Ligue 1 - 20. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lille : Lorient - 19. ledna 2022   19:00

Lille
10' Lihadji  • 19' Jenz(vl.)  • 30' Reinildo (Sanches)
3:1
(3:0)
Lorient
90+2' Soumano
Lille
Grbić – Reinildo, Botman, J. Fonte (C), Çelik – A. Onana (76. Niasse), Sanches (68. Xeka), Bamba (76. G. Gudmundsson), Lihadji (68. Weah) – Burak Yılmaz (82. Gomes), David.
Batta – Mugnier, Berthomieu
Stade Pierre-Mauroy, Lille
4 834 diváků
Lorient
Nardi – Le Goff, Petrot, Jenz, H. Mendes – Mouazan (63. Igor Silva), Monconduit (74. Lemoine), Abergel (C), Le Fée (64. Boisgard) – Lauriente (86. Bourles), Moffi (74. Soumano).

Držení míče: 55 % : 45 %.
Střely na branku: 5:5. Střely mimo: 5:7. Rohy: 4:2. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 8:11.
Prvních deset minut druhé půle přineslo hned několik vyložených šancí. Jonathan David jen těsně poslal své zakončení vedle tyče! Vzápětí brankář Grbić předvedl výborný reflex nohou! A výživnou pětiminutovku ukončil další střelou jdoucí těsně vedle tyče lorientský Monconduit! Poté se dlouho nic zajímavého nedělo, až v nastaveném čase z dorážky vsítil čestný gól Soumano. OSC Lille bere zasloužené tři body za výhru 3:1, za velmi dobrý výkon v prvním poločase. Výsledkové trápení Lorient pokračuje tedy i nadále. Mějte hezký zbytek středečního večera.
90+3'
90+2'
Lorient právě vstřelil branku!
A zasloužený trest přišel vzápětí! Boisgard sice míč před pokutovým územím netrefil ideálně, z čehož profitoval pohotovou střelou jeho spoluhráč Le Goff, jelikož ji Grbić vyrazil jen před sebe, což znamenalo velmi snadný gól pro SAMBOU SOUMANO – 3:1! Bez asistence.
90+1'
Hráči Lille pojali nastavený čas velmi bohorovně.
90'
Hlavní rozhodčí nastaví tři minuty!
89'
Pouze ofsajdem končí dalíš útočná zteč hráčů FC Lorient.
88'
První poločas defacto rozhodl o osudu tohoto utkání.
87'
Snaha Lorientu o čestný úspěch končí pouze u rohového praporku.
86'
Sudí Batta velmi nesprávně posoudil nebezpečně vypadající skluz Mendese na pronikajícího Reinilda jako penaltový! Naštěstí ho správně opravil VAR systém!
86'
Střídání v týmu FC Lorient: ze hřiště odchází Armand Lauriente, přichází Redwan Bourles.
84'
Po zablokované ráně Abergela v pokutovém území byl při následujícím brejku Lille domácí hráč zastaven úderem do hlavy, sudí nepochopitelně vhazuje míč rozhodčího.
83'
Sven Botman si v souboji u postranní čáry počínal nedovoleně.
82'
Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Burak Yılmaz, přichází Angel Gomes.
82'
Yilmazova rána pravačkou končí pouze na zdi soupeře a po následném odrazu ukázal Yilmaz volejem, že levačka rozhodně není jeho silnou nohou.
81'
Xeka dobře posunul míč na Buraka yilmaze, kterého musel faulovat nestíhající Jenz.
80'
Hráči Lille bez většího zájmu soupeře hrají ve středovém kruhu doslova bago.
78'
I tak zkušený a velmi kvalitní hráč jako Lemoine se umí pořádně ukopnout jako v tento moment hry.
77'
Při likvidaci centru z kopačky Weaha si kupodivu celkem jistě počínal brankář Nardi.
76'
Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Jonathan Bamba, přichází Gabriel Gudmundsson.
Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Amadou Onana, přichází Cheikh Niasse.
75'
Po centru zleva mimo branku Lille hlavičkoval čerstvý hráč na hřišti Sambou Soumano.
74'
Střídání v týmu FC Lorient: ze hřiště odchází Thomas Monconduit, přichází Fabien Lemoine.
Střídání v týmu FC Lorient: ze hřiště odchází Terem Igobor Moffi, přichází Sambou Soumano.
73'
Zablokovaná střela následně končí jasným faulem na Igora Silvu těsně před pokutovým územím Lille.
71'
Po souboji s Laurientem se jen tak snadnoo nezvedne z trávníku José Fonte. důležité je také, že střelu výše jmenovaného protihráče dokázal zablokovat obětavý Onana.
70'
Přízemní míč zprava snadno odehrála obrana Lorientu mimo své pokutové území.
69'
Hráči Lille OSC to již hrají i v pokutovém území soupeře příliš na krásu.
68'
Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Renato Sanches, přichází Xeka.
Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Isaac Lihadji, přichází Timothy Weah.
66'
Jasným loktem si pomohl v osobním souboji následně se divící Zeki Celik.
64'
Střídání v týmu FC Lorient: ze hřiště odchází Enzo Le Fée, přichází Quentin Boisgard.
63'
Střídání v týmu FC Lorient: ze hřiště odchází Baptiste Mouazan, přichází Igor Silva.
61'
Centr z rohu sice našel Reinilda, ale ten nebyl tak úpsěšný jako v prvním poločase.
60'
Burak Yilmaz získal svou bojovností rohový kop pro Lille OSC:
59'
Ze střední vzdálenosti velmi nepřesně mimo branku Lille zakončoval Baptiste Mouazan.
58'
Bamba se lehce zbavil dvou soupeřů a přesně našel Buraka Yilmaze, jehož střela byla zablokována dvojblokem hráčů Lorientu.
57'
Pas mezi obranou soupeře nakonec přeci jen našel Laurienteho.
55'
Thomas Monconduit nespoléhal na hledání lépe postavených spoluhráčů a jeho rána prosvištěla těsně kolem levé tyče!
54'
Velmi nesnadnou střelu z ostrého úhlu musel na rohový kop vyrazit nohou pohotový brankář Grbić!
52'
Hráči Lorientu jsou sice častěji u míče, ale jinak se nic výrazněji nemění.
51'
Po přihrávce Lihadjiho končí těsně levé tyče střela Jonathana Davida ze střední vzdálenosti!
49'
Hráči Lorientu vstoupili do druhého poločasu velmi aktivně.
48'
Lauriente pěkně uvolnil na ose hřiště Moffiho a jeho zakončení poprvé v utkání vážněji prověřilo brankáře Grbiće.
46'

