Ligue 1 - 10. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Štrasburk : Marseille - 6. listopadu 2020   21:00

0:1
(0:0)
Marseille
72' M. Sanson  (Benedetto)
Štrasburk
Kamara – Simakan, S. Mitrović (C), L. Koné, Caci (89. Zohi) – Djiku (82. Sissoko), Liénard (75. Chahiri) – Lala, Thomasson (82. Waris), Bellegarde – Diallo.
Kawašima – Carole, Aaneba, Seneya, Prcić, Chahiri, Sissoko, Waris, Zohi.
Hamel – Grosbost, Mouysset
Stade de la Meinau Strasbourg, Štrasburk
Marseille
Mandanda (C) – Nagatomo, Balerdi, Ćaleta-Car, Amavi – Rongier, Kamara, Gueye (46. M. Sanson, 77. Strootman), Cuisance (65. Payet) – Thauvin (65. Benedetto), Germain (81. Chauí).
Pelé – Perrin, Strootman, M. Sanson, Chauí, Payet, Henrique, Benedetto, Aké.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 2:1. Střely mimo: 5:0. Rohy: 2:2. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 13:17.
Olympique se bodově dotáhl na třetí Rennes a k tomu má ještě jedno utkání k dobru. Štrasburk v předehrávce desátého kola naopak zaznamenal už osmou prohru a zůstává v sestupovém pásmu.
Jediná střela za celý zápas stačila Marseille k utrápenému vítězství 1:0. Povedenou ranou z voleje pomohl favorizovanému mužstvu Morgan Sanson, jenž nastoupil až se startem druhé půle a krátce po vítězném gólu už zase odcházel kvůli zranění. Štrasburk byl celých devadesát minut aktivnější, ale výraznější šance na překonání Mandandy si nevypracoval.
90+3'
90+3'
Simakanův centr nepřevzal Chachiri ani Diallo. Hosté zakopli míč do autu a Lala má před sebou asi poslední vhazování.
90+2'
Ve druhé ze tří nastavených minut si Amavi počínal dost riskantně proti Zohimu na samotné hranici velkého vápna. Hlavní rozhodčí faul neviděl a totéž platilo i v případě jeho kolegů u videa.
90+1'
Koné přenesl hru doleva na Lalu, jehož centr posunul Balerdi pouze na Chachiriho. Ten ze střední vzdálenosti prostřelil dva soupeře, ale míč skončil vedle Mandandovy pravé tyče.
90'
Kévin Zohi se ihned zapojil do hry, jenže Diallo se k jeho dlouhému centru z pravého konce hřiště neprobojoval. Moc času na vyrovnání Alsasanům už nezbývá.
89'
Střídání v týmu RC Štrasburk: ze hřiště odchází Anthony Caci, přichází Kévin Zohi.
88'
Benedetto čekal na druhou vlnu, jenže Kamara byl okamžitě dostoupen. Na druhé straně si útočným faulem pomohl individuálně postupující Sissoko.
87'
Sajfaddín Chauí bolestivě trefil do stehna Caciho a rozhodčí Hamel odpověděl vytažením žluté karty.
85'
Bellegarde to přehnal s razancí přihrávky na Warise. Balon prosvištěl do zámezí a pětatřicetiletý gólman Mandanda nebude spěchat s odkopem.
84'
Inkasovaný gól s domácím týmem hodně zamával. Svým způsobem to potvrdil i střídající Chachiri, který namířil přihrávku do území nikoho.
82'
Střídání v týmu RC Štrasburk: ze hřiště odchází Alexander Djiku, přichází Ibrahima Sissoko.
82'
Střídání v týmu RC Štrasburk: ze hřiště odchází Adrien Thomasson, přichází Majeed Waris.
81'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Valère Germain, přichází Sajfaddín Chauí.
79'
Dimitri Payet proti Konému nic nevymýšlel a vrátil míč až na obrannou polovinu Marseille, jež za aktuálního stavu nemusí nikam spěchat.
78'
Kvůli zranění pravé nohy musí autor dosud jediného gólu střídat už po půlhodině strávené na hrací ploše. Kouč André Villas-Boas přesto může být s jeho výkonem nadmíru spokojen.
