Ligue 1 - 9. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lille : Marseille - 3. října 2021   17:00

Lille
28' David  • 90+5' David (Weah)
2:0
(1:0)
Lille
Grbić – Çelik, J. Fonte (C), Botman, Reinildo (46. G. Gudmundsson) – Ikoné (90+4. Sanches), André, A. Onana (72. Xeka), Bamba (72. Weah) – David, B. Yılmaz (88. Yazıcı).
Jakubech – G. Gudmundsson, Yazıcı, Sanches, Weah, Xeka, Djaló, Pied, Gomes.
Pignard – Drouet, Evrard
Stade Pierre-Mauroy, Lille
Marseille
Pau López – Saliba, Ćaleta-Car (46. Kamara), Peres – Gerson (62. Harít), Lirola (81. Henrique), Balerdi (90. Gueye), Guendouzi (C), Ünder – Rongier – Dieng (46. Milik).

Držení míče: 36 % : 64 %.
Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 6:5. Rohy: 3:5. Ofsajdy: 5:1. Fauly: 10:13.
Máme za sebou i druhou polovinu utkání, ve které nejprve výrazným způsobem zvýšili útočnou aktivitu hosté, nicméně jejich snažení k vyrovnání nevedlo. Postupem času se však hra vyrovnala a další zajímavé příležitosti si vypracovali domácí fotbalisté. Jonathan Ikoné dokonce dvakrát rozezvučel brankovou konstrukci. V 77. minutě dostal druhou žlutou kartu Cengiz Ünder a tím se zřejmě rozhodlo o tom, že Marseille už nebude mít dost sil na vyrovnání. V závěrečné minutě pak ještě pečetil výhru Lille Jonathan David. Domácí dnes nehráli špatné utkání a tři body si zapisují po zásluze, protože byli mnohem nebezpečnější než jejich soupeř. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dne.
90+6'
90+5'
Lille právě vstřelilo branku!
Ještě rychlá akce domácích, která končí přihrávkou Weaha před branku, kde byl připravený JONATHAN DAVID a pečetí výsledek utkání.
90+5'
Domácí po rohovém kopu měli ještě střelu, ale Yazici poslal jen do brankáře.
90+4'
Čerstvý Sanches výborně přešel přes dvojici soupeřů, načež poslal míč před branku a soupeř jen odkopl na roh.
90+4'
Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Jonathan Ikoné, přichází Renato Sanches.
90+3'
Z levé strany letěl do vápna Lille centr, který poměrně snadno domácí obrana odvrátila.
90+2'
Guendouzi měl míč na útočné polovině, ale signalizoval spoluhráče, že nemá komu přihrát. Marseille se sice nachází v držení míče, ale obrana Lille je hodně pozorná, navíc mají domácí hráče navíc.
90+1'
S dlouhým nákopem domácích si defenziva hostů celkem snadno poradila.
90'
Nastavovat se bude 5 minut.
90'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Leonardo Balerdi, přichází Pape Gueye.
89'
Domácí obrana raději odkopla míč do bezpečné vzdálenosti od vlastní branky.
88'
Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Burak Yılmaz, přichází Yusuf Yazıcı.
88'
Nepodařený centr Lille z levé strany mizí mimo hrací plochu, aniž by kdokoliv z domácích hráčů mohl na míč dosáhnout.
87'
Domácí získali aut na polovině soupeře a samozřejmě se k rozehrání zrovna nehrnou.
86'
Amín Harít se ocitl na trávníku, ale nevybojoval ani faul na svoji osobu ani rohový kop.
85'
Z pravé strany doletěl do pokutového území Marseille centr, který snadno ze vzduchu sebral Pau López.
84'
Hosté po delší době vybojovali rohový kop, který rozehrál Harít pouze na hlavu bránícího hráče Lille.
82'
Opět nedovolený zákrok, kterým se prezentoval turecký útočník v domácích barvách.
81'
Balerdi skončil na zemi po kontaktu s přebíhajícím Yılmazem, který se hodně zlobí na sudího verdikt.
81'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Pol Lirola, přichází Luis Henrique.
80'
Stále se ještě nehraje, probíhaly diskuze ohledně udělené karty a mezitím také ošetřování Gudmundssona.
79'
Žlutou kartu dostává Abardonado (Olympique Marseille).
77'
Cengiz Ünder dostává druhou žlutou kartu a utkání pro něj končí! Turecký hráč vysokou nohou zasáhl Gudmundssona, který se skláněl k míči.
75'
Útočné snažení Lille nyní vedlo k další zajímavé střele, která zůstala nevyužita. Jonathan Ikoné vyslal pěkný pokus, jenž mířil do tyče.
74'
Domácí pokračovali v útočném snažení a Pau López měl práci, aby dostal míč mimo nebezpečnou oblast.
73'
Benjamin André výborným důrazem vybojoval možnost poslat míč na spoluhráče, ten našel ve vápně Ikoného, jehož rána pouze rozezvučela břevno!
72'
Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Amadou Onana, přichází Xeka.
72'
Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Jonathan Bamba, přichází Timothy Weah.
72'
Na zeleném pažitu se svíjí Jonathan Bamba poté, co ho zezadu přišlápl dobíhající Valentin Rongier.
71'
