Ligue 1 - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lille : Nice - 14. srpna 2021   17:00

0:4
(0:3)
Nice
1' Dolberg   • 5' Búdawí  (Gouiri) • 45+4' Gouiri   • 64' Dolberg  (Dante)
Lille
Jardim – Çelik, J. Fonte (C), Botman, Reinildo – Weah (65. Lihadji), André, Ikoné (46. David), Bamba – Yazıcı (65. Onana), B. Yılmaz.
Brisard – Pages, Auger
Stade Pierre-Mauroy, Lille
30 144 diváků
Nice
Benítez – Lemina (74. Thuram), Dante (C), Todibo, Atál (66. Lotomba) – Kluivert (73. Kamara), Rosario, Bard, Búdawí (57. Maolida) – Gouiri, Dolberg (66. Ndoye).
Bulka – Daniliuc, Thuram, Ndoye, Maolida, Da Cunha, Lotomba, Kamara.

Trenér Gaultier výtečně vypálil rybník svému bývalému klubu, který dovedl k tutulu v minulé sezóně! OGC Nice k vysoké výhře navedla výborná pětiminutovka ve ktéré skóroval Dolberg a Budawí. V nastaveném čase zvýšil náskok proměněnou penaltou Gouiri. Následně se trefil hlavou opět Dolberg a to ještě nebyla uznána branka Gouiriho kvůli ofsajdu. Veškeré důležité momenty zápasu pro Vás v gifech připravil David Suchý. Mějte hezký zbytek večera.
Držení míče: 62 % : 38 %.
Střely na branku: 2:7. Střely mimo: 7:1. Rohy: 8:7. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 9:13.
90+3'
90+3'
Gouiri bude ještě rozehrávat rohový kop, jenže nebyl úspěšný a zápas tak bude brzy ukončen.
90+2'
Hráči Nice drží v poklidu při dlouhé kombinaci ve středu hřiště balon na svých kopačkách.
90'
Hlavní rozhodčí nastaví 3 minuty!
89'
Utkání se již jen dohrává z povinnosti, za dávno rozhodnutého stavu.
87'
Zakončení kapitána José Fonteho po rohovém kopu neprošlo obraným valem poskládaným z těl hráčů OGC Nice.
86'
Dorážka Benjamina Andrého byla sražena na rohový kop pro OSC Lille.
85'
Ve vzduchu opět uspěli lépe hráči bránícího týmu tedy v tomto momentě hry nosící dresy Lille OSC.
84'
Nakopávaný míč na hrotového hráče, tentokráte včas zastavila pozorná obrana Lille OSC.
82'
Bamba byl stažen v osobním souboji nedovoleně na zelený pažit hřiště.
80'
Lille OSC se snaží alespoň o zaznamenání čestné branky.
79'
Dolberg se dostal do presu Celika a Lihadjiho což pře něho nebylo rozhodně nic příjemnéjho.
77'
Bamba se dostal mezi dva protihráče šikovnou kličku, jenže třetí bránící hráč ho již odzbrojil. Není nutné dodávat, že domácí publikum opět chtělo pokutový kop.
75'
Jonathan Bamba ve slibné pozici posílá míč pouze mimo branku soupeře.
74'
Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Mario Lemina, přichází Khéphren Thuram.
73'
Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Justin Kluivert, přichází Hassane Kamara.
70'
Maolida svým průnikem zamotal hlavy všem, Botman ho poslal k zemi, jenže Gouiri se dostal k míči včas a umístil ho přesně k pravé tyči! Branka byla nejprve uznána a až po zásahu VAR systému nebyla uznána pro ofsajd!
69'
Ve všech směrech je vška dnes lepší tým OGC Nice.
68'
Přílíš neschází k tomu, aby to byla naprostá exhibice Nice a také naprostá demolice Lille.
66'
Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Kasper Dolberg, přichází Dan Ndoye.
Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Júsuf Atál, přichází Jordan Lotomba.
65'
Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Yusuf Yazıcı, přichází Amadou Onana.
Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Timothy Weah, přichází Isaac Lihadji.
64'
Nice právě vstřelilo branku!
Centr z rohové kopu prodloužil v pokutovém území hlavou přesně na zadní tyč Dante a to do míst, kde stál KASPER DOLBERG, proti kterému propadl v souboji brankář Jardim – 0:4! Asistence: Dante.
63'
A další rohový kop si zahrají hráči OGC Nice, z pravé strany hřiště.
61'
Na centr zprava na druhé straně pokutovéjho území nedosáhl nabíhající Jonathan Bamba.
60'
Dolberg si výtečně sklepl míč nohou a následná jeho střela umístěná k tyči, dala pořádně zabrat brankáři Jardimovi, který jí s vypětím svých sil vyrazil na rohový kop!
59'
Rohový kop byl rozehrán pouze nakrátko a tak následný centr byl velmi snadno zablokován bránícím mužstvem.
58'
Centr zleva srazili hráči Lille na rohový kop pro OGC Nice.
57'
Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Hišám Búdawí, přichází Myziane Maolida.
56'
Žlutou kartu dostává Yusuf Yazıcı (Lille OSC) za faul.
56'
A tam také Yazici něpěkně sestřelil protihráče, který musí být ošetřen přímo na hřišti.
55'
A hra se po ubráněném rohovém kopu přestěhovala do středu hrací plochy.
54'
Míč propadl v pokutovém území až k Buraku Yilmazovi a u něho stojící obránce odehrál míč raději na rohový kop.
52'
Burak Yilmaz vyslal z přímého kopu ránu daleko mimo branku OGC Nice a sám není s tímto provedení kopu spokojen.
51'
Obránce Dante se sice diví, ale byl mu pískán faul ve vzdušném souboji.
50'
Hráč Lille zahrál výborně pozičně tělem a utnul včas útočnou akci OGC Nice.
49'
Tvrdý souboj svedl rychlík Dolberg s branícím Reinildem, který zatím příliš moc nestíhá.
