Ligue 1 - 13. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bordeaux : Paris SG - 6. listopadu 2021   21:00

Bordeaux
79' Elis (Y. Adli) • 90+2' Niang (Briand)
2:3
(0:2)
Paris SG
26' Neymar  (Mbappé) • 43' Neymar  (Mbappé) • 63' Mbappé  (Wijnaldum)
Bordeaux
Costil – Pembélé (46. Mensah), Kwateng, Koscielny (C), Gregersen, Mangas (67. Niang) – J. E. Onana (86. Fransérgio), Otávio (68. Oudin), Y. Adli – Dilrosun (81. Briand), Elis.
Poussin – Briand, Fransérgio, Kalu, Mara, Medioub, Mensah, Niang, Oudin.
Ruddy Buquet
Matmut Atlantique, Bordeaux
Paris SG
Navas – Bernat (64. N. Mendes), Marquinhos (C), Kehrer, Hakimí – A. Herrera, Dina Ebimbe (75. Danilo Pereira) – Neymar, Wijnaldum, Draxler (75. I. Gueye) – Mbappé (87. Icardi).

Mockrát Vám děkuji za pozornost, loučím se s Vámi a au revoir u dalšího utkání francouzské nejvyšší soutěže. S přáním hezkého zbytku večera, Vojtěch Adamek
Máme za sebou velmi pikantní duel, hosté nakonec zvládli roli favorita, byť se v posledních vteřinách museli strachovat o své třígolové vedení. Hvězdičkou dnešního klání je rozhodně Brazilec Neymar, který si připsal dva přesné zásahy do branky domácího celku. Domácí dokázali zdramatizovat vývoj utkání až v druhé minutě nastavení, což bylo již zkrátka pozdě. Duel se v závěru vyhrotil natolik, že třeba Neymar okamžitě po odpískání konce utkání, doslova utíkal do útrob stadionu, aniž by si podal ruce s kterýmkoliv hráčem domácího družstva. Každopádně hosté byli lepším celkem v dnešním utkání, zaslouženě vyhráli a připisují si další tři body do ligové tabulky.
90+3'
90+2'
Bordeaux právě vstřelilo branku!
Povedená kombinace ve vápně soupeře končí brankou! M´BAYE NIANG si narazil s Jimmym Briandem a snižuje stav utkání na rozdíl pouhé branky! Asistence: Jimmy Briand
90+1'
Herrera zkušené zastavil unikajícího Adliho, docela se divím sudímu, že netasil žlutou kartu pro záložníka hostujícího celku.
90'
Sudí nastavuje 3 minuty nad rámec základní hrací doby.
89'
Fotbalisté domácího celku reklamovali ruku jednoho z hostujících obránců, zkušený sudí Ruddy Buquet nijak nereaguje na jejich prosbu.
88'
Žlutou kartu dostává M'Baye Niang (Girondins Bordeaux FC).
88'
Zajímavý centr z pravé strany hřiště se nesl do vápna PSG, na poslední chvíli jej dokázal odhlavičkovat hostující Herrera.
87'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Kylian Mbappé, přichází Mauro Icardi.
86'
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Jean Emile Onana, přichází Fransérgio.
85'
Domácí fotbalisté kombinují na polovině svého soupeře, nedaří se jim ovšem vytvořit příležitost, kteoru by mohli ohrozit branku hostujícího gólmana.
84'
Do ostrého souboje ve vápně PSG se dostal domácí Niang a hostující kapitán Marquinhos, druhý jmenovaný dokázal míč odhlavičkovat do bezpečí, a proto je vyhlášen vítězem tohoto souboje.
83'
Zvednutý praporek sudího vystavuje stopku rozvíjející se akci domácího celku, dle pomezního se nacházel Niang v ofsajdovém postavení.
82'
Vstřelená branka domácí velmi nabudila, fotbalisté Bordeaux se snaží vytvořit tlak na branku soupeře, aby ještě zdramazitovali závěr dnešního klání.
81'
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Javairo Dilrosun, přichází Jimmy Briand.
80'
Nadýchaný centr z pravé strany hřiště mířil do vápna soupeře, kde se o ohrožení branky postaral domácí Niang, jeho hlavička ovšem postrádala potřebnou přenost.
79'
Po nepřesnosti v rozehrávce hostujícího celku se k míči dostal Yacine Adli, který parádní šajtlí našel ve vápně ALBERTHA ELISE, a ten se již nemýlil! Asistence: Yacine Adli
78'
Kylian Mbappé byl na tuto přihrávku krátký, domácí gólman svým výběhem byl u míče o něco dříve.
77'
Neymar příliš dlouho zvažoval, zda se rozhodne ohrozit branku Bordeaux, či nikoliv. Nakonec byl o míč obrán Kwatengem.