Hra se v posledních minutách vyrovnala, už to není hra na jednu branku jako v úvodu poločasu.
69'
Domácí získali výhodu volného přímého kopu na útočné polovině, jenže míč zamířil pouze do míst, kde ho sebral Pau López.
68'
Na hrací ploše zůstal v nefotbalové pozici Amadou Onana, který měl zřejmě nějaký svalový problém.
67'
Situaci ještě důkladně přezkoumával videorozhodčí, avšak penalta pro Lille se nepíská a pokračujeme za nejtěsnějšího vedení domácích.
66'
Yılmaz skončil na trávníku v pokutovém území hostů a rozhodčí ukazuje tureckému útočníkovi naprosto zaslouženou žlutou kartu za pokus o vymodlení si penalty.
65'
Ovšem rohový kop se jako žádná velká výhoda neukázal, protože obrana Olympique se dokázala ubránit.
64'
Domácí po delší době zahrozili a nakonec se jim z celé akce podařilo získat výhodu rohového kopu.
63'
Z pravé straně centroval Zeki Çelik, ale před Yılmazem odvrátila obrana Marseille.
62'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Gerson, přichází Amín Harít.
61'
Fotbalisté v bílém jsou i nadále mnohem aktivnější a Lille bude mít ještě hodně práce.
60'
Hosté měli výhodu rohového kopu, jenže míč poslali pouze do míst, kde snadno zakročila obrana Lille.
59'
Už to vypadalo pro obranu Lille velmi nebezpečně, když přihrávka letěla před branku, jenže nikdo v bílém nebyl v dosahu.
58'
Opět velice aktivní Burak Yılmaz, který tentokrát hledal nabíhající spoluhráče, ale přihrávka proletěla napříč pokutovým územím a zmizela pryč.
57'
Hosté pokračují v aktivním přístupu k úvodu druhé půle a kombinují s míčem u kopaček. Zatím se však drží poměrně daleko od soupeřovy branky.
56'
Grbić nepředvedl nejjistější zákrok, ovšem míč přesto dokázal dostat pryč z bezprostředního nebezpečí.
55'
Cengiz Ünder se stal obětí nedovoleného zákroku Gabriela Gudmundssona, se kterým si ještě celou situaci chtěl vysvětlovat.
54'
Potíže hostů v rozehrávce nakonec fotbalisté Lille potrestat nedokázali a míč se odrazil do zámezí.
53'
Domácí hrozí hlavně z rychlých útoků. Dobrou přihrávku do běhu nyní dostal Burak Yılmaz, jehož zakončení mířilo kousek vedle.
52'
Hosté se dostávají i nadále do nebezpečných pozic. Tentokrát zakončoval Gerson, jehož prudký pokus však místo mezi třemi tyčemi nenašel.
51'
Leonardo Balerdi dobře předskočil Yılmaze, kterého nepustil do žádné nebezpečné akce.
50'
Hosté vymýšleli další útočnou akci, ovšem na pravé straně tentokrát o míč přišli.
49'
S centrem od rohového praporku v podání Cengize Ündera neměli domácí žádný problém.
48'
Střelecký pokus vytáhl tentokrát Ünder a brankář vyrazil míč na rohový kop.
47'
Arkadiusz Milik si vzorně naběhl na centr z volného přímého kopu, který prodloužil směrem na branku, avšak Grbić zvládl zakročit.
46'
Do druhé půle už raději s hrozbou červené karty nenastupuje Reinildo, kterého nahrazuje Gudmundsson. Na straně hostů mizí ze hry Ćaleta-Car s Diengem, které nahrazují Kamara s Milikem.
46'
Máme za sebou úvodní polovinu dnešního utkání, ve které jsme se dostali jedné branky. Hosté sice měli územní převahu, nicméně nedokázali si vypracovat žádné vyložené brankové příležitosti, zatímco domácí měli hned několik nadějných pozic a jednu z nich dokázal přetavit v úvodní branku utkání Jonathan David. Ještě v samotném závěru poločasu skóroval Burak Yılmaz, ovšem rozhodčí odmával jasný ofsajd, takže skóre se již nezměnilo. Uvidíme, co nás čeká ve druhé půli, která začíná v 18:04.
45+1'
45+1'
Matteo Guendouzi ještě pronikal do pokutového území, kde mu však soupeř odehrál míč ve skluzu.
45+1'
Burak Yılmaz se dostal do úniku, načež prostřelil Lópeze, jenže se ukázalo, že se nacházel v jasném ofsajdu, takže branka není uznána.
45'
Rozhodčí nastavuje jednu minutu.
44'
Po rohovém kopu žádné závratné nebezpečí pro Lópezovu branku nepřišlo, následně se mává ofsajd po další akci Lille.
43'
Vynikající obranný zákrok předvedli hosté, když se domácí řítili do rozhozené obrany, nicméně Saliba ve skluzu zabránil v zakončení Yılmazovi.
41'
Hostům se podařilo vybojovat si výhodu rohového kopu. Centr Ündera se nepříjemně točil směrem do branky, ale nakonec skončil jen v boční síti.
40'
Míč z volného přímého kopu letěl přímo na branku, ale chorvatský gólman situaci opět zvládl vyřešit.
39'
Cengz Ünder chtěl projít přes dva soupeře, nicméně ti ho poslali k zemi jen za cenu faulu.
38'
Grbić sice vyběhl daleko z branky, ale Fonte přesto raději v nepřehledné situaci poslal míč do autu.
37'