77'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Morgan Sanson, přichází Kevin Strootman.
76'
Bellegarde rychle vyvezl míč po centru Nagatoma a pak si vynutil faul ve středovém kruhu. Domácí budou rozehrávat až po ošetření Sansona.
75'
Střídání v týmu RC Štrasburk: ze hřiště odchází Dimitri Liénard, přichází Mehdi Chahiri.
74'
Štrasburk se pokusil o rychlou odpověď, ovšem Mandanda si se střelou po propadlé přihrávce z levé strany snadno poradil.
72'
Marseille právě vstřelilo branku!
Olympique se z první střely na branku dostává do vedení! Domácí obrana nedostala míč do bezpečí po ochotném pádu Payeta na levém okraji pokutového území. Benedetto hlavou vybídl ke střele MORGANA SANSONA a ten parádním volejem zavěsil pod horní tyč.
71'
Darío Benedetto v prostorové tísni u koncové čáry zase nahrával do míst, kde neměl ani jednoho spoluhráče. I tak se zdá, že jde hostující výkon pomalu nahoru.
70'
Lamine Koné podskočil příchozí centr z levého křídla, nicméně Germain se o možnou šanci připravil špatným prvním dotekem.
69'
Diallo si zády brance zpracoval nahrávku z obranné poloviny. Po otočce překvapivě ihned vypálil, jenže o nějaké dva metry minul ze svého pohledu levou tyč.
68'
Jenže ani hráči Marseille se k pokutovému území nepřiblížili. Mohamed Simakan se tentokrát převtělil do role faulovaného.
67'
Po sérii soubojů ve středu hřiště se domácí posunuli jenom několik metrů. Po odpískaném faulu Simakana na Morgana Sansona už musí bránit.
65'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Mickaël Cuisance, přichází Dimitri Payet.
65'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Florian Thauvin, přichází Darío Benedetto.
64'
Djiku podle všeho trefil do hlavy Kamaru, který byl v daný okamžik za jeho zády. Hamel nařizuje rozehrávku pro Olympique.
63'
Nakonec z toho byl hostující roh. Bingourou Kamara vysoký míč nevyrazil nejlépe a jeho kolega musel rychle reagovat před Cuisancem.
62'
Rongier rozdal míč doprava na Sansona, jenže Germainovy chyběl krok, aby dobře myšlenou přihrávku do ohně mohl proměnit ve střelecký pokus.
61'
Už několik minut se hraje výhradně na útočné polovině Štrasburku. Hosté rozhodně nepůsobí jako tým, který je v tabulce o čtrnáct míst výše.
60'
Diallo hrudníkem sklepl Caciho centr na Thomassona, jenž zkusil štěstí zpoza šestnáctky, ale Mandanda skokem k levé tyči přízemní střelu zneškodnil.
58'
Žlutou kartu dostává Boubacar Kamara (Olympique Marseille).
58'
Domácí se několika přihrávkami přesunuli zprava doleva a Casiho nenápadná střela zevnitř pokutového území nečekaně skončila na břevně! Celou akci založil precizním pasem do strany stoper Mitrović.
57'
Nepomůže tomu ani nutné ošetřování Kamary. Vedle hrací plochy se mezitím aktivně rozcvičují vesměs všichni náhradníci.
56'
Obraz hry se v prvních deseti minutách druhé půle nijak nezměnil. Alsasané jsou trochu aktivnější, ale stále platí, že je to dost nezáživná partie.
55'
Simakanova přihrávka k hrotu útoku byla trochu naivní. Mandanda se poté zbavil napadajícího Dialla jistě provedenou kličkoku.
54'
Dimitri Liénard odcentroval z pravé strany jen na hlavu Germaina. Štrasburk bude pokračovat jen Caciho autovým vhazováním.
52'
Jordan Amavi inkasuje první žlutou kartu tohoto klání. Důvodem bylo sestřelení Simakana v křídelním prostoru.
52'
Kenny Lala se výborně vrátil a těsně před zraky čekajícího Cuisance zlikvidoval centr Germaina z pravého konce pokutového území.