76'
Bravurním obranným zákrokem dokázal Kehrer získat míč od unikajícího Dilrosuna, hostující obránce okamžitě pomáhá zakládat útočnou akci svého celku.
75'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Julian Draxler, přichází Idrissa Gueye.
Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Eric Junior Dina Ebimbe, přichází Danilo Pereira.
74'
Žlutou kartu dostává Kylian Mbappé (Paris Saint-Germain FC).
73'
Domácí fotbalisté by rádi v závěru utkání převzali iniciativu do svých rukou, nedaří se jim ovšem překonat bránicí val hostujícího celku.
72'
Gólman Keylor Navas si se svou rozehrávkou dává na čas, vzhledem k aktuálnímu stavu je to poněkud nepochopitelné.
71'
Draxler byl poslán k zemi na polovině soupeře, hosté budou mít k dispozici standartní situaci.
70'
Pořádnou dělovku vyslal Gregersen na branku svého soupeře, opět na poslední chvíli dokázal zareagovat Brazilec Marquinhos.
69'
Nedovoleného zákroku se dopustil domácí Elis, jeho nedisciplinovanost odnesl hostující gólman, původem z Kostariky.
68'
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Otávio, přichází Rémi Oudin.
67'
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Ricardo Mangas, přichází M'Baye Niang.
66'
Do dnešního utkání sice žádný Čech ani Slovák nenastoupil, přesto je třeba zmínit, že na lavičce domácího celku působí jako asistent Jaroslav Plašil, ten je ve zdejším týmu klubovou legendou.
65'
Hra opět pokračuje ve stejném duchu jako před skórováním branky, hostující fotbalisté kombinují na vlastní polovině a čekají na zaváhání hráčů soupeře.
64'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Juan Bernat, přichází Nuno Mendes.
63'
Paris Saint-Germain právě vstřelilo branku!
Nádhernou přihrávkou dokázal Juan Bernat nalézt Wijnalduma, který se tak najednou řítil, zcela osamocen, na branku soupeře. Před zakončením se ještě rozhodl přihrát KYLIANU MBAPPÉMU, ten již neměl problém s posláním míče do zcela odkryté branky soupeře. Asistence: Georginio Wijnaldum
62'
Fotbalisté hostující Paříže zatím kombinují na své vlastní polovině, napadání ze strany soupeře jim příliš nevoní, přesto si s tím umí poradit.
61'
Mauricio Pochettini rozdává taktické pokyny svým svěřencům na lavičce, brzy budeme nejspíše svědky střídání na straně hostujícího celku.
60'
Máme za sebou dvě třetiny dnešního klání, hosté pohodlně drží dvougólové vedení a jdou vstříc jasnému vítězství.
59'
Přerušení hry přišlo až nyní, videorozhodčí se nehodlá nijak vracet k reklamaci francouzské hvězdy.
58'
Domácí fotbalisté mezitím kombinují s míčem na svých kopačkách a každou přihrávkou se dostávají blíže a blíže k brance svého soupeře.
57'
Kylian Mbappé byl poslán k zemi ve vápně soupeře a dožaduje se odpískání penalty! Sudí Ruddy Buquet na jeho stížnost nijak nereaguje.
56'
Neymar hravě přešel přes bránicího obránce, radost ze skórování hattricku mu překazil skvělý zákrok domácího gólmana, ten střelu Brazilce vyrazil na rohový kop.
55'
Hosté to s nějakou kombinací zrovna dvakrát nepřehánějí, pohodlně si hlídají své dvougólové vedení a nechávají tvorbu hry na soupeři.
54'
Centrovaný míč z rohového kopu nijak výrazněji neohrozil branku hostujícího celku, nyní ma míč v rukavicích Keylor Navas.
53'
Dalekonosnou ránu vyslal na branku soupeře Adli, skvělým zákrokem se blýskl hostující gólman, který tuto střelu vyráží na rohový kop.
52'
Neymar si nyní splnil své defenzivní povinnosti, když se mu podařilo zastavit unikajícího Kwatenga.
51'
Domácí fotbalisté se snaží o agresivní napadání rozehrávky soupeře, ten ovšem tyto momenty zvládá i pod časovou tísní.
50'
Fotbalisté hostujícího celku drží míč na svých kopačkách, pomocí krátkých přihrávek vyčkávají na zaváhání svého soupeře.
49'
