Ligue 1 - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Stade Brest : Monaco  - 4. října 2020   17:00

Stade Brest
8' Faivre
1:0
(1:0)
Stade Brest
Larsonneur – Pierre-Gabriel, Chardonnet, Duverne, Perraud – Lasne, Belkebla – Faivre, Charbonnier (79. Honorat), Le Douaron (88. Magnetti) – Mounié.
Hamel – Grosbost, Haulbert
Stade Francis-Le Blé, Brest
Monaco
Lecomte – Biancone (74. Geubbels), Matsima, Badiashile, Aguilar – Fofana (46. F. Luís), Fàbregas (65. Millot), Diop – Volland (74. Pellegri), Ben Yedder (65. Jovetić), G. Martins.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezkou neděli a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Držení míče: 36 % : 64 %.
Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 7:21. Rohy: 1:8. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 10:17.
Je dobojováno a domácí Brest může slavit. Přečkal i nápor soupeře po přestávce, kdy to byl víceméně fotbal na jednu branku, jenže Monaco se nedokázalo dostat do výraznější koncovky a když už šance přišla, tak to skončilo těsně vedle, tak jako po Jovetićově hlavičce. Gólu jsme se tak ve druhé půli nedočkali a utkání skončilo výsledkem 1:0. Brest je po této výhře s devíti body na desátém místě, Monaco je s deseti body šesté.
90+2'
90+2'
Míč se k němu po podobně razantním odkopu vrací. A domácí publikum aplauduje.
90+2'
Lecomte žene spoluhráče dopředu, sám se chystá k dlouhému výkopu.
90+1'
Domácí brání všemi možnými prostředky, na ofenzívní hru již dávno rezignovali.
90'
Rozhodčí nastaví dvě minuty.
90'
Hosté se dokázali prokombinovat až do pokutového území, a vše vyvrcholilo střelou Badiashileho. Mířil ale vysoko nad!
89'
Přímý kop pro hosty, to vše po faulu na Martinse. Na přímou ránu to ale není, uvidíme postupnou rozehru Monaka.
88'
Střídání v týmu Stade Brestois 29: ze hřiště odchází Jérémy Le Douaron, přichází Hugo Magnetti.
87'
Střídání domácích, za chvíli se do hry podívá Hugo Magnetti.
85'
Obléhání pokračuje, domácí jsou prakticky všichni před vlastní šestnáctkou.
84'
Ostrý faul v podání hostujícího Chrislaina Matsimy a měl to za žlutou kartu.
83'
Tohle byla velká šance na srovnání a Jovetić může po neproměnění pouze bezmocně rozhodit ruce. Jeho hlavička skončila jen o centimetry vedle levé Larsonneurovy tyče!
82'
Domácí ale u míče moc dlouho neudrželi a musí se zase bránit.
81'
Po rozehrání se prakticky ihned pískal útočný faul v pokutovém území. Brest může jít pozvolna do protiakce.
80'
Jovetić si z pravé strany naběhl na střed a z vápna vystřelil. Jeho pokus byl sražen na rohový kop.
79'
Střídání v týmu Stade Brestois 29: ze hřiště odchází Gaëtan Charbonnier, přichází Franck Honorat.
78'
Monaco už hodně pospíchá a možná i proto jsou akce hostů trochu na náhodu.
77'
Nejde to hostům, nejde. I tento přímý kop skončil na zdi...
77'
Za faul na unikajícího Jovetiće byl žlutou kartou potrestán domácí Paul Lasne.
76'
Standardní situace branku hostů neohrozila, ti už rychle pospíchají do protiútoku.
75'
Po levé straně zasprintoval domácí Perraud a snažil se překvapit brankáře Lecomteho zakončením na první tyč. Gólman Monaka vykopl na roh.
74'
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Giulian Biancone, přichází Willem Geubbels.
74'
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Kevin Volland, přichází Pietro Pellegri.
73'
Hosté chystají střídání a to hned dvojité. Zatím ale probíhá útok Monaka, vedený pravou stranou.
72'
Žlutá karta pro hosty, prohlédl si ji Giulian Biancone.
72'
Střídající Jovetić se v levém rohu vápna opřel levačkou do míče, mířil však o kus nad Larsonneurovu branku.
71'
