Ligue 1 - 16. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Clermont Foot : Lens - 1. prosince 2021   21:00

Clermont Foot
41' Magnin (Zedadka) • 65' Bayo (Dossou)
2:2
(1:1)
Lens
12' Gastien (vl.)  • 46' Fofana  (Clauss)
Djoco – Zedadka, Billong, Ogier (C), N'Simba – Samed, Gastien – Dossou (86. Seidu), Magnin, Allevinah (63. Y. Diaby) – Bayo (75. Hamel).
Desmas – Berthomier, Boyer, Y. Diaby, Hamel, Iglesias, Mendy, Seidu, Tell.
Delerue – Viala, Jeanne
Stade Gabriel Montpied, Clermont-Ferrand
Lens
Leca – Clauss, Danso, Gradit (89. Jean), Haidara (80. Medina) – Ch. Doucouré, Cahuzac (C) (89. Costa), Fofana, Frankowski – Sotoca (69. G. Kakuta), Kalimuendo (70. Ganago).
Faríñez – Boli, Costa, Ganago, Jean, G. Kakuta, Medina, Varane, Wooh.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 7:2. Střely mimo: 9:6. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 7:13.
Lens nevyužil možnost poskočit na třetí místo a zůstává na páté příčce. Clermont zastavil sérii pěti proher a po šestnáctém kole je sedmnáctý.
I ve druhé půli daly oba týmy po jednom gólu, a tak se dnes rozcházejí smírně. O něco spokojenější asi bude Clermont, který brzy po změně stran inkasoval od Fofany, ale pak dokázal svou ztrátu i podruhé smazat prostřednictvím svého nejlepšího střelce Mohameda Baya. Závěr byl docela divoký, rozhodčí Delarue nestíhal rozdávat karty. Ze hry vyhodil debutujícího Diabyho i domácího kouče Gastiena, nicméně Lens v krátké přesilovce ani jednou vážněji nezahrozil.
90+6'
90+6'
Poslední útok skončil dřív, než pořádně začal. Sudí viděli faul Jeana, za který padla další žlutá karta.
90+5'
Vital N'Simba viditelně lituje nepovedeného centru. Nabídl hostům aut, po kterém se všichni stěhují před bránu Clermontu.
90+4'
Hamel napadal uvnitř vápna. Danso se ho nezalekl, ovšem Lens zůstává zaseklý hluboko na vlastní polovině.
90+3'
Fofanův centr z předbrankového prostoru odhlavičkoval Zedadka. Clermont se vysvobodil jen na malou chvíli, odkop doletěl kousek za půlku, kde je Danso.
90+2'
Nastavený čas bude dělat přinejmenším šest minut. Prostor na rozhodnutí tady bezesporu je.
90+1'
Domácí svou akci i zakončili. Učinil tak Hamel, i když rozměry branky mu ke skórování zdaleka nestačily.
90'
Franck Haise maximalizoval ofenzivní síly. Jeho svěřenci se ale musí bránit autovému vhazování Zezadky vedle pokutového území.
89'
Střídání v týmu Racing Club De Lens: ze hřiště odchází Jonathan Gradit, přichází Corentin Jean.
89'
Střídání v týmu Racing Club De Lens: ze hřiště odchází Yannick Cahuzac, přichází David Costa.
88'
Na závěrečné minuty se obraz hry asi změní. Po vyloučení Diabyho se nedá čekat pokračování výrazného tlaku Clermontu.
86'
Střídání v týmu Clermont Foot: ze hřiště odchází Jodel Dossou, přichází Alidu Seidu.
86'
Trestu neunikl ani Jodel Dossou. Šlo ale o přívětivější žlutou variantu karetního napomínání.
85'
Pascal Gastien křičel, že jde o skandální rozhodnutí. Rozhodčí to pochopitelně zaregistrovali a vyloučili domácího trenéra ze zápasu.
83'
Na tento debut v Ligue 1 nebude Yadaly Diaby vzpomínat rád. Nedlouho po nástupu na hřiště fauloval Gradita a hlavní rozhodčí mu udělil po přezkumu videa červenou kartu.
82'
Claussův centr vyzval k hlavičce Medinu, ale míč se mezi tyče nevtěsnal.
81'
Pierre-Yves Hamel před chvílí nahradil Baya a teď už se zapsal do statistik žlutou kartou.
80'
Střídání v týmu Racing Club De Lens: ze hřiště odchází Massadio Haidara, přichází Facundo Medina.