Hosté vlétli do druhého poločasu ve velkém stylu, rozhodně jsou daleko aktivnější, než v úvodu první půle.
48'
Na poslední chvíli dokázal domácí kapitán, Laurent Koscielny, zablokovat střelu Kyliana Mbappého, která by určitě rozvlnila síť domácí branky.
47'
Neymar prováhal vhodný okamžik pro centr do vápna soupeře, hosté tedy pouze obléhají branku Costila.
46'
Hosté se ujali úvodního výkopu druhého poločasu.
46'
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Timothee Pembélé, přichází Gideon Mensah.
46'
V prvním poločase jsme byli svědky velmi ospalé hry hostujícího celku, jsou to domácí fotbalisté, kteří jsou velmi aktivní, ale nedaří se jim vytvářet gólové příležitosti. Hostující Paříž se dostala dvakrát k brance soupeře a hned z toho byly dvě výstavní rány v podání Brazilce Neymara. Pokaždé se na brance podílel také Francouz Kylian Mbappé. Po první půli tedy hosté vedou, poněkud nezaslouženě, dvoubrankovým rozdílem.
45+2'
45+1'
Skvělá příležitost domácího Pembélého končí u bravurního zákroku Navasa, následovat bude ovšem rohový kop z levé strany hřiště.
45'
Sudí nastavil jednu minutu nad rámec základní hrací doby.
44'
Chvíli se čekalo na ověření branky u videa, gól platí, a proto se může opět pokračovat ve hře.
43'
NEYMAR celou akci založil, přihrál míč Kylianu Mbappému, ten efektivní patičkou míč opět vrátil brazilskému útočníko, který se tvrdou ránou podruhé v dnešním utkání zapisuje mezi střelce. Asistence: Kylian Mbappé
42'
Hra se nyní přelévá ze strany na stranu, ani jeden z celků nyní není schopen vytvořit stálejší tlak na branku svého soupeře.
41'
K míči se momentálně dokázali dostat domácí fotbalisté, těm se ovšem i nadále nedaří proniknout skrze, dobře fungující, obranu Paříže.
40'
Fotbalisté hostujícího celku se snaží uklidnit situaci na hrací ploše, pomocí krátkých přihrávek vyčkávají na zaváhání svého soupeře.
39'
Nadýchaný centr, který směřoval do vápna Paříže, s lehkostí sbírá do sých rukavic gólman Navas, ten okamžitě zakládá útočnou akci svého celku.
38'
Hakimí skvělým obranným zákrokem zažehnal příležitost domácího celku, fotbalisté Bordeaux jsou ovšem i nadále u míče.
37'
Rohový kop nám žádnou akci nepřinesl, jelikož ze všech nejvýše dokázal vyskočit Laurent Koscielny, kterému se podařilo odhlavičkovat míč do bezpečí.
36'
Nyní měli domácí fotbalisté velké štěstí, hosté si ani napodruhé nedokázali poradit s překonám domácího gólmana, následovat bude ovšem rohový kop.
35'
Dalekonosný pokus hostujícího Wijnalduma končí daleko od Costilovy branky, domácí gólman nyní bude mít za úkol vykopnout míč zpět do hry.
34'
Hosté již jsou o něco aktivnější, než v úvodu dnešního klání, přesto si od své poslední brankové příležitosti nedokázali vytvořit žádnou jinou šanci.
33'
Kylian Mbappé si stěžuje u hlavního arbitra, že Kwateng zahrál rukou. Zkušený sudí, Ruddy Buquet, na jeho stížnost nijak nereaguje.
32'
Domácí fotbalisté by rádi zesilíli tlak na branku svého soupeře, nedaří se jim ovšem usadit na polovině soupeře, a proto se nachází ve velmi komplikované situaci.
31'
Draxler se provinil útočným faulem, díky čemuž budou rozehrávat fotbalisté domácího celku.
30'
Máme za sebou první třetinu dnešního klání, hosté se ujali vedení po přesném zásahu Neymara.
29'
Fotbalisté hostujícího celku nyní drží míč ve své moci, pomocí konstruktivní rozehrávky by se rádi dostali skrze zahuštěný střed hřiště.
28'
Žlutou kartu dostává Timothee Pembélé (Girondins Bordeaux FC).
27'
Tohle je poněkud šok pro domácí fotbalisty, Neymar se dokázal prosadit z první příležitosti, kterou si hosté dokázali vytvořit.
26'
Nádherný centr Kyliana Mbappého našel téměř osamoceného NEYMARA, ten si míč popotáhl o něco více do středu hřiště a parádní pumelicí překonává domácího gólmana. Asistence: Kylian Mbappé