Aguilar přihrával zprava do pokutového území, jeho pas do druhé vlny byl domácí obranou odvrácen.
70'
Roh Monaka. Centr letěl až na zadní tyč, kde si naskakoval Badiashile, ten hlavičkoval zcela mimo.
69'
A další útočný faul hostů, nyní se provinil Benoît Badiashile.
68'
Žlutá karta pro hosty, potrestán byl Steve Mounié.
67'
Souboj o míč u pomezní čáry, hostující Biancone v něm lehce přehnal důraz a pískal se mu útočný faul.
66'
Náznak brejku domácích, skončilo to ale ještě před případným zakončením. Lecomte mohl zůstat v klidu.
65'
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Wissam Ben Yedder, přichází Stevan Jovetić.
65'
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Cesc Fàbregas, přichází Enzo Millot.
63'
Stále stejná písnička, Monaco tlačí, Brest se skvěle brání a soupeře nepouští do ložených šancí.
61'
Samotný roh nebezpečný nebyl, ale při pokračování akce se do voleje opřel Diop a jeho prudkou ránu musel Larsonneur krotit na brankové čáry.
60'
Na centr z levé strany si naskočil Aguilar, jeho hlavička byla lehce tečována a skončila vedle Larsonneurovy branky.
59'
Narážečka na Ben Yeddera, ten si už nabíhal do vápna, ale před zakončením byl zablokován.
57'
Obléhání pokutového území domácího celku pokračuje, jenže akce Monaka jsou hodně na náhodu a o zakončení si tak hosté mohou nechat jenom zdát.
56'
Narážečka mezi Ben Yedderem a Martinsem nevyšla, krátký nápor Monaka je tak u konce.
54'
Charbonnierova snaha o vysunutí spoluhráče byla sice dobrou myšlenkou, ale provedení už tak dobré nebylo. Vracející se obrana Monaka si poradila.
52'
Ostrý zákrok na půlce a za faul byl žlutou kartou potrestán hostující Kevin Volland.
52'
Centr po zemi do pokutového území Brestu, slabá přihrávka byla lahůdkou pro obranu domácích.
50'
Další standardní situace pro domácí. Samotný centr nebezpečný nebyl, ale nakonec se konalo lehce akrobatické zakončení od Le Douarona. To Lecomte zkrotil.
49'
Přímý kop Brestu, Faivre nacentroval do pokutového území, v chumlu se lépe dařilo hostům a ti odkopli.
48'
Po centru se do odraženého míče opřel na hranici vápna Gelson Martins, jeho rána šla vysoko nad.
47'
Po souboji dvou šestadvacítek u pomezní čáry se mával aut pro hostující tým.
46'
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Youssouf Fofana, přichází Florentino Luís.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:04.
Je za námi první poločas, ve kterém byli sice hosté aktivnější, ale ve vedení je Brest. Domácí udeřili hned v osmé minutě, kdy se k centru z levé strany dostal Romain Faivre a povedlo se mu míč sklepnout do protipohybu brankáře Lecomteho. Monaco se poté pustilo do snahy o srovnání, hrálo se prakticky neustále před vápnem Brestu, koncovka hostů ale hodně pokulhává...
45+1'
45'
Rozhodčí nastaví jednu minutu.
45'
Hosté pokračovali ve své snaze, v levém koutu šestnáctky si zpracoval Biancone a vystřelil z první. Táhlý křížný pokus prolétl vedle levé Larsonneurovy tyče.
45'
A udělal dobře, Wissam Ben Yedder ji svým technickým pokusem napálil přesně na střed.
44'
Larsonneur si staví pevnou zeď, postavil si do ni hned pět svých spoluhráčů.
43'
Gelson Martins na zemi a to vinou Chardonneta, který jej fauloval kousek od vápna. Je z toho zajímavý přímý kop pro Monaco.
42'
Po akci levou stranou přišla přihrávka do druhé vlny na Fàbregase, jeho pokus přihrát na pravou stranu mu obrana Brestu vystihla.
42'
Individuálně se snažil prosadit Diop, aktivita se mu upřít nedá, jenže osamocen neměl proti přesile šanci.
40'
Hosté stále marně buší na dveře, vedoucí k Larsonneurovi, nevyšlo to ani po přiklepnutí Fofany na Vollanda...
