Ligue 1 - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Clermont Foot : Stade Brest - 19. září 2021   15:00

Clermont Foot
65' Rašani (Berthomier)
1:1
(0:0)
Stade Brest
52' Chardonnet  (Faivre)
Desmas – Zedadka, Hountondji, Ogier (C), N'Simba (86. Mendy) – Samed, Gastien – Rašani (77. Seidu), Berthomier (86. O. Busquets), Dossou (66. Allevinah) – Bayo (77. Hamel).
Djoco – Allevinah, Billong, O. Busquets, Iglesias, Hamel, Chauí, Mendy, Seidu.
Dechepy – Parinet Le Tellier, Zakrani
Stade Gabriel Montpied, Clermont-Ferrand
Stade Brest
Bizot – Pierre-Gabriel, Chardonnet (C), Brassier, Duverne – Agoumé (72. Mbock), Belkebla – Honorat, Faivre, Badji (72. Le Douaron) – Cardona (88. Saïd).

To by bylo z mé strany všechno. Já se s Vámi loučím, přeji příjemný zbytek dnešního dne a u dalšího fotbalového přenosu zase někdy na počtenou.
Držení míče: 58 % : 42 %.
Střely na branku: 4:1. Střely mimo: 3:1. Rohy: 3:5. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 7:19.
Je dobojováno! Druhý poločas už byl o poznání zajímavějším poločasem. Všechno to začalo v 50. minutě, kdy se zbytečně nechal vyloučit domácí Johan Gastien. Toto vyloučení dokázali hosté z Brestu potrestat vzápětí, když se trefil Brendan Chardonnet. Na vyrovnání jsme si museli počkat třináct minut. Elba Rašani si skvěle naskočil na centr a se štěstím vyrovnal. Zákrok brankáře byl už za čarou. Zbytek utkání už byl poměrně vyrovnaný, a tak se nemůžeme divit, že zápas skončil remízou 1:1.
90+5'
90+4'
Hostující tým se diví, ale tohle byl nedovolený zákrok. Možnost ohrozit domácí branku opět selhala.
90+3'
Clermont se dokázal ubránil a získal míč pro sebe. Domácí tým rozhodně nikde nebude spěchat.
90+2'
Nastavený čas začal kombinací hostujícího týmu, který se musí prokombinovat skvělou a hlavně pozornou obranou soupeře.
90+1'
Rozhodčí nastavil čtyři minuty nad rámec základní hrací doby.
90'
Ronaël Pierre-Gabriel napřáhnul ke zajímavé střele, která nechala vyniknout domácího brankáře.
89'
Domácí brankář se opět protáhne odkopem od své branky. Domácí obrana si v tuto chvíli může oddechnout.
88'
Střídání v týmu Stade Brestois 29: ze hřiště odchází Irvin Cardona, přichází Rafiki Saïd.
87'
Brest se nadechuje k finálnímu tlaku do oslabené obrany domácího týmu. Podaří se jim skórovat?
86'
Střídání v týmu Clermont Foot: ze hřiště odchází Vital N'Simba, přichází Arial Mendy.
Střídání v týmu Clermont Foot: ze hřiště odchází Jason Berthomier, přichází Oriol Busquets.
85'
Jim Allevinah rozhodně oživil domácí hru v ofenzivní části hřiště a je pro hostující obranu hrozbou.
84'
Míč se v tuto chvíli pohybuje okolo domácího vápna, Clermont se musí bránit, ale zvládá to.
83'
Brendan Chardonnet byl pod tlakem dotírajícího útočníka, ale kapitán Brestu to nakonec zvládnul.
82'
Hianga'a Mbock se dopustil nedovoleného zákroku a rozhodčí to nemohl přehlédnout. Clermont bude mít k dispozici standardní situaci.
81'
Franck Honorat zastavil míč až v zámezí. Tohle bude odkop od domácí branky v podání Desmase.
80'
Jim Allevinah se snažil překonat dva obránce na jednou, ale pro domácího hráče to bylo velké sousto.
79'
Utkání míří pomalu do svých závěrečných minut, kde ani jeden tým nebude chtíti udělat chybu, která by vedla k obdržené brance.
78'
Domácí trenér nebude nic riskovat a zatím jediného střelce svého týmu radši vystřídal.
77'
Střídání v týmu Clermont Foot: ze hřiště odchází Mohamed Bayo, přichází Pierre-Yves Hamel.
Střídání v týmu Clermont Foot: ze hřiště odchází Elba Rašani, přichází Alidu Seidu.
76'
Střelec domácí branky se ocitnul na trávníku. Rozhodčí přerušuje hru a jde se za ním podívat.
75'
Právě Brest měl k dispozici další rohový kop, ale ani tato možnost nebyla využita v jejich prospěch.
74'