Burak Yılmaz unikal Leonardu Balerdimu, který ho poslal k zemi nedovoleně, načež dostává žlutý trest.
36'
Hosté se snaží něco vymyslet, nicméně defenzivní řady Lille jsou zatím pevné.
34'
Ivo Grbić v rámci možností dobře zareagoval, takže dokázal dostat míč nadvakrát pod kontrolu.
33'
Zeki Çelik raději odhlavičkoval míč do zámezí, takže hosté mají vhazování nedaleko branky.
32'
Cengiz Ünder poslal ostrý centr z levé strany, který ale neměl šanci na úspěch, protože v místech, kam letěl, se nikdo v bílém nenacházel.
31'
Hosté kombinují s míčem u kopaček, ale zatím mají problém se dostat z vlastní obranné poloviny.
30'
Na trávníku se opět nachází fotbalista v nefotbalové pozici. Tentokrát to byl jeden z domácích, ale po chvilce už se zvedá a bude pokračovat.
28'
Na pravou stranu dostal skvělou přihrávku Zeki Çelik, vynikajícím způsobem poslal míč před branku, kde číhal pohotový JONATHAN DAVID, který se výborně zorientoval a poslal míč za záda brankáře Lópeze.
27'
Rozhodčí Pignard si také povolal právě faulujícího Reinilda a kapitána Fonteho, aby jim vyjasnil, že už žádný podobný zákrok nesmí přijít, jinak se bude Reinildo poroučet ze hry.
26'
Opět sledujeme přerušení poté, co se na trávníku ocitl jeden z hostujících hráčů. Nepříjemně mu totiž zezadu na nohu došlápl Reinildo, u kterého je to s ohledem na žlutou kartu velice riskantní zákrok.
25'
Kapitán hostů Guendouzi vypustil jedovatou střelu, která jen o kousek minula branku.
24'
Cengiz Ünder si počínal v rozporu s pravidly, takže je dalším hráčem potrestaným žlutou kartou.
22'
Pokus o rychlý útok v podání hostů z Marseille dokázala zpacifikovat domácí defenziva na výbornou.
21'
Burak Yılmaz se snažil prodrat do vápna, jenže soupeře nepřetlačil, následně se ocitl na trávníku a protestuje, že sudí nepíská penaltu.
20'
Nákop hostů nyní poměrně jednoduše sebrala obrana domácího družstva a Lille může založit útočnou akci.
19'
Rozhodčí Pignard se nyní vydal promluvit si s trenérem hostujícího celku, který reklamuje některou ze situací na hrací ploše.
17'
To byla slušná šance, ve které se ocitl Burak Yılmaz, nicméně střelu zblízka se mu vůbec nepodařilo umístit mezi tři tyče.
16'
Při zakládání předchozí akce skončil na trávníku Bamba, který byl nepříjemně přišlápnut soupeřem, načež si situaci vyříkával s rozhodčím kapitán Fonte.
15'
Ovšem hra hostů se dlouho odehrávala mimo nebezpečné území, takže nebezpečí přišlo na druhé straně, kde nepříjemnou střelu vypustil Ikoné, ale Pau López zvládl být rychle na zemi a míč vyrazil.
13'
Hosté opět drží míč a snaží se najít novou cestu k brance, kterou hájí chorvatský brankář Ivo Grbić.
12'
Exekuce volného kopu z téměř 24 metrů se ujal Cengiz Ünder. Turek však poslal levačkou míč kousek nad břevno, takže Grbić ani nemusel zasahovat.
11'
Reinildo se nedaleko vlastního pokutového území dopustil přestupku proti pravidlům, který byl vyhodnocen žlutou kartou.
11'
Jonathan Ikoné hledal v pokutovém území patičkou dobíhajícího spoluhráče, ovšem jako první se k míči dostal bránícího hráč Marseille.
10'
Jonathan David si výborně pokryl míč tělem, takže Ünder následně pouze fauloval.
9'
Rychlá akce hostů končí přihrávkou Pola Liroly a zakončením Bamby Dienga, které spolehlivě pokryl Ivo Grbić.
7'
Podobně se pokoušel někoho objevit ve složité situaci Bamba Dieng, avšak ani on nebyl úspěšný.
7'
Luan Peres cpal do vápna centr z levé strany, leč nikoho ze spoluhráčů se mu najít nepodařilo.
6'
Na pravé straně měl volno Jonathan Ikoné, jenže po jeho kontaktu s míčem dochází k přerušení hry, neb pomezní rozhodčí spatřil přestupek proti pravidlu o ofsajdu.
5'
Bamba Dieng vypustil střelecký pokus, leč Grbić byl na svém místě a celkem v poklidu míč zachytil.
4'
V pokutovém území hostů se k zemi poroučel Jonathan Ikoné, nicméně rozhodčí Pignard nechává pokračovat ve hře.
3'
Pau López nyní poslal nepřesnou přihrávkou na levou stranu, takže míč zamířil pouze do autu a v blízkosti vápna vhazují domácí.
2'
K Buraku Yılmazovi se odrazil míč od Davida a turecký internacionál se rozhodl vypálit z pravé strany – tečovaný pokus López snadno zachytil.
1'
Matteo Guendouzi se snažil najít průnikovou přihrávkou nabíhajícího spoluhráče, jenže defenziva Lille byla v úvodu pozorná.
1'
Nyní už je všechno připraveno k úvodnímu výkopu zápasu, který obstarají fotbalisté v bílých dresech, tedy hráči Olympique Marseille.
Hráči obou celků jsou ještě v tunelu, takže začátek utkání bude s menším zpožděním.

