Ligue 1 - 30. kolo -  ONLINE PŘENOS -  St. Etienne : Monaco  - 19. března 2021   21:00

0:4
(0:1)
Monaco
13' Jovetić  (Tchouaméni) • 54' Tchouaméni  (Golovin) • 64' Diop   • 77' Diatta  (Fàbregas)
St. Etienne
Bajič – Sow, Cissé, Kolodziejczak – Debuchy (C), M. Camara, Neyou (67. Modeste), Trauco (47. Abi) – Chazrí (68. Rivera), Boudebouz (60. Youssouf), Bouanga (82. Moueffek).
M. Lesage (Francie)
Stade Geoffroy-Guichard, Saint-Étienne (Francie)
Monaco
Lecomte – Sidibé, Disasi (C), Badiashile (84. Matsima), Jorge (85. Ballo-Touré) – Diop (66. Fàbregas), Fofana, Tchouaméni, Golovin (76. Diatta) – Volland, Jovetić (76. Ben Yedder).

Držení míče: 40 % : 60 %.
Střely na branku: 3:4.
Střely mimo: 2:7.
Rohy: 2:6.
Ofsajdy: 1:1.
Fauly: 6:11.
Je konec. Druhý poločas je za námi a Monaco v něm opět ukázalo, že je brutálně silné v ofenzívě. Ve druhém dějství totiž postupně přidali branku Tchouameni po krásné kombinaci s Golovinem, Diop, který ukradl míč soupeři a po individuální akci krásným dloubákem přes Bajiče zakončil, a pak ještě Diatta, který přišel na hřiště minutu předtím. AS Saint-Étienne byl prostě jednoznačně horším týmem, který dnes na body nemohl mít ani pomyšlení. Po třiceti zápasech je tak až na šestnácté příčce bude mít ještě co dělat, aby se zachránilo. Nyní má na záchranu náskok šesti bodů, ale taky o jeden zápas více, než ostatní. To Monaco je na tom úplně opačně. Po dnešní výhře má z třiceti zápasů nastřádáno již 59 bodů. Sice stále zůstává na čtvrté pozici, ovšem na druhé PSG a třetí Lyon, tedy týmy, které drží postupové pozice do Ligy mistrů, už ztrácí jen jeden bod. Má sice zápas navíc, ale vzhledem k tomu, že se v neděli Lyon právě s PSG utká to znamená, že Monaco náskok opravdu snížilo.
90+2'
90+1'
Žlutou kartu dostává Anthony Modeste (AS Saint-Étienne), jenž se u autové čáry vrhl skluzem pod nohy jednomu hráči Monaca a vůbec u toho nezasáhl míč.
90'
sudí nastaví jen jednu minutku nad rámec standardní hrací doby druhého poločasu.
89'
Zápas už se opravdu jen dohrává. Sanit-Étienne se jen snaží nepustit Monaco do další akce, ze které by mohlo dát gól. A naopak Monaco se nikam nehrne a už také jen dohrává.
88'
Kolodziejczak poslal velmi nadějný centr na hranici pokutového území. Tam míč jeden z jeho spoluhráčů dobře hlavičkoval pod břevno, kde si na něj ale naskočil Lecomte.
87'
Fabrégas kombinoval na levé straně s Ballo-Tourém. Ten mohl jít dopředu, ale nakonec místo toho zakopl míč a přenechal ho jednoduše soupeři.
86'
AS Saint-Étienne se ještě nějakým způsobem snaží dostat se do pokutového území a zaznamenat alespoň čestný úspěch. Zatím ale jejich snaha přichází vniveč.
85'
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Jorge, přichází Fodé Ballo-Touré.
84'
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Benoît Badiashile, přichází Chrislain Matsima.
83'
Krepin Diatta naštěstí nezaznamenal žádné vážné zranění, které by ho poslalo mimo hru. Nyní už je připraven u čáry a čeká jen na pokyn sudího, aby se mohl do utkání vrátit.
82'
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Denis Bouanga, přichází Aimen Moueffek.
81'
Tak ošetřování Krepina Diatty se asi o chvíli protáhne. Hráč už je sice odváděn z hřiště, ale lékařská pomoc bude pokračovat v zámezí. A hosté budou na chvíli nuceni hrát v deseti.
79'
Jeden z hostů poslal nehezky k zemi Diattu. Do toho ještě bohužel narazil jiný hráč ASSE a Diatta tak bude muset být lékaži na hřišti ošetřován.
77'
Monaco právě vstřelilo branku!
Tak tohle už opravdu zavání velkým debaklem. Hosté "táhli" akci po levé straně kolem čáry. Dlouhý centr do vápna zpracoval Fábregas, jenž z první míč přesunul ke KRÉPINU DIATTOVI, jenž z voleje vyslal dělovku přímo do branky a prosadil se tak po necelé minutě na hřišti. Asistence: Cesc Fàbregas.
76'