Lilian Brassier si zkušeně pohlídal náběh útočníka a míč před ním ubránil. Navíc hostující obránce skvěle rozehrál.
73'
Irvin Cardona to myslel velmi chytře, ale jeho lob za obranu nebyl nikým z jeho spoluhráčů pochopen.
72'
Střídání v týmu Stade Brestois 29: ze hřiště odchází Youssouph Badji, přichází Jérémy Le Douaron.
Střídání v týmu Stade Brestois 29: ze hřiště odchází Lucien Agoumé, přichází Hianga'a Mbock.
71'
Domácí tým hraje opravdu sympaticky. Vůbec nejde poznat, že od padesáté minuty hrají o jednoho hráče méně.
70'
Skvělá inviduální akce Baya, který sice branku neohrozil a vybojoval aspoň pro svůj klub autové vhazování.
69'
Neuběhla ani minuta a Badji opět fauloval. Rozhodčí dnešního utkání má s tímto útočníkem svatou trpělivost.
68'
Youssouph Badji byl opět středem pozornosti, když se dopustil nedovoleného zákroku.
67'
Hosté teď volí pouze nákopy za domácí obranu, ale to není způsob hry, který by Clermontu dělal problém.
66'
Střídání v týmu Clermont Foot: ze hřiště odchází Jodel Dossou, přichází Jim Allevinah.
66'
Domácí stadion přímo ožil po vyrovnávací brance. V tomto zápase se máme ještě na co těšit.
65'
Clermont Foot právě vstřelil branku! Domácí tým napodobil svého soupeře ze začátku poločasu a dokázal udeřit z přímého kopu. Centr Berthomiera našel ELBU RAŠANIHO, který se z malého vápna nemýlil. Zákrok brankáře přišel až za brankovou čarou – 1:1. Asistence: Jason Berthomier.
64'
Domácí tým se snaží vytáhnout svého soupeře na vlastní polovinu. To se daří, Brest napadá stále ve větším počtu hráčů.
63'
Hostující brankář se musel natáhnout po míči, který následně polapil do svých rukavic.
62'
Akim Zedadka se stal obětí nedovoleného zákroku. Clermont bude mít k dispozici standardní situaci.
61'
Obraz hry se nemění. Clermont drží míč a kombinuje, hosté z Brestu se snaží o napadání.
60'
Hodina hry je za námi. Vůbec to nevypadá, že by Clermont hrál v oslabení. Domácí tým pokračuje v nastoleném trendu a více drží míč.
59'
Youssouph Badji byl až příliš aktivní při dotírání na soupeře a rozhodčí mu odpískal nedovolený zákrok.
58'
Hosté z Brestu se snaží zatlačit na oslabeného soupeře, ale jejich přihrávky bývají nepřesné.
57'
Na míči jsou teď hosté z Brestu, kteří postupnou kombinací dobývají útočnou polovinu soupeře.
56'
Mohlo být vyrovnáno, ale hostující brankář se blýsknul skvělým zákrokem proti střele jednoho z domácích hráčů.
55'
Oba týmy se potýkají s nepřesností v rozehrávce. Ani jeden si míče neužije příliš dlouho.
54'
Clermont se postupnou kombinací dostává na dostřel hostující branky. Jenže v samotném finále celé akce byli domácí hráči nepřesní.
53'
Domácí tým se nevzdává a bojuje. Ovšem bude to mít těžké, když skoro čtyřicet minut bude hrát v početní nevýhodě.
52'
Brest právě vstřelil branku!
Hostující hráč svým krásným centrem z přmého kopu našel hlavu BRENDANA CHARDONNETA, který se z malého vápna nemýlil. Domácí brankář se po míči natahoval marně – 0:1. Asistence: Romain Faivre.
51'
Hostující tým bude mít k dispozici standardní situaci, která bude rozehrána z místa předešlého prohřešku.
50'
Červenou kartu dostává Johan Gastien (Clermont Foot).
49'
Hra byla přerušena, jeden z hostujících hráčů potřebuje lékařské ošetření.
48'
Hostující tým se snaží o rychlou kombinaci, ale velký problém jim dělá domácí napadání.
47'
Jason Berthomier se dostal do slibné příležitosti, ale jeho střela mířila pouze do míst, kde byl připraven brankář.
46'
Vital N'Simba se snažil utéct svému strážci, který ho následně dohnal a nedovoleně ho poslal na trávník.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:02.
První poločas nenabídnul příliš fotbalové krásy, hráči obou týmů míří do šaten za bezbrankového stavu. Co přinese druhý poločas, to zjistíme za necelých patnáct minut.