26'
Elis nedokázal udržet míč ve vápně soupeře, a proto celá akce domácího celku končí neúspěchem, u balónu nyní Hakimí.
25'
Na hřišti se toho nyní moc neděje, domácí fotbalisté i nadále drží míč a pomocí krátkých přihrávek se snaží rozhýbat bránicí řadu hostujícího celku.
24'
Mauricio Pochettini zatím nevypadá vůbec šťastně s předvedenou hrou svých svěřenců, nemůžeme se divit, určitě jsme čekali v úvodu utkání něco jiného.
23'
Když se zpětně vrátíme k domácímu kapitánovi, Laurent Koscielny má na svém kontě přes 250. startů v nejvyšší anglické soutěži, do Bordeaux odešel jako volný hráč po angažmá v Arsenalu, kde strávil necelých deset let.
22'
Wijnaldum se snažil propasírovat míč na volného Draxlera, na poslední chvíli ovšem dokázal zareagovat Laurent Koscielny a míč odkopává na polovinu soupeře.
21'
Fotbalisté hostujícího celku toho zatím moc nesvedli, domácí svědomitě brání a jsou mnohem nebezpečnější, než jejich soupeř z Paříže.
20'
Dlouhý centr, jejímž adresátem měl být nejspíše Dilrosun, míří pouze k bránicímu Kehrerovi, ten okamžitě zakládá útočnou akci PSG.
19'
Neymar si zkušeně došel pro faul a získává cenné vteřinky pro hostující celek, který si srovná své obranné řady.
18'
Skvělý výběh hostujícího Keylora Navase vystavil stopku akci domácího celku, konkrétně se v šanci nacházel Otávio.
17'
Hra se nám přelévá ze strany na stranu, pro nezaujatého fanouška je to zatím dobrý zápas, na větší akci ovšem i nadále čekáme.
16'
Laxnost obránců Paříže ve vlastním vápně byla málem potrestána, na poslední chvíli ovšem dokázal zareagovat Marquinhos proti ráně Elise.
15'
Rozvíjející se akci hostujícího celku, ve které se nacházel Kylian Mbappé, vystavil stopku zvednutý praporek sudího, dle asistenta se jednalo o ofsajd.
14'
Nyní se snaží fotbalisté Paříže zesílit tlak na branku svého soupeře, s každým dotekem se ozývá, čím dál tím větší, pískot domácích příznivců.
13'
Hostující fotbalisté zatím rozhodně nedominují, domácí Bordeaux se snaží tvořit hru a je to právě domácí celek, kdo si zatím vytvořil, alespoň opticky, největší tlak.
12'
Domácí Adli měl k dispozici další standartní situaci z velmi slibné vzdálenosti od branky Navase, jeho rána ovšem končí několik metrů nad svatyní PSG.
11'
Rohový kop nijak neohrozil branku hostujícího celku, jelikož se ze všech nejvýše dokázal dostat Bernat, který odhlavičkoval míč do bezpečí.
10'
Zblokována rána z přímého kopu končí v zámezí, domácí budou pokračovat rohovým kopem.
10'
Kehreh si počínal nedovoleně, domácí fotbalisté budou mít k dispozici stadartní situaci z velmi slibné vzdálenosti.
9'
Dilrosun se odhodlal vypálit z velmi dobré pozice pro zakončení, jeho rána byla ovšem zblokována na poslední chvíli hostujícím kapitánem.
8'
Kapitán hostujícího celku, brazilský reprezentant Marquinhos, si skvěle poradil s unikajícím Otáviem.
7'
Nepřesnou přihrávku Kyliana Mbappého dokázal zachytit domácí Gregersen, rozhodl se zpomalit hru a pomocí konstruktivní rozehrávky by se Bordeaux rádo dostalo do vápna svého soupeře.
6'
Do velmi povedené příležitosti se dokázali dostat domácí, z brejkové situace ovšem vytěžili pouze rohový kop z levé strany hřiště.
5'
Rohový kop byl rozehrán nakrátko, následně se k nádhernému centru dostal Brazilec Neymar. O hlavičku se postaral Mbappé, ten ale přestřelil branku Costila.
4'
Hakimi dokázal vybojovat rohový kop pro hostující celek, k exekuci se staví Kylian Mbappé.
3'
Po centru z levé strany hřiště míč pohodlně sebral do svých rukavic Keylor Navas, gólman hostujícího celku okamžitě zakládá útočnou akci PSG.
2'
Fotbalisté hostující PSG zatím kombinují na své vlastní polovině hřiště, pomocí krátkých přihrávek se seznamují s terénem.
1'
Domácí fotbalisté se ujali úvodního výkopu.
1'