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Stevan Jovetić, přichází Wissam Ben Yedder.
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Alexandr Golovin, přichází Krépin Diatta.
75'
Fofana se prodral skrze dva hráče do vápna. V pokutovém území už si však do míče nekopl. Sudí totiž odpískal útočný faul, který měl předcházet.
74'
Aurelien Tchouameni viděl míč, který se odrazil do pokutového území. Okamžitě ho tedy získal a vypálil. Jeho střela ale mířila hodně vysoko nad branku.
73'
Aleksand Golovin si vzal na starost další rohový kop AS Monaca. Tentokrát míč opět nakopl dlouhým pasem do vápna, kde ale spoluhráče nenašel.
72'
Youssouf Fofana se snad poprvé v zápase taktéž odhodlal ke střele poté, co mu byl míč skvěle přihrán na penaltový puntík. před něj se ale rychle nacpal domácí obránce a tuto střelu zablokoval.
71'
Monaco získalo rohový kop a Aleksand Golovin ho měl od praporku rozehrát. Tentokrát ruský záložník ale nevolil dlouhý centr, nýbrž krátkou rozehrávku nejbližšímu spoluhráči.
70'
Cesc Fábregas ukázal, že to v sobě stále má. Dokázal se zbavit dokonce několika protihráčů a utíkal směr vápno. Nakonec byl ale přece jen zastaven.
69'
AS Saint-Étienne mohlo využít standardku k nějakému pokusu o snížení skóre. To ale zamítlo, protože jeden z domácích hráčů míč nasměroval přímo na kopačky hostů.
68'
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Vahbí Chazrí, přichází Maxence Rivera.
67'
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Yvan Neyou, přichází Anthony Modeste.
66'
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Sofiane Diop, přichází Cesc Fàbregas.
64'
Další krásná branka. ASSE se dopustilo velké hrubky na své polovině. Adresátem míče měl být Sow, na něj šla ale mizerně provedená přihrávka, takže se před něj stihl dostat SOFIANE DIOP, a ten už utíkal sám na branku. Následně gólmana Bajiče překonal opravdu nádherným technickým dloubáčkem.
63'
Domácí tým se zmocnil míče. Drží ho ale na své polovině a jen si ho vyměňuje v rámci své defenzivní linie. Na nějaký útok to nevypadá.
62'
Po delší době provětral rukavice taky Benjamin Lecomte, který dnes zatím opravdu moc práce neměl. Ránu na něj vyslal Camara, on ale míč tělem zastavil.
61'
Chazrí dnes jednoznačně nejlepším a nejaktivnějším hráčem ASSE. Nyní si vzal opět míč na sebe, napřáhl a z velké dálky vypálil. Jeho snaha ale přišla vniveč.
60'
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Ryad Boudebouz, přichází Zaydou Youssouf.
59'
Monoaco odebralo míč a okamžitě mířilo na druhou stranu. Tam začalo podobnou kombinaci krátkých přihrávek, díky které došlo až před vápno. Nyní vyčkává na nějakou možnost průniku.
58'
AS Saint-Étienne si dobrým presingem získalo míč pro sebe. Následně s ním kombinovalo klem půlky a směrem na branku soupeře. Šanci na ohrožení branky si však nevypracovalo.
57'
Chazrí si udělal na kraji hřiště prostor a následně poslal dlouhý centr do vápna. K tomu se ale nikdo z domácích hráčů uvnitř šestnáctky nedokázal prodrat.
54'
Tak tohle byla paráda. AURÉLIEN TCHOUAMÉNI nejdřív vyslal míč na pravou stranu vápna Golovinovi, ten mu ho opravdu nádhernou zasekávanou přihrávkou vrátil a Tchouaméni krásnou dělovkou vsíti druhou branku Monaca. Asistence: Alexandr Golovin.
52'
ASSE kombinovalo velice dlouho s míčem na středovém kruhu, ale dále se pak již nedostalo. Opět hrají hosté z knížectví.
51'
Golovin inkasoval dlouhý pas, svisle přes hřiště na pravou stranu. Následně chtěl vyslat do úniku Vollanda, ale jeho pas do běhu byl tragický.
50'
Bouanga kombinoval s Voudebouzem, který následně centroval do vápna. Tam ale míčem nenašel nikoho z jeho spoluhráčů a tak akce Saint-Étienne skončila.
49'
Velmi nehezkým zákrokem se Chazrí provinil proti hrotovému útočníku hostů, Stefanu Jovetićovi. Ten se skutálel k zemi. Už je ale opět na nohou.
48'