Fauly: 3:7
Vyjma úvodních deseti minut lze nazvat první poločas fotbal hrou z pohledu Lille OSC! Brankář Nardi je dnes velmi nejistý a u všech obdržených branek se nesl jeho podpis. Z dorážky nejprve uspě lLihadji, následně smolař Jenz zaznamenal smolnou vlastní branku a vše zakončil Reinildo vítězným soubojem proti Nardimu! V nastaveném čase měl brankář soupeře štěstí při likvidaci střeleckého pokusu z kopačky Jonathana Bamby. Druhý poločas začne cca ve 20:02 hodin.
45+1'
45+1'
Technickou ránu Jonathana Bamby s velkými obtížemi vyrazil před sebe brankář Nardi a měl vělké štěstí, že do míst, kde nestál nikdo z hráčů Lille pro dorážení!
45'
Rozhodčí nastaví jednu minutu!
44'
Moffi zakončoval slabě pouze do brankáře Grbiće.
44'
Centr Mendese byl zablokován bránícím hráčem do zámezí.
43'
Po ukázkovém centru Renata Sanchese zprava nepřesně hlavou zakončoval nejvýše vyskošivší Svan Botman.
42'
Opět přímý kop z nebezpečné pozuice pro Lille OSC.
40'
V rychlém brteku Burak Yilmaz ztroskotal v souboji jeden na jednoho.
39'
Lauriente vyslal napravo opět zoufale hledajíc Mendese neskutečně špatnou přihrávku.
38'
Renato Sanches s naprostým klidem a přehledem dominuje hře nejen Lille OSC ve středu hřiště.
37'
Přetažený centr Le Goffa na druhé straně hřiště ve velmi těžké pozici posílá z voleje daleko předaleko od branky LIlle Mendes.
35'
Burak Yilmaz jen zlostně gestikuluje po odpískání svého útočného faulu v osobním souboji.
34'
Mendes ve sprinterském souboji ukázal záda nestíhajícímu Bambovi, ale jeho spoluhráč pouze nepřesně odcentroval do země nikoho.
32'
Na chvíli se k míči dostávají i hráči FC Lorient.
31'
Kapitán Abergel zdá se marně burcuje odevzdané spoluhráče. Pokud Lorient nezlepší výkon nebo hráčům Lille nebude bavit drcení soupeře, odveze si bretaňský tým neskutečný nářez ze severu Francie.
30'
Lille právě vstřelilo branku!
RVHP mělo pětiletky, Lille dnes jede na gólové desetiminutovky. Po povedeném centru z přímého kopu Renata Sanchese brankář Nardi propadl v souboji z čehož perfektně profitoval zakončující REINILDO – 3:0! Asistence: Renato Sanches.
29'
Lihadji vymyslel pouze špekovou nahrávku na Buraka Yilmaze, kterého nešetrně sestřelil Abergel a snad jen kvůli kapitánské pásce obrdžel pouze slovní domluvu. Ve většině ligových soutěžích by to byla jasná žlutá karta.
28'
Krátká přihrávka do pokutového území soupeře končí pouze sraženou střelou, díky hned dvojici skluzujících hráčů.
26'
Bamba je velmi zvyklý na náražečky, ale ta od Yilmaze byla snadno přečtena hráči soupeře.
25'
Houboulang Mendes ukázal vysoké kvality při zpracování těžkého centru, leč již za postranní čárou.
23'
Lille OSC po velmi nevýrazné desetiminutovce, díky neskutečným chybám soupeře vede snadno již 2:0!
22'