38'
Dva rohy Monaka, po jednom z každé strany. Oba si vzal na starost Fàbregas, ale ani v jednom případě to k ohrožení branky nevedlo.
37'
Žlutou kartu za řeči dostal hostující Gelson Martins, teď jen marně rozhazuje rukama.
36'
V pokutovém území se protihráčům pěkně vyhnul Diop a dostal se i ke střele. Jeho pokus po zemi pokryl připravený Larsonneur.
35'
Fàbregasova střela z dálky trefila pouze Vollanda, od něj se míč odrazil mimo hrací plochu a je z toho odkop od Larsonneurovy branky.
34'
Stále platí, že Monaco tlačí a Brest pouze brání. Přesto to domácím zatím stačí.
32'
Po krátkém obléhání pokutového území vystřelil Diop, mířil k tyči, Larsonneur ale zasahovat nemusel, opět ho zastoupil se svým zákrokem jeden z obránců.
31'
Zleva to zkoušel Diop, už se chystal k centru, na poslední chvíli jej ale od míče odtlačil a akci ukončil rychlý Belkebla.
29'
Biancone nacentroval z levé strany, Larsonneur prolétl naprázdno vzduchem, práci za něj ale zvládl udělat jeho spoluhráč z pole.
28'
Brest přestal útočit a nechal iniciativu soupeři. Monaco však stále naráží na své chyby v koncovce.
27'
Matsima poslal do pokutového území Brestu vysoký oblouček, na něj si nabíhali hned dva jeho spoluhráči, ale první byl u míče brankář Larsonneur.
25'
Snaha Monaka o útok končí zhusta ještě před šestnáctkou, platilo to i ve Fàbregasově případě.
23'
A zase hra na opačnou stranu, ve vápně se ale Aguilar dopustil útočného faulu a akce Monaka skončila.
22'
Po bleskovém přesunu do útoku přišla přihrávka na volného Mouniého, bylo to ale moc dlouhé a u míče byl jako první gólman Lecomte.
22'
Martins hezky zpracoval dlouhý pas na levou stranu, při pokusu o přehození obránce ale pohořel.
20'
Tempo nám lehce pokleslo, nyní je to mírně taktická bitva o střed hrací plochy.
18'
Při svém pokusu o útočný výpad se hostující Diop dopustil faulu na Pierre-Gabriela, bolestivě jej přišlápl.
16'
Hned mezi několik obránců si to namířil Ronaël Pierre-Gabriel a nebyl daleko od toho, aby se dostal ke střele. Na hranici vápna byl ale odzbrojem.
15'
Zatím sledujeme celkem aktivní fotbal z obou stran, je to pohledná, útočná hra.
13'
Nebojácně se zleva do vápna probíjel Fofana a vytáhl křížnou střelu na zadní tyč. O kousek minul.
12'
Monaco se po obdržené brance snaží o co nejrychlejší odpověď, zatím ale naráží na dobře organizovanou obranu soupeře.
10'
Další výpad Brestu, nyní po chybě hostů v rozehrávce a Lecomte musel vytáhnout pohotový zákrok na brankové čáře.
9'
Rozhodčí si ještě nechal bleskově zkontrolovat situaci na videu, zda tam nebyl ofsajd, ale už ukazuje, že gól byl regulérní a platí.
8'
Brest právě vstřelil branku!
Je tu první gól utkání! Domácí tým se pustil do vlastně úvodního výrazného útoku, po centru z levé strany, kdy míč propadl skrz vápno si na pas naběhl ROMAIN FAIVRE a pohotovým sklepnutím do Lecomteho protipohybu otevřel skóre!
8'
Na centr z pravé strany si na vysoký centr nabíhal Ben Yedder, při pokusu o volej ale naprázdno promáchl.
7'
Tak nakonec ne, po krátké diskusi s hráčem byl Haris Belkebla žlutou kartou potrestán.
6'
Ostrý skluz na hostujícího Diopa, provinil se Haris Belkebla. Rozhodčí si zatím vystačil s domluvou.
5'
Z podobného místa jako před chvílí Fofana centroval Biancone, výsledek byl prakticky stejný.
4'
Nevyšlo to ani hostům, ti se Fofanou dostali alespoň k vápnu, tam však nepřesně centroval.
3'
Středem to zkusil Pierre-Gabriel, o míč byl ale obrán ještě kus před pokutovým územím.
2'
Dlouhý pas domácích skončil v zámezí, Monaco vhazovalo a zvolilo variantu směrem dozadu, na gólmana Lecomteho.
1'