51'
Mickaël Cuisance pohotově otáčel z obrany do útoku, jenže před Germainem to měl k míči mnohem blíže Bingourou Kamara.
50'
Střídající Sanson se neprosadil na pravém kraji hřiště. Mitrović pak vsadil na vysvobozující odkop do prostoru u středového kruhu.
49'
Leonardo Balerdi se stal obětí útočného faulu Dialla, který jej trefil rukou do obličeje. Mandanda bude z klidu vykopávat.
48'
Bellegarde v souboji jeden na jednoho neobalamutil Nagatoma. Chvíli předtím domácím prošla trefená ruka Liénarda.
47'
Boubacar Kamara vybojoval míč ve středu hřiště, jenže pak si jej nechal na noze až moc dlouho a v obklíčení tří protihráčů byl čistě odzbrojen.
46'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Pape Gueye, přichází Morgan Sanson.
46'
Nuda. Tímto slovem se dá dokonale shrnout celý první poločas, v němž favorizovaná Marseille ani jednou nevystřelila. Domácí tým má na kontě pokusy dva, přičemž ten od Dialla se dá označit za jedinou větší šanci. Doufejme, že druhá půle bude trochu záživnější, jinak si zítra na předehrávku desátého kola nikdo ani nevzpomene.
45+1'
45+1'
Nic z toho nebylo, protože Florian Thauvin posílal míč do území, kde se široko daleko nacházel jen nehybně stojící senegalský gólman Štrasburku.
45'
V závěru poločasu ještě jedna standardní situace z pozice na centr. Drzý průnik Thauvina zastavil Caci jen za pomoci nedovoleného zákroku.
44'
Další várka drsných soubojů. V hlavní roli byl faulující Germain, nicméně Belelgardemu vzápětí utekl míč do autu.
43'
Djiku si počínal dost důrazně proti Thauvinovi, nicméně faul byl odpískán jedné z největších hvězd hostujícího mužstva. Vypadá to, že se v první půli ničeho podstatného nedočkáme.
43'
Lamine Koné zatím předvádí velmi dominantní výkon. Germain na něj nevyzrál ve snaze o doběhnutí Thauvinovy přihrávky za obranu.
42'
Florian Thauvin zmatky do domácí defenzivy nevnesl. K míči se pak ještě vrátil, ale na levé straně se s ním nechtěně posunul až za koncovou čáru.
41'
Leonardo Balerdi zahnal Amaviho až k praporku, kde tento levý obránce ukořistil vůbec první rohový kop pro jedenáctku Marseille.
39'
Faul nezískal ani Diallo, který šel k zemi velmi ochotně. Od hlavního sudího za to dostal malinko vynadáno.
38'
Amavi vhodil směrem na Gueyeho, jenž se neúspěšně snažil získat faul nalevo od pokutového území. Následuje aut Mohameda Simakana.
37'
Djiku tvrdě narazil do Kamary. Sudí Hamel nepískal a do brejku šel Germain, kterého částečně zastavil Simakan.
36'
Florianu Thauvinovi se nepovedlo zpracování ve společnosti Mitroviće. Podle rozhodčích si navíc počínal nedovoleně.
35'
Nyní to byl pro změnu Valère Germain, který na půlce dostal od Djikua ránu rukou do obličeje. Koné si následný nákop na hrot každopádně zkontroloval.
34'
Konfrontace dvou hráčů s číslem šestadvacet skončila faulem Thauvina na Thomassona. Domácí hrají z poloviny hřiště.
33'
Diallo skončil na zemi, ale hvizdu rozhodčího se nedočkal. Muži v bílém opět v klidu rozehrávají z vlastní obrany.
32'
Zase je to od Marseille hodně pomalé založení útoku. Když už se hosté něco pokusí, tak míč velmi rychle ztrácí.
31'
Po půlhodině hry si domácí vytvořili první kloudnější možnost. Lalův centr si Diallo dokázal převzít a po chvilce váhání vypálil z patnácti metrů malý kousek nad břevno.
30'
