. Pořád mají možnost útočit na pohárové pozice, nicméně musejí opravdu co nejrychleji překonat aktuální krizi. K tomu jim má pomoci i nový trenér Bruno Génésio, který prožil ve středeční dohrávce na půdě Marseille svou premiéru. A nebyla úspěšná, jeho mužstvo prohrálo o gól, který padl dvě minuty před koncem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.