79'
Zajímavě vyřešený roh. Šlo o centr před velké vápno a nabití na volej. Podobné góly z rohů jsou nádherné, nicméně v tomto případě se Gastienova střela až tak nepovedla.
78'
Standardka se bude opakovat. Tenokráte z pravé strany, kde se rozehrávky ujme Vital N´Simba.
77'
Rohový kop pro Clermont. Spěchá jej zrealizovat Gastien.
75'
Střídání v týmu Clermont Foot: ze hřiště odchází Mohamed Bayo, přichází Pierre-Yves Hamel.
74'
Už tradiční šance zprava pro Clermont! Centr si našel Magnin, ale z jedničky trefil jen dobře postaveného gólmana.
73'
Denso přibrzdil rozlet Magnina. Faul se nepískal, takže Lens uklidňuje hru cirkulací míče v obraně.
72'
A zase Fofana! Před domácí brankou skočil rybičku, při které hlavičkoval kousek nad horní tyčku.
71'
Fofana si předkopl balon snad o dvacet metrů. Djoco na to zareragoval vyběhnutým a zakopnutím míče do autu.
70'
Střídání v týmu Racing Club De Lens: ze hřiště odchází Arnaud Kalimuendo, přichází Igniatius Ganago.
69'
Střídání v týmu Racing Club De Lens: ze hřiště odchází Florian Sotoca, přichází Gaël Kakuta.
69'
Przemysław Frankowski zezadu přejel nohy Sameda a rovněž bude dohrávat se žlutou kartou na kontě.
68'
Ofsajd a v něm mrštní křídelník Jodel Dossou.
67'
Malý okamžik po rozehrání ze středového kruhu se hosté zmocnili rohového kopu. Závar u Djoca dopadl pro Clermont dobře.
66'
Platnost gólu posvětilo i video, na jehož výrok se muselo několik desítek vteřin čekat.
65'
Clermont Foot právě vstřelil branku!
Pár minut se k tomu schylovalo a tady je výsledek. Domácí znovu dotahují manko na 2:2! Dossouovi odpadl soupeř, a tak měl volné pole na pravém kraji. MOHAMEDU BAYOVI dal přihrávku trochu za paty, ale vzhledem k nepřítomnosti obránců to guinejskému snajprovi nezabránilo dát snadný osmý gól v sezóně.
64'
Centry zprava jsou nejčastější způsob, jak se Clermont dostává do šancí. Nyní to zkusil znovu, ale Lens byl vzadu pozornější.
63'
Střídání v týmu Clermont Foot: ze hřiště odchází Jim Allevinah, přichází Yadaly Diaby.
63'
Jim Allevinah má problém s pravou dolní končetinou. Už je v péči lékařského štábu Clermontu.
62'
Za nějaké poznámky k výkonu sudích dostal žlutou kartu domácí trenér Pascal Gastien.
61'
Dossou dostal míč do křídla, ovšem Samed z jeh přízemní nahrávky nedokázal zakončit.
60'
Držení míče: 60 % – 40 %.
59'
Z inkasovaného gólu na začátku poločasu se Clermont rozhodně nesesypal. Pokračuje ve snaze o vyrovnání.
57'
Jodel Dossou odpadl ze souboje s Fofanou. Hlavní sudí Delerue si tentokráte vystačil se slovním napomenutím.
56'
Vital N'Simba byl u půlící čáry sražen Claussem, za kterého je to i se žlutou karotu na památku.
55'
Leca vyboxoval Magninův centr do míst, odkud natáhl N´Simba a povedenou ranou orazítkoval břevno!
54'
Hosté vylezli z bloku a vytáhli aktivní presink skoro až k brance Djoca, jenž se spoluhráči nezaváhal v přípravné fázi.
53'
Start druhé půle je pěkně živelný. Clermont má v posledních vteřinách velkou chuť smazat svou ztrátu.
51'
Zedadka usiloval o další gólovou asistenci. Opět nabil na volej N´Simbovi, ale Leca tentokrát vytěsnil tvrdou ránu před sebe.
50'
Ofsajd a v něm Jodel Dossou.
49'
Klidně mohlo být zase rychle vyrovnáno! Zedadka našel v dobré pozici Baya a ten křížnou střelou o centimetry netrefil ze svého pohledu levou tyč.
46'
Lens právě vstřelilo branku!
