Ligue 1 - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lens : St. Etienne - 15. srpna 2021   17:00

Lens
36' Ganago (Clauss) • 77' Fofana (Frankowski)
2:2
(1:1)
St. Etienne
1' Chazrí   • 52' Bouanga  (Kolodziejczak)
Lens
Leca – Medina, Wooh, Sotoca (82. Jean) – Machado (71. Frankowski), Ch. Doucouré, Fofana, Clauss (90+2. Boura) – G. Kakuta (82. Costa) – Gradit, Ganago (71. Banza).
Faríñez – Boura, Danso, Cahuzac, Costa, Frankowski, Banza, Jean, Camara.
A. Delerue – A. Viala, M. Berchebru
Stade Bollaert-Delelis, Lens
St. Etienne
Green – Maçon, Moukoudi, Sow, Kolodziejczak – Neyou (79. Nokoue), M. Camara, Youssouf (71. Douath), Bouanga (86. Rivera) – Chazrí (70. Aouchiche) – Hamouma (46. Nordin).
Bajič – Gabriel Silva, Douath, Nade, Aouchiche, Krasso, Nordin, Rivera, Nokoue.

Děkuji za vaši přízeň, přeji příjemný zbytek večera a příště na shledanou.
Držení míče: 58 % : 42 %.
Střely na branku: 7:8. Střely mimo: 10:4. Rohy: 7:2. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 10:17.
Tak nakonec i druhá půle přinesla dva góly. Hosté se v jejím úvodu dostali do vedení a to drželi poměrně dlouho, až do 77. minuty, kdy se domácím povedlo srovnat. Lens byl potom blízko strhnout vedení na svoji stranu, avšak do vedení se v zápase nedostal ani jednou a se svým protivníkem se nakonec rozchází smírně.
90+6'
90+6'
Domácí rozehráli zřejmě poslední roh zápasu, pro míč si vyběhl Etienne Green a zachytil jej do rukou.
90+5'
Ještě jedna žlutá, kterou dostává za faul Adil Aouchiche (AS Saint-Étienne).
90+4'
Hosté protahují rozehrávku a nikam se už příliš nehrnou, s bodem jsou nejspíš spokojeni.
90+2'
Střídání v týmu Racing Club De Lens: ze hřiště odchází Jonathan Clauss, přichází Ismaël Boura.
90+1'
Seko Fofana mohl poprvé v zápase poslat svůj tým do vedení, jeho krásnou střelu pod břevno však neméně parádním zákrokem vyrazil Etienne Green, jenž tak podržel svůj tým.
90+1'
Bude a to dokonce pětiminutové.
90'
Hosté pouze odkopávají balón na soupeřovu stranu, za chvíli začne nastavení, které tentokrát jistě nějaké bude.
87'
Etienne Green uklidil dalekou ránu do náruče a s rozehrávkou moc nespěchá.
86'
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Denis Bouanga, přichází Maxence Rivera.
86'
Avšak na druhé straně se píská a žlutou kartu dostává také Yvann Maçon (AS Saint-Étienne), kterému se předchozí karetní trest pro spoluhráče vůbec nelíbil, což dal najevo.
85'
Žlutou kartu dostává Lucas Douath (AS Saint-Étienne).
85'
Hosté si faul nedaleko domácího velkého vápna nevynutili a musí se rychle vracet.
82'
Střídání v týmu Racing Club De Lens: ze hřiště odchází Gaël Kakuta, přichází David Costa.
82'
Střídání v týmu Racing Club De Lens: ze hřiště odchází Florian Sotoca, přichází Corentin Jean.
81'
Jonathan Clauss se snažil co to šlo, ale míč před postranní čárou nedostihl. Bylo to těsné, ovšem rozehrávat bude brankář Saint-Étienne.
79'
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Yvan Neyou, přichází Bryan Djile Nokoue.
77'
Lens právě vstřelilo branku!
Podruhé máme srovnáno. Frankowski se neukvapil, dobře počkal s přihrávkou na SEKA FOFANU, který přesnou střelou levačkou k bližší tyči překonal Greena.
76'
Na trávníku zůstává sedět jeden z hostů a bude nutné střídání.
75'
Hosté drží míč daleko od své brány, což jim vyhovuje. Do konce základní hrací doby zbývá poslední čtvrt hodina.
73'
Nepřesná přihrávka domácích končí u brankáře Saint-Étiennu. Ten bude vzápětí rozehrávat.
71'
Střídání v týmu Racing Club De Lens: ze hřiště odchází Deiver Machado, přichází Przemysław Frankowski.
71'
Střídání v týmu Racing Club De Lens: ze hřiště odchází Igniatius Ganago, přichází Simon Banza.
71'
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Zaydou Youssouf, přichází Lucas Douath.
70'
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Vahbí Chazrí, přichází Adil Aouchiche.
68'
Obrana domácího klubu zaspala, před brankářem se zjevil úplně sám Denis Bouanga, který však vyběhnutého brankáře nepřekonal, sice jej prostřelil, ovšem Jean-Louis Leca míč ztlumil tak, že se zastavil ještě před brankovou lajnou, Bouanga se k němu dostal znovu, ovšem jeho další ránu zastavil jeden z obránců.
67'
Tečovaný míč se odkutálel k brankáři Lensu, ten jej rychle sebral do rukou.
64'
Arnaud Nordin málem zvýšil náskok svého mužstva, ovšem jeho přízemní střelu domácí brankář lapil.
63'
Domácí se snaží vyrovnat, avšak u míče jsou hostující hráči.
61'
Igniatius Ganago se dostal k hlavičce, avšak mířil mimo bránu.
60'
Rohový kop pro domácí celek.