Do druhého poločasu Monaco nevstoupilo s žádnou změnou v sestavě. Pokračuje tak ve stejném složení, jako v první poločase. Saint-Étienne ovšem změnu udělalo, a to na pozici levého záložníka.
47'
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Miguel Trauco, přichází Charles Nathan Abi.
46'
První poločas je za námi a Monaco odchází do kabin spokojenější. Vidět byl dnes zatím hlavně Jovetić, který vyslal už v deváté minutě krásnou střelu, který ale skončila na břevnu. Následně hlavičkoval míč v pokutovém území do ruky Debuchyho, takže vybojoval penaltu, tu ale následně sám zahodil střelou do tyčky. Jen o minutu později už se radoval, protože hosty poslal do vedení. Monaco pak mělo ještě několik dalších příležitostí, ale další branku již nepřidalo.
45+1'
45'
Sudí k tomuto poločasu přidá jen jednu minutku nad standardní hrací dobu, což je vzhledem k množství vyplýtvaného času dost málo.
44'
Žlutou kartu dostává Benoît Badiashile (AS Monaco FC). Ten se dopustil tvrdého faulu na vlastní polovině hřiště.
43'
Jovetić sprintoval k velkému vápnu, následně ale zasekl míč a pozemním centrem našel Tchouameniho, jenž si vzal ránu na sebe, ale moc se mu nepovedla.
42'
Lecomte při vyhlavičkování míče na malém vápně jemně zasáhl rukou hlavu protihráče. Skoro se ho ani nedotkl, ale šlo o to, že jeho soupeř následně nehezky dopadl a nyní musí být ošetřován na hřišti.
41'
Saint-Étienne opět neuspělo. Vzdálenost míče k brance byla dvacet pět metrů. Míč však opět skončil jen na velmi dobře postavené zdi monackých.
40'
Monaco ale není ještě úplně v bezpečí. Golovin při rychlém sprintu k rozehrávajícímu Chazrímu a následnému výskoku zahrál rukou a standardka se bude opakovat.
39'
Saint-Étienne mělo tedy k dispozisi standardku v podobě volného přímého kopu. Tu nezahrálo ideálně, když Chazrí kopl míč přímo do Golovina, který k němu v mžiku přiběhl.
38'
Žlutou kartu dostává Stevan Jovetić (AS Monaco FC). Ten před svým vápnem při pokusu o odkopnutí míče kopačkou "přetáhl" protihráče přes břicho a je trestán.
37'
Diop vhodil dlouhý aut do vápna svého týmu. Na jeho hranici pak vznikly trošku zmatky v rozehrávce. Nakonec to ale Monaco ustálo bez úhony a jde dopředu.
36'
Diop si narazil s Tchouamenim, ale následně už nedokázal míč získat na své kopačky. Saint-Étienne okamžitě vyrazilo na druhou stranu hřiště a tam nyní taky kombinuje.
35'
Trauco přebral herní pomůcku na levém křídle, ale téměř okamžitě ji ztratil. A když ji chtěl společně s Kolodziejczakem vybojovat zpátky, poslal k zemi nedovoleným způsobem Golovina.
34'
Monaco se dostalo do dalšího rychlého útoku. Míč si mezi sebou několikrát vyměnili Jovetić a Golovin. Druhému jmenovanému ale nakonec utekl až k Bajičoiv.
33'
Golovin se stal adresátem dlouhého pasu do vápna. Nedostal se ale ke střele. To se nepovedlo ani následně Jovetićovi, před kterým míč ukradl Bajič.
32'
Diop čekal na levém křídle, kde k němu ale nakonec nedošla přihrávka, protože než se Sidibé rozhodl centrovat, byl mu míč odstřelen od jeho nohy.
30'
Máme za sebou půl hodiny hry. Monaco je zatím jednoznačně lepším týmem, který v utkání také vede. Saint-Étienne se skoro do žádné šance ještě nedostalo.
29'
Aleksandr Golovin se opět procpal k míči. Poslal ho spoluhráči a rychle si vyžádal přihrávku zpět. Míč pak parádním lobem poslal do šestnáctky, kde ho už ale ukořistil protihráč.
28'
Benjamin Lecomte se dnes ukázal snad poprvé. Poprvé se totiž před jeho brankou odehrávala nebezpečnější situace. Chazrí vyslal střílený centr, který ale právě Lecomte shrábl ze vzduchu.
27'
Aleksandr Golovin parádně vyzrál na svého soupeře v souboji jeden na jednoho a následně chtěl sprintovat do samostatného úniku. Ten byla le nakonec přece jen zastaven.
26'
Saint-Étienne vybojovalo rohový kop svou útočnou snahou. Ten měl rozehrát Pape Cissé, což se i stalo. hráči domácího mančaftu se to ale opravdu moc nepovedlo.
