Ligue 1 - 12. kolo -  ONLINE PŘENOS -  St. Etienne : Lille - 29. listopadu 2020   21:00

St. Etienne
33' Chazrí
1:1
(1:0)
Lille
65' Ikoné  (B. Yılmaz)
St. Etienne
Moulin – Trauco, Kolodziejczak, Moukoudi, Debuchy (C) (90+1. Sissoko) – Bouanga, Neyou, M. Camara, Youssouf (90+1. Douath) – Chazrí (66. Nordin), Hamouma (74. Boudebouz).
Bajič – Abi, Aouchiche, Boudebouz, Douath, Nordin, Rivera, Sissoko, Sow.
B. Bastien
Stade Geoffroy-Guichard, Saint-Étienne
Lille
Maignan – Djaló, J. Fonte (C), Botman, D. Bradarić (68. Reinildo) – Ikoné (68. Yazıcı), Soumaré, André (86. Xeka), Araújo (86. David) – Lihadji (68. Bamba), B. Yılmaz.
Karnezis – Bamba, Xeka, David, Reinildo, Niasse, Soumaoro, Weah, Yazıcı.

Po nepřesném centru rozhodčí ukončil dnešní duel. Ten skončil remízou 1:1 a nutno říci, že zaslouženě. Domácím zkrátka patřil první poločas, hostům pak druhý poločas. Výstižněji to již nelze ani napsat. Lille si však ve druhém čase vypracovalo více slibných možností před brankou soupeře, nicméně stačilo jim to jen k vyrovnání. Domácí jsou určitě vděční za bod a po sedmi dlouhých zápasech bez bodu přerušili tuto nelichotivou sérii.
Držení míče: 38 % : 62 %.
Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 1:5. Rohy: 3:3. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 14:13.
90+6'
90+6'
Z avizovaného času uběhla už druhá minuta a ještě budeme svědky dlouhého centru Lille z poloviny hřiště, kde došlo k faulu.
90+5'
Ani tento centr z levé strany nebyl vůbec přesný a již to vypadá, že každou chvíli hlavní sudí ukončí zápas.
90+4'
Tohle je dlouhý centr, který si pohlídal brankář Saint a taky tak učinil.
90+3'
V nastaveném čase zatím nepozorujeme nic zásadního. Domácí se snaží již ubránit alespoň bod z dnešního těžkého utkání, zatímco Lille chce rozhodně tři body.
90+1'
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Mathieu Debuchy, přichází Alpha Sissoko.
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Zaydou Youssouf, přichází Lucas Douath.
90+1'
Ještě čtyři minuty budeme sledovat, převážně, snahu hostů o zvrat v dnešním souboji.
90'
Ale velmi rychle přišli o míč a už se musí rychle vracet do obrany, aby zastavili útočící Lille.
89'
Blíží se nám závěr zápasu. Po dlouhém odkopu od branky Étienne jsou domácí před brankou Lille.
86'
Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Benjamin André, přichází Xeka.
86'
Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Luiz Araújo, přichází Jonathan David.
85'
A nakonec přišlo i střelecké zakončení, které si bez větších obtíží pohlídal Mike Maignan.
84'
Po delší době se hra přesunula i na polovinu hostů. Zde budou domácí vhazovat aut z levé strany.
83'
Zlepšený herní výkon jde poznat i ve statistikách. Kdy Lille zaznamenalo dvě střely mezi tři tyče, zatímco jejich soupeř má ve své kolonce nulu, ve druhém poločase.
82'
Tato standardní situace nakonec nepřinesla kýženou branku. A tak se hosté musí snažit nadále.
81'
Opravdu je Lille zcela vyměněným týmem ve druhém poločase. Nyní si vybojovali standardní situaci v blízkosti rohového praporku.
80'
Do závěrečného hvizdu nám zbývá zhruba deset minut a hostující celek neustále vše směřuje do útoku a snaží se o vedení.
78'
Následně se Lille dostalo k zahrávání rohového kopu, na který si na zadní tyči počíhal Jessy Moulin a chytá míč bezpečně do svých rukavic.
77'
Jednoho z hráčů domácích postihla křeč a spoluhráč se nyní snaží ulevit svému spoluhráči.
76'
Benjamin André se zbavil soupeře na pravé straně a předložil míč do vápna, odkud střílel Burak Yılmaz, který poslal míč kousek nad horní tyčku!
74'
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Romain Hamouma, přichází Ryad Boudebouz.
74'
Centr z rohového kopu šel na přední tyč, kde si defenzíva domácích dokázala poradit a odráží míč z pokutového území.
73'
Nadýchaný centr nic nepřinesl, ale následná střela už šla doprostřed branky, kde byl připraven gólman Saint.
72'
Standardní situace pro Lille, které neustává ze svého tlaku a nyní se pokouší o další branku a otočení skóre ve svůj prospěch.
71'
Jonathan Bamba se nyní neprokličkoval do vápna a obránce mu překazil tento pokus o průnik do vápna.
68'
Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Jonathan Ikoné, přichází Yusuf Yazıcı.
Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Isaac Lihadji, přichází Jonathan Bamba.
Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Domagoj Bradarić, přichází Reinildo.
67'
Žlutou kartu dostává Timothée Kolodziejczak (AS Saint-Étienne).
66'
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Vahbí Chazrí, přichází Arnaud Nordin.
65'
Lille právě vstřelilo branku!
A je tu vyrovnávací branka, která od úvodu druhého poločasu doslova visela ve vzduchu. Po centru z levé strany sklepl ve vápně svou hrudí míč Yilmaz a JONATHAN IKONÉ poslal míč k pravé tyčce. Asistence: Burak Yılmaz.
64'
Po delší době se ocitl míč až u brankáře Maignana, kterého obránci zapojili do své kombinace.
63'
Lille je ve druhém poločase lepším týmem a převzalo otěže zápasu a žene se za vyrovnávací brankou!
62'
Dobrá šance hostí! Benjamin André svou hlavičku poslal míč do horní tyčky!
60'
Pokud by hosté dnes dokázali zvítězit za tři body. Dotáhnou se na první PSG, které ve včerejším utkání remizovalo 2:2 s Bordeaux.
60'
Špatná zpětná přihrávka mohla skončit rychlým protiútokem Étienne, ale obrana Lille včas zasáhla a znemožnila tento protiútok.
58'
Poprvé se ve druhém poločase ukázali se zakončením i domácí. Mike Maignan si pohlídal přízemní centr z pravé strany a chytil míč.
57'
Dlouhý míč na pravou stranu, kde si nabíhal Isaac Lihadji, avšak hrací předmět skončil v autu.
56'
OSC si kombinací vytváří menší tlak na svého soka, který se snaží ubránit tuto zvýšenou aktivitu soupeře v počátku druhého poločasu.
55'
Další zahrávání přímého kopu nepřineslo nebezpečí pro branku domácích a Lille začalo druhý poločas více než slibně.
54'
Jessy Moulin vyboxoval přímou střelu na branku. Následně se míč nebezpečně odrážel před jeho brankou. Nakonec vše pro hosty dobře dopadlo. Nicméně je tu další standardní pokus pro hosty.
53'
Hostující lavička nejspíše protestuje, neboť je názoru, že k faulu došlo už v pokutovém území.
52'
V krátké době třetí rychlý útok Lille, který nyní přinesl faul na hranici šestnáctky a pro Lille je tu zajímavá standardní situace!
52'
Žlutou kartu dostává Mathieu Debuchy (AS Saint-Étienne).
51'
Podobná situaci o chvíli později, ale ani tento centr nepřistál v pokutovém území na správném místě.
50'
Další nadějný útok z pohledu prohrávajícího týmu. Luiz Araújo vyslal pěkný centr, avšak nabíhající hráč potřeboval o něco přesnější míč, aby se dostal do zakončení!
49'
Tentokrát však nešlo o faul, ale o srážku dvou domácích hráčů na hranici pokutového území.
48'
Jonathan Ikoné už mohl střílet, ale nakonec mu nevyšla klička a připravil se o nadějnou střeleckou pozici. Následně jeden z hráčů domácích zůstal na trávníku a probíhá ošetřování.
47'
Zpětná hlavička mířila na hráče domácích, ale ten vybíhal z ofsajdové pozice a nemohl se dotknout míče.
46'
V prvním poločase byli domácí lepším týmem. Svému soupeři nedovolili ani jednu střelu na branku. Saint-Étienne otevřelo skóre díky proměněné penaltě. Lille se sice snaží, ale zatím se jim nedaří najít recept na dobře hrající obranu domácích. Uvidíme, co nám Lille přinese ve druhém poločase a zda najde potřebné síly k vyrovnání.
45+2'
45+1'
První poločas je nastaven o dvě minuty.
45'
Pěkná střela z pravé strany, kterou Mike Maignan vyrazil svou pravou rukou! Následoval roh domácích a hostující brankář nemusel zasahovat.
45'
Po útočném faulu rozehrává z vápna míč Jessy Moulin, který zatím nemusel nějak čarovat ve svém brankovišti.
44'
Pohledná kombinace Lille, ale ani tentokrát se jim nepodařilo prorazit obranný blok soupeře.
42'
A nakonec je domácí nepustili do blízkosti branky a míč míří až k brankáři Lille, od kterého začíná další snaha hostů za vyrovnáním.
41'
Hosté se nyní snaží něco vymyslet, ale soupeř dobře napadá a nedává soupeři příliš mnoho prostoru ke kombinaci.
40'
Hosty čeká v týdnu důležité střetnutí v rámci Evropské ligy. Pokud dokáží ve čtvrtek porazit Spartu Prahu, zajistí si postup do jarních vyřazovacích bojů!
39'
I nadále jsou domácí lepším týmem na hřišti. Nicméně v posledních minutách lze pozorovat i větší množství faulů.
38'
Žlutou kartu dostává Mahdi Camara (AS Saint-Étienne).