59'
Zaydou Youssouf si vyžádal ošetření a nyní se tak nehraje.
57'
Žlutou kartu dostává Denis Bouanga (AS Saint-Étienne).
56'
Málem bylo vyrovnáno, Gaël Kakuta však z dobré pozice střílel jen do boční sítě hostující brány.
55'
Po rohovém kopu hlavičkoval jeden z hostů, avšak mimo tři tyče.
54'
A málem to bylo o dva góly. Zaydou Youssouf vypálil z dálky do horní části domácí brány, Jean-Louis Leca se ovšem natáhl a fantastickým zásahem míč vyrazil nad břevno.
52'
Saint-Étienne právě vstřelilo branku!
Hosté jdou podruhé v zápase do vedení. DENIS BOUANGA sebral míč, naběhl do pokutového území, kde obešel soupeře a tvrdou ranou překonal bezmocného brankáře.
51'
Hra pokračuje u středového kruhu, u míče hosté.
49'
Na hřišti se zatím ve druhé půli nic neděje, hra se přesouvá ze strany na stranu, ale bez větších šancí.
46'
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Romain Hamouma, přichází Arnaud Nordin.
46'
Žádné se nakonec nekonalo, rozhodčí nenastavil ani minutu. Skóre se měnilo hned v první minutě, kdy se hosté dostali do vedení, domácí pak promarnili několik slibných příležitostí na vyrovnání. Dlouho se pak hrálo bez gólu, ale přeci jen se povedlo Lensu vyrovnat a do kabin se tak odchází za nerozhodného stavu.
45+1'
45'
Hráči Lensu dobře zapracovali v obraně a vybojovali autové vhazování. Za chvíli začne nastavení.
43'
Domácí gólman teď musel zasahovat, ovšem nebylo to nic těžkého, míč jen uklidil do rukavic.
43'
Příliš přetažený centr letí za domácí bránu a Jean-Louis Leca může v klidu rozehrávat.
41'
Žlutou kartu dostává Saidou Sow (AS Saint-Étienne).
40'
Znovu brankář Saint-Étienne zasahuje, tentokrát jen popošel z brány a balón ze vzduchu uklidil do rukou.
39'
Domácí rozehráli volný kop, míč doputoval vzduchem přímo do rukou připraveného brankáře.
36'
A je vyrovnáno ještě před odchodem do kabin. Clauss poslal centrem míč do pokutového území, kde jej hlavou tečoval IGNIATIUS GANAGO přesně ke vzdálenější tyči, kam Etienne Green neměl šanci dosáhnout.
35'
Vahbí Chazrí to zkusil z pořádně velké dálky, avšak mezi tři tyče nezamířil.
33'
Stejný hráč o chvíli později upadl v pokutovém území, ale faul se nepíská.
32'
Po rychlém útočném výpadu se málem radoval. Seko Fofana si naběhl na přihrávku z levé strany, jeho nepřesné zakončení ovšem skončilo vedle brány.
31'
Lens je aktivní i nadále, avšak v tuto chvíli se nachází příliš daleko soupeřovy brány.
29'
Letící balón byl těsně před hostujícím brankářem tečován, ale ten ukázal výborný reflex a míč stihl vyrazit na roh. Teď je třeba strážce hostující svatyně pochválit.
29'
Žlutou kartu dostává za svůj faul Romain Hamouma (AS Saint-Étienne).
28'
Etienne Green zaváhal, když podběhl letící balón, ale žádný z protihráčů toho nedokázal využít.
27'
Zblokovaný centr přináší Lensu další rohový kop.
26'
Menší roztržka na hrací ploše, střelec úvodní branky Vahbí Chazrí si vyměnil komentář s jedním ze soupeřů, hlavní arbitr ale rychle celou situaci uklidňuje.
25'
Seko Fofana se dostával osamocen před brankáře, avšak míč mu v rozhodujícím momentu utekl a hráči se tak nepovedlo zakončit přesně.
22'
Střelu jednoho z hostů z ostrého úhlu na levé straně Jean-Louis Leca bez potíží chytil.
21'
I v tomto případě to vypadalo nadějně, avšak ani tentokrát se domácí neradují.
20'
Další rohový kop pro domácí, zadaří se nyní?
18'
Žlutou kartu dostává Facundo Medina (Racing Club De Lens).
18'
A nechybělo moc, aby se tak skutečně stalo. Po velké skrumáži před bránou Saint-Étienne se ale míč odkutálel k brankáři, který jej uklidil do rukou.
17'
Lens může zkusit ohrozit soupeřovu bránu po rohovém kopu.
15'
Balón drží převážně domácí mančaft, avšak daleko se s ním nedokáže dostat.
13'
Hosté po přetahované poslali míč ke svému brankáři, jenž může v klidu rozehrávat.
12'
Daleký centr domácích byl hodně nepřesný, míč skončil u hostujícího brankáře.
9'
Dobrý obranný zákrok jednoho z domácích zabránil šanci soupeře. Ten se poté provinil navíc faulem.
8'
Mahdi Camara si vynutil faul, jeho tým rozehraje ze své poloviny.
6'
Romain Hamouma tvrdou střelou z dálky prověřil pozornost domácího gólmana, ten jeho pokus kryje.
5'
Znovu nebyli domácí daleko od vyrovnání, Gaël Kakuta střílel v pokutovém území levačkou a míč prosvištěl kolem bližší tyče.
3'
Igniatius Ganago střil v pokutovém území pěkné nůžky, ale míč poslal pouze nad břevno.
1'
Tak to je parádní úvod pro hostující tým. VAHBÍ CHAZRÍ se dostal sám před brankáře a překonal jej střelou na vzdálenější tyč. Obrana Lensu tu docela zaspala.
1'