Stade Brestois 29: Larsonneur – Pierre-Gabriel, Chardonnet, Duverne, Perraud – Lasne, Belkebla – Faivre, Charbonnier, Le Douaron – Mounié.
Náhradníci: Cibois – Ludovic Baal, Magnetti, Cardona, Faussurier, Honorat, Philippoteaux, Mbock.

AS Monaco FC: Lecomte – Biancone, Matsima, Badiashile, Aguilar – Fofana, Fàbregas, Diop – Volland, Ben Yedder, G. Martins.
Náhradníci: Majecki, Mannone – Pellegri, Geubbels, Millot, Matazo, Pavlović, Jovetić, F. Luís.

Rozhodčí: Hamel – Grosbost, Haulbert.
Oba celky jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas na Stade Francis-Le Blé začne v 15 hodin, takže si na odpoledne nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Johann Hamel, kterému budou na pomezí asistovat Mathieu Grosbost a Julien Haulbert.
AS Monaco FC

Hosté jsou na tom lépe, po pěti odehraných zápasech jsou na šestém místě s deseti body. Monaco v úvodu remizovalo a dvakrát vyhrálo a po porážce v Rennes se minulé kolo mužstvo představilo doma proti Štrasburku. V první půli se domácí trefili dvakrát, skórovali Ben Yedder a Aguilar a i když hned po návratu z kabin snížil Chahiri, tak se Monaco vrátilo do dvoubrankového náskoku po druhé trefě Ben Yeddera. Štrasburk pak snížil Ajorqueho penaltou, byl to ale poslední gól tohoto duelu.

Stade Brestois 29

Domácí tým je po pěti kolech na 13. místě se šesti body, úvod do nové sezóny tak nebyl nic moc. Brestois po úvodních dvou porážkách zabralo, dokázalo vyhrát v Dijonu a doma proti Lorientu, minulé kolo ale přišel návrat k porážce a na půdě Angers prohrálo mužstvo 2:3. Brestois sice dvakrát vedlo po gólech Mouniého a Charbonniera, finiš ale patři soupeři a po brankách Traorého a Fulginiho Angers duel otočilo.

Nîmes – Brestois 4:0
Brestois – Marseille 2:3
Dijon – Brestois 0:2
Brestois – Lorient 3:2
Angers – Brestois 3:2
Dobré odpoledne u francouzské Ligue 1. Společně se podíváme na utkání 6. kola mezi týmy Stade Brestois 29 a AS Monaco FC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.