37'
Mahdi Camara zahrál vysokou nohou a špičkou kopačky orazítkoval tvář soupeře. Tohle bude pochopitelně za žlutou kartu!
36'
Střílený centr na pravou stranu vápna dokázala obrana Étienne bleskurychle odvrátit do bezpečí.
35'
Timothée Kolodziejczak ve výskoku fauloval hráče Lille a hosté mají k dispozici další standardní situaci ze střední vzdálenosti.
33'
Saint-Étienne právě vstřelilo branku!
Autorem branky z pokutového kopu je VAHBÍ CHAZRÍ, který poslal míč přízemní střelou přesně k levé tyčce.
32'
Domagoj Bradarić se snažil hlavičkou poslat nízký míč na svého brankáře, což se mu povedlo, ale zároveň fauloval dotírajícího soupeře a je tu penalta pro domácí celek!
30'
V posledních dvanácti odehraných zápasech Lille, padly vždy alespoň dvě branky za zápas.
30'
O centrovaný míč se ve vápně postaral Tiago Djaló, následně odpískán nějaký nedovolený zákrok a Lille bude mít klid a čas pro rozehrávku z vlastní poloviny.
29'
Ouha. Tohle muselo hráče domácích zabolet. Domagoj Bradarić totiž minul míč a trefil soupeře někde do rozkroku.
28'
Krvácení z nosu je u Debuchyho zastaveno a tím se mohl vrátit zpět do hry.
27'
Mathieu Debuchy míří za postranní čáru a může se pokračovat ve hře. Brankář Lille rozehrává míč.
25'
Domácí jsou na polovině svého soka, ale nemají zde míč zcela pod kontrolou. Následuje ošetřování kapitána domácího celku – Debuchyho.
23'
Saint-Étienne má míč na vlastní polovině a rozvážně se snaží přejít do útoku.
22'
Burak Yılmaz se prosmýkl mezi dva obránce a dostal se do vápna, kde končí na trávníku. Nakonec je slyšet píšťalka hlavního sudí, který nakonec byl názoru, že si Yilmaz následně počínal nedovoleně.
21'
Standardní situace v podání hostů nepřinesla nic zajímavého, ač se na ni dlouho připravovali.
20'
Lille má se svým dnešním soupeřem poměrně dobrou vzájemnou bilanci. Nicméně na jeden výsledek nevzpomíná rádo. V květnu roku 2018 na tomto stadionu padli 5:0!
18'
Hostující celek hraje zatím za očekáváním a zatím je to z jejich strany takové nemastné, neslané.
17'
Lille standardní situaci rozehrálo jako centr do vápna, kde následně došlo k faulu a hra je přerušena.
16'
Yvan Neyou musel zatáhnout za ruční brzdu, jinak by se rodil útok Lille. Za svůj počin je odměněn žlutou kartou.
15'
Ke střele z první se dostal Miguel Trauco a ten dobře trefil prostor u levé tyče, nicméně Mike Maignan doskočil včas a vyrazil tuto povedenou střelu!
14'
Domácí, s blížící se čtvrt hodinou hry, jsou stále aktivnější a rozhodně mají snahu být první, kdo se prosadí.
13'
...pěkný centr do vápna, kde si jeden z hráčů nabíhal na teč, ale míč byl o něco rychlejší. U brankové čáry se jej ještě pokoušel vracet před branku další hráč domácích, ale už zahrával míč mimo hřiště.
12'
Domácí mají k příležitosti zahrávání standardní situace ze střední vzdálenosti...
11'
Hráč Lille střílel na branku ze střední vzdálenosti a prudká rána se nakonec zatočila mimo levou tyč branky Saint.
10'
Domácí celek si v minulém kole připsal sedmou porážku za sebou a vyrovnal tak rekord v této nelichotivé statistice. Pokud i dnes prohraje, dojde k překonání tohoto rekordu.
10'
Centrovaný míč si našel přesně cestu do připraveného náruče brankáře Lille!
9'
Na druhé straně čistě Djaló ubránil snahu Bouangy. Míč odkopl na rohový kop.
8'
Po delší kombinaci hostů přišel dlouhý a vysoký centr na pravou stranu, kde si hráč nakonec nedokázal poradit a pokračovat v útoku.
7'
Denis Bouanga ztratil kontrolu nad míčem a ve snaze jej vybojovat zpět, se dopustil faulu na Djalómem.
6'
Nyní domácí zahrávali rohový kop, který nepřinesl nic nebezpečného pro brankáře Maignana.
5'
V úvodních pěti minutách se více snaží tvořit hru domácí celek!
4'
Vahbí Chazrí vyslal z pravé strany střílený centr přímo do branky. A tento centr vystrašil brankáře Lille, který chytal míč téměř na brankové čáře!
3'
Harold Moukoudi odvrátil míč do autu a hosté po vhazování autu se pokoušeli kombinovat na levé straně, avšak bez úspěchu.
2'
Denis Bouanga centroval z hranice šestnáctky, ale jeho nadýchaný centr zamířil přesně do zázemí hřiště.
1'
První rychlá útočná akce Lille byla zastavena před pokutovým územím. Domácí se přihrávkami snaží o svůj první útok.
1'