Racing Club De Lens: Leca – Medina, Wooh, Sotoca – Machado, Ch. Doucouré, Fofana, Clauss – G. Kakuta – Gradit, Ganago.
Náhradníci: Faríñez – Boura, Danso, Cahuzac, Costa, Frankowski, Banza, Jean.

AS Saint-Étienne: Green – Maçon, Moukoudi, Sow, Kolodziejczak – Neyou, M. Camara, Youssouf, Bouanga – Chazrí – Hamouma.
Náhradníci: Bajič – Gabriel Silva, Douath, Nade, Aouchiche, Krasso, Nordin, Rivera, Nokoue.

Rozhodčí: A. Delerue – A. Viala, M. Berchebru.
Posledních pět vzájemných zápasů

Saint-Étienne – Lens 2:3
Lens – Saint-Étienne 2:0
Lens – Saint-Étienne 0:1 (přátelský zápas)
Saint-Étienne – Lens 3:3
Lens – Saint-Étienne 0:1
Saint-Étienne

Hosté obsadili v konečném zúčtování středové jedenácté místo s šestačtyřiceti body. Mimo svůj stadion zaznamenali v devatenácti utkání pětadvacet bodů za sedm výher a čtyři remízy, skórovali ve dvaadvaceti případech a o tři góly více inkasovali.
Také oni na úvod nového ročníku remizovali 1:1, když doma s Lorientem od 52. minuty prohrávali, ovšem v 70. minutě díky penaltě dokázali vyrovnat a skóre se poté už neměnilo.
Lens

V loňské sezóně skončil domácí tým těsně pod pohárovými pozicemi vinou remízy 0:0 s Monakem v poslední utkáním sezóny, za šestým Rennes zaostal o jediný bod. Doma si z celkem devatenácti duelů připsal osmadvacet bodů za sedm výher a stejný počet remíz, vstřelil osmadvacet gólů a o dva méně inkasoval.
V úvodním mači nové sezóny hrál nerozhodně 1:1 na hřišti Rennes.
Krásný dobrý den přeji všem fotbalovým příznivcům. V tomto utkání, hraném od 17:00, budeme sledovat souboj o něco více favorizovaného Lens se Saint-Étienne.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.