Ligue 1 - 32. kolo -  ONLINE PŘENOS -  St. Etienne : Bordeaux - 11. dubna 2021   15:00

St. Etienne
19' Chazrí  • 23' Chazrí (Aouchiche) • 71' Chazrí  • 82' Youssouf
4:1
(2:1)
Bordeaux
9' Hwang Ui-jo
St. Etienne
Green – Debuchy (C), Moukoudi, Cissé, Gabriel Silva – Neyou (83. Moueffek) – Hamouma (73. Nordin), M. Camara, Aouchiche (61. Youssouf), Bouanga (84. Monnet-Paquet) – Chazrí (73. Abi).
Schneider – Parinet le Tellier, Drouet
Stade Geoffroy-Guichard, Saint-Étienne
Bordeaux
Costil – Sabaly, Baysse, Koscielny (C), Benito – Adli, Bašić, Seri (57. Briand) – Oudin (57. Ben Arfa), Hwang Ui-jo, Zerkane (57. de Préville).

Ode mě je to pro dnešní zápas vše. Děkuji vám za pozornost a přeji hezký zbytek víkendu.
Držení míče: 36 % : 64 %.
Střely na branku: 6:2.
Střely mimo: 7:8.
Rohy: 5:6.
Ofsajdy: 0:2.
Fauly: 12:17.
A máme tu konec dnešního utkání, ve kterém domácí Saint-Étienne jednoznačně porazilo hostující Bordeaux 4:1! Na konečný výsledek měly velký vliv pokutové kopy, ze kterých padly hned tři góly. Ve druhé půli dovršil hattrick právě trefou z penalty v 72. minutě Chazrí, konečný stav stanovil svou dorážkou v 81. minutě jednadvacetiletý Youssouf.
Týmy si tak v tabulce Ligue 1 vyměnily pozice, po 32. kole je Saint-Étienne třinácté se 39 body, Bordeaux pak okupuje patnáctou pozici a bodů má 36.
90+2'
90+1'
V úplném závěru utkání bude mít Bordeaux možnost zahrozit z rohu.
90'
Nastavovat se bude jedna minuta.
89'
Utkání už se spíše pouze dohrává, což je znát na pomalejší rozehrávce obou týmů.
87'
Hwang se v šestnáctce dostal ke střele, která ale zamířila hodně mimo branku Greena.
84'
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Denis Bouanga, přichází Kévin Monnet-Paquet.
83'
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Yvan Neyou, přichází Aimen Moueffek.
82'
Ještě před vstřeleným gólem zůstal na zemi ležet Neyou. Nakonec bude nutné střídání, pro kamerunského záložníka totiž míří zdravotníci s nosítky.
82'
Saint-Étienne právě vstřelilo branku!
Autorem branky je ZAYDOU YOUSSOUF, který se ve vápně dostal k dorážce a sebevědomě ji poslal do sítě. Saint-Étienne tak vede už o tři góly!
81'
Centr jednoho z hráčů Bordeaux dokázal zblokovat Cissé. Nyní tak uvidíme roh hostů.
78'
Youssouf se pokusil ohrozit branku soupeře přímou střelu. Ta sice měla dobré parametry, jenže proplachtila pouze vedle pravé tyče.
78'
Následovat bude přímý kop domácího celku.
77'
Costil od branky velmi riskantně rozehrál, za pomoci spoluhráčů však Bordeaux o míč nepřišlo.
73'
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Romain Hamouma, přichází Arnaud Nordin.
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Vahbí Chazrí, přichází Charles Nathan Abi.
71'
Autorem branky z pokutového kopu je VAHBÍ CHAZRÍ.
A máme tu hattrick! Chazrí překonal Costila i napotřetí, když ho poslal na opačnou stranu a sám míč namířil do levé poloviny branky.
71'
K penaltovému puntíku míří Chazrí.
70'
Právě byla nařízena penalta pro Saint-Étienne! Briand v pokutovém území zahrál rukou.
68'
Po faulu mělo výhodu přímého kopu také Saint-Étienne. Následovat bude rohový kop.
67'
V pokutovém území se k míči po přímém kopu dostal Koscielny, který patičkou jen těsně minul levou tyč!
66'
Žlutou kartu dostává Harold Moukoudi (AS Saint-Étienne). Bordeaux bude rozehrávat přímý kop.
64'
Hamoumi už je zpět na nohou a vypadá to, že bude moci v utkání bez větších obtíží pokračovat.
63'
Na zemi zůstává ležet útočník Saint-Étienne Hamouma.
62'
Bordeaux po více než 15 minutách druhého poločasu jednoznačně více drží míč, žádná výraznější šance však zatím ze strany hostů nepřišla.
61'
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Adil Aouchiche, přichází Zaydou Youssouf.
59'
Rohový kop Bordeaux ohrožení branky nepřineslo.
59'
De Préville ve vápně uklouzl, míč ale dokázal o soupeře odrazit na roh.
58'
Trojitým střídáním chce kouč Bordeaux jednoznačně posílit útočné snahy svého týmu. Uvidíme, zda se jeho tah vyplatí.
57'
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Mehdi Zerkane, přichází Nicolas de Préville.
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Rémi Oudin, přichází Hatem Ben Arfa.
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Jean Michaël Seri, přichází Jimmy Briand.
55'
Bouanga nabral rychlost a vydal se směrem k bráně Bordeaux, jeho únik musel nedovoleným zákrokem hasit Adli.
53'
Bordeaux mohlo zamířit do protiútoku, po faulu jednoho z hostí se však míč vrátí na kopačky AS.
53'
Saint-Étienne kombinuje v útočné polovině, o míč ale vinou nepřesné přihrávky jednoho z hráčů přichází.
50'
Následný rohový kop fotbalisté Saint-Étienne nedokázali využít.
50'
Chazrí měl nyní velkou příležitost pro vstřelení hattricku! V malém vápně se dostal k míči, jeho střela však byla fantasticky zblokována jedním z obránců a změna skóre tak není na pořadu dne!