25'
Wahbi Chazrí se dostal do další šance. Míč, který se mu odrazil přímo na volej okamžitě nasměroval na branku, ovšem tu hodně vysoko přestřelil.
24'
k přímému volnému kopu se nakonec postavil Chazrí, který ho taktéž rozehrál. Míč zasáhl jen dobře postavenou zeď knížeckého klubu.
22'
Fofana se nyní nepředvedl v moc dobrém světle. Jeho faul byl až přespříliš tvrdý a sudí Lesagne mohl vytáhnout i žlutou kartu. Nakonec se však rozhodl ještě žlutý kartonek nepoužít.
21'
Aleksandr Golovin se postavil k rohovému praporku jako exekutor standardní situace. Jeho míč se následně nedostal až do vápna, ale jen před něj na kopačky domácích.
20'
Henrique Oliveira Silva naservíroval dlouhý vzdušný pas do šestnáctky domácího celku, ovšem ten si ho tam také převzal a tak se ohrožení Bajičovy branky nekonalo.
19'
Mathieu Debuchy se s míčem dostal až na úroveň vápna. Z pravé strany poslal centr, který však jednoduše ze vzduchu sebrala obrana hostů.
18'
Saint-Étienne si skvěle vybojovalo míč a šlo s ním dopředu. Na polovině soupeře ukázalo na několik desítek sekund parádní kombinaci na jeden dotek, do šance se však nedostalo.
17'
Golovin si vzal míč na starost. Volný přímý kop pro hosty ale nedopadl úplně nejlépe, jelikož míč ruský záložník zatočil jen na hlavy obránců v pokutovém území.
16'
Mikael Lesagne po zákroku jednoho z hráčů Saint-Étienne okamžitě zastavuje hru. Hraniční zákrok nakonec žlutou kartou "neodmění", ovšem výrazné domluvě už domácí neuniknou.
15'
Monaco se hnalo do další akce, ovšem proti Golovinovi na levé straně skvěle vystoupil soupeř. Míč ale nakonec dostal jen do autu, takže hosté budou vhazovat v blízkosti vápna soupeře.
13'
Monako se ujímá vedení! Krásná kombinace vyústila přihrávkou Tchouaméniho na STEVANA JOVETIĆE, který ukázal skvělou kontrolu míče, udělal si prostor a nakonec vypálil po zemi na vzdálenější tyčku. Napravil tak svoji chybu při penaltě v předchozí minutě. Asistence: Aurélien Tchouaméni.
12'
Jovetić neproměňuje penaltu! Jednatřicetiletý forward Monaka trefil velmi špatným způsobem pouze levou tyč Bajičovy branky a Saint-Étienne šlo okamžitě do protiútoku.
11'
Po rohu Monaca zahrál hlavičkovaný míč v pokutovém území tristním způsobem rukou Debuchy a bude z toho pokutový kop pro hosty!
10'
Olivieira Silva dostal parádní míč na nohy a vypadalo to, že bude moct jít do úniku. Na poslední chvíli ho ale zastavil Mathieu Debuchy.
9'
Tak nyní jsme tu konečně měli možnost viděl pořádný pokus! Jovetić se dostal k odraženému míči, který vybojoval Fofana a z dály z halfvoleje vyslal dělovku, která trefila břevno Bajičovy branky.
8'
Monaco drží míč mnohem více než soupeř, ale většinu času s ním tráví na své polovině, nebo kolem středového kruhu. Na nějaké ohrožení branky Saint-Étienne to moc nevypadá.
7'
Dlouhý centr mířil z pravé obrany na levé křídlo. Tam si ho zpracoval Oliveira Silva, který ho chtěl následně obrátit do vápna, což se mu ale moc nepovedlo.
6'
Nyní se na útočnou polovinu dostali fotbalisté knížeckého klubu poprvé. Míč si na sebe vyžádal Golovin, který okamžitě také vypálil. Jeho rána ale šla asi dva metry mimo levou tyč.
5'
Golovin skvěle vybojoval míč na půlící čáře, ale dokopal ho akorát ke své brance. Monaco se zatím vůbec nedostává na útočnou polovinu.
4'
Boudebouz si ťukl s Camarou a půlící čáře a chtěl přejít sám do úniku za obranu Monaca. Tam ale zasáhl perfektně připravený Diasi, který míč vykopl
3'
Bouanga si s míčem naběhl po pravé straně, ovšem tam ho zastavil Olivieira. Bylo to bez odpískání faulu, což se hráči Saint-Étienne moc nelíbilo.
2'
Utkání již začalo a míč mají zatím na kopačkách domácí hráči. Ti nastoupili v klasických zelených dresech s bílými šortkami. Monaco hraje v bílo variantě s červenými šortkami
1'