Statistiky prvního poločasu

Držení míče: 62% – 38%
Střely celkem: 3 – 1
Rohové kopy: 2 – 4
Ofsajdy: 0 – 0
Fauly: 4 – 5
45+2'
45+1'
V nastaveném čase se zřejmě nic nestane. Ani jeden tým se nikde netlačí, nechce udělat zbytečnou chybu.
45+1'
Rozhodčí nastavil jednu minutu nad rámec základní hrací doby.
45'
Jenže rohový kop se úplně nepovedl a míč skončil v zámezí. Hostující brankář se na konci základní hrací doby protáhne odkopem.
44'
Jodel Dossou se snažil na pravé straně o centr, ale ten mu zablokoval pozorný obránce. Roh si vyzkouší i domácí tým.
43'
I další rohový kop končí neúspěchem. Tentokrát to bylo kvůli faulu na domácího brankáře.
42'
První roh nevyšel podle představ, ale to Brestu nevadí. Hosté si vyzkouší další rohový kop, akorát z druhé strany.
41'
Hosté opět vybojovali rohový kop. Uvidíme, co tentokrát z něj vytěží. Domácí obrana musí být na pozoru.
40'
Hostující tým se marně domáhá odpískání penalty, ale rozhodčí byl jiného názoru a hru nechává pokračovat.
39'
První poločas se pomalu, ale jistě blíží do svého závěru. Domácí tým se snaží útočit, ale končívá na pozorné obraně.
37'
Franck Honorat se skvěle uvolnil a následně i vystřelil. Jenže jeho střelecký pokus byl nakonec zablokován pozorným obráncem.
36'
Hostující hráč míří za postranní čáru, kde bude ošetřování pokračovat. Zápas pokračuje, míč mají domácí hráči.
35'
Romain Faivre bude potřebovat lékařské ošetření, hrát se teda chvíli nebude. Ostatní hráči se aspoň můžou občerstvit.
34'
Zmatky v domácím pokutovém území vyřešil až hvizd rozhodčího, který odpískal nedovolený zákrok.
32'
Žlutou kartu dostává Lucien Agoumé (Stade Brestois 29).
31'
Rozhodčí na malý moment přerušuje zápas kvůli lékařskému ošetření jednoho z domácích hráčů.
30'
Máme za sebou úvodních třicet minut tohoto utkání a v Clermont-Ferrandu stále čekáme na úvodní gól v zápase.
29'
Lucien Agoumé se blýsknul zajímavou standardní situací, která avšak skončila nepřesnou přihrávkou.
28'
Brest se snaží držet míč, kombinovat na jeden dotek, ale zatím neregistrujeme posun směrem dopředu.
27'
Domácí tým se i v tomto případě dokázal ubránit a míč odehrál do bezpečné vzdálenosti od branky.
26'
Skvěle napadání hostujícího týmu zapříčinil zisk míče a následný útok. Hosté budou mít k dispozici další rohový kop.
25'
Clermont stále drží míč na svých kopačkách a vymýšlí recept na zatím pozornou obranu svého soupeře.
24'
Centr z tohoto přímého kopu doletěl přímo do rukavic domácího brankáře. Ten nikde nespěchá a spíš vyčkává na volného spoluhráče, kterému by přihrál.
23'
Domácí tým se opět provinil proti fotbalové etiketě a dává možnost Brestu opět ohrozit jejich branku.
22'
Potencionální nebezpečí z rohového kopu bylo odvráceno. Clermont se opět ubránil a míří do útoku.
21'
Domácí kapitán měl z pekla štěstí. Chtěl odvrátit míč z přímého kopu, ale málem si dal vlastní gól. Brest bude mít k dispozici rohový kop.
19'
Žlutou kartu dostává Elba Rašani (Clermont Foot).
19'
Domácí tým se i teď dokázal ubránit a následně i získat míč pod svou kontrolu. Brest se opět zatáhnul.
17'
Mohamed Bayo se dostal do střelecké příležitosti, ale svou střelu poslal daleko od levé tyčky.
16'
Už se zdálo, že domácí útočník poběží sám na brankáře, ale pohotový stoper dohnal svou ztrátu a míč následně odehrál do bezpečí.
15'
Nepřesná rozehrávka hostující akce skončila až na kopačkách samotného Arthura Desmase.
14'
Hráči Brestu sice vysunuli své napadání vysoko na útočnou polovinu, ale i tak to Clermont dokázal vykombinovat.
13'
Domácí Clermont je stále aktivnějším týmem, ale jejich akce většinou skončí nepřesným finále celé situace.
12'
Rychlý přechod do útoku nevyšel podle představ. Clermont bude vhazovat míč zpět do hry.
11'
Jodel Dossou se snažil chytře vyslat do útoku svého kolegu z útoku, ale jeho průniková přihrávka byla zablokována.
10'
Rohový kop byl sice rozehrán na hranici penaltové značky, ale obrana Brestu dokázala míč odvrátit do bezpečí.
9'
Domácí tým se dokázal ubránit, následně dokázal přejít do útoku a vybojovat výhodu rohového kopu.
8'
I brankář na druhé straně měl práci, kterou ale zvládnul s naprostým přehledem. Brest míří do opět do útoku.
7'
Nákop za domácí obranu skončil až u samotného brankáře, který míč chytl do rukavic.
6'
Hostující tým se snaží využít momentu nepozornosti v domácí obraně, ale jejich kombinaci kazí nepřesnost.
5'
Domácí tým je v úvodu utkání aktivnějším týmem, ale své šance nedokáže využít ve svůj prospěch.
3'
Mohamed Bayo se ocitnul ve slibné příležitosti, ale domácí útočník branku přestřelil.
1'