Jediným nebezpečným hráčem v ofenzívě Lorientu je obránce Mendes.
20'
Velmi dlouho byl ošetřován brankář Lorientu Paul Nardi.
19'
Přímý kop Buraka Yilmaze vyrazil brankář Nardi v souboji s Onanou pouze do svého obránce MORITZE JENZE a míč přeci jen doputoval až za brankovou čárou – 2:0!
19'
Jonathan David vyškolil hostující obranu, nejprve utekl Monconduitovi, následně ho skolil faulem Jenz na hranici pokutového území.
17'
Po centru z rohu pouze velmi nedůrazně zakončoval hlavou kapitán Fonte přímo do brankáře.
16'
Šikovné prostrčení Bamby mezi dvěmi hráči na Reinilda končí díky záshau obránce pouze rohovým kopem Lille OSC.
15'
Centrovaný míč se dostal pouze ke kvalitně defenzivně pracujícímu Renato Sanchesovi.
13'
Bamba nyní s nabídkou narážečky dokonala překvapil svého spoluhráče.
12'
Hráči Lille OSC po vstřelené brance ihned uzamkli svého soupeře v jeho pokutovém území.
10'
Na levé straně hřiště hráči Lille OSC předvedli ukázkovou narážečku. Následně centr Jonathana Bamby vyrazil brankář Nardi smolně pouze do svého spoluhráče Leo Petrota a odražený míč do odkryté branky pohodlně dopravil ISAAC LIHADJI – 1:0! Bez asistence.
9'
Lihadji na plné čáře pohořel v osobním souboji na pravé straně hřiště u postranní čáry.
8'
Pas Le Goffa dokázala obranná řada Lille OSC odehrát rázně mimo pokutové území do bezpečí.
7'
FC Lorient se celkem netradičně tlačí do kombinace, leč bez většího úspěchu.
6'
Le Fée si příliš daleko před sebe předkopl balon a po následně ztrátě míče fauloval šikovnějšího protihráče.
5'
Hráči OSC Lille se marně dožadují rohového kopu u asistenta rozhodčího.
5'
Útočného faulu se dopustil Lauriente.
4'
Těžký pas Sanchese na spoluhráče nebyl vůbec snadný pro zpracování, tudíž je logická ztráta míče.
3'
Ve středu hřiště bylo nyní k vidění plno nepřesností u obou týmů.
2'
Průnik přes dva hráče s následně přetaženým centrem přinesl pouze nepřesné volejové zakončneí do boční sítě v podání hráčů FC Lorient.
1'
Nákop hostujícího týmu se stal snadnou lahůdkou pro brankáře Ivo Grbiće.
1'

Lille OSC: Grbić – Reinildo, Botman, J. Fonte (C), Çelik – A. Onana, Sanches, Bamba, Lihadji – Burak Yılmaz, David.
Náhradníci: Jakubech – Djaló, G. Gudmundsson, D. Bradarić, Xeka, Niasse, Ascone, Gomes, Weah.
Trenér: Jocelyn Gourvennec

FC Lorient: Nardi – Le Goff, Petrot, Jenz, H. Mendes – Mouazan, Monconduit, Abergel (C), Le Fée – Lauriente, Moffi.
Náhradníci: Dreyer – Igor Silva, Lemoine, Boisgard, Bourles, Fontaine, Le Bris, Soumano, Hergault.
Trenér: Christophe Pélissier

Rozhodčí: Batta – Mugnier, Berthomieu.
Lille OSC bude hrát v červených dresech, FC Lorient nastoupí k dnešní dohrávce v dresech bílé barvy.
Celek Lille OSC oznámil dvě změny ve svém kádru, přichází Hatem Ben Arfa a na hostování odchází Yusuf Yazici do CSKA Moskva.