Girondins Bordeaux FC: Costil – Pembélé, Kwateng, Koscielny (C), Gregersen, Mangas – J. E. Onana, Otávio, Y. Adli – Dilrosun, Elis.
Náhradníci: Poussin – Briand, Fransérgio, Kalu, Mara, Medioub, Mensah, Niang, Oudin.

Paris Saint-Germain FC: Navas – Bernat, Marquinhos (C), Kehrer, Hakimí – A. Herrera, Dina Ebimbe – Neymar, Wijnaldum, Draxler – Mbappé.
Náhradníci: G. Donnarumma – Bitshiabu, Dagba, Danilo Pereira, Gharbi, I. Gueye, Icardi, N. Mendes.

Rozhodčí: Ruddy Buquet.
Do dnešního utkání nenastoupí žádný Čech ani Slovák.
Vzájemná utkání v loňské sezóně:
Girondins Bordeaux FC : Paris Saint-Germain FC 0:1
Paris Saint-Germain FC : Girondins Bordeaux FC 2:2
PARIS SAINT-GERMAIN FC
1. místo, 12 zápasů, 31 bodů, skóre 26:11

V loňské sezóně poněkud překvapivě hostujícím fotbalistům ligový titul utekl, kouč Mauricio Pochettini i nadále dostal důvěru od vedení kluby, kterou se nyní snaží splatit. Nesmíme samozřejmě opomenout ani přestup Lionela Messiho, který by měl konečně prolomit prokletí pařížského klubu v Lize Mistrů.

V minulém utkání se hosté utkali s obhájcem titulu z Lille a po velké bitvě mohli nakonec slavit velmi těsné vítězství (2:1). Pařížský celek dlouho prohrával, ale po brance Brazilce Marquinhose a Argentince Ángela Di Marii si nakonec připsal tři body do ligové tabulky.

Hostující celek má na své soupisce hned několik skvělých hráčů, já dnes vyzdvihnu Neymara, který se po zranění opět dostává do své formy, a již sedm utkání nedal gól za pařížský celek, i proto očekávám, že toto prokletí v nejbližsích dnech prolomí.
GIRONDINS BORDEAUX FC
16. místo, 12 zápasů, 12 bodů, skóre 16:24

Šestinásobný francouzský mistr může pouze vzpomínat na svou éru dominance, nyní se domácí potací nad tenkou hranicí sestupového pásma. Rozhodně by to byl ve Francii obrovský šok, kdyby se uskutečnil nejčernější možný scénář.

V posledním utkání Bordeaux ukázalo morálku, když si dokázalo poradit s Remeší (3:2), která ještě v 70. minutě vedla dvoubrankovým rozdílem. Zásluhou nestarnoucího Jimmyho Brianda se povedlo domácím otočit nepříznivý vývoj utkání na svou stranu.

Velkým tahounem domácího celku je jednoznačně Korejec Ui-Jo Hwang, v minulé sezóně dokázal nastřílet úctyhodných dvanáct branek, nyní má na kontě již čtyři zásahy.
Bonjour, zdravím všechny fanoušky francouzského fotbalu! Dnes se podíváme na 13. kolo Ligue 1, ve kterém se utká Girondins Bordeaux FC a Paris Saint-Germain FC. Zápasem Vás bude provázet Vojtěch Adamek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.