AS Saint-Étienne: Bajič – Sow, Cissé, Kolodziejczak – Debuchy (C), M. Camara, Neyou, Trauco – Chazrí, Boudebouz, Bouanga.
Náhradníci: Green – Abi, Douath, Modeste, Monnet-Paquet, Moueffek, Moukoudi, Rivera, Youssouf.

AS Monaco FC: Lecomte – Sidibé, Disasi (C), Badiashile, Jorge – Diop, Fofana, Tchouaméni, Golovin – Volland, Jovetić.
Náhradníci: Mannone – Aguilar, Ballo-Touré, Ben Yedder, Diatta, Fàbregas, Matazo, Matsima, Millot.

Rozhodčí: M. Lesage (Francie).
AS MONACO FC

Monaco je na tom právě úplně naopak. Po dvou letech zmaru a bojů o záchranu až do posledních kol vypadá, že tým z monackého knížectví se opět vrací mezi elitu francouzské ligy. s velkou pravděpodobností ho už uvidíme v příští sezóně v evropských pohárech. Momentálně je Monaco čtvrté se ziskem padesáti šesti bodů. Náskok před pátým Marseille činí jedenáct bodů, naopak na třetí Lyon, který leží na poslední postupové příčce do Ligy mistrů, ztrácí jen čtyři body. Teoreticky by ještě mohlo pomýšlet i na titul. NA prvním místě je zatím Lille, které má 63 bodů. Tým táhnou Volland a Ben Yedder, kteří mají oba shodně třináct branek a jsou na celkové třetí a čtvrté pozici střelců Ligue 1 Uber eats.

Kevin Volland – 13 branek (7 asistencí)
Wissam Ben Yedder – 13 branek (4 asistence)
Sofiane Diop – 6 branek (0 asistencí)
AS SAINT-ÉTIENNE

St.-Étienne nezažívá vůbec povedenou sezónu. Už loni se zachránilo za minutu dvanáct. Nyní je zase až na šestnácté pozici. Jen šest bodů od případného sestupu. Tým dokázal za dvacet devět utkání nastřílet jen třicet branek, zatímco jich obdržel už čtyřicet dva. Z posledních pěti zápasů získal sedm bodů a na Evropské poháry to letos opravdu není. To není moc dobrá situace pro mužstvo, jenž hrálo loni poháry, a dvě sezóny předtím skončilo na sedmém a čtvrtém místě. Tým bude muset ještě hodně makat, aby udržel ligovou příslušnost i po pro příští sezónu.

Forma: V – P – P – R – V