Ćaleta-Car pouštěl míč na Mandandu, který ho odhlavičkoval do zámezí. Po autu čepoval centr do vápna Lala, ale nic nebezpečného to nebylo.
29'
Habib Diallo nedosáhl na centr z levého křídla. Míč přistál u Amaviho, jenže hosté se kvůli následnému faulu nadále brání.
28'
Simakan přenesl hru doleva na Caciho. Hosté se mezitím v plném počtu zatáhli a Alsasané musí útočit do plných.
27'
Simakanovi přihrávka na Lalu nevyšla. Amavi vyrazil do protiútoku, ale zleva poslal míč jen na hrudník Koného.
26'
Thauvin si v defenzivní činnosti pomohl faulem na Djikua, jenž se snažil uvolnit na levé postranní čáře. K rozehrávce do ohně se však domácí neměli.
25'
Opět to byl od Liénarda centr na přední tyč, kde ale nebyl ani jeden z útočících hráčů. Během chvíle se míč přesunul ke kopačkám brankáře Kamary.
24'
Z Casiho centru resultuje roh pro Štrasburk.
23'
Amavimu se tentokrát nechtělo vyrazit kupředu. Hodně pozvolná přechodová fáze pokračuje přes stopera Ćaletu-Cara.
21'
Hosté se za úvodních dvacet minut k ničemu nedostali. Florian Thauvin se provinil nebezpečnou hrou vůči předkloněnému soupeři.
20'
Balerdi v rychlostním souboji ukopl Bellegardemu míč na rohový kop. Centr zleva obstaral Dimitri Liénard, ale po odvráceném centru na přední tyč došlo jen na mizerný pokus Thomassona.
19'
Lala a jeho další špatný centr. Diallo doběhl do vápna až ve chvíli, kdy už byl balon v Mandandově náruči.
18'
Habib Diallo byl zezadu nedovoleně postrčen Ćaletou-Carem, načež se hned po rozehrávce pískalo proti Marseille ještě jednou.
17'
Zatímco Cuisance u středového kruhu faulován nebyl, tak v jeho následném souboji s Bellegardem už bylo pískáno ve prospěch Alsasanů.
16'
Marseille se snaží hrát velmi přímočaře. Nakopnutý míč však Germaina přeletěl a Bingourou Kamara nemusel řešit prakticky nic.
15'
Právě Lala si teď byl dobře vědom náběhu Amaviho, kterého to táhne dopředu výrazně více než na druhé straně Japonce Nagatoma.
14'
Mandanda si vyběhl z branky a jednoduše sebral další z neadresných centrů, o který se tentokrát pokoušel Kenny Lala.
13'
Mohamed Simakan měl k dispozici hodně prostoru na pravé straně, jenže o centr z jeho dílny se u Mandandy postaral Duje Ćaleta-Car.
12'
Amavi rychle přenesl hru směrem na Germaina, jenže ten si nedokázal obhodit Koného. Čekání na první náznak šance tak bude ještě chvíli pokračovat.
11'
Kenny Lala zakřižoval Amaviho, který se pomalu rozbíhal podél levé postranní čáře. Na druhé straně vzápětí nepřesně centroval Diallo.
10'
Duje Ćaleta-Car zablokoval střelu z dálky od Thomassona. Menší nápor domácího týmu pak skončil přihrávkou Djikua k Mandandovi.
9'
Zatím se toho na trávníku moc interesantního neudálo. Nic na tom nezměnil ani další faul na Liénarda, ke kterému došlo v klidném středu pole.
7'
Pape Gueye se prezentoval dobrým krytím míče, Djiku jej zezadu fauloval.
6'
Liénardův centr letěl na Dialla, který se však k hlavičce neprobojoval. Po útočném faulu se už rozehrává od branky Mandandy.
5'
Stefan Mitrović ve spolupráci s Kamarou zajistil nákop, za kterým se neúspěšně hnal se sedmnáctkou hrající Mickaël Cuisance.
4'
Habib Diallo se snažil vymanit ze sevření argentinského stopera Balerdiho, jenže troufalá přihrávka patou kýžený účinek neměla.
3'
Cuisance zopakoval předchozí nezdar Thauvina, domácí si s prvními dvěma centry s jistotou poradili.
2'
O úvodní výkop se postarali hosté, kteří nastupují v bílých, zatímco domácí v modrých dresech.
1'