48'
Po kombinaci kolem vápna se ke střele dostal Oudin. Jeho slabší pokus skončil vedle levé tyče. Následovat bude odkop od branky.
47'
Vstup do druhého poločasu je klidnější, míč však až nezvykle často mění majitele.
46'
První poločas dnešního duelu je za námi! Viděli jsme v něm hned tři góly, dva z nich padly z pokutového kopu. Už po devíti minutách hry se z penalty prosadil Hwang a hosté tak vedli 1:0. Domácí se však dokázali vzchopit – v 19. minutě penaltu proměnil Chazrí, o čtyři minuty později tuniský útočník po rohovém kopu zařídil i druhý gól svého týmu. V úplném závěru první části míč do branky dostal Koscielny, jeho trefa ale neplatila kvůli postavení mimo hru. Saint-Étienne tak po 45 minutách vede nad Bordeaux 2:1!
45+5'
45+3'
Po přímém kopu Bašić orazítkoval pravou tyč! K dorážce ve vápně se následně dostal kapitán Koscielny, který sice trefil bránu, ale byl nachytán v ofsajdu.
45'
Nastavovat se budou čtyři minuty.
44'
Žlutou kartu dostává Denis Bouanga (AS Saint-Étienne). Po jeho zákroku zůstává v pokutovém území ležet domácí Neyou.
44'
Ve velmi slibné šanci se nyní ocitl Oudin! Jeden ze spoluhráčů ho vyslal do náběhu, francouzský útočník však trefil pouze připraveného gólmana Greena. Následovat bude rohový kop.
44'
Po zisku míče mohli hráči Bordeaux vyrazit do útoku, následně ale i oni balón ztratili.
42'
Dlouhý nákop brankáře Costila končí mimo hrací plochu. Podle sudího navíc došlo k faulu a míč tak získává domácí celek.
39'
Velmi povedeným centrem do pokutového území se prezentoval Bašić. V šestnáctce si míč hlavou našel Zerkane, který svůj pokus ale nedokázal vtěsnat mezi tři tyče.
37'
Bordeaux kombinuje kolem půlicí čáry, po přechodu do útoku ale balón kvůli faulu ztrácí.
35'
Bašić chytrou přihrávkou do vápna našel Hwanga, který ale nabídnutou příležitost nedokázal zužitkovat. Jeho střela našla pouze levou stranu sítě soupeřovy branky.
34'
Již delší dobu se hraje na zhruba polovině hřiště, míč je v držení Bordeaux, které vyčkává na vhodnou chvíli pro založení útočné akce.
31'
Rohu se ujal Adli. Jeho centr ale zachytil jeden z obránců a bezpečně ho poslal mimo pokutové území.
31'
Penalta se nepíská, hra bude pokračovat rohovým kopem v podání Girondins.
30'
Jeden z hráčů Bordeaux se na hranici vápna skácel k zemi. Hosté se dožadují penalty, ta ale zatím nepřichází.
28'
Pětadvacetiletý Cisse se po rohu dostal nikým nehlídaný ve vápně k hlavičce, jeho pokus ale skončil pouze vysoko nad brankou. Brankář Costil si tak může oddechnout.
27'
Následovat bude v pořadí již třetí rohový kop Saint-Étienne.
23'
Autorem branky je VAHBÍ CHAZRÍ. Rozehrávkou rohového kopu byl opět pověřen Aouchiche. Ten míč poslal ke vzdálenější tyči, kde si ho dokázal zpracovat Chazrí. Následnou střelou z hranice vápna posílá svůj tým do vedení! Asistence: Adil Aouchiche
23'
Další roh pro Saint-Étienne.
22'
Rohový kop zůstal nevyužit, míč bez větších obtíží odhlavičkoval jeden z bránících hráčů.
21'
Levý obránce Benito dokázal obrat soupeře o míč, uvidíme roh pro domácí tým.
19'
Autorem branky z pokutového kopu je VAHBÍ CHAZRÍ. Tuniský útočník míč poslal přesně do levého rohu, gólman Costil neměl nárok.
18'
Pokutového kopu se ujme právě faulovaný Chazrí.
18'
Byla nařízena další penalta! Tentokrát však ve prospěch Saint-Étienne po faulu Zerkaneho, který ve vápně zbořil Chazrího.
16'
Domácí celek se usadil v útočné polovině, dalekonosná střela Neyoua ale zamířila jen nad branku soupeře.
15'
Pokus o útočný výpad hostů zastavuje faul. Míč tak připadne na stranu Saint-Étienne.
14'
V pokutovém území Bordeaux se sám objevil Hamouma, jeho pěkná střela ale těsně minula levou tyč.
13'
Skvělým náběhem se nyní prezentoval dvacetiletý záložník Adli. Jeho snaha ale nakonec přišla vniveč po nepřesné přihrávce.
11'
Žlutou kartu dostává Yvan Neyou (AS Saint-Étienne).
9'
Bordeaux právě vstřelilo branku!
Autorem branky z pokutového kopu je HWANG UI-JO, který se velmi pomalým pohybem posunul směrem k míči a poslal ho nechytatelně do levého dolního rohu. Hosté vedou 1:0!
9'
A je to opravdu tak, penalta je potvrzena.
8'
Hlavní rozhodčí ještě konzultuje s VARem, zda k penaltě nakonec dojde.
8'
Penaltu se pokusí zužitkovat Hwang.
6'
Byla nařízena penalta pro Bordeaux! Po zákroku Debuchyho zůstává na zemi ležet hostující útočník Zerkane, který je nyní ošetřován.
4'
Přímý kop se pokusil zužitkovat Chazrí, trefil ale pouze dobře postavenou zeď Bordeaux.
3'
Faul Oudina zastavuje hru. Hráči Saint-Étienne budou mít výhodu přímého kopu.
1'
Nyní už je vše v pořádku.
1'
Hlavní sudí Schneider nebyl spokojen se začátkem utkání a zápas tak musel být rozehrán opakovaně.
1'
Hráči obou celků jsou již připraveni na trávníku a zápas tak bude moci za malou chvíli začít.