Hosté si po návratu z šatny berou zpátky ztracený náskok! Začal to Clauss a jeho výpad po pravé straně. Ve finále nahrál před penaltu a nikým nehlídaný SEKO FOFANA si při několikátém dnešním zakončením věděl rady.
Trenéři Gastien a Haise nepoužili žádné z pěti dostupných střídání, takže se pokračuje v původních jedenáctkách.
46'
První půle byla hodně bojovná. Přinesla však i dva góly, přičemž ten první byl vlastenec Gastiena. O to větší radost měl tento záložník Clermontu, když v 41. minutě hlavou srovnal na současných 1:1 Magnin.
45+1'
45+1'
Nastavuje se symbolická minuta.
45'
Ani podruhé Gastien nic moc nevymyslel. Nejvýše vyrostl obránce hostujícího týmu, který nedovolil zakončení.
44'
Gastienův roh u přední tyče zastihl hlavičkující zadák Lens. Standardka se však bude opakovat.
43'
Rychlý posun z pravé strany přibrzdil Danso, který je hodně rozezlen na své spoluhráče.
42'
Mohlo být ještě lépe, avšak Leca si tentokráte pohlídal navštívenku z kopačky aktivního Allevinaha.
41'
V jednoduchosti je krása! Zedadka excelentně nacentroval z pravé strany na YOHANNA MAGNINA a ten hlavičkou zblízka korunoval svůj první ligový start po dlouhodobém zranění kolena. Žádný z obránců ho při výskoku ani nevyrušil.
39'
Claussův centr ze standardky byl odhlavičkován k Fofanovi. Ten pohotově střílel z voleje vedle brány.
38'
Na druhém konci hřiště odnesl Kalimuendo skluz Ogiera, jenž se přidal ke Gastienovi v kolonce žlutých hříšníků Clermontu.
37'
Zedadka se trochu splašil se střelou z velké vzdálenosti. Spoluhráči s tímto řešením spokojeni určitě nebudou.
36'
Dossou vybojoval míč na Haidarovi, jenž okamžitě reagoval faulem a dokonce si za něj zasloužil žlutý trest.
36'
Na centr zprava reagoval Allevinah. Vysskočil vysoko, ale ne tak moc, aby mohl lépe nasměrovat nepřesnou hlavičku.
35'
Aktivní středopolař Fofana neprostrčil přihrávku na hrot. Důležitý zásah jednoho z hráčů Clermontu.
34'
Alevinah tancoval na levém křídle. V místech, kam centroval, ale zrovna nebyl žádný muž v červenomodrém.
33'
Dossou přihrával Magninovi, který byl na poslední chvíli zablokován u střely, jež Lecu opět nezaměstnala.
32'
Mohamed Bayo se zastavil metr před vápnem. Měl tam proti sobě snad pět soků, kteří jej čistě odřízli od balonu.
31'
Cheick Doucouré vykoukl na pětadvaceti metrech. Vystřelil si, ale na Djoca čekal rutinní zákrok.
30'
Držení míče: 57 % – 33 %.
29'
Zedadka to zkoušel docela ambiciózně, jenže ani on neměl přesně zkalibrovaná mířidla.
28'
Bayo ve vápně nenašel způsob ke střele. Dossou už ano, ale Lecova brána byla o velký kus minuta.
27'
Jim Allevinah se potkal s Dansem. Padl na záda a chvíli si na nich poležel. Možná utrpěl nějakou ránu do hlavy.
26'
Z nedorozumění mezi hostujícími fotbalisty resultuje vhazování N´Simby.
25'
Znovu je pískáno na půlce. Tvrdost zápasu na vlastní kůži pocítil také Jodel Dossou.
24'
Frankowski sklepával nákop na Sotocu. Ten si míč hrudí zpracoval a druhým dotekem vypálil mimo tři tyče.
23'
Arnaud Kalimuendo dostal kopanec do spodní části zad. Rozhodčí to viděl a nařídili hostující standardku. Na přímé ohrožení to ještě zdaleka není.
22'
Ogierův nákop byl pro Allevinaha dlouhý. Navíc by zřejmě šlo o ofsajd rychlonohého Gabonce.
21'
Centr zprava hosté ubránili. Pak vzali míč N´Simbovi, ale protiútok úplně nedokončili podle svých představ.
20'
Po vlastenci Gastiena dost ochladla atmosféra na stadionu, který se zdá být zaplněn do posledního místečka. Už před výkopem zde byla povedená světelná show.
19'
Djoco vyběhl až k postranní čáře, aby zakopl míč mimo hrací plochu. Po vhazování začíná Lens ze zadní řady.