AS Saint-Étienne: Moulin – Trauco, Kolodziejczak, Moukoudi, Debuchy (C) – Bouanga, Neyou, M. Camara, Youssouf – Chazrí, Hamouma.
Náhradníci: Bajič – Abi, Aouchiche, Boudebouz, Douath, Nordin, Rivera, Sissoko, Sow.

Lille OSC: Maignan – Djaló, J. Fonte (C), Botman, D. Bradarić – Ikoné, Soumaré, André, Araújo – Lihadji, B. Yılmaz.
Náhradníci: Karnezis – Bamba, Xeka, David, Reinildo, Niasse, Soumaoro, Weah, Yazıcı.

Rozhodčí: B. Bastien.

AS Saint-Étienne

Domácí celek má velmi mizernou sérii. V dnešním duelu bude bojovat o to, aby si nepřipsal již osmou prohru v řadě za sebou! Díky tomuto se Etienne zuby nehty drží na šestnácté příčce s celkovým počtem deseti bodů.
V minulém utkání dostali čtyř brankovou nadílku od Brestu. Prakticky již v prvním poločase bylo rozhodnuto o vítězi a Etienne se o přerušení hrozivé série bude nyní snažit proti silnému Lille.

Lille OSC

Hostující celek se drží na druhém místě a jen pouhé dva body od prvního PSG! Lille si v minulém kole přesvědčivě poradilo s Lorientem, kterému nadělilo čtyři branky. Svým minulým zápasem navíc zažehnali menší "herní krizi", kdy měli před daným kolem, na svém kontě dvě remízy a jednu prohru.
Herní krize v lize však mohla pramenit i z náročného programu, neboť Lille současně hraje Evropskou ligu! A v ní se jí zatím daří, kde po čtyřech odehraných duelech drží první místo ve své skupině. Nicméně ještě je čeká pořádná práce, neboť daná skupina je více než vyrovnaná.
Pro zajímavost: v dané skupině figuruje i český zástupce a to Sparta Praha, která má taky velmi slušně namířeno k tomu, aby se dostala do jarních vyřazovacích bojů v rámci druhé nejprestižnější evropské soutěže.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.