RC Štrasburk: Kamara – Simakan, S. Mitrović (C), L. Koné, Caci – Djiku, Liénard – Lala, Thomasson, Bellegarde – Diallo.
Náhradníci: Kawašima – Carole, Aaneba, Seneya, Prcić, Chahiri, Sissoko, Waris, Zohi.

Olympique Marseille: Mandanda (C) – Nagatomo, Balerdi, Ćaleta-Car, Amavi – Rongier, Kamara, Gueye, Cuisance – Thauvin, Germain.
Náhradníci: Pelé – Perrin, Strootman, M. Sanson, Chauí, Payet, Henrique, Benedetto, Aké.

Rozhodčí: Hamel – Grosbost, Mouysset.
Olympique Marseille

Marseille se letos po sedmi letech vrátilo do Ligy mistrů, ovšem vede si tam velmi neslavně, když po třech zápasech je v tabulce skupiny C beznadějně poslední bez jediného bodu a s nulou na kontě vstřelených branek. Marseille postupně podlehlo 0:1 Olympiakosu, 0:3 Manchesteru City a v úterý prohrálo 0:3 i v Portu.

V Ligue 1 má Marseille problémy na vlastním stadiónu, kde se výhry dočkalo až na čtvrtý pokus, naopak na hřištích soupeřů odehrálo úvodní čtyři ligové zápasy se skvělou bilancí 3-1-0, byť všechny výhry se zrodily o jedinou branku, Marseille už ale dokázalo vyhrát i v pařížském Parku princů nad suverénem soutěže PSG.

Jedinou ligovou prohru Marseille utrpělo v polovině září v domácím prostředí proti St. Etienne, od té doby se v Ligue 1 může pyšnit sérií šesti zápasů bez porážky. Jasným tahounem týmu je Florian Thauvin, jenž stihl zaznamenat tři branky a pět asistencí, přičemž Marseille dosud celkově vstřelilo jedenáct branek.
RC Štrasburk

Štrasburk loni obsadil desáté místo, což bylo nejlepší umístění klubu v nejvyšší soutěži od roku 2000. V současném ročníku to ale tak slavné není, Štrasburk v úvodních devíti zápasech sedmkrát prohrál a v tabulce se nachází na předposledním místě, ovšem jen o dva body za patnáctou Remeší.

Jediných dosavadních výher se Štrasburk dočkal v domácím zápase s Dijonem (1:0) a v Brestu (0:3). Naposledy Štrasburk prohrál v Remeši 1:2.

Problémem ani není tolik ofenziva, neboť Štrasburk dosud s deseti brankami vstřelil jen o jednu méně než jeho dnešní soupeř, ovšem výrazným vykřičníkem je už osmnáct inkasovaných branek. V tabulce domácích zápasů pak Štrasburk se ziskem tří bodů ze čtyř zápasů a skóre 3:8 je nejhorší ze všech účastníků Ligue 1.
Hezký večer při sledování předehrávky desátého kola francouzské Ligue 1, účastník Ligy mistrů Olympique Marseille zavítá na trávník Štrasburku.

Štrasburk nerozehrál sezónu dobře, když po devíti kolech je předposlední, Marseille je zatím páté, přičemž disponuje odloženým zápasem s Lens k dobru.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.