48'
Pas Reinilda na nabíhajícího spoluhráče Bambu po záshau soupeře končí pouze za postranní čárou.
47'
Obrana Lille nepustila plánovaný centr soupeře z Nice do svého pokutového území.
46'
Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Jonathan Ikoné, přichází Jonathan David.
46'
OGC Nice podalo výborný výkon a vede zaslouženě 3:0! Již v první pětiminutovce se trefili Dolberg a Búdawího. Což doplnil v nastaveném čase proměněnou penaltou Gouiri. Druhý poločas bude zahájen cca v 18:05 hodin.
45+4'
45+4'
Autorem branky z pokutového kopu je AMINE GOUIRI, který se téměř zastavil, brankář si vybral špatnou stranu a Gouiri poslal míč chytře po zemi do odkryté branky – 0:3!
45+3'
Žlutou kartu dostává Benjamin André (Lille OSC).
45+3'
Pokutový kop za hru Bnejamina Andrého za hru rukou v pokutovém území!
45+3'
Sudí se jde raději podívat na video a má celkem brzy jasno!
45+2'
Dolberg napálil míč do břevna, následně tam byla i hra rukou!
45+1'
Bamba našel sice před brankou Ikoného, jenže ten neměl klid na zakončení a branku minul.
45'
Rozhodčí nastaví 2 minuty!
45'
Výborným skluzem v pokutovém území na poslední chvíli se prezentoval obránce Sven Botman.
44'
Kombinace Lille středem hřiště nebude zrovna to pravé ořechové, jak se dostat k brance soupeře.
42'
Hra se postupem času začíná pořádně přitvrzovat, což je i výsledkem volného metru hlavního rozhodčího.
41'
A Ikoné se následně vrací po krátkém ošetření na hrací plochu.
40'
Následně byla hra přerušena vzhledem k tomu, že ve středu hřiště všemu předcházel tvrdý souboj Ikoného spolu s Todibem.
39'
Burak Yilmaz se dostal zadarmo k míči a jeho prudké zakončení po zemi musel vytěsnit nohou brankář Benítez!
38'
Nyní bylo několik nepřesností rychle za sebou k vidění na obou stranách hřiště.
36'
Dante svou obětavostí a zároveň i rychlostí zachránil míč ještě na hrací ploše, tudíž to bude místo rohového kopu pouze autové vhazování.
35'
Žlutou kartu dostává Zeki Çelik (Lille OSC).
35'
A tvrdý zásaha Celika proti protivníkovi z Nice bude také potrestán kartou barvy žluté.
34'
Dante se po delší době může opět zapojit i do ofenzivní operace svého týmu z Nice.
32'
Celik posunul pohotově míč doprava na Buraka Yilmaze, jenže jeho nedůrazná střela nemohla zaskočit připraveného brankáře Beníteze.
31'
Burak Yilmaz byl dle asistenta rozhodčího ve velmi těsném ofsajdu, když jako nabíhající hráč přebíral přihrávku od spoluihráče..
30'
Až po necelé minutě byl míč odkopnut do bezpečné zóny z pohledu hráčů OGC Nice.
29'
Celik nadvakrát vyškolil bránícího Leminu v souboji jeden na jednoho a pozorný Dante následně srazil míč na rohový kop.
28'
Faul přerušil útočnou akci Lille, jenže soupeř domácím vrací balon na kopačky velmi rychle.
26'
Lemina ošklivě dohrál Benjamina Andrého a sudí ho k nelibosti domácích pouze slovně napomíná.
24'
I ve vzdušném souboji ve středu hřiště lépe uspěli hráči z Nice, hrající v bílých dresech.
23'
Platonický tlak Lille OSC trvá i nadále a většina akcí je vedena přes levou stranu hřiště.
21'
Žlutou kartu dostává Júsuf Atál (OGC Nice) za faul.
21'
Atál podkopl po odehrání míče rychlejšího soupeře Jonathana Bambu a uvidí zblízka žluté napomenutí.
20'
Centr Yilmaze z pravé strany hřiště našel pouze rukavice brankáře Waltra Beníteze.
18'
Kombinace LIlle OSC velmi předčasně narážejí na velmi dobře postavenou a soustředěnou obranu OGC Nice.
17'
Reinildo se sice dobře zapojil do kombinace na levé straně hřiště, ale vše zhatila nepřesná přihrávka na osu hřiště před pokutové území soupeře.
15'
Domácí hráči si přáli pokutový kop po souboji s bránícím Todibem v pokutovém území.
14'
Prudká přihrávka před branku byla sražena obráncem Dantem na rohový kop pro Lille.
13'
Hráči Lille jsou sice stále u míče, ale pouze ve středu hrací plochy.
12'
Po skluzu obránce budou hráči Lille OSC opět zahrávat rohový kop z levé strany hřiště.
10'
Hostující celek má dostatečně nahráno, nyní musí udávat tempo hry hráči Lille OSC.
9'
Rohový kop Lille OSC zahraný Yazicim na první tyč, byl lehce odvrácen připravenou obranou soupeře.
7'
Trenér Nice skvěle připravil své hráče na své bývalé sveřence, je vidět, že styl Lille má velmi dobře nastudovaný.
5'
Po kiksu obránce Celika posunul míč na lépe postaveného spoluhráče Gouiri a z první ho umístil pěknou střelou přímo do branky HIŠÁM BÚDAWÍ – 0:2! Asistence: Amine Gouiri.
5'
Ve středu hřiště byl velmi úspěšný Kluivert, který míč získal a i ho udržel.
3'
Nice skočilo do zápasu ve velké pohodě.
1'
Jenže tuto střelu pouze vyrazil o tyč a z dorážky se bez problému trefuje pohotový kanonýr KASPER DOLBERG – 0:1!
1'
Jardim vychytal střelu Gouriho a následně i další střelu obránce Todiba!
1'
Rohový kop pro OGC NIce.
1'
Trenér Christophe Galtier se vrací na místo činu a drtivá většina fanoušků ho přivítala velmi kladně.
Lille OSC bude hrát v červených dresech, OGC Nice bude hrát v bílých dresech.