Clermont Foot: Desmas – Zedadka, Hountondji, Ogier (C), N'Simba – Samed, Gastien – Rašani, Berthomier, Dossou – Bayo.
Náhradníci: Djoco – Allevinah, Billong, O. Busquets, Iglesias, Hamel, Chauí, Mendy, Seidu.

Stade Brestois 29: Bizot – Pierre-Gabriel, Chardonnet (C), Brassier, Duverne – Agoumé, Belkebla – Honorat, Faivre, Badji – Cardona.
Náhradníci: Larsonneur – Bain, Del Castillo, Faussurier, Le Douaron, Magnetti, Mbock, Saïd, Sow.

Rozhodčí: Dechepy – Parinet Le Tellier, Zakrani.

Stade Brestois 29

Naopak Brest zažívá úplně odlišné problémy. Klub ještě v letošním ročníku nevyhrál a tímpádem se drží na spodku tabulky. Hosté jsou před tímto kolem na průběžné sedmnácté pozici se ziskem tří bodů za tři remízy. Domácí tým si bude muset pozor dát na Irvina Cardonu, který se letos trefil už dvakrát.

Poslední zápasy

12. září 2021 | Brest – Angers 1:1
3. září 2021 (příprava) | Guingamp – Brest 4:2
29. srpna 2021 | Štrasburk – Brest 3:1
20. srpna 2021 | Brest – PSG 2:4
15. srpna 2021 | Brest – Rennes 1:1

Domácí tým zažívá po postupu do nejvyšší soutěže příjemné momenty. Navíc se klubu vydařil úvod ligy, a tak lidé v Clermont-Ferrandu můžou být spokojení. Jejich klub je na průběžném šestém místě se ziskem osmi bodů a neutrálním skóre 9:9. Za pět odehraných kol prohrál tento tým pouze jednou.

11. září 2021 | PSG – Clermont 4:0
29. srpna 2021 | Clermont – Méty 2:2
22. srpna 2021 | Lyon – Clermont 3:3
15. srpna 2021 | Clermont – Troyes 2:0
8. srpna 2021 | Bordeaux – Clermont 0:2
Hezké nedělní odpoledne přeji všem fanouškům francouzského fotbalu. Ligue 1 má tento víkend na programu své šesté hrací kolo a my u toho nemůžeme chybět. V tomto on-line textovém přenose se podíváme na zápas mezi Clermontem a Brestem. Moje maličkost vám přeje u sledování zápasu příjemnou zábavu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.