AS Saint-Étienne: Green – Debuchy (C), Moukoudi, Cissé, Gabriel Silva – Neyou – Hamouma, M. Camara, Aouchiche, Bouanga – Chazrí.
Náhradníci: Fall – Kolodziejczak, Abi, Nordin, Monnet-Paquet, Youssouf, Douath, Moueffek, Sow.

Girondins Bordeaux FC: Costil – Sabaly, Baysse, Koscielny (C), Benito – Adli, Bašić, Seri – Oudin, Hwang Ui-jo, Zerkane.
Náhradníci: Poussin – Mexer, Briand, Ben Arfa, de Préville, Kwateng, Lacoux, A. Traoré, Sissokho.

Rozhodčí: Schneider – Parinet le Tellier, Drouet.
Poslední vzájemné ligové utkání:

16. 12. 2020 – Bordeaux – St. Étienne – 1:2
Branky: 24. Hwang (Baysse) – 15. Nordin (Bouanga), 75. Neyou

Bordeaux: Costil – Kwateng (61. Poundje), Baysse, Pablo, Sabaly – Adli, Otavio (81. Oudin), Bašić (61. Zerkane), Hwang (61. De Preville) – Maja (61. Briand), Ben Arfa

Saint-Étienne: Moulin – Debuchy, Moukoudi, Kolodziejczak (90+3. Sow), Trauco – Camara, Neyou – Nordin (73. Douath), Boudebouz (65. Khazri), Aouchiche (73. Youssouf) – Bouanga (65. Hamouma)
Girondins Bordeaux (13. místo, 10 – 6 – 15, skóre 34:41, 36 bodů)
Bordeaux je přes shodný počet bodů v tabulce o dvě příčky výš než jeho dnešní soupeř. Ani tým z jihozápadu Francie nemá dvakrát oslnivou formu. Z posledních pěti utkání dokázal zvítězit pouze v jednom případě, a to 14. března na hřišti beznadějně posledního Dijonu. Venkovní zápasy Bordeaux statisticky příliš nesvědčí, z celkového počtu 15 utkání dokázalo získat 17 bodů. Ve svém posledním duelu Girondins prohrál v domácím prostředí proti Štrasburku 2:3. O výsledku zápasu bylo rozhodnuto už během prvního poločasu, ve kterém všech pět gólů padlo.
Saint-Étienne (15. místo, 9 – 9 – 13, skóre 32:46, 36 bodů)
Domácí celek se nachází na patnáctém místě francouzské nejvyšší soutěže. Pouhých sedm bodů je drží nad pozicí pro baráž o udržení, o bod více pak pro přímý sestup do Ligue 2. Z posledních pěti utkání dokázal tým dvakrát zvítězit, třikrát se musel smířit s prohrou. Saint-Étienne má navíc čtvrtou nejhorší domácí bilanci – z celkových 15 utkání dokázalo získat pouze stejný počet bodů. Ve svém posledním klání celek ze středovýchodní Francie zvítězil na půdě Nimes 2:0.
Zdravím všechny milovníky fotbalu! V rámci 32. kola francouzské Ligue 1 se proti sobě utkají Saint-Étienne a Bordeaux. Oba týmy mají v tabulce shodně 36 bodů a dělí je pouhé dvě příčky.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.