Lille OSC: Jardim – Çelik, J. Fonte (C), Botman, Reinildo – Weah, André, Ikoné, Bamba – Yazıcı, B. Yılmaz.
Náhradníci: Jakubech – Gomes, David, Niasse, Onana, Pied, Lihadji, J. E. Onana, D. Bradarić.

OGC Nice: Benítez – Lemina, Dante (C), Todibo, Atál – Kluivert, Rosario, Bard, Búdawí – Gouiri, Dolberg.
Náhradníci: Bulka – Daniliuc, Thuram, Ndoye, Maolida, Da Cunha, Lotomba, Kamara.

Stengs (svalové zranění)
OGC Nice si sice také v prvním kole připsalo remízu, ale spíše ztrátovou, když doma zápas s Remeší skončil pouze 0:0.
Lille OSC v prvním kole zajíždlěo na hřiště nebezpečných Mét, kde prohrávalo již 1:3, jenže po vyloučení soupeře dokázalo po trefách Botmana, Ikoneho a Yilmaze srovnat na konečných 3:3.
OGC Nice mělo podobně nevyrovnanou přípravu s bilancí 1 – 2 – 3 a jediný úspěch si tento jihofrancouzský klub připsal proti ukrajinskému Dynamo Kyjev 2:1.
Lille OSC zažilo parádní sezónu, když uzmulo titul těsně favorizovanému PSG. Léto v mimo jiné proběhla výměna trenéra, uvidíme jak se způsob hry Lille změní, nicméně opět by tento tým měl skončit do TOP 5.

Příprva nebyla kdoví jaká z pětí utkání s elIlle radovalo pouze z vítězství nad slabým Waasland-Beverenem z Belgie 2:0. Osttaní soupeři z Belgie a Portugalska nedovolili radost francouzských hráčů.

Nicméně po přípravě si Lille zahrálo zajímavý duel o francouzský superpohár a v něm porazilo PSG 1:0, kterému chybělo spoustu hráčů vzhledem pozdě skončenému ME.
Úřadující francouzský mistr Lille OSC se střetne s týmem jenž by mohl bojovat o evropské poháry a to OGC Nice.