18'
Haidara špičkově pokryl Dossoua a doprovodil balon za zadní čáru, aby jej mohl vracet Jean-Louis Leca.
17'
Prudký centr ze standardky proletěl nad hlavami všech nabíhajících hráčů až do zámezí.
16'
Od začátku panuje mezi hráči jednotlivých týmů nenávistná atmosféra. Rozhodčí Delerue to proto vzal do svých rukou a několika hráčům důrazně domlouvá.
15'
Opět se žlutí. Kevin Danso si vyšlápl na Magnina.
13'
Situaci zkoumalo video. Hostům se ale oddechlo, protože o žádný ofsajd ani žádný jiný přestupek nešlo.
12'
Hosté slaví vedoucí gól! Seko Fofana obdržel míč k levému okraji velkého vápna a prudkou přihrávku do ohně si si nakopl do vlastní sítě JOHAN GASTIEN.
11'
Šlo o rozehrávku nakrátko. Zároveň ale o rozehrávku do ofsajdu, takže Lecovi nic nehrozilo.
10'
Kvůli častému přerušování se moc nehraje. U postranní čáry nyní došlo k dalšímu faulu a Clermont bude zahrávat standardku.
9'
Johan Gastien viděl dodatečně udělenou žlutou kartu za jeden z předchozích soubojů.
9'
Zpoza vápna vypálil i Fofana. Bylo to od něj trochu lepší, byť balon prosvištěl nad břevnem.
8'
Danso chyboval v rozehrávce, ale potrestán za to nebyl. Magninovi rána z třiceti metrů absolutně nesedla.
6'
Clauss kopal nařízený roh až moc blízko Djocovi, který zvládl balon vyboxovat do bezpečí.
5'
Fofana si naběhl z hloubi pole za obranu, ale Ogier jeho střelu na zadní tyč srazil na rohový kop.
4'
Ouparine Djoco netropil žádné troufalosti a před napadajícím soupeřem odpálil balon do klidného středu hřiště.
3'
První náznak Clermontu. Allevinahův pas z pravého křídla ve vápně nikdo nechytil a je z něj aut pro Lens.
2'
Zahajovací výkop dostali na starost hosté, kteří nastupují v černozelených, zatímco domácí v červenomodrých dresech.
1'

Clermont Foot: Djoco – Zedadka, Billong, Ogier (C), N'Simba – Samed, Gastien – Dossou, Magnin, Allevinah – Bayo.
Náhradníci: Desmas – Berthomier, Boyer, Y. Diaby, Hamel, Iglesias, Mendy, Seidu, Tell.
Trenér: Pascal Gastien

Racing Club De Lens: Leca – Clauss, Danso, Gradit, Haidara – Ch. Doucouré, Cahuzac (C), Fofana, Frankowski – Sotoca, Kalimuendo.
Náhradníci: Faríñez – Boli, Costa, Ganago, Jean, G. Kakuta, Medina, Varane, Wooh.
Trenér: Franck Haise

Rozhodčí: Delerue – Viala, Jeanne.
Racing Club De Lens

Hostující celek dokonale využívá slabší výkonnosti Monaka, Lyonu nebo Lille a po patnácti odehraných kolech se stále drží na místech zaručující postup do evropských pohárů. S bilancí sedmi výher, čtyř remíz a čtyř porážek je Lens na pátém místě se ztrátou jediného bodu na třetí Nice. Po nedávném debaklu 0:4 z Brestu Racing Club remizoval 2:2 s tabulkovým sousedem z Angers. Nejgólovějšími hráči jsou s čtyřmi trefami Frankowski, Kalimuendo a Said.

Clermont v prvních kolech obrovsky překvapoval a dokázal hrát vyrovnané partie i s velkými favority. Od patnáctého srpna však zdolal jenom Lille a momentálně za sebou táhne šňůru o pěti porážkách za sebou. Tu poslední ligový nováček utrpěl v Remeši, odkud si odvezl výsledek 0:1. V tabulce Clermont spadl na barážovou osmnáctou pozici, od posledního St. Étienne ho dělí pouhý bod. Nejlepším střelcem je se sedmi góly Mohamed Bayo.
Všem fotbalovým příznivcům přeji příjemné chvíle u sledování textového přenosu ze zápasu šestnáctého kola francouzské Ligue 1. Od jednadvaceti hodin se proti sobě postaví týmy Clermont Foot a Racing Club De Lens!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.