Lille OSC: Grbić – Çelik, J. Fonte (C), Botman, Reinildo – Ikoné, André, A. Onana, Bamba – David, B. Yılmaz.
Náhradníci: Jakubech – G. Gudmundsson, Yazıcı, Sanches, Weah, Xeka, Djaló, Pied, Gomes.

Olympique Marseille: Pau López – Saliba, Ćaleta-Car, Peres – Gerson, Lirola, Balerdi, Guendouzi (C), Ünder – Rongier – Dieng.
Náhradníci: Mandanda – de la Fuente, Álvaro González, Harít, Henrique, Amavi, Kamara, Milik, Gueye.

Rozhodčí: Pignard – Drouet, Evrard.
Olympique Marseille

Marseille je na tom o něco lépe než soupeř, když v sedmi zápasech zapsalo 4 výhry, 2 remízy a 1 prohru se skóre 14:8. Po dobrém startu naopak Olympique vykazuje trochu horší formu, když v posledních dvou kolech remizoval 0:0 v Angers a prohrál doma 2:3 s Lens. Ústřední postavou týmu je pětigólový Dimitri Payet, ovšem Dieng a Ünder mají na kontě tři góly, takže v případě Marseille je produkce branek přeci jen rovnoměrněji rozdělená.
Lille OSC

Lille se v průběžné tabulce nachází na desáté pozici se ziskem 11 bodů za 3 výhry, 2 remízy a 3 porážky se skóre 11:14. V posledních dvou kolech se Lille vzpamatovalo z horšího startu soutěže a oslavilo dvě vítězství – nejprve porazilo 2:1 Remeš a stejným rozdílem skončilo i utkání na půdě Štrasburku. Nejvíce branek svého týmu zařídil kanadský útočník Jonathan David, který nastřílel již čtyři góly.
V rámci devátého kola nejvyšší francouzské fotbalové soutěže se utkají celky Lille OSC a Olympique Marseille. Jedná se o duel mezi týmy s vysokými ambicemi, takže můžeme doufat v zajímavou podívanou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.